MENÜ

Ece Temelkuran

Ece Temelkuran ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ece Temelkuran haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ece Temelkuran haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 304 Ece Temelkuran haberi bulunmuştur.

Ece Temelkuran Haberleri

Takipçim Obama, takip etsin istediğim Cem Yılmaz

Takipçim Obama, takip etsin istediğim Cem Yılmaz

‘Bizi bize bizden biri gibi’ anlatan paylaşımlarıyla Twitter’ın son dönemde yükselen yıldızı kesinlikle o. Yarı İngilizce-yarı Türkçe yazdığı, mizahi yönü güçlü tweet’lerinin müdavimi olduğumuz Jared Wall’u biraz daha yakından tanımanın vakti geldi.

24.03.2019Hürriyet Pazar
Tek kişilik oyunda 11 karaktere hayat vermek: Güle Güle Diva ile Selen Uçer Kampüs’te.

Tek kişilik oyunda 11 karaktere hayat vermek: Güle Güle Diva ile Selen Uçer Kampüs’te.

Hastanede bekleyen bir kadın, geri dönüşün, unutuşun, kaçıp gitmenin ve başka kadınların hüzünlü ve komik öyküsünü anlatan tek kişilik bir oyun. Güle Güle Diva, Metropol İstanbul'daki yeni yerine taşınan DasDas'ta seyircisiyle buluştu bile! Oyunda tam 11 karaktere hayat veren Selen Uçer ile tiyatroyla gönül bağını, kariyerini ve böyle güçlü bir hikayenin nasıl doğduğunu konuştuk.

21.01.2019Kampüs
İçimin hayvanları bunlar

İçimin hayvanları bunlar!

Şakacı, hüzünlü, neşeli, çilekeş... Ece Temelkuran son kitabı ‘Olmayan Kuşlar Ansiklopedisi’nde hiç varolmamış, hem tüyleri hem huyları birbirinden renkli kuşları anlatıyor. Okudukça onları bir yerden tanıdığınızı hissedeceksiniz...

25.01.2018Kitap Sanat
Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet duruşması öncesi 365 aydın, yazar ve sanatçıdan ortak imza

Cumhuriyet yazar, yönetici ve çalışanlarının tutuklanmasının 1.yılında aralarında avukatlar, sanatçılar, gazeteciler ve akademisyenlerinde bulunduğu 365 kişi tutuklu bulunan Akan Atalay, Murat Sabuncu, Ahmet Şık ve Emre İper’in serbest bırakılmasını istedi.

29.10.2017Gündem
Bir gün gelecek hem kendimizi hem birbirimizi affetmek zorunda kalacağız

Bir gün gelecek hem kendimizi hem birbirimizi affetmek zorunda kalacağız

Zagreb, Avrupa’nın en sakin, en ılımlı şehirlerinden biri. İnsan, sokaklarında yürürken “Burada başıma kötü hiçbir şey gelmez” duygusuna kapılıyor. Tökezleyip düşseniz, şehir hemen elini uzatıp sizi kaldıracak gibi. Ece Temelkuran, bir yıldır burada yaşıyor. Avrupa’ya kıyısından bakıyor. Çalışıyor, düşünüyor, yazıyor... Türkiye’nin ve dünyanın gidişatı hakkında kafa yoruyor. Temel kavramları tartışarak bizleri bir nefes molası almaya, durup kendimize bakmaya çağıran son kitabı ‘İyilik Güzellik’i oluşturan makaleler işte buradaki çabasının ürünü. Temelkuran’la Zagreb’in sokaklarını dolaştık; kafelerinde oturduk; hem kitabı hem yeni hayatı üzerine konuştuk.

Türk-Alman Kültür Günleri başlıyor

Türk-Alman Kültür Günleri başlıyor

Uzun zamandır Hannover’de kültürel alanlarda çalışmalar yapan ‘Can Arkadaş’ derneği, 2011’de başlattığı ‘Türk-Alman Kültür Günleri’ etkinliğini bu sene 08 Eylül - 26 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirecek.

4.09.2017Dünya
Sonbaharda ne okuyacağınızı biliyoruz

Sonbaharda ne okuyacağınızı biliyoruz

Yerli edebiyatın güçlü sesleri, ödül komitelerinin gözbebekleri dünyaca ünlü isimler, çarpıcı biyografiler, yepyeni soluklar... Kitap dünyasının yeni sezonunda her okuru heyecanlandıracak bolca havadis var. Yıl bitmeden buluşacağımız roman, öykü, inceleme, biyografi, söyleşi türlerinin en öne çıkan kitaplarını sizler için derledik.

24.08.2017Kitap Sanat
f İstanbul’un kazananları belli oldu

!f İstanbul’un kazananları belli oldu

16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kazananları belli oldu. Bu yıl 10. kez düzenlenen Keş!f Uluslararası Yarışma’nın jürisi, İranlı yönetmen Reza Dormishian’ı "Yılın Keşif Yönetmeni" seçti. "In the Last Days of the City / Şehrin Son Günlerinde" filmiyle Mısırlı yönetmen Tamer El Said, Jüri Özel Ödülü ve SİYAD Ödülü olmak üzere geceden iki ödülle birden ayrıldı. Aşk ve Başka Bi’ Dünya Yarışması’nın birincisi, Arap Baharı’nı konu alan "The War Show/Savaş Şovu" seçilirken, Türkiye’den Kısalar İzleyici Ödülü ise Pınar Yorgancıoğlu’nun "Nebile Hanım’ın Solucandeliği"ne gitti.

26.02.2017Kitap Sanat
Ece Temelkuranın Londrası

Ece Temelkuran'ın Londra'sı

İngiltere ve romantizm... Yan yana gelmesi biraz zor gibi görünse de Londra, bulmasını bilen için saklı romantizmin kenti. Tabii sizi severse, size iyi davranırsa... Ama şunu garanti edebilirim: Boundary Roof Bar’da hayatınızın en romantik akşamını yaşayacaksınız.

11.01.2017Seyahat
Thames kıyısında muhteşem yılbaşı

Thames kıyısında muhteşem yılbaşı

Dünyanın birçok şehri yeni yılı sıcak, güneşli bir havada karşılama vaadi veriyor. Londra ise soğuk ve yağışlı havasına rağmen yeni yıla ‘merhaba’ demek için dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Kentin simgesi London Eye’daki yeni yıl gösterilerini her yıl yaklaşık 1 milyon kişi izliyor.

6.01.2017Seyahat
Nazan Öncel, Cengiz Semercioğlunun sorularını yanıtladı

Nazan Öncel, Cengiz Semercioğlu'nun sorularını yanıtladı

Nazan Öncel yıllardır röportaj vermiyor, fotoğraf çektirmiyor, kimseye konuşmuyor... “Sakin Ol Şampiyon” single’ını çıkarıp, selfie’ler çektiği klibini yayınlayınca fırsat bu fırsat dedim... Altından girdim üstünden çıktım, sonunda röportaj yapmaya ikna ettim... Sadece röportaj mı, birlikte selfie’ler çektik, elime meşhur tontonlarından çizdi, güldük eğlendik... Siyasetten müziğe, yaptığı tablolardan yazdığı hikayelere, oğlundan aşk hayatına, Sezen’den Tarkan’a, geçmişten bugüne konuşmadığımız şey kalmadı... Size şu kadarını söyleyeyim, bugüne kadar ben hiç böyle bir Nazan Öncel röportajı okumamıştım... İşte karşınızda tüm içtenliğiyle, sansürsüz Nazan Öncel...

1.10.2016Magazin
Korsan yatağı: Saint Malo

Korsan yatağı: Saint Malo

Surlarla çevrili eski kentin kemerli, taş kapısından girer girmez ‘şato’ adı verilen, kale görüntüsünde kuleli, mazgallı, ürkütücü yapıyla karşılaşıyorsunuz. Burcunda, okyanusa karşı bir bayrak dalgalanıyor. Çok kısa bir süre bağımsızlığını ilân etmiş, merkezi devlete başkaldırıp kendi içinde bir dukalık kurmuş Saint- Malo bayrağı bu. Onun altında sırayla üç bayrak daha var: Brötanya, Fransa ve Avrupa Birliği bayrakları.

19.08.2016Seyahat
İzmirli kadınlara festival

İzmirli kadınlara festival

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü ’7. Kadın Festivali’yle kutlayacak. 5-8 Mart tarihlerinde gerçekleşecek festival Kadın Emeği Fuarı, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşi, konser, tiyatro oyunu ve fidan dikimi ile renklenecek.

1.03.2016Ege
Tuna Kiremitçi: Aşkı doya doya yaşadım

Tuna Kiremitçi: 'Aşkı doya doya yaşadım'

Tuna Kiremitçi, yeni romanı ‘Kendi Seven Ağlamaz’da bir dönemin çocuk yıldızının başına gelen hazin hikâyeyi anlatıyor... Kitaptan yola çıkarak onun hayatında yaşadığı iniş-çıkışları, şöhreti ve aşkı konuştuk.

26.02.2016Hayat
Bütün Kadınların Kafası Karışıktır oyuncuları: Büyük bir kadın ayaklanması olmazsa hiçbir şey değişmeyecek

Bütün Kadınların Kafası Karışıktır oyuncuları: 'Büyük bir kadın ayaklanması olmazsa hiçbir şey değişmeyecek'

Yazarından yönetmenine ve oyuncularına kadınların elinden çıkan, onlara dair bir oyun bu: ‘Bütün Kadınların Kafası Karışıktır’. Ece Temelkuran’ın kitabından uyarlanan oyunun kadınları Selen Uçer, Deniz Çakır, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak, Şebnem Sönmez ile ‘kadınlık halleri’ni konuştuk.

15.01.2016Keyif
Noktaları Birleştirmek nereden geliyor

'Noktaları Birleştirmek' nereden geliyor?

TEDxIstanbul adı altında düzenlenen “Yaymaya Değer Fikirler” konferansı bu hafta sonu Volkswagen Arena’da üçüncüsü gerçekleşti.

14.12.2015Kobi
Jose Mujica: Ne yüzle barış ödülü veriyorlar

Jose Mujica: Ne yüzle barış ödülü veriyorlar

En mütevazı devlet başkanı olarak bilinen eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujıca, İzmir’de düzenlenen söyleşide Nobel Barış Ödülü’nü neden reddettiğini açıkladı. Mujıca, “Bu kadar savaş dolu dünyanın içerisinde ne yüzle Nobel barış ödülü veriyorlar? Bence dünyanın bütün halkları bir araya gelmeli ve barış için, umut için ‘savaşa hayır’ demeli” dedi.

4.11.2015Gündem
En mütevazi Başkan İzmirde

En mütevazi Başkan İzmir'de

Dünyanın en mütevazi devlet başkanı olarak ünlenen Uruguay eski Devlet Başkanı Jose Mujica, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen program kapsamında şehre geldi.

4.11.2015Ege
Çetin Altan hayal ettiği ülkeyi göremedi

Çetin Altan hayal ettiği ülkeyi göremedi

Gazeteci-yazar Ahmet Altan ve akademisyen Mehmet Altan'ın babası, Türk basınının dev kalemlerinden gazeteci-yazar, eski Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Çetin Altan, dün saat 11.05 sıralarında, 88 yaşında tedavi gördüğü İstanbul Fatih Üniversitesi Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Gazeteci-yazar ve eski milletvekili Çetin Altan aramızdan ayrılmadan önce kaleme aldığı son köşe yazısında “Anlaşılıyor ki ülkeme demokrasinin geldiğini göremeden ayrılacağım bu dünyadan” demişti. Haklı çıktı. Öte yandan, Çetin Altan için bugün Milliyet gazetesinin İstanbul Çağlayan’daki binasının önünde tören düzenlenecek. Altan daha sonra, Teşvikiye Camisi’nde kılınacak cuma namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

22.10.2015Gündem
Sinem Kobal All Dergisinin sorularını yanıtladı

Sinem Kobal All Dergisi'nin sorularını yanıtladı

Sinem Kobal, “Yaktın Beni” filmi ve kod adı “Analar ve Anneler” olan yeni dizisiyle ekranlarda olacak. Ünlü oyuncu bu iki yeni projesini All Dergisi’nin yeni sayısında anlattı.

4.10.2015Magazin
Edebiyatçılar 11’inci kez Essende

Edebiyatçılar 11’inci kez Essen'de

Literatürk-Edebiyat Festivali, 23 Ekim’de Almanya’nın Essen kentinde başlayacak. 7 Kasım’a kadar sürecek festivalin bu yılki teması ‘insan hakları’ olacak... Festival boyunca Almanya ve Türkiye’den davet edilen sanatçı, yazar, gazeteci konuklarla insan hakları teması işlenecek.

2.10.2015Avrupa
Büyüklerin boyalı terapisi

Büyüklerin boyalı terapisi

2015’in en şaşırtıcı akımı yetişkinler için boyama kitapları Türkiye’yi de sardı. Uzmanlara göre ‘bir nevi terapi gibi görülen’ bu ilginin altında yatan sebep; çocukluğa dönme isteği.

17.07.2015Gündem
400 aydından Cumhuriyet’e destek

400 aydından Cumhuriyet’e destek

MİT TIR’larıyla ilgili yayını nedeniyle soruşturma açılan Cumhuriyet gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a destek vermek için “Biz Yurttaşlar” başlıklı bir bildiri yayınlandı.

4.06.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Gökçeada gökyüzünde bir Akyıldız

İnsan bazen gözünü güzel bir şeyleri görmeye açar da hâlâ uykuda hisseder ya kendini. Tam öyle bir sabaha, Gökçeada’nın güneşli bir gününe götüreceğim sizi.

3.10.2018

Bir hayalin sonunu ilan eden fotoğraf

BU fotoğraf, 3 hafta önce Suriye’nin başkenti Şam’da çekildi...

29.11.2016

Kılıçdaroğlu tek başına Taksim’e mi çıksın?

KEMAL Kılıçdaroğlu dün İstanbul’daydı; Şişli’de Cumhuriyet binasını ziyaret etti.

10.11.2016

Çılgın ve hüzünlü

Zekâ, edebiyat, birikim...

29.10.2016

Mühim olan onurunla yaşayıp gitmektir bu dünyadan...

Nazan Öncel yıllardır röportaj vermiyor, fotoğraf çektirmiyor, kimseye konuşmuyor... “Sakin Ol Şampiyon” single’ını çıkarıp, selfie’ler çektiği klibini yayınlayınca fırsat bu fırsat dedim... Altından girdim üstünden çıktım, sonunda röportaj yapmaya ikna ettim... Sadece röportaj mı, birlikte selfie’ler çektik, elime meşhur tontonlarından çizdi, güldük eğlendik... Siyasetten müziğe, yaptığı tablolardan yazdığı hikayelere, oğlundan aşk hayatına, Sezen’den Tarkan’a, geçmişten bugüne konuşmadığımız şey kalmadı... Size şu kadarını söyleyeyim, bugüne kadar ben hiç böyle bir Nazan Öncel röportajı okumamıştım... İşte karşınızda tüm içtenliğiyle, sansürsüz Nazan Öncel...

1.10.2016

Sinemanın şaheserlerini seyredebilirsiniz

SİNEMA meraklıları, İstanbul’daki Sinematek’in, sinema dünyasının en ünlü yapımlarını, en ünlü rejisörlerin filmlerini gösterdiğini, iyi bir seyirci kitlesi yetiştirdiğini anımsayacaklardır.

14.09.2016

Kızlara Ses Ver

Bir ülkenin kadınları okur, kadınları iyi eğitim alır, kadınları iş ve sosyal hayat içinde yer alırsa, o ülkenin sırtı yere gelmez...

20.02.2016

“Bazı kelimeler çok özel”

NİHAYET benim derdimi anlatan bir kitap yayınlandı.

11.02.2016

Bölge eklerinin önemi

ÇUKUROVA Kitap Fuarı, dün törenle Adana’da açıldı.

9.01.2016