MENÜ

Eğitim Teknolojileri Konferansı

Eğitim Teknolojileri Konferansı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Eğitim Teknolojileri Konferansı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Eğitim Teknolojileri Konferansı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 139 Eğitim Teknolojileri Konferansı haberi bulunmuştur.

Eğitim Teknolojileri Konferansı Haberleri

Türk teknolojisine NATOda ödül

Türk teknolojisine NATO'da ödül

Türkiye'de artırılmış gerçeklik alanında geliştirdiği yenilikçi ürün ve projelerle dikkati çeken BİTES'e, davetli olarak katıldığı NATO Eğitim Teknolojileri Konferansı'nda "en iyi eğitim çözümü" ödülü verildi.

13.06.2019Teknoloji
VI. Eğitim Teknolojileri Konferansı 23 Martta

'VI. Eğitim Teknolojileri Konferansı' 23 Mart'ta

VI. Eğitim Teknolojileri Konferansı 2 binin üzerinde eğitimcinin katılımıyla 23 Mart’ta gerçekleştirilecek. Etkinlikte, teknolojinin eğitim ortamlarına entegre edilmesi; idareci, öğretmen ve öğrencilerin teknolojiyi etkin biçimde kullanması ve kurumların teknolojik yatırımlarının hedefine ulaşması konuşulacak.

12.03.2019Eğitim
MEB öğretmenlerin gelişimi için çalışıyor

MEB öğretmenlerin gelişimi için çalışıyor

MEB Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUZEM) tarafından 12-13 Aralık’ta ‘2. Uluslararası Uzaktan Öğrenme ve Yenilikçi Eğitim Teknolojileri Konferansı’ düzenlendi. Konferansta öğretmenlerin gelişimine yönelik paneller ve sunumlar yer aldı.

18.12.2018Eğitim
‘Eğitim Teknolojileri Konferansı’nın 5’incisi düzenlendi

‘Eğitim Teknolojileri Konferansı’nın 5’incisi düzenlendi

‘Eğitim Teknolojileri Konferansı’nın bu yıl 5’incisi düzenlendi. Konferansın açılışında konuşan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, “Eğitim sistemi içerisinde öğrenen ve öğreten mutlaka olacak ama bu öğrenen ve öğretenlerin rolleri zaman zaman değişecek” dedi. Konferansa 400 okuldan 2 binin üzerinde eğitimci katıldı.

24.03.2018Eğitim
Eğitim teknolojilerinde 300 sunum sizi bekliyor

Eğitim teknolojilerinde 300 sunum sizi bekliyor

5’inci Eğitim Teknolojileri Konferansı, 24 Mart’ta düzenlenecek. Konferans boyunca eğitim teknolojileriyle ilgili yaklaşık 300 sunum yapılacak. Yaklaşık 2 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor.

16.03.2018Eğitim
Eğitim teknolojileri konferansı binlerce eğitimciyi ağırladı

Eğitim teknolojileri konferansı binlerce eğitimciyi ağırladı

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ‘Eğitim Teknolojileri Konferansı’nda yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda eğitimci buluştu. Bütün gün süren etkinliklerde eğitimde oyunlaştırma, pedagoji 4.0, eğitimde dijital dönüşüm gibi konular tartışıldı.

1.04.2016Eğitim
Eğitim Teknolojileri Konferansı 21 Mart’ta

Eğitim Teknolojileri Konferansı 21 Mart’ta

Türkiye Özel Okullar Birliği 2. Eğitim Teknolojileri Konferansı’nı 21 Mart’ta Beykent Üniversitesi Maslak Kampüsü'nde düzenliyor. 21. yüzyıl eğitim teknolojilerinin konuşulacağı konferansa birçok eğitimci, uzman ve yönetici katılacak.

17.03.2015Eğitim
Türkiye fiber optik ağını 5 milyon km’ye çıkarmalı

'Türkiye fiber optik ağını 5 milyon km’ye çıkarmalı'

“Dijital Yönetim ve Kırılma” Konferansı’nda konuşan Altınbaş Üniversitesi öğretim üyesi, eski Ekonomi Bakanı Işın Çelebi, Türkiye’nin fiber optik altyapı uzunluğunu 5 milyon km’ye çıkarması gerektiğini belirterek bunun için 50 milyar dolarlık yatırıma ihtiyaç olduğunu belirtti.

14.11.2019Teknoloji
Endüstri mühendisliğindeki gelişmeler değerlendirildi

Endüstri mühendisliğindeki gelişmeler değerlendirildi

Doğu Akdeniz Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliğiyle, Gazimağusa’da düzenlenen uluslararası konferansta, endüstri mühendisliği alanındaki yenilikler ve gelişmeler ele alındı.

13.09.2019Eğitim
4. HacknBreak: Açık İnovasyon Kampı 24 Ağustos - 1 Eylül tarihlerinde Urla’da gerçekleşiyor

4. HacknBreak: Açık İnovasyon Kampı 24 Ağustos - 1 Eylül tarihlerinde Urla’da gerçekleşiyor

Her yaz, 1.500’ün üzerinde bilim, teknoloji ve tasarım alanında faaliyet gösteren profesyonelin ve uzmanlaşmak isteyen her yaştan gencin katıldığı, 9 gün ve gece boyunca süren HacknBreak: Açık İnovasyon Kampının bu yıl dördüncüsü 24 Ağustos-1 Eylül 2019 tarihleri arasında İzmir’in güzel ilçesi Urla’da OpenCampus’te gerçekleşiyor.

19.08.2019Teknoloji
Son dakika... Bakan Pakdemirli açıkladı: İlk görevimiz üreticiyi korumak

Son dakika... Bakan Pakdemirli açıkladı: İlk görevimiz üreticiyi korumak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Bazı ürünlerin planlanmasında rekolte kayıpları ve ekim gecikmelerinden dolayı Türkiye ithalat da yapabilmelidir. Tabii ki Tarım ve Orman Bakanlığının ilk görevi üreticiyi korumaktır. Diğer taraftan tüketicimiz de çok yüksek fiyatlarla bu ürünleri yememelidir" açıklamasında bulundu.

27.03.2019Ekonomi
Türk öğretmenler oyunun gücünü gösterdi

Türk öğretmenler oyunun gücünü gösterdi

Türkiye’de, bir özel okulda uygulanan ‘Game Academy Projesi’, Cambridge Üniversitesi’nden sunum daveti aldı. Oyunu derslere entegre eden Türk öğretmenler, ‘Game Academy Projesi’ kapsamında yaptıkları çalışmaları, yaklaşık 10 ülkeden gelen eğitimci ve akademisyenlere anlattı.

26.03.2019Eğitim
Bakan Varank: Türkiye’ye 13 milyar dolarlık yabancı yatırım girişi oldu

Bakan Varank: Türkiye’ye 13 milyar dolarlık yabancı yatırım girişi oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “2018 yılında Türkiye’ye bir önceki seneye göre yüzde 13’lük bir artışla 13 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım girişi oldu” dedi.

7.03.2019Ekonomi
Bulut bilişim 3 yılda 130 bin kişiye yeni iş fırsatları yaratacak

Bulut bilişim 3 yılda 130 bin kişiye yeni iş fırsatları yaratacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku Enstitüsü’nün, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) iş birliğiyle hayata geçirdiği konferansta konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, “Öngörülerimize göre bulut bilişim, 2022 yılına kadar Türkiye’de 130 binden fazla kişiye yeni iş imkânı sunacak" dedi.

15.02.2019Teknoloji
Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor

Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor

“Milyar dolarlık Türk yazılım şirketi yaratma” hedefiyle 2000’in üzerinde yerel girişimi destekleyen Microsoft Türkiye’nin Ankara’da düzenlediği toplantıda, başarılı olan bağımsız yazılım sağlayıcı Start-Up’lardan Evreka, Advancity ve Motiwe, geliştirdikleri yazılımlarını tanıttı.

6.11.2018Teknoloji
Yapay zeka için sağlam fikir şart

"Yapay zeka için sağlam fikir şart"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Yapay zekada, küresel düzeydeki inovasyon dalgasıyla eş zamanlı hareket edilmesi için sağlam bir fikirle ortaya çıkılması gerekiyor." dedi.

5.10.2018Teknoloji
Yapay zekada milli dönüşüm hedefi

Yapay zekada "milli dönüşüm" hedefi

Türkiye, yapay zeka uygulamalarında "milli dönüşüm" hedeflerken, konunun uzmanları da bu amaçla izlenmesi gereken stratejileri değerlendiriyor.

28.09.2018Teknoloji
TEKNOFEST 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek

TEKNOFEST 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali için geri sayım başladı. Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan, TEKNOFEST 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. Festivale sayılı günler kala Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 VAKFI ) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde etkinliğe destek veren tüm paydaş kuruluşlar Yeşilköy Havacılık Müzesi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında bir araya geldi. Toplantıya İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı & Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Mütevelli Heyeti Üyesi Haluk Bayraktar, Kuvvet Komutanları, paydaş kuruluşların üst düzey yöneticileri katıldı.

12.09.2018Teknoloji
20-23 Eylül tarihine dikkat TEKNOFEST başlıyor...

20-23 Eylül tarihine dikkat! TEKNOFEST başlıyor...

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne sayılı günler kala Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ( T3 VAKFI ) ev sahipliğinde ulusal basının önde gelen temsilcilerinin katıldığı Teknofest İstanbul tanıtım toplantısı Baykar Milli iHA AR-GE ve Üretim Tesislerinde gerçekleştirildi.

10.09.2018Teknoloji
Uluslararası Teknoloji Girişimleri Zirvesi’ne başvurular başladı

'Uluslararası Teknoloji Girişimleri Zirvesi’ne başvurular başladı

Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST İstanbul kapsamında gerçekleştirilecek Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden teknoloji girişimcilerini biraraya getirmeye hazırlanıyor.

17.08.2018Ekonomi
Kadın ve kızlarımızı bilimde güçlendireceğiz

Kadın ve kızlarımızı bilimde güçlendireceğiz

‘Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü’ nedeniyle Birleşmiş Milletler’de bir konuşma yapan Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, “Cinsiyet eşitliğini sağlamak için kadınlarımızı ve kızlarımızı bilimde güçlendirme çabalarını arttıracağız” dedi.

9.02.2018Gündem
‘Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir yolu var’

‘Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir yolu var’

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, "4. Sanayi Devrimi, gümbür gümbür gelen bir devrimdir. Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir tane yolu var; Sanayi 4.0'ı yakalamak." dedi.

19.12.2017Ekonomi
Dolar 4.0ı geride bırakmanın yolu Sanayi 4.0ı yakalamak

"Dolar 4.0'ı geride bırakmanın yolu Sanayi 4.0'ı yakalamak"

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bilecik: "4. Sanayi Devrimi, gümbür gümbür gelen bir devrimdir. Doların 4.0 olduğu günleri geride bırakmanın bir tane yolu var; Sanayi 4.0'ı yakalamak. Ekonomi anlamında yeni bir hikayeye ihtiyacımız var. Yapılan çalışmaların çoğunun Sanayi 4.0'ın içinden geçecek öyküyle yeşereceği konusunda inancımız tam. Türkiye, küresel bir güç olmak istiyorsa, bir an evvel kendi teknolojisi ile üretim yapmaya başlamak zorundadır" açıklamasında bulundu.

19.12.2017Ekonomi
GESS Turkey 2017 başladı

GESS Turkey 2017 başladı

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle düzenlenen, Küresel Eğitim Malzemeleri ve Çözümleri Konferansı (GESS Turkey), eğitim sektörünün yeni ürün ve teknolojilerini ziyaretçileriyle buluşturdu.

19.10.2017Eğitim
Mühendis adaylarından insan kolu ve 3D joystick ile kontrol edilen robotlar

Mühendis adaylarından insan kolu ve 3D joystick ile kontrol edilen robotlar!

Bursa Teknik Üniversitesi’ne (BTÜ) hibe edilen 6 eksenli endüstriyel robot, PLC ve sürücü sistemleri, öğrencilerin uygulamalı derslerinde kullanılıyor.

15.08.2017Kampüs
İnsan kolu ve 3D joystick ile kontrol edilen robotlar

İnsan kolu ve 3D joystick ile kontrol edilen robotlar

Endüstriyel robot teknolojilerine yön verecek mühendislerin yetiştirilmesine katkı sağlamayı hedefleyen Mitsubishi Electric, üniversitelere Robot Eğitim Merkezi kurulmasına destek oluyor.

11.08.2017Teknoloji
Qualcomm ilk uçtan uca 802.11ax Wi-Fi portföyünü duyurdu

Qualcomm ilk uçtan uca 802.11ax Wi-Fi portföyünü duyurdu

Altyapı ve istemci cihazlar için geliştirilmiş yeni 802.11ax çözümleri, 4 kata kadar daha fazla kapasite, 4 kata kadar daha hızlı bağlantı, genişletilmiş menzil ve daha uzun pil ömrü ile Wi-Fi bağlantısında yeni dönemin kapılarını aralıyor.

14.02.2017Teknoloji
eTwinning Ulusal Konferansı başladı

eTwinning Ulusal Konferansı başladı

7’inci eTwinning Ulusal Konferansı, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, daire başkanları, Bakanlık temsilcileri, il koordinatörleri, başarılı proje yapan öğretmenler ve akademisyenlerden oluşan 282 kişinin katılımıyla Antalya’da başladı.

2.12.2016Eğitim
Sektör liderleri bu zirvede buluştu

Sektör liderleri bu zirvede buluştu

Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenen ‘Kurumiçi Girişimcilik Konferansı’nın bu yıl 4’üncüsü yapıldı. Sektörlerin liderlerini buluşturan ve Türkiye’de bu konudaki ilk etkinlik olan konferansta, sektörlerinde lider kurumlardan üst düzey temsilciler; yaptıkları yeniliklerle şirketlerine rekabet avantajı sağlayan uygulamaları, yön gösterici deneyimlerini ve mevcut stratejileri sorgulatacak yeni trendleri katılımcılara aktardılar.

23.11.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ucuz süpersonik uçuş dönemi

Amerikalı şirketin projesiyle süpersonik uçuşlar artık daha ucuz ve daha yaygın olacak. ABD’li imalatçı Boom Supersonic, 2 bin uçaklık pazar görüyor. Uçak, 55 yolcu kapasiteli olacak. Şirket, uçağın maliyetini düşük tutup, fiyatları da aşağı çekmeyi amaçlıyor. Bilet fiyatları tabii ki ekonomi ile aynı olmayacak ama mevcut business class bilet fiyatları ile uçulacağı düşünülüyor.

21.08.2018