MENÜ

En Iyi 10 Yaz Kitabı

En Iyi 10 Yaz Kitabı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika En Iyi 10 Yaz Kitabı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 463 En Iyi 10 Yaz Kitabı haberi bulunmuştur.

En Iyi 10 Yaz Kitabı Haberleri

En iyi 10 yaz kitabı

En iyi 10 yaz kitabı

Yıl boyu sadece bedenimiz mi yoruldu? Ruhlarımızı da dinlendirmek; deniz, kum ve güneş eşliğinde, başka dünyalara yolculuklar yapıp, rahatlamak gerek. Uzanın kumsala, açın kitabınızı, yazın, hafifliğin, hayat etmenin tadını çıkarın.

14.7.2015Keyif
Yaz bi kenara...

Yaz bi kenara...

Artık resmi olarak yaz mevsimindeyiz. Hem de en 2017’sinden... Peki sıcaklarda nasıl ‘cool’ olup serin kalacağız? Nerede güneşlenmeli, kimi dinlemeli, nasıl partilemeli? Hangi kitap, nasıl dekorasyon, nereye seyahat? Nereler popüler olacak, neleri konuşacağız, kimler kazanacak? İşin uzmanlarına sordum, cevaplardan çoktan seçmeli test yaptım. Sonra kendi hazırladığım testi oturdum kendim çözdüm. Siz de çözün bakalım kim bilecek, kim yaya kalacak...

3.6.2017Hayat
Modern yaşam diyabeti tetikledi

Modern yaşam diyabeti tetikledi

Alınan tüm önlemlere ve gelişen tedavilere rağmen diyabet giderek büyüyen bir halk sağlığı sorunu. Tüm diyabet hastalarının yüzde 90 kadarı Tip 2 diyabetli. Tip 2 diyabetse önlenebilir bir hastalık. Halen diyabet hastası olduğundan habersiz 193 milyon kişi olduğu tahmin ediliyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Temel Yılmaz, diyabetin dünya ve Türkiye’deki durumunu şöyle anlattı.

28.5.2017Sağlık
Her şeyini satarak kurdu En büyük pişmanlığını açıkladı...

Her şeyini satarak kurdu! En büyük pişmanlığını açıkladı...

72 yıllık yaşamını “Bir Dünya Kurmak” adlı kitabında anlatan iş adamı duayen bankacı Hüsnü Özyeğin özel açıklamalarda bulundu. Finansbank’ı her şeyini satarak kurduğunu belirten Özyeğin, “O dönem asker arkadaşım Murat Vargı Turkcell’i ilk bana getirdi. Param vardı ama dikkatim dağılmasın diye ben girmedim Mehmet Emin Karamehmet’e yönlendirdim. Aslında hata ettim. Bence girmeliydim” dedi.

26.5.2017Ekonomi
36 saatte Fes (Fas)

36 saatte Fes (Fas)

Fas’ın üçüncü büyük yerleşimi Fes, özgün kimliğiyle cazibe noktası ve turizmin yükselen yıldızı. Halk şehirle gurur duyuyor, geleneksel Fas atmosferini koruyor, egzotik pazarlamaya girişmiyor. Hatta pek çoğu Fes’in popüler hale gelmesinden hoşnut değil. Dünyayı gezen, gelişmeleri izleyen yaratıcı yerel girişimcilerin açtığı, yerel kültürü evrensel bakışla yansıtan otel, mağaza, kafe, yemek okulu ve turlar da şehre boyut kazandırmış. İşte 36 saatte Fes...

15.5.201736 Saatte Keşfet
Gülten Dayıoğlu : Ülkemizde öğretim var eğitim yok

Gülten Dayıoğlu : Ülkemizde öğretim var eğitim yok

Gülben Ergen bu hafta, çocuk edebiyatının Türkiye’deki en önemli isimlerinden Gülten Dayıoğlu ile buluştu ve Dayıoğlu’nun yazar olma hikayesinden kurduğu vakfa kadar bilinmeyenleri dinledi.

9.5.2017Magazin
Defne Samyeli ve Behzat Gerçeker, Cengiz Semercioğlunun sorularını yanıtladı

Defne Samyeli ve Behzat Gerçeker, Cengiz Semercioğlu'nun sorularını yanıtladı

Defne Samyeli’ni 20 yaşından beri tanıyorum. Sektöre adımını attığı ilk yıllardan müzisyenliğe kadar kariyerinin her adımını yakından bilenlerdenim. Behzat Gerçeker derseniz, müzik alanında kazandırdıklarını saymaya kalksam röportaja yer kalmaz. Behzat’ın son ‘keşfinin’ Defne olduğunu öğrenince, birlikte hazırlayacakları single’ı konuşmaya gittim. Sohbet Defne’nin müzik tutkusundan oyunculukta çıtayı Hollywood olarak belirlemesine kadar uzandı...

25.3.2017Magazin
Ankademi’deki iklim Türkiye’nin ihtiyacı

Ankademi’deki iklim Türkiye’nin ihtiyacı

Hürriyet Ankara’nın “Ankademi: Şehir ve Üniversite” projesi kapsamında Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Doç. Dr. Zafer Savaş Şahin, Ankara Üniversitesi’nden sonra Hacettepe Üniversitesi’ne konuk oldu. H.Ü Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, “Öğretim üyesinin, öğrenci temsilcisinin her konuyu rahatlıkla konuşabildiği Ankademi projesindeki bu iklime Türkiye’nin ihtiyacı var” dedi.

14.3.2017Ankara
Ankara Üniversitesi gibi bir kent hayal ediyorum

Ankara Üniversitesi gibi bir kent hayal ediyorum

Hürriyet Ankara’nın “Ankademi: Şehir ve Üniversite” projesi kapsamında Hürriyet Ankara Haber Koordinatörü Deniz Gürel ve Doç. Dr. Zafer Savaş Şahin, Ankara Üniversitesi’ne konuk oldu. Üniversite yönetim kurulu toplantı odasında geniş bir kadroyla hem şehri, hem üniversiteyi konuştuk. 

9.3.2017Ankara
Aslı Enver: Mutluluk insana özgüven veriyor

Aslı Enver: 'Mutluluk insana özgüven veriyor'

Londra’da doğdu, Türkiye’ye geldiğinde 12 yaşındaydı. Kültüre ayak uydurmak için başladığı tiyatro eğitimini hayatının odağına aldı. Kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. Yeni dizisi ‘İstanbullu Gelin’ için buluştuğumuz Aslı Enver hayat hikâyesini ve Murat Boz’la yaşadığı aşkı anlattı.

4.3.2017Hayat
Türkiye ihracatı ‘hayali ihracat’ ile öğrendi

Türkiye ihracatı ‘hayali ihracat’ ile öğrendi

Bir zamanlar Türk borsa ve finans piyasalarına damga vuran Nasrullah Ayan, 23 yıl aradan sonra tüm yaşadıklarını “Borsa Kralı” adlı kitabında anlattı. Ayan, “Ben buyum! Altın kaçakçılığı yapmadım, devlet ne yapıldığını biliyordu. Türkiye ihracatı hayali ihracat yaparak öğrendi. Türkinvest batırıldı. 300 davadan da beraat ettim” dedi.

3.2.2017Ekonomi
Birkaç saatliğine dostlarımla takılıyorum, üstüne para veriyorlar

Birkaç saatliğine dostlarımla takılıyorum, üstüne para veriyorlar!

Meşgul bir kadın: İki küçük çocuk annesi. Sürekli araştırıyor, sağlıklı yaşam ve beslenme üzerine panellere katılıyor, konuşmalar yapıyor. Bir televizyon şovu var. Sürekli kitap yazıyor ve şu sıra son kitabının tanıtım turnesinde... “O gün olur, bugün olmaz, şurada mı, bu saate mi çeksek... New York’ta bir araya gelebilmek için o kadar çok mail’leşiyoruz ki daha tanışmadan 40 yıllık ahbap gibiyiz. Columbus Meydanı’nın o kalabalığı arasında onu şak diye babası Mehmet Öz’den kalma, kızı Philo’ya miras, Çerkes mavisi gözlerinden tanıyorum. “Fotoğraflarındakinden daha da güzelmişsin” diyorum; kahkaha atıyor, sarılıyoruz. Türk gibi bir kucaklaşma bu: Karşılıklı sırt ‘pat pat’layarak… 

14.1.2017Sağlık
Yılmaz Erdoğan merak edilenleri Cengiz Semercioğluna anlattı

Yılmaz Erdoğan merak edilenleri Cengiz Semercioğlu'na anlattı

Yılmaz Erdoğan’la tanışıklığımız neredeyse 25 yıl öncesine dayanıyor. Bu süreye onlarca oyun, sinema filmi, senaryo, dizi ve tv işleri sığdırdı...

29.10.2016Magazin
İşimizi kış tutuyoruz yaz çıkarsa bahtımıza

İşimizi kış tutuyoruz yaz çıkarsa bahtımıza

Yeni ‘Orta Vadeli Program’ı (OVP) açıklayan Başbakan Yıldırım­, büyüme hedefini 2016’da yüzde 4.5’ten 3.2’ye çektiklerini söyledi. Yıldırım, “Tahminler kötümser ve karamsar. Çünkü ‘İşimizi kış tutuyoruz, yaz çıkarsa bahtımıza’ anlayışı ile hazırladık. Olabilecek en olumsuz tahminleri buraya yansıttık, günü geldiğinde daha iyi oranlarla karşılaşacağız” dedi.

4.10.2016Ekonomi
İhmal mi kusur mu herkes hesap versin

İhmal mi kusur mu herkes hesap versin

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, hükümette darbe girişimine ilk uyananlardan. Tankların İstanbul’da köprülerde boy gösterdiği saatlerde ‘Bu bir Fetullahçı kalkışmadır’ diye tweet atıp Meclis’in yolunu tutuyor. Kâbus geceden 2 hafta sonra Meclis’te buluştuk. Boynukara 2015’te milletvekili olarak siyasete girdi ancak uzun süre AK Parti’nin kilit bürokratı olarak Adalet Bakanlığı’nda görev yaptı. 2009–2015 yılları arasında 2010 anayasa referandumu, Ergenekon-Balyoz davaları ve HSYK krizlerine tanıklık etti. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la çözüm sürecini yürüten ekipteydi.

31.7.2016Gündem
‘Tarihçilerin kutbu’ Halil İnalcık: Bu sıkıntılı devir geçecektir

‘Tarihçilerin kutbu’ Halil İnalcık: 'Bu sıkıntılı devir geçecektir'

Dünyaca ünlü tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık geçen hafta aramızdan ayrıldı. İnalcık’ı ölümünden yaklaşık bir yıl önce evinde ziyaret etmiş, 100’üncü doğum gününü kutlamıştık. İşte 13 Eylül 2015’te Hürriyet Pazar’da yayımlanan röportajdan bir bölüm...

30.7.2016Hayat
Edebiyat sansür ve intikamdan korunmalı

Edebiyat sansür ve intikamdan korunmalı

Dünyanın en prestijli edebiyat ödülü Nobel 1901 yılından beri 18 üyeli İsveç Akademisi tarafından veriliyor.

8.5.2016Dünya
Hudson’a varoluşçu bir yolculuk

Hudson’a varoluşçu bir yolculuk

Bir kentin nabzını tutmak mümkün mü? Bir ölçüde. 25-40 yaş arası kesimin nasıl eğlendiğine bakmak lazım. Arnavutköy Hudson’ın terasında oturuyoruz. Bir sorun var ama sorun Hudson’da değil, bende, bizim grupta.

29.4.2016Gurme
Yrd. Doç. Canan Dağdeviren’e artık bilimin Mevlana’sı diyorlar

Yrd. Doç. Canan Dağdeviren’e artık 'bilimin Mevlana’sı diyorlar

Canan Dağdeviren Türkiye’nin bilim dünyasındaki genç yeteneklerinden. Dünyanın en iyi üniversitelerinden ikisinde birden aynı anda proje yürütme ayrıcalığına sahip. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) Koch Laboratuvarı’nda çalışmalarını sürdürüyor. Harvard Üniversitesi’nde ise genç akademi üyeliği var. Farklı disiplinleri buluşturan icatlarıyla daha 30 yaşına gelmeden medikal teknoloji alanında dünyada önemli bir isim olarak gösterilmeye başlandı. Kanser ve kalp hastalarının hayatını kolaylaştıracak buluşlarının esin kaynağı aile fertlerinin geçirdiği hastalıklar. Çocukluk kahramanı Pierre Curie’nin keşfi piezo elektrik tasarladığı aletlerin belkemiği. Amerikalılar ona ‘bilimin Mevlana’sı’ ismini takmış. Her gün uzun saatlerini geçirdiği Koch Laboratuvarı’nda buluştuk.

6.3.2016Dünya
İş adamı Ahter Kutadgu: Bizi merhamet birleştiriyor

İş adamı Ahter Kutadgu: 'Bizi merhamet birleştiriyor'

‘Kızlarıma Notlar’ profesyonel yönetici Ahter Kutadgu’nun üç kızına hitaben yazdığı bir anı ve denemelerden çok daha fazlası. Kitap, Kutadgu’nun yaşadıklarını referans alarak toplumsal meselelere ışık tutuyor: “Bu kitap bir hatırlatmadır. Akıl ve vicdan sahibi insanlara aslında farklılıklarımızdan çok, ortak değerlerimizin olduğunun naçizane hatırlatmasıdır.”

20.2.2016Hayat
Candan Erçetin: Kendimi en iyi hissettiğim yer mutfak

Candan Erçetin: Kendimi en iyi hissettiğim yer mutfak

Bir sofra hayal edin, tüm yemekleri Candan Erçetin elleriyle hazırlamış ve sizi ağırlamak üzere mutfağında bekliyor olsun. İlk kez farklı bir konseptle kamera karşısına geçmeyi kabul eden sanatçı bu süreçte hem kendini analiz ediyor hem de onu görmeye alışık olduğumuzdan çok başka bir hale bürünüyor.

17.2.2016Hayat
Vadişehir Halk Merkezi Açıldı

Vadişehir Halk Merkezi Açıldı

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KAZIM KURT

6.2.2016Eskişehir

Yazar Sonuçları

Tebrikler, kovuldunuz

Tebrikler, kovuldunuz!

Var ya, o videolara ölüyorum!

17.6.2017Ayşe ARMAN
Yaz tatili yoksul öğrencileri vuruyor

Yaz tatili yoksul öğrencileri vuruyor!

20 milyon öğrenci önümüzdeki günlerde yaz tatiline giriyor. Her sene bu vakitler neredeyse tek başıma tatilde öğrenme kaybı meselesine dikkat çekiyorum. Bu konuda başarılı olduğumu düşünsem yeniden yazmazdım. Soru-cevapla anlatayım.

4.6.2017Selçuk ŞİRİN
Bu kitap, tılsımlı Okuyan bir ay içinde âşık oluyor

Bu kitap, tılsımlı! Okuyan bir ay içinde âşık oluyor!

O, en tanınmış ekonomi yazarlarından. 13 yıl Hürriyet’te çalıştı. Ekonomiyi seksileştiren yazar! İçine hayatı katan, eğlenceli yapan, çaktırmadan büyük büyük patronlara her şeyi soran, zeki, güzel ve çok eğlenceli bir kadın. Bir gazetenin her bölümünde yazabilecek biri. Ekonomi yazarları da sadece ekonomi yazacaklar diye bir şey yok. Nitekim bu sefer, Demet Cengiz bir aşk kitabı yazdı. Matrak bir kitap. İçinde patron olmayan kitap. Kendisi var. Bu, bir anlatı. Hayatından iki buçuk yıllık bir kesiti anlatıyor. Üstelik bütün samimiyetiyle. Tebrik ediyorum onu, önümüzde soyunduğu, böyle bir kitabı yazmaya cesaret edebildiği için. 2014 yazı, onun hayatındaki, taşıyıcı kolonların hepsinin 10 günde yıkıldığı bir yaz. Büyük aşkından ayrılıyor; Hürriyet’ten ayrılıyor; sağlığı bozuluyor vesaire vesarie. İşte bu kitap, biraz da, o enkazın altından kalkmaya çalışan bir kadının söylediği şarkı!Bize diyor ki, “Her zaman ayağa kalkabilirsin. Herkes kalkabilir!”Bir ayrılma kılavuzu gibi kitap. İyileşmek için yazmış. Ona âşık olan bir Fransız adam var. Bir iş seyahatinde tanışıyorlar. Demet, o sıralarda evli ama evliliği iyi gitmiyor, Fransızın kendine âşık olduğunu da anlamıyor. İki yıl uzaktan seviyor adam Demet’i. Ne zaman boşanıyor Demet, adam soluğu İstanbul’da alıyor. İki yıl birlikte yaşıyorlar, sonra büyük aşk bitiyor. Aşk acısından kurtulmanın yollarını da anlatıyor Demet. “Bir düşün daha önce kimleri kimleri unuttun. Herkes unutulur, telaşa lüzum yok. Biri için acı çekmek, ondan yana olmak demektir. Kendinden yana ol!” diyor.

27.5.2017Ayşe ARMAN
Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe’den yardım isteyen dostlara bazı hatırlatmalar yapmakta fayda görüyorum. Tüm taleplerinizi aaral@hurriyet.com.tr adresine gönderirken e-posta’nın konu kısmında ne istediğinizi (burs, yakacak, kıyafet, vs) belirtiniz. Kıyafet taleplerinde lütfen cinsiyet, yaş, beden bilgisi göndermenizi rica ederim.

2.4.2017Ayşe ARAL
Eskişehirin gençleri

Eskişehir'in gençleri

Yılmaz Büyükerşen gibi bir efsanenin adeta yeniden yarattığı Eskişehir, çağdaş bir zihniyetin dokunuşuyla neler olabileceği ortaya koyan nadir kentlerimizden biri.

2.4.2017Uğur Ergan
Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar Yetiş Ayşe için gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederiz. Bize gelen her talep çok değerli. Gönül ister ki herkese yardımcı olabilelim…

26.3.2017Ayşe ARAL
Mirasımın yarısını eğitime bağışladım

Mirasımın yarısını eğitime bağışladım

Ali Poyrazoğlu, 100 yıllık Türk tiyatrosunun yarısında olan bir isim. Benim de yıllardır tanıdığım, çok sevdiğim bir oyuncu. Kuklalara merakını bildiğimden, Akasya AVM’de açtığı kukla sergisini duyunca kalktım ziyaretine gittim.

28.1.2017Cengiz SEMERCİOĞLU
Şahan, Azeri boksörü neden dövdü..

Şahan, Azeri boksörü neden dövdü?..

Recep İvedik 5’in fragmanında İvedik’in Azeri boksörü bir yumrukta ringin bir ucuna gönderdiği sahnenin Azerbaycan Türklerini rahatsız ettiği iddia ediliyor.

17.1.2017Cengiz SEMERCİOĞLU
FETÖ’nün sinemasına herkes destek verdi...

FETÖ’nün sinemasına herkes destek verdi...

Dünkü Hürriyet’te Umut Erdem’in manşeti FETÖ’nün sinemadaki yapılanmasıyla ilgili çarpıcı bilgiler veriyordu.

27.12.2016Cengiz SEMERCİOĞLU
Hakkında Herkesin Bir Fikre Sahip Olduğu Grup

Hakkında Herkesin Bir Fikre Sahip Olduğu Grup

Başlığı okur okumaz Metallica'dan bahsettiğimi anlamışsınızdır. Hayatım boyunca "popüler olan kötüdür" algısını yıkmak için uğraştım ama popüler olmak bazı noktalarda lanetli bir şey. Bunu kabul ediyorum.

8.12.2016Sadi TİRAK
Dedeme özür borcum vardı

Dedeme özür borcum vardı

Yılmaz Erdoğan’la tanışıklığımız neredeyse 25 yıl öncesine dayanıyor. Bu süreye onlarca oyun, sinema filmi, senaryo, dizi ve tv işleri sığdırdı...

29.10.2016Cengiz SEMERCİOĞLU
Adriyatik’te bir gemiyle kıyı kıyı Dalmaçya

Adriyatik’te bir gemiyle kıyı kıyı Dalmaçya

Su üstünde yapılan yolculukları çok severim. Sakin, manzaralı, lezzetli, bol keşifli yolculuklardır bunlar. İki günde bir bavul toplama telaşı yoktur. Gemi gündüzleri limana bağlanır, akşamüstü ise tekrar yola koyulur. Bu süre içinde ister karaya çıkıp etrafı gezer, ister gemide oturup kitabınızı okursunuz. Akşamları ister eğlencelere katılır, ister kadehinizi elinize alıp yakamozlara bakıp hayaller kurabilirsiniz. Bu kadar çeşitli olanaklar sunar gemi yolculukları. Bence en iyi balayı da bu tür gemilerle yapılır. Son olarak da, küçük ama lüks bir gemiyle, Dalmaçya kıyılarını liman liman dolaştım. Çok keyifli olduğu kadar çok da lezzetli bir yolculuk oldu. Hem gözlerim hem de damağım bu yolculuktan nasibini aldı.

19.10.2016Mehmet YAŞİN
Tuba İnci Küpeli Kız oldu

Tuba 'İnci Küpeli Kız' oldu

Tuba Ünsal, Karaca’nın inci kullanılarak ürettiği yemek takımı “Fine Pearl”ün reklam yüzü oldu. Koleksiyonun tanıtımı için objektif karşısına geçen Ünsal, Hollandalı ressam Johannes Vermeer’in başyapıtlarından “İnci Küpeli Kız” tablosundaki pozu verdi.

13.10.2016Gökhan KİMSESİZCAN
Foça gibi değişmeden değişmeli

Foça gibi değişmeden değişmeli

ÜLKEMİZİN en önemli şairlerinden olan ve birçoklarına şiiri sevdiren Ataol Behramoğlu, uzun yıllardır geldiği Foça’dan ilham alarak yeni bir şiir kitabı yazdı.

10.9.2016Ayçe DİKMEN
Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe

Sevgili dostlar bu ay yapacağınız yardımlar bizler için çok önemli.

4.9.2016Ayşe ARAL
Bodrum ve Alaçatı’da henüz yaz bitmedi

Bodrum ve Alaçatı’da henüz yaz bitmedi

Bu yıl yaz başından itibaren farklı tatil bölgelerini dolaşma fırsatım oldu.

2.9.2016Müge AKGÜN

Kendisini mutlu hissetmeyen kimse, başkasının mutluluğu için çaba göstermez.

Mutluluk dediğimiz kavram hepimiz için hep bir bilinmez olmuştur.

21.8.2016Ayça AKIN
Hepimiz bir gün çalışmamak için deli gibi çalışıyoruz

Hepimiz bir gün çalışmamak için deli gibi çalışıyoruz

Tam da bu değil mi durum? Hepimiz, bir gün çalışmamak için deli gibi çalışıyoruz. Hep hedeflerimiz var. Hep başarılı olmamız gerekiyor. E modern hayat bu. Foucault’nun dediği gibi: “Kapitalizm konfor verip, özgürlüğümüzü alır.” Alıyor. Ne yazık ki sürdürülebilir başarı, sürdürülebilir üretim, sürdürülebilir mutluluk da yok... Çünkü modern hayatta hiçbir şeyin sonu yok. Birol Güven’in deyimiyle, “Sünnet olmak gibi bir şey değil bu! Oldu da bitti maşallah, kurtuldun!” durumu yok.

19.8.2016Ayşe ARMAN
Cezaevinde 1.6 milyon kazandı...

Cezaevinde 1.6 milyon kazandı...

İlk günden beri söylüyorum, Deniz Seki bu cezaevinden çok daha güçlü, çok daha büyük bir şekilde çıkacak diye...

16.7.2016Cengiz SEMERCİOĞLU
Orta yaşın 10 önemli işareti

Orta yaşın 10 önemli işareti

Hayat şartlarının gelişmesiyle, ‘orta yaş’ kavramı da 50’lerden 70’lere kadar taşındı. Ama yine de, ‘orta yaş’ın belirtileri var. En önemli 10 belirti aşağıda. Bunlardan 3’ü bile sizde varsa, “Hoş geldin orta yaş” diyebilirsiniz...

26.6.2016Osman MÜFTÜOĞLU
Keşke oraya Esed girse demiyorlarsa ne olayım

'Keşke oraya Esed girse' demiyorlarsa ne olayım

ÇUKURAMBAR, hayatının en zor sorusu ile karşı karşıya...

6.6.2016Ertuğrul ÖZKÖK
Bir kadın her erkekle başka biri oluyor

Bir kadın her erkekle başka biri oluyor

Hep beğendiğim, izlediğim, zeki ve farklı bulduğum bir kadındı. Bütün hayatı boyunca üretti, hâlâ da üretiyor. Yazdı, çizdi, sordu, konuştu, gözlemledi, aktardı… Sorguladı. O hep kendi başına var oldu. Evet, Sibel Baykam, Bedri Baykam’ın karısı ama o aynı zamanda hep Sibel’di… Hem eş hem anne hem de birey olmayı başarabilen kadınlardan biri…

3.6.2016Ayşe ARMAN
Güzel şeyler...

Güzel şeyler...

.

21.5.2016Cengiz SEMERCİOĞLU
Geçmez bir yarayı, pamuklara saran kadınlar

Geçmez bir yarayı, pamuklara saran kadınlar

BİR ay önceydi, İzmir’den ziyaretime gelen arkadaşım “benim bir derdim var, belki sen derman olursun” dediğinde. Sonrası dinledikçe delirdiğim, her bir kelimesinde kapıları yumruklamak istediğim bir trajedi... Bundan tam 20 yıl önce başlayan...

14.5.2016Bahar AKINCI
Hudson’a varoluşçu bir yolculuk

Hudson’a varoluşçu bir yolculuk

Bir kentin nabzını tutmak mümkün mü? Bir ölçüde. 25-40 yaş arası kesimin nasıl eğlendiğine bakmak lazım. Arnavutköy Hudson’ın terasında oturuyoruz. Bir sorun var ama sorun Hudson’da değil, bende, bizim grupta.

29.4.2016Vedat MİLOR
Dokuz sene sonra gelen albüm

Dokuz sene sonra gelen albüm

Volkan Yırtıcı’nın ikinci albümü ‘Düşün’ ile 9 sene sonra raflardaki yerini aldı.

15.4.2016Hikmet Demirkol
Kızlara Ses Ver

Kızlara Ses Ver

Bir ülkenin kadınları okur, kadınları iyi eğitim alır, kadınları iş ve sosyal hayat içinde yer alırsa, o ülkenin sırtı yere gelmez...

20.2.2016Cengiz SEMERCİOĞLU
Türkiye’de neler olacağına sadece Türkler karar verir

''Türkiye’de neler olacağına sadece Türkler karar verir'

Ülkemizde görev yapan bir konsolos olduğunu bilmeseniz, İstanbul’da doğup büyümüş bir levanten zannetmeniz işten bile değil.

6.2.2016İzzet ÇAPA