MENÜ

En İlginç Evler

En İlginç Evler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika En İlginç Evler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 868 En İlginç Evler haberi bulunmuştur.

En İlginç Evler Haberleri

Kadir Doğulu’nun tatil sırları

Kadir Doğulu’nun tatil sırları

Oyuncu Kadir Doğulu adrenalini yüksek seyahatleri de dinlendirici tatilleri de tercih ediyor. Daha önce birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra Rusya, Çin ve Mısır’a gitti. Hayalinde Tayland ve ABD’yi keşfetmek var.

25.08.2013Seyahat
Sekiz ülkeden 10 bayram tatili seçeneği

Sekiz ülkeden 10 bayram tatili seçeneği

İşyerinizden üç gün izin alabilirseniz, dokuz günlük Şeker Bayramı tatili sizi bekliyor. Seyahat yazarları sizin için uzak ve yakın alternatifleri değerlendirdi. Ağustos ortası için en uygun rotaları yazdı.

21.07.2013Seyahat
Provence’ın iki çiçek bahçesi

Provence’ın iki çiçek bahçesi

Nice yakınlarındaki Eze ve St. Paul de Vence, ortaçağ atmosferini koruyan iki kasaba. Tepelerin üstüne kurulmuşlar. Eze heykelleri, galerileri, çiçeklerle dolu bahçeleriyle bir sanat kasabası. Diğeri ise Aşkın Şehri olarak biliniyor.

23.06.2013Seyahat
Ovacık’a barış, Munzur kıyısına bahar geldi

Ovacık’a barış, Munzur kıyısına bahar geldi

5 ay öncesine kadar Ovacık’a gitmek, cesaret isterdi. Diyelim gittiniz. Munzur ve Mercan dağlarını gezmek cesaretten fazlasını gerektiriyordu. Barış sürecini değerlendirip bir zamanlar TİKKO, MKP, 1989’dan beri PKK’nın cirit attığı dağlara gittik. Munzur’un kaynağını keşfettik.

2.06.2013Kelebek
Çağlayan’ın Laz konakları

Çağlayan’ın Laz konakları

Rize’nin Artvin sınırındaki ilçesi Fındıklı, farklı yaşam kültürünün tezahürünü mimarisinde de gösteriyor. Özellikle Çağlayan (Abu Viçe) Vadisi’ndeki konaklar bunun en önemli göstergesi.

2.06.2013Seyahat
Kılıçdaroğlundan Kocaoğluna destek

Kılıçdaroğlu'ndan Kocaoğlu'na destek

Kılıçdaroğlu “Sosyal Demokrat Belediyeler Hizmet ve Proje Tanıtım Günleri”nin açılışına katıldı.

29.05.2013Ege
Yazla güzelleşen Amasya

Yazla güzelleşen Amasya

Türkiye’nin bağrında saklı hazineler arasında en kıymetli mücevherlerden biridir Amasya.

26.05.2013Seyahat
İlginç mimariye sahip yerler

İlginç mimariye sahip yerler!

Dünyanın her bir köşesi ilginçliklerle dolup taşıyor. Sırtınıza çantanızı alıp mimari açıdan değişik yerler görmek ister misiniz? İşte mimarisiyle şaşırtan bu diyarları sizler için derledik…

Tuna Nehri’nin sanat durağı

Tuna Nehri’nin sanat durağı

Sırbistan’ın ikinci büyük kenti Novi-Sad, farklı toplulukların bir arada yaşadığı Voyvodina bölgesinde önemli bir kültür kavşağı. Tarih boyunca canlı bir sanat merkezi olan, yazarlar, ressamlar yetiştiren kent Tuna Nehri’nin en görkemli ve ışıltılı göründüğü yer.

12.05.2013Seyahat
6 bin kişilik site diken üstünde

6 bin kişilik site diken üstünde

Japonlar 10 yıl önce deprem araştırması yaptı. Çıkan raporda İstanbul Sultangazi'deki mahallenin zemini sağlam çıktı. AFAD'a göre de mahalle 1. derece deprem bölgesinde değil. Ancak Bakanlar Kurulu 6 bine yakın kişinin yaşadığı siteler bölgesini risli alan ilan etti. 30 yıl kadar önce evlerini inşa eden site sakinleri şaşkınlıklarını korurken; risk haritası ilginç bir tablo ortaya koyuyor: Aynı sokak üzerindeki bahçeli evler riskli, bahçesiz evler risksiz.

7.05.2013Ekonomi
Cusco treni bulutların üstüne gider

Cusco treni bulutların üstüne gider

Ayşegül İldeniz, uluslararası bir bilgisayar firmasının 67 ülkeden sorumlu başkanı. 16 yaşından bu yana seyahat eden meraklı bir gezgin. Son iki yıldır Maya, Aztek kültürünün izinde Güney Amerika’yı geziyor. Şubatta bir haftalığına Peru’nun And Dağları’ndaki Cusco kentine gitti. Unutamadığı bir tren yolculuğuyla Machu Picchu’ya ulaştı.

31.03.2013Seyahat
Elmaslar kimin olacak

Elmaslar kimin olacak?

Amerika’da en kısa sürede DVD’si çıkan film olma rekorunu bulunduran Yakın Tehdit, mücevher ticareti yapan bir adam ve karısının dört hırsız tarafından kendi evlerinde rehin alınmasını konu alıyor. Gerilim türündeki filmin başrollerinde Nicolas Cage ve Nicole Kidman var. Senaryosu pek başarılı olmayan film ancak başrollerinin hatırına izlenebilir.

4.01.2013Kelebek
MARAKEŞTE 14 SENE

MARAKEŞ'TE 14 SENE

Ayşegül Tecimer’in eşi Mete Deniz, yurtdışında önemli başarılara imza atmış bir mimar... İstanbul-Londra hattında yıllarca mekik dokuduktan sonra Fas’a yerleşen, 14 yıldır Marakeş’te bulunan Deniz, Elle Decoration dergisine oradaki hayatını ve mimari tarzını anlattı.

25.10.2012Kelebek
Ekimin bereketli güneşinde yazla vedalaşma fırsatı

Ekimin bereketli güneşinde yazla vedalaşma fırsatı

Sonbaharın en güzel günlerini yaşıyoruz. Hava hâlâ yazı aratmayacak kadar sıcak. Uzun bir bayram tatili kapıda. Sizlere Türkiye ve yurtdışından beşer rota öneriyorum. Gözünüz kadar gönlünüz de doyacak, damağınız şenlenecek. Yazla vedalaşacaksınız ve kışa girerken enerji toplayacaksınız.

7.10.2012Seyahat
Turistik rotaların dışındaki nefes kesici fiyordları gördüm

Turistik rotaların dışındaki nefes kesici fiyordları gördüm

Emekli sosyoloji ve kamu yönetimi profesörü Ömer Bozkurt (69), sıra dışı bir gezgin. 11 yıldır yük gemileriyle dünyayı geziyor. Kaptan köşkünde seyirin tüm aşamalarını izliyor, denizcilerin yaşamını gözlüyor, karadan uzakta sonsuzluk duygusunu yaşıyor. Temmuz sonunda M/V Tina’yla çıktığı son yolculuğunda, Kuzey Denizi’nde 10 liman dolaştı. “Fiyordlarda dolambaçlı seyirleri ya kendi teknenizle yaparsınız ya da şileplerle. Turistik rotaların dışında nefes kesici görüntülerle karşılaşırsınız” diyor.

9.09.2012Seyahat
Bayan Dürer, bana Nürnberg’i anlatır mısınız

Bayan Dürer, bana Nürnberg’i anlatır mısınız

Leonardo da Vinci’nin çağdaşı, Almanların gururu Albrecht Dürer, Nürnberg’de yaşamıştı. Sarayın giriş kapısındaki üç katlı evinde bugün ziyaretçileri eşi Agnes’i canlandıran bir rehber karşılıyor, bilgi veriyor. İki hafta önce, İstanbul’un sıcaktan kavrulduğu bir pazar günü, Nürnberg’in serin sokaklarında Dürer’in ayak izinden yürüdüm. Ulusal Müze’de son 40 yılın en büyük Dürer sergisini gezdim. Luitpoldhain Parkı’nda piknik yapan 60 bin kişiyle Nürnberg Senfoni’yi dinledim. Şehrin en turistik köprüsü Fleish’te tablo gibi manav tezgahı kuran Tuncelili gurbetçiyle sohbet ettim.

5.08.2012Seyahat
Kuzeyin Venedik’i, bir Belçika klasiği

Kuzeyin Venedik’i, bir Belçika klasiği

Buz gibi zindanlarıyla Kontlar Şatosu... Şehrin her yerinden görülen ve UNESCO Dünya Mirasi Listesi’ne giren kuleleri... Bir çizgi filmden çıktığı izlenimini veren kalkanlı evleri, 11’inci yüzyıldan kalma limanı... Belçika’nın Hollanda sınırı yakınlarındaki tarihi Gent’i birkaç sözcükte özetlemek için ilk akla gelenler bunlar... Peki gerisi?

22.07.2012Seyahat
Üç kişilik aşk ve uyuşturucu karteli

Üç kişilik aşk ve uyuşturucu karteli

Oliver Stone’dan ünlüsü, aksiyonu bol bir suç hikâyesi. Stone, Don Winslow’un aynı adlı romanını, romanı daha piyasaya çıkmadan sinemaya uyarlamaya soyunmuş. Aynı kadına aşık iki gencin onun uyuşturucu karteli tarafından kaçırılması üzerine girdikleri mücadeleyi konu alan Vahşiler’in oyuncu kadrosunda John Travolta, Emile Hirsch, Aaron Johnson, Salma Hayek, Taylor Kitsch ve Blake Lively gibi yıldız isimler bir arada.

13.07.2012Kelebek
Vizesiz Yunan adalarını Türkler çok sevdi

Vizesiz Yunan adalarını Türkler çok sevdi

Ege denizindeki adalara gemiyle seyahatlerde vize istenmeyince Türk turistleri rotalarını Yunan Adaları’na çevirdi. Türk tatilcilerin adalar arasındaki ilk tercihleri Mikonos, Santorini ve Rodos Adası. Rodos tarihsel, Santorini romantik dokusuyla dikkat çekiyor. Mikonos ise çılgın eğlencelerin adresi olarak ilgi görüyor. Bu yıl adaların geçen yıllara oranla daha fazla rağbet göreceği belirtiliyor. Biz de kruvaziyerle adaları keşfettik. İşte gözlemlerimiz...

16.06.2012Seyahat
Tunus’un çöl güzelleri

Tunus’un çöl güzelleri

Kuzey Afrika’nın en renkli ülkelerinden Tunus, dünya turizminde Hammamet, Sidi Bou Said gibi sahil şehirleriyle tanınıyor. Oysa iç bölgelerde, çölün kıyısında şehirlerde de görülmeye değer yerel zenginlikler var. Örneğin berberi kültürünü yaşatan Douz ve Tozeur. Manisalı okurumuz, eczacı Metehan Özcan beş gününü çöl şehirlerinde geçirdi, izlenimlerini yazdı.

27.05.2012Seyahat
Porto’da Anadolu’nun sıcaklığını hissettim

Porto’da Anadolu’nun sıcaklığını hissettim

İber Yarımadası’nın en büyük nehirlerinden Douro, İspanya topraklarından doğuyor ve 897 kilometre sonra Portekiz’den Atlantik Okyanusu’na dökülüyor. Son uğradığı büyük yerleşim Porto. Kıyıdan yaklaşık altı kilometre içerde olmasına karşın Porto onun sayesinde tarihi liman şehri özelliğini taşıyor. Şarabıyla ünlü şehri okurumuz, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seriye Sezen gezdi ve izlenimlerini yazdı.

19.05.2012Seyahat
Mızıkacılar gidememişti fırsat yaratıp siz görün

Mızıkacılar gidememişti fırsat yaratıp siz görün

Almanya’nın Bremen kentiyle ilk tanışmam, çocuk yaşta, bir masalla oldu. Masal kahramanları eşek, köpek, kedi ve horoz, acımasız sahiplerinden kaçmak için Bremen’e doğru yola çıkar. Ama evdeki hesap çarşıya uymaz, önlerine bir ev çıkar. Hırsızların yaşadığı evi ele geçirirler. Bremen’e gitmelerine gerek kalmadan, huzuru bulurlar. Mızıkacılar gitmese de kentle masal adeta özdeşir. Bremen’le ikinci ve fiili tanışmam ise çok yeni. Ilık bir nisana rastlıyor.

13.05.2012Seyahat
Dar sokakları, meydanları şık binalarıyla görülmeye değer

Dar sokakları, meydanları şık binalarıyla görülmeye değer

Yalçın Akyıldız’ın hobisi dünyanın tüm önemli konser salonlarını keşfetmek, konser dinlemek. Yılda en az üç kez yurtdışına çıkıyor. İzlenimlerini Andante Dergisi’nde yazıyor. Akyıldız geçen ay İsviçre’nin Luzern şehrine gitti. KKL adlı konser salonunu ziyaret etti. 78 bin nüfuslu şehre 500 milyon TL’lik kültür merkezi yapılmasına hayret etti. Akyıldız “Akustiği müthişti. Kanallar, göl içine kadar giriyor. Konser salonu kadar kentin tarihi sokaklarından, dağ ve göl manzarasından, yemeklerinden de etkilendim” diyor.

13.05.2012Seyahat
Şıpsevdi Berlin

Şıpsevdi Berlin

Berlin benim için Avrupa’nın başkenti. Doğu ile birleştikten sonra bir şantiyeye döndü. İnşaatlar hâlâ sürüyor. Baharda bu kentte gitmek için bir çok neden sayılabilir. Bu nedenlerin başında da müzik, sanat ve yemek gelir.

22.04.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

Balkon balkonlaaarrr içinde çok şanımız var

Biri klasik, biri çıtır yakışıklı, diğeri sıfır numara Maldivler... Türkiye’nin üç gözde otelinin karakter analizi: Balkonunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.

24.08.2013

Sümer’den ‘şiddetsiz’ önerileri

Tükiye Gençlik Federasyonu Genel Başkanı Rıza Sümer,

8.06.2013

Çocuklar okulda neden öğrenemiyor?

Bir öğretmen: “ İtirazım var!” diye ayağı kalktı.

8.05.2013

Avrupa’nın en güzel SPA şehirleri

Termalleri, içmeleriyle yüzlerce yıldır şifa dağıtıyorlar. Çoğu gözalıcı yeşillikteki ormanlar içinde. Dünden bugüne jet sosyetenin, aristokrasinin buluşma mekanı olmuşlar. İlk kumarhaneler onlara kurulmuş. İşte SPA kültürünün Avrupa’ya yayılmasını sağlayan en güzel şehirler.

5.05.2013

İmam’ın sevişme odasının sırları

YEMEN’in başkenti Sana’a’nın varoşlarını terk edip kırsalına doğru ilerliyoruz. Etraf çöp yığınlarıyla dolu. Bir şey dikkatimi çekiyor. Bunca çöpe rağmen etrafta pek sokak köpeği görünmüyor. Kedi de yok.

15.04.2013

Evinizi beğeniyor musunuz?

Cengiz Bektaş, mimari kitabı ‘Türk Evi’nde, yaşadığımız konutların bölgelere göre özelliklerini sadece mimari açıdan anlatmıyor, onunla yaşama biçimimiz ve alışkanlıklarımız arasındaki bağları da söz konusu ediyor.

12.04.2013

Ah bir fırsat olsa da tekrar İstanbul’a gelsem

Yaşayan ‘en seksi 100 kadın’dan biri.

22.03.2013

Afrika’nın bittiği yer

Masa Dağı’ndan kuşbakışı Cape Town.

10.03.2013

Değişimin adresine ilk kez adli tıp dedektifleriyle gitmiştim

Suçluların giderek profesyonelleşmesi, dolayısıyla işledikleri suçların karmaşık hale gelmesi, buna karşın suçluyu ortaya çıkarmanın daha zorlaşması, emniyet birimlerini de çeşitli alanlarda uzmanlaşmaya zorlamıştı.

2.03.2013

Huyundan ve suyundan çektiklerimiz bir de aynaya baksa!

Son zamanlarda, adını kamuoyuna duyurmanın yolu kavgadan ve ağız dalaşından geçer oldu.

15.12.2012

“Fırtına Çocukları”, “Bildiğin Gibi Değil”...

Birkaç gün aradan sonra İstanbul’a ayak bastığımda ilk öğrendiğim şey, “iç karartıcı”ydı.

9.12.2012

Beş kıtadan yılbaşı alternatifleri

Yeni yılı yurtdışında karşılamak istiyorsanız, şimdiden program yapmanızda yarar var. Siz 2013’e nasıl gireceğinize karar verin, yeter. Doyasıya eğlenmek mi istersiniz, yoksa sevgilinizle romantizmi yaşamak mı? İşte size beş farklı beğeniye göre 10 ülkeden, 13 yılbaşı şehri.

2.12.2012

Kuzey yıldızı

Sevdiğiniz coğrafyaların ışığını, havasını ve renklerini yaşam alanlarınıza taşıyarak gezgin ruhunuzu doyurabilirsiniz. Eğer aklınız kuzey ülkelerindeyse, sizi Danimarka’nın yalın, işlevsel ve natüralist stiline davet etmek isterim.

5.10.2012

Adriyatik’in yeni gözdesi Karadağ

Dünyanın önde gelen gazeteleri, dergileri hep ondan söz ediyor. Anketlerde yükselen turizm merkezleri arasına giriyor. Turizmi en hızlı büyüyen üç ülke arasında. Buna karşın Adriyatik sahillerindeki en ekonomik tatil fırsatını sunuyor.

26.08.2012

10 şehirden denizli, lezzetli, manzaralı bayram rotaları

Bayramla birlikte sıcaklar daha da insafa gelecek. Türkiye’nin yazlık mekanlarında en güzel günler başlıyor. Onun için kısa da olsa bu tatili değerlendirmekte yarar var. Tatili sadece denize girmekle kısıtlamayın. İzleyeceğiniz ilginç rotalar da yaşam pilinizi şarj etmenize yardımcı olacaktır.

5.08.2012

Adalet Bakanı yarışı kazandı, ancak yargı…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin arka arkaya çıkardığı paketler nedeniyle hem Brüksel’ de, hem de Strasbourg’da en çok ilgiyi toplayan kişi konumuna giriverdi. Avrupa son gelişmeleri, Türkiye açısından önemli görüyor. Geriye, atılan adımların “tutucu” savcı ve yargıçlar tarafından nasıl uygulanacağı kalıyor.

12.07.2012

İstanbul’daki Türkbükü

İstanbul’da geçen yıldan beri Bodrum ve Çeşme’ye gidecek vakit bulamayan ünlüleri kurtaran bir mekân var: Sedef Adası’ndaki Elio.

6.07.2012

Dünyanın en uzun troleybüs hattı

Nice devlet, han, imparatorluk ve çarlığa mesken olmuş Kırım, bugün yine tarihte önemli bir yer edinmek için uğraş veriyor.

29.04.2012

Basra Körfezi’nin zengin delikanlısı AbuDabi

Havaalanına indiğiniz anda zenginliğe ve ihtişama adım attığınızı hemen anlayacaksınız. Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’yi anlatacak binlerce kelime bulabilirsiniz ancak gezinizin sonunda sadeliğin ve mütevazılığın bunların arasında yer almadığını siz de göreceksiniz. Aslında bir ada olan ve köprülerle ana karaya bağlanan Abu Dabi, yaklaşık bir saat mesafedeki en büyük rakibi Dubai gibi ülkenin politik, ticari, finansal ve kültürel merkezi olma yarışında.

8.04.2012