MENÜ

Ebrd

Ebrd ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ebrd haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 160 Ebrd haberi bulunmuştur.

Ebrd Haberleri

2 projesini ‘sigortaladı’

2 projesini ‘sigortaladı’

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Nef, Nef Reserve Kandilli ve Nef Reserve Gölköy projeleri için ‘Bina Tamamlama Sigortası’ yaptı.Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Patentli Foldhome keşfimizin yurtdışına ihracatı ile ülkemizin kalkınmasında katma değer yaratırken, şimdi de sektöre duyulan güvenin artmasına destek vermek hedefiyle iki yeni projemizde Bina Tamamla Sigortası’nı hayata geçirdik” dedi.

2.12.2018Ekonomi
Yenilenebilir enerjiye yeni destek mekanizması yolda

Yenilenebilir enerjiye yeni destek mekanizması yolda

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Kıdemli Bankacısı Andi Aranitasi: "EBRD olarak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yenilenebilir enerji kaynaklarının nasıl destekleneceği konusundaki yeni mekanizma oluşturma planına destek veriyoruz.Türkiye'nin 2020'den sonra yenilenebilir enerji kaynaklarını destekleyecek yeni mekanizmasının bu yıl sonuna kadar açıklanacağını umuyoruz.Burada, yine minimum seviyede de olsa bir alım garantisi sunma fikri öne çıkıyor ki bu da yenilenebilir enerji kaynaklarının kapasitesinin büyümesi için yeterli olacaktır.Biz, şirketlere çoklu para birimi üzerinden borçlanmalarını tavsiye ediyoruz. Finansman yapılarımız güçlü ve bu şekilde çoklu olduğu için şimdiye kadar hiçbir firma yapılandırma talebinde bulunmadı" ifadelerinde bulundu.

24.09.2018Ekonomi
Korkmadan yatırıma  devam ediyoruz

Korkmadan yatırıma devam ediyoruz

AVRUPA İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye Direktörü Arvid Tuerkner, Türkiye’nin EBRD için bir başarı öyküsü olduğunu söyledi.

15.09.2018Ekonomi
EBRDden Akfen Yenilenebilir Enerjiye 102 milyon dolarlık kredi

EBRD'den Akfen Yenilenebilir Enerji'ye 102 milyon dolarlık kredi

Akfen Yenilenebilir Enerji'nin yerli ve yenilenebilir kaynaklı 13 enerji santrali için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan (EBRD) 102 milyon dolarlık kredi aldığı açıklandı.

11.09.2018Ekonomi
EBRDden Türkiyeye bağlılık mesajı

EBRD'den Türkiye'ye bağlılık mesajı

EBRD'nin Türkiye’ye bağlılığını sürdürdüğü belirtilerek, EBRD’nin şimdiye kadar Türkiye’de toplam 271 projeyle 10 milyar 764 milyon euro değerinde yatırımı bulunduğu ifade etti.

15.08.2018Ekonomi
Hindistan EBRD’ye katıldı

Hindistan EBRD’ye katıldı

Hindistan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) ortaklığına katıldı.

11.07.2018Ekonomi
Hindistan EBRD’ye katıldı

Hindistan EBRD’ye katıldı

Hindistan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) ortaklığına katıldı.

11.07.2018Ekonomi
EBRDden TAPa 500 milyon avro finansman

EBRD'den TAP'a 500 milyon avro finansman

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) İcra Kurulunca, Trans Adriyatik Doğalgaz Boru Hattı (TAP) projesi için 500 milyon avroluk finansman paketinin onaylandığı duyuruldu.

4.07.2018Ekonomi
Garanti Leasing’e 50 milyon Euro kredi

Garanti Leasing’e 50 milyon Euro kredi

GARANTİ Leasing, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 50 milyon Euro değerinde kredi anlaşması imzaladı.

27.06.2018Ekonomi
EBRD, DeFactonun halka arzında pay almayı değerlendiriyor

EBRD, DeFacto'nun halka arzında pay almayı değerlendiriyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), halka arz işleminde taleplerin yarın ve Cuma günü toplanacağı giyim perakendecisi DeFacto'da pay almayı değerlendiriyor.

2.05.2018Ekonomi
EBRD’den GYO yatırımı

EBRD’den GYO yatırımı

AKKÖK Holding’in gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren firması Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın yüzde 17.39’luk hissesi, Ünlü Menkul Değerler A.Ş.’nin aracılığı ile, BİST Toptan Alış Satış İşlemleri Uygulama Esasları kapsamında, aralarında Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası’nın da (EBRD)  olduğu yabancı ve yerli kurumsal ve nitelikli yatırımcılara satıldı.

14.04.2018Ekonomi
EBRD,  Bank Audinin yüzde 2,5 hissesini alıyor

EBRD, Bank Audi'nin yüzde 2,5 hissesini alıyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Lübnan'ın en büyük, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinin önde gelen bankacılık grubu Bank Audi sal'a sermaye yatırımı yaparak hisselerinin yüzde 2,5’ini satın alacak.

18.03.2018Ekonomi
Reytingcilere işi öğreteceğiz

Reytingcilere işi öğreteceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın fonuna ilişkin düzenlenen imza töreninde uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının ideolojik davrandığını vurguladı. Erdoğan, “Hâlâ ‘Türkiye’nin istikrar ve güven vermediğini’ söyleyecek kadar ideolojik yaklaşım içerisinde, maalesef patinaj yapıyorlar” diye konuştu.

19.01.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kredi derecelendirme kuruluşlarına eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kredi derecelendirme kuruluşlarına eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı kredi derecelendirme kuruluşlarının hala ideolojik yaklaşımlarından kurtulabilmiş değiliz. Bunlar yine o ideolojik yaklaşımlarına devam ediyorlar. Hala Türkiye'nin bu noktada istikrar ve güven vermediğini söyleyecek kadar ideolojik yaklaşım içerisinde maalesef patinaj yapıyorlar. Bunlara ya bu işi öğreteceğiz ya bu işi öğreteceğiz. Zira Türkiye böyle bir ülke değil" dedi.

19.01.2018Gündem
Türkiyeden uluslararası bir kuruma daha bağış... Tam 25 milyon Euro vereceğiz

Türkiye'den uluslararası bir kuruma daha bağış... Tam 25 milyon Euro vereceğiz!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası nezdinde kurulacak olan donör fonuna ilişkin işbirliği anlaşması imza törenine katılacak. İşte bunun için Türkiye'ye gelen Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti, "Türk Hükümeti’yle imzalayacağımız anlaşmayla Türkiye çok büyük bir cömertlik sergileyerek EBRD’ye 25 milyon Euro bağışta bulunmayı kabul etti. Bu, dokuz yıldır Türkiye’de yaptığımız operasyonlar sonucunda karşılıklı tesis edilen güvenin bir sonucudur" dedi.

18.01.2018Ekonomi
Finansal piyasalarda 2017 böyle geçti

Finansal piyasalarda 2017 böyle geçti

Yurt dışında, ABD başkanlık koltuğuna oturan Donald Trump'ın kararları, ABD ve Kuzey Kore arasındaki siyasi gerginlikler, Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılma sürecini (Brexit) resmen başlatması, birçok Avrupa ülkesinin AB'den ayrılacağı iddiaları ve jeopolitik riskler, yurt içinde ise siyasi ve ekonomik gelişmeler, bu yıl finansal piyasalara yön veren gelişmeler arasında yer aldı.

19.12.2017Ekonomi
2017 yılı 9 aylık bilançolar

2017 yılı 9 aylık bilançolar

AKBANK MEVDUATI YÜZDE 9 BÜYÜTTÜ

10.11.2017Ekonomi
TANAPın ilk etabında sona yaklaşıldı

TANAP'ın ilk etabında sona yaklaşıldı

TANAP Genel Müdürü Düzyol, Azerbaycan'ın Hazar Denizi'ndeki Şah Deniz 2 Sahası'nda üretilecek doğalgazı Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak projede gelinen son noktayı anlattı.

30.10.2017Ekonomi
TANAPın ilk etabında sona yaklaşıldı

TANAP'ın ilk etabında sona yaklaşıldı

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Genel Müdürü Saltuk Düzyol, projede "Faz 0" olarak adlandırılan ilk etabın yüzde 93'ünün tamamlandığını belirterek, "Önümüzdeki yıl başından itibaren boru hattının doldurulmaya başlanması ve sistemlerin test edilmesi amacıyla hattın Türkiye-Gürcistan sınırındaki giriş noktasından sisteme gaz alınmaya başlanacak." dedi.

30.10.2017Ekonomi
EBRD’den TSKB’ye 75 milyon Euro

EBRD’den TSKB’ye 75 milyon Euro

AVRUPA İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’na (TSKB), 75 milyon Euro’ya kadar finansman sağlamayı değerlendiriyor.

27.10.2017Ekonomi
Şimşekten EBRD açıklaması

Şimşek'ten 'EBRD' açıklaması

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek, EBRD yönetiminin 208 yılında Türkiye'deki yatırım projeleri için 1,65 milyar euro ayırdığını söyledi.

27.10.2017Ekonomi
Cemil Ertem: EBRDnin Türkiyeye desteği artarak sürüyor

Cemil Ertem: EBRD'nin Türkiye'ye desteği artarak sürüyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, son dönemde Türk bankalarına yönelik çıkan haberlerin spekülatif olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını söyledi. Ertem, "TL'yi güçsüz gösterip faiz artışına zorlama gayreti var" diye konuştu.

27.10.2017Ekonomi
Avrupa devinden flaş Türkiye açıklaması

Avrupa devinden flaş Türkiye açıklaması

EBRD'den Türkiye'ye ilişkin yapılan açıklamada, "Türkiye EBRD’nin operasyonları için son derece önemli bir rol oynamaktadır. Bu zamana kadar EBRD Türkiye'ye 9,5 milyar eurodan fazla yatırım yapmıştır" denildi.

26.10.2017Ekonomi
Dolar 3.80den döndü Ne kadar oldu

Dolar 3.80'den döndü! Ne kadar oldu?

Dolar dün akşamki artışın ardından bu sabah düşüşle başladı. Artan jeopolitik risklerle dün akşam saatlerinde 3.80 seviyesini aşan dolar kuru, yeni günde 3.75 seviyesinde işlem görüyor. Euro kuru ise yine ün akşam saatlerinde tarihi rekorunu kırarken bugün 4.45 TL'de hareket ediyor.

26.10.2017Ekonomi
500 milyon dolarlık destek yolda

500 milyon dolarlık destek yolda

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası yönetimince, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı projesi için Azerbaycan'a kullandırılması planlanan 500 milyon dolarlık finansman 18 Ekim'de netleştirilecek. Onaylanması durumunda finansman, Azerbaycan'a ait Güney Gaz Koridoru AŞ'ye verilecek.

4.08.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım, Alman şirket yöneticileriyle görüştü

Başbakan Yıldırım, Alman şirket yöneticileriyle görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Alman şirketlerinin yöneticileriyle görüşmesinde, "Sizin, yaşanan gelişmelerden dolayı herhangi bir zarar görmemeniz, bu gerilimin bir parçası olmamanız bizim açımızdan çok önemli. Çok açık söylüyorum, biz sizi Alman şirketi olarak görmüyoruz. Biz sizi bu ülkenin şirketi olarak görüyoruz." dedi.

27.07.2017Ekonomi
EBRDden flaş Türkiye açıklaması

EBRD'den flaş Türkiye açıklaması

EBRD Türkiye için 2017 GSYH büyüme tahminini 0.4 puan düşürerek yüzde 2.6'ya indirdi.

10.05.2017Ekonomi
Teknoloji için yatırım bankası

Teknoloji için yatırım bankası

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, teknolojiye destek vermek için ya bankalardan birinin yapılandırılacağını ya da yeni banka kurulacağını söyledi. Şimşek, enflasyon için de Gıda Komitesi’ni toplantıya çağırdığını belirtti.

5.05.2017Ekonomi
EBRD en büyük yatırımı Türkiyeye yapacak

EBRD en büyük yatırımı Türkiye'ye yapacak

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Dış İlişkiler Direktörü Anthony Williams, bankanın 2017’de en büyük yatırımı Türkiye’ye yapmasını beklediklerini söyledi.

3.05.2017Ekonomi
Borsada Diriliş Ertuğrul sürprizi

Borsada Diriliş Ertuğrul sürprizi

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, "Popüler diziler ve köprüler dahil, onların getirisini yatırımcıyla paylaşabileceğimiz modelleri çalışıyoruz. Borsada araba satacağız mesela. Türkiye'de üretilen bir otomobilin üretim projesinin maliyetine geliriyle beraber ortak olabileceksiniz" dedi. Karadağ, Prestij projeleri satmak için çalışıyoruz. Popüler diziler ve köprüler dahil, onların getirisini yatırımcıyla paylaşabileceğimiz modelleri çalışıyoruz" diye konuştu. Karadağ, bu anlamda TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dahil birkaç dizi için görüşmeler yaptıklarını söyledi.

19.04.2017Ekonomi
Dev projenin 2,15 milyar dolarlık dış finansmanı tamam

Dev projenin 2,15 milyar dolarlık dış finansmanı tamam

Türkiye'ye yıllık 6 milyar metreküp doğalgaz sağlayacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) projesi için 2 milyar 150 milyon dolarlık dış finansman garantilendi.

14.02.2017Ekonomi
Türkiyeye 1.9 milyar Euroluk yatırım

Türkiye'ye 1.9 milyar Euro'luk yatırım

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), geçen yıl Türkiye’deki projelere 1,9 milyar avro seviyesinde yatırım yapıldığını açıkladı.

18.01.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

İlk Türk “Unicorn”u Trendyol mu?

Son üç ayda çok önemli ve ekosistemi çok ileri zıplatacak gelişmeler oldu. Peak Games’in bir kısmını çok ciddi değerlemelerle Zynga aldı, Gram Games son yatırımından sonra 50 kat değerleme ile Zynga’ya satıldı ve Trendyol dünya devi Çinli Alibaba’dan Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en büyük yatırımı aldı.

30.06.2018

Türkiye başarı öyküleri yazmaya devam edecek

DEİK bünyesindeki Türkiye-ABD İş Konseyi ve American Turkish Concil’ın (ATC) 36’ncı yıllık ortak toplantısı için Washington’dayız. Trump International Hotel’de gerçekleşen toplantının “Türkiye’de Yatırım İklimi” başlıklı panelinde moderatör Patrick Anderson, Philip Morrissa CEO’su Enrique Jimenez’e sordu:

25.05.2017

2.5 kat talep çekti Londra Borsası’na 610 milyon dolardan açıldı

AVRUPA İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Altyapı Sektör Başkanı Thomas Maier, Kasım 2015’te Global Liman İşletmeleri’nin (GLİ) yüzde 10.84’ünü 540 milyon Euro’luk toplam değer üzerinden alırken şu mesajı verdi:

21.05.2017

Zor gün dostu!

Başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkeleriyle yaşanan siyasi gerginliğin iş dünyasını tedirgin ettiği bir ortamda Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) Türkiye’ye desteği devam ediyor. EBRD Başkanı Suma Chakrabarti, 2009’dan bu yana Türkiye’ye 7 milyar Euro yatırım yaptıkların belirterek, “Geçen yılki zorlu koşullarda bile Türkiye’deki 43’ü aşkın projeye EBRD kaynaklı 2 milyar 650 milyon Euro girdi” dedi.

26.03.2017

Avrupa İmar Bankası Türkiye’de 600 milyon dolarlık ‘sat-yap’a girdi

NEF’in CEO’su Erden Timur, 3-4 yıl önce THY eski Yönetim Kurulu Başkanı, Coca-Cola’da Viyana merkezli geniş bölgeyi yönetmiş, eski ANAP milletvekili Cem Kozlu’nun kapısını çaldı. Gelecek planlarını aktarıp, davet çıkardı:

23.03.2017