MENÜ

Ebola Belirtileri

Ebola Belirtileri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ebola Belirtileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ebola Belirtileri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 58 Ebola Belirtileri haberi bulunmuştur.

Ebola Belirtileri Haberleri

Ebola virüsü nedir, nasıl bulaşır

Ebola virüsü nedir, nasıl bulaşır?

Binlerce kişinin ölümüne neden olan ebola virüsü, Aralık 2013'te ilk olarak Batı Afrika'da yayılmıştı. Gine, Liberya ve Sierra Leone'de 2014-2017'de görülen salgında, 30 bin kişiye virüs bulaşmış, 11 binden fazla kişi ölmüştü. Ebola Hemorajik Ateşi’nden korunma konusunda birçok zorluk vardı. Ebola Hemorajik Ateşi ile insanların tam olarak nasıl enfekte oldukları bilinmediğinden az sayıda temel korunma tedbiri vardır. Peki, ebola virüsü nedir, nasıl bulaşır?

16.06.2019Sağlık
Ebola nedir Ebola belirtileri neler

Ebola nedir? Ebola belirtileri neler?

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre binlerce kişinin ölümüne neden olan ve özellikle 2014-2015 yıllarında Afrika kıtasında etkili olan Ebola virüsü bir dönem uluslararası toplum nezdinde ciddi sağlık tehdidi oluşturmuştu. Bu hastalığın adını duyan vatandaşlar da Ebolanın ne olduğunu ve belirtilerini araştırıyor. Peki, Ebola nedir? Ebolanın belirtileri neler?

8.07.2018Gündem
Kanada gezici yardım ekibini geri çekti

Kanada gezici yardım ekibini geri çekti

Kanada, Ebola salgınının görüldüğü Sierra Leone'deki gezici yardım ekibini geri çekti.

27.08.2014Sağlık
Fildişi Sahili, virüsten etkilenen ülkelere ve bu ülkelerden uçuşları askıya aldı

Fildişi Sahili, virüsten etkilenen ülkelere ve bu ülkelerden uçuşları askıya aldı

Fildişi Sahili, Ebola salgınından etkilenen ülkelerden ve bu ülkelere yapılacak uçak seferlerini askıya aldı.

11.08.2014Avrupa
Ebola Virüs Hastalığı (EVH) nedir, belirtileri nelerdir

Ebola Virüs Hastalığı (EVH) nedir, belirtileri nelerdir?

Ebola virüsü hastalığı veya Ebola kanamalı ateşi %60-90 oranında ölümle sonuçlanan bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır. Özellikle Batı Afrika’da görülmektedir, şu ana kadar Türkiye’de yaşanmış olgu bildirilmemiştir. Hasta kişinin kan ve vücut salgıları ile temas edenlere bulaşma olasılığı yüksektir. Hastalığın bulguları ateş, baş ağrısı, eklem ve kas ağrıları, halsizlik, ishal, kusma, karın ağrısı, iştahsızlık olarak bildirilmiştir. Ebola Virüs Hastalığı (EVH)'nin detayları ve hastalığın hakkında yapılmış araştırmalardan çıkan sonuçlar nedir?

23.09.2019Sağlık
Ruanda, Ebola nedeniyle KDC ile sınırını kapattı

Ruanda, Ebola nedeniyle KDC ile sınırını kapattı

Ruanda'nın Ebola salgını nedeniyle Kongo Demokratik Cumhuriyeti ile sınırını kapattığı bildirildi.

1.08.2019Dünya
Ebola virüsü nedir Ebola virüsü belirtileri

Ebola virüsü nedir? Ebola virüsü belirtileri

Ebola virüsü can almaya devam ediyor. Ebola virüsü Aralık 2013'te Batı Afrika'da yayılmıştı. Gine, Liberya ve Sierra Leone'da 2014-2017'de görülen salgında 30 bin kişiye virüs bulaşmış, 11 binden fazla kişi ölmüştü. Peki, ebola virüsü nedir?

4.03.2019Sağlık
Ebola nedir Ebola hakkında merak edilenler

Ebola nedir? Ebola hakkında merak edilenler

İlk olarak 1976 yılında Sudan ve Kongo’daki salgınlarda tespit edilen Ebola virüsü, o günden bu yana çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Virüsün doğal kaynağının Afrika’daki meyve yarasaları olduğu düşünülmektedir. Peki, Ebola nedir?

22.01.2019Sağlık
Ölü sayısı artıyor... Yayılan virüsten hayatını kaybedenleri böyle gömdüler

Ölü sayısı artıyor... Yayılan virüsten hayatını kaybedenleri böyle gömdüler

Meyve yarasalarının taşıdığı virüs nedeniyle Hindistan'da yaşamını yitirenler, olağanüstü önlemler altında toprağa veriliyor. Kurbanların yakınları ve doktorlar özel koruyucu kıyafetlerle cenazeleri defnetti.

25.05.2018Dünya
Tehlikeli gelişme: Son durum ciddi

Tehlikeli gelişme: "Son durum ciddi!"

Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde (DRC) kırsaldan kentsel alana taşınan ölümcül hastalık ebola salgınının uluslararası risklerini ele almak üzere yarın acil bir toplantı düzenliyor.

17.05.2018Dünya
Demokratik Kongoda Ebola salgını: 23 kişi öldü

Demokratik Kongo'da Ebola salgını: 23 kişi öldü

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin kırsal bölgelerinde başlayan Ebola salgını, bir milyon kişinin yaşadığı Mbandaka kentine yayıldı. Uzmanlar salgını kentte kontrol altına almanın daha zor olmasından endişeleniyor.

17.05.2018Dünya
Dünyayı korkutan haber... Ölüm oranı yüzde 88, tedavisi yok

Dünya'yı korkutan haber... Ölüm oranı yüzde 88, tedavisi yok

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Afrika'da ortaya çıkan ve şu ana kadar 127 kişinin ölümüne neden olan ve toplam 1,300 kadar insana bulaşan kara veba hastalığının tedavisi olmadığını, hastalığın ölüm oranının yüzde 88 olduğunu söyledi. Bölgedeki sağlık kriz merkezi ölümlü vakaların beş günde yüzde 37 arttığına dikkat çekti.

6.11.2017Dünya
Yurt dışına çıkacaklara Zika virüsü uyarısı

Yurt dışına çıkacaklara "Zika virüsü" uyarısı

Sağlık Bakanlığınca Zika virüsünün yoğun görüldüğü ülkelere gidecek vatandaşlara, havalimanlarında, hastalığın bulaşma yolları, yolcular için riskleri, korunma yöntemleri gibi bilgilerin yer aldığı broşür dağıtılıyor.

9.03.2016Sağlık
Dr.Ebola New Yorkta

Dr.Ebola New York'ta

Batı Afrika’da 5 bine yakın kişinin ölümüne yol açan Ebola virüsü, ABD’nin en büyük metropolü New York’a da sıçradı. Ülkede 3 hafta önce ilk kez Ebola’ya yakalanan bir Liberyalının ölmesi üzerine, önceki gün de virüse Gine’de görevden dönen bir doktorda rastlandı.

24.10.2014Dünya
Korkutan virüsler EBOLA ve MERS hakkında her şey

Korkutan virüsler EBOLA ve MERS hakkında her şey

Dünya domuz gribi, kuş gribi, SARS'ı atlattı... Şimdi ise EBOLA ve MERS-CO virüsleri insan sağlığını tehdit ediyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından şimdiye kadar 7 farklı ülkede yaklaşık 9 bin Ebola vakası ile karşılaşıldığı bildirildi. Ve bu vakaların yaklaşık 4 bini hayatını kaybetti. Türkiye de alarmda olan ülkeler arasında. Gün geçmiyor ki bir kişi EBOLA şüphesiyle hastaneye başvurmasın ve karantinaya alınmasın. Şu ana kadar Türkiye'deki şüpheli vakaların tamamı neyse ki sıtma hastası çıktı.

23.10.2014 Sağlık
Fransada Ebola alarmı

Fransa'da Ebola alarmı

Fransa'nın başkenti Paris'in banliyösü Cergy-Pontoise'da bir bina Ebola virüsü şüphesiyle kordon altına alındı.

9.10.2014Dünya
Liberya, ABDdeki Ebola hastasına dava açacak

Liberya, ABD'deki Ebola hastasına dava açacak

Liberyalı yetkililer, ABD'de Ebola teşhisi konan hastaya, virüsü kapan bir akrabasının 'hasta olmadığını' belirterek 'yalan söylediği' suçlamasıyla dava açacaklarını söyledi.

3.10.2014Dünya
Prof. Dr. Faruk Aydın: Ebola salgını Türkiyeyi etkilemez

Prof. Dr. Faruk Aydın: Ebola salgını Türkiye'yi etkilemez

Ebola virüsü hastalığının, doğadaki kaynaklarının belli coğrafi bölgelerle sınırlı olması ve insandan insana solunum yoluyla bulaşmamasından dolayı gripteki gibi tüm dünyayı etkileyebilecek salgınlara yol açabilme potansiyeli olmadığı bildirildi.

30.08.2014Sağlık
DSÖ: 20 bin kişi Ebolaya yakalanabilir

DSÖ: 20 bin kişi Ebola'ya yakalanabilir

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Batı Afrika'daki Ebola salgınının denetim altına alınmadan önce 20 binden fazla kişiye yayılabileceğini açıkladı.

29.08.2014Dünya
Ebola, Demokratik Kongoda iki can aldı

Ebola, Demokratik Kongo'da iki can aldı

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde (DKC) iki kişinin Ebola virüsü nedeniyle öldüğü bildirildi.

25.08.2014Dünya
Berlinde Ebola Alarmı

Berlin'de Ebola Alarmı

Batı Afrika'da Ebola hastalığına yakalanmış insanlar ile görüşen bir kadın Berlin'de fenalaştı. Hastalığın belirtileri görülen kadının da Ebola virüsünü taşıdığı tahmin ediliyor.

19.08.2014Avrupa
Havuzdan sağlıklı yararlanma rehberi

Havuzdan sağlıklı yararlanma rehberi

Ebola can almaya devam ediyor. Görüldüğü Batı Afrika ülkeleri Gine, Liberya, Nijerya ve Sierra Leone’den yeni vaka ve ölümler bildirilmeye devam ediyor.

18.08.2014Seyahat
Türkiyeyi rahatlatan haber geldi

Türkiye'yi rahatlatan haber geldi

Ebola şüphesiyle hastaneye kaldırılan Nijeryalı kadının sıtma olduğu kesinleşti. Kadının ebola testinin negatif çıktığı öğrenildi.

13.08.2014Gündem
Ebola’da önlem paniği

Ebola’da önlem paniği

THY uçağıyla önceki gün Nijerya’dan İstanbul’a gelen uçakta bulunan Afrikalı kadın yolcunun yaşattığı ‘ebola’ paniği gözleri havada alınan önlemlere çevirdi.

13.08.2014Ekonomi
Uzmanlardan Ebola uyarısı

Uzmanlardan Ebola uyarısı

BATI Afrika'da hızla yayılan Ebola virüsü için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. A. Çağrı Büke yetkilileri uyardı, "Şu an için hastalığın görüldüğü ülkeler göz önüne alındığında bu ülkelerden gelen kişilerde ateş yüksekliği, bulantı, kusma, kas ve eklem ağrısı gibi yakınmalar uyarıcı olmalı ve aksi ispat edilinceye kadar bu kişiler hastaneye yatırılarak sıkı izolasyon yöntemleri uygulanmalı" dedi.

13.08.2014Ege
Nijeryalı kadın ve çocuğun testi tamamlandı

Nijeryalı kadın ve çocuğun testi tamamlandı

Nijerya Lagos'tan dün İstanbul'a gelen THY uçağındaki bir kadında Ebola şüphesi yaşanması üzerine yapılan testlere ilişkin ilk sonuçlar az önce çıktı.

13.08.2014Gündem
İstanbul’da Ebola şüphesi

İstanbul’da Ebola şüphesi

Nİjerya Lagos’tan dün sabah İstanbul’a gelen Türk Hava Yolları uçağında, bir Afrikalı kadın yolcu fenalaştı. Kadın yolcuda, Afrika’da şu ana kadar bin kadar can alan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘acil mücahele’ çağrısında bulunduğu Ebola hastalığının da belirtileri olan yüksek ateş ve kusma görülmesi üzerine, acil durum ilan edildi.

12.08.2014Gündem
Avrupada ilk Ebola ölümü

Avrupa'da ilk Ebola ölümü

Ebola'nın son kurbanı Avrupa'dan. Liberya'da görev yaparken Ebola'ya yakalanan rahip Miguel Pajares tedavi için İspanya'ya getirildi. Tedavi için ABD'den "özel izin"le ilaç yola çıktı ancak rahip Pajares'e yetişmedi.

12.08.2014Avrupa
İstanbulda Ebola alarmı

İstanbul'da Ebola alarmı

Nijerya Lagos'tan sabah saatlerinde İstanbul'a inen Türk Hava Yolları uçağında bulunan Afrikalı kadın bir yolcu çocuğuyla beraber sağlık kuruluşuna sevk edildi. Sağlık ekiplerinin Afrika'dan yayılan Ebola virüsünden şüphelendiği iddia ediliyor.

12.08.2014Gündem
İstanbulda Ebola virüsü alarmı

İstanbul'da Ebola virüsü alarmı

Nijerya Lagos'tan sabah saatlerinde İstanbul'a inen Türk Hava Yolları uçağında bulunan Afrikalı kadın bir yolcu çocuğuyla beraber sağlık kuruluşuna sevk edildi. Kadın yolcunun yüksek ateş ve kusma belirtileri üzerine Atatürk Havalimanı'nda bulunan Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ekipleri kadını ve çocuğu uçak içinden alarak 112 ambulansıyla hastaneye götürdü. Sağlık ekiplerinin Afrika'dan yayılan Ebola virüsünden şüphelendiği iddia ediliyor. Murat ÇAKIR-İSTANBUL-DHA

12.08.2014Haber
Ebola dünyada tehdit

Ebola dünyada tehdit

WHO, Batı Afrika’da korku yayan Ebola salgınının tüm dünyayı tehdit ettiğini duyururken, Sağlık Bakanlığı da Türkiye’de yeni tedbirler alınmaya başlandığını açıkladı.

8.08.2014Dünya
Türk Dışişleri Bakanlığından Ebola uyarısı

Türk Dışişleri Bakanlığı'ndan Ebola uyarısı

Dünyayı tehdit eden Ebola salgını nedeniyle Türk Dışişleri Bakanlığı bir uyarı yayınladı. Türk vatandaşlarının dikkatli olmaya çağrıldığı açıklama yurtdışı temsilcilikler tarafından da duyuruldu. Türk Dışişleri Bakanlığının uyarısında şu ifadeler yer alıyor:

4.08.2014Dünya
Ebola kontrolden çıktı: 728 ölü

Ebola kontrolden çıktı: 728 ölü

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Başkanı Dr. Margaret Chan, yeterli önlem alınmadığı için hızla yayıldığını söyledi. Barack Obama, ABD-Afrika zirvesine katılanların virüs taramasından geçirileceğini söylerken, Avrupa Birliği, ABD, İngiltere ve Tayland gibi çok sayıda ülke, havaalanlarına termal kameralar yerleştirdi.

3.08.2014Avrupa
Bermuda Ebola üçgeni

Bermuda Ebola üçgeni

Dünya, Batı Afrika’dan başlayarak ABD’ye kadar ulaşan ölümcül Ebola virüsü nedeniyle alarma geçti. Hastalığın yayıldığı Gine, Liberya ve Sierra Leone’ye giriş çıkışlarda yolcular sağlık taramasından geçiriliyor.

31.07.2014Dünya
Korkutan salgın başladı

Korkutan salgın başladı

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin güneyinde 9 kişinin ölümüne yol açan hastalığın Ebola olduğu açıklandı.

26.12.2008Dünya
Kene virüsünü nasıl yendim

'Kene virüsünü nasıl yendim'

Bir hastaya müdahale ederken bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığını yenen Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği doktorlarından Tarık Irmak, hastalık belirtileri başlar başlamaz erkenden tedaviye başladıklarını ve iyileştiklerini belirterek, “Şu anda hafif bir yorgunluk dışında bir rahatsızlığım yok. Diğer üç arkadaşım da iyi” dedi.

27.06.2008Gündem
Sudanda ebola salgını

Sudan'da ebola salgını

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Sudan'ın güneyinde 19 Ebola vakası görüldüğünü, virüsten 5 kişinin öldüğünü bildirdi.

25.05.2004Dünya

Yazar Sonuçları

Ebola’nın tedavisi yok

Ebola can almaya devam ediyor. Görüldüğü Batı Afrika ülkeleri Gine, Liberya, Nijerya ve Sierra Leone’den yeni vaka ve ölümler bildirilmeye devam ediyor.

10.08.2014

Ebola Afrika’nın sorunu olarak kalmayabilir

Ebola halen ağırlıklı olarak Batı Afrika’da etkisini gösteriyor.

3.08.2014

Ebola tehdidi

Ebola virüsünün dünya üzerindeki etkisi bitmiyor. Başta Afrika ülkeleri olmak üzere pek çok coğrafi bölgeden vakalar bildiriliyor.

21.04.2014

Ebola’yı Afrika’ya özgü sanmayın İtalya ve Güney Amerika’da da var

Ebola salgınlarıyla ilgili zaman zaman haberler okuyorsunuzdur. Bu ara bildirilen bir salgın yok.

13.03.2005