MENÜ

Emekli Aylığı

Emekli Aylığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emekli Aylığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.500 Emekli Aylığı haberi bulunmuştur.

Emekli Aylığı Haberleri

Kamu 20 bin yeni personel alacak

Kamu 20 bin yeni personel alacak

Milli Eğitim’den PTT’ye, Diyanet İşleri’nden Kredi ve Yurtlar Kurumuna, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’na kadar birçok kamu kurumu, Haziran ortasına kadar 15 bin sözleşmeli personel alacak. Buna üniversiteler de eklendiğinde kamunun personel alımı 20 bini bulacak.

18.5.2018İK/Yeni Ekonomi
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak, ikramiye tutarı ne kadar olacak

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak, ikramiye tutarı ne kadar olacak?

Emekliye memura bayram ikramiyesi ne zaman verilecek sorusu 2018 yılında merak ediliyor. vatandaşlar Ramazan ayına az bir zaman kala Ramazan ayının ardından gelen bayramda ikramiye verilip verilmeyeceğini öğrenmek istiyordu. Konuyla ilgili resmi açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu’ndan geldi. Emekliye 2018 bayram ikramiyesi ne kadar ve emeklinin bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte merak edilen soruların yanıtları

11.5.2018Ekonomi
İlhan Kesici: Muharrem İnceyi arayıp tebrik ettim

İlhan Kesici: Muharrem İnce'yi arayıp tebrik ettim

CHP'nin yarın açıklayacağını duyurduğu cumhurbaşkanı adayıyla ilgili bugün sıcak gelişmeler yaşandı. Adı adaylık için geçen CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, "Dün akşam itibariyle Muharrem İnce adı öne çıktı. Yetkili arkadaşlarımızla konuşmuşlar. Ben de sabah bu münasebetle tebrik ettim. Allah mahcup etmesin' dedim. Tahmin ediyorum onun da bilgisi vardı, tebriklerimi kabul etti" dedi. Muharrem İnce ise "Yarın saat 10.00'da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin. Benden bir şey beklemeyin. Sloganımız şu; zamanı gelince her şey güzel olacak" dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ise Bahçeli'nin 100 bin imza sözlerine yanıt geldi.

3.5.2018Gündem
Emeklilere haziran müjdesi

Emeklilere haziran müjdesi

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, emeklilere verilecek bin liralık ikramiyenin haziran ayının başında ödenebileceğini söyledi.

2.5.2018Ekonomi
Hangi emekli ne kadar ikramiye alacak

Hangi emekli ne kadar ikramiye alacak?

Hükümetin, 24 Haziran seçimleri öncesi açıkladığı paket içinde yer alan emekliye bayram ikramiyesinin detaylarını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıkladı.

2.5.2018Ekonomi
Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi için Başbakan Binali Yıldırım'dan önemli açıklamalar geldi. Uzun bir süredir gündemde olan ve emeklilerin beklenti içinde olduğu emekliye bayram ikramiyesi konusunda, Başbakan Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar, bu konuda bir gelişme bekleyen emeklileri sevindirdi. Kurban ve Ramazan bayramlarının öncesinde maaşlara ek olarak ikramiye yatıracak olan devlet, ikramiyeden 12 milyon emeklinin faydalanmasını sağlayacak. İşte, emekliye bayram ikramiyesi hakkında detaylı bilgiler...

1.5.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım açıkladı: Emeklilere iki bayramda biner lira ikramiye

Başbakan Yıldırım açıkladı: Emeklilere iki bayramda biner lira ikramiye

Başbakan Yıldırım açıkladı: Emeklilere iki bayramda biner lira ikramiye

30.4.2018Ankara
12 milyon emekliye 2 ikramiye

12 milyon emekliye 2 ikramiye

Başbakan Binali Yıldırım 12 milyondan fazla emekliye senede iki kez 1000'er lira ikramiye verileceğini söyledi.

30.4.2018Ekonomi
Başbakan Yıldırım: Önemli kararlar aldık

Başbakan Yıldırım: Önemli kararlar aldık

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında 'önemli kararlar aldık' diyerek cezalar, borçlar, öğrenci affı, imar barışı ve emeklilere ikramiyeyle ilgili yapılan düzenlemeleri açıkladı.

30.4.2018Gündem
Asgari geçim indiriminden kimler yaralanır, Evli olan AGİden yararlanabiliyor mu (2018 AGİ tablosu)

Asgari geçim indiriminden kimler yaralanır, Evli olan AGİ'den yararlanabiliyor mu? (2018 AGİ tablosu)

Asgari geçim indiriminden yararlanan çalışanlar, AGİ tablosunu ve kimlerin ne şekilde asgari geçim indiriminden yararlanacağını merak ediyorlar. Peki AGİ'nin detayları nelerdir?

26.4.2018Gündem
SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır - E-Devlet SGK hizmet dökümü sorgulama sayfası

SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır? - E-Devlet SGK hizmet dökümü sorgulama sayfası

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusu milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. E-Devlet üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. Peki, SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

24.4.2018Gündem
Kılıçdaroğlundan ittifak mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan ittifak mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Dönem A partisi B partisi dönemi değildir. Dönem vatanı kurtarma dönemidir. Bütün siyasi partilerin liderlerine sesleniyorum. Biz her türlü özveride bulunmaya hazırız" dedi.

24.4.2018Gündem
Yaşa takılıp emekli olamayanlar dikkat Paranızı böyle alabilirsiniz

Yaşa takılıp emekli olamayanlar dikkat! Paranızı böyle alabilirsiniz

SOSYAL güvenlik için yatırılan primleri iade almak mümkün mü? Soruyu şöyle de sorabiliriz; yıllardır Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) yatırılan primler, geri alınabilir mi? Alınabilir... Prim iadesinden yararlanmanın iki yolu var. Birincisi, birden fazla işyerinde çalışanlar, eğer yüksek prim ödemişlerse –ki, yüksek primden kasıt, çalışanın adına ödenen primlerin toplamının asgari ücretin 6.5 katından fazla olması- fazla ödedikleri tutarı SGK’dan iade olarak alabilirler.

17.4.2018Ekonomi
Tabip Odası seçime hazır

Tabip Odası seçime hazır

Tabip Odası seçime hazır

10.4.2018İzmir
Erken emeklilik isteyenler okumadan geçmeyin

Erken emeklilik isteyenler okumadan geçmeyin!

Emeklilik için prim gün sayısına, yaş şartına etkin eden ve erken emeklilik imkanı tanıyan askerlik ve doğum borçlanması çalışanların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. İşte tüm detayları ile askerlik ve doğum borçlanması.

9.4.2018Ekonomi
DİSK: Emekli aylıkları asgari ücret karşısında yüzde 28 geriledi

DİSK: Emekli aylıkları asgari ücret karşısında yüzde 28 geriledi

DİSK: Emekli aylıkları asgari ücret karşısında yüzde 28 geriledi

6.4.2018Merkez
BİSAM: Enflasyonu en çok emekliler ve en yoksullar hissetti

BİSAM: Enflasyonu en çok emekliler ve en yoksullar hissetti

BİSAM: Enflasyonu en çok emekliler ve en yoksullar hissetti

3.4.2018Merkez
Binlerce kişiyi ilgilendiriyor... Son fırsat 2 Nisan

Binlerce kişiyi ilgilendiriyor... Son fırsat 2 Nisan

Geçmişte genel sağlık sigortası prim borcu olanlara borçları yapılandırma ve gelir testi yaptırmaları için tanınan bir yıllık süre 2 Nisan'da doluyor.

30.3.2018Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor Son gün 30 Nisan...

Milyonları ilgilendiriyor! Son gün 30 Nisan...

Sosyal Güvenlik Reformu ile hayata geçirilen ve 2012 yılından itibaren zorunlu hale gelen genel sağlık sigortasında (GSS) son gün 30 Nisan. 'Sağlık hizmeti alamayan kalmasın' hedefiyle başlatılan sistemle ilgili bilgi veren Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Daire Başkanı Uğur Ünalan, "Özellikle borcu birikmiş ve daha önce gelir testine başvurmamış vatandaşlarımızı ilgilendiren bu değişiklikler ile 6.4 milyon kişinin 8.5 milyar lira borcu silinmiştir" dedi.

27.3.2018Ekonomi
253 bin emekliye önemli haber

253 bin emekliye önemli haber

30 yıldan fazla çalışan yaklaşık 253 bin memur emeklisine ikramiyelerinin ödenmesi ay sonuna kadar tamamlanacak.

23.3.2018Ekonomi
Emekliye vergi indirimi nasıl alınacak Emekli emlak vergisi öder mi

Emekliye vergi indirimi nasıl alınacak? Emekli emlak vergisi öder mi?

Emeklilerin emlak vergisi ödemesi duruma göre indirimli bir şekilde karşılanabiliyor. 200 metrekareyi geçmeyen tek konutta emekliler sıfır oranlı emlak vergisi indiriminden faydalanılabiliyor. İşte, emekli emlak vergisi öder mi sorusuna cevap arayan vatandaşlar için tüm detaylar

15.3.2018Gündem
Avrupalı Türklere düşük emekli maaşı uyarısı

Avrupalı Türklere düşük emekli maaşı uyarısı

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, ister yurt içi ister yurt dışı olsun SGK emekli aylığını hesap ederken aylığa etki eden faktörleri çalışılan dönem, prime esas kazanç, bakmakla yükümlü kişi olup olmadığı ve meslek kodu kıstaslarının dikkate alınması gerektiğini söyledi. Nacar, “Bu şartlara uyan, dikkat eden herkes emeğinin karşılığını almaktadır” dedi.

13.3.2018Avrupa
Bir hafta içinde 6 kutusu 240 bin lira olan kanser ilacını alması gerekiyor

Bir hafta içinde 6 kutusu 240 bin lira olan kanser ilacını alması gerekiyor

Bir hafta içinde 6 kutusu 240 bin lira olan kanser ilacını alması gerekiyor

22.2.2018Kırıkkale
Hizmet dökümünüzde bu kodu görürseniz emekliliğiniz iptal olabilir

Hizmet dökümünüzde bu kodu görürseniz emekliliğiniz iptal olabilir!

SGK, kodlama uygulamasının kapsamını genişletip, hizmet süreleriyle ilgili sıkı takip başlatmış durumda. Hizmet dökümüne bakanlar bazı ayların yanında ‘şüpheli’ anlamına gelen ‘Ş’ harfiyle karşılaşıyor. Müfettiş raporuna göre sahte olduğu anlaşılırsa hizmet süreleri ve gerekirse emeklilik iptal edilebilir

22.2.2018Ekonomi
Emekli maaşı nasıl hesaplanır 4A-4B emekli aylığı hesaplama robotu

Emekli maaşı nasıl hesaplanır? 4A-4B emekli aylığı hesaplama robotu

Emekli maaşının nasıl hesaplanacağını merak eden vatandaşlar konuyla alakalı sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Emekli maaşlarını hesaplamak için SGK tarafından sunulan emekli maaşı hesaplama robotu emekli maaşlarını hesaplama konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Peki, emekli maaşı nasıl hesaplanır? İşte, 4A-4B emekli aylığı hesaplama robotu.

21.2.2018Gündem
Prim borcu olana emeklilik imkanı

Prim borcu olana emeklilik imkanı!

Prim gün sayısını ve yaşı doldurmalarını rağmen prim borçları yüzünden emekli olamayan binlerce Bağ-Kur ve çiftçiye yeni imkan tanındı. Birikmiş borcu olanlar bu haktan yararlanabilecekleri gibi kredi kullanarak, kadınlar doğum, erkekler de askerlik borçlanması yapabilecek.

20.2.2018Ekonomi
Emekli olamayan çiftçiye kredi müjdesi

Emekli olamayan çiftçiye kredi müjdesi

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Hakan Çelik’in sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, borcu yüzünden emekli olamayan Bağkurlular için Ziraat Bankası ile yaptıkları kredi protokolünün bir benzerini çiftçiler için yapacaklarını açıkladı.

16.2.2018Ekonomi
Yalova’da 81 bin çalışan, 42 bin emekli

Yalova’da 81 bin çalışan, 42 bin emekli

Yalova’da 81 bin çalışan, 42 bin emekli

9.2.2018Merkez
BİSAM: Enflasyon en çok emekliyi etkiledi

BİSAM: Enflasyon en çok emekliyi etkiledi

BİSAM: Enflasyon en çok emekliyi etkiledi

5.2.2018Merkez
Kılıçdaroğlundan gözaltı tepkisi... TTBnin açıklamasını okudu

Kılıçdaroğlu'ndan gözaltı tepkisi... TTB'nin açıklamasını okudu

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi doktorların gözaltına alınmasını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, soruşturma konusu olan TTB'nin 'Savaş bir halk sağlığı sorunudur' diyen bildirisini okudu.

30.1.2018Gündem
Borçlanarak emekli olanlar çalışabilir mi

Borçlanarak emekli olanlar çalışabilir mi?

Yurtdışında yaşayan binlerce Türk emeklinin ortak bir sorusu var:

29.1.2018Avrupa
Emekli ek ikramiye farkı başvuru dilekçesi örneği Son gün geldi

Emekli ek ikramiye farkı başvuru dilekçesi örneği! Son gün geldi!

30 yıldan fazla hizmet süresi olan emeklilerin, ikramiye farkını alabilmeleri için başvuru süreleri bugün doluyor.30 yıldan fazla hizmet süresi olan emeklilerin, ikramiye farkını alabilmeleri için başvuru süreleri 29 Ocak (bugün) itibariyle son buluyor.

29.1.2018Ekonomi
27 Ocak son gün, kaçırmayın

27 Ocak son gün, kaçırmayın

450 bin memur emeklisinin ek ikramiye alabilmesi için son başvuru tarihi 27 Ocak’ta bitiyor. Bu tarihten sonra başvuranların ek ikramiyeleri yanacak. 2017’nin başında çıkartılan yasa ile 30 yıldan fazla hizmeti olan memur emeklilerine her bir hizmet yılı için ek ikramiye ödenmesine karar verildi ve 2015 yılı öncesinde emekli olanlara ikramiye hakkı tanındı.

16.1.2018Ekonomi
2018 yılı memur ve emekli maaşı zam oranı ne kadar oldu İşte ocak ayı zam oranları

2018 yılı memur ve emekli maaşı zam oranı ne kadar oldu? İşte ocak ayı zam oranları

Memur maaş zam oranı 2018 yılı ocak ayı itibariyle merakla araştırılmaya başlandı. Aralık ayının son günlerinde belirlenen ve ilk olarak ocak ayında uygulanacak olan memur maaş zam oranı, emekliler tarafından da sorgulanıyor. Peki, memur maaşı zam oranı ne kadar oldu? İşte, 2018 yılının zamlı memur ve emekli maaşı hakkında detaylı bilgiler

15.1.2018Gündem
Kılıçdaroğlu İstanbul İl Kongresinde konuştu (geniş haber)

Kılıçdaroğlu İstanbul İl Kongresinde konuştu (geniş haber)

Kılıçdaroğlu İstanbul İl Kongresinde konuştu (geniş haber)

13.1.2018İstanbul
CHPli vekilin Hakan Şükür sorusuna bu yanıt geldi...

CHP'li vekilin Hakan Şükür sorusuna bu yanıt geldi...

CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde TBMM Milletvekili Hizmetleri Başkanlığına eski milletvekili Hakan Şükür’ün emekli milletvekili maaşı alıp almadığını sordu.

11.1.2018Gündem
2018 Emekli ve memur maaş zam oranları En düşük memur maaşı ne kadar

2018 Emekli ve memur maaş zam oranları! En düşük memur maaşı ne kadar?

Emekli ve memur maaşı zam oranları, yeni yılda araştırılmaya devam ediliyor. Yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren emekli ve memur maaşı zam oranları, kıdeme ve eğitim durumlarına göre değişkenlik gösterecek. Peki, 2018 memur maaşı zam oranları nasıl bir değişim gösterdi? İşte, yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren emekli ve memur maaşı zam oranları hakkında detaylı bilgiler

9.1.2018Gündem
İşçi, Bağ-Kur emeklisine yüzde 5.69 zam İşte zamlı maaşlar

İşçi, Bağ-Kur emeklisine yüzde 5.69 zam! İşte zamlı maaşlar

Açıklanan enflasyon ile birlikte SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklileri yeni yılda maaşlarını yüzde 5,69 zamlı alacak. Zamla birlikte en düşük işçi emeklisinin eline ek ödeme hariç aylık 1.570 TL, en düşük Bağ-Kur emeklisinin eline de 1.405 TL geçecek.

4.1.2018Ekonomi
2018 yılı memur ve emekli maaşı zammı belli oldu... İşte memur ve emeklilerin zamlı maaş listesi

2018 yılı memur ve emekli maaşı zammı belli oldu... İşte memur ve emeklilerin zamlı maaş listesi

2017 yılının aralık ayına ilişkin enflasyon rakamlarının netleşmesiyle memur ve emeklilerin alacağı fark ve zam da netleşmiş oldu. Peki, 2018 yılı için memur ve emeklinin maaş zammı ne kadar oldu?

4.1.2018Ekonomi
BİSAM: Asgari ücretli 2017 yılını kayıpla kapattı

BİSAM: Asgari ücretli 2017 yılını kayıpla kapattı

BİSAM: Asgari ücretli 2017 yılını kayıpla kapattı

3.1.2018Merkez

Yazar Sonuçları

Emeklilerde emlak vergisi avantajı

Çarşamba günü emlak vergisi oranlarını ve kimlerin ‘sıfır oranlı’ emlak vergisi avantajından yararlanabileceğinden bahsetmiştik. Dün; ev hanımı, işsizler ve engellilere tanınan avantajla ilgili soruları cevapladık. Bugün, emeklilerin yararlanabileceği emlak vergisi avantajını ayrıntılarıyla ele alıyoruz...

3.5.2018

Sosyal güvenlik primini nasıl geri alacaksınız?

Yaş şartını doldurmasına rağmen prim ödeme gün sayısı ve sigortalılık süresi emeklilik aylığı bağlanmasına yetmeyen çalışanlar, SGK’ya ödedikleri primleri topluca iade alabiliyor.

17.4.2018

Engelliler için emeklilik rehberi

İSTER doğuştan engelli olup SSK’lı, Bağ-Kur’lu ya da memur olarak çalışmaya başlasın, ister, işe girdikten sonra engelli olsun; tüm engelli çalışanlar erken emeklilik hakkına sahip.

10.4.2018

Erken emekli nasıl olunur

Emeklilik için prim gün sayısına, yaş şartına etki eden ve erken emeklilik imkânı tanıyan askerlik ve doğum borçlanması çalışanların en çok merak ettiği konuların başında geliyor. İşte tüm detayları ile askerlik ve doğum borçlanması.

9.4.2018

Memurlar için emeklilik rehberi

Sosyal güvenlikte yapılan reformlarla memurların, yani 4/C statüsünde çalışanların emeklilik süreleri işe giriş tarihlerine göre değişiyor. Özellikle 2008’den sonra işe giren memurların emeklilik şatları zorlaşıyor, 2036’dan sonra emeklilik yaşı kademeli artıyor. Emeklilik yaş ve süreleri, kadın memurlar ile erkekler memurlara göre de değişiyor.

7.4.2018

İşte, SSK’lı kadınların emeklilik şartları

Belirli süre sigortalı olup bu süre içinde primlerini eksiksiz ödeyen ve yaş şartını da yerine getiren kadın çalışanlar, erkeklere göre daha az prim ödeme gün sayısı ile daha erken yaşta emekliliğe hak kazınıyorlar. Kadın çalışanlar yaş haddinde de emekli olup kısmi aylık alabiliyorlar.

6.4.2018

Kapıcılara sigorta hakkı

Meclis’te görüşmeleri süren torba tasarı ile sayıları 50 bini bulan apartman görevlisinin sigorta sorunu çözülüyor. Kapıcılar, ev işlerinde çalışanlara sağlanan haklardan yararlanacak. Torba yasa ile sosyal güvenlik alanında da birçok değişiklik olacak.

27.2.2018

Esnaf ve çiftçiye müjde

PRİM borcundan dolayı emekli olamayan Bağ-Kurlulara, emeklilik imkanı getirildi.

20.2.2018

27 Ocak son gün, kaçırmayın

450 bin memur emeklisinin ek ikramiye alabilmesi için son başvuru tarihi 27 Ocak’ta bitiyor. Bu tarihten sonra başvuranların ek ikramiyeleri yanacak. 2017’nin başında çıkartılan yasa ile 30 yıldan fazla hizmeti olan memur emeklilerine her bir hizmet yılı için ek ikramiye ödenmesine karar verildi ve 2015 yılı öncesinde emekli olanlara ikramiye hakkı tanındı.

16.1.2018

Bağ-Kur ve işçi emeklisine % 5.69 zam

Açıklanan enflasyon ile birlikte SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklileri yeni yılda maaşlarını yüzde 5.69 zamlı alacak. Zamla birlikte en düşük işçi emeklisinin eline ek ödeme hariç aylık 1.570 TL, en düşük Bağ-Kur emeklisinin eline de 1.405 TL geçecek.

4.1.2018