MENÜ

Ek Yerlestirme

Ek Yerlestirme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ek Yerlestirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.222 Ek Yerlestirme haberi bulunmuştur.

Ek Yerlestirme Haberleri

2018 TUS 2. Dönem ek yerleştirme sonuçları açıklandı

2018 TUS 2. Dönem ek yerleştirme sonuçları açıklandı

2018 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2. Dönem ek yerleştirme sonuçları adayların erişimine açıldı. 15 Kasım'da tamamlanan tercih sürecinin ardından takipte olan adayların bekleyişi, ÖSYM'nin değerlendirmesinin tamamlanmasıyla son buldu. İşte, 2018 TUS 2. Dönem ek yerleştirme sonuçları sorgulama sayfası...

22.11.2018Gündem
2019 DGS ne zaman yapılacak Tarih belli oldu mu

2019 DGS ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

İki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen pek çok kişi, 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) ne zaman yapılacağını merak ediyor. Henüz uzun bir zaman olmasına rağmen, ÖSYM'nin bu hususta açıklama yapıp yapmadığını merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, 2019 DGS ne zaman yapılacak?

7.11.2018Gündem
DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı DGS sonuç sorgulama

DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! DGS sonuç sorgulama

DGS ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM tarafından 15.00'da erişime açıldı. Binlerce üniversite adayının merakla sorguladığı konular arasında yer alan DGS ek yerleştirme sonuçları, AİS şifresi ile kolayca öğrenilebilecek. İşte, sayısal bilgiler ve bazı detaylar

26.10.2018Gündem
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak 2018 DGS ek yerleştirme işlemleri

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 DGS ek yerleştirme işlemleri

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih ya da bir diğer ifade ile ek yerleştirme işleminin sonuçlarına yönelik bekleyiş bugün de devam ediyor. 16 Ekim'de tamamlanan işlemlerin ardından beklemeye geçen ön lisans mezunu adaylar, ÖSYM'den gelecek 'sonuçlar açıklandı' haberine kilitlenmiş durumda. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

24.10.2018Gündem
DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak Mazeret kaydı için son gün ne zaman

DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? Mazeret kaydı için son gün ne zaman?

DGS ek yerleştirme sonuçları pek çok öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Konu hakkında beklenti içinde olan ve ÖSYM'den gelecek haberlere kilitlenen öğrenciler, Sürece ilişkin bilgi almak adına internette sorgulama yapıyor. Peki, DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.10.2018Gündem
2019 YKS ne zaman yapılacak TYT ve AYT sınavları ne zaman

2019 YKS ne zaman yapılacak? TYT ve AYT sınavları ne zaman?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 2019 yılında hangi tarihte yapılacağı şimdiden merak edilmeye başladı. 2018 YKS’den istediği puanı elde edemeyen ve bir daha hazırlanma kararı alan ya da bu yıl lise son sınıfa geçen öğrenciler, 2019 YKS için tarih araştırması yapıyor. Peki, 2019 YKS ne zaman yapılacak? TYT ve AYT sınavları ne zaman?

20.10.2018Gündem
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ek tercih başvurusunu tamamlayan ve beklemeye geçen adaylar, şimdi ÖSYM'den gelecek haberlere odaklanmış durumda. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.10.2018Eğitim
DGS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

DGS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), tarafından 2018 Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) ek yerleştirme tercihinde bulunacak adaylara verilen süre bugün doluyor. Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına geçiş yapmalarına imkan sağlayan DGS ek yerleştirme tercih işlemleri 11 Ekim'de başlamıştı. Peki, DGS ek tercih sonuçları zaman açıklanacak?

16.10.2018Gündem
DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman DGS boş kontenjan listesi

DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman? DGS boş kontenjan listesi

DGS ek tercih işlemleri için süreç devam ediyor. DGS ek tercih işlemlerini yapmaya devam eden adaylar, işlemler için son günün ne zaman olduğunu merak ediyorlar. 11 Ekim tarihinde başlayan DGS ek tercihleri için son gün tarihi belirlendi. Peki, DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman? İşte, DGS boş kontenjan listesi.

14.10.2018Gündem
KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor 5 günlük Ziraat Bankası detayı

KYK burs başvurusu ne zaman başlıyor! 5 günlük Ziraat Bankası detayı

Tahsis edilmesi halinde Lisans öğrencileri için aylık 500 lira olarak hesaplara yatırılacak olan KYK kredi ve burs ödemeleri, yerleştirme işlemlerinin büyük oranda tamamlanmasının ardından öğrencilerin odak noktası oldu. Her ayın 6'sı ve 10'u arasındaki 5 günlük dilimde TC Kimlik numaralarına göre hesaplara yatırılacak olan KYK burs ve kredi ödemeleri, müracaatların tamamlanmasının ardından değerlendirmeye alınacak. Peki, KYK burs başvurusu bu ayın kaçında yapılacak? İşte, o detaylar

14.10.2018Gündem
Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) burs başvurusu hangi gün başlıyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) burs başvurusu hangi gün başlıyor?

Öğrenim gören bireyler için maddi destek imkanı olan KYK burs başvurusu, yurt genelinde birçok vatandaşın merakla araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Üniversite eğitimleri esnasında ihtiyaç duyacakları maddi desteği Kredi ve Yurtlar Kurumu üzerinden karşılamak isteyen bireyler, KYK burs başvurusu ne zaman başlayacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, burs başvurusu ne zaman ve nereden yapılacak? İşte, o detaylar

12.10.2018Gündem
TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... TUS sonuç sorgulama sayfası

TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... TUS sonuç sorgulama sayfası

TUS yerleştirme sonuçları, Tıpta uzmanlaşmak üzere tercih işlemlerini yapan doktorların merakla araştırdığı konular arasında yer alıyordu. Aldıkları puana göre tercih işlemini tamamlayan doktorlar, ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın ardından sonuçlarını AİS ekranı aracılığıyla öğrenebilecek. İşte, 2018 TUS 2. dönem yerleştirme sonuçları ve detaylı bilgiler

11.10.2018Gündem
2018 YKS ek yerleştirme sonuçlarında YÖKten kayıt müjdesi

2018 YKS ek yerleştirme sonuçlarında YÖK'ten kayıt müjdesi

2018 YKS ek yerleştirme sonucu kayıt yaptıramayan adaylara mazeret gerekçesiyle birlikte kayıt müjdesi verildi. 3 hafta içinde başvurulması durumunda yükseköğretim kurumu tarafından değerlendirilecek olan mazeretler, olumlu dönüş alındığı takdirde kayıt işlemleriyle sonuçlanacak. İşte, YÖK'ten gelen kayıt açıklaması.

11.10.2018Gündem
YÖK’ten kayıt müjdesi... 26 Ekim son gün

YÖK’ten kayıt müjdesi... 26 Ekim son gün

YÖK’ün yeni aldığı karara göre verilen süre içerisinde üniversiteye kayıt yapamayan öğrencilere yeni bir hak tanındı. Buna göre ek yerleştirme sonucunda kayıt yaptıramayan adayların 26 Ekim’e kadar mazeretlerini belirten belgeleriyle üniversitelerine başvurmaları gerekiyor.

11.10.2018Eğitim
DGS ek yerleştirme tercihleri başladı

DGS ek yerleştirme tercihleri başladı

DGS ek yerleştirme tercih işlemleri başladı. Adaylar en geç 16 Ekim'e kadar yapılabilecek.

11.10.2018Eğitim
DGS ek tercihleri ne zaman kadar devam edecek DGS ek yerleştirme ücreti nereden yatırılacak

DGS ek tercihleri ne zaman kadar devam edecek? DGS ek yerleştirme ücreti nereden yatırılacak?

DGS (Dikeye Geçiş Sınavı) 2018 ek tercih süreci 11 Ekim Perşembe günü itibariyle başladı. Adaylar, online sistem üzerinden DGS tercihlerini yaptıktan sonra tercih ücretini yatırarak tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman kadar devam edecek? DGS ek yerleştirme ücreti nereden yatırılacak?

11.10.2018Gündem
KYK burs başvurusu için geri sayım başladı... KYK burs ve kredi başvuruları için tarih belli oldu mu

KYK burs başvurusu için geri sayım başladı... KYK burs ve kredi başvuruları için tarih belli oldu mu?

KYK burs başvurusu ile müracaat sürecini öğrenmek isteyen öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarını yakından takip ediyor. KYK burs başvurusunun alınmaya başlamasıyla birlikte kurumun talep ettiği bilgileri E-Devlet sistemine yükleyecek olan adaylar, yanlış bilgi vermeleri halinde burs imkanından yararlanamayacak. Burs ve öğrenim kredisi ödemeleri, ocak ayı itibariyle hesaplara 500 lira olarak yatırılacak. Peki, KYK burs başvurusu ne zaman ve hangi gün başlayacak? İşte, geçtiğimiz yıllara kıyasla bazı bilgiler

9.10.2018Gündem
DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak? DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından başlatılacak olan DGS ek tercih işlemleri için geri sayım başladı. Peki, DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

8.10.2018Eğitim
TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak 10 gün detayı

TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? 10 gün detayı

TUS yerleştirme sonuçları, Tıpta Uzmanlık Sınavına giren hekimlerin araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Puanlarının yettiği alanlarda uzmanlaşmak isteyen doktorlar, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Peki, TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.10.2018Eğitim
DGS ek tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS ek tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

DGS ek tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı birçok öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Yaklaşık 35 bin kişilik boş kontenjanın yer aldığı DGS ek yerleştirme sürecinde adaylar işlemlerin ne zaman yapılmaya başlanacağını ve boş kontenjanları merak ediyor. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

5.10.2018Gündem
Ek yerleştirmeyi kazanan adaylar için son şans

Ek yerleştirmeyi kazanan adaylar için son şans

2018-YKS ile herhangi bir bölüme yerleşemeyen adaylara ikinci şans olan ek yerleştirme kayıtları için bugün son şans. 28 Eylül’de ek yerleştirme sonuçlarına göre kazandıkları üniversiteyi öğrenen adaylar, 1 Ekim itibariyle tercihlerini yapmaya başlamıştı.

5.10.2018Eğitim
KYK burs başvurusu bu yıl hangi gün başlayacak Çalışan öğrencilere müjde

KYK burs başvurusu bu yıl hangi gün başlayacak? Çalışan öğrencilere müjde!

KYK burs başvurusu, YURTKUR internet sitesi üzerinden kabul edilecek. Üniversite öğrencilerinin maddi durumlarını belgelendireceği burs başvuru sürecinin ardından KYK, öğrenim kredisi ya da karşılıksız burs tahsisi için kararını verecek. Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete'de yer alan bilgilere göre çalışan öğrencilerin öğrenim kredileri ise artık kesilmeyecek. Diğer taraftan öğrencilere tahsis edilecek olan burs miktarı ise yeni yıl itibariyle 500 lira olacak

3.10.2018Gündem
DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman alınacak DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman alınacak? DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercihleri, ilk tercihlerle herhangi bir yere yerleşemeyen adayların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Yaklaşık 35 bin kişilik boş kontenjanın yer aldığı DGS ek yerleştirme sürecinde, adaylar tercih kılavuzu ve boş kontenjanların erişime açılmasını bekliyor. Peki, DGS ek tercih ne zaman açıklanacak? İşte, üniversitelerin açılmasıyla birlikte birçok adayı yakından ilgilendiren ek tercihler hakkında bazı bilgiler

3.10.2018Eğitim
Tıp yine dolmadı

Tıp yine dolmadı

Ek yerleştirme sonuçlarının ardından tıp, hukuk, mühendislik ve mimarlık gibi gözde programlarda da boş kontenjan kaldığı ortaya çıktı. Tıpta 81, hukukta 1.066, mimarlıkta 1.773, mühendislikte 14 bin 615 kontenjan ilgi görmedi. Uzmanlara göre bunun nedeni yeni sistemde barajın adayları zorlaması. Üniversitelere yeni giriş sisteminde başarı sırası barajları genişletilmiş, hukuk 150 binden 190 bine; mühendislik 240 binden 300 bine; mimarlık 200 binden 250 bine; tıp 40 binden 50 bine yükseltilmişti.

2.10.2018Eğitim
Bakan Dönmezden üretim müjdesi

Bakan Dönmez'den üretim müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin hedeflerinin ve hayallerinin sadece Türkiye ile sınırlı olmadığını belirterek, "Yeni dönemde yerli üretim ve teknolojinin geliştirilmesi başlıca hedeflerimizden birisi olacağız. Ağırlıklı olarak ithal edilen ürünler Türkiye’de üretilmeye başlanacak. İleri teknoloji geliştiren yazılım, iletişim, haberleşme, sağlık, enerji gibi pek çok alanda Ar-Ge ve inovasyon odaklı bir dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

1.10.2018Ekonomi
AÖF harç parası yatırma işlemi hangi bankaya yapılacak Kayıt nasıl yapılır

AÖF harç parası yatırma işlemi hangi bankaya yapılacak? Kayıt nasıl yapılır?

AÖF kayıt işlemleri ikinci üniversite, ek yerleştirme, yenileme, öğrencileri için devam ediyor. AÖF kayıt işlemi sonrasında ders ekle sil aşamasına geçecek olan öğrenciler, harç parasının hangi bankaya yatırılacağını sorgulamaya başladı. Peki, AÖF harç parası hangi bankaya yatırılacak? İşte, AÖF kayıt işlemi yapacak olan öğrenciler için bazı bilgiler

1.10.2018Gündem
177 bin 103 kontenjan boş kaldı

177 bin 103 kontenjan boş kaldı

ÜNİVERSİTELERE yerleştirmelerde adaylara ikinci şans olarak verilen ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

28.09.2018Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2018-DGS ek tercih işlemleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS ek tercih sonuçlarını açıklayan ÖSYM'nin DGS ek tercih işlemlerini ne zaman başlatacağı çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

28.09.2018Gündem
YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı YKS ek tercih sonuçları sorgulama sayfası

YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! YKS ek tercih sonuçları sorgulama sayfası

YKS ek tercih işlemlerini tamamlayan adayların sorguladığı ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Bu yıl lisans ve ön lisans alanında toplam 280 bin kontenjanın yer aldığını açıklayan ÖSYM, ek yerleştirme sonrası bu kontenjanın 177 bin kişilik kısmının boş kaldığını açıkladı. YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler kayıt dönemine çevrildi. Ek tercih ile kayıt hakkı kazanan öğrenciler 1-5 Ekim tarihlerinde işlemlerini tamamlayacak.

28.09.2018Eğitim
YÖK’ten ek yerleştirme raporu... Doluluk oranı yüzde 27 arttı

YÖK’ten ek yerleştirme raporu... Doluluk oranı yüzde 27 arttı

YÖK, tarafından açıklanan ‘2018 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı Ek Yerleştirme Sonuç Raporu’na göre, 2017’de  yüzde 76.5 olan doluluk oranının 2018’de yüzde 84.7’ye yükseldi. YÖK’ten yapılan açıklamada, adayların yeni sisteme kolay uyum sağladığı ve bunun sevindirici olduğu vurgulanarak, “Giriş sistemindeki ülkemiz için yeni bir konseptin ve radikal değişikliğin bir sorun yaşanmadan başarıyla uygulanmasının önemli olması yanı sıra, amaca uygun bir şekilde görülür olumlu sonuçlar doğurması ve adayların bu sisteme kolayca uyum sağlaması sevindiricidir” denildi.

28.09.2018Eğitim
YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak Ek tercih sorgulama

YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? Ek tercih sorgulama

Bir hafta süren YKS (Yükseöğretim Kurumları Sınavı) ek tercih süreci 20 Eylül'de sona erdi. Başvuru sürecinin üzerinden günler geçmesi ve üniversite kayıt tarihlerinin yaklaşması nedeniyle sonuç sorgulamaları da hız kazandı. Peki, ÖSYM YKS ek yerleştirmelerle ilgili yeni bir açıklamada bulundu mu? YKS tercih sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

27.09.2018Gündem
DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi mi İşte ek tercih kılavuzu

DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi? İşte ek tercih kılavuzu

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ek yerleştirme sürecinin detayları için araştırmalar devam ediyor. İlk DGS yerleştirme sonuçları neticesinde bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 21-27 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Peki, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ek yerleştirmeler ne zaman? Ek tercih kılavuzu yayımlandı mı?

26.09.2018Gündem
ÖSYMnin YKS ek yerleştirme sonuçları perşembe günü mü açıklanacak

ÖSYM'nin YKS ek yerleştirme sonuçları perşembe günü mü açıklanacak?

İlk yerleştirme döneminde herhangi bir okula yerleşemeyen öğrencilerin sorguladığı YKS üniversite ek yerleştirme sonuçları, bugünün gündem konuları arasında yer almaya başladı. YKS üniversite ek yerleştirme sonuçları ile herhangi bir okula yerleşip yerleşemediklerini öğrenecek olan vatandaşlar, buna göre yeni sezona hazırlanacak ya da kariyerlerine yön verecek. Peki, üniversite ek yerleştirme sonuçları geçtiğimiz senenin verileri göz önünde bulundurulursa bu yıl ne zaman açıklanır? İşte, tarih detayı

25.09.2018Gündem
Özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı

Özel okul teşvik desteğinden faydalanacak binlerce öğrenci ve velisinin heyecanla beklediği, özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçların Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanmasının ardından, gözler sonuç sorgulama sayfasına çevrildi. Peki, özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları nasıl sorgulanır?

24.09.2018Gündem
Özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı

Özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı?

İlk yerleştirme döneminde destekten yararlanamayan velielerin sorguladığı özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı. 75 bin öğrencinin faydalanacağı özel okul teşvik desteğinden boş kalan kontenjanlar, özel okul teşvik ek yerleştirme sürecinde değerlendirilecek. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı değerlendirme sonucu belirlenecek olan özel okul teşvik ek yerleştirme sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

24.09.2018Gündem
YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak İşte detaylar

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar

Üniversitelerde boş kalan kontenjanlar için yapılan YKS ek tercihlerine ait sonuçların, ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet adresinde devamlı takipte olan üniversiteli adayları, sonuç haberine odaklanmış durumda. Peki, YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.09.2018Gündem
YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS ek yerleştirme sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 20 Eylül tarihinde sona eren başvuruların ardından adaylar gözünü sonuçların açıklanacağı tarihe çevirdi. Peki, YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.09.2018Gündem
DGS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak

DGS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak?

DGS tercihlerinin ardından merakla beklenen yerleştirme sonuçları 20 Eylül tarihinde yayımlandı. Toplam 180 bin kişinin tercih yaptığı DGS'de, 130 bin kişilik kontenjana 94 bin aday yerleştirildi. Boş kalan kontenjanlar ise 35 bin olarak açıklandı. İşte, DGS yerleştirme sonuçları hakkında detaylı bilgiler

20.09.2018Eğitim
Üniversiteli olmak için son şans

Üniversiteli olmak için son şans

YKS’nin ardından herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen adaylar için ikinci şans, ek yerleştirme tercihleri bugün sona eriyor. Adaylar boş kalan kontenjanlar için 24 tercih yapabiliyor. Eğitim uzmanı Salim Ünsal’ın analizlerine göre, devlet üniversitelerinde tıp, diş hekimliği ve hukuk gibi gözde programlar büyük oranda doldu ama vakıflarda şans var.

19.09.2018Eğitim
AÖF kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak AÖF kayıtları için gerekli belgeler nelerdir

AÖF kayıtları ne zaman ve nasıl yapılacak? AÖF kayıtları için gerekli belgeler nelerdir?

AÖF kayıtları, ikinci üniversite için 21 Eylül Cuma günü sona erecek. Yatay geçiş yapmak isteyenlerin başvurusu ise 19-21 Eylül tarihleri arasında alınacak. AÖF'e ek yerleştirme ve DGS ile kayıt yaptırmak isteyenler ise başvurularını 24-28 Eylül arasında gerçekleştirecek. Peki, AÖF kayıtları için yapılması gerekenler neler olacak? İşte, bankalara yatırılacak olan AÖF harçları ve detaylı bilgiler

19.09.2018Gündem
İstanbul’da kaç öğrenci özel okul teşviğinden yararlanacak

İstanbul’da kaç öğrenci özel okul teşviğinden yararlanacak?

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, MEB’in özel okul teşviğinden geçen yıl İstanbul'da 17 bin 562 öğrencinin faydalandığını, bu yıl ise 18 bin 725 öğrencinin MEB özel okul teşviği alacağını söyledi.

19.09.2018Eğitim
KYK yedek yurt başvuruları ne zaman Yedek yurt başvuru tarihleri

KYK yedek yurt başvuruları ne zaman? Yedek yurt başvuru tarihleri

Her yıl yüz binlerce öğrenciye barınma imkanı sağlayan KYK'da yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından yedek yerleştirme işlemi yapılacak. KYK yurtlarının barınma olanaklarından yararlanmak isteyen öğrenciler, yedek yurt başvurularının başlayacağı tarihlere odaklandı. Peki, KYK yedek yurt başvuruları ne zaman?

18.09.2018Gündem
YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak YKS ek tercihleri ne zaman bitecek

YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS ek tercihleri ne zaman bitecek?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), alınan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihleri devam ediyor. Ancak henüz başvuru yapmayan üniversiteli adaylarının hızlı davranması gerekiyor. YKS ek yerleştirme başvuruları kısa sürede son bulacak. Peki, YKS ek tercihleri ne zaman bitecek? YKS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.09.2018Gündem
Tıpta da 12 boş kontenjan var

Tıpta da 12 boş kontenjan var

Ek yerleştirme için tercih işlemleri 14 Eylül’de başladı. 20 Eylül’e kadar devam edecek. Binlerce öğrenciye üniversite için bir şans daha var. Tıpta, mühendisliklerde, psikolojide bile boşlukların olduğu bu dönemde Eğitim Servisi’nden Önder Öndeş, eğitim uzmanı Salim Ünsal’ın analizleriyle adaylar için ek yerleştirme rehberi hazırladı.

18.09.2018Eğitim
Teşvik ek yerleştirme ne zaman MEB özel okul teşvik sonuçları

Teşvik ek yerleştirme ne zaman? MEB özel okul teşvik sonuçları

Özel okul teşvik sonuçlarının Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü (ÖOKGM) tarafından açıklanmasının ardından gözler bu kez teşvik ek yerleştirme işlemlerine çevrildi. Peki, özel okul teşvik yerleştirme sonuçları nereden öğrenilebilecek? Ek teşvik yerleştirmeleri ne zaman?

17.09.2018Eğitim
DGS tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak

DGS tercih sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarına imkan sağlayan DGS’nin tercih işlemleri tamamlandı. Gözler bu kez ÖSYM'den gelecek sonuç açıklama haberine çevrildi. Peki, DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

17.09.2018Gündem
Ek yerleştirmelerde son tarih 20 Eylül

Ek yerleştirmelerde son tarih 20 Eylül

Merkezi yerleştirmede üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından birini tercih edip de yerleşemeyen adaylar için ikinci şans olan ek yerleştirme tercihleri, 20 Eylül’e kadar devam ediyor. 280 bin 109 boş kontenjan için adayların 24 tercih hakkı bulunuyor.

17.09.2018Eğitim
Özel okul teşvik tercih sonuçları açıklandı 2018-2019 öğrenci teşvik desteği sorgulama

Özel okul teşvik tercih sonuçları açıklandı! 2018-2019 öğrenci teşvik desteği sorgulama

Özel okul teşvik tercih sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü (ÖOKGM) tarafından velilerin erişimine açıldı. Tercih işlemleri 7-14 Eylül tarihleri arasında alınan özel okul teşviklerinin yerleştirme sonuçları 17 Eylül Pazartesi günü ilan edildi. Özel okul teşvik yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte süreç nakil ve kesin kayıt işlemleri ile devam edecek.

17.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Tıpta da 12 boş kontenjan var

Ek yerleştirme için tercih işlemleri 14 Eylül’de başladı.

17.09.2018