MENÜ

Emniyet Genel Müdürlüğü

Emniyet Genel Müdürlüğü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emniyet Genel Müdürlüğü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.975 Emniyet Genel Müdürlüğü haberi bulunmuştur.

Emniyet Genel Müdürlüğü, rütbeleri polis memurluğundan başlayıp emniyet genel müdürlüğüne kadar uzanan, tüm il ve ilçelerde örgütlenmiş, sahil ve denizlerde görevini askeri polis olan Sahil Güvenlik, kırsalda ise görevini askeri polis olan jandarmaya bırakmış, kentte ise görevi kendisi yöneten iç güvenlikten sorumlu devlet teşkilatıdır. 10 Nisan 1845 tarihinde temeli atılmıştır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Haberleri

Kış lastiği ticari araçlarda zorunlu mu Bakan Arslan açıkladı

Kış lastiği 'ticari araçlar'da zorunlu mu? Bakan Arslan açıkladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1 Aralık'ta başlayacak ve 1 Nisan 2018'de sona erecek kış lastiği takma uygulamasının, 'hususi' tescil edilen taşıtlarda zorunlu olmadığını bildirdi.

23.11.2017Ekonomi
Bakandan kış lastiği açıklaması...

Bakan'dan kış lastiği açıklaması...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1 Aralık'ta başlayacak ve 1 Nisan 2018'de sona erecek kış lastiği takma uygulamasının, "hususi" tescil edilen taşıtlarda zorunlu olmadığını bildirdi.

23.11.2017Ekonomi
1 Aralıkta başlıyor Otomobile zorunlu değil ama…

1 Aralık'ta başlıyor! Otomobile zorunlu değil ama…

Ticari araçlara zorunluluk getiren kış lastiği uygulaması, 1 Aralık’ta başlıyor. Bu yıl kurala uymayan araçların cezalarında artış da var. Bununla birlikte zorunlu olmamasına karşın, diğer araçların da yağışlı ve karlı havalarda kış lastiği kullanması öneriliyor...

22.11.2017Ekonomi
Eski çevik kuvvet amiri bakın şimdi ne yapıyor

Eski çevik kuvvet amiri bakın şimdi ne yapıyor?

1990 yılında Polis Akademisi’nden Komiser Yardımcısı olarak mezun olan İbrahim Anaç, 9 ay ABD’de dil eğitimi aldıktan sonra 1 yıl Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet özel tim amiri olarak görev yapmış. Anaç daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Başkanlığı’nda çalışmış ve 1995 yılında komiser rütbesindeyken ayrılmış. Anaç şu anda Peugeot’nun ilk Türk Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

20.11.2017Ekonomi
FETÖ’den tutuklu avukata 3 yıl hapis cezası

FETÖ’den tutuklu avukata 3 yıl hapis cezası

FETÖ’den tutuklu avukata 3 yıl hapis cezası

17.11.2017İzmir
İZDES, Şanlıurfada anlatıldı

İZDES, Şanlıurfa'da anlatıldı

İZDES, Şanlıurfa'da anlatıldı

17.11.2017Şanlıurfa
Sakaryada 8 polis görevine iade edildi

Sakarya'da 8 polis görevine iade edildi

Sakarya'da 8 polis görevine iade edildi

17.11.2017Adapazarı
533 Emniyet mensubu göreve iade

533 Emniyet mensubu göreve iade

EMNİYET Genel Müdürlüğü (EGM), FETÖ’den daha önce açığa alınan ve haklarından soruşturma yürüten 533 Emniyet mensubunu İçişleri Bakanlığı’nın oluruyla yeniden görevine iade etti.

16.11.2017Gündem
Başbakan’dan trafik uyarıları

Başbakan’dan trafik uyarıları

Başbakan Binali Yıldım, trafik güvenliği açısından gelinen noktanın yeterli olmadığını belirterek, “Hedef sıfır ölümlü kaza. Bazı ülkeler başardı ama önümüzde çok yol var. Çözüm eğitim, eğitim, eğitim” dedi. Yıldırım, ATO Congresium’da düzenlenen 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde şunları söyledi:

16.11.2017Gündem
Emniyet Genel Müdürlüğünden son dakika açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden son dakika açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü, "FETÖ terör örgütüne mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu iddiasıyla daha önce görevden uzaklaştırılan ve durumu tekrar değerlendirilen 533 Emniyet Teşkilatı mensubu Bakanlık oluru ile görevlerine iade edildi" açıklamasında bulundu.

16.11.2017Gündem
Yeni nesil pasaportlarda hangi özellikler var

Yeni nesil pasaportlarda hangi özellikler var?

Yeni nesil pasaportlarda kişisel bilgilerin yer aldığı bölüm, TC kimlik kartlarında da kullanılan polikarbon malzemeden imal edilecek. Güvenlik katmanlarının da bulunduğu yeni nesil pasaportlar, sahteciliğe karşı daha güvenli olacak.

16.11.2017Gündem
Korucular subay olabilecek

Korucular subay olabilecek

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, dün bakanlığının Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinde yaptığı açıklamada, köy korucularına subay - astsubay olma yolunu açacaklarını, şartları taşıyan ve eğitim durumları uygun köy korucularının subay - astsubay olabileceğini söyledi. Soylu, 226 korucunun uzman çavuş olması için şu an eğitimden geçtiğini açıkladı.

15.11.2017Gündem
Uçaklarda yeni dönem Hava polisi geliyor

Uçaklarda yeni dönem! 'Hava polisi' geliyor

ABD başta olmak üzere bazı ülkelerdeki sivil uçuşlarda silahlı güvenlik görevlisi önlemi Türkiye’de de uygulanacak. Meclis’te görüşmeleri süren torba tasarının bu uygulamaya ilişkin düzenlemesi dün kabul edildi.

15.11.2017Gündem
Honazda kayıp 2 kişi, polis köpekleriyle aranıyor

Honaz'da kayıp 2 kişi, polis köpekleriyle aranıyor

Honaz'da kayıp 2 kişi, polis köpekleriyle aranıyor

13.11.2017Honaz
Kış lastiği takmamanın cezası artıyor - Kış lastiği cezası ne kadar

Kış lastiği takmamanın cezası artıyor - Kış lastiği cezası ne kadar?

1 Aralık'ta başlayacak kış lastiği takma zorunluluğuna uymayan işletmecilere kesilen 625 liralık cezanın, 1 Ocak 2018 itibarıyla 715 lira olması öngörülüyor.

13.11.2017Gündem
Kış lastiği takmamanın cezası artıyor

Kış lastiği takmamanın cezası artıyor

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık'ta başlayacak kış lastiği takma zorunluluğuna uymayan işletmecilere uygulanan 625 liralık cezanın, 1 Ocak 2018 itibarıyla 715 liraya yükseltilmesi bekleniyor.

13.11.2017Ekonomi
Bekçi maaşı ne kadar Bekçinin görevleri nelerdir

Bekçi maaşı ne kadar? Bekçinin görevleri nelerdir?

Bekçi maaşları, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı ilanlara başvurmak isteyen gençler tarafından araştırılmaya başlandı. Bekçinin görevlerini merak eden birçok kişi, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alacak olan bekçilerin hangi görevden sorumlu olduklarını öğrenmek istiyor. İşte, bekçi maaşları ve bekçinin görevleri hakkında bazı bilgiler

11.11.2017Ekonomi
Bakan Özlü: Cam filminde kriter belirleyeceğiz

Bakan Özlü: Cam filminde kriter belirleyeceğiz

Bakan Özlü: Cam filminde kriter belirleyeceğiz

11.11.2017Adıyaman
Cam filmi yasağında son durum... Cam filmi yasağı kalkıyor mu Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama

Cam filmi yasağında son durum... Cam filmi yasağı kalkıyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Cam filmi yasağı, araç sahipleri tarafından sorgulanmaya devam ediyor Türkiye genelinde birçok araç sahibinin ceza yememek için söktürdüğü, bazılarının ise kanunun netleşmesi için beklediği cam filmi yasağı, resmi merciler tarafından yeniden ele alınıyor. Resmi Gazete'de yer alan yasağın ardından ilk kez açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, durumun düzeltilmesi için talimat verdiğini ifade etti. İşte, cam filmi yasağı hakkında bazı bilgiler

10.11.2017Gündem
Emniyette yeni dönem: Hırsızınız yakalandı, şu an adliyede

Emniyet'te yeni dönem: 'Hırsızınız yakalandı, şu an adliyede'

Emniyette kısa mesaj dönemi başladı. Önce pilot olarak 5 ilde başlatılan yeni uygulama, 81 ilde devreye girdi. Hırsızlık, dolandırıcılık, kapkaç, yan kesicilik, oto hırsızlığı, mala karşı işlenen suçlarda mağdur olup polise başvuran vatandaşlar artık “kısa mesaj” ile bilgilendiriliyor. “Hırsızınız yakalandı”, “Şüpheli yakalandı, adliyeye çıkartılıyor” mesajlarıyla mağdur vatandaşa bilgi veriliyor.

10.11.2017Gündem
Cam filmi için 3 kritik öneri

Cam filmi için 3 kritik öneri

Makina Yüksek Mühendisi Alpay Lök, cam filmi konusunda, bazıları kafaları karıştıran, çok önemli beş ayrıntıyı ve bu konuda 3 önerisini aktardı.

10.11.2017Ekonomi
Ispartada 10 şüpheli yakalandı

Isparta'da 10 şüpheli yakalandı

Isparta'da 10 şüpheli yakalandı

9.11.2017Isparta
Cam filmi yasağı hakkında Bakan açıklaması: Cam filmi önemli ama...

Cam filmi yasağı hakkında Bakan açıklaması: Cam filmi önemli ama...

Cam filmi yasağı hakkında açıklamalarda bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, konuyla ilgili bazı bilgiler verdiö Resmi Gazete'ye yansımasının ardından artış gösteren cam filmi cezasına yönelik R43 camı işaret eden Bakan Özlü, cam filmi önemli ama can güvenliği daha önemli açıklamasında bulundu. Peki, cam filmi yasağı için son durum ne oldu? İşte, detaylı bilgiler

8.11.2017Ekonomi
Çalışanlar iş yerinde buna dikkat Binlerce kişi başvurdu

Çalışanlar iş yerinde buna dikkat! Binlerce kişi başvurdu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 170 numaralı hattına 2011 ile 2016 yılları arasında bilgilenmek ve psikolojik destek istemek için 38 bin 262 kişi başvuru yaptı. Bu kişilerin 31 bin 113’ü özel sektörden. Sektörel olarak rakamlara bakıldığında sanayi sektörü ilk sırada, mağaza-restoran ve market sektörü ikinci, hizmet sektörü ise üçüncü sırada. Kamuda ise sağlık sektörü birinci sırada geliyor.

8.11.2017Ekonomi
Antalyada çeşitli suçlardan aranan 41 kişi tutuklandı

Antalya'da çeşitli suçlardan aranan 41 kişi tutuklandı

Antalya'da çeşitli suçlardan aranan 41 kişi tutuklandı

8.11.2017Antalya
Polisten hırsızınız yakalandı mesajı

Polisten 'hırsızınız yakalandı' mesajı

Hırsızlık, yağma ve dolandırıcılık gibi suçlar kapsamında mağdur olup polise müracaat eden vatandaşlar, olayın şüphelileri yakalandığında veya konuyla ilgili çalışmalar sürerken gönderilen SMS'lerle bilgilendiriliyor.

8.11.2017Ankara
Hükümetten ilk adım: İnternet satışına denetim

Hükümetten ilk adım: İnternet satışına denetim

Hürriyet’in ‘Ses Ver’ kampanyasıyla gündeme getirdiği kontrolsüz bireysel silahlanmada, internet ayağı için hükümetten ilk adım atıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, internet üzerinden satışları denetim altına alacak bir yasal düzenleme üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu arada Emniyet Genel Müdürlüğü de ruhsatsız silah satışını önlemek için RTÜK ile de işbirliği içine girdi. Yapılan görüşmelerin ardından uydu üzerinden yayın yapan ve yayınlarında av tüfeği pazarlayan 5 kanalın yayınları durduruldu.

7.11.2017Gündem
Türkiye genelinde aranan şahıslara operasyon: Bin 51 kişi yakalandı

Türkiye genelinde aranan şahıslara operasyon: Bin 51 kişi yakalandı

EMNİYET Genel Müdürlüğü (EGM) Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde, başta hırsızlık suçlarından olmak üzere aranan şahısların yakalanması ve adalete teslim edilmelerini sağlamak amacıyla ülke genelinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

7.11.2017Gündem
Gaziantep ve Mersin bekçi alımı ne zaman ve nereden yapılacak

Gaziantep ve Mersin bekçi alımı ne zaman ve nereden yapılacak?

Gaziantep ve Mersin bekçi alımı başvurusu için tarih bilgisini sorgulayan vatandaşlar, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılacak alımlar için başvuru detayını araştırıyor. Türkiye'nin birçok ilinde gerçekleştirilecek olan bekçi alımları valiliklerin belirleyeceği tarih çerçevesinde gerçekleşecek. Peki, Gaziantep ve Mersin bekçi alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, başvuruda bulunacak birçok kişinin merak ettiği konunun detayı

7.11.2017Gündem
Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 19 yaralı (2)

Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 19 yaralı (2)

Yolcu otobüsü devrildi: 3 ölü, 19 yaralı (2)

7.11.2017Kulu
Son dakika... Yolcu otobüsü devrildi: Ölü ve yaralılar var

Son dakika... Yolcu otobüsü devrildi: Ölü ve yaralılar var

Ankara'nın Bala ilçesi yakınlarında yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 3 kişi öldü, 16 kişi yaralandı.

7.11.2017Gündem
Kocasinan belediyesi meclis toplantısı yapıldı

Kocasinan belediyesi meclis toplantısı yapıldı

Kocasinan belediyesi meclis toplantısı yapıldı

6.11.2017Kayseri
2017 Doğu Akdeniz Tatbikatı başlıyor

2017 Doğu Akdeniz Tatbikatı başlıyor

2017 Doğu Akdeniz Tatbikatı başlıyor

6.11.2017Marmaris
Trafikte dehşete düşüren tablo

Trafikte dehşete düşüren tablo

Dört yılda Sapanca’nın nüfusu kadar kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti. 14 yılda ise 67 bin kişiyi kazalara kurban verdik. Sigortacıların kazalar nedeniyle ödediği hasarla da 3 tane Yavuz Sultan Selim Köprüsü ya da 7 tane Avrasya Tüneli inşa edilirdi.

6.11.2017Ekonomi
Ünlü avukat cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı

Ünlü avukat cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı

“Öldürülebilirim” dedikten 11 gün sonra İstanbul Yeşilköy’de bir restoranda öldürülen ünlü avukat Kudbedin Kaya cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı.

6.11.2017Gündem
BES’te fon toplamı 64.7 milyar TL

BES’te fon toplamı 64.7 milyar TL

Bireysel Emeklilik Sisteminde (BES), katılımcı sayısı 6.8 milyona yaklaştı. Bu yılın başında devreye giren otomatik katılım sonrası, gönüllü bireysel emeklilik sistemi de hızla büyüyor.

5.11.2017Ekonomi
Uyuşturucu derin internet ve sosyal ağlardan rahatlıkla satılıyor

Uyuşturucu derin internet ve sosyal ağlardan rahatlıkla satılıyor

Nevşehir Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde 'Uyuşturucu ile Mücadelede Medyanın Rolü' sempozyumunda, “uyuşturucu ve medya” panelinde konuşan sosyal medya uzmanı Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Levent Eraslan, derin ve kirli internet olarak tabir edilen Dark Net, Deep Web, Dirty Web gibi uygulamaların yanısıra Twitter ve Facebook gibi popüler sosyal ağlardan da rahatlıkla uyuşturucu satıldığını söyledi. Eraslan, "Geleneksel medya uyuşturucunun zararlarını anlatırken, yeni medya bunun satışını yapmaktadır" dedi.

4.11.2017Gündem
Mobbing en çok özel sektörü vuruyor

Mobbing en çok özel sektörü vuruyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 170 numaralı hattına 2011 ile 2016 yılları arasında bilgilenmek ve psikolojik destek istemek için 38 bin 262 kişi başvuru yaptı. Bu kişilerin 31 bin 113’ü özel sektörden. Sektörel olarak rakamlara bakıldığında sanayi sektörü ilk sırada, mağaza-restoran ve market sektörü ikinci, hizmet sektörü ise üçüncü sırada. Kamuda ise sağlık sektörü birinci sırada geliyor.

3.11.2017İK/Yeni Ekonomi
Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır

Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır?

Ehliyet yenileme randevusunun nasıl alınacağı binlerce ehliyet sahibi vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eski tip ehliyetleri, yeni çipli ehliyetlerle değiştirmek için Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden randevu alınması gerekiyor. Peki, yeni çipli ehliyet nasıl alınır?

3.11.2017Gündem
Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır EGM sorgulama sistemi

Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? EGM sorgulama sistemi

Trafik cezası sorgulama işlemi artık çok kolay. Hız cezası ve ışık ihlalleri yapan araç sahibi vatandaşlar, EGM tarafından açılan trafik cezası sorgulama sistemiyle kolayca cezalarını sorguluyorlar. Peki, Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? EGM sorgulama sistemi

3.11.2017Gündem
Başkan Güle nezaket ziyareti

Başkan Gül'e nezaket ziyareti

Başkan Gül'e nezaket ziyareti

3.11.2017Kemer
3 bin 353 ekip 11 bin 446 personel 12 dedektör köpekle Güvenli Eğitim Uygulaması

3 bin 353 ekip 11 bin 446 personel 12 dedektör köpekle 'Güvenli Eğitim Uygulaması' 

3 bin 353 ekip 11 bin 446 personel 12 dedektör köpekle 'Güvenli Eğitim Uygulaması' 

3.11.2017Ankara
14 bin mahalle bekçisi alınacak

14 bin mahalle bekçisi alınacak

Sene başından bu yana beklenen açıklama geldi. Mahalle ve çarşı bekçiliği için Türkiye’nin çeşitli illerinde valilikler duyuruları yayınlamaya başladı. İstanbul’da 3 ilçeye 2 bin bekçi alınacak. Adana, İzmir, Antalya, Bursa, Gaziantep, Mersin, Hatay için de ilanlar açıklandı.

3.11.2017İK/Yeni Ekonomi
Fetullahçılık hakkında her şey

Fetullahçılık hakkında her şey

Oral Çalışlar’ın hazırladığı ‘Fetullahçılığın Tarihi’ kitabı örgütün ortaya çıkış izlerini yakın siyasal tarih içinde, ayrıntılı olarak ele alıyor ve bir boşluğu dolduruyor. Dindarların dünyası, siyaset, iktidar, değişim süreçleri ve aktörleri hakkında kaynak kitap.

3.11.2017Kitap Sanat
Rize’de uyuşturucu kaçakçılığı yapan sanığa 25 yıl hapis

Rize’de uyuşturucu kaçakçılığı yapan sanığa 25 yıl hapis

Rize’de uyuşturucu kaçakçılığı yapan sanığa 25 yıl hapis

3.11.2017Rize
HDP mitinginde patlatılan bomba için 5ü müdür 14 polise dava açıldı

HDP mitinginde patlatılan bomba için 5'ü müdür 14 polise dava açıldı

HDP mitinginde patlatılan bomba için 5'ü müdür 14 polise dava açıldı

3.11.2017Merkez
‘IŞİD ateşi’ Türkiye’ye nasıl düştü

‘IŞİD ateşi’ Türkiye’ye nasıl düştü?

IŞİD ve Türkiye’deki etkinliği hakkında bilgilenmek isteyen herkes için bir referans niteliğindeki ‘Türkiye’de IŞİD’, İsmail Saymaz’ın soğukkanlı ve ısrarcı gazeteciliğinin de iyi bir örneği. Saymaz; Diyarbakır, Suruç, Ankara Garı, Reina, Atatürk Havalimanı gibi kitlesel terör eylemleriyle memleketimizi sarsan örgütün saldırılarını, dava dosyaları üzerinden incelemiş.

2.11.2017Kitap Sanat
Annesi hastaneden kaybolan kadın 500 bin liralık tazminat davası açtı

Annesi hastaneden kaybolan kadın 500 bin liralık tazminat davası açtı

Annesi hastaneden kaybolan kadın 500 bin liralık tazminat davası açtı

2.11.2017İzmir

Yazar Sonuçları

Hava kirliliğinden her gün 75 yurttaşımız ölüyor: ‘Nefesimiz tükenmeden’

GÖĞÜS hastalıkları alanımın dışında hava kirliliği ve insan/çevre etkisi/doğal yaşama etkisi ile yakından ilgileniyorum. Türk Toraks Derneği Türkiye‘nin en büyük göğüs hastalıkları derneği; ben de bu derneğin hava kirliliği görev grubu başkanıyım. Her sene duyurduğumuz Türkiye hava kirliliği haritalarının mimarları da bizleriz. 18-19 Kasım’da Şişli Radisson Blu Hotel’de ‘Artık Yeter’ diyerek, en temiz ve en kirli illeri açıklayacağız. ‘Artık Yeter’ diyoruz!

14.11.2017

Trafikte korkunç tablo

Dört yılda Sapanca’nın nüfusu kadar kişi trafik kazalarında hayatını kaybetti. 14 yılda ise 67 bin kişiyi kazalara kurban verdik. Sigortacıların kazalar nedeniyle ödediği hasarla da 3 tane Yavuz Sultan Selim Köprüsü ya da 7 tane Avrasya Tüneli inşa edilirdi.

5.11.2017