MENÜ

Emekli Aylığı

Emekli Aylığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Emekli Aylığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.686 Emekli Aylığı haberi bulunmuştur.

Emekli Aylığı Haberleri

Emeklilerden ek ödemenin oranı artırılsın talebi

Emeklilerden ek ödemenin oranı artırılsın talebi

TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün: "Emeklilere vergi iadesi karşılığı verilen ek ödeme miktarının düşüklüğü, emeklilerin vergi iadesi mağduru olmasına neden oluyor" dedi.

15.03.2019Ekonomi
En son EYT haberleri | Emeklilikte Yaşa Takılanlarda gelişme var mı

En son EYT haberleri | Emeklilikte Yaşa Takılanlarda gelişme var mı?

EYT konusunda yapılan araştırmalar seçim öncesi hız kazandı. Konuya dair son olarak, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım, EYT konusuna dair bir vatandaşın sorusuna 'Biraz sabır' yanıtını verdi. Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlarda son durum ne?

5.03.2019Gündem
Merkel’le devam mı

Merkel’le devam mı?

Almanya Başbakanı Angela Merkel, parti içinden gelen yoğun eleştiriler yüzünden, 2000 yılında üstlendiği Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanlığını bıraktı. Daha doğrusu bırakmak zorunda kaldı.

4.03.2019Avrupa
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında son durum ne İşte gündemden gelen son gelişmeler

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında son durum ne? İşte gündemden gelen son gelişmeler

Prim gün sayısını doldurmasına rağmen yaş engeline takılanlar için emeklilik hakkı tanınmasına yönelik çalışmalar, bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Kurdukları dernekler aracılığıyla toplantılar düzenleyen EYT vatandaşlar, son olarak Ankara'da büyük bir toplantı yapmıştı. Peki, Emeklilikte Yaşa Takılanlarda yeni gelişme var mı?

19.02.2019Gündem
SPD koalisyonu bitirmek mi istiyor

SPD koalisyonu bitirmek mi istiyor?

1980’li yılların başlarındaydı... 1969 yılından beri Almanya’da ortaklık eden Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile Hür Demokrat Parti (FDP) arasında farklı alanlarda ciddi bir biçimde görüş ayrılığı yaşandığı ortaya çıktı.

11.02.2019Avrupa
SPD’nin ‘Sosyal Devlet Reformu 2025’ umudu

SPD’nin ‘Sosyal Devlet Reformu 2025’ umudu

Almanya'da son yıllarda sistematik olarak oy kaybına uğrayan ve ‘halk partisi’ konumu tehlikeye giren Sosyal Demokrat Parti (SPD) ‘diriliş’ için harekete geçti.

9.02.2019Avrupa
Emekliye bayram ikramiyesinde önemli detay

Emekliye bayram ikramiyesinde önemli detay!

Emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyesinin 27-31 Mayıs, Kurban Bayramı ödemesinin de 5-9 Ağustos'ta yatırılması gündemde. Biner lira ikramiyi, yeni emekliler de alabilecek. Emekliye bayram ikramiyesi müjdesinden kimler yararlanacak? Emeklinin bayram ikramiyesi ne zaman hesaplarında olacak?

4.02.2019Ekonomi
Emeklilikte Yaşa Takılanlarda son durum ne

Emeklilikte Yaşa Takılanlarda son durum ne?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ya da kısaca EYT vatandaşlar, prim gün sayısını doldurmalarına rağmen yaş şartına takıldıkları için SGK'dan emekli aylığı alamayan kişiler olarak biliniyor. Emekli olmaya hak kazanma adına çalışma yapan EYT'liler, konu hakkında basında yer alan en son haberleri öğrenmek istiyor. İşte, konuya dair ayrıntılar...

25.01.2019Gündem
Son dakika: Bakan duyurdu Zamlı maaşlar şubat ayında yatırılacak

Son dakika: Bakan duyurdu! Zamlı maaşlar şubat ayında yatırılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3600 ek gösterge konusundaki çalışmanın devam ettiğini söyledi. Selçuk, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın gündemlerinde olmadığını söyledi. Selçuk ayrıca dosya bazında artık bin liranın altında emekli aylığı kalmayacağını, Şubat ayında aylıklara yansıyacağını belirtti

18.01.2019Ekonomi
2019 emekli ve memur maaşı zamları ne kadar oldu İşte emekli ve memur maaşı hesaplama robotu

2019 emekli ve memur maaşı zamları ne kadar oldu? İşte emekli ve memur maaşı hesaplama robotu

Zam oranları, memur ve emekliler tarafından enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından araştırılan konular arasında yer aldı. Milyonlarca kişinin merakla araştırdığı zamlı emekli ve memur maaşı hesaplama işlemi, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) resmi hesaplama robotu üzerinden öğrenilebiliyor. İşte, son güncellemelere göre 2019 yılının zamlı emekli ve memur maaşı listesi

3.01.2019Ekonomi
2019 emekli maaşı zamları ne zaman belli olacak İşte emekli maaşıyla ilgili gündemden son haberler

2019 emekli maaşı zamları ne zaman belli olacak? İşte emekli maaşıyla ilgili gündemden son haberler

2019'un başında yapılacak emekli maaş zammında sürecin sonuna gelindi. Temmuz ayından bu yana geçerli olan aylık enflasyon oranına göre belirlenecek 2019 zam oranlarının, yüzde 10 civarında olacağı öngörülüyor. Özellikle en düşük emekli maaşına yapılacak zam oranının miktarı merak ediliyor. Peki, emekli maaş zamları ne zaman belli olacak? 2019'da emekli maaşları ne kadar olacak?

2.01.2019Gündem
Yeni yıl emekli maaş zammı belli oldu mu Emekliler 2019da ne kadar zam alacak

Yeni yıl emekli maaş zammı belli oldu mu? Emekliler 2019'da ne kadar zam alacak?

Milyonlarca emeklinin gözü 2019 yılında alacakları zamlı maaşların belli olacağı tarihte. Yakın zaman önce 2019'da uygulanacak asgari ücretin belli olmasıyla beklentileri artan emekli vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Peki, emekliler 2019'da ne kadar zam alacak? Yeni yıl emekli maaş zammı belli oldu mu?

30.12.2018Gündem
2019 emekli maaşı zammı ne kadar olacak İşte emekli maaşı zammı hakkında gündemden son haberler

2019 emekli maaşı zammı ne kadar olacak? İşte emekli maaşı zammı hakkında gündemden son haberler

SGK, Bağ-Kur ve memur emeklisi milyonlarca vatandaş, alacakları 2019 zammına yönelik beklenti içinde. Yeni yılda ne kadar zam alacaklarını merak eden emekli vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına araştırmalarına hız verdi. Peki, emeklililer 2019'da ne kadar zam alacak? Emeklilere yılbaşı zammı ne kadar olacak?

28.12.2018Gündem
2019 emekli maaşı zammı ne kadar olacak İşte gündemden gelen son haberler

2019 emekli maaşı zammı ne kadar olacak? İşte gündemden gelen son haberler

2019 yılında alacakları zamlı maaşları merak eden emekliler, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Enflasyon rakamlarına göre belirlenen emekli zam oranları, milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. 3 Ocak tarihinde açıklanacak olan enflasyon oranlarına göre emekli zam oranları tam olarak netlik kazanmış olacak. Peki, 2019 yılında yeni emekli maaşları ne kadar olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

27.12.2018Gündem
CHP’li belediyelere asgari ücret 2200 TL talimatı

CHP’li belediyelere asgari ücret 2200 TL talimatı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin 1 Ocak 2019’dan itibaren asgari ücreti 2 bin 200 TL olarak uygulayacağını, seçim sonrası kazandıkları belediyelerde de ocak ve mart farkını ödeyeceklerini söyledi. “Parayı yerinde kullanırsanız, millet için, halk için kullanırsanız, cebinize atmazsanız, para her yerde yeter” diyen Kılıçdaroğlu Erzurum Çat’ta İslam Eserleri Müzesi’nin açılışında özetle şunları söyledi:

23.12.2018Gündem
Kılıçdaroğlu İslam Eserleri Müzesi açılışını yaptı

Kılıçdaroğlu İslam Eserleri Müzesi açılışını yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurumun Çat ilçesinde yaptırılan İslam Eserleri Müzesi’ni açtı. Kılıçdaroğlu, CHPli belediyelerin 1 Ocak 2019dan itibaren asgari ücreti 2 bin 200 TL olarak uygulayacağını, seçim sonrası kazandıkları belediyelerde de Ocak ve Mart farkını ödeyeceklerini söyledi.

22.12.2018Gündem
EYTde son haberler | Emeklilikte yaşa takılanlarda yeni gelişme var mı

EYT'de son haberler | Emeklilikte yaşa takılanlarda yeni gelişme var mı?

Prim gün süresini doldurmasına rağmen yaş şartını yerine getirmedikleri için SGK'dan emekli aylığı alamayan pek çok vatandaş, kamuoyunda EYT olarak ifade ediliyor. Kendi aralarında dernekleşen EYT'li vatandaşlar, bu hususta gündem oluşturmak adına toplantılar yapmaya devam ediyor. Peki, EYT'den son haberler neler? EYT'de yeni gelişme var mı?

16.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Açtıkları çukurları onlara mezar edeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Açtıkları çukurları onlara mezar edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Fırat'ın doğusuna planlanan operasyonla ilgili olarak 'Açtıkları çukura onlara mezar edeceğiz' dedi. Erdoğan, "Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar. Bu ne terbiyesizliktir. Ahlaksıza bak. Zaten bunlara yargı gereken cevabı verecektir" diye konuştu.

15.12.2018Gündem
Son dakika... Emekliye bayram ikramiyesi zammı

Son dakika... Emekliye bayram ikramiyesi zammı

Emeklilerin Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi aldığı ikramiyelerle ilgili müjdeli bir haber geldi. Yaklaşık 12 milyon emekliyi ilgilendiren habere göre emekli ikramiyesine zam yapılması gündemde. 2018 yılında başlayan emekli ikramiyesi uygulaması 2019 yılında da devam edecek. Karar çıkarsa emekli ikramiyesi her yıl enflasyon oranında artış gösterecek.

27.11.2018Ekonomi
SGK resmen açıkladı: O paralar 5 gün içinde yatırılacak

SGK resmen açıkladı: O paralar 5 gün içinde yatırılacak

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan, emekli olacak BAĞ-KUR’lulara müjde geldi. BAĞ-KUR’luların, ilk aya ilişkin emekli aylıkları, 5 gün içinde hesaplarına yatırılacak.

13.11.2018Ekonomi
EYTde son durum ne Emeklilikte yaşa takılanlarda son gelişmeler

EYT'de son durum ne? Emeklilikte yaşa takılanlarda son gelişmeler

Prim gün sürelerini doldurmalarına rağmen yaş şartına takıldıkları için emekli aylığı almaya hak kazanamayanların bekleyişi sürüyor. Devamlı olarak konuya dair son gelişmelerden haberdar olmak isteyen vatandaşlar, internette yaptıkları araştırmalarına hız verdi. İşte, emeklilikte yaşa takılanları ilgilendiren son gelişmeler...

12.11.2018Gündem
EYTde bugün gelişme var mı Emeklilikte Yaşa Takılanlar için son gelişmeler

EYT'de bugün gelişme var mı? Emeklilikte Yaşa Takılanlar için son gelişmeler

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için son gelişmeler, bu konunun takipçisi olan birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Son olarak Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan'ın yorumda bulunduğu EYT için hükumet yetkililerinden de açıklamalar geldi. Peki, EYT için son gelişmeler nelerdir? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

6.11.2018Gündem
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yasa çıkacak mı İşte EYT hakkında yapılan son açıklamalar

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için yasa çıkacak mı? İşte EYT hakkında yapılan son açıklamalar

Prim gün sürelerini doldurmalarına karşın yaş şartını yerine getiremediği için emekli maaşı alamayan çok sayıda vatandaş, kamuoyunda 'emeklilikte yaşa takılanlar' ya da 'EYT' ismi ile anılıyor. Uzun zamandır gündemi meşgul eden bu konu özellikle son aylarda, daha da ön plana çıkmaya başladı. Bu kapsamda beklenti içinde olan EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) vatandaşlar ise basında yer alan en son EYT haberlerini öğrenmek istiyor. Peki, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda son gelişmeler neler? EYT'de son durum ne?

2.11.2018Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama

Ne zaman ve hangi koşullarda emekli olabileceklerini merak eden çok sayıda vatandaş, son günlerde bu konuya ilişkin araştırmalarına hız verdi. Uzun yıllar devam eden çalışma hayatlarını noktalayacakları ve SGK'dan emekli aylığı alacakları günü sabırsızlıkla bekleyen çalışanlar, emekli olacakları tarihi hesaplamanın pratik yollarını sorguluyor. Peki, ne zaman emekli olurum?

1.11.2018Gündem
SPD duymak bile istemiyor

SPD duymak bile istemiyor

Rusya’da kadınlar 55 yaşında emekli oluyor. Erkekler de 60 yaşında. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bir yerde ‘erken emeklilik’ anlamına gelen bu uygulamanın devlete pahalıya malolduğu gerekçesiyle emeklilik yaşını hem kadın hem de erkekler için 65’e yükseltmeyi kafaya koydu.

29.10.2018Avrupa
Erdoğan’a EYT yanıtı: Sen çift maaş alırken iyi de vatandaş alırken kötü mü

Erdoğan’a EYT yanıtı: Sen çift maaş alırken iyi de vatandaş alırken kötü mü 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyal Güvenlik Sistemi ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili sözlerini eleştirerek “752 milyar açık olacakmış. Bu rakam asla ve asla gerçekçi ve doğru bir rakam değil. Suriyelilere 35 milyar dolar veriyorsun. Efendim çift maaş alacaklarmış. Sen de çift maaş alıyorsun” dedi. Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

22.10.2018Gündem
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanun teklifi meclise ne zaman gelecek İşte EYT hakkında son durum

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanun teklifi meclise ne zaman gelecek? İşte EYT hakkında son durum

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için en son gelişmeleri internet üzerinden takip eden vatandaşlar, konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Siyasilerin zaman zaman gündeme getirdiği konu hakkında yeni bilgiler ajanslara düşmeye devam ediyor. İşte, günün en son EYT haberleri ve haber derlemesi

22.10.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlundan emekli aylığı tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan emekli aylığı tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Türkiye’de Sosyal Güvenlik Sistemi ve EYT' çalıştayında konuştu.

22.10.2018Haber
Kılıçdaroğlundan emekli aylığı tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan emekli aylığı tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Türkiye’de Sosyal Güvenlik Sistemi ve EYT' çalıştayında konuştu.

22.10.2018Gündem
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için son durum ne Cumhurbaşkanı Erdoğandan EYT açıklaması

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için son durum ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan EYT açıklaması

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) son günlerde araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yüz binlerce kişinin faydalanmak istediği husus olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu, mecliste de gündeme geldi. Peki, EYT için son durum gelişmeleri neler oldu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

18.10.2018Gündem
Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik yok

Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili son noktayı koydu.

16.10.2018Ekonomi
Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

16.10.2018Gündem
SGK hizmet dökümü nasıl alınır 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü sorgulama

SGK hizmet dökümü nasıl alınır? 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü sorgulama

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusunun yanıtı yüz binlerce kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. SGK hizmet dökümü alma işlemi E Devlet üzerinden oldukça kolay bir yolla gerçekleşiyor. Peki, SGK hizmet dökümü nasıl alınır? İşte, 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü sorgulama ekranı.

1.10.2018Gündem
Saray Lale Devrinde halk perişan

'Saray Lale Devri'nde halk perişan'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Abant’taki üç günlük kampın açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Kriz yok” sözünü eleştirerek “Türkiye iki yapılı bir topluma doğru süratle gidiyor. Saray, çevresi ve halk. 1 milyon 600 binden fazla emekli 1500 lira altında emekli aylığı alıyor. Fiyatlar artıyor, mutfakta yangın var” dedi. Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

28.09.2018Gündem
Ne kadar emekli maaşı alırım Emekli maaşı hesaplama

Ne kadar emekli maaşı alırım? Emekli maaşı hesaplama

Yıllar süren iş hayatlarını tamamlayıp emekli oldukları takdirde ne kadar emekli maaşı alacaklarını merak eden vatandaşlar, konu hakkında araştırma yapıyor. Emekli olmaya hak kazandıktan sonra alacakları maaş miktarı hakkında fikir sahibi olmak isteyen çok sayıda kişi, bu konuda internette sorgulama yapıyor. Peki, ne kadar emekli maaşı alırım?

27.09.2018Gündem
Emekli bayram ikramiyeleri ödenmeye başladı... Emekli maaşları ne zaman yatacak

Emekli bayram ikramiyeleri ödenmeye başladı... Emekli maaşları ne zaman yatacak?

Emeklilerin bayram ikramiyeleri 16 Ağustos itibariyle hesaplara yatırılmaya başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine ise 17 Ağustos'ta ödeneceğini günler öncesinden duyurmuştu. İşte, mekli bayram ikramiyeleriyle ilgili bilgiler...

16.08.2018Ekonomi
Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek Emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak

Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak?

Emekli maaşları ve ikramiye ödemeleri için merakla sorgulanan tarihler netleşmeye başladı. Emekli maaşları ve emekliye bayram ikramiyesi hakkında açıklanan detayları öğrenmek isteyen vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) yapılan açıklamalarla birlikte konu hakkında bilgi sahibi oldu. Peki, Emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Emekli maaşları hesaplara ne zaman yatacak?

15.08.2018Gündem
Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak İşte emekli maaşının yatacağı tarih

Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak? İşte emekli maaşının yatacağı tarih!

Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaş tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin Bağ-Kur ve SSK emeklilerine yatacağı tarih hakkında bilgiler paylaşmıştı. Emekliler bayram ikramiyeleri ve emekli maaşlarının bayramdan önce yatıp yatmayacağını merak ediyor. Peki, emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman hangi gün yatacak?

15.08.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Emekli olamayanın primi iade

Belirli şartları taşıyanlar yıllarca SGK’ya ödedikleri primleri iade alabilecek. Yaş şartını yerine getirseniz bile ödediğiniz primler emekli olmaya imkân tanımıyorsa prim iadesi talep edilebilir, SGK’dan toplu ödeme alabilirsiniz. Ayrıca maaşı yüksek olan ya da birden fazla işyerinde çalışanlar da bu imkândan yararlanabilir.

13.03.2019

SSK, Bağ-Kur emeklisine yüzde 10.19

Açıklanan 2018’in temmuz-aralık dönemi enflasyonuna göre SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklileri yeni yılda maaşlarını yüzde 10.19 zamlı alacak. En düşük SSK emek-lisinin aylığı ek ödeme ile birlikte 1.964 liraya çıkacak.

6.01.2019

Emekliye % 4 zam kesin, fark da olacak

Görevdeki memurlar ile emekliler, toplusözleşmeye göre 2019 Ocak-Temmuz döneminde yüzde 4 zam alacaklar. Geçmiş 6 aylık enflasyon da yüzde 3.5’i aşarsa fark, maaşlara zam olarak yansıyacak.

26.12.2018

Şimdi mi emekli olsam 2019’u mu beklesem?

Sene sonu yaklaştıkça birçok kişi, ‘Yılbaşından önce mi emekli olsam, sonra mı, hangisi daha avantajlı?’ sorusuna cevap arıyor. Her iki durumda da alınacak emekli aylığı değişiyor.

28.11.2018

43 yaşında emeklilik hayal oldu

Emeklilikte yaşa takılanlar için Meclis’e verilen kanun tekliflerinin ortak noktası 8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı olanlara gerekli şartları sağladığı taktirde emekli aylığı ödenmesini öngörüyordu. Yani 18 yaşında çalışmaya başlayan kadın 38, erkek ise 43 yaşında emekli olacaktı. Ancak Erdoğan, dün tartışmalar son noktayı koydu.

16.10.2018

Şeker hastaları malulen emekli olabilecek

Çalışma gücünün yüzde 60’ını kaybeden sigortalılar malulen emekli olabiliyor. Şeker ya da diyabet de malulen emeklilik hakkı tanınan hastalıklar içinde, ancak sigortalının en az üç organının bozulması gerekiyor

11.09.2018