MENÜ

Ekonom

Ekonom ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ekonom haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 48 Ekonom haberi bulunmuştur.

Ekonom Haberleri

Nükleerden elektrik tüketimi en çok Japonyada arttı

Nükleerden elektrik tüketimi en çok Japonya'da arttı

Japonya'da nükleer enerji kaynaklı elektrik tüketimi geçen yıl bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 69 artışla 11,1 milyon ton petrol eşdeğerine ulaştı.

20.06.2019Ekonomi
Palandökenden POS cihazı komisyonu tepkisi

Palandöken'den POS cihazı komisyonu tepkisi

 TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Bankalar POS cihazı komisyon oranını düşürmeli, Ziraat Bankasının düşük komisyon kararı örnek olmalı" dedi.

17.02.2019Ekonomi
Dolarda Sert Hareket Hazırlığı

Dolarda Sert Hareket Hazırlığı

Dolarda Sert Hareket Hazırlığı

21.09.2018Özet
Gevaş’ta muz da üretilecek

Gevaş’ta muz da üretilecek

Van'ın Gevaş ilçesinde yıllardır sebze ekerek ilçe ekonomisine katkı sunan Gürbüz Tarım yetkililerinden Necmettin Yavuz, ilçede muz üretimi yapmak için çalışmalara başladıklarını söyledi.

7.09.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalından açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dövizdeki hareketlilik, ABD'ye yönelik ek vergiler, F-35 kararı ve gündemdeki bir çok konuya ilişkin açıklama yaptı. Kalın, "Döviz kurundaki gerileme aldığımız tedbirlerin sonuç verdiğini gösteriyor. ABD'nin F-35 kararının somut bir karşılığı yok." dedi. Kalın ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkel ve Macron ile görüşeceğini, ABD Başkanı Trump ile planlanan bir görüşme olmadığını söyledi.

15.08.2018Gündem
Yeni ekonomi modelinin açıklanacağı tarih belli oldu

Yeni ekonomi modelinin açıklanacağı tarih belli oldu

Orta Vadeli Plan (OVP) kapsamında, 2019 yılı büyümesinin yüzde 3-4 aralığında olması beklenirken, kurgulanan yeni ekonomi modeline ilişkin çerçevenin yarın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından kamuoyu ile paylaşılacağı duyuruldu.

9.08.2018Ekonomi
Evde yüzde 25 kârlılık kalmadı

Evde yüzde 25 kârlılık kalmadı

GAYRİMENKUL sektöründe ciddi bir rekabet olduğunu belirten Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun kârlılığın düştüğüne dikkat çekti.

12.01.2018Ekonomi
Yunanistan ekonomisi 3üncü çeyrekte de büyüdü

Yunanistan ekonomisi 3'üncü çeyrekte de büyüdü

Yunanistan ekonomisinin bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,3 büyüdüğü bildirildi.

4.12.2017Ekonomi
TESKten yılbaşı kampanyaları uyarısı

TESK'ten "yılbaşı kampanyaları" uyarısı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşları yılbaşı kampanyalarının cazibesine kapılmamaları konusunda uyararak, "Bilinçli tüketici zaten indirimin ne kadar olduğunu bilir, alışverişin büyüsüne kapılıp zarara uğramaz." ifadesini kullandı.

27.11.2017Ekonomi
Almanyada yıllık enflasyon Ekimde arttı

Almanya'da yıllık enflasyon Ekimde arttı

Almanya'da yıllık Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ekimde yüzde 1,6 arttı.

14.11.2017Ekonomi

Genç bilim insanları ödüllendirildi

BİLİM Akademisi’nin üstün başarılı genç bilim insanlarını desteklemek amacıyla yürüttüğü ‘Genç Bilim İnsanları Programı (BAGEP) 2016’ ödülleri sahiplerini buldu.

24.04.2016Eğitim
Kosova Ekonomi Bakanına yumurta fırlattılar

Kosova Ekonomi Bakanı'na yumurta fırlattılar

Kosova Ekonomi Bakanı Blenard Stavilevci, Priştine'de muhalefet partisi Vetvendosye hareketi üyelerinin yumurtalı saldırısına uğradı. Koruması ile kent merkezinde bulunan Bakan Stavilevci elinde telefonla yürürken iki protestocu yanına yaklaşarak bakanın üzerine yumurta fırlattı.  Bakanın korumaları eylemcileri yakalamaya uğraşsa da başarılı olamadı. Vetvendosye'den Hareketinden, yapılan basın açıklamasında, 'Ülkeyi kötü duruma sokan Bakan'a karşı sessiz kalamazdık. Kosova'nın toprak bütünlüğü bozulma tehdidi altındayken hiçbir şey yapmadan duramayız' denildi. Açıklamada, Sırbistan ve Karadağ ile yapılan özerklik ve sınırın yeniden çizilmesi anlaşmaları iptal edilene kadar eylemlerin süreceği mesajı verildi. Kosova Başbakanı İsa Mustafa ve iki bakan daha yumurtalı saldırıya uğramıştı. TURAN KASAP/PRİŞTİNE

22.12.2015Haber
Yılmaz Toköz: Çekilmedim, hala adayım

Yılmaz Toköz: Çekilmedim, hala adayım

G.Saray Kulübü Başkan adaylarından Yılmaz Toköz ise gazetelerin yazıldığı gibi adaylıktan çekilmediğini, hala aday olduğunu söyledi. Toköz, yaptığı konuşmada, sonuna kadar yarışın içinde olduğunu belirterek, “Öldürürlerse mecburen olmaz. Bu yarışı yine birilerine bırakır mıyım bilmiyorum. Kararımı son gün vereceğim” dedi.

15.03.2006Spor Arena
İş kazaları 10 bin can aldı

İş kazaları 10 bin can aldı

SSK verilerine göre, 1994-2003 yılları arasında 831 bin 248 iş kazasında toplam 10 bin 85 kişi yaşamını yitirdi.

24.07.2005Gündem
Eğilmez: Türkiye IMFden çıkarsa zorlanır

Eğilmez: Türkiye IMF'den çıkarsa zorlanır

Hazine eski Müsteşarlarından Mahfi Eğilmez, IMF ile yeni bir anlaşma yapılmaması halinde Türkiye'nin çok zorlanacağını savunurken, "IMF'den çıkmanın bir anlamı yok" dedi.

22.04.2004Ekonomi
Galatasaray kongre öncesi listeler açıklandı

Galatasaray kongre öncesi listeler açıklandı

Galatasaray'da yarın yapılacak kongreyle öncesinde başkan adayları yönetim kurulu listelerini açıkladı.

19.03.2004Spor
TEBe 125 milyon dolarlık kredi

TEB'e 125 milyon dolarlık kredi

Türk Ekonom Bankası (TEB), uluslararası piyasalardan 125 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı. İhracatın finansmanında kullanılacak 1 yıl vadeli sendikasyon kredisinin faiz oranı, libor artı 0.80 olarak açıklandı.

27.10.2003Ekonomi
Baykal: Müzakereler para pazarlığına dönüştü

Baykal: Müzakereler para pazarlığına dönüştü

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ABD ile yürütülen müzakereleri büyük bir kaygı içinde izlediklerini belirterek "Bunun bir para pazarlığına dönüşmüş olmasından büyük bir üzüntü duyuyoruz" dedi.

21.02.2003Gündem
Bürokratlar bayramı Kahkonenle geçirecek

Bürokratlar bayramı Kahkonen'le geçirecek

IMF Türkiye Masası Şefi Kahkonen'in gelişiyle birlikte 4'üncü gözden geçirme görüşmelerine başlayan bürokratlar bayram süresince çalışacak. Gözden geçirme tamamlanıp IMF'nin 1.6 milyar dolarlık kredi dilimini serbest bırakması için bürokratlar bayram tatilinde fazla mesai yapacak.

7.02.2003Ekonomi
BDDK: Sektörde 5-6 büyük banka kalacak

BDDK: Sektörde 5-6 büyük banka kalacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme
Kurumu (BDDK) Başkanı Engin Akçakoca,
bankacılık sektöründe 2005-2006 yıllarında 5-6 büyük bankanın yer almasını beklediklerini;
bunların 2 ya da 3'üne de büyük yabancı
bankaların ortaklığı olabileceğini
söyledi.

31.08.2001Ekonomi

Yazar Sonuçları

İstanbul’daki G-186 toplantısı sona erdi

İSTANBUL’da yapılan IMF-Dünya Bankası yıllık toplantıları dün sona erdi. Bu toplantının bitiminde önemli resmi açıklamalar yapılmasını bekleyenler biraz hayal kırıklığına uğradılar. Ancak IMF’cilere sorduğumuzda , “Zaten bundan daha fazla bir şey olmasını beklem iyorduk” dediler. Yani onlar için sürpriz bir sonuç yok.

7.10.2009