MENÜ

Emniyet Genel Müdürlüğü

Emniyet Genel Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emniyet Genel Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.924 Emniyet Genel Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Emniyet Genel Müdürlüğü, rütbeleri polis memurluğundan başlayıp emniyet genel müdürlüğüne kadar uzanan, tüm il ve ilçelerde örgütlenmiş, sahil ve denizlerde görevini askeri polis olan Sahil Güvenlik, kırsalda ise görevini askeri polis olan jandarmaya bırakmış, kentte ise görevi kendisi yöneten iç güvenlikten sorumlu devlet teşkilatıdır. 10 Nisan 1845 tarihinde temeli atılmıştır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleri

EGM 2 bin 500 kadın polis memuru adayı alacak Başvuru tarihi belli oldu mu

EGM 2 bin 500 kadın polis memuru adayı alacak! Başvuru tarihi belli oldu mu?

Emniyet Genel Müdürlüğünce (EGM) 24'üncü Dönem Polis Meslek Eğitimi için lisans mezunu 2 bin 500 kadın polis memuru adayı alınacak. Söz konusu alımlar için başvuru tarihi ve başvuru şartları gibi detayların ne zaman belli olacağı merak ediliyor. Peki, EGM kadın polis alımı ne zaman yapılacak?

25.03.2019Gündem
İstanbuldaki ana darbe davası ile ilgili önemli gelişme

İstanbul'daki 'ana darbe' davası ile ilgili önemli gelişme

 İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin İstanbul'daki "ana darbe" davasında 14 sanığa verilen hapis cezaları onadı.

25.03.2019Gündem
Bekçi alımı için son gün ne zaman Hangi ile kaç bekçi alınacak

Bekçi alımı için son gün ne zaman? Hangi ile kaç bekçi alınacak?

Polis Akademisi (PA) aracılığıyla eğitimleri verilecek olan 8 bin 187 bekçi için alım süreci gelecek hafta sona eriyor. En az lise mezunu adayların müracaat edebileceği bekçilik için bir diğer kriter ise askerliğini yapma şartı olacak. Peki, bekçi alımı başvuru şartları neler olacak? Peki, hangi ilde kaç bekçi alımı yapılacak?

25.03.2019Gündem
Ankara ve İstanbula bekçi alımı yapılacak Başvuru şartları neler

Ankara ve İstanbul'a bekçi alımı yapılacak! Başvuru şartları neler?

Sadece Ankara ve İstanbul için belli ilçelere 187 erkek Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacak. Başvuruları yakın zaman önce başlayan alıma ilişkin başvuru koşulları belli oldu. Peki, bekçi alımı başvuru şartları neler?

22.03.2019Gündem
ASELSANdan dev yatırım Temeli atıldı

ASELSAN'dan dev yatırım! Temeli atıldı

ASELSAN’ın Konyalı iş insanlarıyla birlikte uzaktan komutalı silah sistemlerini üreteceği fabrikanın birinci etabının temeli atıldı. Fabrikanın 65 milyon dolarlık yatırımla kurulacağı kaydedildi.

22.03.2019Ekonomi
Uyuşturucuyla mücadelede uluslararası başarı

Uyuşturucuyla mücadelede uluslararası başarı

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Maddeler Komisyonu toplantısı Viyana’da gerçekleştirildi. Dışişleri Bakanlığı’nın koordinesindeki toplantıya Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığı uzmanları da katıldı. Türk uzmanların yaptıkları sunum ve paylaşımlar büyük ilgi ve takdir ile karşılandı.

22.03.2019Gündem
Bekçi alımı başvurusu için aranan şartlar nelerdir Başvurularda 2001-1989 kriteri

Bekçi alımı başvurusu için aranan şartlar nelerdir? Başvurularda 2001-1989 kriteri!

Mahalle sakinlerinin huzurunu korumak ve kolluk kuvvetlerinin üstlendiği görevi yerine getirmek için alınacak olan 8 bin bekçi için başvuru şartları araştırılmaya devam ediliyor. Peki, bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, 2001-1989 yılları arasında dünyaya gelen, askerlik görevini yerine getirmiş vatandaşların 18 Mart-1 Nisan tarih aralığında başvurabileceği bekçi alımı başvurusu için aranan şartlar ve bazı bilgiler

21.03.2019Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanlığı duyurdu: 2 bin 423 kişi yakalandı

Son dakika... İçişleri Bakanlığı duyurdu: 2 bin 423 kişi yakalandı

İçişleri Bakanlığından, ülke genelinde yapılan "Türkiye Güven Huzur Uygulaması" kapsamında çeșitli suçlardan aranan 2 bin 423 şüphelinin yakalandığı bildirildi.

20.03.2019Gündem
Bir uzmanın dikkati ortaya çıkardı Tarihi silahlar, imitasyonlarıyla değiştirilmiş

Bir uzmanın dikkati ortaya çıkardı! Tarihi silahlar, imitasyonlarıyla değiştirilmiş

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı 10 kriminal polis laboratuvarından biri olan İzmir Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü'ndeki 'Silah Müzesi'nde tarihi ve antika değeri taşıyan yaklaşık 250 silahtan 32'sinin imitasyonlarıyla değiştirildiği ortaya çıktı. Polis tarafından gözaltına alınan ve 1'i tutuklanan 3 emniyet görevlisi hakkında 'zimmet' suçundan Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılırken, kayıp orijinal silahlar bulunamadı.

19.03.2019Gündem
EGM bekçi alımı başvurusu içi gerekli belgeler hangileri, başvuru ücreti ne kadar

EGM bekçi alımı başvurusu içi gerekli belgeler hangileri, başvuru ücreti ne kadar?

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 81 il genelinde 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı için başvuru sürecini başlattı. Açıklamada, adayların alıma ilişkin ayrıntılı bilgiye Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesiwww.pa.edu.tr üzerinden ulaşabilecekleri belirtildi. Peki, EGM bekçi alımı başvurusu içi gerekli belgeler hangileri, başvuru ücreti ne kadar?

19.03.2019Gündem
Türk mühendisler geliştirdi, sürüşler artık daha güvenli

Türk mühendisler geliştirdi, sürüşler artık daha güvenli

Sürüş güvenliği sağlayan sayısal takograf kullanımı 2010 yılından başlayarak günümüz itibariyle mevzuat kapsamındaki tüm araçlar için zorunlu hale getirildi. Aracın kat ettiği mesafeyi, hızını, sürüş zamanını, çalışma aralıklarını ve günlük dinlenme sürelerini gösteren bu cihazlardan indirilen verilerin analiziyle kazaların önüne geçilecek, karayolu güvenliği artacak.

18.03.2019Kampüs
Bekçi alımı sınav ücreti nereye yatırılır Bekçi alımı başvuru şartları neler

Bekçi alımı sınav ücreti nereye yatırılır? Bekçi alımı başvuru şartları neler?

Para yatırma işleminin ardından bekçi alımı ön başvuru ekranını erişime açacak olan Polis Akademisi Başkanlığı, 8 bin 187 bekçi alımı için şartları da erişime açtı. 2019/1 ve 2019/2 olmak üzere iki farklı seçenek üzerinden başvuruları kabul edecek olan Polis Akademisi, bu müracaatları E-Devlet aracılığıyla alacak. Peki, bekçilik başvurusu için başvuru şartları neler olacak? Peki, bekçilik başvurusu için atılması gereken adımlar neler olacak? İşte, tüm adayların merak ettiği bekçi alımı başvuru detayları

18.03.2019Gündem
150 bekçi alınacak

150 bekçi alınacak

18.03.2019Ankara
Bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak Tarih netleşti

Bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Tarih netleşti

Bekçi alımı başvuruları için beklenen detay belli oldu. 81 ilde görevlendirilecek 8 bin erkek çarşı ve mahalle bekçisi alımının başvuru tarihi netleşti.  Adayların, başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olması gerekiyor. Peki, bekçi alımında başvuru şartları neler? Bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

17.03.2019Gündem
İstanbul Havalimanı 7 Nisanda tam kapasiteye geçiyor

İstanbul Havalimanı 7 Nisan'da tam kapasiteye geçiyor

Tüm fazları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Havalimanı, tam kapasiteye geçeceği 7 Nisan'a hazırlanıyor.

17.03.2019Ekonomi
Bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak Hangi ilde kaç bekçi istihdam edilecek

Bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Hangi ilde kaç bekçi istihdam edilecek?

Emniyet Genel Müdürlüğü 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacak. 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında yapılacak alımlar için hangi ile kaç kadro ayrıldığı da belli oldu. Peki, bekçi alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Hangi ilde kaç bekçi istihdam edilecek?

15.03.2019Gündem
Kimliksiz cesetler için DNA veri tabanı oluşturuluyor

Kimliksiz cesetler için 'DNA veri tabanı' oluşturuluyor

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce, üzerinden kimlik çıkmayan cesetlerin kimlere ait olduğunun tespiti için DNA veri tabanı oluşturuluyor. Bu kapsamda, kimliksiz cesetlerin DNA profilleri, emniyet ve jandarma kriminal arşivlerindeki DNA profilleriyle karşılaştırılıyor. İlk olarak adli tıp kurumlarında biyolojik örnekleri alınan 86 kimliği belirsiz cesetten 46'sının DNA profilleri veri tabanına aktarıldı. Cesetlerin kime ait olduğu tespitinin yanı sıra birçok faili meçhul olayın da bu yöntemle aydınlatılması planlanıyor.

15.03.2019Gündem
İstenen cezalar belli oldu... Siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamları hedefteydi

İstenen cezalar belli oldu... Siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamları hedefteydi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) faaliyetleri çerçevesinde siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla 30'u tutuklu 210 kişinin yargılandığı davada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, 155 sanığın "silahlı terör örgütü yöneticiliği veya üyeliği", "casusluk", "resmi belgede sahtecilik", "haberleşmenin gizliliğini ihlal" ve "dolandırıcılık" suçlarından hapis cezası talebinde bulundu.

14.03.2019Gündem
Bekçi alımı başvurusu için 40 gün detayı Şartlar ve başvuru ekranı o tarihte mi erişime açılacak

Bekçi alımı başvurusu için 40 gün detayı! Şartlar ve başvuru ekranı o tarihte mi erişime açılacak?

Hemen her ilden onlarca kişiyi Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edecek olan İçişleri Bakanlığı, bekçi alımı ilanını Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden paylaşacak. Bekçi alımı başvuru şartları ise başvuru ekranı ile birlikte erişime açılacak. Ön başvuru işlemiyle birlikte sağlık muayenesinden geçecek olan bekçi adayları, yazılı sınav aşamasına geçiş yapacak. Peki, bekçi alımı için 40 gün detayı nedir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

14.03.2019Gündem
Dink davasında iki tahliye kararı

Dink davasında iki tahliye kararı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin de yargılandığı davada eski jandarma istihbarat görevlisi Muharrem Demirkale ve halen FETÖ soruşturması kapsamında da tutuklu bulunan gazeteci Ercan Gün'ün tahliyesine karar verildi.Mahkeme, her iki sanık hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasına karar verdi. Duruşma, 11 Haziran'a ertelendi. Başka suçlardan da tutuklu bulunan iki sanığın cezaevinden çıkmayacağı öğrenildi.

14.03.2019Gündem
Darbeci pilotun inkarı savcıyı da çileden çıkardı

Darbeci pilotun inkarı savcıyı da çileden çıkardı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığını bombalayarak 7 polisi şehit eden eski pilot üsteğmen Mehmet Çetin Kaplan, ikinci pilot eski yüzbaşı Ertan Koral'ın itirafları ve telsiz kayıtlarına rağmen bombalı saldırıyı yapmadığını iddia etti.

14.03.2019Gündem
Türkiyenin mini askerleri sahaya çıktı

Türkiye'nin 'mini askerleri' sahaya çıktı

SSB tarafından yürütülen Hafif Sınıf İnsansız Kara Araçları Teknoloji Kazanım Yükümlülüğü sözleşmeleri kapsamında 4 firmaya hafif atılabilir ve hafif insansız kara aracı geliştirme görevi verildi.

13.03.2019Teknoloji
23. Dönem POMEM mülakat sonuçları Pa.edu.trde erişime açıldı

23. Dönem POMEM mülakat sonuçları Pa.edu.tr'de erişime açıldı!

Polis Akademisi bünyesinde yer alan Polis Meslek Eğitim Merkezlerinin (POMEM) gerçekleştirdiği 23. dönem mülakat sonuçları açıklandı. Asil adayların açıklandığı mülakat sonuçları ekranı, ilerleyen günlerde ise yedek adaylar için hizmete açılacak. İşte, 23. Dönem POMEM mülakat sonuçları ve açıklamaya dair detaylı bilgiler

12.03.2019Gündem
Hrant Dink cinayeti davası

Hrant Dink cinayeti davası

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 10'u firari 85 sanığın yargılanması sürüyor.

12.03.2019Gündem
PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı bugün gerçekleşti. Sınav heyecanını geride bırakan binlerce PMYO ve POMEM öğrencisi şimdi sonuç tarihini merak ediyor. Peki, PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak, sınav sonuç tarihi belli oldu mu?

12.03.2019Gündem
Cezaevindeki sanığın eşiyle yaptığı iğrenç plan ortaya çıktı

Cezaevindeki sanığın eşiyle yaptığı iğrenç plan ortaya çıktı

AYDIN'ın İncirliova ilçesinde, 26 yaşındaki erkeğe tecavüz  edip, kaydettiği görüntülerle şantaj yaptığı iddiasıyla 28 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan hükümlü ile eşi, korkunç bir plana imza attı. Hükümlünün eşi, 10 yaşındaki kızına bir cisimle cinsel istismarda bulunup, jandarmaya gitti. Kızına, bunu, kocasının tecavüz ettiği öne sürülen gencin babası ve kardeşinin yaptığını anlattı. Baba ve oğlunun 5 ay cezaevinde kalmasına neden olan 'oyun'u, çiftin büyük kızlarının gerçeği anlatmasıyla bozuldu. Anne ile kendisine yardım ettikleri öne sürülen 1'i uzman çavuş 2 kişi, tutuklandı. Küçük kız ise devlet korumasına alındı.

11.03.2019Gündem
Polis Akademisi (PA.edu.tr) bekçilik başvurusu için ilanı pazartesi günü mü açacak

Polis Akademisi (PA.edu.tr) bekçilik başvurusu için ilanı pazartesi günü mü açacak?

Polis Akademisi tarafından eğitimleri verilecek olana 8 bin bekçi için gözler yayımlanacak olan başvuru formuna çevrildi. İhtiyaç duyulan illere göre kontenjanları belirleyen İçişleri Bakanlığı, bu süreçte Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 8 bin yeni bekçi alımı yapacak. Peki, bekçi alımı başvurusu hangi ilde kaç kontenjanda yapılacak? İşte, başkanlığın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanması beklenen bekçi alımı süreci hakkında bazı bilgiler

10.03.2019Gündem
Sürücüler dikkat Havadan denetimle ceza alabilirsiniz

Sürücüler dikkat! Havadan denetimle ceza alabilirsiniz

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı trafik denetimlerini helikopterle havadan yapıyor. Kurallara uymayan sürücülere ceza kesiliyor.

9.03.2019Haber
80. ÖGG sınav sonuçları açıklandı ÖGG sonuç sorgulama ekranı

80. ÖGG sınav sonuçları açıklandı! ÖGG sonuç sorgulama ekranı

80. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavının sonuçları açıklandı. Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların geçtiğimiz günlerde katılım sağladığı 80. ÖGG sınavının sonuçları, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından erişime açıldı. Peki, Özel Güvenlik Sınav sonuçları nasıl öğrenilir? 80. ÖGG sınav sonucu nasıl sorgulanır?

9.03.2019Gündem
Sürücüler dikkat Havadan denetimle ceza alabilirsiniz

Sürücüler dikkat! Havadan denetimle ceza alabilirsiniz

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı trafik denetimlerini helikopterle havadan yapıyor. Kurallara uymayan sürücülere ceza kesiliyor.

9.03.2019Ekonomi
Aile Bakanlığı’ndan BTK’ya: Erişimi engelle

Aile Bakanlığı’ndan BTK’ya: Erişimi engelle

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ailelerin korkulu rüyası haline gelen ve çocukların ruh sağlığını olumsuz etkileyen ‘Momo’ oyununa erişimin engellenmesi için BTK’ya başvuruda bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

9.03.2019Gündem

Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımı başvuru ekranını ne zaman açacak? Bekçi alımı başladı mı?

Bekçi alımı ile kadrosuna 8 bin yeni personel katmaya hazırlanan Emniyet Genel Müdürlüğü, bu alımları Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirecek. Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu yıl da bekçi alımı için bazı şartlar ön planda olacak. Peki, bekçi alımı başvuruları ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar...

8.03.2019Gündem
Mahrem mühendis operasyonu başladı 12 gözaltı kararı

Mahrem mühendis operasyonu başladı! 12 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün emniyet istihbarattaki mahrem mühendis yapılanması soruşturmasında 12 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Deniz Kuvvetleri'ndeki operasyonda ise 20 sivil hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

8.03.2019Gündem
Önce yemin ettirdiler, sonra soruları projeksiyonla duvara yansıttılar

"Önce yemin ettirdiler, sonra soruları projeksiyonla duvara yansıttılar"

Eskişehir'de FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan sanık, komiser yardımcılığı sınavı öncesi örgüt üyelerinin soruları kendilerine gösterdiğini belirterek, "bir odaya sırayla alınarak kendilerine yemin ettirildiği, daha sonra komiser yardımcılığı sınav sorularının projeksiyon cihazıyla duvara yansıtıldığı" itirafında bulundu.

7.03.2019Gündem
Gizli tanık FETÖnün gözcülerini anlattı

Gizli tanık FETÖ'nün "gözcü"lerini anlattı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "mahrem hizmetler yapılanması"na dahil oldukları gerekçesiyle 127 kişinin "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

6.03.2019Gündem
Bekçi alımı başvuru ekranı açıldı mı 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak

Bekçi alımı başvuru ekranı açıldı mı? 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak

Bir süredir başvuru süreci hakkında resmi mercilerden açıklamalar gelen bekçi alımı için Polis Akademisi Başkanlığı başvuru şartları konusunda bazı detaylar yayımlayacak. Bekçi olmak isteyen adaylar, bu detayları göz önünde bulundurarak müracaatlarını gerçekleştirecek. Peki, bekçi alımı hangi ilde kaç kişi olarak yapılacak? İşte, bekçi alımı başvuru şartları ve detaylı bilgiler...

6.03.2019Gündem
23. dönem sonuçları ne zaman açıklanacak POMEM mülakat sonuçları için tarih belli oldu mu

23. dönem sonuçları ne zaman açıklanacak? POMEM mülakat sonuçları için tarih belli oldu mu?

Bini kadın olmak üzere, 10 bin öğrenci alımı yapacak POMEM'de süreç devam ediyor. Mülakatlarını geçtiğimiz günlerde tamamlayan adaylar, sonuçların açıklanmasını ve bir sonraki aşamaya geçmeyi heyecanla bekliyor. Peki, 23. dönem POMEM mülakat ne zaman açıklanacak?

5.03.2019Gündem
Son dakika: 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak

Son dakika: 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacak

EMNİYET Genel Müdürlüğü, 81 il valiliğinde istihdam edilmek üzere 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alınacağını duyurdu.

5.03.2019Gündem
Bahçelievlerde korkunç cinayet Anne ve kızı evlerinde öldürüldü

Bahçelievler'de korkunç cinayet! Anne ve kızı evlerinde öldürüldü

İSTANBUL Bahçelievler'de hırsız oldukları düşünülen kişi ya da kişiler, girdikleri evde anne Kezban Ercan (82) ile kızı Ayşe Solmaz'ı (52) öldürdü. Korkunç cinayet saatler sonra fark edilirken, evin önünde toplanan yüzlerce kişi cinayetlere tepki gösterdi.

5.03.2019Gündem
Bekçi alımı için kontenjanlar belirlendi İşte, illerin kontenjan listesi ve başvuru şartları

Bekçi alımı için kontenjanlar belirlendi! İşte, illerin kontenjan listesi ve başvuru şartları

Bekçi alımı için illere göre kontenjanlar belirlendi. Buna göre en fazla kontenjan, bin kişi ile İstanbul'a verilirken, ona en yakın kontenjan ise Ankara'ya ait oldu. Peki, bekçi alımı başvuru süreci ve parkur detayları neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

4.03.2019Gündem
Bir kentin kâbusu oldular Gerçek icra müdürü bile inandı...

Bir kentin kâbusu oldular! Gerçek icra müdürü bile inandı...

Adana merkezli 7 ilde kendilerini icra müdürlüğünden arıyor gibi gösterip kamu kurum çalışanları ve müdürlerinden 550 bin lira dolandırdığı ileri sürülen 2'si kadın 29 zanlı adliyeye sevk edilirken, çete liderinin kendisini icra müdürü gibi gösterip gerçek icra müdürünü bile dolandırdığı iddia edildi.

4.03.2019Gündem
Bekçi alımı başvuruları ne zaman Gözler Polis Akademisinin resmi sayfasında

Bekçi alımı başvuruları ne zaman? Gözler Polis Akademisi'nin resmi sayfasında

Bekçi alımı başvurularıyla ilgili resmi açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Devletin güvenlik unsurunu görünür kılmak, bu sayede suçluya alan bırakmamak istediklerini vurgulayan Soylu, bekçi alımı başvurularıyla ilgili tarih bilgilendirmesinde bulundu. Peki, bekçi alımı başvuruları ne zaman alınacak?

3.03.2019Gündem
Türkiyeyi çileden çıkarmıştı... Emniyetten açıklama geldi

Türkiye'yi çileden çıkarmıştı... Emniyet'ten açıklama geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul'da D-100 karayolu Bahçelievler mevki'inde lüks marka aracı ile ambulansa yol vermeyerek, trafiği de tehlikeye düşüren sürücü hakkında bin 320 TL para cezası uyguladı.

2.03.2019Gündem
Eş zamanlı uygulama yapıldı: 2 bin 612 kişi yakalandı

Eş zamanlı uygulama yapıldı: 2 bin 612 kişi yakalandı

Emniyet, jandarma ve sahil güvenlik birimlerince, ülke genelinde eş zamanlı yapılan uygulamada, aranan 2 bin 612 kişi yakalandı

2.03.2019Gündem
Buteflika karşıtı gösteride 56sı polis 63 kişi yaralandı

Buteflika karşıtı gösteride 56'sı polis 63 kişi yaralandı

Cezayir'de Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın 5. dönem cumhurbaşkanlığı adaylığını protesto için başkent Cezayir'de düzenlenen gösterilerde 7 vatandaş ile 56 polis yaralandı, 45 gösterici gözaltına alındı.

2.03.2019Dünya
23. dönem POMEM mülakat sonuçları için bekleyiş sürüyor Tarih belli oldu mu

23. dönem POMEM mülakat sonuçları için bekleyiş sürüyor! Tarih belli oldu mu?

23. dönem POMEM alımları kapsamında önlisans ve lisans mezunları arasından 8 bin polis adayı eğitime başlayacak. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan mülakat sürecinin ardından, sonuçların adayların erişime açılacağı tarih heyecanla bekleniyor. Peki, 23. dönem POMEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

1.03.2019Gündem
Devlet iş kapısı olmaya devam ediyor

Devlet iş kapısı olmaya devam ediyor

2018 sonu itibarıyla 2 milyon 422 bin memur, 254 bin sözleşmeli personel ve 328 bin işçi çalıştıran kamu, iş kapısı olmayı sürdürüyor.

28.02.2019Ekonomi