MENÜ

Emniyet Sen

Emniyet Sen ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emniyet Sen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emniyet Sen haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.217 Emniyet Sen haberi bulunmuştur.

Emniyet Sen Haberleri

Sosyal medyadan sitem hakkı

Sosyal medyadan sitem hakkı

Anayasa Mahkemesi 2. Bölümü, sosyal medyadan üstleri hakkındaki “Eyyyy rütbeli zevat size de ölüm var bize de. Bunun hesabını orada Allah zaten soracak burada da Emniyet-Sen...” yorumu nedeniyle hakkında kınama cezası verilen polis H.Ö.’nün ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine ve yeniden yargılama yapılmasına karar verdi.

6.12.2018Gündem
Polisler 1 botu 3 yıl giyecek

Polisler 1 botu 3 yıl giyecek

POLİS memurlarına yapılan giyecek yardımının kuralları yeniden yazıldı.

20.01.2018Gündem
AYMden 500 bin polis ve polis emeklisini üzen karar

AYM'den 500 bin polis ve polis emeklisini üzen karar

Emniyet-Sen’in talebiyle CHP geçen yıl polisin maaşının 3000 ek göstergeye göre hesaplanmasını öngören 6663 sayılı kanunun 9.maddesinin iptali istemiyle Anayasa Mahkemesine (AYM) başvurmuştu. Çalışan, emekli ve aileleriyle birlikte 500 bin kişinin beklediği AYM kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Polis ve yakınları kararla bir kez daha üzüldü.

16.01.2018Ekonomi
500 bin kişinin gözü AYMde... Karar Çarşamba günü belli oluyor

500 bin kişinin gözü AYM'de... Karar Çarşamba günü belli oluyor

CHP'nin, polislerin özlük haklarının iyileştirilmesi için Anayasa Mahkemesine (AYM) götürdüğü yasa değişikliğinde karar günü belli oldu. Çalışan, emekli ve aileleriyle birlikte yaklaşık 500 bin kişiyi ilgilendiren davayla ilgili Anayasa Mahkemesi 13 Aralık Çarşamba günü kararını açıklayacak.

7.12.2017Ekonomi
Emniyet atamasına Danıştay freni

Emniyet atamasına Danıştay freni

DANIŞTAY 16. Dairesi, emniyet görevlilerinin atama ve terfisinde köklü değişiklik yapan yönetmeliğin üç maddesini ve 25-29 Haziran 2015’te yapılan B Grubu komiser yardımcılarının rütbe terfi sözlü sınavlarının yürütmesini durdurdu.

26.03.2016Gündem
250 bin polisin gözü Anayasa Mahkemesi’nde

 250 bin polisin gözü Anayasa Mahkemesi’nde 

Polisin, 2200 olan ek göstergesinin aynı işi yapan jandarma astsubaylar gibi 3600’e çıkarılması talebi Anayasa Mahkemesi’ne taşındı.  Polis memuru Ahmet Yalçın’ın, Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırılıktan açtığı dava Manisa İdare Mahkemesi tarafından Anayasa Mahkemesi’ne götürüldü. AYM, Anayasa’ya aykırılık kararı verirse, üniversite mezunu yaklaşık 250 bin polisin emekli olduğunda hem maaşı hem ikramiyesi yükselecek.

21.03.2016Ekonomi
Emniyet-Sen davasında karar çıktı

Emniyet-Sen davasında karar çıktı

Ankara Valiliği'nin, emniyet hizmetleri sınıfına tabi personel için kurulan 'Emniyet-Sen'in kapatılmasına ilişkin açtığı dava, mahkeme tarafından reddedildi. Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, "Hukuk mücadelesi başlatan sendikamız bir zafer daha kazanmıştır. Uzun yıllardır var olan tabu yıkılmıştır" dedi.

16.12.2015Gündem
İşkence iddiasıyla tutuklanan 6 polis cezaevinden çıktı

İşkence iddiasıyla tutuklanan 6 polis cezaevinden çıktı

SULTANBEYLİ Fatih Polis Merkezi’nde bir zanlıya işkence yaptıkları gerekçesiyle geçen hafta tutuklanan 6 polis memuru bir üst mahkemeye yapılan itirazın kabul edilmesi üzerine geceyarısı cezaevinden tahliye edildi.

4.12.2014Gündem
Emniyet mensuplarına yeni sendika

Emniyet mensuplarına yeni sendika

Tüm Emniyet Sen'in kuruluş dilekçesi Ankara Valiliğine sunuldu.

18.02.2014Gündem
Polislerin gözü kulağı AYMde

Polislerin gözü kulağı AYM'de

ANAYASA Mahkemesi (AYM) bugün Ankara 9. İş Mahkemesi'nin polislere sendika yolunu kapatan yasa hükmünün Anayasa'ya aykırı olduğu gerekçesiyle iptali istemini esastan görüşüyor. Polislerin gözü kulağı AYM'ye çevrildi.

29.01.2014Gündem
İntihara meyilli asosyal bir teşkilat

İntihara meyilli asosyal bir teşkilat

Emniyet-Sen’in anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı. 10 bin polisin katıldığı ankete göre iki polisten biri soruşturma geçirdi, yüzde 40’ı sürgün edildi, aynı oranda kişi intihar düşündü, çok çalışıyorlar, yüzde 90’ının sosyal faaliyeti yok. Sendikanın genel başkanı Faruk Sezer “İntihara meyilli asosyal bir teşkilatız” dedi.

25.12.2013Gündem
Emniyet-Sen Sözcüsü kızkardeşini copla dövdü iddiası

Emniyet-Sen Sözcüsü kızkardeşini copla dövdü iddiası

Adana Emniyet Sen İl Temsilcisi Sözcüsü emekli polis A.F.S.'nin polis memuru kardeşiyle birlikte 350 lirasını çaldığını ileri sürdüğü kız kardeşini copla darp ettiği iddia edildi.

5.12.2013Gündem
Emniyet Senden intihar tepkisi

Emniyet Sen'den intihar tepkisi

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar'ın, bu yıl 40 polisin intiharıyla ilgili sosyal medyayı suçlayan açıklamaları Emniyet-Sen'i kızdırdı.

26.11.2013Gündem
Poliste çifte sevinç

Poliste çifte sevinç

Ankara Valiliği’nin 'polis sendikası yasalara aykırı kurulmuştur, kapatılmalıdır' istemiyle açtığı davada mahkeme, sendikadan yana durdu.

31.10.2013Ekonomi
Poliste çifte sevinç

Poliste çifte sevinç

Ankara Valiliği’nin 'polis sendikası yasalara aykırı kurulmuştur, kapatılmalıdır' istemiyle açtığı davada mahkeme, sendikadan yana durdu.

30.10.2013Ekonomi
Evrak almaya giden polis memuru dövüldü

Evrak almaya giden polis memuru dövüldü

KARAKOLA evrak almaya giden polis memuru İ.O., burada meslektaşı tarafından dövüldüğü iddiasıyla şikayetçi oldu. Çenesinde kemik zedelemesi oluşan, gözü moraran 10 yıllık polis memuru İ.O., kendisini darp ettiğini öne sürdüğü meslektaşı K.K. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunurken, emniyet her iki polis hakkında idari soruşturma açtı.

12.10.2013Gündem
Polisin çalışma saati mahkemeye taşındı

Polisin çalışma saati mahkemeye taşındı

EMNİYET-Sen Manisa Şube Başkanı Ali Özaydın, polis teşkilatında uygulanan ’12-24’ çalışma sisteminin kaldırılması için Manisa İdare Mahkemesi’ne dava açtı. Özaydın, 12 saat çalışan polisin halka iyi hizmet veremeyeceğini savundu.

6.08.2013Ekonomi
“Zambiya’da bile var, bizim sendikamız yok”

“Zambiya’da bile var, bizim sendikamız yok”

Gezi olaylarına karşı orantısız sert müdahalesiyle bütün dünyadan eleştiri alan Türk polisi Fransız Le Point Dergisi’ne içini döktü. Olaylarda bireysel hataların olduğunu, bunu yapan polislerin mutlaka yargılanması gerektiğini dile getiren Emniyet-Sen’li polisler, “Eğer bu ülkede birileri hakları için eylem yapacaksa bu biziz. Zambiya’da bile polis sendikası var, bizim örgütlenme hakkımız yok. Son altı ayda 21 arkadaşımız intihar etti. Olaylarda tam 110 saat doğru yorgun ve aç görev yaptık” dedi.

2.08.2013Gündem
Adaletin metre hesabı

Adaletin metre hesabı

AİHM, gaz fişeğinde 45 derecelik açıya dikkat edilmediği için Türkiye’yi mahkum etti. Adana polisi AİHM’i geride bıraktı. Ancak bir farkla.

30.07.2013Gündem
HRW: Biber gazını yanlış, yasadışı kullanmaktan vazgeçin

HRW: Biber gazını yanlış, yasadışı kullanmaktan vazgeçin

İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch) bugün polisin Gezi Parkı protestolarındaki biber gazı kullanımına dair bir rapor yayınladı.

17.07.2013Gündem
OĞLUNUN GELECEĞİ EMNİYETTE

OĞLUNUN GELECEĞİ EMNİYETTE

ÇEŞME’de, Facebook’taki sayfasında çalışma koşullarıyla ilgili tepkilerini dile getirdikten sonra intihar eden polis memuru Erol Benzer’in son isteğini meslektaşları yerine getirme kararı aldı.

9.07.2013Ege
Bir günde üç polis intihar etti, dördüncüsü son anda engellendi

Bir günde üç polis intihar etti, dördüncüsü son anda engellendi

Polis teşkilatı dün peş peşe yaşanan üç intiharın şokunu yaşıyor. Biri Bolu, diğeri Bilecik, üçüncüsü de Düzce’de görev yapan üç polis memuru silahla intihar etti.

28.06.2013Gündem
7 günde 6 polis intihar etti iddiası

'7 günde 6 polis intihar etti' iddiası

Emniyet-Sen Başkanı Faruk Sezer, son 7 günde 6 polisin intihar ettiğini iddia etti.

8.06.2013Gündem
Polise öfke kontrolü şart

Polise öfke kontrolü şart

Taksim’deki 1 Mayıs kutlamaları ve ardından da Kütahya’da 13-14 yaş grubundaki futbolculara biber gazıyla müdahalede bulunulması, polisin “orantısız güç” kullanması tartışmalarını tekrar gündeme getirdi.

8.05.2013Gündem
Geri adım atmayacağız

Geri adım atmayacağız

Sendika kurdukları için 6 polis işten çıkarılırken, 39 polis için de soruşturma açıldı. İhraç edilenlerden biri olan Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, “7 bin üyeye ulaştık. Tüm üyeler ihracı göze aldı. Yasal haklarımızı kullanacağız” dedi.

26.04.2013Ekonomi
Polise sendika mahkemeye taşındı

Polise sendika mahkemeye taşındı

Sendika kuruluş dilekçeleri kabul edilmeyen Emniyet-Sen'den karşı atak.

13.12.2012Ekonomi
13 günde bir polis intihar ediyor

13 günde bir polis intihar ediyor

Askerlerden sonra şimdi de polis intiharları gündemde. Her 13 günde bir polisin intihar etmesi Emniyet Genel Müdürlüğü’nü de harekete geçirdi.

4.12.2012Gündem
İşçiden polise sürpriz teklif

İşçiden polise sürpriz teklif

Çalışma koşullarının zorluğu, izin sıkıntıları, keyfi atamalar ve disiplin cezaları nedeniyle Emniyet-Sen’i kuran polislere bir destek de Türk-İş’ten geldi. İşçilerin hakları için meydanlara çıktıklarında sık sık polisle karşı karşıya gelen işçi konfederasyonu Türk-İş, “Gelin bizim üyemiz olun” teklifinde bulundu.

21.11.2012Ekonomi
Polis sendikası Resmen kuruldu ilk eylemi 1 Mayısda yapacak

Polis sendikası 'Resmen' kuruldu ilk eylemi 1 Mayıs'da yapacak

Sendika kurma konusunda kararlı olan polisler, kuruluş dilekçelerinin Cuma günü kabul edilmemesi üzerine evraklarını Ankara Valiliği'ne kargo yoluyla gönderdiler. Dilekçeleri dün işleme alınan Emniyet- Sen yöneticileri, 'resmen' kurulduklarını ilan ederken, Sözcü ilk eylemlerini de açıkladı. 1 Mayıs'ta biber gazı kullanmak yerine diğer sendikalarla birlikte Kızılay'da olacaklarını söyledi.

13.11.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Sorgulayan polise vatan haini deniyor

İnanıyorum ki…
Gezi’den sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

19.07.2013

İstanbul’daki 38 bin polisin 5600’ü makam şoförü

“POLİS röportajı”nı Yeşilköy’de yaptım.

16.07.2013

Biraz da halkın sesi dinlense

Yeni Büyükşehir Kanunu ile belediyelerin sınırlarında değişiklik yapıldı. Bölge halkının görüşü alınmadan yapılan bu değişiklerin en çarpıcı örneklerinden birisi de Yenimahalle-Çayyolu’nda yaşandı.

13.11.2012