MENÜ

En İlginç Evler

En İlginç Evler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika En İlginç Evler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 858 En İlginç Evler haberi bulunmuştur.

En İlginç Evler Haberleri

Hint metropolü Bombay

Hint metropolü Bombay

Hindistan’ın en büyük şehri Bombay, dünyanın sayılı metropolleri arasında. Her ırktan, her dinden insanın bir araya geldiği Bombay, Hint kültürünün bütün renklerini buluşturuyor. Meşhur Muson yağmurları döneminde Bombay’a giden okurumuz Filiz Üskül izlenimlerini yazdı.

5.10.2014Seyahat
Kuzey Avrupa’nın tarih ve kültür merkezi: Letonya - Riga

Kuzey Avrupa’nın tarih ve kültür merkezi: Letonya - Riga

Letonya’nın başkenti Riga, mimari dokusu, benzersiz doğasıyla dikkat çeken bir Kuzey Avrupa şehri. Tarihi merkezi UNESCO tarafından tescillenen şehir, bu yıl Avrupa Kültür Başkenti unvanını aldı. Riga’yı adım adım gezen okurumuz Okan Okumuş izlenimlerini yazdı.

5.09.2014Seyahat
Türkiye’nin en yüksek şelalesi  Ciro, en görkemlisi Tortum

Türkiye’nin en yüksek şelalesi Ciro, en görkemlisi Tortum

Deniz suyu sıcaklığıysa 30 dereceyi bulacak. Kızgın güneş ve sıcak denize alternatif arayanlara Türkiye’nin en güzel, en serin 10 şelalesini öneriyoruz. İster doğayla baş başa kalın, ister suyun sesine kulak verin. Patikalarda yürüyün, şırıl şırıl akan şelalelerin altında serinleyin.

17.08.2014Seyahat
Rahman’da ‘adalet’ selam’da ‘barış’

Rahman’da ‘adalet’ selam’da ‘barış’

Kızılabdullah, Kuran kıssalarının ve Allah’ın isimlerinin, çocukların “değer” eğitimindeki önemine dikkat çekiyor.

25.07.2014Gündem

Dostlar Instagram’da görsün

Canım arkadaşım, duydum ki henüz Instagram’a girememiş, magazin dünyamızın allı pullu ortamından uzak kalmışsın. Dert etme, sana mektubumda bütün dedikoduları vereceğim. Hazır mısın?

5.07.2014Hayat
Gizli tanıkların bazılarına saç ektirildi, bazılarına estetik yapıldı

Gizli tanıkların bazılarına saç ektirildi, bazılarına estetik yapıldı

BaşbakanTayyip Erdoğan’ın çalışma ofisine böcek konulmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ortaya çıkan “gizli tanık” Türkiye’deki birçok davanın seyrini değiştiren gizli tanıkları tekrar gündeme getirdi.

28.06.2014Gündem
Beyaz gecelerin eşiğinde Volga

Beyaz gecelerin eşiğinde Volga

Yavaş, telaşsız, yeşil bir yolculuktu. Rusya karanlık kış günlerinden havanın neredeyse hiç kararmadığı beyaz gecelere geçiyor, nehrin iki yakasındaki tablo benzeri görüntüler insana huzur veriyordu... Mehmet Yaşin'in kaleminden Volga'da 'beyaz geceler' turu.

28.05.2014Seyahat
Bizi sarsan Soma

Bizi sarsan Soma

Gökçeada’da, eski adıyla Agridia, yeni adıyla Tepeköy, Ege Denizi’ni sarsan 6.5’luk depremin en çok zarar verdiği yerleşim alanı.

25.05.2014Gündem
Düklerin başkentinde

Düklerin başkentinde

Gastronomisi ve mimarisi ile Fransızların gözbebeği Burgonya Bölgesi’nin başkenti Dijon, rengârenk çatılı evleri, Bordeaux ile yarıştırılan şarabı ve prestijli güzel sanatlar müzesi ile ince zevkler vatanı.

12.05.2014Seyahat
Çarpıcı olduğu kadar zorlayıcı

Çarpıcı olduğu kadar zorlayıcı

Yasak Aşk, toplum ve ahlak kurallarına aykırı sayılabilecek, ağır, sıradışı, cesaret isteyen bir konuyu ele alan çarpıcı ve zorlayıcı bir film. Doris Lessing’in romanından, yönetmen Anne Fontaine tarafından beyazperdeye aktarılan filmin başrollerinde Naomi Watts ve Robin Wright var.

12.04.2014Kelebek
Karayipler’deki küçük Amsterdam

Karayipler’deki küçük Amsterdam

Hollanda Antilleri’nin en büyük ve en kalabalık adası Curaçao. ABC Adaları’nın ‘C’si. Aruba, Bonaire ve bölgenin diğer adalarıyla karşılaştırıldığında çok daha Avrupalı. Gitmek için pek çok neden var: Tropik doğası, rengârenk denizi, kumarhaneleri, vergisiz alışveriş fırsatı...

30.03.2014Seyahat
Karayipler’de cennete yelken açmak

Karayipler’de cennete yelken açmak

Gemi yolculuklarını çok severim. Her türlü tembelliğe uygun bir tatil şeklidir. Dilediğin saatte yemek yiyebilir, uyuyabilir, havuza ya da denize dalıp hayal kurabilir, limanlarda bilmedik yaşamların tadını çıkartabilirsiniz. Size bu hafta Karayip Denizi’nde yaptığım bir gemi yolculuğunu anlatacağım.

23.02.2014Seyahat
Şubatta gidilecek 5 sıcak yer

Şubatta gidilecek 5 sıcak yer

Bu hafta size dünyanın farklı bölgelerinde yazı yaşayabileceğiniz beş şehir önereceğim. Zamanınız kısıtlıysa birkaç günlüğüne Basra Körfezi’ne uçabilirsiniz. Bir hafta ve üstünde zamanınız varsa Karayipler’den Okyanusya’ya kadar geniş bir coğrafyada diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

2.02.2014Seyahat
Googledan 2014ün ilk dev satın alması

Google'dan 2014'ün ilk dev satın alması

Google "Akıllı ev" stratejisi kapsamında 2011 yılında kurulan Nest şirketini 3.2 milyar dolar vererek satın aldı. Nest akıllı termostat, yangın alarmı gibi ürünlerle tanınan bir şirket.

14.01.2014Ekonomi
Nantes’ın nehirle dansı

Nantes’ın nehirle dansı

Yeşil alanların gereksiz boşluk, ağaçları korumaya çalışan çevrecilerin terörist ilan edildiği bir memleketten geliyorsanız, Nantes imrenerek gezeceğiniz şehirlerden.

29.12.2013Seyahat
İki çöle meydan okuyor

İki çöle meydan okuyor

Lut ve Büyük Tuz Çölü’nün kesiştiği noktadaki Yezd, İpek Yolu nedeniyle tarih boyunca önemli bir yerleşim olmuş.

15.12.2013Seyahat
Otostopla gezdiğimi anlıyorum, her seferinde heyecan yaşıyorum

Otostopla gezdiğimi anlıyorum, her seferinde heyecan yaşıyorum

Ankaralı Gökhan Çalbay (21), Amasya Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi. İki yılda 16 ülkede 17, Türkiye’de 55 şehir gezmesinin sırrı, otostop. “Çok daha heyecanlı. Evet risk var. Ama risk her yerde” diyor. Çalbay, otostopla Kastamonu turunu anlattı.

1.12.2013Seyahat
Türkiyenin üçüncü büyük kenti battı

Türkiye'nin üçüncü büyük kenti battı

Türkiye'yi etkisi altına alan yağışlı hava hayatı olumsuz etkiledi. İzmir'de 1,5 saat süren yağmur trafiği ve yolları felç etti. Deniz suyu 75 cm yükseldi. Yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su basarken, iletişimde aksaklıklar yaşandı, yollar göle döndü, derelerinde çoğu taştı, vatandaşlar isyan etti. İstanbul'da sabah yağmur nedeniyle trafik durma noktasına geldi, bazı deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Meteoroloji, Trakya için kar, Antalya, Muğla, Bodrum ve Kaş için şiddetli yağış, dolu ve rüzgar uyarısı yaptı.

25.11.2013Gündem
İzmirde yağmur hayatı durdurdu

İzmir'de yağmur hayatı durdurdu

İZMİR'de etkili olan sağanak yağış, kentte trafik başta olmak üzere yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su basarken, iletişimde aksaklıklar yaşandı, yollar göle döndü, derelerinde çoğu taştı, vatandaşlar isyan etti.

25.11.2013Ege
Başbakan Erdoğandan gündeme özel açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan gündeme özel açıklamalar

Başbakan Erdoğan, ATV ve AHaber ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı ve değerlendirmelerde bulundu.

21.11.2013Gündem
Tophanede bir kadının evi basıldı

Tophane'de bir kadının evi basıldı

Başbakan'ın öğrenci evleriyle ilgili açıklamasının ardından Galata, Beyoğlu, Karaköy ve Tophane'de apartlara baskın yapıldı. Baskın yapılan yerler arasında apart değil evlerin de olduğu iddia edildi. Beş yıldır Tophane'de yaşayan Özge Altın da evi basılanlar arasında..

9.11.2013Gündem
Gökkuşağı Santa Teresa’da yere inmiş

Gökkuşağı Santa Teresa’da yere inmiş

Rio de Janeiro’nun Santa Teresa tepesi geçen yüzyılın başında lüks villaları ve tramvayıyla ünlü bir sayfiye semtiydi.

20.10.2013Seyahat
Önüm okyanus, arkam çöl

Önüm okyanus, arkam çöl

Brezilya’nın en güzel eyaletlerinden Maranhao, Atlas Okyanusu kıyısında. Bölgedeki geniş kumullar ve bunların arasına saklanmış masmavi göller benzersiz manzaralar oluşturuyor.

6.10.2013Seyahat
İspanya’nın taş mücevheri: Toledo

İspanya’nın taş mücevheri: Toledo

Yazısıyla Hürriyet Seyahat’in 10. yıl yarışmasında ikinci olan okurumuz Şenay Lüle, ödül olarak yedi günlük İspanya turu kazanmıştı.

29.09.2013Seyahat
Kadir Doğulu’nun tatil sırları

Kadir Doğulu’nun tatil sırları

Oyuncu Kadir Doğulu adrenalini yüksek seyahatleri de dinlendirici tatilleri de tercih ediyor. Daha önce birçok Avrupa ülkesinin yanı sıra Rusya, Çin ve Mısır’a gitti. Hayalinde Tayland ve ABD’yi keşfetmek var.

25.08.2013Seyahat
Sekiz ülkeden 10 bayram tatili seçeneği

Sekiz ülkeden 10 bayram tatili seçeneği

İşyerinizden üç gün izin alabilirseniz, dokuz günlük Şeker Bayramı tatili sizi bekliyor. Seyahat yazarları sizin için uzak ve yakın alternatifleri değerlendirdi. Ağustos ortası için en uygun rotaları yazdı.

21.07.2013Seyahat
Provence’ın iki çiçek bahçesi

Provence’ın iki çiçek bahçesi

Nice yakınlarındaki Eze ve St. Paul de Vence, ortaçağ atmosferini koruyan iki kasaba. Tepelerin üstüne kurulmuşlar. Eze heykelleri, galerileri, çiçeklerle dolu bahçeleriyle bir sanat kasabası. Diğeri ise Aşkın Şehri olarak biliniyor.

23.06.2013Seyahat
Ovacık’a barış, Munzur kıyısına bahar geldi

Ovacık’a barış, Munzur kıyısına bahar geldi

5 ay öncesine kadar Ovacık’a gitmek, cesaret isterdi. Diyelim gittiniz. Munzur ve Mercan dağlarını gezmek cesaretten fazlasını gerektiriyordu. Barış sürecini değerlendirip bir zamanlar TİKKO, MKP, 1989’dan beri PKK’nın cirit attığı dağlara gittik. Munzur’un kaynağını keşfettik.

2.06.2013Kelebek

Yazar Sonuçları

Solcu bir kadınla 10 gün Küba

İlk şaşkınlığı kaptan pilotun anonsuyla yaşıyorum:

18.10.2014

Çin'in Medya'ya kapalı Uygur bölgesinden geliyorum

Türklerin tarihi Anavatanı Uygur Özerk Bölgesinde 'Türküm' kelimesi adeta bir 'Parola' gibi her kapıyı ardına kadar açıyor. Nerde olursanız olun 'Ben Türkiye'den geldim'dediğinizde insanların gözleri gülüyor ve hemen ikram başlıyor

13.10.2014

Yüksek katılım Erdoğan’a yarıyor

TÜRKİYE’de adil bir seçim yapıldığı iddia edilmektedir!

8.08.2014

TRT’de bir mobbing hikâyesi

TRT uzun süredir içten içe genel müdür tartışması yaşıyor. Genel müdürlük makamının sadece istifa ile boşalacağı hükmüne rağmen, son 6 ay İbrahim Şahin’in TRT Genel Müdürlüğü’nden alınarak yerine kimin getirileceği kulislerde speküle edildi durdu.

22.07.2014

Beyaz gecelerin eşiğinde Volga

Önceki hafta Moskova’dan kalkan bir nehir gemisiyle Volga Nehri’nde yolculuk yaptım. Geminin son durağı St. Petersburg’du. Çıkış ve varış limanlarında geçirilen günler dahil tam 11 gün sürdü. Yavaş, telaşsız, yeşil bir yolculuktu. Rusya karanlık kış günlerinden havanın neredeyse hiç kararmadığı beyaz gecelere geçiyor, nehrin iki yakasındaki tablo benzeri görüntüler insana huzur veriyordu. Bu hafta sizinle yolculuk sırasında tuttuğum günlüğü paylaşacağım.

25.05.2014

Güzel ülkem nereye?

- 4 mevsimi 7 iklimi yaşayan, dünyanın kendi kendisini besleyebilen 7 ülkesinden biri olan ve onlarca uygarlığa yataklık etmiş Anadolu’m benim...

28.03.2014

Yeter, kendinize gelin!

Siyasetin kanalizasyonu patladı.

25.03.2014

Evet, o telefon görüşmeleri olmuş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yolsuzluk operasyonunun başlatıldığı gün çocuklarıyla yaptığı telefon görüşme trafiğini açıkladı.

18.03.2014

Shakira, Rihanna ile geri dönüyor

Taze anne Shakira 10. albümü için büyük bir geri dönüş hazırlığında.

10.01.2014

2013'ün en iyi konserleri

2013’ün ‘en’leri listelerine bugün de senenin en iyi performanslarıyla devam ediyorum.

24.12.2013

Çılgın gündemden uzakta...

“Olaylı ülkemiz”in gündemi karışık.

13.11.2013

Beşik kertmesi

“BAŞBAKAN’ın beşik kertmesini de gündeme getireceğine inanıyorum. Artık Türkiye’de kumaya da yasal statüyü tanıma noktasına geleceğimize inanıyorum. (...) İmam nikâhı yeterli dersiniz, bunu da bekliyorum”.

8.11.2013

Altın parmaklı Kral Midas’ın aslan vadisi

Çoğu kişi göreni şaşkına çeviren Kapadokya bölgesine gitmiştir de güzellikte ondan aşağı kalmayan Frig Vadisi’ni tanımaz. Dokunduğunu altına çevirmesiyle ve eşek kulaklarıyla ünlü Frigya Kralı Midas’ın kayıp medeniyetine ait o muhteşem eserler ağırlıklı olarak Afyon, Kütahya ve Eskişehir’de. Sonbahar ve bu coğrafyada uzun keşif gezilerine çıkmak için ideal dönem.

3.11.2013

Avrupa’nın en yüksek binası İzmir’e yapılacak

İZMİR birkaç yıla kadar yepyeni bir sembolle kendinden söz ettirmeye başlayacak.

23.09.2013

Balkon balkonlaaarrr içinde çok şanımız var

Biri klasik, biri çıtır yakışıklı, diğeri sıfır numara Maldivler... Türkiye’nin üç gözde otelinin karakter analizi: Balkonunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.

24.08.2013

Sümer’den ‘şiddetsiz’ önerileri

Tükiye Gençlik Federasyonu Genel Başkanı Rıza Sümer,

8.06.2013