MENÜ

En İlginç Evler

En İlginç Evler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika En İlginç Evler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 858 En İlginç Evler haberi bulunmuştur.

En İlginç Evler Haberleri

Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Bayram tatilinde son dakika alternatifleri Atla, git

Şeker Bayramı için geri sayım başladı. Tatile 2,5 gün kaldı. İşinden izin almayı başaranlar geçen hafta sonu yola çıktı bile. Tatil programı yapmadıysanız, rezervasyonunuz yoksa son dakika alternatiflerine bakmanızda yarar var. Bayram tatilinin 3 gün olması bu yıl yurtdışı turlara ilgiyi azalttı. Uzun tatillerde 50 bini bulan yurtdışı turlarının müşterileri bu yıl 6 bin civarında kaldı. Yurtiçi tatile yönelenlerin sayısı arttı.

7.10.2007Seyahat
Batı Karadeniz’de sonbahar turu

Batı Karadeniz’de sonbahar turu

Yazla vedalaşma vakti geldi, güz yüzünü göstermeye başladı. Sonbahar hüzün değil dönüşüm mevsimidir bence. Bitkiler yeşil renklerini yavaş yavaş terk ederek pastel renklere bürünür. Yağmurlarla yıkanan doğayla birlikte insanoğlu da dönüşür bu mevsimde. Aşkların, tatillerin en güzeli sonbaharda yaşanır. İyi bir program yaptığınızda çok keyifli, eğlenceli tatil seçenekleri yaratabilirsiniz kendinize.

23.09.2007Seyahat
İstanbul’un 78 gizli cenneti

İstanbul’un 78 gizli cenneti

İstanbul, gürültüsü, trafiği, betonuyla bizi bir yandan bıktırırken, boğazı, vapuru, manzaralı tepeleriyle vazgeçilmezliğini de koruyor. Çevresi ormanlarla çevrili kentin içinde tam 78 tane gizli cennet ziyaretçilerini bekliyor. İstanbul’un Sadabat Devri’nden bu yana ünlü mesire yerlerinin kimi restoranı, kimi yeşili, kimi yürüyüş parkuruyla ön plana çıkıyor. İstanbul Çevre ve Orman İl Müdürlüğü bu 78 cenneti "İstanbul’un Mesire Yerleri" adlı kitapta topladı. İşte bazıları.

2.09.2007Seyahat
Astro Bebeğiniz

Astro Bebeğiniz

Bebeğinizin daha anne karnında burçlardan etkilendiğini biliyor muydunuz? İşte bebeğiniz ve burcu.

14.08.2007Astroloji
Tarihin başlangıcına yolculuk

Tarihin başlangıcına yolculuk

Eski yerleşim deyince çoğumuzun aklına önce Akdeniz ve Ege kıyılarındaki antik kentler gelir. Oysa, sütunlu caddeleri, tiyatroları, stadyumları, tapınakları, muhteşem mermer anıtlarıyla göz kamaştıran bu kentler Helenistik ve Roma dönemlerinden kalma. İç Anadolu ve Doğu Anadolu’daki yerleşimlerin yaşıyla karşılaştırıldıklarında, her biri dünkü çocuk.

12.08.2007Seyahat
Sinema

Sinema

2.08.2007Kelebek
Yeni evimizin adı m-ch

Yeni evimizin adı m-ch

Dünyanın dört bir yanındaki mimarlar ve tasarımcılar, yeni nesil göçebeler için sofistike ev konseptleri geliştiriyor. Bir kamyonun arkasına atılıp taşınabilen bu küçük evleri dilediğiniz her yere koyabiliyorsunuz. Dama bile... Bu gidişle birkaç yıl sonra evlerimizi salyangozlar gibi sırtımızda taşımaya başlayacağız. Peter C. Hubschmid, mutfak eşyaları üreten Gaggenau’nun dergisi New Spaces’in ilk sayısında bu konuyu kaleme almış.

27.07.2007Seyahat
Göl kıyısında tatil

Göl kıyısında tatil

Sahil kasabalarında yoğunluğun arttığı yaz aylarında deniz, güneş, kum turizmine alternatif yaratabilirsiniz. Doğa, göl, serin hava odaklı gezilere çıkabilirsiniz. Türkiye’nin coğrafi çeşitliliği her bölgede farklı göl seçenekleri sunuyor. Üstelik çoğunda yüzmek, balık tutmak, su bisikletiyle dolaşmak, huzur dolu bir atmosferde uzun yürüyüşlere çıkmak mümkün. İznik, Bafa ve Van göllerinin doğası kadar çevresindeki kültürel zenginlik de göz kamaştırıcı. Sapanca, İstanbul’un yakınında bir doğa cenneti. Yeşilin binbir tonunu, serin bir atmosferde görmek istiyorsanız Uzungöl sizi bekliyor.

8.07.2007Seyahat
Kültüre yolculuk

Kültüre yolculuk

İnsanlık tarihinin gizlerini barındıran çok zengin bir coğrafya Anadolu. Binlerce yıl boyunca her köşesinde farklı kültür yeşermiş, her uygarlık bir sonrakine sayısız miras bırakmış. Anadolu’da yolculuğa çıkmak, yaşadığımız toprakların zenginliğine tanık olmak kadar, bugünümüzü anlamamıza, sorgulamamıza da yardımcı oluyor. İşte size kültür turlarının duayeni Faruk Pekin’den dört alternatif rota.

10.06.2007Seyahat
Burada herkes sizi daha önce tanıyormuş gibi davranıyor

Burada herkes sizi daha önce tanıyormuş gibi davranıyor

Çağatay Şahin (38) 12 yıldır "Çağatay Yolda" programını hazırlayıp sunuyor. Onun için seyahat edip yeni yerler görmek artık bir yaşam biçimi.

13.05.2007Seyahat
Yepyeni Osmanlı sokakları Eskişehir Odunpazarı

Yepyeni Osmanlı sokakları Eskişehir Odunpazarı

Osmanlı’dan günümüze kadar ayakta kalmayı başarabilmiş eski tarihi evler ve bunlardan oluşan mahalleler zaman içinde yok olup gitti. Ayakta kalmayı başarmış ve restore edilmiş olanların sayısı da çok az. Eski Osmanlı evleri denilince herkesin aklına Safranbolu, Beypazarı veya İstanbul’daki Soğukçeşme Sokağı geliyor. Şimdi bu evlere Eskişehir Odunpazarı Evleri de eklendi. Bir hafta sonunda Eskişehir’e gidip, geçmişten günümüze bir köprü olan bu evleri görün.

26.04.2007Kelebek
Sadece maça değil gezmeye de gidin Halep

Sadece maça değil gezmeye de gidin Halep

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle oynanan Fenerbahçe-Al İttihad maçıyla Türkiye’nin gündemine oturan Halep, Suriye’nin ikinci büyük kenti. Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli bir kenti olan Halep’te gezerken, "İşte geldim gidiyorum şen olasın Halep şehri", "İşte Halep işte arşın" gibi türküler dilimizden düşmüyor.

22.04.2007Seyahat
Erdoğan: O zaman aranızda anlaşın

Erdoğan: O zaman aranızda anlaşın

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa'da düzenlenen törende bir partilinin “Genel Başkanım, bu yollarda yine birlikte yürümeye devam edecek miyiz? Sizi genel başkan olarak görmek istiyoruz” sözlerine, “Önemli olan ben değil, partinin ilkeleri doğrultusunda hareket edeceğiz” yanıtını verdi. Başka bir partili, “Sen basına aldırma. Baykal’ı çatlat, Çankaya’ya çık” diye bağırdı. Bunun üzerine Başbakan Erdoğan, “O zaman aranızda anlaşın” diye cevap verdi.

21.04.2007Gündem
Cazın başkenti New Orleans

Cazın başkenti New Orleans

New Orleans çok sıradışı bir şehir. Mimari öylesine muhteşem ki ben bu kadar güzel evi bir arada hiç görmedim. Her taraf açelyalarla dolu. Paskalya öncesi yapılan büyük eğlence Mardi Gras’da dağıtılan kolyeler hálá ağaçların üstünde sallanıyor. İşin ilginç tarafı mezarlıklarda bile bu rengarenk kolyeler var. Şehirde önemli bir müzisyen öldüğünde, öndeki orkestra müzik yaparak ilerliyor, cenaze arabası arkadan geliyor. Son yolculuk bile keyifle. Çünkü New Orleans cazın doğduğu, büyüdüğü ve hálá caz denince dünyada akla ilk gelen şehir.

15.04.2007Seyahat
Çocuklar için de festival başladı

Çocuklar için de festival başladı

26. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek çocuk filmleri, "Film Sende Kuşağı" adı altında toplandı. Cumartesi ve pazar günleri, sabah seansında izlenecek filmler, 6 yaş ve üzeri çocuklar için.

30.03.2007Kelebek
Uçsuz bucaksız zeytinlikler arasında Bizans ve Osmanlı izleri Mudanya

Uçsuz bucaksız zeytinlikler arasında Bizans ve Osmanlı izleri Mudanya

İstanbul’a feribot ve deniz otobüsleriyle iki saat uzaklıkta olan Mudanya, Bursa’nın bitişiğinde. Gemlik Kurşunlu’dan başlayıp Zeytinbağı’na kadar giden sahil yolu üzerinde, birbirlerine yakın yerleşimler, Bizans mimarisinin ilginç yapıları, Osmanlı sivil mimarisinin ve şehir dokusunun güzel örneklerini görebilirsiniz. Hepsi, bir günlük bir gezi için ideal bir çevre oluşturuyor. Bazıları son zamanlarda çekilen dizi flimlerle gündeme gelen bu yerleşimler, kültür turizmi açısından çok rahat kullanılabilecek durumda. Mudanya ve Zeytinbağı’nda açılan konaklama tesisleri de bölgeyi daha çekici hale getiriyor.

18.03.2007Seyahat
Bağdat’a düşen uçak, 34 eve ateş düşürdü

Bağdat’a düşen uçak, 34 eve ateş düşürdü

Irak'ta düşen uçakta hayatını kaybeden 34 Türk'ün cenazeleri Adana'ya getirildi. Havaalanında bekleyen bekleyen ailelerin acısı uçağın alana inmesiyle bir kat daha arttı. Yetkililerin kimlik tespiti yapmasının ardından tüm cenazeler ailelere teslim edilecek.

10.01.2007Dünya
’Panik Buton’u getirdiler, EKG’yle Şırnak’a uzandılar

’Panik Buton’u getirdiler, EKG’yle Şırnak’a uzandılar

Bilkent Holding bünyesindeki Tepe Grubu, havalimanı yapım ve işletimi, inşaat, savunma sanayi gibi faaliyetlerin de yer aldığı 21 iş koluna sağlık ve sağlık turizmini de ekledi. Bilkent (yüzde 51) ve Gaziantep üniversitelerinin ortaklığıyla kurulan Antepe Sağlık ve Turizm A.Ş, Sağlık Bakanlığı’nın 2007’nin ilk yarısında ihaleye çıkılması beklenen 20 hastanenin yap-işlet-devret modeli ile işletilmesine de talip olacak.

29.12.2006Ekonomi
’Panik Buton’u getirdiler, EKG’yle Şırnak’a uzandılar

’Panik Buton’u getirdiler, EKG’yle Şırnak’a uzandılar

Bilkent Holding bünyesindeki Tepe Grubu, havalimanı yapım ve işletimi, inşaat, savunma sanayi gibi faaliyetlerin de yer aldığı 21 iş koluna sağlık ve sağlık turizmini de ekledi.

29.12.2006Ekonomi
Erol Evcil silahlı örgütten yargılanacak

Erol Evcil 'silahlı örgüt'ten yargılanacak

“Bozuk Para” operasyonu ile yakalanan Erol Evcil, “silahlı örgüte üye olmak, çete kurmak ve kara para aklamak” suçlarından yargılanacak.

22.12.2006Gündem
Dünyanın en yeşil 30 konaklama yeri

Dünyanın en yeşil 30 konaklama yeri

Ekoloji üzerine yazılar yazan Richard Hammond, Green Places To Stay (Konaklanacak Yeşil Yerler) isimli kitabında, 50 ülkenin gezilip görülecek en yeşil ve en güzel 165 yerini anlatıyor. Avusturya’dan İspanya’ya, Norveç’ten Mozambik’e uzanan listede çoğunlukla eko-pansiyonlar, çiftlikler ve butik oteller bulunuyor.

3.12.2006Seyahat
Güzelliğin, aşkın ve nefretin bir arada olduğu coğrafya

Güzelliğin, aşkın ve nefretin bir arada olduğu coğrafya

Bu röportajın yapılma sebebi pek komik. En kestirme tabiriyle, kıskançlık. Geçenlerde bir elektronik posta aldım, şöyle diyordu: "X ile yaptığınız röportajı okudum, X’i çok severim, yakın arkadaşımdır ama ben ondan daha iyi bir gezginim.

26.11.2006Seyahat
Dere yatağındaki binalar yıkılacak

Dere yatağındaki binalar yıkılacak

İstanbul'da 2 günde bir aylık ortalamaya eşit yağmur yağınca, bir dizi küçük küçük afet yaşandı. Gökten boşanırcasına yağan yağmur özellikle Beykoz, Sarıyer ve Kağıthane’de su baskınlarına neden oldu.

1.11.2006Gündem
2007 Malezya’yı ziyaret yılı

2007 Malezya’yı ziyaret yılı

31 Ağustos 1957 günü, başkent Kuala Lumpur’daki Merdeka Stadyumu’nu dolduran binlerce Malezyalı’nın arasında, henüz ’’Merdeka’’ kelimesinin anlamını bilmeyenler de vardı. Ancak yine de ülkenin ilk başbakanı Tunku Abdul Rahman’a eşlik ederek, ’’Merdeka! Merdeka! Merdeka!’’ diye, kulakları sağır eden bir coşkuyla bağırdılar. Bu birçoğunun özgürlük duygusuyla ilk tanışmasıydı.

29.10.2006Seyahat
Büyükada’da sonbahar

Büyükada’da sonbahar

Sessizliğin, doğanın ve tarihin hakim olduğu Büyükada, keşmekeşten kurtulmaya çalışan İstanbulluları bekliyor. 20-25 dakikalık zevkli bir deniz yolculuğundan sonra ulaştığınız Büyükada, sizi bir güney kasabası gibi karşılıyor. Yollarında gezerken, enfes çam ormanlarının sükuneti ruhunuzu okşuyor.

19.10.2006Seyahat
İslami sosyete nasıl yaşıyor

İslami sosyete nasıl yaşıyor

Gazete ve dergilere yansıyan cemiyet hayatı, sadece laik sosyetede yaşanmıyor. Muhafazakar kesimin zenginleri de artık onlardan aşağı kalmıyor.

25.09.2006Kelebek
Bütün baharatların aynı tabakta sunulduğu Asya tadı Kuala Lumpur

Bütün baharatların aynı tabakta sunulduğu Asya tadı Kuala Lumpur

Malezya, Güneydoğu Asya’nın en çarpıcı, zengin ve güvenli ülkelerinden biri. Sloganında da iddia ettiği gibi ’’Gerçek Asya’’ deneyimi sunmak için birçok özelliğe sahip. ’’2007 Malezya’yı Ziyaret Yılı’’na kampanyalar ve yaklaşık 300 festivalle hazırlanan ülkenin rengi ve canlılığı, aynı toprağı paylaşan Malay, Çinli, Hintli ve yerli toplulukların, kültürleri ve gelenekleriyle içiçe geçmiş olmasından kaynaklanıyor.

18.09.2006Seyahat
Güneş doğmaya başladığında çölün bir parçası gibi olduk

Güneş doğmaya başladığında çölün bir parçası gibi olduk

Şadiye Ulusoy, aslında iktisatçı ama yıllarca turizmle uğraşmış. İnsanın eşi Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy olunca, seyahat hayat şekline dönüşüyor doğal olarak. Şimdi de kah geziyor kah kız kardeşiyle birlikte aldığı tarihi binaların restorasyonuyla uğraşıyor. Şadiye Ulusoy, Yemen’e geçen sene Kurban Bayramı’nda gitmiş. Hürriyet Seyahat için anlattı.

27.08.2006Seyahat
Sıralama turlarını 35 bin seyirci izledi

Sıralama turlarını 35 bin seyirci izledi

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde 2. gün yarışlarını 35 bin seyircinin izlediği açıklandı. Yarınki yarışlara ise 60 bin seyircinin beklendiği ifade edildi.

26.08.2006Spor
Sardinyalılar denizin keyif için de kullanıldığını yeni farketmiş

Sardinyalılar denizin keyif için de kullanıldığını yeni farketmiş

Akdeniz’de dip dibe iki ada, aralarında küçücük bir boğaz var. Ama biri Fransa toprağı, diğeri İtalya. Biri dümdüz; diğeri dağlarla, tepelerle dolu. Birinin halkı turistlere bayılırken; öbürü, olmasa da olur diyor ama çaktırmıyor. İkisi de çok güzel: Sardinya ve Korsika.

13.08.2006Seyahat
Türkler parayı bastırdı, Avrupa’dan Lüksemburg kopardı

Türkler parayı bastırdı, Avrupa’dan Lüksemburg kopardı

Yabancıların Türkiye’de tartışılan mal varlığına karşılık, Türkler’in de yurtdışında önemli oranda gayrimenkulu bulunduğu ortaya çıktı. Türkiye’de yabancı taşınması bulunan 61 bin yabancı uyrukluya karşılık, Avrupa’da gayrimenkulu olan 255 bin Türk vatandaşı bulunuyor. TAM Vakfı Faruk Şen, bu rakam için "Neredeyse bir Lüksemburg kadar" diye konuştu.

10.07.2006Ekonomi
Kapadokya’nın az bilinenleri

Kapadokya’nın az bilinenleri

Kapadokya dünyada eşi benzeri olmayan bir yerdir, hem coğrafi yapısı, hem de tarihi, bu diyarı masallar alemine çevirir. Ben Kapadokya’da Ürgüp, Göreme ve Avanos üçgeninin dışına da çıkmayı severim.

2.07.2006Seyahat

Yazar Sonuçları

Azalt-yeniden kullan-dönüştür

Trend tahmin ajansları önümüzdeki dönem için farklı alanları etkisi altına alacak tek makro eğilimi "çevre ve ekolojiye duyarlılık" olarak veriyorlar.

25.10.2007

Kokuyu takip ettik

Babamın işi için gittiğimiz Diyarbakır’dan dönerken uğradığımız Mardin’de birbirine çok yakın inşa edilmiş olan taş evlerin görkemi bizi adeta büyülemişti.

20.06.2007

Ev ziyareti ‘Zincirbozan arkadaşlığı’ndan 24 yıl sonra mı yapılır?

Melih Meriç'in Habertürk’teki “Basın Kulübü”nün bu haftaki konuğu olan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Süleyman Demirel’i Güniz Sokak’taki evinde ziyaret etmesini şöyle anlattı:

18.06.2007

Giuliani’sini bekleyen İstanbul

Geçen hafta, sevgili Ertuğrul Özkök, "Özellikle İstanbul’da herkes bir ’Giuliani mucizesi’ bekliyor.

6.04.2007

Viran hazine: Viranşehir

Viranşehir, Şanlıurfa ile Mardin’in tam ortasında, Güneydoğu’nun Kapadokyası’dır.

6.04.2007

Hazır mısınız?

Elle Decor dergisi, dünyanın en güçlü kadın markalarından biri olan Elle’in ev stili ve dekorasyon alanında uzmanlaşmış küçük kardeşi.

5.04.2007

Yeşil Konya yeşili sevmiyor

KONYA "yeşil sermayenin başkenti" olarak biliniyor.

Kombassan, İttifak gibi büyük holdingler şehre "yeşil sermaye" damgasını atmış.

1.03.2007

Kar Vadisi’nin altından ’termal villaları’ mı çıkacaktı

AKP Afyon Milletvekili Sait Açba’nın ’Kar Vadisi’ projesi ile ilgili olarak bu kadar cansiperane çalışması, şirket temsilcisi gibi el yazısı ile mektuplar yazmasının gerçek nedeni pek ortaya çıkmadı.

22.02.2007

Havalar ve insanlar

Bugün evden dışarı adım attığım anda gözlerimi kamaştıran ışıltılı hava karşısında önceki günden kalan yorgunluğum bir anda uçup gitti.

8.02.2007

Din tacirine bak... SMS atın, ölmüşlerinize dua edeyim.

BİR okurumuzla telefonla konuşuyoruz: "Yalçın Bey, frekansı 93.3 olan Karadeniz'in Sesi adlı bir radyo var. Karadenizli değilim ama Karadeniz müziklerini sevdiğim için bazı akşamlar evime giderken bu radyoyu dinlerim.

20.01.2007

Yabancılara rezil olduk

DÜN ANKA Ajansı’nın geçtiği bir haber vardı. Başkent Ankara’nın aylardan beri yaşadığı, milyonlarca yaya ve araç sürücüsüne işkence çektiren inanılmaz bir şehircilik rezaletini yabancı diplomatların ağzından dile getiriyordu.

17.01.2007

Doğalgazda yine kazık mı yiyoruz

ENERJİ Bakanlığı'na yakın çevreler 'gaz savaşları' konusunda ilginç değerlendirmeler yapıyor.

28.12.2006

Acar, Uyum ve vekiller

ÇEVRE ve Orman Bakanı Osman Pepe dün bazı vekillerle ormanları havadan denetlemiş...

9.12.2006

Yağma karşısındaki tutum ne kadar samimi?

BEYKOZ’daki özel ormanlarda usulsüz yapılaşmalar, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’nin açıklamalarıyla son günlerin en gözde konusu haline geldi.

4.12.2006

Avrupa’nın vazgeçilmez klasikleri

Önümüzde hem yılbaşı, hem de Kurban Bayramı tatilleri var. En az beş günlük bir program yapabiliriz kendimize. Peki nereye? Hürriyet Seyahat, aralık ayı boyunca, yılbaşı ve bayram tatillerinde olunabilecek en güzel yerleri önerecek sizlere. Bu hafta Avrupa’nın her daim, her mevsim gidilebilecek, vazgeçilmez klasik şehirlerinden başlıyoruz.

3.12.2006

’Töre durumunda bize bildir’ genelgesi

SON töre cinayeti, Van’da 16 yaşında bir kadının öldürülmesi, kadın ve çocuktan sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’yu harekete geçiriyor.

1.11.2006

Banu Alkan’ı İspanyol televizyonunda izledim

Türk televizyonlarındaki sabah ve kadın programları çok eleştiriliyor ya...

1.08.2006

İşte gerçek 'Kars Kitabı'

"BAKTIM Milliyet’te bir haber; Kars 50 milyara satılık. Okuyunca beynimden vurulmuşa döndüm, Kars bu kadar batamazdı. Yüreğim burkuldu."

18.07.2006