MENÜ

Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum

Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 189 Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum haberi bulunmuştur.

Emlak Konut Gyo Genel Müdürü Murat Kurum Haberleri

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Galatasarayda flaş gelişme Florya satıldı...

Galatasaray'da flaş gelişme! Florya satıldı...

İhaleyi 2 milyar 250 milyon TL bedelle kazanan Öz Er-Ka İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Keleş Florya arazisinde İstanbul’a yakışır bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

1.06.2018Futbol
Galatasaray’ın Florya arazi için imzalar atıldı

Galatasaray’ın Florya arazi için imzalar atıldı

Emlak Konut GYO tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve Öz Er-Ka İnşaat tarafından toplam 2 milyar 250 milyon TL bedelle kazanılan Florya arazisi ihalesinin imza töreni yapıldı.

31.05.2018Ekonomi
Öğrencilerin projeleri bilim fuarında

Öğrencilerin projeleri bilim fuarında

Ortaokul öğrencilerinin projeleri TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda sergileniyor. Fuarda sergilenen 40 projede, 262 öğrenci görevli ve bu öğrencilere 52 öğretmen danışmanlık yapıyor.

15.05.2018Eğitim
Demiryolu atölyesine 700 milyonluk yatırım

Demiryolu atölyesine 700 milyonluk yatırım

EGE Yapı, Emlak Konut GYO arsasında yeni bir projeye başlıyor. İstanbul Yedikule’de demiryolu araçlarının bakım onarım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği tarihi cer atölyelerinin yer aldığı arazide hayata geçecek ‘Cer İstanbul’ projesinde konut, ofis, otel ve ticari birimler yer alacak. 1871’de açılan cer atölyeleri 1997’de kapatılmış ve tarihi yapılar atıl kalmıştı. Emlak Konut 40 bin metrekarelik arsa için 5 yıl önce bir ihale düzenlemiş ve ihaleyi de Ege Yapı kazanmıştı. Uzun süren ön hazırlık aşamasında sonra Yedikule projesi için düğmeye basıldı. 24 ayda teslim edilecek projede 5’i tescilli bina olmak üzere toplam 10 yatay blok yer alacak.

12.04.2018Ekonomi
150 milyonluk Konya fonu

150 milyonluk Konya fonu

Son dönemde ilginin arttığı gayrimenkul yatırım fonlarına bir yenisi daha eklendi. Emlak Konut GYO’nun ihale ettiği Konya’daki arsada Torkam İnşaat tarafından inşa edilen projedeki 163 dükkân için gayrimenkul yatırım fonu (GYF) kuruldu. 150 milyon liralık büyüklüğe sahip ‘Torkam 42. Cadde Ticari Gayrimenkul Yatırım Fonu’, yatırımcısına kira gelirinden kâr payı dağıtacak.

11.04.2018Ekonomi
Tarihi mahallede yenilik zamanı

Tarihi mahallede yenilik zamanı

72 yıl önce Emlak Bank’ın yaptığı Ankara Kızılay’daki kamu lojmanları yenileniyor. Şehrin merkezinde kalan ve ranta kurban gider mi endişesi yaratan Saraçoğlu Mahallesi’nde aslına uygun yenileme yapılacak. Tüm yapıların ve ağaçların korunacağı açıklandı.

20.03.2018Ekonomi
İnşaat ruhsatına kota gelsin

İnşaat ruhsatına kota gelsin

GEÇEN yıl Türkiye genelinde 155 bin 148 bina ve 1 milyon 323 bin daireye inşaat ruhsatı verildiğini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ‘kota’ önerisi getirdi.

20.02.2018Ekonomi
Ucuz konut için yeni formül

Ucuz konut için yeni formül!

EMLAK Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum geçtiğimiz haftalarda gayrimenkul sektörüyle ilgili çarpıcı açıklamalar yapmıştı. Hürriyet’in ‘Lale Devri sona erdi’ başlığıyla duyurduğu haberde, gereksiz lüks malzeme kullanımının ve fazla sosyal alan inşaatlarının konut fiyatlarında artışa yol açtığı tespiti yer aldı.

23.01.2018 Ekonomi
Aslan payı kamunun

Aslan payı kamunun

Gayrimenkul sektörü uzun süre tahmini Kanal İstanbul güzergâhı üzerinden pazarlama yapsa da resmi açıklama ile tablo netleşti. Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu hattında Emlak Konut’un 30 projesi, 23 bin konut yapılacak arsa stoku var.

16.01.2018Ekonomi
Evde 84 ay 0 faiz fırsatı

Evde 84 ay 0 faiz fırsatı

İSTANBUL Ispartakule’de, Emlak Konut GYO güvencesiyle Sıtar İnşaat, Aslan Yapı ve Torkam İnşaat ortaklığında geliştirilen ‘Ebruli Ispartakule’ konut projesi satışa sunuldu.

10.01.2018Ekonomi
Konut fiyatlarıyla ilgili kritik uyarı: Dibi gördü

Konut fiyatlarıyla ilgili kritik uyarı: Dibi gördü

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, gayrimenkul sektöründe yeni bir döneme girildiğini belirterek, “Müteahhitleri uyardık. Artık gereksiz lüks yapılmayacak, müsaade etmeyeceğiz. Mühendisliğe, mimari ve teknik kaliteye önem vereceğiz ama daha muhafazakar ve mütevazi projeler yapacağız. Evlerin içine dahi hamam yapar hale geldik, bu kadarına gerek yok. Lükse sınır maliyetleri yaklaşık yüzde 10 düşürür” dedi. Kurum konut fiyatlarıyla ilgili de uyarıda bulundu. Konut sektöründe dönem dönem iniş çıkışlar olduğunu belirten Kurum, “İstanbul’da konut fiyatları 2011’deki gibi dibi gördü, enflasyonun altında kaldı. En son nokta bu, daha aşağıya inmesi mümkün değil. İddia ediyorum fiyatlar daha fazla düşmez." dedi.

9.01.2018Ekonomi
3 milyon metrekareye imzasını atıyor

3 milyon metrekareye imzasını atıyor

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO, Başakşehir’de 3 milyon metrekare alana imzasını attı. Şirketin bölgede tamamlanan ve devam eden projelerinde 29 bin birim yer alıyor. Emlak Konut Başakşehir’de konutun yanında şehir parkı, okul, cami ve sağlık tesisi de inşa ediyor.

9.11.2017Ekonomi
Başakşehir uçuşa geçiyor

Başakşehir uçuşa geçiyor

3. havalimanı, 3. köprü gibi büyük kamu projelerine yakınlığıyla öne çıkan Başakşehir, markalı gayrimenkul üreticilerinin de merkez üssü oldu. Başbakan Binali Yıldırım’ın Başakşehir’in yakınından geçeceğini ifade ettiği Kanal İstanbul projesinin de ilçeye değer katacağını belirten Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Kanal İstanbul Başakşehir’i uçuracak” dedi.

9.11.2017Ekonomi
13 milyarlık ihale rekoru

13 milyarlık ihale rekoru

Bu yıl 8 ihale yaptıklarını belirten Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, “13 milyar TL değer oluşturarak rekor diye nitelendirebileceğimiz gelir rakamına ulaştık. Şirket payı toplam geliri olarak en az 4 milyar TL elde edilecek” dedi.

28.10.2017Ekonomi
İnşaata herkes değil gücü olan girsin

İnşaata herkes değil gücü olan girsin

EMLAK Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum yeterli öz kaynağı olmayan firmaların gayrimenkul sektörü için sorun yarattığına dikkat çekti.

26.10.2017Ekonomi
İlk toplu konut dönüşüyor

İlk toplu konut dönüşüyor

Emlak Konut GYO’ya devredilen Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olan Ankara’daki Saraçoğlu Mahallesi’nde dönüşüm başlıyor. Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada Kızılay’da bulunan 121 bin metrekare büyüklüğündeki arazide tüm yapıların ve ağaçların korunarak geçmişe uygun şekilde proje tasarlanacağı belirtildi.

18.10.2017Ekonomi
İlk toplu konut dönüşüyor

İlk toplu konut dönüşüyor

1940’lı yıllarda Emlak Bankası tarafından kamu çalışanları için hayata geçirilen ve Cumhuriyetin ilk toplu konut projesi olarak bilinen Ankara Saraçoğlu Mahallesi, TOKİ iştirakı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na (GYO) devredilmişti.

17.10.2017Ekonomi
Yabancının gözü mega projelerde

Yabancının gözü mega projelerde

Gayrimenkul sektörünün nabzının attığı Cityscape Global 2017’de yabancılar mega projelere büyük ilgi gösterdi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “En çok yeni havalimanı ve bağlantı yolları sordular” dedi

21.09.2017Ekonomi
3.8 milyarlık Rivada imzalar atıldı

3.8 milyarlık Riva'da imzalar atıldı

Galatasaray Spor Kulübü’nün İstanbul Riva’daki arsası için Emlak Konut’un açtığı ihaleyi kazanan Yılmaz İnşaat ile Emlak Konut ve Galatasaray Spor Kulübü arasında imzalar atıldı.

14.09.2017Ekonomi
Mega projeler yabancı takibinde

Mega projeler yabancı takibinde

EMLAK Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Avrupa’da, Ortadoğu’da iş yapan firmalar Cityscape fuarına ilgi gösteriyor. 50 projemizle fuara katılsak da amacımız sıcak satış değil. Türkiye’nin potansiyelini anlatmaya geldik. Türkiye’den ev alana vatandaşlık verdiğimizi ve KDV muafiyetini anlatacağız” dedi.

12.09.2017Ekonomi
İstanbul’a  ‘yeni yaka’

İstanbul’a ‘yeni yaka’

Emlak Konut bugüne kadar 13 bin birim inşa ettiği ve 15 milyar liradan fazla yatırım yaptığı İstanbul Başakşehir’de yeni bir proje hayata geçiriyor. İstanbul’un yeni yakası olarak tanımlanan ‘Kuzey Yakası’ projesinde ofis, otel, hayvanat bahçesi ve şehir parkı yer alacak.

8.09.2017Ekonomi
Emlak Konut Bizim Mahalle geliyor İlk etap ihalesi 26 Eylülde

Emlak Konut Bizim Mahalle geliyor! İlk etap ihalesi 26 Eylül'de

Emlak Konut GYO, hepimizin özlem duyduğu sıcak mahalle yaşamını Bizim Mahalle ile İstanbul Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik bir alanda yeniden hayata geçiriyor.

21.08.2017Ekonomi
1 milyon m2 ‘Mahalle’

1 milyon m2 ‘Mahalle’

EMLAK Konut GYO, mahalle yaşamını ‘Bizim Mahalle’ projesi ile İstanbul Küçükçekmece’de 1 milyon metrekarelik bir alanda yeniden hayata geçiriyor.

20.08.2017Ekonomi
Riva arazinin ihalesi tartışma yarattı

Riva arazinin ihalesi tartışma yarattı

Galatasaray‘ın Riva’daki arsası için gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Fema İnşaat ve KLV İnşaat İş Ortaklığı belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamayınca ihale en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat’a verildi. İhaleyi kaptıran ortaklar duruma itiraz edeceklerini açıklarken, arsanın yeni sahibi ise sözleşme için gün sayıyor. Bu karışıklık yüzünden 180 milyon lira kayba uğrayan GS ise sessizliğini koruyor.

17.08.2017Ekonomi
9 milyarlık ihale yaptı

9 milyarlık ihale yaptı

EMLAK Konut GYO aralarında Galatasaray’ın Riva’daki arsası ile Tariş Kooperatifler Birliği’nin İzmir Alsancak’taki arsasının da olduğu 5 projenin ihalesini haziran ayında tamamladı.

22.06.2017Ekonomi
Riva Arazisi için 3.1 milyarlık gelir hedefi

Riva Arazisi için 3.1 milyarlık gelir hedefi

Galatasaray’ın İstanbul Riva’daki 1 milyon metrekarelik arsası dün ihale edildi. Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı 3.1 milyarlık satış geliri olan bir proje yapacağını taahhüt etti. Emlak Konut ve kulübe ise 1 milyar 178 milyon teklif edildi.

15.06.2017Ekonomi
Riva’ya 1 milyarlık teklif

Riva’ya 1 milyarlık teklif

GALATASARAY Spor Kulübü’nün İstanbul Riva arsası dün Emlak Konut GYO öncülüğünde ihaleye çıktı. Hasılat paylaşım modeliyle yapılacak projeye yoğun ilgi vardı.

8.06.2017Ekonomi
5 dev ihale

5 dev ihale

Emlak Konut GYO 5 proje için ihaleye çıkıyor. Haziran ve temmuz aylarında ihalesi gerçekleştirilecek; İstanbul Riva, Zeytinburnu, Tuzla ve 2 etap şeklinde ihale edilecek olan İzmir Alsancak’taki projeler toplamda 1 milyon 327 bin metrekarelik araziyi kapsıyor.

11.05.2017Ekonomi
Ev satışları  3’e katlandı

Ev satışları 3’e katlandı

EMLAK Konut GYO 2017 yılının ilk çeyrek satış rakamlarını açıkladı.

3.04.2017Ekonomi
Cannes müjdesi

Cannes müjdesi!

Almanya, Avusturya ve Hollanda’nın yoğun ‘siyasi saldırısı’ altındaki Türkiye, Cannes’da gayrimenkul fuarında ilgi odağı oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’ye daha yakından bakanların fırsatları gördüğünü belirterek, “Gayrimenkul sektörünün merakla beklediği yüzde 4’ü bulan tapu harçlarında indirimde son aşamaya gelindi. Yakında müjdeyi Maliye Bakanımız verecek” dedi.

14.03.2017Ekonomi
1 aylık ciro 2.6 milyar TL

1 aylık ciro 2.6 milyar TL

Emlak Konut GYO öncülüğünde başlayan kampanya seferberliği konut alıcısını harekete geçirdi. 1 ayda 2 bin 300 ev satıldı, 2.6 milyar lira ciro sağlandı. Düşük faiz ve uzun vade fırsatları sunan kampanya 31 Mart’ta sona erecek.

1.03.2017Ekonomi
İşte, 20 yıl vadeli konut projeleri ve kredi veren bankalar

İşte, 20 yıl vadeli konut projeleri ve kredi veren bankalar

20 yıl vadeli konut projeleri vatandaşların takibinde kalmaya devam ediyor. Ev sahibi olma hayali kuranlar, Ankara, İstanbul ve Bursa gibi illerde kampanya ile 240 ay vadeli konut sahibi olabilecek. Peki, kredi veren bankalar hangileri? İşte, 20 yıl vadeli konut projeleri!

6.02.2017Ekonomi
20 yıl vadeli konut kredisi hangi bankalarda geçerli Emlak Konut kredileri için detaylar

20 yıl vadeli konut kredisi hangi bankalarda geçerli? Emlak Konut kredileri için detaylar

20 yıl vadeli konut kredisinin ayrıntıları vatandaşların son günlerde en çok merak ettiği konulardan biri. Ev alma hayali kuran vatandaşlar, hayallerini gerçeğe dönüştürmelerini sağlayacak olan vadeli konut kredisinin faiz oranı, hangi bankalarda geçerli olduğu gibi konuları araştırıyor. İşte, 20 yıl vadeli konut kredisinin detayları!

4.02.2017Ekonomi
20 yıl vadeli emlak konut kredisi hangi bankalarda geçerli

20 yıl vadeli emlak konut kredisi hangi bankalarda geçerli?

20 yıl vadeli emlak konut kredisiyle ilgili çıkan haberler ev sahibi olmanın hayalini kuran vatandaşlar için umut kapısı oldu. 2 ay sürecek kampanyanın detaylarını merak eden vatandaşlar, 20 yıl vadeli konut kredisinin ayrıntılarını araştırmaya başladı. Peki, konut kredisi hangi bankalarda geçerli olacak? Vadeli konut kredisinde hangi projeler yer alıyor? İşte, merak edilen tüm soruların cevabı!

2.02.2017Ekonomi
240 ay vadeli konut satışı başlıyor Hangi projelerde geçerli olacak

240 ay vadeli konut satışı başlıyor! Hangi projelerde geçerli olacak?

240 ay (20 yıl) vade ile konut sahibi olma fırsatı resmen hayata geçiyor. Konut alımını kolaylaştırmak adına çeşitli imkanları sağlamaya çalışan GYODER ve KONUTDER, 1 Şubat Çarşamba günü itibariyle 20 yıl vadeli konut sahibi olma sistemini hayata geçirecek. Peki, 240 ay vadeli konut nasıl alınır? İşte, detaylı bilgiler

31.01.2017Gündem
‘Tarihi fırsatı kaçırmayın’

‘Tarihi fırsatı kaçırmayın’

EMLAK Konut GYO’nun başlattığı kampanya seferberliğine Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği de (GYODER) katıldı.

26.01.2017Ekonomi
Konutta ikinci kampanya dalgası başlıyor

Konutta ikinci kampanya dalgası başlıyor

Markalı konut alıcıları için 240 ay vade, yüzde 0,75 ila 0,85 arasındaki faiz oranlarıyla tarihi kampanya düzenleniyor.

26.01.2017Ekonomi
20 yıl vadeli konut kredisi için detaylar belli oluyor

20 yıl vadeli konut kredisi için detaylar belli oluyor

20 yıl vadeli konut kredisi ile ev almak isteyen vatandaşlar için yeni bir umut kapısı olacak. Gayrimenkul sektörü temsilcileri ile bir araya gelen Emlak Konut GYO, şubatın ilk haftası itibariyle 20 yıl vadeli konut kredisi için harekete geçmeyi planlıyor. Vadenin artması ile kredi faizinin fazlalaşmasının da önüne geçmek isteyen yetkililer, bu imkanlarla birlikte konut satışlarında artış yaşanmasını umuyor. İşte 20 yıl vadeli konut kredisi hakkında bazı detaylar

20.01.2017Ekonomi
Evde büyük fırsat 20 yıl vade

Evde büyük fırsat 20 yıl vade

Darbe girişimi sonrası konutta kampanya seferberliği başlatan gayrimenkul sektörü şimdi de 2. seferberlik hareketi için düğmeye bastı. Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde Türkiye’de ilk kez 20 yıl (240 ay) vade ve düşük faizle konut satmaya hazırlanıyor. Vadenin 20 yıla çıkmasıyla taksitlerin düşmesi, dar ve orta gelirlinin sisteme dahil edilmesi hedefleniyor. Daha düşük faiz için de çalışmalar başladı.

18.01.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Saraçoğlu’nda umutlu olalım mı?

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’un “Saraçoğlu’nda 7/24 yaşayan nitelikli bir yaşam alanı kazandıracağız” sözleri, akıbeti merakla beklenen Saraçoğlu Mahallesi’ni bir kez daha gündemimize taşıdı. 

22.10.2017

Parasızlık yüzünden ‘iki çocuk’ta kaldık

LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, akademisyenlik döneminde bir ara Prof. Necmettin Erbakan’ın asistanlığını da yaptı.

12.03.2017