MENÜ

Emel Korkmaz

Emel Korkmaz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Emel Korkmaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Emel Korkmaz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 294 Emel Korkmaz haberi bulunmuştur.

Emel Korkmaz Haberleri

ALİKEV ile eğitime katkıya devam

ALİKEV ile eğitime katkıya devam

40’ıncı İstanbul Maratonu’nda 250 kişi ALİKEV ile birlikte gençlerin eğitimine katkı sağlamak üzere Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koştu.

15.11.2018Gündem
Şiirlerini dostları seslendirecek

Şiirlerini dostları seslendirecek

Şain Ataol Behramoğlu’nun toplumsal konuları işleyen yeni kitabı ‘Ne Çok Hain’de yer alan şiirler sanatçı dostları tarafından seslendirilecek.

2.01.2018Kitap Sanat
TÜBİTAK raporuna karartılmış tepkisi

TÜBİTAK raporuna 'karartılmış' tepkisi

GEZİ eylemleri sırasında İstanbul Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra ölen Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin davaya dün İstanbul 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

16.11.2017Gündem
Berkin Elvan’ın ailesinden TÜBİTAK raporuna büyük tepki

Berkin Elvan’ın ailesinden TÜBİTAK raporuna büyük tepki

Gezi olayları sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın vurulmasına ilişkin TOMA görüntülerinde ‘iyileştirme’ yapan TÜBİTAK’ın mahkemeye gönderdiği raporlara tepki gösteren Elvan ailesinin avukatları “Utanç verici bir rapor. Deliller karartılmış” dedi.

16.11.2017Gündem
Berkin Elvan davası öncesi yoğun güvenlik önlemi

Berkin Elvan davası öncesi yoğun güvenlik önlemi

Berkin Elvan davası öncesi İstanbul Adalet Sarayı çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

16.11.2017Gündem
Ali İsmailin düşleri için koşacaklar

Ali İsmail'in düşleri için koşacaklar

GEZİ Parkı eylemlerinde Eskişehir’de dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek için ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) adına 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda bugün koşacak grup, son antrenmanını yaptı.

11.11.2017Gündem
Ali İsmail’in düşleri için koşacaklar

Ali İsmail’in düşleri için koşacaklar

Gezi Parkı protestolarına destek vermek amacıyla Eskişehir’de katıldığı yürüyüşte dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek için ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) adına 39’uncu Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşacak olan müzisyen-oyuncu Melike Demirağ, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 90 yaşındaki maratoncu Safder Kartoğlu, tiyatrocu Hülya Karakaş, Korkmaz ailesi ve ALİKEV gönüllüleri son antrenmanlarını Maçka Demokrasi Parkında yaptı. 110 öğrenciye burs verdiklerini belirten Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, “Hedefimiz 100 bin öğrenci vermek. İnşallah bunu da geçeceğiz” dedi.

11.11.2017Gündem
Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet yazar, yönetici ve çalışanlarının tutuklanmasının 1.yılında aralarında avukatlar, sanatçılar, gazeteciler ve akademisyenlerinde bulunduğu 365 kişi tutuklu bulunan Akan Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Emre İper’in serbest bırakılmasını istedi.

29.10.2017Gündem
Ali İsmail Korkmaz, mezarı başında anıldı

Ali İsmail Korkmaz, mezarı başında anıldı

ESKİŞEHİR'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 4'üncü yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

10.07.2017Gündem
Ali İsmail Korkmazın annesi ilk kez o sokakta...

Ali İsmail Korkmaz'ın annesi ilk kez o sokakta...

Eskişehir’de, 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı protestolarında polis ve sivil kişilerin saldırısına uğrayıp tedavi gördüğü hastanede 38 gün sonra yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz, dövüldüğü sokakta anıldı. Baba Şahap Korkmaz, anne Emel Korkmaz ve ağabey Gürkan Korkmaz Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafının önüne kırmızı karanfil bıraktı.

2.06.2017Gündem
Ali İsmail Korkmaz, saldırıya uğradığı sokakta anıldı

Ali İsmail Korkmaz, saldırıya uğradığı sokakta anıldı

ESKİŞEHİR’de, 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı protestolarında polis ve sivil kişilerin saldırısına uğrayıp tedavi gördüğü hastanede 38 gün sonra yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz, dövüldüğü sokakta anıldı. Baba Şahap Korkmaz, anne Emel Korkmaz ve ağabey Gürkan Korkmaz Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafının önüne kırmızı karanfil bıraktı.

2.06.2017Gündem
Açlık grevinde 68. gün: Oğlumun sevdiği şeyleri yiyemiyorum

Açlık grevinde 68. gün: Oğlumun sevdiği şeyleri yiyemiyorum

Kanun Hükmünde Kararnameler ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevi bugün 68’inci gününe ulaştı. Açlık grevinin ilk günlerinde 24 saatlerini Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde geçiren iki eğitimci, sağlık durumlarının ağırlaşması, enfeksiyon risklerinin artması ve enerjilerini çabuk kaybetmeleri nedeniyle artık çoğunlukta evlerindeler.

14.05.2017Gündem
67. günde iki anneden destek

67. günde iki anneden destek

GEZİ eylemlerinde hayatlarını kaybeden Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz’ın anneleri Emsal Atakan ve Emel Korkmaz, KHK ile ihraç edildikleri için 67 gündür açlık grevini sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek olmak için bugün Anneler Günü’nde bir günlük açlık grevi yapacaklarını açıkladı.

13.05.2017Gündem
Ali İsmail Korkmaz davasında flaş gelişme

Ali İsmail Korkmaz davasında flaş gelişme

KAYSERİ’de görülen Eskişehir’de Ali İsmail Korkmaz’ın öldürülmesi davasında Yargıtay’ın bozma kararından sonra mahkeme yeni kararını açıkladı. Daha önce 'basit yaralamadan' 3 yıl 4 ay hapis cezası alan fırıncı Ebubekir Harlar, bu kez 'kasten yaralamadan ölüme neden olmak' suçundan 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. İlk yargılamada beraat eden polis memuru Hüseyin Engin ise 'kasten basit yaralamadan' 7 ay 15 gün hapis cezası aldı, ancak hükmün açıklanması geri bırakıldı. Yargıtay, sanık polis memurları Mevlüt Saldoğan’a verilen 10 yıl 10 ay ve Yalçın Akbulut’a verilen 10 yıl hapis cezası ile fırıncılar İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu, Muhammet Vatansever’in 6’şar yıl 8’er ay hapis cezalarını onamıştı.

5.04.2017Gündem
Öldüren tekmeye 707 bin TL tazminat

Öldüren tekmeye 707 bin TL tazminat

İçişleri Bakanlığı, Eskişehir’deki Gezi eylemleri sırasında polisler ve siviller tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın ailesine 650 bin TL manevi, 57 bin 180 TL maddi olmak üzere, 707 bin 180 TL tazminat ödemeye mahkûm edildi.

26.03.2017Gündem
Ali İsmail Korkmaz’ın hayallerinin peşinde ‘Adım Adım’

Ali İsmail Korkmaz’ın hayallerinin peşinde ‘Adım Adım’

Emel Korkmaz, oğlu adına kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) vesilesiyle öğrencilere burs toplamak için yarınki İstanbul Maratonu’nda koşacak.

11.11.2016Keyif
Alinin adımlarıyla koşmaya başladım

'Ali'nin adımlarıyla koşmaya başladım'

Emel Korkmaz, bir buçuk aydır her sabah iki saat koşarak 13 Kasım’da yapılacak olan 38’inci Vodafone Maratonu’na hazırlanıyor. Amacı, Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın eğitim bursu verdiği 52 yoksul öğrenci sayısını binlere ulaştırmak için gereken bağışı arttırmak.

5.11.2016Gündem
Cumhuriyete IPI desteği: Gazeteciler  derhal bırakılsın

Cumhuriyet'e IPI desteği: Gazeteciler derhal bırakılsın

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarlarına yönelik operasyon dün 4. günü geride bırakırken, gazete binasının önündeki ‘Cumhuriyet Nöbeti’ ve destek ziyaretleri devam etti.

3.11.2016Gündem
Ali İsmail Korkmaz ölümünün 3’üncü yılında anıldı

 Ali İsmail Korkmaz ölümünün 3’üncü yılında anıldı

Eskişehir'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 3’üncü yılında Hatay’daki mezarı başında anıldı.

10.07.2016Gündem
Ali İsmail Korkmaz davası yeniden başladı

Ali İsmail Korkmaz davası yeniden başladı

ESKİŞEHİR’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesi ile ilgili dava Yargıtay’ın usul yönünden bozulması ardından Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülmeye başladı. savunma yapan sanık polis memuru Yalçın Akbulut, "Hayatını kaybeden kişiye karşı hiçbir müdahalem olmadı. Hazırlanan rapor döneminde TÜBİTAK’ta çalışanların ’Paralel örgüt’ üyesi olabilecekleri düşüncesindeyim" dedi. Yeniden görülen Ali İsmail Korkmaz davasında bugün kararın çıkabileceği belirtildi.

18.04.2016Gündem
Berkin Elvan ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı

Berkin Elvan ölüm yıldönümünde mezarı başında anıldı

GEZİ Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı’nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede 15 yaşında yaşamını yitiren Berkin Elvan ölümünün 2. yılında mezarı başında anıldı. Anne Gülsüm Elvan, anma sırasında sinir krizi geçirince ambulansla hastaneye kaldırıldı.

11.03.2016Gündem
‘Talimatı ben verdim’ diyen de yargılansın

‘Talimatı ben verdim’ diyen de yargılansın

Eskişehir'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesiyle ilgili davanın temyiz duruşması Yargıtay 1. Ceza Dairesi’nde yapıldı.

21.01.2016Gündem
Ali İsmail Korkmaz, mezarı başında anıldı

Ali İsmail Korkmaz, mezarı başında anıldı

Eskişehir'de, Gezi Parkı odaklı olaylarda darbedilen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, ölümünün ikinci yılında Hatay'da mezarı başında anıldı.

10.07.2015Gündem
Ali İsmail Korkmazın 2. ölüm yıl dönümü

Ali İsmail Korkmaz'ın 2. ölüm yıl dönümü

Bugün, Gezi olayları sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın 2. ölüm yıl dönümü. 3 Haziran 2013'te Eskişehir'de sivil kıyafetli kişilerin sopalarla saldırdığı Ali İsmail Korkmaz, 38 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdikten sonra 19 yaşında hayatını kaybetti.

10.07.2015Kelebek
Abdullah Cömert davası 12 Haziran tarihine ertelendi

Abdullah Cömert davası 12 Haziran tarihine ertelendi

Gezi Parkı odaklı eylemler sırasında Hatay'da hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ölümüne ilişkin davaya devam edildi.

2.04.2015Gündem
Vurulma anında fenalaştı

Vurulma anında fenalaştı

HATAY’daki Gezi Parkı protestoları sırasında başına isabet eden biber gazı kapsülüyle ölen Abdullah Cömert’le ilgili davanın 3’üncü duruşması dün Balıkesir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

1.04.2015Gündem
Abdullah Cömertin annesi hastaneye kaldırıldı

Abdullah Cömert'in annesi hastaneye kaldırıldı

Abdullah Cömert'in ölümüyle ilgili davada olay anı görüntüleri izlenirken, anne Hatice Cömert ve baba Edip Cömert biran da ağlamaya başladı. Silah sesleri, vurulma anı ve 'Abdullah' haykırışları anında ise anne Hatice Cömert fenalaştı.

1.04.2015Gündem