MENÜ

En Çok Çalışan Ülkeler

En Çok Çalışan Ülkeler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika En Çok Çalışan Ülkeler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.832 En Çok Çalışan Ülkeler haberi bulunmuştur.

En Çok Çalışan Ülkeler Haberleri

ILO: Avrupalılar daha az çalışıyor

ILO: Avrupalılar daha az çalışıyor

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayınlanan bir rapora göre Avrupalılar, Amerikalılar, Avusturyalılar, Japonlar ve Yeni Zelandalılara göre çok daha az bir haftalık çalışma saatine sahipler.

26.10.2004Dünya
Öğretmenin statüsü

Öğretmenin statüsü

Son yıllarda öğretmenliğin giderek eski saygınlığını ve statüsünü kaybettiği sıklıkla duyulur oldu. Hatta bu kaygı, “Öğretmenlik mesleğine yönelik algıyı iyileştirmek ve mesleğin statüsünü güçlendirmek” hedefi şeklinde öğretmenlerle ilgili politika belgelerine de yansıdı.

19.11.2018Eğitim
Mavi Balina oyunu için hangi ülkede ne tür önlemler alınıyor

Mavi Balina oyunu için hangi ülkede ne tür önlemler alınıyor?

Rusya'da geliştirilen ve sosyal medya üzerinden yayılan Mavi Balina oyunu nedeniyle dünya genelinde 100'den fazla çocuğun intihar ettiğinin bildirilmesi birçok ülkenin bir dizi önlem almasına neden oldu.

13.11.2018Teknoloji
Kabus vizesi

Kabus vizesi

Yurtdışına çıkmak isteyenlerin başı ‘vize dolandırıcılarıyla’ dertte. Dolandırıcılar, arama motorlarına verdikleri reklamlara kendi kurdukları ‘resmi görünümlü internet sitelerinin’ aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Tüketici de ilk gördüğü internet sitesine girerek hem parasını kaptırıyor hem de kişisel bilgilerini güvenilir olmayan kişilerle paylaşmış oluyor.

6.11.2018Ekonomi
İnternette buna dikkat Hem paranızdan hem kişisel bilgilerinizden olmayın...

İnternette buna dikkat! Hem paranızdan hem kişisel bilgilerinizden olmayın...

Yurtdışına çıkmak isteyenlerin başı ‘vize dolandırıcılarıyla’ dertte. Dolandırıcılar, arama motorlarına verdikleri reklamlar sayesinde kendi kurdukları ‘resmi görünümlü internet sitelerinin’ aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Tüketici de ilk gördüğü internet sitesine girerek hem parasını kaptırıyor hem de kişisel bilgilerini güvenilir olmayan kişilerle paylaşmış oluyor.

6.11.2018Ekonomi
Türkiye olarak kolay bir coğrafyada yaşamıyoruz

'Türkiye olarak kolay bir coğrafyada yaşamıyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tüm zorluklara rağmen ülkemizin istikrarının ekonomik olarak büyümesi için, güçlenmesi için her türlü tedbiri alıyoruz, almaya devam edeceğiz." dedi.

5.11.2018Dünya
Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Mecliste

Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Meclis'te

AK Parti'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için hazırladığı yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklif ile ilaç ve eczacılık alanında düzenleme, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi gibi konular hedefleniyor. TBMM Başkanlığına sunulan teklif 43 maddeden oluşuyor. Teklifin perşembe günü Meclis Sağlık Komisyonu'nda görüşülmesi öngörülüyor.

30.10.2018Gündem
Bakan Varanktan 81 ilde müjdeli haber

Bakan Varank'tan 81 ilde müjdeli haber!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: "Tersine beyin göçünü sağlamak adına Uluslararası Lider Araştırmacılar destek programını tasarladık. Bu program, araştırmacılara sağlanan imkanlar açısından dünyada yeni ve öncü olma özelliği taşıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı iş birliği ile 81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kuracağız" dedi.

17.10.2018Ekonomi
Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

Her üreticinin ‘cebine’ zirai danışman

DenizBank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Pervin Dinçer Altunhan, “Bankamız nezdinde, mobil satış, mobil uygulamalar, internet bankacılığı, ATM gibi alternatif dağıtım kanalları kullanımı en yüksek olan bölgeyiz. Çiftçilere tarlalarında bankacılık hizmeti veriyoruz. Deniz’den Toprağa uygulamamız sayesinde de her üreticimizin cebine bir zirai danışman koyduk” dedi.

11.10.2018Ekonomi
75 ülkeyi Türkiye’den yönetiyor

75 ülkeyi Türkiye’den yönetiyor

Pirelli ticari markasıyla kamyon, otobüs lastikleri üreten Prometeon’un Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran, Türkiye’den tam 75 ülkeyi yönetiyor. Günvaran’ın kariyerini babasının Balıkesir’deki 9 metrekarelik şekerci dükkanı şekillendirmiş. Halen bayramlarda babasına yardıma giden Günvaran ile kariyerini konuştuk.

8.10.2018İK/Yeni Ekonomi
Robot devrimi

Robot devrimi

8.10.2018İzmir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnönünün elinde Türk bayrağı yok, ABD bayrağı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnönü'nün elinde Türk bayrağı yok, ABD bayrağı var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kızılcahamam kampının kapanışında konuştu. Erdoğan konuşmasında, İsmet İnönü'nün ABD bayrağı ile olan fotoğrafını göstererek CHP'yi eleştirdi.

7.10.2018Gündem
Cocu gidebilir ama Koça sarılsınlar

Cocu gidebilir ama Koç'a sarılsınlar

Fenerbahçe’nin bu yılı 30 milyon Euro artıda kapama mecburiyetinin sorumlusu kim? Yönetim mi, Comolli mi, Cocu mu? Kulübü 20 yıl sonunda 621 milyon Euro borçla bırakan ve bu borcu en fazla G.Saray şampiyonluğu görerek yapan kişi kim?

2.10.2018Futbol
MHP Genel Başkanı Bahçeliden Merkele tepki: Gökte ağaç yetişmez

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Merkel'e tepki: Gökte ağaç yetişmez

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, meclis grup toplantısında konuştu. Bahçeli Almanya Başbakanı Angela Merkel'e tepki göstererek, "Almanya Başbakanı FETÖ için hala daha çok bilgi istiyorsa Almanya’da haşhaşilerle nasıl mücadele edilecektir. 15 Temmuz gecesi yağdırılan kurşunlar delil değil mi? Teröristin belgesi mi araştırılır? Hain haindir. Almanya Başbakanı 15 Temmuz’a yanlış yönde bakmaktadır . Merkel denize düşmemiştir. Yılan sarılmasına gerek yoktur. Bir Alman atasözü der ki, “gökyüzünde ağaç yetişmez.” Delil istemek gökyüzünde ağaç yetiştirmek gibidir. Yürekleri yetiyorsa desinler ki FETÖ’yü seviyoruz" dedi

2.10.2018Gündem
Devlet Bahçeli: Bahar havası çok uzak olmayacaktır

Devlet Bahçeli: Bahar havası çok uzak olmayacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Gerek Yeni Ekonomik Program, gerekse de hükümetin aldığı diğer önlemler kalıcı, kararlı ve kapsayıcı şekilde uygulandığı müddetçe iyileşme ve beklenen bahar havası çok uzak olmayacaktır. Nitekim olması gereken de budur." dedi.

30.09.2018Gündem
Kavanoz içinde ihracat yapacak

Kavanoz içinde ihracat yapacak

2012 yılında profesyonel iş hayatını bırakıp üretim için kolları sıvayan iki kadın girişimci Ebru Ergüler Karadeniz ve İdil Ocak, bugün gurme marketlere kavanoz yemekler üretiyor. Et ve sebze sularının yanında çorbalar da geliştiren girişimcilerin hedefinde ise ihracat var.

24.09.2018Ekonomi
CEO’ların %50’si hayalindeki yeteneği bulamamaktan endişe ediyor

CEO’ların %50’si hayalindeki yeteneği bulamamaktan endişe ediyor

Dijitalleşmenin şirketlerin hayatına girmeye başlaması yetenekleri teknolojiye adapte olmasını zorunlu kılıyor. Bu adaptasyonun getireceği verimliliği göz önüne alan CEO'lar dijital dünyada başarılı olabilecek yetenekleri bulmaya odaklanıyor.

24.09.2018Kampüs
SBÜ bilim insanı transfer edecek

SBÜ bilim insanı transfer edecek

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, uluslararası tanınırlığı olan bilim insanlarını bünyesine dahil ederek, tersine beyin göçüne de katkı sağlamak amacıyla dünyanın en iyi bilim dergileri arasında gösterilen ‘Nature’ ve ‘Science’a ilan verdi.

19.09.2018Eğitim
En havalı girişimcilik

En 'havalı' girişimcilik!

Döviz bürolarına elektronik pano üretmek için 1985 yılında kurulan Emse Mühendislik, banka ve hastanelerde kullanılan sıramatik cihazlarından sonra şimdi havayolu şirketleriyle büyüyor. Check-in kiosku gibi farklı otomasyonlar geliştiren şirket, 35 ülkeye de ihracat yapıyor.

17.09.2018Ekonomi
Bergama Sunağı geri gelecek mi

'Bergama Sunağı' geri gelecek mi?

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi ve kültürel varlıkların, olduğu gibi korunmasının yanında, bu varlıklara ait eserlerin iadesi konusu da dünya kültür mirasının korunması açısından önemli ve bu konu yeni bir sorun olarak dile getirilmeli.

11.09.2018Seyahat
20-23 Eylül tarihine dikkat TEKNOFEST başlıyor...

20-23 Eylül tarihine dikkat! TEKNOFEST başlıyor...

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne sayılı günler kala Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 VAKFI ) ev sahipliğinde ulusal basının önde gelen temsilcilerinin katıldığı Teknofest İstanbul tanıtım toplantısı Baykar Milli iHA AR-GE ve Üretim Tesislerinde gerçekleştirildi.

10.09.2018Teknoloji
Türkiye’de üniversite öğrencilerinin zamanı dersten çok işte geçiyor

Türkiye’de üniversite öğrencilerinin zamanı dersten çok işte geçiyor

Araştırmalara göre; Türkiye’de bir üniversite öğrencisi eğitim masraflarını karşılamak için günde ortalama 4.9 saat yarı zamanlı bir işte çalışırken, derslerde günde ortalama 2 saat zaman geçiriyor.

5.09.2018Kampüs
İplik içeri kumaş dışarı

İplik içeri kumaş dışarı

50 yıl önce tekstil sektörüne adım atan Elazığlı Canpolat ailesi, bugün Çorlu, Kahramanmaraş ve Kırklareli’ndeki 3 fabrikada ürettiği iplik ve kumaşlarla 270 milyon liralık ciroya ulaştı. Migiboy Tekstil isimli şirketle ürettiği ipliğin yüzde 95’ini iç piyasaya satan Canpolat ailesi, kumaşı ise 20 ülkeye ihraç ediyor.

3.09.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Uğursuz şafak

1. Dünya Savaşı’nın getirdiği iktisadi yıkım yeni günah keçileri arayan Alman Nazizmi gibi rejimlerin ortaya çıkmasına neden oldu. Siyasi söylem intikam sloganı etrafında şekillendi. Kitleler ayaklanmıştı. Bu ayaklanma, Macar Ayaklanması (Bela Kun Hükümeti), İtalya’da Mussolini’nin Roma yürüyüşü, Avusturya’da Halk Cephesi ve Milli Cephe arasındaki iç savaş ve diktatorya nihayet İspanyol İç Savaşı’nı yarattı.

10.11.2018

Bir fikir bir ülkeyi kalkındırabilir

DIŞ kaynak olmadan bir ülkeyi kalkındırmak mümkün mü? Bu hafta Nobel Ekonomi Ödülü alan Paul Romer işte bu soruya yanıt arıyor.

13.10.2018

Kaşıkçı olayı ve düşündürdükleri

Geçen hafta uluslararası kamuoyunun dikkatleri İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu üzerine toplanmıştı.

10.10.2018

Engellilikte cinsel eğitim ve mahremiyet

Geçtiğimiz yıl şahit olduğum bir olay üzerine bir sorunu gündeme getirmiş, zihinsel engelli bir erkeğin cinsel istismarda bulunması durumunda sorumlu kimin olacağını sorgulamıştım.

3.10.2018

Zor ve çekişmeli bir seçim yaşayacağız

AK Parti ve MHP prensipte anlaştı, yerelde de ittifak yapabileceklerini açıkladı.

26.09.2018

Küresel İklim Eylemi Zirvesi’nde kömür out, bisiklet in

PARİS İklim Anlaşması’na uymayı taahhüt etmiş kamu, iş dünyası ve STK’ları bir araya getiren uluslararası “Küresel İklim Eylemi Zirvesi” 12-15 Eylül tarihlerinde San Francisco’da düzenlendi.

15.09.2018

#TurkeyInternationalBlockchainWeek Ne zaman?

Blockchain teknolojisi ile ilgilenenler biliyordur, dünyanın dört bir köşesinde son yıllarda bir hafta boyunca süren ve bu yeni teknolojiyi anlamaya ve anlatmaya yönelik toplantılar dizisi organize ediliyor.

10.09.2018

'Bergama Sunağı' geri gelecek mi?

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi ve kültürel varlıkların, olduğu gibi korunmasının yanında, bu varlıklara ait eserlerin iadesi konusu da dünya kültür mirasının korunması açısından önemli ve bu konu yeni bir sorun olarak dile getirilmeli.

9.09.2018

Sen de haklısın, ben de…

Parçalarımı toplamaya çıktım bu sabah çarşıya.

1.09.2018