MENÜ

Emre Özpeynirci

Emre Özpeynirci ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emre Özpeynirci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emre Özpeynirci haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 288 Emre Özpeynirci haberi bulunmuştur.

Emre Özpeynirci Haberleri

Otomobil alacaklar dikkat Emisyon süresi yarın doluyor... Fiyatlar değişebilir

Otomobil alacaklar dikkat! Emisyon süresi yarın doluyor... Fiyatlar değişebilir

Dizel motor teknolojisine sahip otomobil ve ticari araçlarda emisyon değerleri 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren değişiyor. İç piyasaya satış yapan bazı otomotiv firmaları emisyon değerlerindeki değişim nedeniyle fiyatlarında artışa gidebilir.

30.09.2019Ekonomi
Kış lastikleri zorunluluğu yaklaşıyor... Kış lastikleri ne zaman takılacak

Kış lastikleri zorunluluğu yaklaşıyor... Kış lastikleri ne zaman takılacak?

Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların yanı sıra binek otomobiller için başlayan kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık itibariyle başlıyor. Tüm Türkiye'de geçerli olacak olan kış lastiği uygulaması için emniyet müdürlükleri duyurularını yapmaya devam ediyor. Zorunlu olmasa da hususi otomobiller için de kış lastiği kullanmak tavsiye edildi. Peki, Kış lastikleri ne zaman takılacak? Cezası ne kadar?

9.11.2018Gündem
Gümrüklerde bekleyen binlerce araç havadan fotoğraflandı

Gümrüklerde bekleyen binlerce araç havadan fotoğraflandı

TÜRKİYE’de faaliyet gösteren 47 otomobil markasının, gümrüklerde bekleyen yaklaşık 100 bin aracı yasa gereği 31 Aralık’a kadar çekmesi bekleniyor. Tuzla’daki fiktif depoda bekleyen otomobiller havadan fotoğraflandı.

5.11.2018Ekonomi
Kış lastikleri ne zaman takılacak Kış lastiği taktırmak zorunlu mu

Kış lastikleri ne zaman takılacak? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

Kış lastikleri ne zaman takılacak sorusunun yanıtı milyonlarca sürücü tarafından merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Kış aylarının gelmesiyle birlikte araçlarına kış lastiği taktıracak olan vatandaşlar, ne tür araçlarda kış lastiklerinin zorunlu olduğunu sorguluyor. Peki, kış lastikleri ne zaman takılacak? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

31.10.2018Gündem
Kış lastiğini ne zaman takılır Kış lastiği taktırmak zorunlu mu

Kış lastiğini ne zaman takılır? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

Kış lastiği ne zaman takılır sorusunun yanıtı araç sahipleri tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte, yollarda bir talihsizlik yaşamak istemeyen sürücüler, donma ve buzlanmaya karşı araçlarının sağlam kalmasını istiyor. Peki, kış lastiğini ne zaman takılır? Kış lastiği taktırmak zorunlu mu?

18.10.2018Gündem
Otomobil ve hafif ticari araç pazarı Ağustosta yüzde 53 daraldı

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı Ağustos'ta yüzde 53 daraldı

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından yayımlanan perakende satış verilerine göre:

4.09.2018Ekonomi
Son dakika... Efsane CEO hayatını kaybetti

Son dakika... Efsane CEO hayatını kaybetti

Uluslararası haber ajansı AFP, Fiat Chrysler (FCA) Grubu'nun efsane CEO'su Sergio Marchionne'nin öldüğünü duyurdu.

25.07.2018Ekonomi
SPK, ‘Beyaz Filo’da manipülasyon var’ dedi

SPK, ‘Beyaz Filo’da manipülasyon var’ dedi

SERMAYE Piyasası Kurulu (SPK), Beyaz Filo Oto Kiralama’nın ortaklarından Gürkan Gençler’in de olduğu 6 kişi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

6.07.2018Ekonomi
Hürriyet efsanesini uğurladı

Hürriyet efsanesini uğurladı

İş disiplini, mesleki sorumluluğu, haber değerlendirme kalitesi ve en stresli halinde bile insanı kırmayan özellikleriyle gönüllerde taht kuran Hürriyet’in efsane Yazıişleri Müdürü Erol Türegün’ü kaybettik. Türegün’ü Üsküdar Şakirin Camisi’nden eski ve yeni Hürriyet çalışanları uğurladı.

29.06.2018Gündem
41 TL’ye doluyor 480 kilometre gidiyor

41 TL’ye doluyor 480 kilometre gidiyor!

Jaguar’ın 480 kilometre menzile sahip ilk elektrikli otomobili I-Pace’in hem yolda, hem pistte, hem arazide gösterdiği şaşırtıcı performans, dünya basını tarafından, “100 yıldır fosil yakıtlarla kandırılmışız” esprisinin yapılmasına sebep oldu. İngiltere tahtının varisi Prens Charles’ın da tercih ettiği araçtan Türkiye’de şimdiden 106 adet satıldı. 41 TL’ye dolan pilleriyle 480 kilometre giden araçın Türkiye fiyatı ise 88 bin Euro.

27.05.2018Ekonomi
Dünya şehirleri ‘marka’ olma yarışında

Dünya şehirleri ‘marka’ olma yarışında

Bugün ülkelerden ziyade dünya şehirlerinin ayrı ayrı bir marka olduğuna dikkat çeken Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Konut yatırımında nasıl Londra, Dubai, İstanbul, Lizbon, Paris yarışıyorsa sanayide de yatırım yapılan dünya şehirleri birbiriyle yarışma içinde” dedi.

30.03.2018Ekonomi
Otomotiv gibi gaza basmalı

Otomotiv gibi gaza basmalı

HÜRRİYET Gazetesi’nin öncülüğünde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Nef’in katkılarıyla Bursa’da gerçekleştirilen Ekonomi Zirvesi’nde, ‘Endüstri 4.0/ Otomotiv’ sektörünün yükselme potansiyeli mercek altına alındı. Zirvede üretim, ihracat ve istihdam konularında yapılması gerekenler ve Bursa’nın otomotiv sektöründeki konumu tartışıldı. Zirve kapsamında düzenlenen ikinci panelde, 14 milyar dolarlık ihracat ile Türkiye’nin en çok ihracat yapan ikinci ili konumunda olan Bursa’nın yakaladığı bu başarıyı otomotiv dışı sektörlere de kaydırması gerektiğinin altını çizdi.

30.03.2018Ekonomi
Tesla, Avrupa’da Mercedes ve BMW’yi geçti

Tesla, Avrupa’da Mercedes ve BMW’yi geçti  

LÜKS sınıfta Avrupa’da ilk kez Tesla, Mercedes, BMW ve Audi’yi geride bıraktı. 2017 yılında Tesla Model S, Mercedes S Serisi ve BMW 7 Serisi’ni geçerek üst sınıfta en çok satan model oldu. Bu durum daha önce Amerika’da yaşanırken Avrupa’da Tesla ilk kez böyle bir başarı elde etti.

22.02.2018Ekonomi
Otomotiv toplumsal yaşamı değiştirecek

Otomotiv toplumsal yaşamı değiştirecek

Hürriyet Dünyası, otomotiv sektörünü 3. kez bir zirvede bir araya getirdi. Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bilâ ve Hürriyet CEO’su Çağlar Göğüş’ün ev sahipliğinde gerçekleşen zirvede gündem, pazarda beklenen gelişmeler ve yeni kadrosuyla yeniden yayın hayatına başlayan Hürriyet Oto oldu. Fikret Bilâ konuşmasında, “Otomotiv sektöründeki teknolojilik ilerlemeler yaşam tarzını etkileyecek, 10 yıl içinde toplumsal yaşamı değiştirecek” dedi.

20.02.2018Ekonomi
İkinci elde devrim gibi değişiklik

'İkinci el'de devrim gibi değişiklik

Hürriyet okurlarıyla yazarlarını buluşturan #SoruHürriyeti’ne Hürriyet Oto Yayın Yönetmeni Emre Özpeynirci konuk oluyor. Resmi Gazete'de bugün yayınlanarak yürürlüğe giren ikinci el araç satışlarıyla ilgili düzenlemenin ayrıntılarını anlatacak olan Özpeynirci, hurriyet.com.tr canlı yayınında sizin sorularınızı da cevaplıyor.

13.02.2018Ekonomi
Emre Özpeynirci #SoruHürriyeti’nde

Emre Özpeynirci #SoruHürriyeti’nde

SoruHürriyeti’nde konu otomobil. Hürriyet okurlarıyla yazarlarını buluşturan #SoruHürriyeti’ne bugün Hürriyet Oto Yayın Yönetmeni Emre Özpeynirci konuk oldu. “Otomobil alırken nelere dikkat etmelisiniz” sorusuyla başlayacak canlı yayın sizin sorularınızla devam ediyor.

13.02.2018Ekonomi
#SoruHürriyeti - Otomobil alırken nelere dikkat etmelisiniz

#SoruHürriyeti - Otomobil alırken nelere dikkat etmelisiniz?

#SoruHürriyeti - Otomobil alırken nelere dikkat etmelisiniz? Emre Özpeynirci canlı yayında sorularınızı cevaplıyor.

13.02.2018Live
Facebook’tan isimsiz süper yat açıklaması

Facebook’tan isimsiz süper yat açıklaması

Hürriyet'in Facebook'un milyarder sahibi Zuckerberg'in 150 milyon dolara satın aldığı süper yat haberi üzerine Facebook'tan bir açıklama geldi.

19.01.2018Ekonomi
BigPara ve Hürriyet Oto’da yeni dönem

BigPara ve Hürriyet Oto’da yeni dönem

HÜRRİYET internetteki atılımlarını sürdürüyor. Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş’ün yaptığı duyuruyla Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent Hürriyet’in finans portalı BigPara’nın yayın yönetmeni, Hürriyet Ekonomi Müdür Yardımcısı Emre Özpeynirci ise Hürriyet Oto’nun yayın yönetmeni oldu. Levent ve Özpeynirci yeni görevlerinin yanı sıra mevcut görevlerini de sürdürecek. Her iki portalın iş süreçlerinden ise Hürriyet Dikey Portaller Koordinatörü Pelin Kurt sorumlu olacak.

17.01.2018Ekonomi
Otomobilde ÖTV matrahı yükseldi

Otomobilde ÖTV matrahı yükseldi

OTOMOBİL vergisine konu ÖTV matrah limitleri yeniden belirlendi. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'nin dünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

1.01.2018Ekonomi
Gündeme oturan yazı: 2. el otomobil alacaklar dikkat Ek vergi sinyali...

Gündeme oturan yazı: 2. el otomobil alacaklar dikkat! Ek vergi sinyali...

Bugün hurriyet.com.tr'de Emre Özpeynirci imzası ile yer alan ‘2.el sıfır km otomobillere ek vergi gelir mi?’ başlıklı yazı otomotiv sektöründe büyük yankı uyandırdı. Sabah erken saatlerden itibaren konuyla ilgili çok sayıda mesaj paylaşıldı. Sektör temsilcileri ise sosyal medyadan “Bombanın pimi çekildi" yorumları yapıyor...

26.12.2017Ekonomi
#SoruHürriyeti - 30 bin liraya elektrikli araba alır mısınız

#SoruHürriyeti - 30 bin liraya elektrikli araba alır mısınız?

#SoruHürriyeti - 30 bin liraya elektrikli araba alır mısınız? Emre Özpeynirci, Hürriyet'in Facebook canlı yayınında sorularınızı yanıtlıyor...

19.12.2017Live
Emre Özpeynirci #SoruHürriyetinde

Emre Özpeynirci #SoruHürriyeti'nde

Hürriyet okurlarıyla yazarlarını buluşturan #SoruHürriyeti’nde bugün Emre Özpeynirci sorularınızı yanıtlıyor. “30 bin liraya elektrikli otomobil alır mısınız” sorusuyla başlayacak yayın sizin sorularınızla devam edecek. Hürriyet’in Facebook kanalında olun!

19.12.2017Ekonomi
Hürriyet yazdı, taşıt kredisinde tutarlar artırıldı

Hürriyet yazdı, taşıt kredisinde tutarlar artırıldı

HÜRRİYET yazarı Emre Özpeynirci’nin ‘Otomotivde büyük kargaşa yaşanıyor’ başlığıyla dün yazdığı ‘taşıt kredisi limitleri’ bugün itibariyle artırıldı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan yönetmeliğe göre, binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak taşıt kredilerinde ve taşıt teminatlı kredilerde veya yapılacak finansal kiralama işlemlerinde, kredi tutarının taşıtın değerine oranının taşıtın nihai fatura değeri 100 bin TL’nin altında olanlar için yüzde 70’i aşamayacak.

12.12.2017Ekonomi
Kış lastiği zorunlu mu Kış lastiği hangi araçlarda zorunlu

Kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği hangi araçlarda zorunlu?

Kış lastiği zorunlu mu konusu, araç sahiplerinin sorguladığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Araçlarında yer alan lastikleri, kış şartlarına uygun getirmemeleri halinde ceza ile karşılaşacak olan sürücüler, bu durumla karşılaşmamak adına kış lastiği zorunluluğu konusunu araştırmaya başladı Kış lastiği hangi araçlarda zorunlu sorusuna alacakları cevaba göre harekete geçecek olan vatandaşlar, araçlarındaki lastiği değiştirecek. İşte, kış lastiği hakkında detaylı bilgiler

20.11.2017Gündem
Test aracıyla tatil

Test aracıyla tatil

BİR okurun uyarısı üzerine Kelebek’te yazan Onur Baştürk’ün Instagram hesabına baktım. Hakikaten de okurun dikkat çektiği gibi, bir otomobil firmasından test aracı almış, bu araçla ilgili paylaşımlarda bulunmuştu.

19.11.2017OkurTemsilcisi
Türkiye’nin otomobili için imzalar atıldı: 5 babayiğit kolları sıvadı

Türkiye’nin otomobili için imzalar atıldı: 5 babayiğit kolları sıvadı

Türkiye’nin otomobili için yola çıkılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çağrıyı yaptı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TOBB koordinasyonunu yürüttü. 5 firma elini taşın altına koydu ve Ortak Girişim Grubu’nu oluşturdu. 60 yıllık rüya için imzalar bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobili üretecek şirketleri açıkladı. Üretilecek ilk otomobilin bedelini ödemek şartıyla taliplisi olduğunu belirten Erdoğan, 2021 yılında yerli otomobilin satışa çıkmasını beklediğini söyledi.

2.11.2017Ekonomi
Kış lastiği ne zaman takılır Kış lastiği zorunlu mu

Kış lastiği ne zaman takılır? Kış lastiği zorunlu mu?

Kış lastiği ne zaman takılır sorusu, mevsim şartlarının getireceği olumsuz koşullar dolayısıyla araçlarda takılı olması zorunlu olan kış lastiği uygulamasının zamanlamasını öğrenmek isteyen kişilerce sorgulanıyor. Peki, kış lastiği ne zaman takılacak? Otomobillerde kış lastiği zorunlu mu olacak? İşte, vatandaşların merakla araştırdığı konuyla ilgili detaylı bilgiler

30.10.2017Gündem
En yaşanabilir şehir hangisi

En yaşanabilir şehir hangisi?

Önümüzdeki 35 yıl içerisinde 2.5 milyar insan kentlere taşınacak. Yaşanabilir şehirler, sürdürülebilir bir dünyanın vazgeçilmezi. Peki bir şehri yaşanabilir kılan unsurlar neler? İstanbul’un kendisi ne kadar yaşanabilir durumda... Bunları WRI Türkiye yetkilileri ile konuştuk. Yapılan araştırmalar, İstanbul’un özellikle trafik ve toplu taşıma bakımından kötü durumda olduğunu ortaya koyuyor.

19.10.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çöp içeriğe büyük darbe...

Instagram’daki çöp içerikle ilgili uzun süredir ısrarla yazıyorum, çünkü sistem kötü paranın iyi parayı kovması gibi kötü içeriğin iyi içeriği kovması üzerine kurulu...

19.07.2019

5, 25, 125 bin

HABERİ ilk Hürriyet Ege’nin manşetinde gördüm. Opel’in Torbalı’daki eski otomobil fabrikasında Volkswagen üretileceği yazıyordu. İşin doğrusu, yabancı yatırımcının beklemeye geçtiği bir dönemde hem de VW’nin yatırım haberi beni şaşırttı.

2.07.2019

Bu yıl da muhteşemdin Adana!

OLEEEEEEEEEEY!                             

9.04.2019

Üretmek varken neden ithalata 600 milyon dolar ödüyoruz?

EMİNİM, yazacaklarıma otomotivciler tepki gösterecektir.

4.03.2019

Olacak iş mi?

Cihangir Akarsu Caddesi burası...

13.02.2019

Trafik sigortasında sorun yaşayan otomotivciler şirket kuruyor

Konuyu, Emre Özpeynirci, ‘Noyan Doğan Bu İşe Ne Diyecek?’ başlıklı yazısı ile gündeme getirdi. Emre, pası attı, almamak olmaz!

24.12.2018

Otomobilde ÖTV ve KDV hesabı

Binek otomobillerde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) hesaplama değerleri (matrah aralıkları) değiştirildi... Vergi oranlarında herhangi bir değişiklik yapılmazken, matrah aralıkları artırıldı. (24 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazete)

2.10.2018

Hyundai, Türkiye’de SUV üretimi için 2021 planı yapıyor

GEÇEN hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özbekistan-Güney Kore seyahati için yola çıkarken, Ekonomi Müdür Yardımcımız ve Otomotiv Editörümüz Emre Özpeynirci uyardı:

5.05.2018

Toplumsal cinsiyet eşitsizliği sorunu

HÜRRİYET Dünyası olarak toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin beslendiği ortamı etkisiz kılmak için bir çalışma başlattık.

11.03.2018

İhtiyatlı iyimserlik

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın Ankara’ya yaptığı ziyaretten sonra ortaya çıkan siyasi havayı “ihtiyatlı iyimserlik” olarak tanımlayabiliriz.

18.02.2018

Birlik olma zamanı

TÜRKİYE’nin Afrin’de yürüttüğü “Zeytin Dalı” harekâtı meşrudur.

21.01.2018

Rutin haberde fark yaratmak

BİRLEŞİK Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Prens Abdullah bin Zayed geçen hafta, Birinci Dünya Savaşı döneminde Medine’yi ve kutsal emanetleri korumak için hayatını tehlikeye atan Osmanlı Paşası Fahreddin Türkkan’la ilgili çirkin bir tweet’i takipçileriyle paylaştı.

24.12.2017

YPG’nin silahları nereye dönecek?

Türkiye, YPG’ye silah verilmemesi konusunda ABD’yi yıllardır uyarıyor. ABD ise PYD/YPG’nin PKK ile ilişkili olmadığını öne sürerek silahlandırmayı sürdürdü. Son Rakka operasyonu öncesinde ve sonrasında zırhlı araçlarla,  ağır silahlarla donattı.

26.11.2017

En etkili içerik

Bu köşede haftalardır Hürriyet Dünyası’nın özel, etkin haberciliği ve gazete, internet gibi mecralar üzerinden her gün her dakika milyonlara nasıl ulaştığını somut örneklerle ve rakamlarla sizlere aktarıyoruz.

5.11.2017

Kerkük ve Rakka’nın arka yüzü

Suriye ve Irak’ta yaşanan iki gelişme Türkiye’yi yakından ilgilendiriyor.

22.10.2017

ABD'nin yarattığı yapay vize sorunu

ABD’nin Türkiye’den yapılan vize başvurularını askıya alması Türk-Amerikan ilişkilerini dibe çeken bir karardı. Türkiye’de de dünyada da şaşkınlık yarattı.

15.10.2017