MENÜ

Emeklilik

Emeklilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emeklilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.880 Emeklilik haberi bulunmuştur.

Emeklilik, kişilerin yasalarca belirlenen uzunca bir süre çalıştıktan sonra çalışma hayatından tamamen çekilmeleri. Bu kimselere emekli veya tekaüt denir. Emekliler, geçmiş hizmetleri nedeniyle, çalışmaksızın, belirli ve düzenli bir gelir almaya hak kazanırlar. Bununla birlikte, gündelik kullanımda, kanuni zorunluluğu doldurmadan iş bırakmış kimseler de zaman zaman emekli olarak adlandırılırlar.

Emeklilik, genellikle kişinin ekonomik durumunun yanı sıra hayattaki rolünde de önemli değişikliklerin meydana gelmesi anlamına gelir.

 

Devamı...

Emeklilik Haberleri

Dubaili iş adamlarından o ilimize 1 milyar dolarlık yatırım kararı

Dubaili iş adamlarından o ilimize 1 milyar dolarlık yatırım kararı

Elazığ Valiliğinin girişimleri sonucu kentte yatırım araştırması yapan Dubaili iş adamları 1 milyar dolarlık yatırım kararı aldı.

12.12.2017Ekonomi
Yeneroğlu: Avrupalı Türkler rahat olsun

Yeneroğlu: Avrupalı Türkler rahat olsun

OECD’nin içeriğini belirlediği Vergi Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Sözleşmesi 1 Temmuz’da yürürlüğe girdi. Türkiye dahil 115 ülke imzaladığı sözleşmenin Avrupalı Türkler açısından olumsuz sonuçlar doğuracağına ilişkin endişelerin yersiz olduğunu belirten AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Hürriyet’e şu açıklamayı yaptı:

12.12.2017Ekonomi
Savaş pilotları yuvaya dönüyor... 64 subay atandı

Savaş pilotları yuvaya dönüyor... 64 subay atandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığındaki ihraçlar nedeniyle oluşan pilot açığının giderilmesine yönelik çalışmalar sonuç vermeye başladı. Pilot ihtiyacının karşılanmasına ilişkin çalışmalar kapsamında 64 subay atandı.

10.12.2017Gündem
YÖK 75 yaş düzenlemesinin detaylarını açıkladı... Bir yıllık sözleşme yapılacak

YÖK 75 yaş düzenlemesinin detaylarını açıkladı... Bir yıllık sözleşme yapılacak

YÖK, 75 yaş düzenlemesinin detaylarını açıkladı. Buna göre, devlet üniversitelerinde emeklilik yaş haddini doldurmuş öğretim üyeleri için rektörlük teklifiyle yapılan başvurular ihtiyaca ve öncelikli alan olup olmadığına göre değerlendirilecek. Sözleşmeli olması uygun görülenler, emeklilik yaş hadlerini doldurdukları tarihten itibaren birer yıl çalıştırılabilecek. Sözleşmeler öğretim üyelerinin 75 yaşını doldurdukları tarihi geçmemek üzere emeklilik veya yaşlılık aylığı bağlanıncaya kadar birer yıllık sürelerle uzatılabilecek. Bu akademisyenler idari görev yapamayacak, senato üyesi olamayacaklar.

9.12.2017Eğitim
Emeklinin beklediği haber.. Ücret kesme sistemi..

Emeklinin beklediği haber.. Ücret kesme sistemi..

Memur hatası nedeniyle emekli maaşı kesilip mağdur edilen vatandaşların sorunu çözüldü. Yapılan düzenleme ile eksik günler tamamlanacak, maaş sürecek, borçlu da emekli olabilecek.

9.12.2017Ekonomi
ÇTSO üyelerine ucuz kredi imkanı sağlayacak

ÇTSO üyelerine ucuz kredi imkanı sağlayacak

ÇTSO üyelerine ucuz kredi imkanı sağlayacak

8.12.2017Merkez
Hayal değil gerçek olsun

Hayal değil gerçek olsun

Bir hayalin peşinde koşulan hedefler için atılacak adımlar en önemli hamlelerdir. Özellikle de finansal konularda. Yapılan araştırmalar Türkiye’deki herkesin hayali olduğunu, ancak bu hayale ulaşmak için doğru planlama yapmadığını gösteriyor.

8.12.2017Advertorial
Sofuoğlu 6. şampiyonlukla bitirmek istiyor

Sofuoğlu 6. şampiyonlukla bitirmek istiyor

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, kariyerinin 20. yılında Dünya Supersport Şampiyonası 2018 sezonunda 6. şampiyonluğunu elde edip kariyerini tamamlamak istiyor.

8.12.2017Motor Sporları
Beşiktaşın 10 sırrı

Beşiktaş'ın 10 sırrı

Beşiktaş’ı Şampiyonlar Ligi’nde tarihi başıraya götüren en önemli etmen ‘yerli-yabancı karması’ oldu. Yerliler kendilerini geliştirirken, hemen hepsi bir dünya markası olan yabancıları da İstanbul’a, emeklilik yaşamaya değil, hâlâ daha futbola ve başarıya aç gerçek profesyoneller olarak geldi.

7.12.2017Futbol
Emeklilik maaşı hesaplama nasıl yapılır 4A/4B emekli maaşı sorgulama

Emeklilik maaşı hesaplama nasıl yapılır? 4A/4B emekli maaşı sorgulama

Emeklilik maaşının nasıl sorgulanacağını merak eden 4A ve 4B çalışanlarının ilgili konuyla ilgili araştırmaları devam ediyor. Emekli maaşı hesaplama işlemlerinin yapılabilmesi için bazı bilgileriniz gereklidir. E-Devlet üzerinden bu bilgileri yazarak kolay bir şekilde emeklilik maaşı hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşte, emekli maaşı hesaplamanın detayları.

7.12.2017Gündem
İşsizlik maaşı hesaplama ekranı... İşsizlik maaşı nasıl alınır

İşsizlik maaşı hesaplama ekranı... İşsizlik maaşı nasıl alınır?

İşsizlik maaşını nasıl alınacağını merak eden yüz binlerce vatandaş konuyla alakalı araştırma ve sorgulama yapmaya devam ediyorlar. İşsizlik maaşı almak isteyen işsiz kalmış vatandaş, son 120 gün içerisinde prim ödemiş ve son 3 senede 600 gün işsizlik prim yatırmış olması gerekmektedir. Öte yandan işsizlik maaşı alacak olan vatandaşlar, işsizlik maaşının nasıl hesaplanacağını merak ediyorlar. Peki, İşsizlik maaşı nasıl alınır? Şartları nelerdir?

7.12.2017Gündem
Erken emeklilik şartları nelerdir Ne zaman emekli olabilirim sorusu cevap buluyor

Erken emeklilik şartları nelerdir? Ne zaman emekli olabilirim sorusu cevap buluyor

Erken emeklilik şartlarını merak eden milyonlarca çalışan vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını ve sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Çalışma hayatını bir kenara bırakıp artık emekliliğe geçmek isteyen vatandaşlar, erken emeklilik için gerekli olan şartları merak ediyorlar. Öte yandan SGK tarafından hizmete geçirilen emeklilik yaşı hesaplama robotuyla birlikte, ne zaman emekli olacağınızı öğrenebiliyorsunuz. İşte detaylar.

7.12.2017Gündem
500 bin kişinin gözü AYMde... Karar Çarşamba günü belli oluyor

500 bin kişinin gözü AYM'de... Karar Çarşamba günü belli oluyor

CHP'nin, polislerin özlük haklarının iyileştirilmesi için Anayasa Mahkemesine (AYM) götürdüğü yasa değişikliğinde karar günü belli oldu. Çalışan, emekli ve aileleriyle birlikte yaklaşık 500 bin kişiyi ilgilendiren davayla ilgili Anayasa Mahkemesi 13 Aralık Çarşamba günü kararını açıklayacak.

7.12.2017Ekonomi
Küresel finans sistemi yeni bir döneme giriyor

Küresel finans sistemi yeni bir döneme giriyor

FİNANS ve iş dünyasını bir araya getiren ‘Türkiye Finans Forumu’nun açılışında konuşan Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bilâ, teknolojide yaşanan gelişmelerin finans sektörünü de olumlu yönde etkilediğini dile getirdi. Küresel finans sisteminin bir yandan normalleşirken öte yandan teknolojik gelişmelerle yeni bir döneme girdiğini kaydeden Bilâ, “Türkiye ekonomisinde en sağlam ayaklardan birinin finans kesimi olduğunu biliyoruz. 2000’li yıllarda yapılan reformlar ve sektördeki konsolidasyonun bu sağlam yapıda önemli rolü olduğu açık. Ancak ondan sonra da finans kesiminin önemini benimseyip ona göre adımlar atılması sayesinde, 2008 küresel krizine rağmen bu sektörün yapısı sağlam kalabildi. Küresel kriz sonrasında küresel finans sisteminde başlayan değişimin devam ettiğini görüyoruz. Bu değişim aslında bize krizden çıkışın yani normalleşmenin başta ABD olmak üzere her ülkede farklı politika  evreleriyle gerçekleşeceğini gösteriyor” dedi.

6.12.2017Ekonomi
2017 sigorta sektörü için dolu bir yıl oldu

2017 sigorta sektörü için dolu bir yıl oldu

‘Türkiye Finans Forumu’nda “Sigortacılığın Ekonomiye Katkısı ve Sektördeki Son Gelişmeler” başlıklı Sigorta ve Bireysel Emeklilik Oturumu düzenlendi. Hürriyet gazetesi yazarı Noyan Doğan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı ve Eureko Sigorta CEO’su Can Akın Çağlar ve Türkiye Sigorta Birliği BES Başkanı ve Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan sektör hakkında son gelişmeleri değerlendirdi. 2017’nin özellikle sigorta ve bireysel emeklilik açısından önemli bir yıl olduğunu anlatan katılımcılar, “Otomatik katılım uygulaması başladı. 7 milyon kişi BES ile tanıştı. Yarısı girdi, yarısı çıktı. Bu kamunun pek hoşuna gitmedi. Üç-dört yıldır süren trafik sigortası sorunu çözüldü. Bu da sigortacıları memnun etmedi. Arkadan katılım sigortacılığı ile ilgili gelişmeler yaşandı... Kısacası 2017 sektör açısından dolu bir yıldı” dedi.

6.12.2017Ekonomi
Piyasaların önü açık

Piyasaların önü açık

Türkiye Finans Forumu, ‘Sermaye Piyasaları’ oturumu ile sona erdi. Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ’ın yeni yılda borsada milyarlık halka arzların olacağı müjdesini verdiği oturumda sermaye piyasalarında önümüzdeki 5 yılda güçlü büyüme sağlanacağı vurgulandı.

6.12.2017Ekonomi
BES nedir Otomatik sistemde yaş sınırı

BES nedir? Otomatik sistemde yaş sınırı

Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, BES'te (Bireysel Emeklilik Sistemi) 18 yaş düzenlemesiyle ilgili açıklamada bulundu. Otomatik BES’in tanımı ve kapsamı merak konusu oldu. Peki BES nedir? Otomatik BES kimleri kapsıyor?

6.12.2017Ekonomi
Bakan Ağbal açıkladı... KDVde 32 yıllık kural değişiyor

Bakan Ağbal açıkladı... KDV'de 32 yıllık kural değişiyor

Finans ve iş dünyasını bir araya getiren Türkiye Finans Forumu başladı. Açılış konuşmasını Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila yaptı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV sistemi ile ilgili 32 yıllık kuralın değişeceğini açıkladı. Bireysel Emeklilik Sistemi ile (BES) ilgili açıklamalarda bulunan Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç ise, “BES’te katılım için işveren katkısı gibi talepler var. Rafa kalkmadı. Başbakan Yardımcımız ile çalışıldı o konu. 18 yaş meselesi kanun gerektiriyor. Rafa kalkmadı ama kanun gerekiyor" dedi. Forum'da konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise, 23 bin firmaya döviz ile borçlanma yasağı geleceğini açıkladı. Hürriyet Gazetesi'nin düzenlediği Türkiye Finans Forumu'ndaki gelişmeleri dakika dakika canlı blog olarak aktarıyoruz.

6.12.2017Ekonomi
Hürriyet’ten dev finans forumu

Hürriyet’ten dev finans forumu

FİNANS ve iş dünyası bugün Hürriyet gazetesi tarafından düzenlenen ‘Türkiye Finans Forumu’nda buluşacak.

5.12.2017Ekonomi
Bakandan flaş taşeron işçi açıklaması

Bakan'dan flaş taşeron işçi açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı ve AK parti genel Başkanı Recep tayyip Erdoğan'ın bugün grup konuşmasında açıkladığı taşeron işçilere kadro konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Sarıeroğlu, 450 bin taşeron çalışanın 'amasız, fakatsız' şekilde direkt kadroya alınacağını söyledi. Çalışma Bakanı ayrıca devir işlemlerinin kıdemle beraber olacağını söyledi.

5.12.2017Ekonomi
Fransızlar emeklilikte daha avantajlı

Fransızlar emeklilikte daha avantajlı

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nın (OECD) yayınladığı raporda, Fransız vatandaşlarının, diğer üye ülkelere göre daha erken emekliye ayrıldığı ve daha uzun süre emeklilik hakkından yararlandığı belirtildi.

5.12.2017Ekonomi
Kayıt dışına 1.4 milyon TL ceza

Kayıt dışına 1.4 milyon TL ceza

Kayıt dışına 1.4 milyon TL ceza

4.12.2017Isparta
Sigortacılar ‘Türkiye Finans Forumu’nda buluşuyor

Sigortacılar ‘Türkiye Finans Forumu’nda buluşuyor

SİGORTACILAR, Finans Zirvesi’nde buluşacak. Hürriyet, 6 Aralık’ta, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla, İstanbul Swiss Otel’de düzenleyeceği Türkiye Finans Forumu’nda finans dünyası ile iş dünyasını buluşturuyor.

3.12.2017Ekonomi
Müftülere nikah kıyma yetkisi Resmi Gazetede yayınlandı

Müftülere nikah kıyma yetkisi Resmi Gazete'de yayınlandı

İl ve ilçe müftülüklerine evlendirme memurluğu görev ve yetkisinin verilmesine ilişkin düzenlemeyi içeren yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.

2.12.2017Gündem
Münip Utandı’dan veda konseri

Münip Utandı’dan veda konseri

Münip Utandı, kuruluşundan bu yana görev yaptığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’ndan emekli oldu. 3 Aralık’ta CRR’deki jübile konserinde koro Hüseyin Fahreddin Dede’nin Acemaşiran Ayin-i Şerif’ini icra edecek, Utandı ise 3. Selim, Ahmet Rasim, Sadi Işılay ve Rakım Elkutlu’nun şarkılarını yorumlayacak.

30.11.2017Kitap Sanat
‘İngiltere, AB’den ayrılmak için 50 milyar Euro ödeyecek’

‘İngiltere, AB’den ayrılmak için 50 milyar Euro ödeyecek’

AVRUPA Birliği’nden ayrılma kararı alan İngiltere’nin ayrılık müzakerelerinde AB tarafında Fransa ve Almanya’yı pazarlık masasına oturtabilmek için 50 milyar Euro boşanma tazminatı ödemeye hazır olduğu öne sürüldü.

29.11.2017Dünya
E-Devlet emeklilik yaşı sorgulama işlemi nasıl yapılır Ne zaman emekli olurum sorgulama sayfası

E-Devlet emeklilik yaşı sorgulama işlemi nasıl yapılır? Ne zaman emekli olurum sorgulama sayfası

E-Devlet üzerinden emeklilik yaşını hesaplamak isteyen vatandaşlar konuyla alakalı bilgileri internet üzerinden araştırmaya devam ediyorlar. Emekli olabilmek için emeklilik yaşlarını bekleyen vatandaşlar ve emeklilik yaşını bilmeyen vatandaşlar SGK tarafından uygulamaya konulan "Ne Zaman Emekli Olurum" uygulamasıyla beraber emeklilik yaşlarını öğrenebiliyorlar. İşte detaylar.

29.11.2017Gündem
Müthiş iddia Birlikten ayrılmak için 260 milyar lira ödeyecek

Müthiş iddia! "Birlik'ten ayrılmak için 260 milyar lira ödeyecek"

Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı alan İngiltere, ayrılık müzakerelerinde AB tarafında Fransa ve Almanya'yı pazarlık masasına oturtabilmek için 50 milyar sterlin (yaklaşık 260 milyar lira) boşanma tazminatı ödeyecek.

29.11.2017Dünya
AB yetkilisi: İngiltere AB’ye 50 milyar sterlin boşanma tazminatı ödeyecek

AB yetkilisi: İngiltere AB’ye 50 milyar sterlin boşanma tazminatı ödeyecek

AB yetkilisi: İngiltere AB’ye 50 milyar sterlin boşanma tazminatı ödeyecek

29.11.2017Merkez
Kadınlar parayı yönetmeyi öğreniyor

Kadınlar parayı yönetmeyi öğreniyor

Kadınlar parayı yönetmeyi öğreniyor

29.11.2017İzmir
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor Sosyal güvenlik alanında çok önemli değişiklik

Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Sosyal güvenlik alanında çok önemli değişiklik

Eylül ayından bu yana maaşı düşen asgari ücretlinin beklediği torba yasa nihayet yasalaştı. Yasa çıktıktan sonra aradaki fark asgari geçim indiriminin artırılması ile telafi edilecek ve asgari ücretli 1.404,6 lira almaya devam edecek. Ayrıca torba yasa ile sosyal güvenlik alanında birçok değişiklik olacak.

28.11.2017Ekonomi
Erdemli Belediyesinde emekli ikramiyeleri erken yatıyor

Erdemli Belediyesi'nde emekli ikramiyeleri erken yatıyor

Erdemli Belediyesi'nde emekli ikramiyeleri erken yatıyor

28.11.2017Erdemli
Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyü Fiba’nın oluyor

Groupama Emeklilik’in bireysel emeklilik portföyü Fiba’nın oluyor

Fibaemeklilik, Groupama Emeklilik ile bireysel emeklilik portföyünü devralmak üzere anlaşma imzaladı.

28.11.2017Ekonomi
Mavi kart sahibine kolaylık sağlanacak mı

Mavi kart sahibine kolaylık sağlanacak mı

Münih’te sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Mavi Kart kullanım alanının genişletileceğini söyledi. Ancak borçlanarak emekli olma sisteminden yararlanmanın Türk vatandaşlığı dışında geçen süreler için gündeme gelmeyeceğini söyledi.

27.11.2017Dünya
Mavi kart sahibi de boçlanabilecek mi

Mavi kart sahibi de boçlanabilecek mi

Almanya’nın Münih kentinde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, mavi kart kullanım alanının genişletileceğini, ancak borçlanarak emekli olma sisteminden yararlanmanın hiçbir zaman gündeme gelmeyeceğini söyledi.

27.11.2017Dünya
Dolar kuru son değişimle ne kadar oldu

Dolar kuru son değişimle ne kadar oldu?

Dolar fiyatları ne kadar oldu sorusu son günlerin gündem konusu olmaya devam ediyor. Yeni haftaya nasıl başladığı merak edilen dolar fiyatları, öğle saatlerine doğru küçük düşüşler gösterdi. Sabah saatlerine artışla başladıktan sonra gün ortasında küçük düşüş yaşayan dolar, yatırımcının sorguladığı konular arasında yer alıyor. Peki, dolar kuru şu an ne kadar oldu? İşte, piyasalardan son gelişmeler ve kur hakkında bazı bilgiler

26.11.2017Ekonomi
Prof.Dr.Yurdanur Akgün,emekliliğe uğurladı

Prof.Dr.Yurdanur Akgün,emekliliğe uğurladı

Prof.Dr.Yurdanur Akgün,emekliliğe uğurladı

25.11.2017Eskişehir
Bu hafta da borsa kaybettirdi, altın ve döviz kazandırdı

Bu hafta da borsa kaybettirdi, altın ve döviz kazandırdı

Haftalık bazda Borsa İstanbul'da (BIST) işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 1,60 kaybettirirken, avro yüzde 2,18, altın yüzde 1,68 değer kazandı.

24.11.2017Ekonomi
Hürriyet’ten dev finans zirvesi

Hürriyet’ten dev finans zirvesi

Finans ve iş dünyası Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen Türkiye Finans Forumu’nda buluşacak.

24.11.2017Ekonomi
Emekli maaşı hesaplama robotu Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor

Emekli maaşı hesaplama robotu! Ne zaman emekli olurum sorusu yanıt buluyor

Emekli maaşını hesaplamak isteyen milyonlarca vatandaş konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Ne zaman emekli olurum sorusunu merak eden vatandaşlar SGK tarafından sağlanan emeklilik yaşı hesaplama robotuyla, emekli olacakları zamanı görüntüleyebiliyorlar.

24.11.2017Gündem
Şehit öğretmenleri anan Kaymakam duygulandı

Şehit öğretmenleri anan Kaymakam duygulandı

Şehit öğretmenleri anan Kaymakam duygulandı

24.11.2017Birecik
İstanbul Milli Eğitim’de ‘Öğretmenler Günü’ kutlaması... Öğretmenler korosu meslektaşları için söyledi

İstanbul Milli Eğitim’de ‘Öğretmenler Günü’ kutlaması... Öğretmenler korosu meslektaşları için söyledi

İstanbul Cemal Reşit Rey Konferans Salonu'nda 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir kutlama programı düzenlendi. Programda yer alan, Zeytinburnu Şemşettin Sami Ortaokulu öğretmenlerinden oluşan koro dakikalarca alkışlandı. İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Hepimiz çocuk olduk. Öğretmenler her birimizin idolleriydi" dedi.

24.11.2017Eğitim
Hükümetten 9 istek

Hükümetten 9 istek

Sigortacılar 2018 yılı için, trafik sigortasından bireysel emekliliğe kadar 9 konuda destek istedi. TSB Başkanı Can Akın Çağlar, trafik sigortasında serbest tarifeye geçmek istediklerini belirterek, BES’e otomatik katılımda cüzi de işveren katkısının sağlanması gerektiğini söyledi.

23.11.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Şirketler zarar etsin istemeyiz

Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, trafik sigortasında 9 ayda 200 milyon TL zarar olduğunu belirterek, “Şirketler zarar etsin istemeyiz. 2018’de serbest tarifeye geçilmeyecek, prim artışı içinse çalışıyoruz” dedi.

10.12.2017

Beşiktaş'ın 10 sırrı

Siyah beyazlılara Devler Ligi’nde tarih yazdıran en önemli etmen ‘yerli ve yabancıların mükemmel uyumu’ oldu. Kaliteli Türk oyuncuları, ‘yerli-yabancı ezikliğine’ kafayı takmadı. Yabancıları da İstanbul’a, emeklilik yaşamaya değil, futbola ve başarıya aç gerçek profesyoneller olarak geldi.

7.12.2017

Memurluk yok, kadro olacak

Kamu kurumlarında çalışan 450 bin taşeron işçi şartsız koşulsuz kadrolu olacak, belediyelerde çalışanlar ise yine belediye iştiraklerinde daimi olarak istihdam edilecek. Yeni düzenleme sadece kamuda çalışan işçileri ilgilendiriyor, özel sektörü kapsamıyor.

5.12.2017

Sigortalı ölmezse prim iade

Hayat şirketleri, geçmiş deneyimlerini de hesaba katarak, prim iadeli hayat sigortası adı altında yeni ürün geliştirdi. Sigortalı 10 yıl içinde vefat etmezse, ödediği tüm primleri geri alıyor. Sigortanın primleri ise döviz üzerinden belirleniyor.

3.12.2017

Maaşı düşen asgari ücretliye müjde

Eylül ayından bu yana maaşı düşen asgari ücretlinin beklediği torba yasa nihayet yasalaştı. Yasayla aradaki fark asgari geçim indiriminin arttırılması ile telafi edilecek ve asgari ücretli 1.404,6 lira almaya devam edecek. Ayrıca torba yasa ile sosyal güvenlik alanında birçok değişiklik olacak.

28.11.2017

Üç kuşaktır eğitimci

Eğitimci Mehmet Ali Sertatıl’ın 1954 yılında 14 öğrenciyle kurduğu İzmir Özel Çamlaraltı Koleji, bugün üçüncü kuşağın yönetiminde 620 öğrenciyle yoluna devam ediyor. Yıllardır tek bir noktada faaliyet gösteren İzmir’in köklü eğitim kurumlarından Çamlaraltı’nın gündeminde ikinci bir kampüs fikri bulunuyor.

23.11.2017