MENÜ

Easyjet

Easyjet ile ilgili tüm haberleri, son dakika Easyjet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Easyjet haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 266 Easyjet haberi bulunmuştur.

Easyjet Haberleri

Yeni iş ortağı FlyArystan oldu

Yeni iş ortağı FlyArystan oldu

Hitit, Türki Cumhuriyetler’deki iş ortaklarına bir yenisini daha ekledi. Kazakistan’ın en büyük havayolu firması Air Astana’nın yeni havayolu şirketi FlyArystan Hitit ile anlaştı. Yazılım ihraç ettiği ülke sayısını arttırarak, hızlı bir büyüme trendine giren Hitit, iş ortaklarının da büyümesine katkı sağlıyor.

1.04.2019Teknoloji
THY, Alman Lufthansa’yı geçti

THY, Alman Lufthansa’yı geçti

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Avrupa’da sundukları koltuk kapasitesi ile Alman Lufthansa’yı geçtiklerini duyurdu.

30.03.2019Ekonomi
Siri artık söylemeden de sizi anlıyor

Siri artık söylemeden de sizi anlıyor!

Akıllı asistanı Siri, 500 milyondan fazla aktif cihazda kullanılıyor ve her ay 10 milyardan fazla isteğe yardımcı oluyor. 36’dan fazla ülke için özelleştirilen Siri; ek dil değişkenleri, aksanlar ve lehçelerle birlikte 21 dilde destek veriyor. Günlük işlerinizi en çok kullandığınız uygulamalarla, sadece bir dokunuş ya da sesli komutla "Siri Kestirmeleri” sayesinde yapabilirsiniz.

29.11.2018Teknoloji
Tuvalette yakalanan kadın yolcuyu uçaktan polis indirdi

Tuvalette yakalanan kadın yolcuyu uçaktan polis indirdi

Easyjet Havayolu uçağındaki kadın yolcu 'uçağı tehlikeye soktuğu' için uçaktan atıldı.

5.10.2018Dünya
Uçaklarda boş koltuk yok

Uçaklarda boş koltuk yok

Havayolu şirketlerinin doluluk oranları son yıllarda rekor üstüne rekor kırıyor. Neredeyse boş bir koltuğun olmadığı sefer sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çok. Bu durumda yolculara önemli bir görev düşüyor…

22.07.2018Seyahat
Dansçı kadınlar uçağı birbirine kattı

Dansçı kadınlar uçağı birbirine kattı!

İngiltere'nin başkenti Londra'dan İspanya'nın Tenerife kentine giden uçakta büyük bir kavga çıktı. Uçakta dansçı kadınlar arasında çıktığı ifade edilen kavga yolcular tarafından kaydedildi.

16.04.2018Dünya
Çinli dev, İsrail uçuşlarını iptal etti

Çinli dev, İsrail uçuşlarını iptal etti

Dünyayı felaketin eşiğine getiren Suriye geriliminde tansiyon düşmezken, Ortadoğu’da hava trafiği aksamaya başladı. Çinli hava yolu şirketlerinden Hainan Airlines, Pekin ve Şangay’dan yapılan Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’na yapılan uçuşlarını askıya alma kararı aldı.

13.04.2018Ekonomi
Uzak bir kaderle yakınlaşmak istedim

Uzak bir kaderle yakınlaşmak istedim

Hiç Senegal’e gitmeyen Süreyyya Evren’in Senegal’de geçen ve ana karakterleri Senegalli olan romanı ‘Yakınafrika’, hem kurgu hem biçim olarak okuru şaşırtan bir kitap: Evren, “Coğrafya kader mi? Eğer öyleyse ‘Yakınafrika’ uzak bir kaderle yakınlaşmaya dair olabilir” diyor.

12.04.2018Kitap Sanat
Havayolu yönetimini şoke eden yolcu CEO uçaktayken yapmadığını bırakmadı

Havayolu yönetimini şoke eden yolcu! CEO uçaktayken yapmadığını bırakmadı

Dün Almanya'ya giden EasyJet CEO'su Johan Lundgren ile birlikte şirket yöneticilerinin ve gazetecilerin de yer aldığı U25506 sefer sayılı uçuşta, beklenmedik bir olay yaşandı.

28.03.2018Dünya
AB’den Easyjet’e Air Berlin izni çıktı

AB’den Easyjet’e Air Berlin izni çıktı

Avrupa Birliği (AB), İngiliz havacılık şirketi Easyjet’in iflas eden Alman Air Berlin’in bazı varlıklarını satın almasına onay verdi.

13.12.2017Ekonomi
Air Berlin havaya veda etti

Air Berlin havaya veda etti

Ağustos ayında iflasını açıklayan Alman havayolu şirketi Air Berlin, dün gece son seferlerini yaptı.

28.10.2017Dünya
Avrupanın en büyükleri arasındaydı... Alman devi iflasını verdi

Avrupa'nın en büyükleri arasındaydı... Alman devi iflasını verdi!

Aylar süren belirsizlikler sonucu Avrupa`nın en büyük hava yolu şirketlerinden biri olan Almanya merkezli Air Berlin, bu hafta yaptığı bir açıklama ile bütün uçuşlarını ay sonuna kadar bitireceğini açıkladı. AirBerlin Avrupa'nın en büyük 10 hava yolu şirketleri arasında yer alıyordu.

14.10.2017Ekonomi
Air Berlin’in bir bölümü Lufthansa’ya satılacak

Air Berlin’in bir bölümü Lufthansa’ya satılacak

Bu yılın ağustos ayında iflas başvurusunda bulunan Alman havayolu şirketi Air Berlin’in bir bölümünün Lufthansa’ya satılması konusunda anlaşmaya varıldı.

13.10.2017Ekonomi
İlk elektrikli uçak tarihi 2022

İlk elektrikli uçak tarihi 2022

Boeing tarafından desteklenen Zunum, ilk elektrikli hibrid ticari yolcu uçağı için 2022 tarihini verdi. 12 kişi taşıyabilecek uçağın menzili ise 700 mil yani 1100 kilometreden fazla olacak.

6.10.2017Ekonomi
Sırada elektrikli uçak var

Sırada elektrikli uçak var!

Düşük bütçeli havayolu şirketi EasyJet, tamamen elektrikle çalışan bir yolcu uçağı yapmak için ABD`li Wright Electric ile çalışmaya başladığını duyurdu. Hedef 10 yıl içerisinde ilk elektrikli uçağı havalandırmak.

28.09.2017Teknoloji
İflas etti, şimdi paylaşılamıyor

İflas etti, şimdi paylaşılamıyor

İtalya'nın en büyük havayolu şirketi Alitalia'ya düşük maliyetli yolcu taşıyan Ryanair de talip oldu. Mayıs ayında iflas başvurusu yapan ve satış kararı verilen Alitalia'yı almak isteyenler arasında EasyJet, Aer Lingus'un sahibi IAG, Delta ve Air France da var.

16.09.2017Ekonomi
Yolcular akrebi görünce uçuş ertelendi

Yolcular akrebi görünce uçuş ertelendi

Fransa’da bir yolcu uçağında kalkıştan önce akrep bulununca uçuş ertelendi.

5.09.2017Dünya
THY üçüncülüğe uçtu, Lufthansaya şok...

THY üçüncülüğe uçtu, Lufthansa'ya şok...

THY, temmuz ayında yüzde 13.6’lık büyüme ile sunduğu koltuk kapasitesinde Avrupa’da Lufthansa’yı geçerek üçüncülüğe oturdu. Havalimanı kapasitesinde ise İstanbul Atatürk Havalimanı Frankfurt’u geride bırakarak üçüncülüğe oturdu.

29.08.2017Ekonomi
Barselona saldırısı bu şirketleri de etkiledi

Barselona saldırısı bu şirketleri de etkiledi

Avrupa'da turizm ve seyahat hisseleri Barselona'daki ölümcül saldırının ardından seansın ilk işlemlerinde sert düşerken gerilerken, Trump yönetiminin sancıları yatırımcıların endişelerini artırıyor.

18.08.2017Ekonomi
Air Berlin uçmazsa biletler artar mı

Air Berlin uçmazsa biletler artar mı?

Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi Air Berlin’in iflasını vermesi havayolu şirketleri ve yolcularını endişelendirdi. Uzmanlar, Air berlin’in iflası durumunda diğer havayollarına talebin artacağı ve bunun sonucu uçak biletlerinin pahalanacağı görüşünde.

17.08.2017Ekonomi
Havada Berlin savaşı

Havada 'Berlin' savaşı

Air Berlin’in geçici iflas dilekçesi vermesi ve ardından yolcuların mağdur olmaması için Alman hükümetinin devreye girmesi havacılık sektörünü karıştırdı. Alman hükümetinin Air Berlin için Lufthansa ve Easyjet ile görüşmesine İrlanda şirketi Rynair’dan tepki geldi. Easyjet’in rakibi Rynair, anlaşmanın rekabet kurallarına aykırı olduğunu ve konuyu AB Komisyonu’na taşıyacağını açıkladı.

16.08.2017Ekonomi
‘Air Berlin’in iflası borçsuz devir oyunu’

‘Air Berlin’in iflası borçsuz devir oyunu’

Alman Kartel Dairesi’yle sorun yaşanmaması için Air Berlin’in satışıyla ilgili pazarlığa Easyjet’in davet edilmesine, rakibi İrlanda havayolu şirketi Rynair itiraz etti.

16.08.2017Ekonomi
Hükümet üç ay daha uçma garantisi verdi

Hükümet üç ay daha uçma garantisi verdi

İflasını açıklayan Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi Air Berlin’den bilet satın almış yolcuların ortada kalmaması için hükümet, 150 milyon euro kredi garantisi verdi.

16.08.2017Ekonomi
EasyJetin pilotlarından çalışma koşullarını iyileştirme talebi

EasyJet'in pilotlarından çalışma koşullarını iyileştirme talebi

Avrupa'nın düşük uçuş fiyatı sunmasıyla bilinen havayolu şirketi EasyJet'in Fransız pilotları, çalışma koşullarının kendilerinin ve yolcuların hayatını tehlikeye attığını öne sürdü.

16.08.2017Ekonomi
Terör korkusuyla Köln’e acil iniş yaptı

Terör korkusuyla Köln’e acil iniş yaptı

Slovenya-İngiltere seferi yapan Easyjet şirketine ait yolcu uçağı, terör saldırısı endişesiyle Köln Bonn Havalanı’na acil iniş yaptı.

11.06.2017Dünya
Dev havayolu kayyuma devredilebilir

Dev havayolu kayyuma devredilebilir

İtalyan havayolu Alitalia'nın, finansman sorununun aşılması için hazırlanan yeniden yapılandırma teklifinin çalışanlar tarafından reddedilmesinin ardından şirketin kayyuma devredilmesi gündeme geldi.

27.04.2017Ekonomi
İngilterenin elektronik yasağını ilk başlatan havayolu şirketi belli oldu

İngiltere'nin 'elektronik' yasağını ilk başlatan havayolu şirketi belli oldu

Türkiye ile İngiltere arasındaki uçuşlarda cep telefonundan büyük elektronik aletlerin kabine alımını yasaklayan ilk havayolu şirketi EasyJet oldu. İngiliz şirketi yasağın uygulanmasına bugün itibarıyla Türkiye ve Mısır'da başlandığını açıkladı.

22.03.2017Dünya
Kabin yasağı

Kabin yasağı

Amerika ve Birleşik Krallık Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok ülkeden ABD’ye yapılan uçuşlarda, yolcuların akıllı telefondan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı. Bu uçuşlarda artık tablet, kamera ve bilgisayarlar uçakların bagaj bölümüne teslim edilecek. THY yetkilileri ilk uygulamanın bugün sabah 08.30 New York uçağı ile başladığını açıkladı.

21.03.2017Ekonomi
Son Dakika: ABDnin yasak kararı sonrası Çavuşoğlundan ilk açıklama

Son Dakika: ABD'nin yasak kararı sonrası Çavuşoğlu'ndan ilk açıklama

ABD'nin başkenti Washington'da konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin, 8 ülkeden doğrudan uçuşlarda cep telefonundan büyük elektronik cihazları yolcuların yanlarına almalarını yasaklayan kararına ilişkin, "Bir endişe varsa güvenlikle ilgili birimlerimiz bir araya gelip tedbirleri almamız lazım. Yasaklamalarla bu iş olmaz. Bir DEAŞ teröristi herhangi bir yerden binebilir. Önemli olan, onların bindiği yerlerde gerekli tedbirleri alabilmektir" dedi. Öte yandan dün akşam İngiltere'de aynı yasağı uygulayacağını duyurdu. ABD'nin kısıtlama kararı bugün başlıyor. 08.05’te Atatürk Havalimanı’ndan Londra’ya yapılan seferde ise yasak henüz uygulanmaya başlamadı. İngiltere uçuşlarında uygulamanın ne zaman başlayacağının henüz kesinleşmediği öğrenildi.

21.03.2017Gündem
Son dakika: ABDnin İstanbul kararından sonra bu kez İngiltere

Son dakika: ABD'nin 'İstanbul' kararından sonra bu kez İngiltere!

ABD Başkanı Donald Trump bugün şok bir yasağa imza attı. Aralarında İstanbul’un da bulunduğu sekiz ülkedeki 10 havalimanından ABD’ye doğrudan sefer yapacak uçaklara binecek olan yolcular kabinde yanlarına boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihaz alamayacak. THY yetkilileri ilk uygulamanın yarın sabah 08.30’da İstanbul’dan New York’a gidecek uçak yolcuları ile başlayacağını açıkladı. ABD'nin ardından İngiltere de aynı kararı aldı. İngiliz hükümeti, Türkiye dahil 6 ülkeden Birleşik Krallık'a doğrudan yapılan uçuşlarda, yolcuların bazı elektronik cihazları kabine almasının yasaklandığını duyurdu.

21.03.2017Dünya
Ucuz havayollarına pistlerini açıyor

Ucuz havayollarına pistlerini açıyor

Almanya havaalanları, ucuz biletle yolcu taşıyan havayolu şirketlerinin rotasına girdi. Ryainair ilkbaharda, Wizz Air yazdan itibaren Frankfurt’a uçacak. Türk şirketi Pegasus ise 2009 yılından beri Frankfurt’a yolcu taşıyor.

16.02.2017Ekonomi
Uçak, rahatsızlanan yolcu için İstanbula indi

Uçak, rahatsızlanan yolcu için İstanbul'a indi

EasyJet Havayolları'nın Baf-Manchester seferini yapan tarifeli uçağı, bir yolcunun rahatsızlanması üzerine Atatürk Havalimanı'na zorunlu iniş gerçekleştirdi.

18.12.2016Gündem
İngiltere’de şirket hisselerinde sert düşüş

İngiltere’de şirket hisselerinde sert düşüş

İngiltere’nin önde gelen bankalarından Barclays ve Royal Bank of Scotland (RBS) hisseleri sert düşüş nedeniyle geçici süreyle işleme kapatırken, Easy Jet’in Londra Borsası’ndaki kaybı yüzde 19’un üzerine çıktı.

27.06.2016Ekonomi
Uçaktan indirilip 15 saat sorgulandı

Uçaktan indirilip 15 saat sorgulandı

İtalya'dan İngiltere'ye gitmek için uçağa binen bir yolcu, kaptan pilot tarafından uçaktan atıldı. Tesfagiorgis İtalyan yetkililere dava açmaya hazırlandığını belirtti.

7.04.2016Dünya
Viyana-Londra uçağında ‘IŞİD üyesi’ yolcu alarmı

Viyana-Londra uçağında ‘IŞİD üyesi’ yolcu alarmı

Avusturya’nın başkenti Viyana’dan Londra’ya gitmeye hazırlanan easyJet hava yolları uçağı, bir kadın yolcunun IŞİD üyesi olduğunu düşündüğü Iraklı yolcuyu ihbar etmesi üzerine boşaltıldı.

27.03.2016Dünya
Viyana-Londra uçağında IŞİD paniği

Viyana-Londra uçağında 'IŞİD' paniği

Viyana'dan Londra'ya gitmeye hazırlanan uçak, bir kadın yolcunun asılsız çıkan ihbarı nedeniyle boşaltıldı.

27.03.2016Dünya
Fransa’da yeni terör alarmı

Fransa’da yeni terör alarmı

İngiltere’nin önde gelen havayolu şirketi Easyjet, Fransa’da park halinde bulunan 4 uçaklarının yakıt tanklarının yanına Arapça grafiti yapıldığını tespit ettiklerini söyledi.

29.11.2015Avrupa
Mahkeme Lufthansa grevini durdurdu

Mahkeme Lufthansa grevini durdurdu

Almanya'da Hessen İş Mahkemesi Lufthansa pilotlarının başlattığı grevin yasaya aykırı olduğuna hükmetti. Alman pilot sendikası Cockpit grevi durdurdu.

9.09.2015Avrupa

Yazar Sonuçları

Elektrikli gökyüzü

Her gün 18 binden fazla uçak gökyüzünde oluyor. Ve yukarıyı çok kirletiyoruz. Elektrikli uçak artık vazgeçilmez oldu. Başta NASA olmak üzere yüzlerce şirket çalışmalara başladı. Tasarımcıların hedefi önce az koltuklu uçaklardan başlayıp hızla elektrikli yolcu uçağına ulaşmak.

14.11.2018

Uçaklarda boş koltuk yok

Havayolu şirketlerinin doluluk oranları son yıllarda rekor üstüne rekor kırıyor. Neredeyse boş bir koltuğun olmadığı sefer sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çok. Bu durumda yolculara önemli bir görev düşüyor…

22.07.2018

Bavulunuzu üzerinize giyin

Bir ceket düşünün. Ekstra cepleri sayesinde bavulunuzdaki tüm eşyaları taşıyabiliyorsunuz. Fazla bagaj ücretinden de kurtuluyorsunuz.

29.01.2018

Mutlu muyuz gençler

Bu yazıyı yazmadan beş dakika önce farklı alanlardaki insanlara çat diye sordum, “Mutlu musun” diye.

28.10.2017

THY Lufthansa’yı solladı

THY, temmuz ayında yüzde 13.6’lık büyüme ile sunduğu koltuk kapasitesinde Avrupa’da Lufthansa’yı geçerek üçüncülüğe oturdu. Havalimanı kapasitesinde ise İstanbul Atatürk Havalimanı Frankfurt’u geride bırakarak üçüncülüğe oturdu.

29.08.2017

Uçmanın faturası katlanıyor

Bilete mi, yoksa koltuk seçimine mi veya kargoya verdiğiniz bavulunuza mı daha fazla ödeme yapıyorsunuz? Havayollarının cirolarında ‘ekstra ödemeler’ neredeyse en yüksek gelir kaynağı haline geldi.

14.08.2017

Sonunda oldu! Havayollarında ‘hesaplı’ ekonomi dönemi başlıyor!

Ucuz uçak bileti almanın yolu erken mi almak? Yoksa bazı hizmetlerden vazgeçmek mi? Büyük havayolu şirketleri, ucuz uçak bileti için taşıyıcılarla rekabette farklı bir yol izliyor. İşte ucuz uçak bileti almanın püf noktaları…

8.02.2017