MENÜ

Emre Baykal

Emre Baykal ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emre Baykal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emre Baykal haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 766 Emre Baykal haberi bulunmuştur.

Emre Baykal Haberleri

‘M1 evet, bir silah ismidir ama bir Altan Gürman resmidir de’

‘M1 evet, bir silah ismidir ama bir Altan Gürman resmidir de’

“Geçmiş gelecek Altan’ı ilgilendirmez, Altan hep şimdi vardır. Şimdinin içinde gelecek zaten vardır” diyen Bilge Gürman’ın sözleri Arter’de retrospektifi açılan Altan Gürman’ı keşfetmek, daha önce keşfettiysek de yakından tanımak için kulağımıza küpe olmalı.

24.10.2019Kitap Sanat
Arterde cumartesiler artık daha uzun

Arter'de cumartesiler artık daha 'uzun'

Arter, 'Uzun Cumartesi'ler ile ziyaretçilerine daha uzun süreyle kapılarını açık tutmaya hazırlanıyor. Sergilere girişin 2 Ocak 2020’ye kadar ücretsiz olduğu Arter, her ayın ilk cumartesi günü 'Uzun Cumartesi' kapsamında 11.00–24.00 arasında ziyaret edilebilecek.

1.10.2019Kitap Sanat
Arter yedi sergiyle birden açılıyor

Arter yedi sergiyle birden açılıyor

13 Eylül’de kapılarını açmaya hazırlanan Arter, yaptığı basın toplantısıyla, yeni binasını ve açılış programını sanatseverlere duyurdu. Yedi serginin yanında Film ve Öğrenme programları da gerçekleştirilecek.

5.09.2019Kitap Sanat
Her yer sanat: Altın sezon

Her yer sanat: Altın sezon

İki yeni müze, bir bienal, bir sanat fuarı, onlarca sergi ve etkinlik... Sanat sezonu en çarpıcı ve yoğun açılışlarından birini yapıyor eylül ayında. Alanında dünyanın en saygın etkinlikleri arasında yer alan ve uluslararası sanat profesyonellerini Türkiye’ye çeken İstanbul Bienali yaklaşırken Contemporary İstanbul’un yanı sıra müze ve galeriler de en iddialı sergilerine hazırlanıyor. Bu yılın heyecanını artıran önemli gelişme ise merakla beklenen iki yeni müzenin; Arter ve Odunpazarı Modern Müze’nin art arda açılıyor olması. İşte sanat dünyasının altın sezonu...

30.08.2019Kitap Sanat
Bu köpeklerin değeri dudak uçuklatıyor

Bu köpeklerin değeri dudak uçuklatıyor

Zonguldak'ta Anadolu Çobanı köpeklerinin değeri dudak uçuklatıyor. 24 aylık Anadolu Çobanı köpekleri otomobil fiyatına alıcı buluyor.

5.01.2019Ekonomi
Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu kitaplarının üçüncüsü çıktı

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu kitaplarının üçüncüsü çıktı

Medya sanatı meraklıları için önemli bir kaynak sunan Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu kitaplarının üçüncü cildi yayımlandı.

11.10.2018Kitap Sanat
Doğaya ‘yakınlaşma’

Doğaya ‘yakınlaşma’

Fotoğraf sanatçıları Emre Baykal, Nazlı Erdemirel ve Esra Özgüroğlu’yu bir araya getiren ‘Yakınlaşma’ sergisi bugün Mixer Sanat Galerisi’nde açılıyor.

13.09.2018Kitap Sanat
“Yakınlaşma” sergisi yarın açılıyor

“Yakınlaşma” sergisi yarın açılıyor

Mixer Sanat Galerisi, doğa ve zihin arasındaki bağlantıyı sorgulayan üç fotoğraf sanatçısının eserlerine ev sahipliği yapıyor. “Yakınlaşma/Proximity” adını taşıyan sergi, 14 Eylül’den 20 Ekim’e kadar Karaköy Mixer’de olacak.

13.09.2018Keyif
Dünya onu konuşuyor Şeyhin sarayına bunu yaptılar...

Dünya onu konuşuyor! Şeyh'in sarayına bunu yaptılar...

Sanat yatırımları açısından 2017 hareketliliği 2018 yılında da bekleniyor. Kimi 250 yıllık, kimi milyar dolarlık yatırımla yükseliyor, kimi Şeyh'in sarayında inşa ediliyor. Aralarında Türkiye'den de bir yerin olduğu işte 2018'de açılacak müze ve galeriler...

10.02.2018Ekonomi
17 yıldır ‘iyi bir komşu’

17 yıldır ‘iyi bir komşu’

15. İstanbul Bienali’nin sanatçı küratörleri Elmgreen & Dragset’in İstanbul’da 2000 yılında başlayan macerasını bienalin eski direktörü Çelenk Bafra yazdı.

30.08.2017Kitap Sanat
Eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Aktepe, itirafçı oldu

Eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Aktepe, itirafçı oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından gözaltına alınan eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Gürsel Aktepe, "Emniyet imamı" olduğu iddia edilen Kemalettin Özdemir'in, 2006-2007'ye kadar emniyet sorumlusu olduğunu belirterek, "Özdemir, Emniyet sorumluluğundan ayrıldığında kendisiyle bir kısım Emniyet görevlileri de bizden ayrıldılar ve Özdemir ile birlikte hareket etmeye başladılar. Bunlar hatırladığım kadarıyla Sabri Dilmaç, Fikret Salmaner (Adıyaman Emniyet Müdürü), Hanefi Avcı'dır." dedi.

24.07.2016Gündem
Telekulak davasında tutuklu sanık kalmadı

'Telekulak' davasında tutuklu sanık kalmadı

Siyasetçiler, gazeteciler, yargı mensupları ve iş adamlarının aralarında olduğu 48 kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla 50 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Cezaevindeki 5 sanığın tahliyesine karar verilmesinin ardından davada tutuklu sanık kalmadı.

8.12.2015Gündem
Ankara merkezli usulsüz dinleme operasyonu

Ankara merkezli "usulsüz dinleme" operasyonu

Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği, Ankara merkezli "usulsüz dinleme" operasyonu kapsamında Komiser Seyit Gölcük'ün yurtdışına çıkışına yasak getirdi.

18.05.2015Gündem
Usulsüz dinleme iddiasında 10 tutuklama

Usulsüz dinleme iddiasında 10 tutuklama

Ankara merkezli "usulsüz dinlemelere" ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen 17 şüpheliden 10'u tutuklandı, 7'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

15.05.2015Gündem
İstihbarata ‘casus’ operasyonu

İstihbarata ‘casus’ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘siyasi ve askeri casusluk’ iddiasıyla başlattığı soruşturmada, aralarında eski İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak’ın da bulunduğu 18 istihbarat polisi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, TÜBİTAK ve BİLGEM’in yürüttüğü Güdümlü Mermilere Karşı Savunma (GMKS-2) projesinde görev yapanları dinleyerek ‘siyasal ve askeri casusluk’ suçu işledikleri öne sürüldü.

21.10.2014Gündem
İçeri girmeye ne dersiniz

İçeri girmeye ne dersiniz?

Çağdaş sanatın önde gelen isimlerinden Füsun Onur’un kişisel sergisi ‘Aynadan İçeri’, ARTER’in İstiklal Caddesi’ne bakan vitrininden izleyiciyi içeri girmeye davet ediyor. İsmini Lewiss Carroll’un ‘Ayna’ adlı kitabından alan sergide, sanatçının 1970’lerden günümüze uzanan eserlerini görmek mümkün.

7.07.2014Keyif
55 sanatçının gözünden Senin sanatın

55 sanatçının gözünden "Senin sanatın!"

Sanatı bir deneyim olarak görenlerin merakla beklediği Mamut Art Project, sınırları zorlayan eserlerle bu yıl 3- 6 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta kapılarını açıyor.

17.03.2014Kelebek
Venedik Bienalinde Türkiye pavyonu açıldı

Venedik Bienali'nde Türkiye pavyonu açıldı

İtalya'nın Venedik kentinde iki yılda bir yapılan dünyaca ünlü Venedik Bienali'nin 55. Uluslararası Sanat Sergisi'nde kurulan Türkiye pavyonunun açılışı, sanatçı Ali Kazma'nın "Rezistans" isimli görsel eseriyle yapıldı.

1.06.2013Gündem
Venedik Bienali izlenimleri

Venedik Bienali izlenimleri

Bugün kamuya resmi açılışı yapılacak olan 55. Venedik Bienali’ndeydik geçen hafta. Tabii ki tüm pavyonlardan önce ilk durağımız Türkiye’yi temsil eden sanatçı Ali Kazma’nın yanı oldu. Bienale ‘Rezistans’ adlı videosuyla katılan Kazma, tüm yoğunluğuna rağmen çalışmasını ve önümüzdeki dönem için planlarını anlattı.

31.05.2013Kelebek
Üretim, bedeni nasıl dönüştürür

Üretim, bedeni nasıl dönüştürür

55. Venedik Bienali’nin Uluslararası sergisi kapsamında Türkiye pavyonunda ‘Rezistans’ adlı işiyle Ali Kazma yer alacak. Venedik’e gitmeden önce Türkiye pavyonunun küratörü Emre Baykal’dan süreci dinledik.

17.05.2013Kelebek
Kültürel belleğimizden düşmanlık manzaraları

Kültürel belleğimizden düşmanlık manzaraları

Geçen hafta Emre Baykal’ın küratörlüğünde Arter’de açılan ‘Haset, Husumet, Rezalet’ sergisinin sanatçıları, bu üç kavrama dair somutlamalarını farklı politik sorgulamalar şeklinde yorumluyor.

25.01.2013Gündem

Sadece doktorlara özel

BKM ekibinden Serhat Özcan, Ayberk Atilla, Pelinsu Pir, Oya Semerci, Can Kahraman, Celal Tak, Zeynep Coşkun ve Osman Karagöz, şubat ayından beri özel bir proje için il il dolaşıyorlar. Sanırım yaklaşık 11 il gezdiler.

22.03.2012Kelebek
Mona Hatoum Türkiye’de

Mona Hatoum Türkiye’de

ARTER, çağdaş sanatın öncülerinden Mona Hatoum’u ağırlıyor. 17 Mart Cumartesi günü açılan ‘Hâlâ Buradasın’ başlıklı sergi, Hatoum’un Türkiye’deki ilk kişisel sergisi.

19.03.2012Kelebek
Mobilyalar dile geldi

Mobilyalar dile geldi

Şu sıralar Patricia Piccinini’nin ‘Beni Bağrına Bas’ sergisiyle ziyaretçi akınına uğrayan ARTER, üst katını Deniz Gül’ün ‘5 Kişilik Buffet’ adlı sergisine ayırdı. Küratörlüğünü Emre Baykal’ın yaptığı sergi, Gül’ün ilk kişisel sergisi olmasının yanı sıra, ARTER’in yeni üretimleri destekleme ve sanatçı projelerini hayata geçirme vizyonunun da bir uzantısı. Deniz Gül ile “bir şiir performansı” dediği sergiyi konuştuk.

29.07.2011Kelebek
Demi Moore ve Hugh Grant ünlülerimize örnek olur mu

Demi Moore ve Hugh Grant ünlülerimize örnek olur mu

Demi Moore, Hugh Grant, Alain Delon, Gerard Depardieu, Elton John gibi dünyada pek çok ünlü isim sanata yatırım yapıyor ve bu yatırımlarından ciddi karlar da elde ediyor. Türkiye’de son dönemde gerek müzayedelerden gerekse galerilerden bizzat alışveriş yapan isimse Cem Yılmaz.

27.11.2010Kelebek
İstanbul’a konser vermeye geldi Kapalıçarşı’da çocukluğunu yaşadı

İstanbul’a konser vermeye geldi Kapalıçarşı’da çocukluğunu yaşadı

Ünlü müzisyen ve aktör Harry Connick Jr 14 yaşında kaybettiği annesinin hiç çıkarmadığı kolyesinin, evlerindeki çini tabakların, tepsilerin izini Kapalıçarşı’da sürdü. Meğer onların hepsi, annesinin 1952 yılında bir sene kaldığı İstanbul’dan kalma hatıralarmış.

22.05.2010Kelebek
İnsanın varoluşunu video ile sorguluyor

İnsanın varoluşunu video ile sorguluyor

Çektiği videolarla ülkemizi uluslararası alanda da temsil eden Ali Kazma, uzun bir aradan sonra İstanbul'da Yapı Kredi Kazım Taşkent Sanat Galerisi'nde kişisel sergi açtı.

9.01.2010Kelebek
Laboratuar şişesinin içinde sanat yapamam

Laboratuar şişesinin içinde sanat yapamam

Kutluğ Ataman şu sıralar, “Kutluğ Ataman: Sen Zaten Kendini Anlat” kitabıyla gündemde.

27.03.2008Kelebek
Seks olmadan bir şey olmaz

Seks olmadan bir şey olmaz

Deniz Seki, söyleşi sırasında aşkın hammaddesinin seks olduğunu ileri sürdü.

27.03.2008Kelebek
Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdı

Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdı

İstanbul Sanat Tanıtım ve Araştırma Vakfı’nın (İSTAV) düzenlediği İstanbul Yaya Sergileri’nin ikincisi geçtiğimiz hafta başladı. Büyükşehir ve Beyoğlu belediyelerinin katkısı ile Koç Holding’in ana sponsorluğunda gerçekleşen serginin küratörlüğünü Fulya Erdemci ve Emre Baykal üstlendi.

22.09.2005Seyahat
Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdı

Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdı

Kimi çanak antenleri kırmızıya boyadı kimi kaldırımlara etiket yapıştırdıİstanbul Sanat Tanıtım ve Araştırma Vakfı’nın (İSTAV) düzenlediği İstanbul Yaya Sergileri’nin ikincisi geçtiğimiz hafta başladı. Büyükşehir ve Beyoğlu belediyelerinin katkısı ile Koç Holding’in ana sponsorluğunda gerçekleşen serginin küratörlüğünü Fulya Erdemci ve Emre Baykal üstlendi. Bu yıl dokuzu yabancı 23 sanatçının katıldığı sergi, 22 Ekim’e kadar sürecek.

22.09.2005Seyahat
Dünden Bugüne Galatanın öyküsü

Dünden Bugüne Galata'nın öyküsü

Osmanlı Bankası Müzesi’nin projelendirdiği ve ev sahipliği yaptığı "Dünden Bugüne Galata" sergisi bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Yaya Sergileri kapsamında 22 Ekim’e kadar uzatıldı. 26 Nisan’da başlayan ve Yaya Sergileri süresince uzatılan “Dünden Bugüne Galata” sergisi, 19. yüzyıldan itibaren İstanbul’un yaşadığı dönüşümde çok önemli bir rol oynayan, Galata’nın tarihsel serüvenini konu alıyor.

24.08.2005Kelebek
Dünden Bugüne Galatanın öyküsü

Dünden Bugüne Galata'nın öyküsü

Osmanlı Bankası Müzesi’nin projelendirdiği ve ev sahipliği yaptığı "Dünden Bugüne Galata" sergisi bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Yaya Sergileri kapsamında 22 Ekim’e kadar uzatıldı. 26 Nisan’da başlayan ve Yaya Sergileri süresince uzatılan “Dünden Bugüne Galata” sergisi, 19. yüzyıldan itibaren İstanbul’un yaşadığı dönüşümde çok önemli bir rol oynayan, Galata’nın tarihsel serüvenini konu alıyor.

23.08.2005Gündem
Günümüz sanatçıları Aksanat’ta

Günümüz sanatçıları Aksanat’ta

Resim ve Heykel Müzeleri Derneği’nin (RHMD) düzenlediği 24. Günümüz Sanatçıları İstanbul Sergisi, 18 Haziran- 28 Temmuz tarihleri arasında Akbank Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

16.06.2005Kelebek
Galeriste Ziyaretçi geliyor

Galerist'e "Ziyaretçi" geliyor

Galerist’in yeni mekanındaki ikinci sergi 9 Kasım'da açılıyor. Küratörlüğünü Emre Baykal ve Rob Perre'nin üstlendiği "Ziyaretçi" başlıklı sergi, 5 Aralık tarihine kadar sürecek. Rotterdam Trafik Vakfı’nın girişimiyle düzenlenen sergiye Türkiye ve Hollanda’dan 19 sanatçı katılıyor. Sergi kapsamında 10 Kasım'da da Platform Güncel Sanat Merkezi'nde bir panel düzenlenecek.

3.11.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Arter’i gezin ve bu akşam konseri kaçırmayın

VEHBİ KOÇ VAKFI kuruluşu olarak 2010’da açılan Arter, vakfın 50’nci kuruluş yıldönümünde Dolapdere’deki yeni binasında şu amacı gerçekleştirmek için çaba gösteriyor:

28.11.2019

Arter Dolapdere’yi hayata döndürecek

Gerçek bir İstanbul sevdalısı olsam da arabayla sayısız kez geçtiğim Dolapdere’yi gezmek doğrusu bugüne kadar hiç aklıma gelmemişti.

8.09.2019

Venedik Bienali’nde ütopyalar yarışıyor

‘Ansiklopedik Saray’ başlığı altında yapılan 55’inci Venedik Bienali dün 88 ülkenin katılımıyla kapılarını sanatseverlere açtı.

1.06.2013

Beyoğlu’ndaki şişme tankı gören korkuyor!

Aslında sanat değil, sanat haberleri sıkıcıdır.

7.05.2010

Nuri İyem’in anısına

TÜRK resminin ustalarından Nuri İyem’in (1915 - 2005) anısına Evin Sanat Galerisi’nce düzenlenen Nuri İyem Resim Ödülü’nü kazanan yapıtları cumartesi günü gittim gördüm.

7.07.2008