MENÜ

En İyi Dönerciler

En İyi Dönerciler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika En İyi Dönerciler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 56 En İyi Dönerciler haberi bulunmuştur.

En İyi Dönerciler Haberleri

65 bin kişi gelince, Almanya rahatladı

65 bin kişi gelince, Almanya rahatladı

Yabancılara saldırılarla günlerdir Almanya’nın ‘çirkin’ yüzü’nün hakim olduğu Chemnitz, ‘Biz Daha Çoğuz’ çağrısıyla düzenlenen konserle herkesi rahatlattı.

5.09.2018Avrupa
Yarım ve çeyrek bilet ne kadar Yılbaşı biletleri ne kadar

Yarım ve çeyrek bilet ne kadar? Yılbaşı biletleri ne kadar?

Yarım ve çeyrek bilet fiyatları, yılbaşı yaklaşırken vatandaşların en çok araştırdığı konu olmaya başladı. Tüm Türkiye'de satışa sunulan tam, yarım ve çeyrek bilet fiyatları Milli Piyango İdaresi tarafından duyuruldu. Peki, yarım ve çeyrek bilet fiyatları ne kadar oldu? İşte, biletlerle ilgili detaylı bilgiler

30.11.2017Gündem
Almanların en çok sevdiği fast food: Döner

Almanların en çok sevdiği fast food: Döner

1961’de Berlin’e gelen Malatyalı Kadir Nurman Almanya'da 'dönerin babası' olarak anılıyor. Almanya'da ilk kez ekmek arası döneri 1972 yılında Kadir Numan'ın satmaya başladığı biliniyor.

15.02.2017Dünya
Döner geçim kaynağım, şiir ruhumun gıdası

Döner geçim kaynağım, şiir ruhumun gıdası

Berlin’de 25 yılı aşkın süredir Almanya’ya başta olmak üzere pek çok ülkedeki restoran ve büfelere döner veren Baha Döner’in sahibi Hasan Babur’un, kamuoyunda pek bilinmeyen bir özelliği daha var... Babur şiir de yazıyor... Şiirlerini henüz kitap haline getirmese de bu alanda oldukça iddialı. Eşine de yazıyor, şehit olup toprağa düşen Mehmetçik’e de... Hz. Ali için de yazıyor, annesi için de...

3.02.2017Ekonomi
Almanyada bir Türk mahallesi: Küçük İstanbul Kreuzberg

Almanya'da bir Türk mahallesi: 'Küçük İstanbul' Kreuzberg

Eminim birçoğumuzun akrabası ya da bir tanıdığı Almanya’da yaşıyordur. Ağırlıklı olarak Türkler’in yaşadığı bölge olan Kreuzberg, sizi Türkiye'de hissettirecek bir yer. 'Küçük İstanbul' olarak anılan semtte, pazara, pazar arabasıyla giden Ayşe teyzeler, pazarcı Ahmet abiler, marketler, tabelalar, dönerciler, kafeler, herkes, her yer Türk.

11.01.2017Seyahat
Milli Piyango 2017 sorgulama sayfası- 31 Aralık yılbaşı bileti tam listesi

Milli Piyango 2017 sorgulama sayfası- 31 Aralık yılbaşı bileti tam listesi

Milli Piyango sonuçları 2017 bilet sorgulama işlemi, henüz biletine çıkan rakama göz atmayan vatandaşlar tarafından ilgi görüyor. Türkiye genelinde 10 milyona yakın biletin satışta olduğu bilinirken, bu biletlerden çeyrek olanları çekiliş saatine kadar %97 satış oranına ulaştı. Milli Piyango 2017 bilet sorgulama sonuçları ile satın almış oldukları bileti gözden geçirmek isteyen vatandaşlar ise kendilerine isabet eden ikramiyeyi araştırıyor. Peki 31 Aralık Milli Piyango sonuçları sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte büyük ikramiyenin isabet ettiği aday

1.01.2017Gündem
Avrupa pazarında büyük döner kavgası

Avrupa pazarında büyük döner kavgası

4 milyar Euro büyüklüğe ulaşan Avrupa döner pazarında kısıtlamalar gün geçtikçe artıyor. Avrupa’nın birçok ülkesinde dükkan kapanışları dikkat çekerken, şirketlere göre bunun bir nedeni de dünyaca ünlü fast food zincirlerinin lobisi...

2.05.2016Ekonomi
Deneyimli dönerci uyardı: O dönerleri asla yemeyin

Deneyimli dönerci uyardı: O dönerleri asla yemeyin!

Türkiye’de ilk kez bir döner konsepti mağazası yaratan ve şu anda 33 mağazaya kadar çıkan Kasap Döner, gözünü yurtdışına hatta Amerika’ya dikti. Kasap Döner’in sahibi Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün ile son dönemdeki et fiyatları düzenlemesinden, Avrupa’nın bazı şehirlerinde döner satışının yasaklanmasına ve ideal dönere kadar kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirdik.

26.04.2016Ekonomi
Bir emektar daha gitti

Bir emektar daha gitti

17.12.2014Ankara
Bonnun Beethoven mevsimi

Bonn'un Beethoven mevsimi

1990’a kadar tam 41 yıl Almanya’nın başkentiydi. Buna karşın ne Berlin, Hamburg gibi dev metropole dönüştü ne de Frankfurt gibi gökdelen cenneti oldu.

16.09.2012Kelebek
Krems’in güzelliğini 40 yıl sonra yeniden keşfettim

Krems’in güzelliğini 40 yıl sonra yeniden keşfettim

Semine Duygun, çocukluğunda altı ay yaşadığı Avusturya’nın Krems kentine yaklaşık 40 yıl sonra yeniden gitti. İlkokul arkadaşlarıyla buluştu, kenti bir de yetişkin gözüyle yeniden keşfetti. Duygun, “Krems, Orta Avrupa’nın en güzel dağ geçitlerinden biri. Tuna kıyısında yürümek, müzeleri gezmek, klasik müzik konserlerine gitmek, şarabını, kahvesini tatmak benim için unutulmaz bir deneyim oldu” diyor.

1.01.2012Kelebek
Baykala 2 bin İran Riyali hediye verdiler

Baykal'a 2 bin İran Riyal'i hediye verdiler

CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal, Antalya'da bir grup İranlı turistle sohbet etti. ''İran'da yüzmeniz çok meşhur'' diyen İranlı turistler, Baykal'a ilgi gösterdi, hediye olarak da 2 bin İran riyali yani Türk parası ile 30 kuruş verdi.

26.03.2011Gündem
Türk mahkumlar yabancı düşmanlığından şikayetçi

Türk mahkumlar yabancı düşmanlığından şikayetçi

Almanya'nın Hamburg kentinde, çoğunlukla yabancıların bulunduğu, “Santa Fu” adıyla anılan Fuhlsbüttel cezaevinde (JVA) çeşitli suçlardan hapis yatan Türk mahkumlar, yabancı düşmanlığı ve cezaevi koşullarının kötü olmasından yakındı.

22.09.2009Dünya
Reçel kralının oğlu börekçide çırak oldu

Reçel kralının oğlu börekçide çırak oldu

Antalya'da 95 yıl önce kurulan, günümüzde Avrupa'dan Avustralya'ya kadar ürün ihraç eden Yenigün Reçelleri'nin sahibi Mahmut Ruhi Alpagot'un küçük oğlu 12 yaşındaki Berkay, Türk iş yaşamının en eski geleneklerinden birini yerine getirdi. Anne ve babasının, tanıdık bir esnafın yanında bir süre çıraklık yapmasını uygun gördüğü Berkay, bir ay, kentin en eski esnafı, 'Börekçi Tevfik' olarak tanınan Tevfik Ekizoğlu'nun yanında çıraklık yaptı.

27.07.2009Ekonomi
Times Meydanı’na çim kaplı şezlong koyan Türk

Times Meydanı’na çim kaplı şezlong koyan Türk

Değer Cengiz, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu bir endüstri tasarımcısı. Son 10 yıldır New York’ta yaşıyor. 5 yıldır kendi tasarım stüdyosunda, masadan çiçek sulama aracına, sandalyeden taşınabilir odaya kadar her şeyi tasarlıyor. Bizim ruhumuz duymuyor ama işleri New York’ta çok ses getiriyor.

3.07.2009Kelebek
Türkiye’nin en iyi 10 et lokantası

Türkiye’nin en iyi 10 et lokantası

Et, bütün mutfaklarda en önemli malzemelerden biri. Sadece ızgara olarak yendiğinde bile tek başına lezzetli bir yemek. Türk mutfağında ise kebabın özel bir yeri var. Bu hafta ülkedeki en iyi 10 et lokantasını seçtik. Gördük ki, Beyti gibi, İmam Çağdaş gibi bazı klasikler hiç değişmiyor. Çok sevilen bir yemeği yıllardır aynı kalitede yapmaya devam eden lokantalar var.Ancak son yıllarda bunların arasına bazı yeni lokentaların katıldığını da gördük. Dükkan ve Günaydın lokantaları, kebapla restoranı birleştiren yeni tarz mekanlar.

15.05.2009Seyahat
Anneye hediyenin en iyi 10 adresi

Anneye hediyenin en iyi 10 adresi

Hediye alışverişinin en yoğun yaşandığı dönemlerden birine girdik. Anneler Günü yaklaşıyor. Alışverişi son ana bırakacak bile olsanız, şimdiden ne alacağınıza dair düşünmekte yarar var. Bu hafta, işi gereği sık sık hediyelik alışverişi yapan veya vitrin bakan, mağaza gezen isimlerden oluşan jüri üyelerimize, anneye hediye almak için gidilebilecek en uygun adresleri sorduk.

1.05.2008Kelebek
Biri ilk, diğeri son iş gününde can verdi

Biri ilk, diğeri son iş gününde can verdi

Antalya'daki patlamada ölen gençlerin aynı işyerinde çalıştığı ortaya çıktı. Ancak İlter Avşar'ın işteki son İmran Arık'ın ise ilk günüydü.

29.08.2006Gündem
Bodrum’un karşısındaki yüzen bahçe Kos adası

Bodrum’un karşısındaki yüzen bahçe Kos adası

Yurtdışı hiç bu kadar yakın olmamıştı. Yunanistan’ın Kos (İstanköy) adası Turgutreis’e 10, Bodrum’a ise 18 dakika uzaklıkta. Suyun öteki yanı bizden izlerle dolu. Bugünkü Yunanistan’ın topraklarına son katılan yerler olan ve Oniki Ada ya da Dodecanese olarak geçen adalar Kos (İstanköy), Rodos, Patmos (Batnoz), Leros, Kalymnos (Kelemez), Astypalaia (İstanbulya), Nisyros (İncirli), Tilos (Cilyaki), Simi (Sömbeki), Chalki, Kastellerizo (Meis) ve Karpathos’dan (Kerpe) oluşuyor.

14.08.2005Seyahat
Türkiye’nin en iyi 10 baklavacısı

Türkiye’nin en iyi 10 baklavacısı

Türk tatlıları arasında baklavanın yeri bir başka. Görünüşü ile sizi çağırır, bir kez tadınca da ikinci çatalı almanız kaçınılmazdır. İyi bir tatlıcıdan alınmış baklavanın yerini hiçbir şey tutamaz.

12.11.2004Kelebek
Türkiye’nin en iyi 10 baklavacısı

Türkiye’nin en iyi 10 baklavacısı

Türk tatlıları arasında baklavanın yeri bir başka. Görünüşü ile sizi çağırır, bir kez tadınca da ikinci çatalı almanız kaçınılmazdır. Kilo da yapsa, kolesterol yüklü de olsa iyi bir tatlıcıdan alınmış baklavanın yerini hiçbir şey tutamaz.

11.11.2004Kelebek
Türkiye’nin en iyi 10 Bursa kebapçısı

Türkiye’nin en iyi 10 Bursa kebapçısı

Eskiden onu İskender kebap diye bilir, yerdik. Sonra ‘İskender’, tek bir firma üzerine tescillenince adı Bursa kebap oldu. Yoğurtlu kebap diyenler de var. Gerçi halk arasında hálá İskender deniyor ama restoran tabelalarında, mönülerinde Bursa kebap diye yazıyor, ya da kebabın başına mekanın ismi konuyor.

6.05.2004Kelebek
Türkiye’nin en iyi 10 kanatçısı

Türkiye’nin en iyi 10 kanatçısı

Kanadın seveni de çok sevmeyeni de. Ancak bir dönem özellikle evinde mangal yapmaya meraklı olanların gözdesi olan tavuk kanadı, giderek daha fazla restoranın mönüsüne ekleniyor. Hatta kanatçı adıyla açılan restoranların sayısı giderek artıyor.

28.08.2003Kelebek
Evleneceğim kız kazandibi yapabilmeli

Evleneceğim kız kazandibi yapabilmeli

Bir yıldır İstanbul Tarlabaşı'ndaki Cervantes Enstitüsü'nün yöneticisi Pablo Martin Asuero. Onu bizim için ilginç kılan, Türkiye ve Türklerle ilişkisi. 1991'de kazandığı bursla Türkiye'ye gelen ve İstanbul Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü'ne kaydolan Asuero, bir süre Atatürk Öğrenci Yurdu'nda kalmış.

6.06.2003Gündem

Yazar Sonuçları

İncili Gastronomi Rehberi'nin ikincisi raflarda

2016 Aralık... Hürriyet ve Karaca işbirliğiyle büyük bir eksiklik olduğunu düşündüğümüz bir restoran rehberi çıkarmaya karar verdik. Hedefimiz her geçen gün gelişen ve sayıları artan restoranlarımızın en iyilerinin, en çok emek verenlerinin, kalitesini sürdürenlerinin fark edilmesini sağlamaktı.

26.12.2018

Yılın bu zamanı Berlin...

Avrupa kentlerinde bu vakitler kurulan Noel pazarları, hem hediyelik eşya hem de ayaküstü yemek konusunda zengin seçenekler sunar. Berlin’de soğuğa aldırmadan birkaç akşamımı bu pazarlarda geçirdim. Başta sosis olmak üzere çeşit çeşit lezzetli yemek yedim...

16.12.2017

Etten Sıyrılmak

Kemik etten sıyrılır mı?

29.03.2017

Kökler Kırım’dan lezzet bu topraklardan

Günümüzde ister gastronomi, ister kültür, ister sanat hangi alanda olursa olsun, geçmişi, iyi bir hikayesi olan ve yaratım aşamasında emek verilmiş işler, mekanlar ilgi çekiyor...

23.12.2016

Antalya ‘alarm’ veriyor

ANTALYA’da yaşanan sorunlar ‘alarm’ vermeye başladı. Özetlersek:

27.04.2015

Yolun ortasına 'Büfe'kondu

Çankaya’nın Kavaklıdere semti Tunus Caddesi’nde, daha önce kaldırımın ortasında olan bir büfe, ‘kaldırımı işgal ettiği gerekçesiyle’ kaldırıldı. (Yayalar kaldırımda yürüyemiyor, yola inmek zorunda kalıyordu)

8.03.2015

İzmir’de gastronomik bir şeyler oluyor

BU yılki sloganım, “Yemeğini İzmir’de ye, alışverişini İzmir’de yap...

25.10.2013

Başka bir 1 Mayıs

Farklıydı.

Bu yıl, eski yıllardaki gibi sadece işçilerin ağırlıkta olduğu bir kutlama değildi.

1.05.2012

Yaprak yaprak ev döneri

Fotoğraftaki küçük döner makinesiyle peynir, kıyma, büyük ve küçük parça etler takarak denemeler yapıyorum. Bir taraftan pişirip, bir taraftan kesip yiyorsunuz. Üstelik araya başka malzemeler takıp, közleyip keyfine varabiliyorsunuz

2.12.2011

Türk mutfağının Almanya kuşatması

1. Türk Mutfağı Lezzetler Festivali, 3-7 Kasım 2011 tarihleri arasında Berlin’de Ku’damm Meydanı’nda düzenleniyor.

21.09.2011

Diyet yapan insanların ıstırabını görüyorum Diyete hayır diyorum

Celal Şengör, anne ve babası değil ama köşklerinin aşçısı ve babannesi sayesinde çok lezzetli yemekler yiyerek büyümüş. Bir kere mutfağa girip bir börek yapmış; sonra da vazgeçmiş. Yemek yapmayı vakit kaybı olarak görüyor. Canının istediğini, istediği saatte, istediği miktarda yiyerek diyetisyenlere kafa tutuyor

30.04.2011

Eski sevgili kuru fasulyeydi, yenisi suşi

Mustafa Sandal durdu durdu, yeni albüm dönemi turnayı gözünden vurdu.

24.07.2009

Kadersiz beş şehirden biri İstanbul

Monocle’dan daha önce bahsetmiştim. Wallpaper’ı yaratan adamın, yani dünyanın önde gelen stil gurularından Tyler Brule’nin ansiklopedi tadındaki yeni yaşam stili dergisi Monocle.

22.07.2008

Dizlerinize gözleriniz gibi bakın

Eklemleriniz taşıyıcı ve destek sistemlerinizdir. Diz eklemi bu sistemin en önemli üyelerindendir.

5.11.2007

Marksizmi bilmeyen üyeler eğitilmeli

CHP İstanbul 2. bölge 9. sıra adayı Yrd. Doç. Dr. Engin Ünsal, "CHP’de Baykal gitsin demek kolaycı bir yaklaşımdır. Partiye yeni bir ufuk açmak gerekiyor" dedi.

3.09.2007

Tarkan’a katılacağı program önerisi

Queer Eye For The Straight Guy diye Amerikan yapımı komik bir reality şov var.

14.11.2006

Amerikan polisi

Allah’tan Amerika elendi gitti. Eğer bir daha Fritz Walter Stadı’na gelseydi, yandıydık.

28.06.2006