MENÜ

Eğitim Teknolojileri Konferansı

Eğitim Teknolojileri Konferansı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Eğitim Teknolojileri Konferansı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Eğitim Teknolojileri Konferansı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 139 Eğitim Teknolojileri Konferansı haberi bulunmuştur.

Eğitim Teknolojileri Konferansı Haberleri

Türkiyede şu sırada piyasa balayı günleri geçirmiyor

Türkiye'de şu sırada piyasa balayı günleri geçirmiyor

Boyner Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Cem Boyner, "Türkiye'de şu sırada piyasa balayı günleri geçirmiyor. Ekmek gerçekten aslanın ağzında ve zorlukta yaratıcılığı tetikliyor" dedi.

2.11.2016Ekonomi
Harekete geçme zamanı

Harekete geçme zamanı

Sürdürülebilir tüketim ile moda devrimi yapan İspanyol girişimci ve aktivist Javier Goyeneche, İstanbul’da düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansı 2016’da yaşanabilir bir dünya için “Harekete geçme zamanı” çağrısı yaptı. Goyeneche, “Başka bir gezegenimiz yok! Biz enerjimizi ekosistemi değiştirmeye harcamıyoruz, yeni bir model yaratmaya harcıyoruz” şeklinde konuştu.

26.05.2016Ekonomi
Intel Teknoloji Konferansı yarından sonraya ışık tuttu

Intel Teknoloji Konferansı 'yarından sonra'ya ışık tuttu

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan Intel Teknoloji Konferansı, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

18.02.2016Teknoloji
Özyeğin Üniversitesi sürdürülebilirlik konusunda dünyaya örnek oldu

Özyeğin Üniversitesi sürdürülebilirlik konusunda dünyaya örnek oldu

Özyeğin Üniversitesi, University of Oxford, Harvard University, Princeton University, Yale University, University of California-Berkeley, University of British Columbia, Technical University of Denmark, Hong Kong University of Science and Technology gibi dünyanın saygın üniversiteleri ile beraber, ‘sürdürülebilir üniversite’ konusunda örnek teşkil eden uygulamasıyla, uluslararası alanda kabul gördü. İlk defa bir Türk üniversitesi Küresel Üniversite Liderleri Forumu’nun en iyi örnek vaka çalışmalarının yer aldığı yıllık raporun bir parçası oldu.

9.02.2016Ekonomi
Microsoftun patronu Satya Nadella Türkiyeye geldi

Microsoft'un patronu Satya Nadella Türkiye'ye geldi

Dünya teknoloji devleri Amerika’nın Las Vegas şehrindeki tüketici elektroniği fuarı Consumer Electronics Show’da (CES) buluşurken, göreve başladıktan sonra ilk kez Türkiye’ye gelen Microsoft CEO’su Satya Nadella, İstanbul ve Ankara’yı ziyaret etti. İstanbul’da iş dünyasının önde gelen temsilcileri ve Microsoft Türkiye çalışanları ile ayrı ayrı buluşan Nadella, Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi ve ODTÜ’de düzenlenen Microsoft Türkiye Nesnelerin İnterneti ve Büyük Veri Konferansı 2016’nın açılışını yaptı.

7.01.2016Teknoloji
Öğretmenlere fen ve matematik konferansı

Öğretmenlere fen ve matematik konferansı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 15-16 Haziran tarihlerinde Başkent Öğretmenevi’nde ‘Scientix Fen ve Matematik Eğitim Konferansı’ düzenlenecek. Öğretmenlere yönelik yapılacak etkinlik, Avrupa’ da olan sorgulamaya dayalı fen ve matematik eğitimini ‘Scientix Portalı’ aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

10.06.2015Eğitim
İyi doktor olmanın iki şartı

İyi doktor olmanın iki şartı

Ünlü tıp tarihi uzmanı Jeremy Greene, ideal doktor adayının profilini çizdi: Hastayla empati yapabilmeli, tıbbın kesin cevap veremediği durumlarda da tedaviyi yönlendirebilmeli.

23.02.2015Eğitim
FATİH projesine uluslararası ödül

FATİH projesine uluslararası ödül

FATİH Projesi, İtalya'da düzenlenen 3’üncü Uluslararası İnterdisipliner Eğitim Konferansı'nda (ICOINE 2014) "Yılın Eğitim Bilim Katkı Ödülü"nü aldı.

1.12.2014Eğitim
Eğitim Teknolojileri Platformu

Eğitim Teknolojileri Platformu

Derneğimiz, Türkiye’deki en eski STK’larından biri olarak 63.yılına girmiş, 42 ilde 900’e yakın üye okuldan oluşmaktadır. Bu üye okullarımızda yaklaşık 200 bin öğrenci ve 25 bine yakın öğretmen bulunmaktadır. Öncelikli misyonumuz üye okullarımızın ve Türk özel okulculuğun gelişmesi olmakla beraber, sosyal sorumluluk bilinciyle ciddi anlamda akademik faaliyetleri de içerir. Bu akademik çalışmalar kapsamında dernek olarak bir çok seminer, sempozyum, konferans ve bunun gibi ciddi faaliyetler yapmaktayız. En son ocak ayında Geleneksel Antalya Sempozyumlarımızın 13’incüsünü gerçekleştirdik. Sayın Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı’nın açılışını yaptığı sempozyumumuza 973 eğitimci katıldı.

18.04.2014Eğitim
Ortaokullar matematiği seçti

Ortaokullar matematiği seçti

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) verilerine göre, ortaokullarda birinci eğitim öğretim yılının sonunda en çok tercih edilen seçmeli dersler, sırasıyla matematik, yabancı dil ve Kuran-ı Kerim oldu.

15.04.2014Gündem
Büyümenin kaldıracı beyin gücü

Büyümenin kaldıracı beyin gücü

Hanzade Doğan Boyner, düşünce özgürlüğünün küçük yaşlarda aşılandığı, yaratıcılığın teşvik edildiği, farkındalıkların benimsendiğini belirterek, “Peki Türkiye’de küçük yaştan farklı olmayı ne kadar teşvik edebiliyoruz. Okullarımızda düşünmeyi ne kadar teşvik ediyoruz. Bunları sorgulamalıyız. Başka türlü bilgi toplumu olmamızın imkanı yok. Bilişim sektörü 100 milyar dolar da olsa eğer düşünce özgürlüğü damarlarımıza işlememişse, farkındalığı teşvik etmiyorsak biz bilgi toplumu olamayız. Böyle bir ekosistem kurabilirsek girişimcilik yeşerir, yeni teknolojilerden yeni iş modelleri doğar” dedi.

3.12.2013Ekonomi
Büyümenin Lokomotifi

Büyümenin Lokomotifi

Türk finans sektörünün büyüklüğü 2.5 trilyonu aştı

26.09.2013Advertorial
Enver Yücel: Sınavları sadece devlet yapmamalı

Enver Yücel: Sınavları sadece devlet yapmamalı

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve TÖDER Başkanı Enver Yücel, “Sınavları sadece devlet yapmamalı. Özerk, bağımsız sivil toplum kuruluşları da sınav yapabilmeli” dedi.

11.09.2013Eğitim
78 milyarlık sektör oldu

78 milyarlık sektör oldu

Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü ihracatı 2012’de yüzde 23 artarak 1 milyar dolar sınırını aştı.

25.07.2013 Ekonomi
Ayaküstü söylediklerim polemik konusu oluyor

Ayaküstü söylediklerim polemik konusu oluyor

Bakan Avcı, “Ayaküstü söylediğim her şey polemik konusu oluyor. Bu yüzden konuşmayacağım” diyerek, ortaöğretime geçiş sisteminde SBS yerine nasıl bir sistem uygulanacağı sorusunu yanıtlamadı. Avcı, öğretmenlere hizmetiçi eğitimler kapsamında film gösterimleri düzenleyecekleri bir proje başlattıklarını da açıkladı.

2.05.2013Eğitim
Turizm zirvesi İstanbulda

Turizm zirvesi İstanbul'da

Türkiye, dünya kentlerinin geleceğinin tartışılacağı Birleşmiş Milletler Turizm Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak.

5.11.2012Ekonomi
İnternet Konferansı Eskişehirde yapılacak

İnternet Konferansı Eskişehir'de yapılacak

Dünya genelinde 908 milyon kayıtlı bilgisayara ulaşan internet, tüm yönleriyle İnternet Konferansı'nda tartışılacak.

31.10.2012Teknoloji
Dizüstü piyasasına ultrabook geliyor

Dizüstü piyasasına "ultrabook" geliyor

DİZÜSTÜ bilgisayar piyasasının yeni segmenti olan, kalınlığı 18 mm’yi geçmeyen, pil ömrü 7 saate ulaşan, kapatıldıktan sonra bile gelen e-mailleri alabilen, çalınmaya karşı korumalı ’ultrabook’ yarından itibaren tüketiciyle buluşmaya başlayacak. Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, 2012 sonuna kadar ultrabookların yaygınlaşmasını beklediklerini söyledi.

3.11.2011Teknoloji
Parası olmayan girişimcilere destek olacak

Parası olmayan girişimcilere destek olacak

Herkes kendi işini kurmak ister… Türkiye iş fikri olup da buna kaynak bulamayan girişimcilerle dolu.

28.07.2011Ekonomi
Müzeler sizi bekliyor

Müzeler sizi bekliyor

Dünya kültür mirasının korunması ve müzeciliğin tanıtılması amacıyla UNESCO tarafından tüm dünyada 18 Mayıs ‘Müzeler Günü’ olarak kutlanıyor. Ülkemizde ise aynı amaçla 1982 yılından itibaren her yıl ‘Müzeler Haftası Kutlama Yönergesi’ hükümleri kapsamında 18-24 Mayıs tarihleri arasında ‘Müzeler Haftası’ düzenleniyor. Kültür Bakanlığı’nın her yıl olduğu gibi tüm müze girişlerini ücretsiz yapması beklenirken bakın belli başlı özel müzelerimizde neler oluyor.

13.05.2011Kelebek
Akademisyenler TestIstanbul 2011’de

Akademisyenler TestIstanbul 2011’de

TestIstanbul 2011 Konferansı kapsamında 26 Mayıs’ta düzenlenecek panelde insan-bilgisayar etkileşimi tartışılacak.

21.04.2011Teknoloji
CeBIT Bilişim Eurasia 2010 başlıyor

CeBIT Bilişim Eurasia 2010 başlıyor

Onbinlerce teknoloji tutkununun merakla beklediği, Avrasya Bölgesi’nin en büyük iş geliştirme ve teknoloji platformu CeBIT Bilişim Eurasia başlıyor.

5.10.2010Teknoloji
Ekokaravan yola çıkıyor

Ekokaravan yola çıkıyor

Güneş, rüzgar ve hidroelektrik enerjisinin kullanıldığı "Ekokaravan", yenilenebilir enerji konusunda bilinç yaratmak için yola çıkmaya hazırlanıyor.

5.10.2010Gündem
Türk Telekom mükemmelik merkezi oldu

Türk Telekom mükemmelik merkezi oldu

Türk Telekom bilgi ve iletişim teknolojilerinde insan kaynaklarının eğitimi alanında çok sayıda ülkeyi ve bölgeyi içerecek şekilde dünyanın önde gelen mükemmellik merkezlerinden biri oluyor.

30.05.2010Ekonomi
Kişisel bilgilerimiz korunacak

Kişisel bilgilerimiz korunacak

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı'nda kişisel verilerin nasıl korunacağı ele alınacak.

3.05.2010Teknoloji
Kriz konferans ürünlerine yaradı

Kriz konferans ürünlerine yaradı

Kriz, ‘ses ve video konferans ürünlerinin’ satışını arttırdı. Firmalarda, ‘sanal toplantı’ dönemi başladı.

24.02.2010Ekonomi
Türk Telekom büyüyor

Türk Telekom büyüyor

Türk Telekom yeni dönemde dünyada teknoloji ihracıyla büyüyecek.

8.10.2009Ekonomi
Geleceğin perakendesini belirleyecekler

Geleceğin perakendesini belirleyecekler

14 Mayıs’ta İstanbul Swissotel’de bir araya gelecek olan dünyaca ünlü tasarımcılar, perakendede fark yaratmak için neler yapılması gerektiğini konuşacaklar.

11.05.2009Ekonomi
Çankaya Köşkünde bir yıl böyle geçti

Çankaya Köşkü'nde bir yıl böyle geçti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bu görevdeki birinci yılını 28 Ağustosta dolduracak.

26.08.2008Gündem
Büyükanıttan önemli açıklamalar

Büyükanıt'tan önemli açıklamalar

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, din konusunun Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana bazı çevreler ve oluşumlar tarafından istismar edildiğini belirtirken, "İrticai unsurlar laiklik karşıtı faaliyetlerini, vakıf, dernek vb. isimler altında bir takım legal oluşumlar vasıtasıyla yurt içinde ve dışında sürdürmeye devam etmektedirler" dedi. Orgeneral Büyükanıt, bölücü terörün ana hedefinin ulus devlet olduğunu da bildirdi ve "etnik kimliklerin anayasal güvenceye kavuşturulması talebi doğrudan ulus devlet yapısını hedeflemektedir“ diye konuştu. Orgeneral Büyükanıt, Irak’ın kuzeyindeki bir Kürt devletinin Türkiye’nin güvenliğini doğrudan etkileyeceğini de söyledi.

4.04.2008Gündem
Türkiye, sağlık yatırımında yabancı için fırsat ülkesi

Türkiye, sağlık yatırımında yabancı için fırsat ülkesi

Dünyada sağlık yatırımlarının aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Güneydoğu Avrupa ve Merkez Asya ülkelerine odaklandığını belirten Amerikalı sağlık danışmanı Andrew Barrer, "Sağlık alanında Türkiye’ye gelmek isteyen yabancı yatırımcılar stratejik bir ortakla işbirliği yapmak ister. Şu anda faaliyet gösteren ve başarılı sağlık hizmeti sağlayıcıları yabancı yatırımı çekmede en iyi fırsatlara sahipler" dedi.

29.10.2006Ekonomi
Editör

Editör

17.02.2006Spor
Editör

Editör

13.01.2006Spor
Editör

Editör

20.04.2005Spor
Editör

Editör

19.04.2005Gündem
Almanlara ‘pes’ dedirten alüminyum filtre mucizesi

Almanlar'a ‘pes’ dedirten alüminyum filtre mucizesi

Adapazarı'nda 5 gencin, 1988'de başlayan alüminyum filtre öyküsünden mucize çıktı. Arçelik-Ardem'in 13 marka ithal ettiği alüminyum filtreyi 5 marka üretip, önce Almanlar'ı dize getiren 5 ortak, 2003'te üç fabrika ve 18.5 milyon dolarlık ihracata ulaştı. Dördüncü fabrika da yolda.

20.01.2004Ekonomi
Almanlara ‘pes’ dedirten alüminyum filtre mucizesi

Almanlar'a ‘pes’ dedirten alüminyum filtre mucizesi

Adapazarı'nda 5 gencin 1988'de açtıkları 25 metrekarelik alüminyum filtre atölyesi, Almanlara fabrika kapattırıp 500 kişilik bir tesise dönüştü.

19.01.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

Paris’teki iklim konferansında sorumluluk kimde?

AŞIRI derecede karbon salınımı küresel iklim dengesini bozdu, ısı arttı, çevre felaketleri yaşanmaya başladı.

3.12.2015

Boyner’in verimlilik için teknoloji formülü hayal mi?

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner dün sabah bir televizyon programındaydı.

Boyner’in özellikle şu sözlerini not aldım.

12.04.2010

İklim Konferansı’nda olacaklara dikkat

Amaç bilimsellik değil, gelişmekte olan ülkelerin yükselmesini durdurmak

7.12.2009

Siyasi atışmalarda kelimelerin kifayetsiz kalması durumu…

Başbakan Erdoğan’la CHP Genel Başkanı Baykal arasında dozu giderek artan karşılıklı suçlamalar, yeni kuşakları herhalde “Demokratik kültür bu mu?” diye düşündürüyor.

15.06.2007