MENÜ

En İlginç Evler

En İlginç Evler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika En İlginç Evler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 868 En İlginç Evler haberi bulunmuştur.

En İlginç Evler Haberleri

Yüzde 100 bir bütünken çok güzelsin Türkiye

Yüzde 100 bir bütünken çok güzelsin Türkiye

Bunları okurken referandum sonuçları açıklandı mı, bilemeyiz. Ama muhtemelen ‘evet’ ya da ‘hayır’ kamplarından birine itilmiş, kimlik kamplarından birine hapsedilmiş hissetmektesiniz. Sonuç her ne olursa olsun. Gelin kendimizi, ‘evet’ ve ‘hayır’ın ötesine, sonuçların sonrasına ışınlayalım şimdiden. Yapay çizgilerin aramızdan kalktığı, siyasi gerginliklerin geride kaldığı ‘Yüzde 100 Türkiye’ halimize... Unuttuğumuz ama hatırlatıldığında gülümsediğimiz; dersi okutulmasa da ezbere bildiğimiz; başka bir âleme göçsek, “Sizde bu eksik” diyeceğimiz hasletlerimize... Sonuç ne olursa olsun; bizim havamız, beklentimiz, ümidimiz, istikbalimiz güzel olsun.

15.04.2017Hayat
Minnesotadaki en sıra dışı ev

Minnesota'daki en sıra dışı ev

Minnesota'da 'Rustic Way' adlı bir şirketin sahibi Dan Pauly, oluşturduğu ekibiyle birlikte ilginç tasarımlara sahip sıra dışı evler tasarlıyor. Dan Pauly, ailesinden kalan bu ilginç ev tasarımını günümüze kadar devam ettirmiş. İşte Dan Pauly'nin tasarladığı Minesto'daki sıra dışı evler...

31.03.2017Seyahat
Penceresiz evlerin olduğu köy: Tiebele

Penceresiz evlerin olduğu köy: Tiebele

Tiebele Köyü Afrika’nın batısında Burkina Faso’da yer alıyor. Bu köyü diğer köylerden ayıran en büyük özelliği evlerin çamurdan, penceresiz ve rengârenk olması… İşte Tiebele Köyü’nün ilginç evleri…

25.03.2017Seyahat
Meriç-Dimetoka FETÖ hattı

Meriç-Dimetoka FETÖ hattı

Türkiye-Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri kıyısındaki Subaşı beldesinde Kadıdondurma, Karayusuflu ve Serem köyleri, kaçak göçmen hattının merkezi. Çünkü tam karşılarında Yunanistan’ın iki kasabası Sofulu ve Dimetoka var. Yanlarından geçen otoban, Avrupa’ya uzanıyor. Son yıllarda binlerce Suriyeli’nin kaçtığı bu yola, darbe girişimi sonrası FETÖ’cüler de dahil oldu. Son günlerde birçok FETÖ’cünün Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a kaçmak üzereyken yakalandığı Meriç ilçesinde, kaçış hattını araştırdık.

26.02.2017 Gündem
Sigortacılık  yeşilleniyor

Sigortacılık yeşilleniyor

İspanya’da güneş panellerine maddi hasar teminatı sağlandığı, Hollanda’da e-bisikletlerin bedava sigortalandığı bir yapıya geçen Alman Allianz, “yeşil ürün” adını verdiği bu sistemi Türkiye’ye de getiriyor. Şirketin CEO’su Aylin Somersan-Coqui, “Artık Y kuşağının da beklentileri de bu yönde” diyor.

2.02.2017Ekonomi
Dünyanın en ilginç 10 uluslararası sınırı

Dünyanın en ilginç 10 uluslararası sınırı

Bütün uluslararası sınırlar, bir ülkeyi diğerinden ayıran basit, düz çizgiler değildir. Köyleri bölen boyalı çizgiler olarak ifade edilen sınırlar da var. Hatta Belçika ve Hollanda arasındaki sınır, evler ve kafelerden geçiyor. İşte dünyanın en ilginç uluslararası sınırları...

30.01.2017Seyahat
Yeni yıla mutlu girmenin en güzel 10 yolu

Yeni yıla mutlu girmenin en güzel 10 yolu

Yılbaşında yurtdışında olmak isteyenler için geri sayım başladı. Mademki hayatı yaşanılır kılan düşlerin gerçekleşme olasılığı, o zaman siz de yazarlarımızın önerilerine bir göz atıp ne istediğinize karar verin ve kendinizi kaptırın bu hayale. Gezegenimiz hayallerinize yanıt verecek kadar güzel, tüm beklentilerinizi karşılayacak kadar çeşitli. Şimdi çantaları hazırlama zamanı.

6.01.2017Seyahat
Kayalığın altında bir kasaba: Setenil de las Bodegas

Kayalığın altında bir kasaba: Setenil de las Bodegas

İspanya‘daki Setenil de las Bodegas oldukça ilginç bir kasaba. Bazı doğa olaylarının sonucunda oluşmuş bu kasaba görenleri hem korkutuyor hemde ilginç görüntüsüyle kendini sevdiriyor. İşte o ilginç kasaba Setenil de las Bodegas...

23.12.2016Seyahat
Pek az bilinen ülke: Butan Krallığı

Pek az bilinen ülke: Butan Krallığı

Rastgele değil; en entelektüel insanlarımıza da sorsak Butan Krallığı’nın haritadaki yerini pek azı gösterebilir. Topu topu 700 bin nüfuslu şirin bir ülke. İşte Butan hakkında her şey...

21.11.2016Seyahat
Nice, Cannes ve Monacoyu ana-oğul yaşamak

Nice, Cannes ve Monaco'yu ana-oğul yaşamak

Hiç yurtdışına çıkmamış biri olarak hayalim oğlum ile ilk deneyimi yaşamaktı. Mart ayında plansız bir şekilde internet sitelerinde dolaşırken 5 dakika içinde karar vererek aldığım 2 kişilik Eylül ayı Nice uçak bileti bize inanılmaz heyecan ve anılar kazandırdı. Merak ettiniz mi? Haydi bakalım anılarımızın sadece bir kısmına katılın...

4.11.2016Seyahat
‘Akyaka’yı gör de yaşa...’

‘Akyaka’yı gör de yaşa...’

Gökova Körfezi’nin doğu ucundaki Akyaka, çam ormanlarıyla kaplı dağları, akvaryum kadar berrak suları, kraliçelere layık kumsalları ve eski Muğla mimarisini yaşatan evleriyle mutluluk dağıtan bir cennet... Yasın boğucu sıcakları ve sahilin yoğun kalabalığı artık bitti. Şimdi sonbaharda bu eşsiz yeri görmeniz için nedenler birden fazla...

30.09.2016Seyahat
Pablo Escobarın sakin ve huzurlu şehri: Medellin

Pablo Escobar'ın sakin ve huzurlu şehri: Medellin

Güney Amerika'nın en güzel ülkelerinden Kolombiya... Pablo Escobar ile biraz kötü anılsa da yaklaşık 2.5 milyon civarındaki nüfusuyla ikinci büyük şehri Medellin, tam bir cennet. Özellikle Escobar burada halk kahramanı... Nedeni ise çok ilginç. Rengârenk evleri, Kolombiya'nın hiçbir şehrinde bulunmayan metro ve teleferik hattıyla görülmeye değer birçok doğal güzelliğe sahip. Gittim gördüm. Sonuç; burası yaşanılacak yer.

28.09.2016Seyahat

Sofar: Buradan iyi müzik çıkar

Üniversiteli dostlar, birçoğunuzun bildiği şahane bir oluşumu bu hafta sayfalarımıza taşıdık. Sosyal paylaşım sitelerinin birçoğunda harika müziklerle bizi tanıştırıp, bir evde, odada ne kadar güzel müzik yapılabilirse işte o kadar güzelinin yapılmasını sağlamış bir projeye, Sofar’a bu sayfalarda yer vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sofar Sounds İstanbul direktörü Eda Demir ile yaptığımız keyifli söyleşi Hürriyet Kampüs sayfalarında.

26.09.2016Kampüs
Gündeme bomba gibi düşen iki boşanma

Gündeme bomba gibi düşen iki boşanma

Bu boşanma haberi de magazin gündeminde bomba etkisi yarattı...

25.09.2016Magazin
36 saatte Belgrad

36 saatte Belgrad

Sırbistan’ın başkenti geleceğin Berlin’i olabilir mi? Gri, taş binaların yükseldiği, caddelerinde külüstür tramvayların işlediği, özel cazibeye sahip Doğu Avrupa şehri kimi zaman gerçekten Alman başkentini andırıyor. Belgrad’daki uygun fiyatlara, kafelere, yetenekli genç tasarımcılara, dönüşüme giren geçmişin endüstriyel tesislerine, bol bol sosis kullanılan mutfağına, özgür gece yaşamına yakından bakmak karşılaştırmaya anlam katıyor. Berlin’in dünya çapındaki kültür kurumlarına sahip olmasa da Tuna ile Sava’nın kesiştiği bu kent parkları, kaleleri, tarihi semtleriyle özgün bir karaktere sahip. Dahası 348 TL’ye İstanbul’dan gidiş-dönüş uçak bileti bulmak mümkün.

Belfastta duvarla gelen barış...

Belfast'ta duvarla gelen barış...

İskoçya ve İngiltere’nin adeta karşı kıyısı olan Belfast bir liman şehri... İlk bakıldığında katedrali, eski dokulu binaları, pub’ları, uluslararası markaların bulunduğu alışveriş merkezleri ile tipik bir kuzeyli. Ama Belfast'ın merkezindeki otelimize girdiğinizde tarih yüzümüze çarpıyor: “Burası Kuzey İrlanda’nın en çok bombalanmış oteli”.

16.04.2016Seyahat
Truva Atı’na barış için beyaz fular bağladılar

Truva Atı’na barış için beyaz fular bağladılar

 ÇANAKKALE’de Barış İnisiyatifi üyeleri, kordon boyunda sergilenen Truva Atı’nın boynuna ’beyaz fular’ bağlayarak barış mesajı verdi.

1.02.2016Ege
Lüksün yeni cazibe merkezi: Mayorka

Lüksün yeni cazibe merkezi: Mayorka

İspanya’nın Balear Adaları söz konusuysa, "Lüks" deyince akla ilk gelenin İbiza olması normal(di). Zira bir süredir Mayorka, lüks emlak piyasasında rekor üstüne rekor kırıyor. Ada hızla İspanya’nın en pahalı noktalarından birine dönüşüyor.

17.11.2015Seyahat
Dünyayı fotoğraflamak için hayatlarını değiştirdiler

Dünyayı fotoğraflamak için hayatlarını değiştirdiler

Zehra Arslan Ceylan arkeolog, eşi Hakkı Ceylan ise gemi inşaatı mühendisi. İkisinin de hayatı fotoğraf üzerine kurulu. İşlerini bıraktılar ve fotoğraf çekmek için dünyayı gezmeye karar verdiler. 60 ülke gezdiler. Kurdukları blog’u binlerce kişi ziyaret ediyor.

7.11.2015Seyahat
Almanya ile ilişkilerimiz dört mevsim

Almanya ile ilişkilerimiz dört mevsim

Büyükelçi atandığında, uzun saçı ve küpesiyle, değişen muhafazakar modern Türkiye’nin popüler yüzü oldu. Almanlar onu ünlü sinema yıldızı Richard Gere’le karıştırdı. Wagner Müzik Festivali’nde “Richard Gere” diye alkışlandı.

2.10.2015Avrupa
Somalı çocukların İstanbul hayali gerçek oldu

Somalı çocukların İstanbul hayali gerçek oldu

Kız Kulesini de gördüler, İstanbul Boğazını da… Saltanat kayığında gezdiler, Topkapı Sarayı’nda büyülendiler, Sultanahmet’te dua ettiler.

17.08.2015Gündem
Gündüz gözüyle düş görülen yer: Vyborg

Gündüz gözüyle düş görülen yer: Vyborg

Hani derler ya bazı yerler için "bir giden mutlaka bir daha gider" diye... Büyük olasılık Rusya Federasyonu'nun en ünlü kenti St. Petersburg da öyle bir yer. Geçen yıl buram buram sıcak altında kent merkezindeki müzelerini gezdiğimiz şehre bu yıl bir kez daha gittik. Temmuz ortasında kış soğuğu eşliğinde bu kez de turistik rehberlerin ön sayfalarında yer almayan ama yine de görülmeye değer yerlerini arşınladık.

7.08.2015Magazin
Milano her zaman, Tayland asla

Milano her zaman, Tayland asla

Pamela Spence’in favori şehirleri Paris ve Milano olsa da o, farklı noktalara seyahat etmeyi seviyor. Marakeş’i cezbedici buluyor, Endonezya’da yediği kurbağa bacağını unutamıyor.

17.07.2015Seyahat
Çocukların tahsili,bir de sayfiyede ev

Çocukların tahsili,bir de sayfiyede ev

Eskiden ortalama bir Türk ailesinin ilk iki isteği buydu. Erdek, Ayvalık, Didim, Bodrum, Kuşadası... Yazlıkların başkentleri. 70’lerden bugüne yazlık anlayışı da ‘tatile çıkma’ kavramı da çok değişti. Ama nostalji güzel şey. Farklı yazarlar, bizi o günlere götürdü.

10.07.2015Hayat
Hiç bavul toplamadan Karayipler’de 5 durak

Hiç bavul toplamadan Karayipler’de 5 durak

Deniz, kumsal ve güneş... Her yıl binlerce turistin rotayı Karayipler’e çevirmesinin en önemli nedeni. Sadece yüzde ikisinde yerleşim olan adalar, vahşi yaşamı gözlemlemek için de sonsuz fırsatlar sunuyor. Miami’den başlayan gemi seyahati, kamaranızın konforunda, bavulunuzu hiç toplamadan adalar arasında dolaşmanızı sağlıyor.

28.02.2015Seyahat

Yazar Sonuçları

Doğanın ve mutfağın kalbi Bolu

Uluslararası işaret sistemi ile belirlenmiş farklı zorluk derecelerine sahip Türkiye'nin en uzun yürüyüş rotaları Bolu'da. Kamp atılacak onlarca nokta, doyumsuz fotoğraf köşeleri, ünü ülke sınırlarını çoktan aşan aşçılar ve lezzetiyle parmaklarınızı tehlikeye atacak yemekler… İşte doğanın ve mutfağın kalbi Bolu...

2.05.2017

Genelkurmay Başkanı Nuri Pakdil’le ne konuştu?

GENELKURMAY Başkanı Org. Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, yazar Nuri Pakdil’e yaptığı ziyaret günün konusu oldu. O ziyarette Nuri Pakdil’in bazı şair dostlarıyla birlikte bir de edebiyatçı-yazar Rasim Özdenören var.

31.01.2017

Kapodokya’yı bale sahnesine çeviren mevsim

Erciyes, Hasan ve Melendiz Dağları’ndaki volkanik patlamaların bir masal diyarına dönüşümünün 30 milyon yıllık hikayesi var Kapadokya’da. Eğer Kapadokya havasını solumak isterseniz şu 10 şeyin en az yarısını yapmadan dönmeyin.

17.01.2017

Yılbaşı için dünyanın en güzel 5 şehri

Rusya'nın en güzel meydanlarından birinde karlar altında yeni yıla 'merhaba' diyebilirsiniz. Ya da Güney Afrika’da penguenlerle birlikte... Yazın sıcağında 2017'yi Brezilya’da da karşılayabilirsiniz.

6.01.2017

Avrupa’nın en iyi 10 Noel pazarı

Avrupa ülkelerinin pek çoğunda, yeni yıl gelmeden haftalar önce şenlikli, ışıl ışıl ‘Noel’ pazarları kuruluyor. Her bir pazar, bulunduğu kentin dokusunu, rengini yansıtıyor. Genellikle eski şehir merkezlerine ya da popüler meydanlara kurulan Avrupa’nın en etkileyici ve en neşeli Noel pazarlarından 10 güzel öneri...

6.01.2017

2017 dünyayı gezme rehberim

Zor bir yılı geride bıraktık. Sıkıntıdan kaçmanın en iyi yollarından biri de seyahat etmek. 2016’da vakit buldukça bunu yaptım. Önümüzdeki yıl da gitmeyi istediğim birçok yer var. Etiyopya’daki dünyanın en büyük inanç merkezlerlerinden Meksika’daki ‘Ölüler Bayramı’na, Galapagos Adaları’ndan Urla’daki Enginar Festivali’ne... Eminim ki bunlardan biri içinizdeki yaşam sevincini tazeleyecek, dünyanıza farklı pencereler açacak, bambaşka bir gözle hayata bakmanızı sağlayacak. İşte benim 2017 favori rotalarım... 

31.12.2016

İşte Ata Demirer'in yeni filmini çektiği Sığacık

ÖNCEKİ cumartesi İzmir’in Alsancak Camisi’inde bir yakınımın cenaze töreninde Demet Akbağ’a rastladım.

17.09.2016

Eyvah! Kötüler, teröristler dolandırıcılar, hırsızlar, sapıklar çocuklarımıza dadandı!

Gaziantep vahşeti… İnsanın kanının donduğu yer. Ötesi yok… Yani yok böyle bir kahpelik, kalleşlik! Kına gecesi dediğin şey, daha çok kadınların ve çocukların toplandığı bir eğlence. Belli ki, kadınları ve çocukları hedef almışlar. Bombayı patlatan da 12-14 yaşında bir çocuk. Öldürdükleri de kadın ve çocuk. İşlerin geldiği bu nokta, gerçekten akıllara ziyan. Delirir insan. Bir anne olarak da çıldırmamak mümkün değil.

22.08.2016

Sokaktaki dostlarımıza gelin sahip çıkalım

ÇEŞME’de yıllardır tartışılan konulardan biri sokak hayvanlarının durumu. Özellikle tatile gelen birçok ailenin yaz bitimi sokağa bıraktığı köpek ve kedilerle daha da derinleşen sorun, ÇESAL ve Funda Arkas gibi hayırseverler sayesinde gündeme taşınarak çözüm üretiliyor. Geçtiğimiz yazdan bu yana bu konuda önemli çalışmalar yapan FD Architecture sahibi Funda Arkas, herkesi 8 Ağustos günü düzenleyecekleri etkinliğe destek olmaya çağırıyor. Sadece İzmir’de değil, İstanbul’da da birçok önemli dekorasyon projesine imza atan Funda Hanım ile Alaçatı’daki Rue 1387 mağazasında sohbet ettik.

30.07.2016

Kalbimi bırakarak ayrıldığım şehir

Hatay her gidişimde tarihine, hoşgörü atmosferine, kozmopolit dokusuna ve eşsiz lezzetlerine ilk kez keşfeder gibi hayran olduğum bir kent.

8.06.2016

Kalbimi bırakarak ayrıldığım şehir: Hatay / Antakya

Hatay her gidişimde tarihine, hoşgörü atmosferine, kozmopolit dokusuna ve eşsiz lezzetlerine ilk kez keşfeder gibi hayran olduğum bir kent. Hatay yemekleri, bu güzel kentin tarihi, Hatay'da nerede kalınır, nereleri gezilir gibi ipuçları bu yazıda...

8.06.2016

10 adımda Prag nasıl gezilir?

Çek Cumhuriyeti’nin 1993’ten beri kat ettiği mesafe gerçekten takdire şayan. Ülkenin başkenti olan Prag, Vltava Nehri’nin iki yakasında kurulmuş. Kontes Libuse, Prag için “Görkemi yıldızlara ulaşacak büyük bir şehir görüyorum” demiş. ‘Köprüler Şehri’ de denilen bu büyülü kentin tarihi MÖ 4000’li yıllara dayanıyor. Buyurun birlikte gezelim.

25.03.2016

Motosikletli özgür kız olarak Meryem

Fransa’nın güneyinde küçük, tarihi, masalsı bir kasabada yaşıyor.

14.01.2016

Özgür olmadığın ilişkiyi yaşama

Oyunculukla Demet Akbağ sayesinde tesadüfen tanışan ama kısa sürede sektörde sağlam bir yer edinen Kaan Urgancıoğlu, kadrosuna yeni katıldığı “Kara Sevda” ile ekranlara döndü. Kaan, ayrıca çok yakında Türkan Şoray’ın çektiği “Uzaklarda Arama” ve senaryosunu kendi yazdığı bir filmle karşımıza çıkacak.

10.10.2015

Zeus’un dağında doğanın kucağında

Tanrılar tarafından kutsanmış anıt ağaçlarla süslü bir dağ, girişinde Zeus Altarı bulunan açık hava müzesi gibi bir köy ve burada mavi kapıdan geçilerek ulaşılan huzur... Kazdağları’ndaki Adatepe... Burası kurtarılmış bölge.

9.08.2015

Davutoğlu’nun siyaseti istemeden yaptığı her halinden belli oluyor

“Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete” şarkıları çınlıyor bugünlerde kulaklarımızda... Seçimlere bir aydan az kaldı ve herkesin beklentisi farklı. Öğrencilerin, doktorların, avukatların, işçilerin; her kesimden insanın kaygıları, endişesi ve gerginliği 7 Haziran’a doğru git gide biraz daha artıyor.

16.05.2015

Bize sözde uzlaşma yerine terbiyeli öfke gerekiyor

Aslında arkadaş olunacak kadın. Ama özgür taylar gibi.

22.03.2015