MENÜ

En Güçlü Ordular

En Güçlü Ordular ile ilgili tüm haberleri ve son dakika En Güçlü Ordular haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 90 En Güçlü Ordular haberi bulunmuştur.

En Güçlü Ordular Haberleri

Kürtleri PYD  zulmüne terk etmeyeceğiz

'Kürtleri PYD zulmüne terk etmeyeceğiz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Arap ve Kürtlerin özgürlüğünü kendilerine iade etmek için Suriye’de olduğunu belirterek, “Suriye Araplarını DEAŞ’a bırakmadığımız gibi Suriye Kürtlerini de PKK/PYD zulmüne terk etmeyeceğiz” dedi. Erdoğan, Beştepe’de, 2 bin 504 engelli ve devlet korumasındaki 3 bin 274 gencin kamu kurumlarına yerleştirilmesi kura töreninde özetle şunları söyledi:

25.12.2018Gündem
Devlet Bahçeliden önemli açıklamalar

Devlet Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yazılı açıklamada bulundu. Devlet Bahçeli 2018 yılındaki gelişmeler için önemli açıklamalarda bulundu.

31.12.2018Gündem
Pakistan, Güney Asyada ABDnin kritik müttefiki

'Pakistan, Güney Asya'da ABD'nin kritik müttefiki'

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Albay Rob Manning, "Pakistan, Güney Asya'da ABD'nin kritik bir müttefiki." dedi.

20.11.2018Dünya
Erdoğan: Yeni bir döneme giriyoruz

Erdoğan: Yeni bir döneme giriyoruz

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin 24 Haziran’da yapılacak seçimlerle yeni bir döneme gireceğini belirtti.

22.04.2018Gündem
Büyük İskender (III. Alexandros) kimdir - İşte hayatı ve savaş tarihi

Büyük İskender (III. Alexandros) kimdir? - İşte hayatı ve savaş tarihi

M.Ö. 356’da Makedonya’nın Pella şehrinde doğdu. M.Ö. 338’de Chaeronea Savaşı’nda babasının ordusundaki süvarilere komuta etti. M.Ö. 334’te Pers seferlerini yönetti. M.Ö. 326’da Hypasdes Savaşı’nda Hindistan Hükümdarı Porus’u ordusundaki fillere rağmen yendi. M.Ö. 323’te Babil Sarayı’nda öldü.

6.03.2018Gündem
Türkiye’nin 21 bin siber güvenlik askeri olacak

Türkiye’nin 21 bin siber güvenlik askeri olacak!

Dünyanın önde gelen içerik güvenliği şirketi Palo Alto Networks ve Platin Bilişim, ‘Cyber Security Summit’ etkinliğinde artan siber saldırılara ve veri güvenliğinin önemine dikkat çekti. En yeni siber güvenlik teknolojileri ve yeni trendler hakkında katılımcıları bilgilendiren iki firma, güncel pazar araştırmaları verilerini de sektör çalışanları ile paylaştı.

6.10.2017Teknoloji
48. dönem Jandarma Genel Komutanı Çetin görevi Orgeneral Güler’den teslim aldı

48. dönem Jandarma Genel Komutanı Çetin görevi Orgeneral Güler’den teslim aldı

Jandarma Genel Komutanlığı'na atanan Orgeneral Arif Çetin, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan Orgeneral Yaşar Güler'den görevi devraldı.

21.08.2017Gündem
Erdoğan: İsimlerini sayarsak uluslararası kriz çıkar

Erdoğan: İsimlerini sayarsak uluslararası kriz çıkar

15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünde binlerce kişi Milli Birlik Yürüyüşü’nün ardından 02.32’de bombaların hedefi olan Meclis’te buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Şeref Kapısı önünde düzenlenen anma programına 02.20’de gelişinde törenle karşılandı. TBMM Başkanı Kahraman'ın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Güçlü değilsek bize bir gün yaşama hakkı vermeyecek o kadar düşman pusuda bekliyor ki isimlerini tek tek saysak uluslararası krizle karşılaşırız." dedi.

16.07.2017Gündem
İlber Ortaylı yazdı: Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir emri neden çok önemli

İlber Ortaylı yazdı: 'Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir' emri neden çok önemli?

"İlk hedefiniz Akdeniz'dir" emri neden çok önemli? Hürriyet'in 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla verdiği özel ekte tarih profesörü İlber Ortaylı, Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruz için verdiği "Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri" emrinin neden önemli olduğunu yazdı. "Bu emir Türkiye Cumhuriyeti'nin doğal sınırlarını belirledi" diyen Ortaylı'nın yazısı şöyle:

30.08.2016Gündem
71 yılın demokrasi bilançosu

71 yılın demokrasi bilançosu

Demokratik bir hukuk devletinin yöneticilerini zor ve şiddet yoluyla görevden uzaklaştırmaya kalkmak, kimsenin hakkı ve haddi değil. Demokratik bir ülkede buna teşebbüs edenler, kim olurlarsa olsunlar, ister asker olsunlar ister sivil, onlara karşı çıkmak herkesin görevi...Ülkemizdeki son darbe teşebbüsüne karşı o görev –o teşebbüsün sorumluları dışında- toplumumuzun her kesimince yerine getirildi. Meclis’te temsil edilen-edilemeyen siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, medyanın her alanındaki gazeteciler, televizyoncular, yayıncılar, bilim kurumlarındaki akademisyenler, öğrenciler ve tek tek vatandaşlar, o teşebbüse karşı kesin tutum aldılar ve darbecilerin başarısızlığa uğramasına büyük katkı yaptılar.Bu sonuç, halkımızın demokratik rejime bağlılığının yeni bir göstergesidir. Bu gerçeği, herkesin görmesi ve değerini bilmesi gerekir.

23.07.2016Gündem
Modern Avrupa’nın  Anadolu Korkusu

Modern Avrupa’nın Anadolu Korkusu

Almanya’da yayınlanan aylık kültür ve sanat dergisi Kültür Avrupa’nın son sayısında, uygarlığın beşiğinin Anadolu olduğu savını yeniden ortaya atan Luvi Araştırmaları Vakfı’nın çalışmalarını aktaran geniş bir araştırma yazısı yayınlandı.

14.07.2016Avrupa
Kuru fasulye-pilav milli yemeğimiz mi

Kuru fasulye-pilav milli yemeğimiz mi?

Diplomasiyle sofranın ilgisi ne? Savaşlar mutfağımızı nasıl etkiledi? Milli yemekler nasıl ortaya çıktı? Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Sosyolog Yard. Doç. Dr. Burak Onaran, bu soruların peşine düştü ve yeme-içme alışkanlıklarımızın yıllar içinde nasıl geliştiğini İletişim Yayınları’ndan çıkan ‘MutfakTarih’ kitabında anlattı.

11.03.2016Hürriyet Cumartesi
18 Mart Çanakkale Zaferi 100 yaşında | Eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı

18 Mart Çanakkale Zaferi 100 yaşında | Eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı

Çanakkale’de bundan 100 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu, Britanya, Kanada, Fransa ve Anzak (Avustralya ve Yeni Zelanda orduları) güçlerine karşı savaştı. Tarihin akışını değiştiren, ülkelerin kaderini belirleyen Çanakkale Savaşı, yıkık bir imparatorluktan çıkacak genç Cumhuriyet’in ilk izlerini taşıyordu.

18.03.2015Gündem
Kemal Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu konuşması sırasında Ermenek'te mahsur kalan işçilerin acılı ailelerinin yaptığı açıklamaları izletti. Bu sırada salondaki CHP'lilerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

4.11.2014Gündem
Oyunu savunmada kabul edin

Oyunu savunmada kabul edin

Soğuk algınlığı ölümcül süper enfeksiyonlara karşı savunmasız hale gelmenize neden olur. Uyarıcı semptomları öğrenerek nezle ve gribe karşı kendinizi mükemmelen savunabilirsiniz.

1.11.2014Sağlık
Bahçeliden Dumlupınarda 30 Ağustos mesajı

Bahçeli'den Dumlupınar'da 30 Ağustos mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Cenab-ı Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Onların mirasını kötüleyenlere, 'yeni' diyerek 30 Ağustos'un üzerine sünger çekmeye çalışanlara Türk milleti izin vermeyecektir. Bu vatan için, bu millet için, bu şanlı bayrak için candan, yardan ve serden vazgeçmeye hazır ve kararlı olanlar yarınların teminatıdır. Sırtımızda şehitlerimizin veraseti vardır. Üzerimizde yaşanmış Türk asırlarının zafer sancağı dalgalanmaktadır" dedi.

30.08.2014Gündem
Kurtulmuş: Bir seferlik bedelli olabilir

Kurtulmuş: Bir seferlik bedelli olabilir

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş bedelli askerlik için "Bütün memleket evlatlarının katılacağı zorunlu askerlik kısmı kısa hale getirilebilir. Bir seferlik, son defaya ait olmak üzere birikenleri bedelli askerlik yapması düşünülebilir" dedi.

28.02.2014Gündem
Gül, Kara Harp Okulunu ziyaret etti

Gül, Kara Harp Okulu'nu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Demokratik hukuk devleti' dediğimizde; çok partili sistem, adil, serbest, düzgün seçimler ve kuvvetler ayrılığı prensibi çerçevesinde herkesin yetki ve sorumluluklarının belli olması ve bu düzen içerisinde 'check-balans' dediğimiz denge sistemlerinin olup, bunların bir ahenk içerisinde yönetilmesidir" dedi.

8.01.2014Gündem
Dört kuvvet komutanımızın adını söyleyebilir misiniz

Dört kuvvet komutanımızın adını söyleyebilir misiniz?

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Okulu'nda katılımcılara seslendi. Çelik "Ben size, 4 kuvvet komutanımızın adını söyleyebilir misiniz, diye sorsam, kaç kişi söyler burada? Bilmemeniz normal. MGK Genel Sekreterliği sivilleştirilmiştir, MGK olması gereken bir forma gelmiştir" dedi.

16.02.2013Gündem
Dünya basınından manşetler - 10 Şubat

Dünya basınından manşetler - 10 Şubat

Dünya basınından öne çıkan haberler:

10.02.2011Gündem
Dünya basınından manşetler- 10 Şubat

Dünya basınından manşetler- 10 Şubat

Dünya basınından öne çıkan haberler:

10.02.2011Gündem
Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks'in bugüne kadar yayımladığı belgeler içinde Türkiye'yle ilgili olanların tam metni. Aşağıdaki indekste sıralanan başlıklara tıklayarak, ilgili metne ulaşabilirsiniz.

9.12.2010Gündem
Asker borsayı iyi bilir ama askerliği bilmez

Asker borsayı iyi bilir ama askerliği bilmez

AK Parti İstanbul Milletvekili Özlem Türköne’in eşi, Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mümtazer Türköne, “Askerler en iyi siyaseti bilirler. Borsayı iyi takip ederler, bir de emlak işini iyi bilir. Ama askerliği pek bilmezler” dedi.

26.06.2010Gündem
Taylandda bundan sonra neler olacak

Tayland'da bundan sonra neler olacak

Tayland’da hükümet karşıtı protestocular Perşembe günü bir kez daha sokaklara döküldü. Başkentte olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından protestocuların güvenlik güçlerinin müdahalesiyle karşı karşıya kalmaları söz konusu.

9.04.2010Gündem
Taylandda bundan sonra neler olacak

Tayland'da bundan sonra neler olacak

Tayland’da hükümet karşıtı protestocular Perşembe günü bir kez daha sokaklara döküldü. Başkentte olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından protestocuların güvenlik güçlerinin müdahalesiyle karşı karşıya kalmaları söz konusu.

9.04.2010Gündem
Büyük Önder Atatürkü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 71. yıldönümünde tüm yurtta anıldı... Türkiye saatler 09:05'i gösterdiğinde vatandaşlar saygı duruşunda bulundu... Samsun'da ise elinde yük torbası olan bir genç, siren seslerini duyar duymaz, torbasını yere değil sırtına koyarak Atatürk'e saygı duruşunda bulundu...

11.11.2009Gündem
Gülden küresel kriz yorumu

Gül'den küresel kriz yorumu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dünyanın en zengin ülkelerinde büyük panik ve sıkıntılar yaşandığını belirterek, “Hepimizin tabii ki dikkatli olması, hazırlıklarımızı en iyi şekilde yapmamız gerekiyor. Eminim ki bununla ilgili bütün tedbirler en iyi şekilde alınıyordur” dedi.

18.10.2008Gündem

Yazar Sonuçları

'Batı’nın medeniyet adına söyleyecek sözü tükendi, İslam dünyası ise sözünü arıyor'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yeni kitabı ‘Barbar, Modern, Medeni’de Batı’nın medeniyet anlayışını masaya yatırıyor. Kalın’a göre, Batı bu kavramı bir sömürgeleşme aracı olarak kullandı. Peki İslam medeniyeti nasıl Avrupa’nın gerisine düştü, nerede hata yapıldı? AB bizi ‘medeni’ olmadığımız için mi istemiyor? Kalın ile kitabının ışığında gündemi de konuştuk.

26.11.2018

Tuz... Ne onunla ne de onsuz...

İşim gereği dışarıda çok sık yemek yiyorum.

23.03.2018

İlk hedefiniz Rakka'dır, ileri!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Çin’den dönerken “Obama, Rakka konusunda beraber bir şeyler yapmak istiyor” dedi.

7.09.2016

Mutlak itaatten taviz verilemez

GENELKURMAY Başkanlığı görevini devralan Orgeneral Hulusi Akar, önceki akşam düzenlenen Genelkurmay Başkanlığı Komuta devir-teslim töreninde, görevini büyük bir onur ve heyecanla üstlendiğini belirtti.

19.08.2015

Yapay zekasına kurban olduğum...

Geçtiğimiz günlerde izlediğim üç film, beni 9.Yüzyıl’dan geleceğe uzanan bir zihinsel yolculuğa çıkardı.

1.08.2015

Oyunu savunmada kabul edin

Soğuk algınlığı ölümcül süper enfeksiyonlara karşı savunmasız hale gelmenize neden olur. Uyarıcı semptomları öğrenerek nezle ve gribe karşı kendinizi mükemmelen savunabilirsiniz

1.11.2014

Türkiye model değil ‘esin kaynağı’

İSTANBUL’daki Dünya Ekonomik Forumu’nda Türkiye’nin “Arap Baharı” ülkelerine model olup olmayacağı konusunda süregelen tartışmalara son nokta kondu.

7.06.2012

Balkanlar'ın 'Trakları'

BURGAS, Bulgaristan’ın Karadeniz kıyısında, dördüncü büyük kenti. Her ne kadar liman kenti olarak bilinse de turizmi ve kültür etkinlikleri daha ağırlıklı.

21.08.2011

Bekleyin yarın yepyeni bir hurriyet.com.tr geliyor

DÜN söz verdim:

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’le sohbete devam ediyorum.

28.03.2011

General darbesinin perde arkası

HEPSİ savcı kesilmiş, hâkim olmuş, infaza başlamışlar.

Tekallus etmiş suratlarla, giyotinin kenarında örgü ören “Tricoteuse”ler gibi parmaklarını gözüme sokup soruyorlar.

“Sen mutlaka biliyorsundur. Anlat bakalım şu darbe işini...”

25.02.2011