MENÜ

Ehliyet Değiştirme

Ehliyet Değiştirme ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ehliyet Değiştirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ehliyet Değiştirme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 94 Ehliyet Değiştirme haberi bulunmuştur.

Ehliyet Değiştirme Haberleri

EGM, yeni ehliyetlerde online randevu sistemini kullanıyor

EGM, yeni ehliyetlerde online randevu sistemini kullanıyor!

Yeni ehliyet dönemi 1 Ocak 2016 tarihinde başladı. İnsanların vakit kaybı yaşamaması için ve sistemli çalışmak adına EGM online randevu sistemini başlattı. Ayrıntılar haberimizde…

15.01.2016Gündem
Ehliyet yenilemek için randevu nasıl alınır Gerekli belgeler nelerdir

Ehliyet yenilemek için randevu nasıl alınır? Gerekli belgeler nelerdir?

İçişleri Bakanlığı tarafından Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle mevcut ehliyetler (sürücü belgeleri) 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren değiştirilmeye başlandı. Peki; Yeni ehliyet randevusu nasıl alınır?, Yeni ehliyet için gerekli belgeler neler?, Yeni ehliyet başvurusu nasıl yapılır? gibi soruların yanıtları haberimizde.

17.01.2016Eğitim
Ehliyet yenileme randevu nasıl alınır Yeni ehliyet fiyatı nedir

Ehliyet yenileme randevu nasıl alınır? Yeni ehliyet fiyatı nedir?

Mevcut ehliyetini değiştirmek isteyen sürücüler için hazırladığımız bu haberimizde; Ehliyet değiştirme randevusu nasıl alınır?, Ehliyet değiştirmek için gerekli evraklar neler?, Ehliyet değişimi nasıl yapılır?, Yeni ehliyet başvurusu nasıl yapılır? gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

11.02.2016Eğitim
Emniyette trafik işlemleri yapılmaya başlandı

Emniyette trafik işlemleri yapılmaya başlandı

İSTANBUL’da darbe girişiminin ardından durdurulan trafikle ilgili işlemler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Gayrettepe yerleşkesindeki Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Tesçil Şube Müdürlükleri’nde yeniden başladı.

19.07.2016Ekonomi
Ehliyet yenileme evrakları neler İşte Ehliyet fiyatları

Ehliyet yenileme evrakları neler? İşte Ehliyet fiyatları

Ehliyet yenileme işlemi yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte yeniden gündeme geldi. Dijital sistem üzerinden değişim işlemini gerçekleştirmek isteyen sürücüler, EGM'den randevu almaya başladı. Değişim sürecini sorunsuz gerçekleştirmek isteyen sürücüler, ehliyet yenilemede gerekli evraklar gibi pek çok detayı araştırmaya başladı. İşte merakla ehliyet fiyatları ve yenileme işlemi hakkında merak edilen tüm detaylar!

22.12.2016Gündem
Ehliyet kaç gün içerisinde teslim edilecek Ehliyet randevusu nasıl alınır

Ehliyet kaç gün içerisinde teslim edilecek? Ehliyet randevusu nasıl alınır?

Ehliyet yenileme randevusunun nasıl alınacağı binlerce ehliyet kimliğini değiştirmek isteyen vatandaş tarafından merak konusu oldu. Karayolu Trafiği Konvansiyonu Sözleşmesi uyarınca yeniden düzenlenen ehliyetleri edinmek isteyen sürücülerin hangi adresten randevu alacakları açıklandı. Ehliyet yenilemek isteyen sürücüler bir yandan da ehliyetlerin başvuru yapıldıktan kaç gün sonra ellerine ulaşacağı oldu. Peki, ehliyet kaç gün içerisinde teslim edilecek? Ehliyet randevusu nasıl alınır? İşte, ehliyet yenileme hakkında tüm detaylar.

9.02.2017Ekonomi
Sürücü belgesi (Ehliyet) değiştirme işleminde son gün ne zaman.. Ehliyet yenilemede randevu nasıl alınır

Sürücü belgesi (Ehliyet) değiştirme işleminde son gün ne zaman.. Ehliyet yenilemede randevu nasıl alınır?

Emniyet Genel Müdürlüğü sürücü belgesi işlemleri ile ilgili online ra​ndevu sistemini hizmete sundu. Ehliyetini değiştirmek isteyen sürücüler online randevu sisteminden faydalanarak ehliyet yenileme işlemleri için ilk adımı atmış oluyorlar. Peki Ehliyet değiştirmede randevu sorgulama işlemi nasıl yapılacak?

24.10.2017Gündem
Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır

Ehliyet yenileme randevusu nasıl alınır?

Ehliyet yenileme randevusunun nasıl alınacağı binlerce ehliyet sahibi vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eski tip ehliyetleri, yeni çipli ehliyetlerle değiştirmek için Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden randevu alınması gerekiyor. Peki, yeni çipli ehliyet nasıl alınır?

3.11.2017Gündem
Yeni ehliyet başvurusu nasıl alınır EGM randevu sayfası

Yeni ehliyet başvurusu nasıl alınır? EGM randevu sayfası

Yeni ehliyet başvuruları için milyonlarca sürücü ve ehliyet sahibi vatandaş harekete geçti. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından eski tip ehliyetlerin, yeni tip ehliyetlere dönüştürülme işlemi başladı. 5 yıl sürecek olan ehliyet değiştirme işlemini vatandaşlar bir an önce yapmak istiyorlar. Peki, yeni ehliyet başvurusu nasıl yapılır? Ehliyet yenileme için gerekli belgeler nelerdir?

29.11.2017Gündem
ATO üyelerine kimlik ve ehliyet yenileme kolaylığı

ATO üyelerine kimlik ve ehliyet yenileme kolaylığı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, Ankara Ticaret Odasının organ üyeleri ile personelinin kimlik ve ehliyet yenileme işlemlerinin kolaylıkla yapılabilmesi için geçici hizmet merkezi kuruldu.

1.05.2019Ekonomi
Kadın ve erkek resmen eşit

Kadın ve erkek 'resmen' eşit

Türk Medeni Kanunu Meclis'te kabul edildi. Yeni yasa ile erkek evin reisi olmaktan çıkıyor, eşler arasında mal rejimi uygulaması getiriliyor, kadınlara kocanın soyadını kullanma zorunluluğu kaldırılıyor. Cinsiyet değiştirme zorlaştırılırken evlat edinme koşulları ise esnetiliyor.

22.11.2001Gündem
Trafik yasası komisyonda kabul edildi

Trafik yasası komisyonda kabul edildi

TBMM İçişleri Komisyonu, Avrupa Birliği (AB) müktesebatı doğrultusunda değişiklik öngören Karayolları Trafik Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı kabul etti.

8.12.2005Gündem
Nüfusta yeni dönem

Nüfus'ta yeni dönem

Artık evlilik dışı çocuklar babanın nüfusuna kaydedilecek. Yabancılara da vatandaşlık numarası verilecek.

25.04.2006Gündem
Sezer, “Nüfus Hizmetleri Kanunu”nu onayladı

Sezer, “Nüfus Hizmetleri Kanunu”nu onayladı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5490 sayılı “Nüfus Hizmetleri Kanunu”nu onayladı.

28.04.2006Gündem
İlkokul mezunlarına ehliyet imkanı

İlkokul mezunlarına ehliyet imkanı

TBMM İçişleri Komisyonu, ilkokul mezunlarının da sürücü belgesi alması veya sürücü belgelerini değiştirmelerine imkan tanıyan kanun teklifini kabul etti.

31.05.2006Gündem
İlkokul mezunlarına ehliyet

İlkokul mezunlarına ehliyet

TBMM İçişleri Komisyonu, ilkokul mezunlarının da A1, A2, B, C ve E sınıfı ehliyet alabilmelerini sağlayacak yasa teklifini kabul etti. Bu durumdaki vatandaşlara yasanın çıkmasından itibaren iki yıl süre tanınacak.

31.05.2006Gündem
İlkokul mezununa ehliyet

İlkokul mezununa ehliyet

TBMM İçişleri Komisyonu, ilkokul mezunlarının da sürücü belgesi alması veya sürücü belgelerini değiştirmelerine imkan tanıyan kanun teklifini kabul etti.

1.06.2006Gündem
Trafiğe yeni düzen geliyor

Trafiğe yeni düzen geliyor

Yaşamın her alanına giren "AB uyumu" trafik kuralları ve sürücülere de bu hafta yansıyacak. Karayolları Trafik Yasası değişikliğinin bu hafta Meclis’ten geçmesiyle birlikte sürücülerin yanı sıra araç sahipleri ve yayalar için de çok önemli değişikliklerin öğrenilmesi gerekiyor.

11.06.2006Gündem
Polise yeni yetki

Polise yeni yetki

TMY'de polise, duruma göre duraksamadan silah kullanma yetkisi veriliyor.

22.06.2006Gündem
Sezer, Terörle Mücadele Yasasını onayladı

Sezer, Terörle Mücadele Yasasını onayladı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, 5532 sayılı “Terörle Mücadele Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”u onayladı. Sezer, “yasanın kimi kurallarının iptali için” Anayasa Mahkemesi'nde iptal davası açacağını bildirdi.

17.07.2006Gündem
Bayram tatilinde 113 kişi trafik kazasında öldü

Bayram tatilinde 113 kişi trafik kazasında öldü

Emniyet Genel Müdürlüğü, 6-14 Aralık tarihleri arasındaki Kurban Bayramı tatilinde meydana gelen 69 trafik kazasında, 113 kişinin öldüğünü, 180 kişinin yaralandığını bildirdi.

15.12.2008Gündem
Eğlenceye üçüncü tekerlek

Eğlenceye üçüncü tekerlek

Son zamanlarda hiç test yazmıyordum. 2Teker’de bu ay enteresan bir alet test etmiş bizimkiler. Üç tekerlekli otomobil mi motosiklet mi kolay karar verilemeyen bir makine. Fırsatım olsa keşke ben de kullansaydım dediğim bu sıra dışı makinenin Türkiye’ye gelmiş olması bile büyük başarı. Mustafa Bilgiç’in kelimeleriyle bakalım nasıl bir makineymiş bu...

23.12.2008Kelebek
İçişleri Bakanlığından nüfus cüzdanı açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan 'nüfus cüzdanı' açıklaması

İçişleri Bakanlığı, nüfus cüzdanı ile cüzdan seri numarası sistemdeki bilgilerin aynı olması durumunda her nüfus müdürlüğünden nüfus cüzdanı alınmasının mümkün olduğunu bildirdi.

16.03.2009Gündem
Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım'dan bir mail geldi... Bir isyandı, çaresizce yardım isteniyordu... Yazdık... Hurriyet.com.tr günlerdir konunun üzerinde... Fatma Hanım gibi aynı sorunları yaşayan binlerce insandan, binlerce mail aldık... İşte o Fatma Hanım'ın isyanı simge oldu... Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı harekete geçti...

2.04.2009Gündem
Kaza yapan sürücünün ehliyeti şaşırttı

Kaza yapan sürücünün ehliyeti şaşırttı

SAKARYA’nın Akyazı İlçesi’ne bağlı Küçücek Mahallesi’nde maddi hasarlı trafik kazasına karışan sürücü Süleyman Akdemir'in, 1969 yılında aldığı eski tip yapraklı ehliyetini göstermesi şaşırttı.

28.09.2009Gündem
Hukuk yüz naklini tartışıyor

Hukuk yüz naklini tartışıyor

Uşak'ta beyin ölümü gerçekleşen Ahmet Kaya'dan alınan yüz, bacak ve kolların nakli, yeni bir nüfus cüzdanına ihtiyaç duyulup duyulmadığı tartışmalarını gündeme getirdi.

6.02.2012Gündem
Polisli, muhtarlı sahte ehliyet şebekesine darbe

Polisli, muhtarlı sahte ehliyet şebekesine darbe

Şanlıurfa’da, 16 ayrı ilde 136 kişiye sahte sürücü belgesi çıkardığı saptanan şebekeye operasyon düzenlendi. Şebeke üyesi olduğu öne sürülen 2’si polis, 1’i muhtar, sürücü kursu sahipleri ve çalışanı 11 kişi gözaltına alındı.

23.02.2012Gündem
Pazar günü nüfus müdürlüklerinde YGS mesaisi

Pazar günü nüfus müdürlüklerinde YGS mesaisi

ÖSYM, 24 Mart pazar günü gerçekleştirilecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS), nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların mağduriyet yaşamamaları için 24 Mart pazar günü saat 07.00-10.15 arası il veya ilçe nüfus müdürlüklerinin açık tutulacağını bildirdi.

20.03.2013Gündem
Pazar günü nüfus müdürlüklerinde YGS mesaisi

Pazar günü nüfus müdürlüklerinde YGS mesaisi

YGS'de nüfus cüzdanı veya üzerinde TC kimlik numarası, soğuk damga ve fotoğraf bulunmayan adayların mağduriyet yaşamamaları için 24 Mart pazar günü, sınav saatine kadar nüfus müdürlükleri açık tutulacak.

20.03.2013Eğitim
Otomobili geri vitese takamayan elenir

Otomobili geri vitese takamayan elenir!

Sürücü adayları, ehliyet almayı zorlaştıran yeni düzenlemeye göre ilk direksiyon sınavına girdi. Direksiyon eğitimi sınavına girecek adaylar, değerlendirme kriterleri arasında ilk kez yer alan “aracı geri viteste kullanma, araçların arasına park etme” yeteneklerine göre de değerlendirilecek.

29.07.2013Ekonomi
Yenilenecek ehliyetler için ücret belli oldu

Yenilenecek ehliyetler için ücret belli oldu

Uzun süre tartışma konusu olan, yenilenecek ehliyetler ile ilgili ücret belli oldu. Açıklama Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten geldi. Buna göre yeni ehliyetler için ödenecek ücret 15 TL olacak. 101 lira olacağı gündeme gelen ücret büyük tartışmalara yol açmıştı.

16.10.2013Ekonomi
İçinizi ısıtacaklar

İçinizi ısıtacaklar

Yağmurlu havalarda yapılacak en güzel şey bir battaniyenin altına girip sıcak kahve eşliğinde film izlemek..

27.11.2013Gündem
Baskılandıkça siyasileşiyor

Baskılandıkça siyasileşiyor!

Sokaktaki mücadele yaşam haklarının engellenmesi üzerineydi. Sosyal medyaysa bilginin baskılanmasına karşı direnişteydi. Gezi’yle değişen Twitter kullanımını ve sitenin yasaklanmasını sosyal medya uzmanı Onur Yazıcıoğlu’yla konuştuk

22.03.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Kilyos Turban’ın başına gelenler

ÖZELLEŞTİRME İdaresi'nin Kilyos Turban Tesisleri'ni kime vereceğini 2000 Mayıs'ında sormuştuk. Aslında sahibi çoktan belli olmuş; Sarıyer Belediyesi...

10.05.2002

Lider adayı olarak Erkan Mumcu

ERKAN Mumcu, bu hafta sonu yapılacak kongrenin ardından ANAP Genel Başkanı olarak siyasetin yeni liderleri arasına girecek.

27.03.2005

THY’de neler oluyor

‘WELCOME to Constantinople!’

THY’de çalışan Yunanlı pilot, İstanbul’a inerken böyle diyormuş.

30.06.2010

Çile karşısında köprü geçişi ücretsiz olsun

ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım, Akşam’a vahim bir durumu anlatmış ve şöyle demiş:

12.07.2012