MENÜ

Emlak Vergisi

Emlak Vergisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emlak Vergisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emlak Vergisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.582 Emlak Vergisi haberi bulunmuştur.

Emlak Vergisi Haberleri

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman?

İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman sorusunun yanıtı binlerce kişi tarafından araştırılmaya ve sorgulanmaya devam eden konular arasında yer alıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinde başvuran kişi sayısı 4 milyonu aştı. Peki, İmar Barışı başvurusu için son gün ne zaman?

19.09.2018Gündem
TOKİ’nin yüzde 24 indirim kampanyası başlıyor

TOKİ’nin yüzde 24 indirim kampanyası başlıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından konut ve iş yeri alıcılarına yönelik bu yıl ikincisi yapılacak yüzde 24 indirim kampanyası Cuma günü başlıyor.

19.09.2018Ekonomi
İmar Barışı ne zaman bitecek İmar Affında son gün ne zaman

İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son gün ne zaman?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygulamaya konulan İmar Barışı düzenlemesinde başvuru sayısı 4 milyonun üzerine çıktı. Vatandaşların yoğun şekilde rağbet ettiği projeye başvuruların ne zaman biteceği, henüz başvuru yapmayan ancak bu fırsattan yararlanmak isteyen kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı'nda son gün ne zaman?

14.09.2018Gündem
İmar Affı için son gün ne zaman 2018 İmar Barışı

İmar Affı için son gün ne zaman? 2018 İmar Barışı

İlk açıklandığı günden bu yana çok sayıda vatandaşın yararlanmak için başvuru yaptığı İmar Affı ya da bir diğer deyişle İmar Barışı için başvuruların ne zaman biteceği merak konusu oldu. İmar Affı için son günün ne zaman olduğunu merak eden vatandaşlar, konu hakkında detaylı bilgi almak istiyor. Peki, İmar Barışı ne zaman bitecek? İmar Affı için son başvuru ne zaman?

26.08.2018Gündem
TOKİ’den ikinci indirim müjdesi… Başvurular ne zaman

TOKİ’den ikinci indirim müjdesi… Başvurular ne zaman?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi yapılacak. Peki, TOKİ indiriminden faydalanmak için başvurular ne zaman?

26.08.2018Ekonomi
İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman

İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

İmar barışı başvurusu için son günün ne zaman olduğu vatandaşlar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. İmar Barışı'nda, 13 milyon yapıyı kapsayan Yapı Kayıt Belgesi'ne vatandaşlar başvurmaya başlamıştı. Başvurular hala sürmeye devam ederken son günün ne zaman olduğu araştırılıyor. Peki, imar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

7.08.2018Gündem
İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır İşte, İmar Barışı başvurusu için son tarih

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? İşte, İmar Barışı başvurusu için son tarih

Geçtiğimiz günlerde başlayan İmar Barışı süreci tüm hızıyla devam ediyor. Ağustos ayının gelmesiyle birlikte, İmar Barışı'na olan talep de artmaya başladı. Konu hakkında pek bilgi sahibi olmayan vatandaşlar, İmar Barışı başvurusunun nasıl yapıldığına dair internette araştırma yapıyor. Peki, İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır?

2.08.2018Gündem
İmar Barışı nedir İmar Barışı ne zaman bitecek

İmar Barışı nedir? İmar Barışı ne zaman bitecek?

Son günlerin en çok merak edilen konularından biri de İmar Barışı oldu. İmar Barışı'nın tam olarak ne olduğunu merak eden vatandaşlar, konu hakkında araştırma yapıyor ve detayları öğrenmek istiyor. Peki, İmar Barışı nedir? İmar Barışı ne zaman bitecek?

26.07.2018Gündem
İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman

İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

İmar barışı başvurusu için son günün ne zaman olduğu birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Vatandaşlar ‘Yapı Kayıt Belgesi Başvuru Formu’ aracılığıyla başvurularını yapabiliyorlar. Peki, imar barışı başvurusu için son gün ne zaman?

23.07.2018Gündem
İmar barışı ne zaman bitecek

İmar barışı ne zaman bitecek?

İmar barışı ne zaman bitecek sorusunun yanıtı yüz binlerce kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. İmar Barışı'nda, 13 milyon yapıyı kapsayan Yapı Kayıt Belgesi'ne vatandaşlar 8 Haziran cuma günü başvurmaya başlamıştı. Peki, imar barışı başvuruları için son gün ne zaman?

17.07.2018Gündem
İmar barışı nedir İmar barışı başvuruları e-devletten yapılacak..

İmar barışı nedir? İmar barışı başvuruları e-devlet'ten yapılacak..

İmar barışı nedir sorusu vatandaşlar tarafından internette en çok aranan konular arasında yerini alırken, artık başvuruların e-devlet'ten yapılabileceği açıklaması da geldi. Peki imar barışı başvurularının detayları nelerdir? İşte merak edilen soruların cevapları

10.07.2018Gündem
İmar Barışı’nda 5 ilden yoğun ilgi

İmar Barışı’nda 5 ilden yoğun ilgi

İmar Barışı’na başvurular 1.8 milyonu buldu. İstanbul’da 330 bin, İzmir’de 172 bin başvuru var. Ankara’nın ilgi göstermediği barış, Konya, Bursa ve Kocaeli’nden büyük ilgi görüyor

3.07.2018Ekonomi
Bakan açıkladı... Başvuru sayısı 1 milyonu aştı

Bakan açıkladı... Başvuru sayısı 1 milyonu aştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki: "Bayram sonrası düzenlemeden yararlanmak isteyen konut ve iş yeri sahibi vatandaşlarımızın sayısında rekor bir artış yaşandı. İmar Barışı'na başvuru sayısı iki haftada 1 milyon 38 bin 655'e ulaştı. Vatandaş başvurusunu yaptıktan sonra konutlarda yüzde 3, iş yerlerinde ise yüzde 5 oranındaki bedelini de yatırdığında belgesine kavuşacak, böylece kaçaklık durumundan, devletle ihtilaflı olmaktan ve cezalardan kurtulacak" açıklamasında bulundu.

22.06.2018Ekonomi
İmar Barışı nedir Yapı Kayıt Belgesi ödemeleri nasıl yapılacak

İmar Barışı nedir? Yapı Kayıt Belgesi ödemeleri nasıl yapılacak?

Vatandaşlar tarafından ‘İmar Barışı’ olarak bilinen, binlerce konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi için başvuru ve ödeme süreci devam ediyor. İmar barışından elde edilecek gelir, genel bütçeye aktarılacak ve şehirlerin yeniden imarın kullanılacak. Peki, İmar Barışı nedir?

22.06.2018Gündem
Vergi borçlarına yapılandırmada son gün 31 Temmuz

Vergi borçlarına yapılandırmada son gün 31 Temmuz

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun Resmi Gazete’de yayımlandığını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, okulların yaz tatili olması nedeni ile vergi yapılandırmanın unutulmaması gerektiğini söyledi.

21.06.2018Ekonomi
İmar Barışı hangi tarihten önceki yapıları kapsar, İmar Barışı başvuruları nereye yapılır İşte tüm merak edilenler

İmar Barışı hangi tarihten önceki yapıları kapsar, İmar Barışı başvuruları nereye yapılır? İşte tüm merak edilenler

İmar Barışı ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın ardından bu konuda sorunları olan vatandaşlar 'İmar Barışı'nın detayları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. 13 milyon konutun imar ve iskan sorunun çözülmesinin hedeflendiği bu girişim için vatandaşlar başvuru şartları ve hangi yapıların 'İmar Barışı'ndan faydalanabileceğini araştırıyorlar.. İşte İmar Barışı ile ilgili merak edilen tüm sorulan cevapları

8.06.2018Ekonomi
Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır

Emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Emlak vergisi ödeme işleminin nasıl yapılacağı yüzlerce kişi tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Ev sahibi olan vatandaşlar emlak vergisinin yeni yılda ne kadar olduğunu merak ediyorlar. Peki, emlak vergisi ödeme ve sorgulama işlemi nasıl yapılır?

6.06.2018Gündem
Dikkat: Resmi Gazetede yayınlandı.. İmar Barışı için son tarih açıklandı

Dikkat: Resmi Gazete'de yayınlandı.. 'İmar Barışı' için son tarih açıklandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, kamuoyunda 'İmar Barışı' olarak bilinen ve 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin düzenlemenin usul ve esasları belirlendi. Yapı Kayıt Belgesi için müracaatlar 31 Ekim 2018'e kadar yapılacak, belge bedeli ise 31 Aralık 2018'e kadar ödenebilecek. Belge için başvurular, yapı maliklerinden herhangi birisi veya vekili tarafından, e-Devlet üzerinden 'Yapı Kayıt Belgesi Formu'nun doldurulmasıyla yapılabilecek.

6.06.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Yoksul ailelerin hesabına ayda 1000 lira yatıracağız

Kılıçdaroğlu: Yoksul ailelerin hesabına ayda 1000 lira yatıracağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yoksul ailelerin hesabına ayda bin lira yatıracağız, kadın gidecek aylığını çekecek. Tıpkı memur, işçi ve emekli gibi. Şu an biz 5 belediyemizde bunu yapıyoruz. Aylık 600'er lira yatıyor hesaplarına kadınlarımız, kimse bilmiyor onların yoksul olduğunu. Gidip kendi ihtiyaçlarını karşılıyorlar." ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, "Değişime ve dönüşüme ihtiyaç var. Bu treni Türkiye’nin kaçırmaya hakkı yoktur. Üretim ekonomisi kuracağız.” ifadelerini kullandı.

29.05.2018Gündem
Emlak vergisi sorgulama işlemi nasıl yapılır

Emlak vergisi sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Emlak vergisi sorgulama işleminin nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar emlak vergilerini T.C kimlik no bilgileri ile kolayca sorgulayabiliyorlar. İşte emlak vergisi sorgulama işleminin detaylar.

26.05.2018Gündem
İmar barışından gecekondu sahibi farklı, AVM sahibi farklı bedelden faydalanacak

İmar barışından gecekondu sahibi farklı, AVM sahibi farklı bedelden faydalanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı imar barışı için düğmeye bastı. Vatandaş ilk adım olarak yapı kayıt formu dolduracak. İşlemler, e-devlet üzerinden ya da bakanlığın kurumları aracılığıyla yapılacak. Ödenecek miktar için emlak vergi değeri ve yapının değerleri toplanıp yüzde 3’ü alınacak. Bakanlık yapı değerini tespit ederken gecekondular için metrekare bedelini 600 lira olarak kabul edecek. Apartman dairesi, alışveriş merkezi ve otel de fiyat artacak.

23.05.2018Ekonomi
Gelecek yıllara ait kira bedelinin peşin tahsil edilmesi halinde beyan nasıl yapılır

Gelecek yıllara ait kira bedelinin peşin tahsil edilmesi halinde beyan nasıl yapılır?

Gelecek yıllara ait olup, peşin tahsil edilen kira bedelleri, ödemenin yapıldığı yılın değil, gelirin ilgili olduğu yılın hasılatı olarak kabul edilir. Örneğin; 2017, 2018 ve 2019 yılları kira gelirleri topluca 2017 yılında tahsil edilirse, her yıla ait kira bedeli ilgili yılda beyan edilecektir.

9.05.2018Ekonomi
Emlak vergisi ödemesi hangi tarihte yapılır

Emlak vergisi ödemesi hangi tarihte yapılır?

Emlak vergisi birinci taksiti, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında, ikinci taksiti ise Kasım ayı içinde olmak üzere iki eşit taksitte ödenir. Maliye Bakanlığı ödeme aylarını, bölgelerin özelliklerine göre değiştirebilir.

9.05.2018Gündem
Yapılandırmada peşin ödemede faizin yüzde 90’ı silinecek

Yapılandırmada peşin ödemede faizin yüzde 90’ı silinecek

Yeni barış paketi geçen yıllarda yeniden yapılandırmaya başvuranlar için de imkanlar sunuyor. 3 yılda vergi ve sigorta primlerini yeniden yapılandıranlar barış paketiyle peşin ödeme yaptıklarında faizin yüzde 90’i silinecek.

6.05.2018Ekonomi
Hangi emekli ne kadar ikramiye alacak

Hangi emekli ne kadar ikramiye alacak?

Hükümetin, 24 Haziran seçimleri öncesi açıkladığı paket içinde yer alan emekliye bayram ikramiyesinin detaylarını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıkladı.

2.05.2018Ekonomi
Emlak vergisi kimler ödemez

Emlak vergisi kimler ödemez

ÖNCELİKLE yeni barış paketinden bahsetmemiz lazım. Başbakan Binali Yıldırım geçen pazartesi günü açıkladı. Pakette çok farklı konularda düzenlemeler olacak ancak vergi mükellefleri için en önemli kısmı tabi ki vergi barışı. Kısa sürede Meclis’te görüşülüp yürürlüğe gireceği de anlaşılıyor yeni düzenlemenin.  Vergi barışını iki ana başlıkta değerlendirmek lazım.

1.05.2018Ekonomi
TOKİ erken ödeme indirimi nasıl hesaplanıyor Yüzde 20 indirim fırsatı

TOKİ erken ödeme indirimi nasıl hesaplanıyor? Yüzde 20 indirim fırsatı

Borcunu erken ödeyip konut ya da iş yeri tapusunu hemen almak isteyen alıcılara yönelik her yıl yapılan yüzde 20 indirim kampanyasına başvurular 24 Nisan'da başlayacak.

23.04.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gülşen Hanım’ın vergi soruları

GÜLŞEN Hanım ilettiği elektronik postasında soruyor: “İstanbul’daki evimi yılın başında aylık iki bin liradan kiraya verdim. Daha önce hiç kira geliri de elde etmedim, vergi de vermedim. Ne yapmam gerekiyor?”

14.08.2018

Emeklilerde emlak vergisi avantajı

Çarşamba günü emlak vergisi oranlarını ve kimlerin ‘sıfır oranlı’ emlak vergisi avantajından yararlanabileceğinden bahsetmiştik. Dün; ev hanımı, işsizler ve engellilere tanınan avantajla ilgili soruları cevapladık. Bugün, emeklilerin yararlanabileceği emlak vergisi avantajını ayrıntılarıyla ele alıyoruz...

3.05.2018

Ev hanımına engelliye ve işsize vergi yok

Yazı dizimizin ikinci gününde öncelikle ‘emlak vergisi ödememe hakkı’ kimlerde vardı onu hatırlayalım... Sonrasında ev hanımları, işsizler ve engellilerde ‘emlak vergisi avantajının’ ayrıntılarına göz atalım...

2.05.2018

Emlak Vergisini kimler ödemez

Vergi barışı gündeme gelse de güncel vergi yükümlülükleri devam ediyor. Mülk sahipleri bu ayın sonuna kadar Emlak Vergisi’ni ödemek zorunda. Yazı dizimizde 3 gün boyunca, vergideki yükümlülükler, muafiyetler ve merak edilen tüm ayrıntıları ele alacağız.

1.05.2018

Hangi işyerleri emlak vergisi ödemeyecek?

EMLAK Vergisi’nin oranları belli, her yıl aynı oran üzerinden işyeri sahipleri vergilerini ödüyorlar.

24.04.2018