MENÜ

Ek puan

Ek puan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ek puan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.170 Ek puan haberi bulunmuştur.

Ek puan Haberleri

TÜBİTAK proje yarışında kızlar erkekleri geride bıraktı

TÜBİTAK proje yarışında kızlar erkekleri geride bıraktı

TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, ‘49. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışmaları’nın bugün (12 Mart) başladığını söyledi. Mandal, "Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da proje başvurusunda kız öğrenciler galip geldi. Yarışmaya başvuran toplam 24 bin 320 öğrencinin 13 bin 303'ü kız, 11 bin 17'si ise erkek" dedi.

12.3.2018Eğitim
Meslek liseliler sınavsız geçiş yapabilecek mi

Meslek liseliler sınavsız geçiş yapabilecek mi?

Meslek lisesi mezunları alanlarıyla ilgili program seçtiğinde ek puan alabilecek mi? Sınavsız geçiş yapabilecekler mi? ÖSYM, sıkça sorulan sorularda bunları da yanıtladı. İşte o yanıtlar:

2.3.2018Eğitim
Hayalini devlet desteğiyle gerçekleştirdi

Hayalini devlet desteğiyle gerçekleştirdi

Muş'un Bulanık ilçesinde Songül ve Özgür Bulduk çifti, aldıkları 1,5 milyon lira hibe desteğiyle kurdukları üretim tesisinde ayda 20 ton süt üretmeyi amaçlıyor.

23.1.2018Ekonomi
Meslek liselerinde ‘yetenek’ dönemi başlatılacak

Meslek liselerinde ‘yetenek’ dönemi başlatılacak

MEB tarafından, meslek liselerinde öğrencilerin yeteneklerine göre alanlara yerleştirilmesi konusunda sahada yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi.

9.1.2018Eğitim
Meslek liseliye ek puan talebi YÖK’te

Meslek liseliye ek puan talebi YÖK’te

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, meslek liselerinde yazılım alanı açılacağını belirtti. Meslek liselilere ek puan verilmesi talebini YÖK Başkanı’na ilettiklerini söyleyen Gülay, “Konu kendisinin gündeminde” dedi.

8.1.2018Eğitim
Mesleki eğitimin nabzı Antalya’da atıyor... Öğrencilerin yüzde 42’si meslek lisesinde

Mesleki eğitimin nabzı Antalya’da atıyor... Öğrencilerin yüzde 42’si meslek lisesinde

MEB, mesleki ve teknik eğitimi mercek altına alıyor. Özel ve kamu sektör temsilcilerinden öneriler almak amacıyla Antalya’da ‘Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı’ düzenleniyor. Toplantıda konuşan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, “Bugün ortaöğretime giden her 100 öğrenciden 42’si mesleki eğitimi tercih ediyor” dedi.

8.1.2018Eğitim
Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitim alanında 2017'de, üniversiteye ve liseye girişte uygulanacak yeni sistemler, kamuoyu tarafından en çok konuşulan konular oldu.

25.12.2017Eğitim

Puanı yanlış hesaplananların 275’i üniversiteli oldu

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "2017 ÖSYS'de yanlışlıkla bir bölüme yerleştirilen 1.499 adaydan, ek yerleştirme sonuçlarına göre 540'ı yeniden tercih yaptı, 275'i yerleşti" dedi.

6.12.2017Eğitim
Etik farkındalığı yüksek öğretmenlere ek puan önerisi

Etik farkındalığı yüksek öğretmenlere 'ek puan' önerisi

Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulunca yürütülen Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Etik Eylem Planı'nda, etik farkındalığı yüksek öğretmenlere ek puan, yılın etik davranış sergileyen öğretmenine de ödül verilmesi önerildi.

20.10.2017Eğitim
YKS sınavı nasıl olacak Yeni sistemde sınavlar nasıl gerçekleşecek

YKS sınavı nasıl olacak? Yeni sistemde sınavlar nasıl gerçekleşecek?

YKS sınavı nasıl olacak sorusu milyonlarca öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. 2018-2019 eğitim öğretim yılında yükseköğretime giriş sınavının yeni adı Yükseköğretim Kurumları Sınavı oldu. YÖK tarafından yapılan açıklamayla birlikte sınav sistemi değişti ve tamamıyla yeni bir sisteme geçildi. Peki, YKS sınavı nasıl olacak? Yeni sistemde sınavlar nasıl gerçekleşecek? İşte detaylar.

17.10.2017Eğitim
(Görüntülü Haber) Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) temelinde Türkçe ve Matematik var

(Görüntülü Haber) "Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) temelinde Türkçe ve Matematik var"

(Görüntülü Haber) "Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) temelinde Türkçe ve Matematik var"

13.10.2017İstanbul
Nazik Kösegil: 200 puan barajı öğrenciyi güvende tutacak

Nazik Kösegil: 200 puan barajı öğrenciyi güvende tutacak

Nazik Kösegil: 200 puan barajı öğrenciyi güvende tutacak

13.10.2017Sarıyer
Tek sınav tek model

Tek sınav tek model

MİLYONLARCA öğrenci ve velinin merakla beklediği yeni üniversite sınav sistemi açıklandı. Buna göre, YGS ve LYS yerine Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) geldi. Milyonlarca öğrenci, tek sınavla üniversiteye yerleşecek. Adaylar, cumartesi günü iki oturumda ter dökecek; pazar ise sadece yabancı dil sınavı yapılacak. Cumartesi ilk oturumda Temel Yeterlilik Testi (TYT) olacak, aynı gün öğleden sonra ise alan sınavlarına girecekler.

12.10.2017Eğitim
Yükseköğretim Kurumları Sınavının ayrıntıları açıklandı

'Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ayrıntıları açıklandı

'Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ayrıntıları açıklandı

12.10.2017Ankara
Sınav sistemi değişti İşte, 2018 üniversite sınav sistemi: YKS

Sınav sistemi değişti! İşte, 2018 üniversite sınav sistemi: YKS

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, milyonlarca adayın heyecanla beklediği üniversiteye giriş sistemini açıkladı. Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) adaylar cumartesi günü iki oturuma katılacaklar. İlk oturumda Türkçe ve matematik testlerini yanıtladıktan sonra, Türk dili edebiyatı-coğrafya 1, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilgiler testlerinin yer aldığı ikinci oturuma katılabilecekler. Yabancı Dil sınavı ise aynı hafta sonu pazar günü tek oturumda gerçekleştirilecek ve soru sayısı 80 olacak. İşte YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’ın YKS ile ilgili anlattığı detaylar:

12.10.2017Eğitim
Üstün yetenekli çocuklar için yeni sistem beklentisi

Üstün yetenekli çocuklar için yeni sistem beklentisi

AÜ Özel Yetenekliler Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Uğur Sak, üstün yetenekli çocukların TEOG yerine gelecek yeni sistem içinde değerlendirilmesi ve avantajlı olmalarının önem arz ettiğini, puanlama sistemi olması durumunda bu öğrencilere ek puan verilmesi gerektiğini belirtti.

29.9.2017Eğitim
TEOG’da 4 model

TEOG’da 4 model

Bugüne kadar liselere girişte neredeyse iki yılda bir değişiklik oldu. Adı ya da ambalajı değişti ama içeriği hep aynı kaldı.

19.9.2017Eğitim
Dersler pazartesi başlıyor: Eğitimin yeni yüzü

Dersler pazartesi başlıyor: Eğitimin 'yeni' yüzü

Uzun bir yaz tatilinin ardından yaklaşık 18 milyon öğrenci, 18 Eylül’de dersbaşı yapacak. Bu ders yılı da birçok yenilikle başlıyor. Kuşkusuz bunların en önemlisi, müfredat ve buna göre hazırlanan kitaplar. 5’inci sınıflar ise okula dönüş dışında bir heyecan daha yaşayacak.

14.9.2017Eğitim
Geleceğin mesleklerine hazırlanın

Geleceğin mesleklerine hazırlanın!

Uzmanlar, günümüzün yeni mesleklerinin de bilişim ve teknoloji ile doğrudan bağlantılı olarak şekillendiğini vurgulayarak ek kontenjan tercihinde bulunacak olan öğrencilerin bunu dikkate almasının hem kendi gelecekleri hem de küresel kalkınma ve refah için önemli olduğuna dikkat çekiyor.

25.8.2017Kampüs
İstifaya götüren hatalar

İstifaya götüren hatalar

ÖSYM Başkanlığı’ndan istifa eden Prof. Dr. Ömer Demir, 2.5 yıldır merkezin dümenindeydi. Geçen yıl bir söyleşide, ÖSYM’nin personelden teknik altyapıya kadar yüzde 95 yenilendiğini söylemişti. Ancak Prof. Dr. Demir döneminde yedi hata ve tartışmalı değişiklikler çok konuşuldu...

22.8.2017Eğitim
Üniversite kayıtları için son gün yaklaşıyor... Kayıt için gerekli belgeler

Üniversite kayıtları için son gün yaklaşıyor... Kayıt için gerekli belgeler

E-kayıt süreci doldu ancak üniversitelerde yapılan kayıtlar devam ediyor. 2017-ÖSYS merkezi yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların belirtilen belgeleri ilgili üniversiteye iletmesi gerekiyor. Peki üniversite kayıtları için son gün ne zaman? Kayıt için gerekli belgeler hangileri?

17.8.2017Eğitim
1 hatada yıkıldı

1 hatada yıkıldı

ARDAHAN Üniversitesi’ne bağlı Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne (BESYO) yetenek sınavlarına giren 20 yaşındaki Oğuzhan Açabay, önce sevinç, sonra hüzün yaşadı.7 Ağustos günü açıklanan asıl listedekazandığını öğrenen Açabay, 14 Ağustos günü hazırlanan yeni listede ise 14’üncü yedek olduğunu görünce şoke oldu. BESYO Müdürü Doç Dr. Okan Eştürk ise "Biz daha önce yanlış ilan edilen, fazladan ek puan verilen öğrencilerde düzeltmeye giderek, güncel listeyi açıklamak durumunda kaldık" diye konuştu.

16.8.2017Gündem
Yetenek sınavında önce kazandı, sonra kaybetti

Yetenek sınavında önce kazandı, sonra kaybetti

Yetenek sınavında önce kazandı, sonra kaybetti

16.8.2017Merkez
Kurban Bayramı tatili kaç gün Bayram tatili takvimi belli oldu

Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bayram tatili takvimi belli oldu

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı, tatilin ne zaman başlayıp biteceği belli oldu. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, uzun süredir soru işareti olan Kurban Bayramı tatil takvimiyle ilgili kararını verdi. Bakanlar Kurulu'nda alınan kararla Kurban Bayramı tatili 10 güne çıktı.

16.8.2017Gündem
Hükümetten ÖSYM açıklaması: Büyük bir hata...

Hükümetten ÖSYM açıklaması: Büyük bir hata...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ÖSYM’nin puanlama hesabındaki hatasına ilişkin, bu tip olayların ÖSYM’yi yıprattığını belirterek, “Bu hatanın pek çok kişiyi etkilediğini görüyoruz. ÖSYM Başkanlığı bunlarla ilgili gerekli idari tahkikatı yapacaktır” dedi.

15.8.2017Gündem
Üniversite kayıtları, e-kayıt nasıl yapılır Kayıt için gerekli belgeler

Üniversite kayıtları, e-kayıt nasıl yapılır? Kayıt için gerekli belgeler

2017-2018 eğitim ve öğretim yılı üniversite kayıtları başladı. ÖSYS 2017 sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar, üniversitelerden ve e-kayıt yoluyla gerçekleştirilebilecek. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklar. İşte üniversite kayıtlarıyla ilgili detaylar!

15.8.2017Eğitim
ÖSYMnin pardon deme hakkı yok

ÖSYM'nin 'pardon' deme hakkı yok

Üniversite yerleştirme sonuçlarını yanlış açıklayan ÖSYM’ye bir tepki de Kamu Denetçiliği Kurumu’ndan geldi. Başkan Şeref Malkoç, “ÖSYM’nin pardon demeye hakkı yok, YÖK ile birlikte çözüm üretmeli” dedi.

14.8.2017Eğitim
ÖSYM LYS tercih sonuçlarını güncelledi YÖKSİS giriş sayfası

ÖSYM LYS tercih sonuçlarını güncelledi! YÖKSİS giriş sayfası

ÖSYM, LYS tercih sonuçlarını güncelledi. ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme işlemindeki hatadan dolayı üniversitelere yeni yerleşen öğrencilere ait güncel verilerin, YÖKSİS'ten indirilerek, gerekli işlemlerin yapılması istendi. İşte konuya dair detaylar ve YÖKSİS giriş sayfası!

13.8.2017Gündem
ÖSYM’den yerleştirme skandalı

ÖSYM’den yerleştirme skandalı

ÖSYM 2017 ÖSYS’de ikinci kez yanlış hesaplama yaparak özür diledi. Adayların ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın dikkate alındığı tespit edildi. Güncellemeyle 1110 adayın yerleştirmesi değişti. 1628 aday daha önce bir programa girmemişken yerleşir duruma geldi, bir bölümü kazanan 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir bölüme yerleşemedi.

12.8.2017Eğitim
ÖSYMden yerleştirme sonuçlarına ilişkin Hata açıklaması

ÖSYM'den yerleştirme sonuçlarına ilişkin 'Hata' açıklaması 

ÖSYM'den yerleştirme sonuçlarına ilişkin 'Hata' açıklaması 

12.8.2017Ankara
ÖSYMden son dakika açıklaması... Puan hesabında hata yapıldı

ÖSYM'den son dakika açıklaması... 'Puan hesabında hata yapıldı'

ÖSYM’den puan hesaplamasında hata yapıldığıyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, "Tablo 6-C’nin ekindeki okullardan mezun olan adayların ek puansız yerleştirme puanları kullanıldı. 1110 adayın yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, daha önce bir programa yerleştiği açıklanan 1499 aday herhangi bir programa yerleşmemiştir" denildi.

12.8.2017Gündem
İlahiyat ve hukukta boş yok

İlahiyat ve hukukta boş yok

Üniversitelerde çok boş kontenjan kalmasına rağmen tamamı dolan bölümler de var. Dolulukta hukuk ilk, ilahiyat ikinci sırada. Uzmanlar, ilahiyatın yüzde 100 dolmasının nedenini, adayların bu alanda ‘gelecek görmesi’ olarak açıkladı.

10.8.2017Eğitim
Boş kontenjan ek kontenjan avantajını artırdı

Boş kontenjan ek kontenjan avantajını artırdı

2017 LYS sonuçları açıklandı. Uzmanlar boş kontenjan sayısının 300 bini bulacağını öngörüyor. Boş kontenjan sayısının artması herhangi bir bölüme yerleşemeyen adaylar için ek yerleştirmede yeni bir fırsatı getirdi. Uzmanlar bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

10.8.2017Kampüs
LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav ve tercih telaşını geride bırakan üniversite adaylarının yeni gündemi bu soru oldu. 2017 LYS tercihleri 18-26 Temmuz tarih aralığında alındı. Tercih hakkını elde etmiş olan binlerce aday, ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden işlemlerini gerçekleştirdi. Şimdi ise tüm adayların gözü kulağı LYS tercih sonuçlarında!

27.7.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları o tarihte mi açıklanıyor 2017 üniversite tercih sonuçları

LYS tercih sonuçları o tarihte mi açıklanıyor? 2017 üniversite tercih sonuçları

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak konusu hakkında detayları sorgulamayı sürdüren adaylar, ÖSMY'nin bu hususta yapacağı açıklamanın tarihini merak ediyor. 2017 LYS tercih sonuçları bilgisine göre hangi üniversiteyi kazandıklarını öğrenecek olan adaylar, dönem başına doğru kayıtlarını gerçekleştirecek. Peki, LYS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

25.7.2017Eğitim
ÖSYM tercih kılavuzu kullanacaklar dikkat Bu kriterlere dikkat edin

ÖSYM tercih kılavuzu kullanacaklar dikkat! Bu kriterlere dikkat edin!

ÖSYM tercih kılavuzu aracılığıyla işlemleri gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Yüz binlerce adayın en iyi üniversitede eğitim alabilmek için dikkatle incelediği ÖSYM tercih kılavuzu, 26 Temmuz tarihine kadar işlem görmeye devam edecek. Tercih işlemleri öncesinde adayların bazı hususlarda dikkat etmesi gerektiğini duyuran uzmanlar, yanlış tercih konusunda uyardı. İşte, 2017 ÖSYM tercih kılavuzu ve adayların dikkat etmesi gereken bazı hususlar

22.7.2017Eğitim
LYS tercihleri ne zaman bitecek 2017 LYS tercih kılavuzunda dikkat edilmesi gerekenler

LYS tercihleri ne zaman bitecek? 2017 LYS tercih kılavuzunda dikkat edilmesi gerekenler

LYS tercihleri birçok öğrenci tarafından ilgiyle takip ediliyor. 18-26 Temmuz tarihleri aralığında gerçekleşecek olan 2017 LYS tercihleri, kılavuz bilgileri ve tercih robotu aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Peki, LYS tercihleri öncesinde neler yapılması gerekiyor? Tercih işlemleri gerçekleştirilirken nelere dikkat edilmesi gerekli? İşte, ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılacak tercihlerle ilgili detaylı bilgiler

21.7.2017Eğitim
LYS tercihlerinde hangi bölümlerin puanı değişti

LYS tercihlerinde hangi bölümlerin puanı değişti?

LYS 2017 sınavından başarılı puan öğrencilerin dikkat etmesi gereken önemli konular var. 2017 LYS tercihleri geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yüz binlerce öğrencinin erişimine açılmıştı. LYS tercih işlemlerinin başlamasının ardından şimdi de öğrenciler LYS tercihleri için son günün ne zaman olduğunu merakla sorguluyorlar. Öte yandan LYS tercihlerinin nasıl yapılacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, 2017 LYS tercihleri için son gün ne zaman? LYS tercihleri nasıl yapılır? İşte, LYS tercihlerinin tamamlanması için ÖSYM tarafından belirlenen o tarih.

20.7.2017Gündem
2017 LYS tercihleri için son gün ne zaman LYS tercihleri nasıl yapılır

2017 LYS tercihleri için son gün ne zaman? LYS tercihleri nasıl yapılır?

2017 LYS tercihleri geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yüz binlerce öğrencinin erişimine açılmıştı. LYS tercih işlemlerinin başlamasının ardından şimdi de öğrenciler LYS tercihleri için son günün ne zaman olduğunu merakla sorguluyorlar. Öte yandan LYS tercihlerinin nasıl yapılacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, 2017 LYS tercihleri için son gün ne zaman? LYS tercihleri nasıl yapılır? İşte, LYS tercihlerinin tamamlanması için ÖSYM tarafından belirlenen o tarih.

19.7.2017Eğitim
LYS’de puana göre tercih yapan kaybediyor

LYS’de puana göre tercih yapan kaybediyor

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte milyonlarca üniversite adayı için zorlu bir dönem başladı. 18 Temmuz’da başlayan 26 Temmuz’da sona erecek olan tercih döneminde öğrencilerin dikkat etmesi gerekenleri vurgulayan Açı Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Nurcan Eğribaş, tercih edilmesi düşünülen bölümün puan türünün değişmiş olabileceğini söyledi. Eğribaş, tercih kılavuzunun dikkatli incelemesini ve adayların tercihlerini yaparken puanları değil başarı sıralarını dikkate almaları gerektiğini belirtti.

19.7.2017Kampüs
Puan türü değişen bölümlere dikkat

Puan türü değişen bölümlere dikkat

Bu yıl kılavuzda puan türü değişen bölümlere dikkat! YGS ile girilen bazı bölümlerin puan türü değişti. Tercihlerinizi yapmadan bunları gözden geçirmenizde yarar var.

17.7.2017Eğitim
CHPli İrgil: ÖSYM denince akla kifayetsiz bir kurum geliyor

CHP'li İrgil: ÖSYM denince akla kifayetsiz bir kurum geliyor

CHP'li İrgil: ÖSYM denince akla kifayetsiz bir kurum geliyor

15.7.2017Osmangazi
LYS sonuçları için flaş karar 2017 LYS puanları yeniden hesaplandı

LYS sonuçları için flaş karar! 2017 LYS puanları yeniden hesaplandı

LYS sonuçları için ÖSYM'den flaş bir adım atıldı. 14 Temmuz akşamı konuyla ilgili açıklamada bulunan ÖSYM, toplam 7 bin 84 üniversite adayının puan hesaplanma işleminde yanlışlık olduğu, bu hususta yapılan incelemeyle birlikte LYS puanlarının yeniden hesaplandığı bilgisini verdi. LYS sonuçlarının yeniden hesaplanmasında adayların başarı sıralamalarının olumlu yönde değişiklik gösterdiğini belirten ÖSYM, hata nedeniyle özür diledi

15.7.2017Gündem
ÖSYM: LYSde yanlış hesapladık özür dileriz

ÖSYM: LYS'de yanlış hesapladık özür dileriz

ÖSYM, LYS sınavında 7 bin 84 adayın puanının yanlış hesaplandığını belirterek özür diledi. Ösym erişime açılan yeni hesaplamada başarı sıralamalarında genelde yukarı yönde bir değişiklik gerçekleştiğini açıklandı.

14.7.2017Eğitim
TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak

TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir? 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak?

TEOG lise taban puanlarının nasıl öğrenileceği TEOG tercihlerini yapmaya başlayan binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri haline geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen TEOG tercihleri 14 Temmuz itibariyle başladı. TEOG tercihleri 24 Temmuz tarihine kadar devam edecek. TEOG yerleştirmeye esas puanlarına göre liselere tercih işlemleri 14 Temmuz’dan itibaren 24 Temmuz saat 17.00'ye kadar e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek. Peki, TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir? 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak?

14.7.2017Eğitim
LYS de 7 bin 84 adayın yerleştirme puanları yeniden hesaplandı

LYS 'de 7 bin 84 adayın yerleştirme puanları yeniden hesaplandı 

LYS 'de 7 bin 84 adayın yerleştirme puanları yeniden hesaplandı 

14.7.2017Ankara
TEOGda yeteneğe ek puan başlıyor

TEOG'da yeteneğe ek puan başlıyor

Spor, sanat ve kültür etkinliklerine TEOG’da ek katkı puanı için hazırlıklar tamamlandı. Müsteşar Yusuf Tekin, bu yıl başlayacak pilot uygulamayla ilgili ayrıntıları Hürriyet’e açıkladı.

12.7.2017Eğitim
Açık uçlu sorular fark yaratacak

Açık uçlu sorular fark yaratacak

Üniversiteli olmanın ikinci adımı Lisans Yerleştirme Sınavları için son hafta telaşı yaşanırken bu yıl sınavda ilk kez açık uçlu sorular da yer alacak. Açık uçlu soruların önemine dikkat çeken eğitimciler, adayların doğru bir yanıtla bile sınavda fark yaratabileceğini vurguluyor.

5.6.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

TEOG’da 4 model

Bugüne kadar liselere girişte neredeyse iki yılda bir değişiklik oldu. Adı ya da ambalajı değişti ama içeriği hep aynı kaldı.

18.9.2017

Geleceğin yıldızları geliyor!

Kocaelin’ de yapılan 14 yaş altı Türkiye Basketbol Şampiyonasını izledim… Gözlerime inanamadım… Son söyleyeceğimi baştan yazayım;

21.6.2017