MENÜ

Ehlıyet

Ehlıyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ehlıyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.832 Ehlıyet haberi bulunmuştur.

Ehlıyet Haberleri

Polis alımı başvuru süresi uzatıldı - Polis alımı başvurusu için son gün...

Polis alımı başvuru süresi uzatıldı - Polis alımı başvurusu için son gün...

Polis alımı başvuru süreciyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Polis Akademisi Başkanlığı, anayasa referandumu nedeniyle polis alımı başvuru tarihinin uzatıldığını duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alımlarının özel harekat sınıfında olacağına işaret etti. Peki, polis alımı başvurusu için son gün ne zaman?

14.4.2017Gündem
Trafoda kedi yok

Trafoda kedi yok

TÜRKİYE, anayasa değişikliğine ilişkin referandum için 16 Nisan Pazar günü sandık başına gidiyor. Yurtiçinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen, 167 bin 140 sandıkta oy kullanacak. Bu rakamın 1 milyon 269 bin 282’sini, oy verme gününe kadar 18 yaşını dolduran genç ve yeni seçmenler oluşturuyor.

12.4.2017Gündem
10 bin polis alımı başvurusu için süreç tamamlanıyor Bakandan Başvuru yetersiz açıklaması

10 bin polis alımı başvurusu için süreç tamamlanıyor! Bakan'dan 'Başvuru yetersiz' açıklaması!

10 bin polis alımı başvurusu için detaylı bilgiler, kurumun internet sitesi üzerinden duyuruldu. Emniyet Genel müdürlüğü bünyesine alınacak olan toplam 10 bin polis alımı başvurusu, Polis Akademisi internet sitesi üzerinden adaylara duyuruldu. Üniversite mezunu adayların alınacağı kadro için son günlere girildi. Peki, 10 bin polis alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, Bakan Süleyman Soylu'nun konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama

12.4.2017Gündem
Atatürk Havalimanında elektrikli araçlara da ehliyet zorunluğu

Atatürk Havalimanı'nda elektrikli araçlara da ehliyet zorunluğu

Atatürk Havalimanı'nda elektrikli araçlara da ehliyet zorunluğu

12.4.2017İstanbul
KKK uzman erbaş alımı başvurusunda mülakat aşaması ne zaman

KKK uzman erbaş alımı başvurusunda mülakat aşaması ne zaman?

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) uzman erbaş alımı başvurusu ile Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılım sağlamak isteyen on binlerce aday, kariyerlerine yüce Türk ordusunda devam ettirmek isteyecek. KKK uzman erbaş alımı başvurusunu tamamlayan ve başvurunun ikinci aşamasına geçecek olan adaylar, fiziki yeterlilik ve sözlü mülakat işlemlerini tamamlayacak. Peki, KKK uzman erbaş alımı başvurusu için süreç nasıl işleyecek? İşte, detaylı bilgiler

12.4.2017Gündem
Referandum hakkında merak edilenler.. Referandumda oylar saat kaçta kullanılabilecek

Referandum hakkında merak edilenler.. Referandum'da oylar saat kaçta kullanılabilecek?

Referanduma 5 gün kaldı.. Anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması kapsamında, 16 Nisan'da yurt içinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen, 167 bin 140 sandıkta oy kullanacak. Oy verme işlemi, doğudaki 32 ilde 07.00-16.00, diğer kentlerde 08.00-17.00 saatlerinde gerçekleştirilecek

11.4.2017Gündem
İstanbulda terör estirmişti.. Buji Ferhat böyle yakalandı

İstanbul'da terör estirmişti.. Buji Ferhat böyle yakalandı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Ferhat S.'nin liderliğini yaptığı iddia edilen organize suç örgütüne yönelik çalışma başlattı. Şüphelilerin emniyette yapılan detaylı sorgulamasında, 'Buji Ferhat' lakabıyla bilinen Ferhat S.'de operasyonda yakalandı. Ekipler evlerde yaptığı aramalarda el bombası, 2 kaleşnikof tüfek, 4 tabanca, 3 çelik yelek, 2 maske, 1 araç takip cihazı, sahte plaka, sahte ehliyet ve sahte kimlik ele geçirdi.

11.4.2017Gündem
10 bin polis alımı başvuruları nasıl yapılacak İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan polis alımı açıklaması

10 bin polis alımı başvuruları nasıl yapılacak? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan polis alımı açıklaması

10 bin polis alımı başvurularının nasıl yapılacağı binlerce polis olma hayaliyle yanıp tutuşan vatandaş tarafından merak konusu olmuş durumda. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk Polis Teşkilatı'nın 172. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle İçişleri Bakanlığında polis memurlarını ağırladı. İlana çıkılan polis memur alımı için yapılan başvuruların yetersiz olduğunu kaydeden Soylu, 14 bin müracaatın yüksek bir müracaat olmadığını belirterek, gerekli duyuruların yapılması talimatını verdi. Peki, 10 bin polis alımı başvuruları nasıl yapılacak?

10.4.2017Gündem
Ehliyette randevu süresi 6 aya çıktı

Ehliyette randevu süresi 6 aya çıktı

1 Ocak 2016’da yürürlüğe giren yönetmelik gereğince, sürücü ehliyetleri 2020 yılına kadar yenilenecek.Ehliyet yenilemek için, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ait internet adresinden randevu almak gerekiyor. Ancak özellikle büyük illerde, yığılma dolayısıyla en erken 2-6 ay sonrasına gün verilebiliyor.

9.4.2017Gündem
YSK seçmen sandık sorgulama işlemi - Nerede oy kullanacağım

YSK seçmen sandık sorgulama işlemi - Nerede oy kullanacağım?

Anayasa referandumunda oy kullanacak olan vatandaşlar, 'Nerede oy kullanacağım?' sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu ve E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilen YSK sandık sorgulama işlemi vatandaşların oy kullanacakları yeri öğrenmesi kolaylaşıyor. İşte, 2017 YSK seçmen sandık sorgulama işlemi hakkında merak edilenler!

8.4.2017Gündem
Kahramanmaraşta hırsızlığa tutuklama

Kahramanmaraş'ta hırsızlığa tutuklama

Kahramanmaraş'ta hırsızlığa tutuklama

7.4.2017Kahramanmaraş
POMEM 10 bin polis alımı başvuru şartları nelerdir 10 bin polis alımı başvurusu nasıl yapılır

POMEM 10 bin polis alımı başvuru şartları nelerdir? 10 bin polis alımı başvurusu nasıl yapılır?

POMEM 10 bin polis alımı başvurularının nasıl yapılacağını merak eden binlerce aday araştırmalarına devam ediyor. 10 bin polis alımı başvurusunu merak eden binlerce polis adayı bugün itibariyle başvuru işlemlerine başladı. Ön başvurular, 5-14 Nisan'da Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" internet adresinden gerçekleştirilecek. Adaylar bir yandan da 10 bin polis alımı başvurusunda aranan şartları merak ettiler. Peki, POMEM 10 bin polis alımı başvuru şartları nelerdir? 10 bin polis alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar.

5.4.2017Gündem
Çocuk trafik polislerinden trafik denetimi

Çocuk trafik polislerinden trafik denetimi

Çocuk trafik polislerinden trafik denetimi

5.4.2017Ankara
Kuryeye standart geliyor

Kuryeye standart geliyor

Motosikletli kuryelik için meslek standardının hazırlanması amacıyla bir taslak oluşturulduğunu belirten Ankara Motosikletli Kuryeler Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, “Çalışma standartları ve mesleki belge zorunluluğu sayesinde artık isteyen herkes motokuryelik yapamayacak” dedi.

4.4.2017Yerel Haberler
Ümit Özdağ: Binalı Yıldırımın Hayır oyu vereceğini düşünüyorum

Ümit Özdağ: Binalı Yıldırım'ın 'Hayır' oyu vereceğini düşünüyorum

Ümit Özdağ: Binalı Yıldırım'ın 'Hayır' oyu vereceğini düşünüyorum

3.4.2017Kayseri
Sivasta kamyon sürücülerine ceza yağdı

Sivas'ta kamyon sürücülerine ceza yağdı

Sivas'ta kamyon sürücülerine ceza yağdı

30.3.2017Sivas
Başkasının yerine sınava girmek isteyen 2 kişi gözaltına alındı

Başkasının yerine sınava girmek isteyen 2 kişi gözaltına alındı

Başkent’te sınav görevlileri tarafından başkasının yerine sınava girdiği tespit edilen 2 kişi, polisler tarafından gözaltına alındı.

26.3.2017Gündem
Bariyere çarpan otomobilin sürücüsü öldü (2)

Bariyere çarpan otomobilin sürücüsü öldü (2)

Bariyere çarpan otomobilin sürücüsü öldü (2)

25.3.2017Antalya
Minibüsten 30 bin paket kaçak sigara çıktı

Minibüsten 30 bin paket kaçak sigara çıktı

Minibüsten 30 bin paket kaçak sigara çıktı

24.3.2017Aksaray
GOPÜde şahsiyet konulu konferans

GOPÜ'de şahsiyet konulu konferans

GOPÜ'de şahsiyet konulu konferans

23.3.2017Tokat
Saddam Hüseyin adlı Hint mühendis iş bulamıyor

Saddam Hüseyin adlı Hint mühendis iş bulamıyor

İdam edilmesinden bu yana 10 yıldan uzun süre geçse de, eski Irak lideri Saddam Hüseyin bir mühendisin hayatında hala çok büyük bir yer işgal ediyor.

20.3.2017Dünya
Oda hapsinden başkanlığa

Oda hapsinden başkanlığa

Bu yıl 50. yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk’ün ilk Türk Direktörler Kurulu Başkanı olan Süer Sülün’ü bu noktaya aslında Boğaziçi Üniversitesi’nde verdiği karar getirmiş. Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun olduktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) isteğiyle Boğaziçi’ne giren Sülün, ilk yılın sonunda bölüm değiştirerek, kendini attırmış. Tazminat ödeyip, 15 gün oda hapsi cezası olan Sülün’ün 30 yıllık Mercedes kariyeri de işte bu noktada başlamış.

19.3.2017Ekonomi
Ehliyetsiz fenomen Kerimcan Durmaz

Ehliyetsiz fenomen Kerimcan Durmaz

Otomobiliyle hız yaparken çekilen videolarını paylaşan sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ın ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı

19.3.2017Magazin
İşte o yalıyı alan işadamı.... Komodor Remzi Bey Yalısı’nı alan işadamı Namık Tanık Hürriyet’e konuştu

İşte o yalıyı alan işadamı.... Komodor Remzi Bey Yalısı’nı alan işadamı Namık Tanık Hürriyet’e konuştu

Erdal İnönü’nün eşi Sevinç İnönü’ye ait olan Boğaz’ın tarihi yalılarıdan ‘Komodor Remzi Bey Yalısı’nı icra yoluyla satışından hemen önce satın alan NATA Holding’in patronu Ankaralı işadamı Namık Tanık Hürriyet’e konuştu. Tanık, “Sevinç Hanım’ı üzmedik, ilk söylediği rakamı kabul ettim. 2018 yılına kadar da yalıda oturacak” dedi.

18.3.2017Ekonomi
Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi nasıl alınır - 2017 AÖL sınav giriş yeri sorgulama

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi nasıl alınır? - 2017 AÖL sınav giriş yeri sorgulama

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgelerinin nasıl alınacağı ve sınav giriş yerlerinin nasıl öğrenileceği öğrenciler tarafından merak konusu oldu. AÖL sınavına artık oldukça az bir zaman kaldı. Açık ortaokul, açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi 2'nci dönem sınavlarına, yurtiçinde 724, yurtdışında 17 sınav merkezinde toplam 1 milyon 165 bin 737 öğrencinin katılımıyla 18-19 Mart'ta üç oturum halinde yapılacak. Peki, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte, 2017 AÖL sınav giriş yeri sorgulama.

17.3.2017Eğitim
CHPden Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonunun çalışmalarıyla ilgili rapor (Yeniden)

CHP'den Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu'nun çalışmalarıyla ilgili rapor (Yeniden)

CHP'den Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu'nun çalışmalarıyla ilgili rapor (Yeniden)

17.3.2017Ankara
Başbakan Binali Yıldırım: 3 - 5 de onlara bırak (4)

Başbakan Binali Yıldırım: 3 - 5 de onlara bırak (4)

Başbakan Binali Yıldırım: 3 - 5 de onlara bırak (4)

17.3.2017Gümüşhane
CHPden Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonunun çalışmalarıyla ilgili rapor

CHP'den Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu'nun çalışmalarıyla ilgili rapor

CHP'den Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu'nun çalışmalarıyla ilgili rapor

17.3.2017Ankara
Ehliyet alan sayısı yarı yarıya azaldı

Ehliyet alan sayısı yarı yarıya azaldı

Ehliyet alanların sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 52,6 azaldı. Emniyet yetkilileri, 2016'da başlayacağı duyurulan "aday sürücülük" uygulaması kapsamına girmemek için 2015 yılında ehliyet alanların sayısında bir artış yaşandığını belirtti.

16.3.2017Ekonomi
AÖL sınav giriş yerleri 2017 AÖL Giriş belgesi nasıl çıktı alınır

AÖL sınav giriş yerleri 2017! AÖL Giriş belgesi nasıl çıktı alınır?

AÖL sınav giriş belgesi ile sınava katılım sağlayacakları okulları öğrenmek isteyen öğrenciler, bu belgelerin nasıl çıktı alınacağını araştırmaya başladı. Örgün eğitim şansı bulunmayan öğrencilerin eğitimlerine devam ettiği AÖL, ikinci dönem sınav giriş yerleri ile Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Peki, AÖL sınav giriş yerleri çıktı alma işlemi nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

16.3.2017Eğitim
Diyarbakırda Şubat ayı içeresinde 554 terör operasyonu düzenlendi

Diyarbakır'da Şubat ayı içeresinde 554 terör operasyonu düzenlendi

Diyarbakır'da Şubat ayı içeresinde 554 terör operasyonu düzenlendi

16.3.2017Diyarbakır
Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır | Ehliyet yenileme ücreti ne kadar

Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır? | Ehliyet yenileme ücreti ne kadar?

Ehliyet yenileme ile ilgili merak edilen sorular vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Ehliyet yenilemeden önce randevu alma işlemi ve ehliyet yenileme ücretle merakla sorgulanıyor. Peki eski ehliyet sahipleri ehliyetlerini yenilemek için neler yapmalı?

14.3.2017Gündem
‘Adem ile Havva’ya geri döndü

‘Adem ile Havva’ya geri döndü

CHP Frankfurt teşkilatı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Kutlamaya CHP milletvekilleri Zeynep Altıok, Hilmi Yarayıcı ve SPD Hessen Eyalet Meclisi Milletvekili Turgut Yüksel de katıldı.

14.3.2017Dünya
AÖL sınav giriş yerleri belli oldu - AÖL sınav yerleri sorgulama sayfası

AÖL sınav giriş yerleri belli oldu - AÖL sınav yerleri sorgulama sayfası

AÖL sınav yerleri için bekleyiş bugün itibariyle son buldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen AÖL II. Dönem sınavları bu yıl 18- 19 Mart tarihlerinde üç oturumlu olarak gerçekleşecek. Açık öğretim lisesi öğrencileri sınav anında yanlarında bulundurmaları gereken sınav giriş belgelesini online sistem üzerinden edinebilecek. Peki, AÖL sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir?

14.3.2017Eğitim
Muğlanın güçlü kadınları

Muğla'nın güçlü kadınları

Muğla'nın güçlü kadınları

13.3.2017Muğla
Her gün 140 sivil polis minibüsleri denetliyor

Her gün 140 sivil polis minibüsleri denetliyor

İstanbul'da, her gün yolcu gibi toplu taşıma araçlarına binen 140 sivil trafik polisi, kural ihlallerine izin vermiyor.

13.3.2017Gündem
Murat 124 tutkunlarından Bodrum turu

'Murat 124' tutkunlarından Bodrum turu

'Murat 124' tutkunlarından Bodrum turu

12.3.2017Muğla
Yunan adalarına kaçma hazırlığındaki cezaevi firarisi Bodrumda yakalandı

Yunan adalarına kaçma hazırlığındaki cezaevi firarisi Bodrum'da yakalandı

Yunan adalarına kaçma hazırlığındaki cezaevi firarisi Bodrum'da yakalandı

12.3.2017Muğla
Eski ekibi topluyoruz

Eski ekibi topluyoruz

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 15 yıllık aranın ardından yeniden ‘Şampiyonlar Şampiyonası’ yarışı düzenliyor. 18-19 Mart’ta İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde düzenlenecek yarışta, yaşayan efsaneler İskender Atakan, Volkan Işık ve Serkan Yazıcı da piste çıkacak. Team Atakan’ın şampiyonları, birlikte ilk röportajı verdi.

11.3.2017Keyif
Başbakan Yıldırım: Kılıçdaroğlu gitsin evet versin (2)

Başbakan Yıldırım: Kılıçdaroğlu gitsin 'evet' versin (2)

Başbakan Yıldırım: Kılıçdaroğlu gitsin 'evet' versin (2)

10.3.2017Düzce
Görenler şaştı kaldı Sınıfı servise sığdırmış...

Görenler şaştı kaldı! Sınıfı servise sığdırmış...

Adana'da trafik polislerinin yol kontrolü yaparken durduğu kadın sürücünün kullandığı 17 yolcu kapasiteli servis aracından 48 öğrenci çıktı.

9.3.2017Gündem
Azeri sürücüsünün ellerini bağlayıp TIRı gasp ettiler

Azeri sürücüsünün ellerini bağlayıp TIR'ı gasp ettiler

Azeri sürücüsünün ellerini bağlayıp TIR'ı gasp ettiler

8.3.2017Kocaeli
Cezaevi firarisi kazada hayatını kaybetti

Cezaevi firarisi kazada hayatını kaybetti

Muğla-Marmaris karayolu Sakartepe rampası Net tesisleri üstünde meydana gelen kazada bir kişi yaşamını yitirdi. Kazada ölen kişinin Kastamonu Açık Ceza ve İnfaz Kurumu’ndan bir yıl önce firar eden Yalçın Tilki (47) olduğu tespit edildi.

8.3.2017Gündem
Şişlide uyuşturucu operasyonu: 25 kişi tutuklandı

Şişli'de uyuşturucu operasyonu: 25 kişi tutuklandı

Şişli'de uyuşturucu operasyonu: 25 kişi tutuklandı

7.3.2017İstanbul
AÖL sınavı ne zaman AÖL sınav yerleri açıklandı mı

AÖL sınavı ne zaman? AÖL sınav yerleri açıklandı mı?

AÖL 2. dönem sınavları için kısa bir süre kaldı. Mart ayında yapılacak olan ikinci AÖL (Açıköğretim Lise) sınav giriş yerleri günler öncesinden araştırılmaya başlandı. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 2. dönem sınavları ne zaman yapılacak? AÖL sınav yerleri açıklandı mı?

7.3.2017Eğitim
Sürücü kursları ile ilgili yeni karar

Sürücü kursları ile ilgili yeni karar

Sürücü kurslarına nüfus şartı geldi. Nüfusu 10 binin altında olan yerlerde kurs açılamayacak. 10 bin ila 20 bin nüfuslu yerlerde 1; 20-30 bin nüfuslu yerlerde 2; 30-50 bin arası yerlerde 3; 50 binden sonraki her 50 bin nüfus için ise 3 kurs açılmasına izin verilecek. Düz vitesli araçla ehliyet almak için başvuran ancak dört sınavda da başarılı olamayan kursiyere ise yeni fırsat geliyor.

7.3.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

İncirlik’e karşı Erbil mi?

İSRAİL cenahından bir haber yükseliyor: “ABD İncirlik Üssü’nden çekiliyor.”

10.4.2017

Termik santralların görünmeyen maliyeti

ARAŞTIRMACI ve ekonomist Dr. Bengi Akbulut, ‘Termik Santralların Maliyeti-Alternatif Bir Değerlendirme’ çalışmasında yapılması gündemde olan 5 termik santral projesi inceledi.

5.4.2017

İngilizler gerisin geriye

Üniversitelerin işletme bölümlerinde kapsamlı bir vaka çalışmasını hak eden bir alım satım bu aslında.  Ben ancak özet geçebilirim.

22.3.2017