MENÜ

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emmanuel Macron haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.596 Emmanuel Macron haberi bulunmuştur.

Emmanuel Macron Haberleri

Ne konuştukları ortaya çıktı

Ne konuştukları ortaya çıktı!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, G20 Zirvesi'nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile ayaküstü konuştuğu bildirildi.

1.12.2018Dünya
Fransa Meclisi ’ebeveyn tokadı’nı yasakladı

Fransa Meclisi ’ebeveyn tokadı’nı yasakladı

Fransa Ulusal Meclisi, anne babaların çocuklara hafif de olsa vurmasını yasaklayan yasa tasarısını bire karşı 51 oyla onayladı. Tasarı Senato’dan geçip Macron’un da onayını alırsa Fransa, dünyada anne babaların çocuklara şiddet uygulamasını yasaklayan 55. ülke olacak.

30.11.2018Avrupa
Japonya, Nissan eski CEOsu Ghosnun gözaltı süresini uzattı

Japonya, Nissan eski CEO'su Ghosn'un gözaltı süresini uzattı

Japonya adli makamlarının, Nissan eski CEO'su Carlos Ghosn'un gözaltı süresini 10 gün daha uzattıkları açıklandı.

30.11.2018Ekonomi
Valette, Eylemciler Macronun istifa etmesini istiyor

Valette, 'Eylemciler Macron'un istifa etmesini istiyor'

Fransa'da akaryakıt zamlarını protesto eden "Sarı yeleklilerin" Paris Koordinatörü Thierry Paul Valette, akaryakıta ek vergi koyulmasının bardağı taşıran son damla olduğunu ve eylemcilerin Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un istifasını istediklerini söyledi.

30.11.2018Dünya
Büyükelçisi Fries: Türkiye ile işbirliğinden gurur duyuyorum

Büyükelçisi Fries: Türkiye ile işbirliğinden gurur duyuyorum

29 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen etkinlikte konuşan Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries, “Türkiye ile eğitim alanında ilişkileri 2019’da daha da ileri taşımak istiyoruz. Bugüne kadar okulların da desteğiyle yapılan çalışmalardan gurur duyuyorum” diye konuştu.

30.11.2018Eğitim
Küresel piyasalar, G20 Liderler Zirvesine odaklandı

Küresel piyasalar, G20 Liderler Zirvesi'ne odaklandı

Küresel piyasaların, bugün başlayan G20 Liderler Zirvesi'nden gelecek haber akışıyla yön bulması beklenirken, bugünkü fiyatlamalarda dün akşam açıklanan ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarının da etkili olacağı belirtiliyor.

30.11.2018Ekonomi
G-20 alarmı

G-20 alarmı

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te G-20 Zirvesi için alarm verildi. Bugün ve yarın için ulusal tatil ilan edilen ülkede vatandaşlardan ya şehri terk etmeleri ya da evde kalmaları talep edildi. Kentte yaklaşık 22 bin polis güvenliği sağlayacak.

30.11.2018Dünya
Macron G20 Zirvesinde Veliat Prens ile görüşecek

Macron G20 Zirvesi'nde Veliat Prens ile görüşecek

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Arjantin'deki G20 Zirvesi'nde Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile görüşeceğini açıkladı.

29.11.2018Dünya
G20 liderleri serbest küresel ticareti genişletmeye çalışacak

G20 liderleri serbest küresel ticareti genişletmeye çalışacak

Küresel ekonomik sorunlar ve göç konusunda önemli platformlardan olan G20 Liderler Zirvesi, 30 Kasım-1 Aralık’ta Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te gerçekleştirilecek.

28.11.2018Ekonomi
Diplomasi gündemi: Katar İSEDAK G-20

Diplomasi gündemi: Katar İSEDAK G-20

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, yerel seçim mesaisiyle birlikte yoğun bir diplomasi trafiği yürütecek.

26.11.2018Gündem
BrexIt’e AB onayı

BrexIt’e AB onayı

Kurulduğu tarihten bu yana sürekli entegrasyon ve genişleme eğiliminde olan AB ilk kez tam tersi yönde adım atılmasını sağlayacak bir anlaşmaya onay verdi. AB tarihinin en kısaları arasına giren Brüksel’deki özel zirvede bir araya gelen liderler, İngiltere’nin üyelikten çıkmasına (Brexit) ilişkin anlaşmayı onayladı.

26.11.2018Dünya
Son Dakika... AB liderleri, Brexit anlaşmasını onayladı

Son Dakika... AB liderleri, Brexit anlaşmasını onayladı

AB liderleri, İngiltere'nin birlikten ayrılık anlaşmasını ve gelecekteki ilişkileri belirleyecek siyasi deklarasyonu belgesini onayladı.

25.11.2018Dünya
Macrondan flaş Avrupa Birliği açıklaması

Macron'dan flaş Avrupa Birliği açıklaması!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere ve AB arasında gerçekleşen Brexit görüşmesinde önemli açıklamalarda bulundu.

25.11.2018Dünya
Fransa, Benine ait 26 sanat eserini iade edecek

Fransa, Benin'e ait 26 sanat eserini iade edecek

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinde sömürge döneminden kalma Benin'e ait 26 sanat eserini iade edeceğini belirtti.

24.11.2018Dünya
Gelir adaletsiz, hayat pahalı Fransa Macron’a karşı yine sokağa çıkıyor

Gelir adaletsiz, hayat pahalı! Fransa Macron’a karşı yine sokağa çıkıyor

Fransa’da hükümete karşı düzenlenen protestoların sonu gelmiyor. Son günlerde akaryakıt fiyatlarına karşı Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a karşı gösterilerle gündemde olan Fransa’da halk, artan gelir adaletsizliği ve hayat pahalılığına karşı 1 Aralık cumartesi günü ülke genelinde sokaklara çıkmaya hazırlanıyor.

23.11.2018Avrupa
Suudilere bir kötü haber daha: En büyük ortağı...

Suudilere bir kötü haber daha: "En büyük ortağı..."

Fransa'da, Yemen'de savaş, insanlık dışı muamele ve katliam suçlarına ortak olduğu gerekçesiyle Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

21.11.2018Dünya
Macron’un umudu Avrupa

Macron’un umudu Avrupa

Emmanuel Macron, Fransa’da geçen yıl yapılan seçimleri kazanarak 14 Mayıs 2017’de Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturdu.2006-2009 yılları arasında Sosyalist Parti (PS) üyesi olan Macron’un, seçim öncesi kurucuları arasında yer aldığı ‘En Marche’ (Yürüyüş) hareketinin beklenmedik bu başarısı, ülkede adeta bir ‘devrim’ gibi algılandı.

21.11.2018Avrupa
Fransa Cumhurbaşkanı Macrona soruşturma

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a soruşturma

Fransa'da savcılık, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 2017'deki seçim kampanyasına kaynağı belli olmayan 144 bin euro değerindeki finansal destekten ötürü soruşturma başlattı.

21.11.2018Dünya
Efsane CEO tutuklandı: İlk açıklama Macrondan geldi

Efsane CEO tutuklandı: İlk açıklama Macron'dan geldi

Dünya otomotiv devi Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının efsane CEO ve Başkanı Carlos Ghosn’un mali ihlallerden dolayı Japonya’da tutuklandı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ise Carlos Ghosn’un tutuklanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Fransa olarak bu konuda son derece ihtiyatlı olacağız” dedi.

19.11.2018Ekonomi
‘Kızgınlığı anlıyorum ama reformlara devam’

‘Kızgınlığı anlıyorum ama reformlara devam’

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, önceki gün ülke genelinde akaryakıt zammı protestolarına katılan göstericilerin kızgınlıklarını anladığını ancak hedefledikleri reformları sürdürmekte kararlı olduğunu belirtti.

19.11.2018Avrupa
Macron: Yeni bir sayfa açmalıyız

Macron: Yeni bir sayfa açmalıyız

Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin 100’üncü yılı vesilesiyle 48 ülkeden yüzlerce genç Almanya’nın başkenti Berlin’de “Gençler Barış İçin” toplantısında buluştu.

19.11.2018Dünya
Steinmeier ile Macron’dan ‘aşırı’ milliyetçilik uyarısı

Steinmeier ile Macron’dan ‘aşırı’ milliyetçilik uyarısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ilk kez konuştuğu Bundestag’da milliyetçiliğe karşı birlikte mücadeleye çağırdı. Macron, “Avrupa'yı milliyetçiliğe ve krizlere karşı daha dayanıklı yapalım.Bugün yeni bir sayfa açmalıyız. Bunu Avrupa’ya borçluyuz” dedi.

18.11.2018Avrupa
Macrondan diriliş çağrısı

Macron'dan diriliş çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, küresel ilişkilerde kaosun önlenmesi için Avrupa'nın daha güçlü ve egemen olması gerektiğini söyledi.

18.11.2018Dünya
Fransa’da sarı isyan

Fransa’da sarı isyan

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un akaryakıta ek vergi getirmesi tepki çekiyor.

18.11.2018Dünya
NATO Genel Sekreterinden önemli Avrupa ordusu açıklaması

NATO Genel Sekreteri'nden önemli Avrupa ordusu açıklaması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Bir Avrupa ordusu NATO'ya alternatif olamaz. Bugün NATO, müttefikler arasında iş birliği için zaten bir platformdur. Kosova'da veya Ege'de olduğu gibi." dedi.

15.11.2018Dünya
ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffreyden önemli açıklama

ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey'den önemli açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Dışişleri Bakanlığında düzenlenen basın toplantısında Suriye'deki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

15.11.2018Dünya
Macron: ABDnin müttefiki olmak, bağımlısı olmak değildir

Macron: ABD'nin müttefiki olmak, bağımlısı olmak değildir

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD Başkanı Donald Trump'ın kendisine ve ülkesine yönelttiği eleştirilere ilişkin, "ABD bizim tarihi müttefikimiz ve öyle olmaya devam edecek ancak müttefik olmak, bağımlı olmak değildir. Onlara bağımlı olmamamız gerekiyor." dedi.

14.11.2018Dünya
Son dakika... Fransadan Trumpa yanıt

Son dakika... Fransa'dan Trump'a yanıt

Fransa Cumhurbaşkanlığı sözcüsü, Donald Trump'ın Macron'u hedef alan tweetleriyle ilgili bir açıklama yaptı.

14.11.2018Dünya
Trump şimdi de Theresa Maye sert çıktı

Trump şimdi de Theresa May'e sert çıktı

Washington Post gazetesi ABD Başkanı Trump'ın, Kongre seçimleri için kendisini kutlayan İngiltere Başbakanı Theresa May'e sert sözler söylediğini yazdı.

14.11.2018Dünya
ABD gelmeseydi Almanca konuşacaktınız

ABD gelmeseydi Almanca konuşacaktınız

Trump, ‘Avrupa ordusu’ kurulmasını isteyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tepki göstererek dünya savaşlarını hatırlatarak “ABD gelmeden Almancaya başlamışlardı” dedi.

14.11.2018Dünya
Magazin âleminden Elysee Sarayı’na

Magazin âleminden Elysee Sarayı’na

Fransa’da çıkan yeni bir biyografi kitabı Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un danışmanlarından olan eski magazin yazarı Michele Marchand’ı bir anda gündeme taşıdı.

14.11.2018Dünya
Gerilime Almanya da katıldı... Trump bu kez küplere binecek

Gerilime Almanya da katıldı... Trump bu kez küplere binecek

Almanya Başbakanı Merkel, ABD Başkanı Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron arasında tartışmaya neden olan Avrupa ordusu konusunda Macron’a destek vererek "gerçek bir Avrupa ordusu" oluşturulması çağrısı yaptı.

13.11.2018Dünya
Son dakika... Trumptan Avrupa Ordusu çıkışı

Son dakika... Trump'tan Avrupa Ordusu çıkışı

ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Avrupa Ordusu önerisi için Twitter hesabında bir açıklama yaptı.

13.11.2018Dünya
101 yaşındaki Fransız kadın Merkel’e sordu: ‘Siz Bayan Macron musunuz’

101 yaşındaki Fransız kadın Merkel’e sordu: ‘Siz Bayan Macron musunuz?’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Birinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin 100’üncü yıl anması dolayısıyla gittiği Fransa’da ilginç bir olay yaşadı. Merkel’i Fransa’nın Frist Laydy’si zanneden 101 yaşındaki Fransız kadın, “Siz Bayan Macron musunuz” diye sordu.

13.11.2018Avrupa
Fransa’dan 100 Ezidi kadına sığınma hakkı

Fransa’dan 100 Ezidi kadına sığınma hakkı

Fransa, Nobel Barış Ödülü sahibi Ezidi aktivist Nadia Murad’ın başlattığı Sincar bölgesini yeniden yapılandırma fonuna 2 milyon euro destekte bulunacak ve 100 Ezidi kadına sığınma hakkı verecek.

13.11.2018Avrupa
Fransa’dan nefrete karşı Facebook’la iş birliği

Fransa’dan nefrete karşı Facebook’la iş birliği

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesinin sosyal medyada nefret içerikli paylaşımlara karşı mücadele amacıyla Facebook’la iş birliği yapacağını açıkladı.

13.11.2018Avrupa
Son dakika... Putin Türkiyeye geliyor

Son dakika... Putin Türkiye'ye geliyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yardımcısı Yuriy Uşakov, Putin’in Türk Akımı doğal gaz boru hattı projesinin denizden geçen kısmının tamamlanması nedeniyle yapılacak tören için 19 Kasım’da İstanbul’a geleceğini duyurdu.

12.11.2018Dünya
Avrupalı müttefikleri Trumpı dışladı

'Avrupalı müttefikleri Trump'ı dışladı'

Paris'te I. Dünya Savaşı'nı sona erdiren ateşkes anlaşmasının 100. yıl dönümü sırasında Avrupalı liderlerin milliyetçilik karşıtı mesajlar vermesi, ABD Başkanı Donald Trump'ın 'müttefikleri tarafından yalnız bırakıldığı' yönünde yorumlandı.

12.11.2018Dünya
Netanyahu, Fransa ziyaretini yarıda kesti

Netanyahu, Fransa ziyaretini yarıda kesti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Fransa ziyaretini yarıda keserek, İsrail'e dönme kararı aldığı duyuruldu.

12.11.2018Dünya
Milliyetçiliğe yüklendi

Milliyetçiliğe yüklendi

Birinci Dünya Savaşı’nın sona erişinin Paris’teki yüzüncü yıldönümü törenine yaklaşık 70 ülke lideri katıldı. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Meçhul Asker Anıtı’ndaki konuşmasında ‘milliyetçiliği’ reddederek bunun vatanseverliğin tam zıddı olduğunu söyledi. Fransız liderin konuşması, ABD Başkanı Trump’ın “Ben bir milliyetçiyim ve bundan gurur duyuyorum” sözlerine yanıt olarak nitelendi.

12.11.2018Dünya
Liderlerin Paris buluşması: Tarihten ders almak zorundayız

Liderlerin Paris buluşması: Tarihten ders almak zorundayız

Paris’te 1. Dünya Savaşı’nın sona erişinin 100. yıldönümü törenlerine katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransız gazetesi Le Figaro’ya ‘Türkiye’nin barış çabaları ve Avrupa Birliği’ne tam üyelik hedeflerini’ vurgulayan bir yazı yazdı. “Birinci Dünya Savaşı’nın gerek Avrupa’ya gerek dünyanın diğer bölgelerine getirdiği acıları, sıkıntıları ve yıkımı hatırlamak; tarihten gereken dersleri almak zorundayız” diyen Erdoğan, gazetedeki açıklamalarında şu mesajları verdi:

12.11.2018Gündem
Netanyahu ile Putin Pariste görüştü

Netanyahu ile Putin Paris'te görüştü

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, eylül ayında Suriye'de Rus askeri uçağının düşmesininden bu yana Tel Aviv ve Moskova arasında yaşanan gerginliğin ardından ilk kez bir araya geldi.

11.11.2018Dünya
Putinden çok konuşulacak Ortak Avrupa ordusu açıklaması

Putin'den çok konuşulacak Ortak Avrupa ordusu açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un kurulmasını önerdiği ortak Avrupa ordusunun çok kutuplu dünya düzenini pekiştirmeye katkı sunacağını ifade etti.

11.11.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderler Pariste buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderler Paris'te buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı'nı sonlandıran Ateşkes Anlaşması'nın 100. yıl dönümü anma törenleri kapsamında, Elysee Sarayı’nda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından karşılandı.

11.11.2018Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Le Figaroya yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Le Figaro'ya yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransız gazetesi Le Figaro için bir makale kaleme aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan makalede, "AB'ye tam üyelik hedefimiz devam ediyor. Ortadoğu'da demokratik iradeleri destekliyoruz" vurgusu yaptı.

11.11.2018Dünya
Liderler Pariste...

Liderler Paris'te...

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı'nın sona erişinin 100'üncü yıl dönümü dolayısıyla Zafer Takı ve Meçhul Asker Anıtı'nda düzenlenen anma törenine katıldı.

11.11.2018Dünya