MENÜ

Elçin Poyrazlar

Elçin Poyrazlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Elçin Poyrazlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12 Elçin Poyrazlar haberi bulunmuştur.

Elçin Poyrazlar Haberleri

Polisiye yazarları ‘Yılın Polisiye Romanı’nı seçecek

Polisiye yazarları ‘Yılın Polisiye Romanı’nı seçecek!

Türkiye Polisiye Yazarları Birliği, 2019 yılından itibaren ‘Kristal Kelepçe: Yılın Polisiye Romanı’ ile ‘Kara Usta: Ömür Boyu Başarı Ödülü’ ve ‘Polisiye Edebiyat Onur Ödülü’ verme kararı aldı.

11.12.2018Keyif
Gerçek sevgide şiddet olmaz

Gerçek sevgide şiddet olmaz

Kadına yönelik şiddetin her yerde yükseldiği, eğitimli-eğitimsiz ayrımı yapmadan şiddet gösteren erkeklerin arttığı bir dönemde yazar Elçin Poyrazlar, ‘Mantolu Kadın’ romanıyla meselenin altını bir kez daha çiziyor. Poyrazlar’a göre kadına psikolojik ya da fiziksel şiddet uygulayan erkek iktidar hastalığına yakalanmış demektir.

21.11.2018Kitap Sanat
‘Kitapsız asla’ diyenler için yeni sezon

‘Kitapsız asla’ diyenler için yeni sezon

Yayın dünyasında yeni sezon için geri sayım başladı. Eylülden itibaren merakla beklenen kitaplar art arda raflardaki yerini alacak. Peki yeni sezonda bizleri neler bekliyor? Jo Nesbo’dan Selim İleri’ye, Haruki Murakami’den, Gündüz Vassaf’a onlarca yazar, yeni kitaplarını okuyucunun beğenisine sunacak. İşte yeni sezondan en heyecan verici kitaplar...

23.08.2018Kitap Sanat
Kafanıza silah dayansa ne kadar tarafsız olabilirsiniz

Kafanıza silah dayansa ne kadar tarafsız olabilirsiniz?

İlk polisiye romanı ‘Gazetecinin Ölümü’nde kendi gibi bir haberci olan Selin Uygar’ın maceralarını anlatan Elçin Poyrazlar, bu kez kahramanını Washington’dan İstanbul’a getiriyor ve ajanlar, kaçak politikacılar, radikal İslamcılar, mafya ve insan kaçakçılarının orta yerine bırakıyor. Poyrazlar ile kitabını ve Türkiye’de gazeteci olmayı konuştuk.

8.07.2016Hayat
Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner: Türkiye’de neler olacağına sadece Türkler karar verir

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner: 'Türkiye’de neler olacağına sadece Türkler karar verir'

Ülkemizde görev yapan bir konsolos olduğunu bilmeseniz, İstanbul’da doğup büyümüş bir levanten zannetmeniz işten bile değil. Bize ve ülkemize duyduğu hayranlığı, “Britanya’da turistlerin gidebileceği topu topu 10 tane yer sayabilirsiniz ama Türkiye’de binlercesi var” sözleriyle son derece içten bir şekilde ifade ediyor Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner... Açıkçası biraz asık yüzlü, hafiften İngiliz kibrine sahip ve mesafeli birini beklerken, karşımda gayet neşeli, dost canlısı ve sıfır kompleks bir adam buldum. Eğer bir 007 James Bond numarası çekip beni kandırmadıysa, Turner gerçekten de bizden biri gibi olmuş. Bakalım anlattıklarını okuduktan sonra sizler ne hissedeceksiniz?

6.02.2016Magazin
Haftanın kitapları

Haftanın kitapları

29.06.2014Keyif
ABD Bakan Kavaftan özür bekliyor

ABD Bakan Kavaf'tan özür bekliyor

Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Aliye Kavaf’a eşcinselliğe yönelik açıklamaları nedeniyle ABD Kongresi’nden tepki geldi.

11.03.2010Gündem
’Off the record’ görüşme örgütün delili sayıldı

’Off the record’ görüşme örgütün delili sayıldı

İddianamede, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü İbrahim Yıldız’ın bir telefon görüşmesinde, İlhan Selçuk’a, "Bugün aynı anda aynı zamanda zamanlaması da ilginç bizim Amerika muhabiri Elçin Poyrazlar’da Amerika Başkan Yardımcısı Dick Cheney’in bürosuna davet edildi.

26.07.2008Gündem
emekli

emekli

14.04.2008Gündem

Yazar Sonuçları

''Türkiye’de neler olacağına sadece Türkler karar verir'

Ülkemizde görev yapan bir konsolos olduğunu bilmeseniz, İstanbul’da doğup büyümüş bir levanten zannetmeniz işten bile değil.

6.02.2016

Sanki bir müzik ansiklopedisi

Evin İlyasoğlu, çalışkan bir müzik yazarıdır.

20.06.2014

Beşir Atalay, Washington’da da güldürdü

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Philip Crowley, geçenlerde Washington’daki Yabancı Basın Merkezi’nde bir basın toplantısı yaptı.

27.02.2011