MENÜ

En İyi Fılmler

En İyi Fılmler ile ilgili tüm haberleri, son dakika En İyi Fılmler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün En İyi Fılmler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.901 En İyi Fılmler haberi bulunmuştur.

En İyi Fılmler Haberleri

Berlinin en iyileri 38. İstanbul Film Festivalinde

Berlin'in en iyileri 38. İstanbul Film Festivali'nde

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 5-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 38. İstanbul Film Festivali için geri sayım başladı. Geçtiğimiz ay sona eren Berlin Film Festivali’nde ilk kez izleyici karşısına çıkan birçok film, bu yıl da Türkiye prömiyerlerini 38. İstanbul Film Festivali’nde yapacak.

6.03.2019Kitap Sanat
En iyi film Oscar’ını alan en iyi filmler

En iyi film Oscar’ını alan en iyi filmler

En iyilerin en iyileri! 90. Akademi Ödülleri’ne yaklaşırken, daha önceleri ödül almış en iyi filmleri bir kez daha hatırlayıp şimdiden Oscar havasına girmek isteyenler için “En İyi Film” ödülünü almış en iyi 10 filmi listeledik.

26.02.2018Kampüs
İnsanı kendinden korkutan 6 psikolojik gerilim filmi

İnsanı kendinden korkutan 6 psikolojik gerilim filmi

Bazı filmler vardır ki, içinde kan, dehşet içeren fiziksel unsurlar olmasa bile sizi gerim gerim gerer... İşte "psikolojik gerilim" olarak adlandırılan bu türdeki filmler, birçok otorite tarafından sinemanın en baba filmleri olarak kabul edilir. Bu yazımızda sizin için, bu türün en iyi örneklerini bir araya getirdik. Elbette psikolojik gerilim türünün muhteşem filmlerini bir yazıyla sınırlamak olmaz. Ancak yine de bu filmlerin psikolojik gerilim türünün en bilinen örnekleri olduğu bir gerçek.

6.02.2018Hayat
Yağmurlu günlere eşlik edecek en iyi 7 film

Yağmurlu günlere eşlik edecek en iyi 7 film

Hazır yağmurlar yağmaya başlamış, şöyle güzel bir film listesine yer vermezsek olmaz! Yağmurlu havalarda yapılabilecek en güzel aktivitelerden bir tanesi film izlemektir. Yaparsınız kahvenizi, giyersiniz pijamalarınızı, üzerinize de hafif bir battaniye, ışıklar da kapandı mı tamamdır bu iş! Bir yandan şakır şakır yağmur yağar, kahvenizden bir yudum alırsınız ve filmin içinde kaybolur gidersiniz. İşte yağmurlu günlere eşlik edecek en iyi filmler…

31.10.2017Keyif
Floransa kısa film festivali

Floransa kısa film festivali

İtalya'nın tarihi şehri Floransa, Doğa Okulları'nın düzenlediği kısa film festivaline ev sahipliği yaptı. İlk kez yabancı bir okulun akademisyenlerinin jüri olduğu kısa film yarışmasında, en iyi filmler ödüllendirildi. Festivalin bu yılki teması ise "Okuma Sevgisi"ydi.

10.06.2016Gündem
Çocuklardan kısa film festivali

Çocuklardan kısa film festivali

İstanbul Çengelköy İlkokulu öğrencileri bir araya geldi, kendi kısa filmlerini çekti. Birinci Çengelköy Badem Çocuk Sinemacıları Festivali kapsamında seyirci ile buluşan kısa filmler büyük beğeni topladı.

30.05.2016Gündem
Altın Portakalın ilk sahipleri belli oldu

Altın Portakal'ın ilk sahipleri belli oldu

52'inci Uluslararası Antalya Film Festivali'nin ilk Altınportakal’ları sahiplerini buldu.

5.12.2015Kelebek
Alberto Barberadan Nuri Bilge Ceylana övgü

Alberto Barbera'dan Nuri Bilge Ceylan'a övgü

Venedik Film Festivali Direktörü Alberto Barbera, bu yıl jüride yer alan Nuri Bilge Ceylan’ın, yaşayan en büyük yönetmenlerden biri olduğunu söyledi. Barbera ayrıca, bir yemekte tanıştığı Ceylan'a nasıl jüri üyeliği teklifi teklif ettiğini anlattı.

31.07.2015Keyif
En iyi filmler yedekte

En iyi filmler yedekte!

The Independent'ın haberine göre beyazperdenin 'gösterişli' son dönem filmleri, Oscar bolluğu nedeniyle gösterime girmek için 2014'ü bekliyor.

8.11.2013Avrupa
Ian Haydn Smith ile Hitchcock dersi

Ian Haydn Smith ile Hitchcock dersi!

Beyazperdede “gerilimin efendisi” olarak kabul edilen Alfred Hitchcock’un ilk dönem yaptığı dokuz sessiz film, British Council ve İstanbul Modern Sinema işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez gösterime sunulacak.

8.11.2013Avrupa
Tarantinoya güven olmuyor

Tarantino'ya güven olmuyor

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino'nun, İngiliz sinema dergisi Sight&Sound’un anketine cevaben açıkladığı "Tüm zamanların en iyi 12 filmi" listesini bu hafta yayınlayan 'openculture.com' internet sitesi, şimdi de yönetmenin 2008'de kendi el yazısıyla not aldığı gelmiş geçmiş en iyi filmler seçkisini paylaştı.

22.08.2013Gündem
En iyi filmler burada f 2013

En iyi filmler burada !f 2013

12. Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali için geri sayım başladı. 14-24 Şubat İstanbul, 28 Şubat-3 Mart Ankara, 28 Şubat-3 Mart ise İzmir için !f tarihleri. İşte gösterilecek filmlerden öne çıkanlar...

2.02.2013Kelebek
İşte onların en iyileri

İşte onların en iyileri

İngiltere'nin önemli dergilerinden Sight & Sound, son sayısında ünlü yönetmenlerin oluşturduğu en iyi filmler listeleri yayınlandı.

6.08.2012Spor Arena
En iyi film artık Vertigo

En iyi film artık Vertigo

İngiliz Film Enstitüsü'nün En İyi Filmler anketinde Alfred Hitchcock'un Vertigo'su ilk kez birinci sıraya yükseldi.

6.08.2012Gündem
Türklerden uzayda dev adım

Türklerden uzayda dev adım

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), astronotları Uluslararası Uzay İstasyonu'na götürmek için küçük uzay gemileri inşa edecek üç şirketi belirledi.

4.08.2012Gündem
Kısa ve Acısız en iyi film seçildi

'Kısa ve Acısız' en iyi film seçildi

“Hamburger Morgenpost” gazetesinin internet sitesi okuyucuları, yönetmen Fatih Akın'ın Soul Kitchen filmini, en iyi film seçti.

4.07.2011Gündem
Tek başınıza izlemeyin 2

Tek başınıza izlemeyin 2

'İzleyiciyi Ne Kadar Korkutabilirsin?' sorusu ile yola çıkan ve yüksek adrenalini ile dikkat çeken film Paranormal Activity kaldığı yerden devam ediyor.

hurriyet.com.tr/ kültür sanat sinema

8.07.2010Gündem
Batman 3te bir tek o yok

'Batman 3'te bir tek o yok

The Dark Knight'ın (Kara Şövalye) başarısının ardından hayranları tarafından merakla beklenen yeni Batman filmi serinin vizyona çıkış tarihi belli oldu. 20 Temmuz 2012…

5.05.2010Gündem
Dünya listesindeyiz

Dünya listesindeyiz

Washington Post, yönetmen Fatih Akın'a Cannes Film Festivalinde "En İyi Senaryo" ödülünü kazandıran "Yaşamın Kıyısında" filmini, son 10 yılın en iyi 10 filmi arasında gösterdi.

27.12.2009Gündem
Yaşamın kıyısında Top 10da

Yaşamın kıyısında Top 10'da

Washington Post, Fatih Akın imzalı 'Yaşamın Kıyısında'yı son 10 yılın en iyi 10 filmi arasına dahil etti.

26.12.2009Spor
Dünya listesindeyiz

Dünya listesindeyiz

Washington Post, yönetmen Fatih Akın'a Cannes Film Festivalinde "En İyi Senaryo" ödülünü kazandıran "Yaşamın Kıyısında" filmini, son 10 yılın en iyi 10 filmi arasında gösterdi.

26.12.2009Gündem
SİZE BİR SÖZ VERMİŞTİK

SİZE BİR SÖZ VERMİŞTİK

Tam 6 ay önce size bir söz vermiştik…

29.09.2009Gündem
Çirkin Kralın ardından 25 yıl

Çirkin Kral'ın ardından 25 yıl

1984 yılında mide kanseri sonucu Paris'te yaşamını yitiren Yılmaz Güney Ankara'da düzenlenen etkinlikte anıldı.

10.09.2009Gündem
Siyasete yedinci sanat molası

Siyasete yedinci sanat molası

Türkiye'de siyasetin kalbinin attığı başkent Ankara kısa süre de olsa yedinci sanat molası alıyor. Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen 20. Ankara Uluslararası Film Festivali, 12 Mart'ta başlıyor. Dünya sinemasının seçkin örneklerinin sunulacağı festival 22 Mart'a kadar sürecek.

9.03.2009Gündem
Oscar elbiselerini anında kopyalayıp satıyorlar

Oscar elbiselerini anında kopyalayıp satıyorlar

80. Oscar Ödülleri yarın gece sahiplerini bulacak. Yine en iyi filmler, en iyi oyuncular kadar en iyi kıyafetler de konuşulacak. Ünlü yıldızlar kırmızı halının en iyisi olabilmek için aylar öncesinden hazırlıklara başladı. Versace’den Balenciaga’ya, Nina Ricci’den Oscar de la Renta’ya, John Galliano’ya ünlü moda evleri harıl harıl çalıştılar. Az sonra size vereceğim iki adres sayesinde 20 bin dolarlık bu elbiseleri 200-300 dolara satın almanız mümkün. İlk adres için Amerika’ya gitmeniz, ikincisi için internete girmeniz gerekiyor.

22.02.2008Gündem
La Mancha’lı Adam köklerine döndü

'La Mancha’lı Adam' köklerine döndü

İspanyol yönetmen Pedro Almodovar'ın ailesini birarada tutmaya çalışan bir kadının öyküsünü anlattığı DÖnüş (Volver) adlı film yarın gösterime giriyor. Almodovar "gölgede kalan ama hep son sözü söyleyen kadınların öyküsü' dediği filmini anlatıyor.

2.11.2006Kelebek
Yılın en iyi filmi Martin Scorseseden

Yılın en iyi filmi Martin Scorsese'den

2004 yılına damgasını vuran 'en iyi ' ve 'en kötü' filmler seçildi. MSNBC televizyonunun yayınladığı listeye göre yılın en iyi filmi Martin Scorsese'nin yönettiği The Aviator. En kötüler listesinde birinciliği The Chronicles of Riddick (Riddick Günlükleri) alıyor. Mel Gibson'ın tartışmalı filmi The Passion of the Christ (İsa'nın Çilesi)ile Michael Moore'un Fahrenheit 9/11'i yılın en çok konuşulan filmleri oldu.
The Aviator'dan fotoğraflar için

22.12.2004Gündem
Altın Küre ödüllerinde teröre karşı hiper önlem

Altın Küre ödüllerinde teröre karşı hiper önlem

Oscar Ödülleri'nin habercisi olarak nitelenen Altın Küre (Golden Globe) Ödülleri, önceki gece Los Angeles'taki Hilton Oteli'nde sahiplerine kavuştu. Sinema ve televizyon dünyasının en iyilerinin belirlendiği gece, olağanüstü güvenlik önlemleriyle dikkat çekti.

20.01.2003Gündem
Küreler sahiplerini buldu

Küreler sahiplerini buldu

"Oscar'ın provası" Altın Küre ödüllerini, en iyi kadın oyuncu dalında Nicole Kidman, en iyi erkek oyuncu dalında ise Jack Nicholson kazandı.

20.01.2003Gündem
İş dünyasını en iyi ‘Yurttaş Kane’ yakaladı

İş dünyasını en iyi ‘Yurttaş Kane’ yakaladı

Forbes Dergisi, tüm zamanların iş dünyasını konu alan en iyi 10 filmini belirledi. İş dünyasını konu alan gelmiş geçmiş en iyi film olarak ‘Citizen Kane’ (Yurttaş Kane) seçildi.

16.12.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları

En İyi 100 Albüm tartışması

GEÇEN hafta Hürriyet Pazar’da başta Yenal Bilgici olmak üzere geniş bir ekibin yoğun emek harcayarak hazırladıkları bir liste yayınlandı: “Türkiye’nin En İyi 100 Albümü”.

29.04.2017

Altın Portakal’ı merak ediyoruz

Son seçimlerde Antalya’da belediye başkanının değişmesinin üzerinden hayli zaman geçti.

29.04.2009

Babam ve Oğlum neden Adana’da yok

Altın Koza zamanı geldi ve yenilenen ödül heykelcikleri sahiplerini beklemeye başladı.

5.06.2006

Altın Portakal İstanbul’a taşınmalı

Antalya Altın Portakal Film Festivali deyince aklınıza ne geliyor? Türk sinemasının ünlülerin biraraya geldiği prestijli ve görkemli bir ödül töreni mi yoksa skandallarla, protestolarla anılan problemli bir organizasyon mu?

7.10.2004