MENÜ

Egzotik Desenler

Egzotik Desenler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Egzotik Desenler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 53 Egzotik Desenler haberi bulunmuştur.

Egzotik Desenler Haberleri

Sınırlar flulaşıyor

Sınırlar flulaşıyor

Elif Cığızoğlu, baştasarımcısı olduğu NetWork için yeni bir koleksiyon hazırladı. Ortaya çıkan işbirliği ise, Klooga Gölü’nde eksi 13 derecede çekilen bir kampanyayla tanıtılıyor. Cığızoğlu’yla trendleri konuştuk: “Her şeyin yalınlaştığı bir çağa giriyoruz.”

Yazın enerjisini sofralarınıza nasıl taşırsınız

Yazın enerjisini sofralarınıza nasıl taşırsınız?

Crealifetime blog yazarı Ebru Üstek tüm ayrıntılarıyla yaz sofralarının stil formüllerini yazıyor.

10.08.2017Stil
Clutch çantalar ile en vogue bir stile sahip olun

Clutch çantalar ile 'en vogue' bir stile sahip olun

Clutch çantalar; özel davetler ve organizasyonlarda şıklığınızı tescilleyecek. Clutch çanta modası her yanı sarmışken neden sizde de bir tane olmasın?

27.09.2016Stil
36 saatte Bogota

36 saatte Bogota

Gezginlerin listesinde hızla üst sıralara yükseliyor Bogota. Gerilla savaşları, uyuşturucu çetelerinin kanlı cinayetleri tarihe karışmak üzere. Mutfak kültüründe yaratıcılık açısından patlama yaşanıyor, caddeler yeni restoranlar, iddialı mağazalarla doldu. Şehrin sömürge döneminden kalan mimari dokusu, dev duvar resimleri trafik sıkışıklığı ve diğer küçük sorunları unutturacak kadar gözalıcı. Türkiye’nin karakış koşullarına girdiği dönemde Bogota yılın en güzel, güneşli, ılık aylarını yaşıyor. Bir fincan sert Kolombiya kahvesi için, verdiği enerjiyle şehri keşfe başlayın.

19.12.2015Seyahat
36 saatte Zanzibar

36 saatte Zanzibar

Tanzanya’nın Zanzibar Adası ismiyle sultanları, sarayları, baharat pazarlarını, düşsel kumsalları çağrıştırır hep. Afrika’nın güneydoğu kıyısından 36,5 kilometre açıkta, kuzey-güney doğrultusunda uzanan 85 kilometre uzunluğundaki mercan adasının başkenti Stone Town bir zamanlar Umman Sultanlığı’nın başkentiydi.

12.05.2014Seyahat
Dantel istilası

Dantel istilası

Farkında mısınız, önümüz arkamız sağımız solumuz dantel. Hangi mağazaya girsek farklı bir versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Resmen dantellerin istilası altındayız. Hal böyle olunca biz de bu durumu sorguladık. Moda dünyasına dantelin cazibesini sorduk.

4.05.2012Kelebek
Salsayı seven Karayip adası PORTO RIKO

Salsayı seven Karayip adası PORTO RIKO

Küba’nın güney doğusunda, yüzölçümü yaklaşık Elazığ iline eşit tropik bir ada Porto Riko.

5.06.2011Seyahat
Toprağı mercan, denizi mahcup baharat adası

Toprağı mercan, denizi mahcup baharat adası

Doğası zengin, halkı yoksul Zanzibar’ın şehirlerinde, evleri kerpiçten, çatıları samandan yapılmış köylerinde önceki hafta Kurban Bayramı coşkusu yaşanıyordu. Rengarenk ipeklilere bürünmüş türbanlı kadınlar, en yeni elbiseleriyle çocuklar ve erkeklerle doluydu otoyollar. Diğer köylerdeki yakınlarını görmek için kilometrelerce yürüyor, akşam köy meydanlarında konserler, panayırlar kurarak eğleniyorlardı. Medreselerde sabahın 7’sinden gece yarısına kadar Kuran okunuyordu. Gökyüzü ve sahiller ise dolunayın hükmü altındaydı. Deniz her fırsatta mercan kayalıklarınca oluşturulan sığlıkların arkasına, sahilden yaklaşık bir kilometre gerilere kaçıyordu. Zanzibarlılar bayramın, turistler dolunay ve sahilin tadını çıkarıyordu.

28.11.2010Seyahat
Sezona ayak uydurmak için sahip olmanız gereken 6 parça

Sezona ayak uydurmak için sahip olmanız gereken 6 parça

Bu sezonun trenlerini baştan ayağa sizlerle paylaştık. Şimdi sıra geldi yaz sezonunu şık geçirmenizi garantileyecek 6 anahtar parçaya...

Gündüzden geceye yaz modası

Gündüzden geceye yaz modası

Sıcak havalar her giydiğimizi bir an önce üzerimizden çıkarma isteği uyandırırken ofiste ve partilerde şık olmak özel stratejiler gerektirir. Ufak değişikliklerle yazın her daim şık olmanın yolları burada.

Bu yaz plaja giriş parolası RETRO

Bu yaz plaja giriş parolası RETRO

Hippi trendi de geri döndü, puantiye de... Annelerimizin fotoğraflarında gördüğümüz tek omuz sezonun en büyük yeniliği. Mayokiniler geçmiş yıllarda olduğu gibi çok değiller. Yerlerini nostaljik fırfırlı, kalın kenarlı bikinilere bıraktılar. Leopar, zebra gibi vahşi hayvan desenleri yine var. 2009’un mayo modasının anahtar kelimesi retro. Geçmişe ait ne varsa bu yaz plajlarda göreceğiz.

22.05.2009Kelebek
Mevsimler değişiyor, silüetler değişiyor.

Mevsimler değişiyor, silüetler değişiyor.

Modada renkler, trendlerle birlikte elbiselerin kesimleri, denge merkezleri de değişti. İşte sezonun ezber bozan kesimleri ve bunları doğru taşımanın yolları.

16.04.2009Moda Trendleri
Evde dört ana akım

Evde dört ana akım

Bu yıl İstanbul’daki ev tekstili fuarı Evteks’te ilginç bir köşe vardı. Home Couture adındaki 552 metrekarelik bu alan, 2009 yılında ev tekstilindeki ana akımları ortaya koyuyordu: Haute Couture, Classic Couture, Crazy Couture ve Eco Couture.

30.05.2008Kelebek
Sizin stiliniz hangisi

Sizin stiliniz hangisi

Dekorasyon dergisi Maison Française’in Temmuz sayısındaki başlıklardan biri, Stilinize Göre Mobilya Seçin. Mobilya, halı ve aydınlatma gibi büyükten küçüğe evinizde kullandığınız tüm dekorasyon öğeleri stilinizi ele veriyor. Bu durumda da size kendi tarzınızı yansıtacak en doğru ürünü seçmek kalıyor.

29.06.2007Kelebek
Yeni ayak basanların, galiba cennete geldim, dediği yer

Yeni ayak basanların, galiba cennete geldim, dediği yer

Zeynep Erkurt’un (29) gezginliği okulda başlamış. Önce lisedeyken bir seneliğine yurtdışına gitmiş, üniversiteden sonra Londra’da iki sene yatırım bankacısı olarak çalışmış. Bankacılık bana göre değil dediği noktada kendini Fransa’da, işletme mastırı yaparken bulmuş. Bütün bu eğitimler ve yurtdışı tecrübelerinde kısa sürelerle Singapur ve New York’ta da yaşamış. Kendini anlatmaya, ‘Hayattaki en büyük tutkum seyahat’ cümlesiyle başlıyor.

11.12.2005Seyahat
Karıştırmanın güzelliği

Karıştırmanın güzelliği

Yıllarca tarzlar arasında savrulup duran ve son yıllarda bir yandan minimalleşerek diğer yandan maksimalleşen tasarım çehreleri, önümüzdeki sezonlarda ikisini bir araya getiren ve sanatsal birer objeye dönüşen, hacimce büyük ve iddialı modelleri övüyor. Orantılar bozuluyor, evler genişliyor, karışıyor, kişiselleşiyor.

29.06.2005Kelebek
On bin yıllık tarihi egzotik çarşıları ve görkemli çölleriyle yeni yeni keşfedilen bir ülke Libya

On bin yıllık tarihi egzotik çarşıları ve görkemli çölleriyle yeni yeni keşfedilen bir ülke Libya

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde beş yer: Leptis Magna, Sabratha, Cyrene, Gıdamis, Akakus mağara resimleri... Muhteşem Finike, antik Yunan, Roma, Bizans kalıntıları... Sahra Çölü, Fizan, vahalar, çöldeki göller, inanılmaz bir çöl safarisi, çöl mimarisi, Murzuk ve Erg Ubari kum denizleri... On bin yıllık mağara resimleri...

6.02.2005Seyahat
Eve ‘retroseksüel’ bakış

Eve ‘retroseksüel’ bakış

Retrospektif tasarımın en zevkli yanı, bir dönemin en iyi unsurlarını biraraya getirerek bugüne en uygun biçimde törpülemektir. 1950’lerin çoğu kült olmuş tasarım ürünlerini ve o dönemin dekorasyon anlayışını evinize taşımak hoşunuza gidebilir.

1.09.2004Kelebek
Eve konan özgür kelebekler

Eve konan özgür kelebekler

Hoşgeldiniz! Mevsimin önde giden dekorasyon stilleri ve trendlerini izleyeceğiniz bu köşede, ilk hafta kadının ve kadın ruhunun etrafında yaratılan dekorasyon senaryoları var. Yani çiçekler, yapraklar, yuvarlak formlar, boncuklar ve işlemeler, yaklaşan baharla birlikte tüm mekánlarda feminen şarkılar söylüyorlar.

17.03.2004Kelebek
Kokteyl

Kokteyl

18.07.1998Kelebek

Yazar Sonuçları

Çocuktan al modayı

Bugün 23 Nisan, gündemde çocuklar var. Hal böyleyken erkek stiline bir hafta ara verip, çocuk modasının gündeminde neler var, araştırdım. İşte çocuk modasının yeni kanunları...

22.04.2016

Rüzgâr doğudan esmekte!

Anadolu yarımadasının zengin kültürü, malzeme, form, figür ve renk paletiyle Ege evlerine ve bahçelere sızmakta.

10.08.2013

Dekorasyonda mavi çağ

Renk gurusu Pantone, 2013’ün ana renklerinden birini ‘Monako mavisi’ olarak seçti. Ancak rengin objeleri ve evleri baştan çıkarması çok öncelere dayanıyor.

1.02.2013

Anlaştınız mı? Evet!

Hadi diyelim ki sevgilinizle iyi anlaşıyor; birbirinizi pek çok açıdan tamamlıyorsunuz...

10.02.2012

Yüksek topuklu dekorasyon

“Kadın tam bir dairedir. İçinde yaratma, besleme ve dönüştürme güçleri vardır” diyor yazar Diane Mariechild.Yaratıcılık evreninde bazı kadınların yeri tartışılmaz. Tüketicinin ne istediğini hisseder ve dekorasyon diline dökerler. İşte bunlardan 5’i...

2.12.2011

Yaz bavulu stil

Dünyayı küçültüp bavulunuza sığdırın. Farklı tatil destinasyonlarından toplayacağınız egzotik, ateşli, vahşi veya romantik stil ilhamlarını şehre taşıyarak deko-yolculuğunuzu daha da keyiflendirin.

22.07.2011

Stilini doğada bul!

Enerji tasarruflu ısıtma ve aydınlatma tasarımları, anlamsız gösterişten uzak sürdürülebilir malzemeler, geri dönüşümlü kâğıt ve ahşap, organik boyalı tekstiller...

1.05.2009

Trend nereye koşuyor

2008’de evimiz ve yaşam biçimimiz için soracağımız pek çok soruyu işin uzmanına yönelterek sezonun trend falını açan Elle Decor dergisinin mart sayısı, bu araştırmasının sonunda bazı ortak tahminler yakalamış.

7.03.2008

Savaş podyumda devam ediyor

Podyumlardan vitrinlere uzanan bu görsellik, moda savaşında sizlere üstünlük sağlıyor.

3.03.2008

Orijinal, sihirli, düşsel ve canlı olma zamanı

Trend avcıları, gelecek sezonun moda renk, motif ve tekstil trendlerini araştırıyor.

8.02.2008

Güneyin güneşli evleri

Gitmelerin mevsiminde rotalar genellikle güneyi gösterir. Sıcak çeker, mavi çeker, tembellik çeker...

27.07.2006