MENÜ

Emniyet Genel Müdürlüğü

Emniyet Genel Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emniyet Genel Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.652 Emniyet Genel Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Emniyet Genel Müdürlüğü, rütbeleri polis memurluğundan başlayıp emniyet genel müdürlüğüne kadar uzanan, tüm il ve ilçelerde örgütlenmiş, sahil ve denizlerde görevini askeri polis olan Sahil Güvenlik, kırsalda ise görevini askeri polis olan jandarmaya bırakmış, kentte ise görevi kendisi yöneten iç güvenlikten sorumlu devlet teşkilatıdır. 10 Nisan 1845 tarihinde temeli atılmıştır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleri

320 adrese boş operasyon... Gözaltına alındı

320 adrese boş operasyon... Gözaltına alındı

SAKARYA’da, FETÖ/PDY’nin kilit ismi firari Adil Öksüz’ü arayan ekibin başındayken, 320 boş adrese operasyon düzenlediği ve örgütle bağlantılı olduğu iddiasıyla tutuklandıktan sonra Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine tahliye edilen Organize Suçlarla Mücadele Şube eski Müdürü Ercan Özoğluöz, yeniden gözaltına alındı.

9.12.2018Gündem
Adil Öksüzü ararken 320 boş operasyon düzenlemişti Flaş gelişme…

Adil Öksüz'ü ararken 320 boş operasyon düzenlemişti! Flaş gelişme…

SAKARYA'da, FETÖ'nün kilit ismi firari Adil Öksüz'ü arayan ekibin başındayken 320 boş adrese operasyon düzenlediği ve örgütle bağlantılı olduğu iddiasıyla tutuklanan eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ercan Özoğluöz tahliye edildi.

8.12.2018Gündem
Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı Hususi araçlar için zorunlu mu

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı! Hususi araçlar için zorunlu mu?

Bazı araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık'ta başladı. Nisan 2019'da sona erecek uygulama kapsamında kış lastiği takmayan sürücülere 715 lira ceza kesilecek. Peki, zorunlu kış lastiği uygulaması hangi araçları kapsıyor?

7.12.2018Gündem
Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov'un öldürülmesine ilişkin iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İlk duruşma 8 Ocak 2019'da görülecek.

7.12.2018Gündem
Belediye Başkanı ses kaydıyla iddiaları yalanladı: Büyük palavra

Belediye Başkanı ses kaydıyla iddiaları yalanladı: Büyük palavra

ANTALYA'da, Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kapsamında kentin birçok noktasına yerleştirilen kameralar ile trafik kurallarına uymayanlara ceza kesildiğine yönelik sosyal medyada paylaşılanların doğru olmadığı anlaşıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de sosyal medyada EDS'nin hayata geçtiğine yönelik 2 ses kaydını paylaşarak, iddia için "Büyük palavra" dedi.

7.12.2018Gündem
Ehliyet sınavı ne zaman hangi gün yapılacak İşte 2018 yılının son ehliyet sınavı tarihi

Ehliyet sınavı ne zaman hangi gün yapılacak? İşte 2018 yılının son ehliyet sınavı tarihi

Vatandaşlar tarafından ehliyet sınavı olarak adlandırılan Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı’nın (MTKS) 2018'de düzenlenecek son etabının tarihi merak konusu oldu. Ehliyet alarak sürücü olma hayali kuran kişilerin araştırdığı ehliyet sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yıl içinde 5 kez düzenleniyor. Peki, 2018'in son ehliyet sınavı ne zaman?

5.12.2018Gündem
PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı ne zaman

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı ne zaman?

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı’nın tarihi belli oldu. Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden mezun olanlar için sınav duyurusu yayınlandı. Peki, PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı ne zaman?

5.12.2018Gündem
Hem emekliye hem işsize müjde

Hem emekliye hem işsize müjde

Meclis’e gönderilen yasa teklifi ile işsizlik maaşı almak kolaylaşıyor. Yasa çıktıktan sonra 15 bin kişi daha maaş alabilecek. Tasarı ile 1000 liranın altında emekli maaşı kalmayacak. Bu düzenlemeden de 150 bine yakın emekli yararlanacak.

5.12.2018Ekonomi
Son dakika... Polis kimlik kartları değişiyor

Son dakika... Polis kimlik kartları değişiyor

Emniyet Teşkilatı Personeli Kimlik Kartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı. Söz konusu düzenleme ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan personel ile emekli teşkilat mensuplarının kimlik kartları değişecek. Kimliklerin ön yüzünde personelin fotoğrafının yanında adı, soyadı, rütbesi ve sicili, arka kısmında ise kullandığı tabancanın markası, modeli, çapı ve seri numarası yer alacak. Ayrıca yeni kimlik kartları silah taşıma ruhsatı yerine geçecek.

5.12.2018Gündem
Bekçi alımı ne zaman EGMden 10 bin bekçi istihdamı

Bekçi alımı ne zaman? EGM'den 10 bin bekçi istihdamı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımına yönelik süreç işlemeye devam ederken, 10 bin yeni bekçi istihdamının daha yapılacağı açıklanmıştı. Yakın zaman önce, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edilmişti. Peki, bekçi alımı ne zaman? 10 bin bekçi alımı ne zaman yapılacak?

4.12.2018Gündem
İstanbul trafiği zabıtaya geçecek

İstanbul trafiği zabıtaya geçecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da şehir içi trafik denetimlerini zabıtaya devretmeyi hedeflediklerini açıkladı. Trafik hizmetlerinde kullanılmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı için alınan 284 motosikletin teslim töreninde konuşan Soylu şunları söyledi:

4.12.2018Gündem
Kaşıkçı Melone ile arandı

Kaşıkçı 'Melone' ile arandı 

Emniyetin hassas burunları olan ve 10 farklı branşta polislere yardım eden köpekler arasında kadavra arama köpekleri de yer alıyor. Türkiye 5 tane bulunan bu köpeklerden biri olan Melone, Suudi Konsolosluğu'nda öldürülen Cemal Kaşıkçı'yı arama çalışmalarına katıldı. 

3.12.2018Gündem
Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı | Polis Akademisi sınav sonuçları sorgulama ekranı

Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı | Polis Akademisi sınav sonuçları sorgulama ekranı

Bekçilik mülakat sınav sonuçlarında büyük heyecan sona erdi ve sınav sonuçları Polis Akademisi tarafından yapılan duyuruyla birlikte açıklandı. 1.Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı sonuçlarında kazananlar belli oldu .İşte, bekçilik mülakat sonuçları sorgulama ekranı.

2.12.2018Gündem
Bekçilik sınav sonuçları açıklandı | 10 bin bekçi alımı başvuruları ne zaman

Bekçilik sınav sonuçları açıklandı | 10 bin bekçi alımı başvuruları ne zaman?

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı, Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Açıklamada, asıl adayların atama için gerekli olan belgeleri, planlama yapılan il emniyet müdürlüklerinden temin edebilecekleri ve 3 Aralık'a kadar başvuruda bulunabilecekleri kaydedildi. Polis Akademisi 7 bin bekçi alımı için adaylara ilk önce yazılı daha sonra fiziki yeterlilik ve sözlü sınav uygulamıştı. Peki, 10 bin bekçi alımı başvuruları ne zaman yapılacak?

2.12.2018Gündem
Ekonomiye yeni paket

Ekonomiye yeni paket

Ekonomide beklenen düzenlemeler yaklaşan yerel seçimler öncesi Meclis gündemine geliyor. AK Partili milletvekillerinin imzasıyla Meclis’e sunulan torba teklifte birçok düzenleme yer alıyor. Buna göre yaşlılık ve emeklilik aylıklarında alt sınır 1000 TL olacak, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi kurulacak, kira bedelleri artık üretici fiyatları değil tüketici fiyat endeksine göre belirlenecek. Kamu İhale Yasası’na da yeni muafiyetler eklenecek.

1.12.2018Ekonomi
Vizesiz Avrupa için kritik adım

Vizesiz Avrupa için kritik adım!

AB ile vize serbestisi için kalan kriterlerden biri olan Europol ile iş birliği anlaşmasına yönelik ilk görüşme içişleri ve adalet bakanlıkları ile emniyet genel müdürlüğü yetkililerinin de katılımıyla Brüksel'de yapıldı. Türkiye ile AB arasındaki en üst düzey karar alma organı olan ve bakanlar düzeyinde toplanan Ortaklık Konseyi Toplantısı'nın 2019'un ilk yarısında yapılması planlanıyor.

30.11.2018Gündem
71 maddelik teklif Meclise sunuldu

71 maddelik teklif Meclis'e sunuldu

Ak Parti'nin TBMM'ye sunduğu 71 maddelik torba kanun teklifiyle imalat sanayi yatırımları, işsizlik ödeneği ve kira artış yönteminin belirlenmesi gibi çeşitli alanlarda ekonomiyle ilgili düzenlemeleri yapılması öngörülüyor.

30.11.2018Ekonomi
Kış lastiği uygulaması yarın başlıyor

Kış lastiği uygulaması yarın başlıyor

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması yarın başlıyor. Uygulama, 1 Nisan 2019'da sona erecek. Kurala uymayan araç sahiplerine uygulanan 715 liralık ceza, 1 Ocak 2019'dan sonra 885 liraya yükselecek.

30.11.2018Ekonomi
Say say bitmiyor... Çok önemli korna uyarısı

Say say bitmiyor... Çok önemli 'korna' uyarısı

Trafikte dört bir yandan, gece-gündüz fark etmeksizin her dakika yükselen korna sesleri hem sürücü hem de çevredeki yayalarda psikolojik ve fizyolojik sorunlara yol açıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, gereksiz yere çalınan kornanın trafikte agresifliği ve dikkat dağınıklığını daha da artırdığını bildirdi. 

30.11.2018Gündem
Bir göründüler sonra çıktılar... Otomatik BES’e 15 milyon kişi girdi, 10 milyonu ayrıldı

Bir göründüler sonra çıktılar... Otomatik BES’e 15 milyon kişi girdi, 10 milyonu ayrıldı

Emeklilik Gözetim Merkezi Başkanı Taylan Türkölmez, otomatik BES’te, 15 milyon çalışanın sisteme girişinin yapıldığını belirterek, “5.1 milyon kişi sistemde kaldı, 10 milyon kişi, iki yıl içinde bu sisteme bir göründüler, sonra da çıktılar. Çalışanlarımızın sistemde kalmalarını sağlayamadık” dedi.

30.11.2018Ekonomi
Bekçilik başvurusu için geri sayım başladı 10 bin bekçi alımı ne zaman

Bekçilik başvurusu için geri sayım başladı! 10 bin bekçi alımı ne zaman?

2019 yılı için 10 bin bekçi alımı yapılacağı, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu kararnamenin ardından gözler, Polis Akademisi Başkanlığı'nın yapacağı 10 bin bekçi alımı ilan duyurusuna çevrildi. Peki, bekçi alımı ilanı ne zaman yayımlanacak? İşte, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yapılacak olan alımla ilgili bazı bilgiler

29.11.2018Gündem
Skandal talimat: Zimmetlemeden gitmeyin

Skandal talimat: Zimmetlemeden gitmeyin

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in, kamudaki görevlerinden ihraç edilen örgüt mensuplarına, örgüt yapılanmasının parçalanmaması için sorumlu oldukları kişileri başka bir "abi"ye zimmetlemeden bulundukları illeri terk etmemeleri, eş ve çocuklarını memlekete gönderip en fazla 3 kişi olarak en az risk taşıyan kişinin evinde kalmaları talimatı verdiği ortaya çıktı.

29.11.2018Gündem
Skandal mesajlar G.Sarayın rakipleri el sıkıştı

Skandal mesajlar! G.Saray'ın rakipleri el sıkıştı

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimiz Galatasaray'ın da bulunduğu D Grubu'nda oynanan maçların ardından Alman temsilcisi Schalke ile Rusya temsilcisi Lokomotif Moskova kulüplerinin sosyal medya hesapları arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

29.11.2018Avrupa
Araç plaka sorgulama nasıl yapılır E Devlet plaka sorgulama ekranı

Araç plaka sorgulama nasıl yapılır? E Devlet plaka sorgulama ekranı

Genellikle ikinci el araç satın alacak kişilerin ilgilendiği araç plaka sorgulama işlemi, son günlerin en çok araştırılan konuları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Satın alacakları araçlardaki sonradan çıkacak sorunların önüne geçmek isteyen vatandaşlar, e-Devlet aracılığı ile bu işlemi sıra beklemeden yapabilir. İşte, 'Araç plaka sorgulama nasıl yapılır?' sorusunun yanıtı...

28.11.2018Gündem
10 bin bekçi alımı başvurusu ne zaman hangi gün yapılacak 10 bin bekçi alımı başvuru ilanı yayınlandı mı

10 bin bekçi alımı başvurusu ne zaman hangi gün yapılacak? 10 bin bekçi alımı başvuru ilanı yayınlandı mı?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine ihdas edilen 10 bin bekçi için alım süreci internet üzerinden sorgulanmaya devam ediliyor. 7 bin kişilik alım sürecinde son aşamaya gelen Polis Akademisi, bu sürecin tamamlanmasının ardından 10 bin bekçi alımı hazırlıklarına başlayacak. Peki, 10 bin bekçi alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, yakın zamanda açılması beklenen ilanla ilgili merakla araştırılan detaylar

27.11.2018Gündem
Sürücüler dikkat: 1 Aralıkta başlıyor

Sürücüler dikkat: 1 Aralık'ta başlıyor

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başlayacak. Hususi araçlarda da can ve mal güvenliğiyle sorunsuz seyahat için kullanılması gereken kış lastiğini takma ücreti, ebadına göre 50 lira ile 60 lira arasında değişiyor.1 Nisan 2019'da sona erecek kış lastiği uygulaması kapsamında, o tarihe kadar lastik oteli hizmetini kullanım ücreti de 100 lira ile 110 lirayı buluyor.

26.11.2018Ekonomi
Güvenlik güçlerine zırhlı takviyesi

Güvenlik güçlerine 'zırhlı' takviyesi

Savunma Sanayii Başkanlığının güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yürüttüğü projeler kapsamında, BMC tarafından üretilen Kirpi 2 araçlarının ilk teslimatı gerçekleştirildi.

26.11.2018Teknoloji
Güvenlik güçlerine zırhlı takviyesi

Güvenlik güçlerine "zırhlı" takviyesi

Savunma Sanayii Başkanlığının güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yürüttüğü projeler kapsamında, BMC tarafından üretilen Kirpi 2 araçlarının ilk teslimatı gerçekleştirildi. Güvenlik güçlerinin envanterine 290'dan fazla Kirpi 2 ve 30'dan fazla Kirpi 2 ambulans girdi. Mayına Karşı Korumalı Araç Kirpi 1, zırhlı komuta kontrol araçları, zırhlı kamyonet ve binek araçlar, zırhlı mini ekskavatörlerin katılımıyla teslimatı yapılan araç sayısı 440'ı buldu.

25.11.2018Ekonomi
6284 kadınların koruma kalkanı

6284 kadınların koruma kalkanı

- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2015 verilerine göre kadınların şiddetin herhangi birine (fiziksel, ekonomik, cinsel) maruz bırakılma oranı yüzde 30-40 aralığında. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun her ay basına yansıyan haberlerden derlediği rapora göre sadece ekim ayında 34 kadın, erkekler tarafından öldürüldü...

25.11.2018Gündem
Türk zırhlıları yola yerli motorla devam edecek

Türk zırhlıları yola yerli motorla devam edecek

Türkiye'nin ilk dizel motor üreticisi TÜMOSAN, geliştirdiği yerli motor ve güç aktarma organlarıyla güvenlik güçlerine hizmet verecek 4x4, 6x6 ve 8x8 zırhlı araçların ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlanıyor.

24.11.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Hem emekliye hem işsize müjde

Meclis’e gönderilen yasa teklifi ile işsizlik maaşı almak kolaylaşıyor. Yasa çıktıktan sonra 15 bin kişi daha maaş alabilecek. Tasarı ile 1000 liranın altında emekli maaşı kalmayacak. Bu düzenlemeden de 150 bine yakın emekli yararlanacak.

5.12.2018