MENÜ

En Besleyici Yiyecekler

En Besleyici Yiyecekler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika En Besleyici Yiyecekler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 187 En Besleyici Yiyecekler haberi bulunmuştur.

En Besleyici Yiyecekler Haberleri

İşte en besleyici yiyecekler

İşte en besleyici yiyecekler!

Uzmanlar sürekli sebze ve meyve yememiz gerektiğini söylüyor. Biz size en yararlılarını söyleyelim de, işiniz kolaylaşsın!

Emine Erdoğan: Ata Tohumu Projesi, tarımı milli bağımsızlığımızın anahtarı olarak gördüğümüzün de ifadesidir

Emine Erdoğan: "Ata Tohumu Projesi, tarımı milli bağımsızlığımızın anahtarı olarak gördüğümüzün de ifadesidir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Ata Tohumu Projesi, tarımı milli bağımsızlığımızın anahtarı olarak gördüğümüzün de ifadesidir." dedi.

4.09.2019Gündem
Ev Yapımı Böbrek Temizleyici İçecek Tarifi

Ev Yapımı Böbrek Temizleyici İçecek Tarifi

Böbrekler vücudumuzun hayati organlarıdır, vücudumuzun genel sağlığı ve uzun bir ömür için önemlidir.

Sahurda ve İftarda Tercih Edilmesi Gereken Yiyecekler

Sahurda ve İftarda Tercih Edilmesi Gereken Yiyecekler

Son yapılan çalışmalara göre vücudun aralıklı açlık yaşaması sağlık açısından bu duruma uygun kişilerde faydalı olabileceği belirtiliyor.

Sahur saat kaçta başlayacak | İl il 2019 Ramazan imsakiyesi

Sahur saat kaçta başlayacak? | İl il 2019 Ramazan imsakiyesi

Yardımlaşma ve paylaşmanın artacağı, milyonlarca Müslümanın oruç ibadetini idrak edeceği 11 ayın sultanı ramazan ayı , 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece (bu gece) başlayacak. 5 Mayıs gecesi ilk sahur sofralarına oturulmasının arından ramazan ayına girilecek. Saatlerin ilerlemesi ile beraber, yurt genelinde vatandaşlar da il il sahur saatleri ve 2019 ramazan imsakiyesini araştırmaya başladı. Peki, 2019'un ilk sahuru saat kaçta yapılacak? Sahur saat kaçta başlayacak? İşte, İl il 2019 Ramazan imsakiyesi ve bilgileri.

5.05.2019Gündem
Sahurda tok tutan yiyecekler neler Susamamak için ne yapmalı

Sahurda tok tutan yiyecekler neler? Susamamak için ne yapmalı?

Sahurda tüketilen yiyecekler ve içecekler kolay oruç tutmada doğrudan etkili. Haliyle tok tutan yiyeceklere ve en önemlisi de susuzluğa derman olacak içeceklere ihtiyaç duyulacak. Peki sahurda tok tutan yiyecekler neler? Hangi içecek Ramazan ayında susuzluğu önler?

5.05.2019Gündem
Emine Erdoğan: Geleneksel tıbbın bilimsel zemini kuvvetlendirilmelidir

Emine Erdoğan: Geleneksel tıbbın bilimsel zemini kuvvetlendirilmelidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, dünyanın her yerinde geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarına olan talebin hızla arttığını belirterek, "Anadolu topraklarının da, hem bedensel hem de ruhsal hastalıklar için bir ecza dolabı olduğuna inanıyorum. O nedenle konu çok yönlü ele alınmalı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıbbın halihazırdaki uygulamalarının bilimsel zemini kuvvetlendirilmelidir. Akademik çalışmalarla çeşitliliği artırılmalıdır. Kamu-özel sektör işbirlikleriyle Türkiye, dünyada en çok müracaat edilecek bir şifa merkezi haline getirilmelidir." dedi.

24.04.2019Gündem
Magnezyum hangi besinlerde bulunur

Magnezyum hangi besinlerde bulunur?

Magnezyum eksikliği birçok vatandaşın sorguladığı ve merak ettiği konular arasında yer almaya başladı. İnsan vücudunda en fazla bulunan mineraller arasında yer alan magnezyumun hangi besinlerde yer aldığı merak ediliyor. Peki, magnezyum hangi besinlerde bulunur?

15.02.2019Sağlık
Dondurulmuş Yiyecekler Nasıl Çözdürülmeli

Dondurulmuş Yiyecekler Nasıl Çözdürülmeli?

Gıdaların dondurularak saklanmasının tazeliği koruyacak en iyi yöntemlerden biri olduğunu belirten Gıda Teknolojileri Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Sibel Bölek, çözdürülmüş gıdaların kesinlikle tekrar dondurulmaması konusunda uyardı.

Eti çözdürmek için oda sıcaklığında bekletmeyin

Eti çözdürmek için oda sıcaklığında bekletmeyin

Gıdaların dondurularak saklanmasının tazeliği koruyacak en iyi yöntemlerden biri olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Sibel Bölek, çözdürülmüş gıdaların kesinlikle tekrar dondurulmaması konusunda tüketicileri uyardı. Bölek, "Dondurulmuş etlerin çözdürülmesinde en sık kullanılan yöntemlerden biri olan oda sıcaklığında bekletme en sağlıksız yöntemlerden biridir" dedi.

Çocuklarda beslenme nasıl olmalı

Çocuklarda beslenme nasıl olmalı?

Beslenmenin amacı, canlılığın devam ettirilmesi ve günlük aktivitelerimiz için enerji sağlanması. Ancak çocuklukların beslenmesinin, erişkinlerden farklı olarak önemli bir amacı daha var. Çocukluk yaş grubunun en önemli özelliği, süregelen büyüme. Büyüme ve beslenme arasındaki ilişki nedeniyle, çocuklarda beslenmenin en önemli amaçlarından biri de büyümenin çocuğun genetik potansiyeli doğrultusunda en iyi şekilde sürdürülmesi. Burada önemli bir hatırlatma yapmakta yarar var. Beslenme her yaşta yaşamsal olup, çocukluk yaş grubunda büyümenin temelini oluştursa da, hiçbir besin çocuğu genetik potansiyelinin ötesine taşıyamaz.

26.11.2018Eğitim
Türk mutfağının benzersiz çorbası: Tarhana

Türk mutfağının benzersiz çorbası: Tarhana

Her toplumun beslenmesinde büyük önemi olan ve o topluma özgü damak tadını yansıtan bazı geleneksel yiyecekler olduğu gibi, Türkiye’de de geleneksel olarak tanımlanan, kültürümüze ve ülkemiz koşullarına özgü besinler bulunmaktadır. Tarhana da besleyici değeri ve lezzeti açısından bunların en başında gelir.

Zayıf insanların favori 9 lezzeti

Zayıf insanların favori 9 lezzeti

Kalori hesabı yapmayı, listelerinizi diyet yiyecekleri ve içecekleriyle doldurmayı bir kenara bırakın. Lezzetli yiyecekler tüketerek de kilonuzu kontrol altına almak mümkün.

Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır Hangi besinlerde bulunur

Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır? Hangi besinlerde bulunur?

Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır sorusu birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Vücut ve beyin yapısında oldukça önemli role sahip olan magnezyumun hangi besinlerde yer aldığı merak ediliyor. Peki, magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır? Hangi besinlerde bulunur?

12.07.2018Sağlık
Ramazanda İki Öğün Beslenmek Yanlış

Ramazanda İki Öğün Beslenmek Yanlış!

Yemek çeşitleri ve yemek hazırlama teknikleri ailelerin sosyo-ekonomik ve kültürel durumlarına göre farklılık gösterse de Ramazan ayında sadece iftar ve sahur olmak üzere iki ana öğün yapılmasının yeterli olduğu düşüncesi toplumda kendine yer edinmiş durumda. Oysa ki iki öğünlü beslenme şekli, bireyin gereksinimi olan besin öğelerini dengeli ve yeterli düzeyde almasını engelliyor.

Magnezyum eksikliği nasıl giderilir Magnezyum nelerde bulunur

Magnezyum eksikliği nasıl giderilir? Magnezyum nelerde bulunur?

Hipomagnezemi olarak da bilinen magnezyum eksikliği sıklıkla gözden kaçan bir sağlık problemidir. Magnezyum eksikliği semptomları kas krampları, yüz tikleri, zayıf uyku ve kronik ağrıyı içerebilir. Peki magnezyum eksikliği nasıl giderilir? Magnezyum nelerde bulunur?

25.04.2018Sağlık
Sonbahar yorgunluğuna karşı 10 öneri

Sonbahar yorgunluğuna karşı 10 öneri

Yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstererek mevsim geçişlerinin üzerimizde yarattığı olumsuz etkileri azaltabilir ve sağlımızı koruyabiliriz. Diyetisyen Şeyma Yılmaz, bu dönemde kendimizi halsiz hissetmememiz için sonbahar yorgunluğuna karşı beslenme önerilerinde bulundu.

Kinoa Nedir, Faydaları Nelerdir

Kinoa Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kolesterolden kilo kontrolüne kadar her şeye deva olan kinoa tohumunu sizler için araştırdık.

18.10.2017İyi Yaşam
Küresel gıda endüstrisi onun peşinde

Küresel gıda endüstrisi onun peşinde

Kısa süre öncesine kadar önemli kısmı hayvan yemi olarak kullanılan 10 bin yıllık siyez buğdayı, trend gıdalar listesinde zirveyi zorluyor. Kinoa ve moringa gibi küresel gıda endüstrisinin son moda ürünlerini şimdiden sollayan ‘Buğdayın Atası’nın kilo fiyatı 50 liraya kadar çıktı. Bizim evladiyelik, gıda devlerinin ilgisini çekerken, yurt dışından da sipariş alıyor.

10.10.2017Ekonomi
Dilenen çocuklara para yerine kitap

Dilenen çocuklara para yerine kitap

Güney Sudan Cumhuriyeti‘nde görev yapan Türkiye Juba Büyükelçisi Hasan Sevilir Aşan’ın Twitter’dan yaptığı paylaşım büyük beğeni topladı.

9.08.2017Eğitim
Sahurda tok tutan yiyecekler

Sahurda tok tutan yiyecekler

Sahurda tüketilen yiyecekler kolay oruç tutmada doğrudan etkili. İşte uzun süre tok yiyecekler...

30.05.2017Sağlık
Light ürünlerle zayıflamak mümkün mü

Light ürünlerle zayıflamak mümkün mü?

Diyete başlayanların ilk önce yöneldiği light ürünler sanıldığının aksine zayıflatmıyor. Hatta çoğu zaman fazladan kalori alımına dahi sebep olabiliyor.

22.02.2017Sağlık
Yaşlanmayı yavaşlatmanın 8 yolu

Yaşlanmayı yavaşlatmanın 8 yolu

Yaşlanmak, insan hayatının doğal döngüsünün önlenemez bir parçası. Yaşlanma, dış görünüşümüzle birlikte vücudumuzun diğer sistemlerinde de etkisini gösterdiğinden, aslında yaşlanmayı önleme fikri yalnızca dış görünüşümüzle ilgili değil.

15.02.2017Sağlık
Diyetteyken motivasyonunuzu artırmanın ipuçları

Diyetteyken motivasyonunuzu artırmanın ipuçları

Diyette önemli olan devamlılığını sağlayabilmek. Bunun için de motivasyonu yüksek tutmak ve ona göre bir diyet programı izlemek gerekiyor.

19.01.2017Sağlık
Uzmanından 2 ayda kilo vermenizi sağlayacak öneriler

Uzmanından 2 ayda kilo vermenizi sağlayacak öneriler

Toplumda ‘Kilo vermek aç kalmak ile olur’ şeklinde yaygın bir yanılgı var. Halbuki beslenme düzeninizde ve menülerinizde küçük değişiklikler yaparak aç kalmadan da kısa sürede kilo verebilirsiniz.

15.12.2016Sağlık
Çocuklukta alınan kiloları vermek daha zor

Çocuklukta alınan kiloları vermek daha zor

Küçük yaştan beri alınan kiloları vermek, erişkin dönemde alınanlardan daha zor. Yağ hücreleri sayısının artışında çocuklukta 12-18 ay, ergenlikte 12-16 yaş arasının kritik önemi var.

4.07.2016Eğitim
Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor

Hangi ülke kahvaltıda ne yiyor?

Dünyanın her ülkesinin kendine özgü değişik yemek alışkanlıkları ve damak tatları var. Bu alışkanlıkların bazıları ise herkese o kadar da çekici gelmeyebiliyor.

18.02.2016Sağlık
Kilo Kontrolünün Abc’sini Biliyor Musunuz

Kilo Kontrolünün Abc’sini Biliyor Musunuz?

Kilo kontrolü en az zayıflama kadar önemli bir süreçtir. Zayıflama süreci tamamlandıktan sonra kaybedilen kiloların ani bir şekilde geri gelmemesi için zayıflarken gösterdiğiniz gayreti kilo korurken de devam ettirmelisiniz.

Ramazanda Bu 10 Hatayı Yapmayın

Ramazanda Bu 10 Hatayı Yapmayın!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Hande Seven Avuk, Ramazanda en sık yaptığımız 10 hatayı ve sakıncalarını anlattı.

Yazar Sonuçları

Hormon bozan fenollere dikkat

Nonilfenol ve bisfenol hormon bozan kimyasalların en ünlüleri. Fenolik bileşikler olarak bilinen toksik ve kanserojenik özellikleri yanında östrojenik aktiviteleri de olan moleküller.

2.04.2019

Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yemelisiniz?

Tıpkı cilt gibi, saçınızın durumu sağlığın dışa dönük bir işaretidir. Her bir saç telini oluşturan hücreler için, belli başlı besin maddelerinin düzenli olarak alınmasını gerektirir. Aşağıdaki vitamin ve minerallerin doğru miktarlarda tüketilmesi saçların parlak, güçlü olmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar.

13.03.2019

Pizza ve çikolata ile anne sütünün ne ilgisi var?

Yaygın bir Amerikan filmi klişesidir. Sevgilisinden ayrılan/terk edilen baş karakterimiz, kendini yemeye verir. Günlerini koltuğundan kalkmadan, pijamalarını çıkarıp saçını taramadan yemek yiyerek geçirir. Morali biraz olsun düzelsin diye pizzaya, dondurmaya, peynirli makarnaya, çikolataya gömer kendini.

21.02.2019

"Ben et yemiyorum" demekle iş bitiyor mu?

Geçen haftaki yazıyı okuyanlar hatırlayacaktır, et yemeyen insanların sık sık cevap vermek zorunda kaldıkları soruları ve bunlara verilebilecek olası yanıtları anlatmıştım. Bu yanıtların bir kısmı, et endüstrisinin dünyadaki kaynakları nasıl tükettiği üzerineydi.

31.10.2017

Eski ağza yeni taam

Ramazan’la beraber herkes sofra çeşitlemesi konusunda zenginlik arayışına girer. Sine Boran Art’ın yazdığı ve fotoğrafladığı ‘Çerkes Kızından Tarifler’, size bu çeşitliliği sağlayacak.

9.06.2017

Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı...

İlkokulun en eğlenceli yanlarından biri, belirli günler ve haftalardı; özellikle de Yerli Malı Haftası. Ders saatinde beslenme teneffüsü yapmak gibi bir şeydi. Çoğunlukla sadece bir gün kutlanırdı ama ne gün! Öğretmene bağlı olarak hamur işlerinden kuru yemişlere, zeytinyağlı yaprak sarmadan çeşitli meyvelere herkesin okula bir yiyecek getirdiği ve getirdiklerini arkadaşlarıyla paylaşıp döke saça yediği bir güzel gündü. Arada da kompozisyonlar, şiirler, herkesin bir yurdum meyvesi kılığına girip kendini övdüğü o meşhur ront…

13.02.2017

5 mühim beslenme günahı

Günaha yatkınlık hepimizin kurgusunda var. Hedonistik yani “zevk odaklı” yanımız bunun başlıca nedeni. Beslenme alanında da farklı günahlar işliyoruz. Bunlardan bazılarının ciddi sonuçları var. İşte o “neticesi ağır günahlar”ın ilk beşlisi...

2.01.2017

Detoksa ihtiyacım var mı?

“Ne zaman detoks?” sorusunun net bir yanıtı olmasa da bedeniniz, toksin yüklemesine maruz kaldığını size bazı sinyaller vererek anlatır.

20.10.2016

Tansiyonumuz mu yükseliyor

Türkiye’nin tansiyonu yükseliyor. Hipertansiyon en az kilo problemi ve şeker hastalığı kadar mühim bir sorun olma yolunda hızla ilerliyor. Yeni rakamlar can sıkıcı. Can sıkıcı zira o rakamlar neredeyse her dört yetişkin vatandaşımızdan birinin hipertansiyon tehdidi altında olduğunu gösteriyor.

7.03.2016

Dikkat eksikliğinin 10 belirtisi

Dikkat eksikliği çocuklar arasında hızla yayılan bir sorun. Muhtemelen de pek çok nedeni var: Aşırı yüklü ders programları, yarışmaya dayalı eğitim uygulamaları, kirli hava, kötü beslenme, trafikte geçen uzun saatler, erken uyanıp geç uyumalar, internet-tablet-bilgisayar tutkusu, gürültü ve daha pek çok şey etkili olabilir problemin yaygınlaşmasında. Uzmanlara göre çocuklarınızda aşağıdaki belirtiler varsa daha da dikkatli olmanız lazım...

22.10.2015

Fasulyede sağlık var

Toplumsal deyişler genelde haklıdır, “kendini fasulyeden nimet saymak” da bunlardan biridir. Nedeni şu...

7.08.2015