MENÜ

Emekli Köpek

Emekli Köpek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emekli Köpek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 572 Emekli Köpek haberi bulunmuştur.

Emekli Köpek Haberleri

İrem Çiçek: Hayata Süper Mario oyunu gibi bakıyorum

İrem Çiçek: 'Hayata Süper Mario oyunu gibi bakıyorum'

İrem Çiçek ile ilk 2011 yılında Ankara Seğmenler Parkı’nda buluştuk. Henüz 25 yaşında, hukuk diplomasını iki gün önce almış, genç ve güzel bir kadındı. Heyecanlıydı. Stajyer avukat olarak başladığı dava; yüzyılın davası ‘Ergenekon’ olacak ve Türkiye’ye babasının ‘suçsuz’ olduğunu anlatacaktı. Hiç kolay olmadı. Dursun Çiçek’in, ‘İrticayla Mücadele Eylem Planı’ başlıklı belgeyi imzaladığı iddia ediliyor, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargılanıyordu. Bundan beş yıl önce röportaj için buluştuğumuzda, telefonu, Woody Allen’ın ünlü filmi ‘Vicky Cristina Barcelona’nın müziğiyle çalan İrem Çiçek, bugüne kadar mahkeme salonlarında babasını savundu. Sonunda Ergenekon Davası, Yargıtay tarafından esastan bozuldu. Ona göre asıl her şey şimdi başlıyor.

30.04.2016Hayat
En büyük yardımcısı, köpeği

En büyük yardımcısı, köpeği

Fotoğrafta gördüğünüz golden cinsi sevimli köpek, belediye hizmetinde çalışan Çinli sahibine her gün yardım ediyor. İkili her sabah birlikte çöp toplamaya çıkıyor. İş bölümüne göre köpek plastik şişeleri toplayarak sahibine yardımcı oluyor.

16.03.2016Hayat
Kafanızı kurcalayan bazı sorulara cevaplar

Kafanızı kurcalayan bazı sorulara cevaplar

Biriyle aynı şişeyi paylaşma fikri size cazip gelmiyor mu? Yere düşen yiyeceği '5 saniye kuralı'na göre alıp yemek doğru mu? Bazen neden izlendiğimiz hissine kapılırız? Kafa karıştıran soruların yanıtı burada.

16.02.2016Hayat
Mizahın asırlık çınarı: Aziz Nesin 100 yaşında

Mizahın asırlık çınarı: Aziz Nesin 100 yaşında

Toplumsal gözlemleri ve keskin kalemiyle mizah, edebiyat ve düşünce tarihinde büyük iz bırakan 1915 doğumlu yazar Aziz Nesin, bugün 100 yaşında...

17.12.2015Keyif
İbrahimovic: Tüm Danimarkayı emekliye ayırdım

İbrahimovic: Tüm Danimarka'yı emekliye ayırdım

Danimarkalılar'ın 'artık emekli olma zamanı geldi' diyerek küçümsediği ve 'pembe külotlu' fotoğrafını bastığı Zlatan İbrahimovic, intikamını fena aldı. Yıldız oyuncu, Danimarka filelerine iki gol bırakarak, ülkesi İsveç'i EURO 2016'ya taşıdı. İbrahimovic golleriyle de yetinmedi, emekliliğini isteyen Danimarkalılar'a olay bir cevap verdi: Tüm Danimarka'yı emekliye ayırdım.

18.11.2015Futbol
Eski Uruguay Devlet Başkanı Mujica Türkiyeye gelecek

Eski Uruguay Devlet Başkanı Mujica Türkiye'ye gelecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica'nın Türkiye'ye geleceğini ve CHP'li belediyelerin ev sahipliğindeki etkinliklere katılacağını açıkladı.

23.10.2015Dünya
Somalı çocukların İstanbul hayali gerçek oldu

Somalı çocukların İstanbul hayali gerçek oldu

Kız Kulesini de gördüler, İstanbul Boğazını da… Saltanat kayığında gezdiler, Topkapı Sarayı’nda büyülendiler, Sultanahmet’te dua ettiler.

17.08.2015Gündem
Eskişehir’de bir haftada 10 köpek zehirlendi

Eskişehir’de bir haftada 10 köpek zehirlendi

ESKİŞEHİR’in 75’inci Yıl Mahallesi’nde bir haftada 10 küpeli sokak köpeğinin kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından zehirli et yedirilerek telef edildiği öne süren hayvanseverler tepki gösterdi. Zehirlenme olaylarının artması üzerine hayvanseverlerden bazıları sokak köpeklerini evlerinde koruma altına aldı.

4.05.2015Gündem
Aytaç Yörükaslan hayatını kaybetti (Aytaç Yörükaslan kimdir)

Aytaç Yörükaslan hayatını kaybetti (Aytaç Yörükaslan kimdir?)

Tiyatro sahnesinde ve Yeşilçam beyazperdesinde yıllarca rol alan emektar oyuncu Aytaç Yörükaslan 78 yaşında hayata veda etti.

26.02.2015Hayat
Evcil hayvan alamadan bu görüntüleri izleyin

Evcil hayvan alamadan bu görüntüleri izleyin

Cüneyt Özdemi'in sunduğu Kanal D haber bülteninde Sakaraya bölgesinde yoğun olarak terkedilen evcil hayvanların görüntüleri yürek burktu. Hayvanları beslemeye giden gönüllü hayvanseverlerden Sibel Arın Sezer, Arzu Demir ve emekli asker olan Turhan Hurma, hayvanların mama ihtiyaçlarını karşıladı.Golden gibi oldukça popüler cins hayvanların da bulunduğu köpekler, hayvanseverlere adeta "bizi de götürün" diye yalvardı. İçlerinden bir tanesi vardı ki, Seter cinsi olan bu terkedilmiş av köpeği onlarla birlikte geri dönme çabalı herkesi ağlattı. hayvanseverlerin aracının içine giren ve çıkmak istemeyen köpek, çıkarıldıktan sonra birkaç kez daha yine kapıdan girdi, daha sonra pencereden içerine atladı ve çıkmak istemedi. Tekrar indirildiğinde ve araç hareket edeceği sırada ise otomobilin üzerine çıktı. Av köpeğinin bu çabası sonuç verdi ve hayvansever Sibel Arın Sezer onu alıp evine götürmek zorunda kaldı.

3.02.2015Haber
Tatil için geldi, sokak hayvanları için bir daha dönmedi

Tatil için geldi, sokak hayvanları için bir daha dönmedi

BODRUM'da yazlığı bulunan emekli makinist 69 yaşındaki Ramazan Arslan, kendini tatilcilerin evlerine dönerken sokağa bıraktığı köpek ve kedilere adadı. Emekli maaşının yarısını bu hayvanlara harcayan Arslan, dört yıldır bu nedenle Almanya'daki yakınlarının yanına dönmüyor. Elinde yiyecekle sokakta göründüğünde onlarca kedi köpek Arslan'ın çevresini sarıyor.

25.01.2015Ege
Kahraman Rocky emekli oluyor

Kahraman Rocky emekli oluyor

ANKARA’da Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü’nde görev yapan ve 2007 yılında Sıhhiye katlı otoparkına bir kamyonete gizlenen 300 kilogram patlayıcıyı bularak kenti olası bir terör saldırısından kurtaran bomba arama köpeği Rocky emekli oluyor. Bombayı tespit eden bir diğer köpek Maske ölmüştü.

28.12.2014Gündem
Bodrumda 4 köpek daha zehirlendi

Bodrum'da 4 köpek daha zehirlendi

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, dört sokak köpeği kimliği belirsiz kişi veya kişilerce telef edilirken, Bodrum Hayvan Hakları Derneği inceleme başlatttı. Bodrum Belediyesi Hayvan Barınağı'nda şoför olarak çalışan Ç.A.'nın da görevi olmadığı halde içine uyuşturucu iğne koyduğu boruya üfleyerek, bir sokak köpeğini vurarak yakalamaya çalışması hayvanseverlerin tepkisine neden oldu.

2.12.2014Ege
İncirlikte K-9 köpeği için emeklilik töreni

İncirlik'te K-9 köpeği için "emeklilik töreni"

İncirlik'teki 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda konuşlu Amerikan Hava Kuvvetleri 39. Kanat Komutanlığı'nda görev süresi dolan K-9 köpeği 'Kira' için emeklilik töreni düzenlendi.

6.11.2014Dünya
Ağzında altın dişi olmayan  lüfer yiyemezdi

Ağzında altın dişi olmayan lüfer yiyemezdi

İstanbul Boğazı bir zamanlar lüfer cennetiydi. Kılıçların cirit attığı, köpekbalıklarının dev orkinosların peşine takıldığı, lüferin büyüğü 20 kiloluk kofanalardan günde 15 tane yakalamayanın “Balıkçıyım” demediği zamanlar vardı... Bugün Lüfer Bayramı’nı kutluyoruz, denizin efendileri, “Eskiden her gün bayramdı” diyor.

24.10.2014Hayat
Çankaya’yı koruyacaklar

Çankaya’yı koruyacaklar

YENİ Başbakanlık Binası ile Çankaya Köşkü yerleşkesinde görev yapacak üstün yetenekli köpeklerin eğitildiği Ankara Gölbaşı’ndaki Köpek Eğitim Merkezi (KEM) kapılarını Hürriyet’e açtı. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na (KOM) bağlı KEM’de eğitilen polis köpekleri zorlu sınav maratonuna tabi tutuluyor. 3’er aylık periyodik eğitimden geçirilen köpekler, 12’nci ayın sonunda testten başarılı olduklarında kursu tamamlayarak branşlara göre görevlendiriliyor.

17.08.2014Gündem
Bu hayat sadece 25 dakika uzakta

Bu hayat sadece 25 dakika uzakta

Büyükşehirde yaşıyorsunuz ama şehrin karmaşası ve büyüklüğü karşısında kendinizi küçülmüş, un ufak olmuş hissediyorsunuz. Kafanız da biraz karışık, kentten tamamen kopmak da istemiyorsunuz, hızlı hayatla aranıza sadece biraz mesafe koymak, kendinize ikinci bir hayat şansı tanımak istiyorsunuz. Bunu yapanlar var. Buluştuk, konuştuk, hayatlarının röntgenini çektik.

16.06.2014Hayat
En mutlu il Sinopun sırrı

En mutlu il Sinop'un sırrı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun yaptığı Yaşam Memnuniyeti Araştırması’nda Sinopluların yüzde 77,7’si ‘mutluyum’ dedi. Peki nedir bu mutluluğun kaynağı? Cevabı Sinop sokaklarında aradık.

19.04.2014Kelebek
Köpeği Aresin haczedilmesine itiraz edecek

Köpeği Ares'in haczedilmesine itiraz edecek

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, bin liralık borç için 7 yıldır çocuğu gibi baktığı Labrador Retriever cinsi “Ares’ isimli köpeği haczedilip, yediemin olarak kendisine teslim edilen 50 yaşındaki Mahmut Yazoğlu, avukatı aracılığıyla itirazda bulunacağını söyledi. Yazoğlu, haczin, Hayvan Hakları Kanunu'na aykırı olduğunu savundu.

9.02.2014Ege
Bin liralık borcu için köpeği haczettiler

Bin liralık borcu için köpeği haczettiler

MUĞLA Bodrum’da çok tartışılacak bir haciz işlemi yaşandı. 50 yaşındaki Mahmut Yazoğlu’nun 7 yıldır çocuğu gibi baktığı Labrador Retriever cinsi ’Ares’ adlı köpeği bin liralık borç için haczedildi. Haczedilen köpeği kendisine yediemin olarak teslim edilen Yazoğlu, "Köpeğim olmasa oğlumu mu haczedeceklerdi?" diyerek, tartışmanın fitilini ateşledi. Baro Başkanı Mustafa İlker Gürkan, alacaklı tarafın, karşı taraftan temel ihtiyaçları dışında uygun gördüğü herhangi bir şeyi haczedebileceğini söyledi. Hayvan Hakları Kanunu’na göre ise Ares, haczedilmez.

7.02.2014Gündem
Köpeğini haczettiler

Köpeğini haczettiler

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, 50 yaşındaki Mahmut Yazoğlu’nun bin liralık borç için 7 yıldır çocuğu gibi baktığı Labrador Retriever cinsi “Ares” isimli köpeği haczedildi. Haczedilen köpeği kendisine yediemin olarak teslim edilen Yazoğlu, “Köpeğim olmasa oğlumu mu haczedeceklerdi?” diyerek, tepkisini dile getirdi.

7.02.2014Ege
Siz de mendilinizi hazırlayın

Siz de mendilinizi hazırlayın

Metro platformunda, bayılmak üzere olan görme özürlü sahibini, trenin altında kalmaktan son anda kurtaran köpek bir anda günün kahramanı oldu.

20.12.2013Gündem
EMEKLİ İŞÇİNİN HAYVAN SEVGİSİ HERKESİ ŞAŞIRTTI

EMEKLİ İŞÇİNİN HAYVAN SEVGİSİ HERKESİ ŞAŞIRTTI

Ankara'nın Çankaya İlçesi'ne bağlı Ahlatlıbel Mahallesi'nde oturan emekli işçi, 54 yaşındaki Nevzat Eski, 36 köpeğe baktığını belirterek, "Hayvanlara olan sevgim hiç eksilmedi. 5 yıl önce 5 köpeğe bakarken, bu sayı 36'ya ulaştı. Emekli maaşım yetmez duruma geldi. Çankaya'ya bağlı oturduğum Küçükesat semtindeki evimden aracımla her gün hayvanlara yiyecek götürüyorum. Bu konuda hayvan severlerin yardımlarını ve desteğini bekliyorum" dedi. Çalıştığı yıllarda sokaktan edindiği 5 köpeğini ağabeyinin Ahlatlıbel Mahallesi'nde inşaat halindeki 3 katlı villa tipi evinin alt katına taşıyıp, burayı da hayvan barınağına çeviren Eski, mahallede sahipsiz ve aç gezen köpeklere de yiyecek vermeye başladığını, baktığı köpek sayısının 36'ya ulaştığını belirtti. Eski, "Tek isteğim; kurumların yiyeceklerini çöpe atmamaları. Ben arabamla gelip alırım. Bir de hayvan sever dostlarımdan isteğim, yiyecek konusunda bana yardımcı olurlarsa mutlu olacağım."dedi.Hüseyin ÖZBALI/DHA-KURGU: Levent SERT

20.10.2013Haber

Yazar Sonuçları

Cihazların bulamadığını köpekler buluyor

Havalimanlarında istediğiniz kadar gelişmiş röntgen cihazları kullanın ya da güvenlik personelinin sayısını artırın.

28.11.2015

Öfkemi dizginledim

Dün gece Kanal D’de yeni sezona merhaba diyen “Güllerin Savaşı”nda izledik Barış Kılıç’ı. Bu gece ise TV8’de geçen yıl çektiği sinema filmi “Seni Seviyorum Adamım” gösterilecek. Kısa yaz tatilinin ardından sezona bomba gibi giren Kılıç’a tatilin yaradığını gördüm. Zayıflamış, spor yapmış, bronzlaşmış, çok daha çekici görünüyor. Kendi bu kadar iyi görünürken kadınlara da birkaç lafı var: “Estetik bir yere kadar, tavrınızla öne çıkın.”

5.09.2015

‘Kaş’ını gözünü sevdiğim

Sevgilimle Kaş’a gitmeye karar verdik. Romantik bir tatil olsun dedik, emekli tatiline döndü olay!

18.07.2015

Bombacı Çanakkale’de kundakçılar İmralı’da

GENELKURMAY, Çanakkale muharebelerine ait belge ve fotoğraflar yayınladı...

16.03.2015

Türkiye’nin köpek üniversitesi

Gözen Grubu, yedi yıldır verdiği dedektör köpek hizmetini artık eğitim boyutuna taşıdı.

28.12.2014

Köprülü kavşak komedisi sürüyor

Öveçler 4. Cadde Köprülü Kavşağı’nın tuhaf hikayesini geçmişte gündeme getirmiştik.

14.08.2014

Kahraman’ın ‘Açık Adres’i

Ekrem Kahraman, “Açık Adres” adını verdiği çalışmalarıyla uzun bir aradan sonra Ankara’da.

16.02.2014

Yeni yıla milyoner girdiniz mi?

Kontrol ettiniz mi? Yeni yıla zengin giren az sayıdaki Milli Piyango talihlisinden biri siz olabilirsiniz. Eğer değilseniz, talih kuşu bu yılbaşı da size gülmediyse, yine de moralinizi bozmayın. Kim bilir, belki size sıra bundan sonraki çekilişte gelecektir. Bu arada moralinizi yükseltmek, sizi neşelendirmek için derlenmiş eğlenceli piyango ve lotto reklamları aşağıda... Yeni yılın ilk gününde biraz gülümsemek için.

31.12.2013

Vatandaşa ‘yük’lenici

Müteahhit, diğer adıyla yüklenici. Ama bazıları yüklenici işini yanlış mı yorumluyor ne...

26.12.2013

8 yılda 1.5 milyar lira sisteme girdi

‘İSPARK, yasadışı iş yapıyor’ başlıklı dünkü okur şikâyeti üzerine İspark Genel Müdürü Mehmet Çevik, “İspark olarak Tüketici Mahkemesi’ne itirazda bulundu” dedi.

3.11.2013