MENÜ

E-Ticaret

E-Ticaret ile ilgili tüm haberleri, son dakika E-Ticaret haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün E-Ticaret haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 44.088 E-Ticaret haberi bulunmuştur.

E-Ticaret Haberleri

FESPA Eurasia 2019 başladı

FESPA Eurasia 2019 başladı

Avrasya Bölgesi’nin baskı fuarı FESPA Eurasia, 500’den fazla markanın katılımıyla ziyaretçilere kapılarını açtı. 8 Aralık’a kadar İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) sektörün temsilcilerini 10 binden fazla ziyaretçiyle buluşturacak.

6.12.2019Teknoloji
Kargocuların ‘kara’ günü

Kargocuların ‘kara’ günü

Alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) e-ticaret ve perakende de büyük bir yoğunluk yarattı.

6.12.2019Ekonomi
Appleı tahttan indirdi:.. İşte dünyanın en değerli şirketi

Apple'ı tahttan indirdi:.. İşte dünyanın en değerli şirketi

Suudi Arabistan milli petrol şirketi Saudi Aramco ilk halka arzından (IPO) yaklaşık 25 milyar dolar gelir elde ederek rekor kırdı.

5.12.2019Ekonomi
Kırmızı otobüs kooperatifçilik için yola çıkacak

"Kırmızı otobüs" kooperatifçilik için yola çıkacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye Kooperatifler Fuarı'nın önünde kırmızı bir otobüsümüz var. Tren ile ulaşamadığımız yerlere bundan sonra eğitimleri o otobüsle götüreceğiz" açıklamasında bulundu.

5.12.2019Ekonomi
Bakan Pekcan: Esnaf için model oluşturduk

Bakan Pekcan: Esnaf için model oluşturduk

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Zincir mağazalarla rekabet etmekte zorlanan perakendeci esnafımızın maliyetlerini düşürecek bir sistem üzerinde çalıştık ve Tedarik ve Dağıtım Kooperatifi modelini oluşturduk" dedi.

5.12.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: NATOnun güvenlik kodlarının güncellenmesi kaçınılmazdır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: NATO'nun güvenlik kodlarının güncellenmesi kaçınılmazdır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ülkemize yönelik tehditler göz önüne alındığında NATO’nun güvenlik kodlarının güncellenmesi kaçınılmazdır." dedi.

5.12.2019Gündem
Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı: Yeni modeli oluşturduk

Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı: Yeni modeli oluşturduk

Son dakika... Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Pekcan, "Zincir mağazalarla rekabet etmekte zorlanan perakendeci esnafın maliyetlerini düşürecek Tedarik ve Dağıtım Kooperatifi modelini oluşturduk" açıklamasında bulundu.

5.12.2019Ekonomi
Gençlere özel dijital cüzdan

Gençlere özel dijital cüzdan

Akbank kısa süre önce AkÖde iştirakiyle gençlere yönelik dijital cüzdan uygulaması Tosla’yı başlattı.

4.12.2019Ekonomi
Sri Lanka’nın ofislerini tasarlıyor

Sri Lanka’nın ofislerini tasarlıyor

İç pazardaki daralmayı ihracatla aşan Çalışkan Ofis Mobilyaları, Sri Lanka’ya kadar uzandı. Kişiye özel tasarım mobilya üreten firma, ürünleri 3 boyutlu olarak müşterisine sunuyor, tek tuşla fabrikaya sipariş olarak geçiyor. 2020’de ihracat payını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefleyen firma, yurtdışında 5 mağaza açmayı hedefliyor.

3.12.2019Ekonomi
229 yıllık marka Türklerin oldu

229 yıllık marka Türklerin oldu

Karaca Home, Jumbo, Emsan ve Cook Plus’ı çatısı altında bulunduran Karaca, bir yıl süren görüşmelerden sonra Almanya’nın en köklü porselen markalarından biri olan Weimar’ı satın aldı.

1.12.2019Ekonomi
İstanbuldaki yerel marketlerin yıllık cirosu 25 milyar lirayı aşıyor

İstanbul'daki yerel marketlerin yıllık cirosu 25 milyar lirayı aşıyor

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güzeldere, İstanbul'da yerel perakendecilerin 1705 marketle tüketiciye hizmet verdiğini belirterek, yerel marketlerin yıllık cirosunun 25 milyar lirayı aştığını söyledi.

30.11.2019Ekonomi
İndirime hücum

İndirime hücum

‘Kara’, ‘efsane’, ‘büyük’ gibi isimlerle adlandırılan Black Friday (Kara Cuma) indirimleri nedeniyle dün çok sayıda AVM’de büyük yoğunluk yaşandı. AVM ve mağazaların özel indirimleri için birçok vatandaş sabahın ilk ışıkları ile birlikte AVM kapılarının önünde uzun kuyruklar oluşturdu.Yoğunluk alışveriş caddelerine de yansıdı. Özellikle mesai bitiminin ardından kasalarda büyük yığılmalar meydana geldi.

30.11.2019Ekonomi
Efsane Cuma indirimleri ne zaman bitecek Efsane Cuma son gün ne zaman

Efsane Cuma indirimleri ne zaman bitecek? Efsane Cuma son gün ne zaman?

Teknolojiden tekstile, mutfak ürünlerinden bebek ürünlerine kadar birçok üründe ve markada başlayan Efsane Cuma indirimleri devam ediyor. Yılın son fırsatlarından faydalanacak olan vatandaşlar, e ticaret ve mağazalardan alışverişlerin sürdürüyor. Peki, Efsane Cuma indirimleri ne zaman bitecek? Efsane Cuma son gün ne zaman? İşte, 2020 Efsane Cuma indirimlerinde son tarih.

29.11.2019Ekonomi
Yoğun ilgi kargoyu çökertti

Yoğun ilgi kargoyu çökertti

Alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) e-ticaret ve perakende de büyük bir yoğunluk yarattı. Çok sayıda e-ticaret platformu ve marka büyük indirimleri yapmak için 29 Kasım Cuma tarihini beklemezken indirimleri bir hafta öncesinden başlattı.

29.11.2019Ekonomi
Black Friday yarın mı Trend konusu Black Friday nedir

Black Friday yarın mı? Trend konusu Black Friday nedir?

Yurt dışından sonra ülkemizde de popülerleşen Black Friday, günlerdir konuşuluyor. ABD’de şükran günüyle bağlantılı olan Black Friday için hazırlıklar günler öncesinden başladı. Bazı mağaza ve e- Ticaret siteleri farklı isimlerle kampanyalarını başlattı, asıl Black Friday günü ise kampanyaların son günü olacak. Peki, Black Friday yarın mı? Trend konusu Black Friday nedir?

28.11.2019Gündem
İrandaki gösterilerde internet kesintisinin e-ticarete maliyeti 700 milyon dolar

İran'daki gösterilerde internet kesintisinin e-ticarete maliyeti 700 milyon dolar

İran'da benzin zammı protestolarının önüne geçmek amacıyla internet kesintisine gidilmesinin e-ticaret sektörüne maliyetinin yaklaşık 700 milyon dolar olduğu açıklandı.

28.11.2019Ekonomi
“Black Friday”de alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli

“Black Friday”de alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli?

ABD’de Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma günü olan ve dünyada alışveriş gününe tarihte ilk kez 1961 yılında geçen “Black Friday” yani Kara Cuma veya Muhteşem Cuma ülkemizde de tüm dünyada olduğu gibi online alışverişin günü olacak. Peki kullanıcılar alışveriş yaparken nelere dikkat etmeli? Olası bir şikayet durumunda nasıl bir yol almaları gerekiyor?

28.11.2019Teknoloji
Ekose nedir Ekose ve kazayağı aynı şey mi

Ekose nedir? Ekose ve kazayağı aynı şey mi?

Ekose ve kazayağı modayla ilgili olanların yakından bildiği bir terim. Geçmişten günümüze en şık kumaşlardan biri olan ekose kumaşlar, montlardan eteklere, pantolonlardan çantalara pek çok kıyafet ve aksesuarda kullanılıyor. Ekose zaman zaman kazayağı deseniyle karıştırılabiliyor. Peki, ekose nedir? Ekose şıklığı nasıl yakalanır? Ekose nedir? Ekose ve kazayağı aynı şey mi?

28.11.2019Gündem
DEİK Yönetim Kurulu Üyesi Yırcalı: 2020deki gelişmeler müspet olacak

DEİK Yönetim Kurulu Üyesi Yırcalı: 2020'deki gelişmeler müspet olacak

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Rona Yırcalı "Son zamanlardaki gelişmeler, faizlerin düşmesi, enflasyonun gerilemesi, cari açığın azalması gibi ekonomik göstergeler, ithalatımızın azalması 2020'deki gelişmelerin yer yer müspet olacağını gösteriyor" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Gülle: 2.2 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

Gülle: 2.2 milyar dolarlık anlaşma imzalandı

TİM Başkanı İsmail Gülle "Ülkemize 2003'ten günümüze 158,9 milyar dolarlık doğrudan yabancı yatırım girişi oldu. Bu başarıda, bugün başlayan Boğaziçi Zirvesi gibi toplantıların katkısı yadsınamaz. Sadece Boğaziçi Zirvesi kapsamında bugüne kadar 2,2 milyar dolarlık anlaşma imzalandığını biliyoruz" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Mutlu Cuma için bağış kampanyası başlattı

'Mutlu Cuma' için bağış kampanyası başlattı

Bir e-ticaret sitesi, Black Friday kampanyası kapsamında yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Depodaki binlerce ürünün 10-15 liradan satışa çıkarılacağı 29 Kasım Cuma günü elde edilen tüm gelir, LÖSEV VE MORÇATI başta olmak üzere ülkemiz için önemli sosyal projeler geliştiren çeşitli vakıflara bağışlanacak.

27.11.2019Teknoloji
PTT personel alımı ne zaman Tarih belli oldu mu

PTT personel alımı ne zaman? Tarih belli oldu mu?

Posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde faaliyet gösteren PTT'nin personel alımına yönelik beklentiler arttı. Kurumun ne zaman personel alımı ilanı yayımlayacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, PTT personel alımı ne zaman?

26.11.2019Gündem
Markaların ve tüketicilerin Black Friday ile imtihanı

Markaların ve tüketicilerin Black Friday ile imtihanı

Tüm dünyada ‘Black Friday’ olarak bilinen, ülkemizde de ‘’Muhteşem, Harika Cuma...’’ gibi isimlerle duyurulan kampanyalar bu yıl da aralık ayına damgasını vurdu ve şimdiden milyonlarca ürün satışı gerçekleşti. Ancak bu dönemlerde siber saldırıların hedefi olmamak için dikkatli olmak gerekiyor. İşte güvenli online alışverişin şifreleri...

26.11.2019Teknoloji
Etiyopya ve Alibaba arasında e-ticaret anlaşması

Etiyopya ve Alibaba arasında e-ticaret anlaşması

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma "Bugün Afrika, ticaretin küreselleşen yeni modeline katılıyor" dedi.

25.11.2019Ekonomi
Yapay zeka teknolojisi ile kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi artacak

Yapay zeka teknolojisi ile kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi artacak

Çağımızın en önemli teknolojilerinden biri olarak yükselişine devam eden yapay zeka uygulamaları günümüzde, otomotiv, tekstil, eğitim, insan kaynakları ve pazarlama gibi birçok alanda katma değer sağlayarak otomasyon süreçlerini bir üst seviyeye çıkarıyor. Müşteri deneyimlerini özelleştirerek en uygun hizmeti sunmayı amaçlayan e-ticaret firmaları da yapay zekadan makine öğrenmesine, veri biliminden derin öğrenmeye kadar birçok teknolojiden faydalanıyor.

25.11.2019Teknoloji
İndirim günlerinde güvenli online alışveriş yapmanın 7 yolu

İndirim günlerinde güvenli online alışveriş yapmanın 7 yolu

Her yılın Kasım ayında Türkiye dahil pek çok ülkede markalar, mağazalar ve e-ticaret siteleri fırsat indirimleri sunuyor. Ülkemizde Muhteşem veya Harika Cuma gibi başlıklarla sunulan fırsatlardan siber suçlular da kendilerine fayda sağlamaya çalışıyor. Siber güvenlik kuruluşu ESET, dolandırıcılara karşı uyarılarda bulundu ve güvenli online alışveriş yapmanın yollarını aktardı.

25.11.2019Teknoloji
Black Friday, alışveriş dünyasını hareketlendirecek

Black Friday, alışveriş dünyasını hareketlendirecek

1960’lı yılların başında başlayan ve günümüzde tüm dünyayı saran Black Friday, Türkiye dahil olmak üzere her yerde tam bir alışveriş çılgınlığı haline geldi. Kredi kartlarının yaygınlaşması, e-ticaret hacminin büyümesi ve insanların farklı kültürleri daha yakından takip etmesiyle gelenekselleşen bu günde teknolojiden giyime her alanda büyük indirimler ve kampanyalar müşterilerin beğenisine sunuluyor.

24.11.2019Teknoloji
Yılbaşı ve Black Friday dönemlerinde işletme verimi nasıl artırılır

Yılbaşı ve Black Friday dönemlerinde işletme verimi nasıl artırılır?

Bulut Veri Yönetimi sağlayan Veeam Software, Black Friday ve Yılbaşı gibi dönemlerde, perakendecilerin verimliliklerini garanti etmeleri için en iyi ipuçlarını sundu. Google’dan elde edilen veriler, tüketicilerin Black Friday günlerine olan ilgilerinin katlanarak arttığını gösterirken, Türkiye’deki büyüme (%4900), perakendeciler için kazançlı ancak yorucu bir dönemi işaret ediyor.

24.11.2019Teknoloji
Black Friday alarmı: Finansal botnet’ler giyim odaklı e-ticaret sitelerini hedef alıyor

Black Friday alarmı: Finansal botnet’ler giyim odaklı e-ticaret sitelerini hedef alıyor

Black Friday satış dönemi yaklaşırken siber suçlular moda, ayakkabı, hediyelik eşya, oyuncak ve mücevher satışı yapan e-ticaret sitelerini hedef alıyor. Önümüzdeki haftalarda bu tür sitelerden alışveriş yapmayı düşünenlerin dikkatli olması gerekiyor. Kaspersky uzmanları tarafından hazırlanan Black Friday Alarmı 2019: Tehditlerle Dolu Bir Alışveriş Sepeti başlıklı rapor, tüketicilerin yılbaşı dönemi öncesinde karşı karşıya kalabileceği riskleri gözler önüne serdi.

24.11.2019Teknoloji
Black Friday ne zaman Hepsiburada efsane cuma ne zaman bitecek (son gün)

Black Friday ne zaman? Hepsiburada efsane cuma ne zaman bitecek? (son gün)

E- ticaret siteleri ve mağazalar, Black Friday kapsamında gerçekleştireceği Efsane Cuma, Süper Cuma Muhteşem Cuma indirimlerini günler öncesinden duyurmuştu. İndirimlerini en erken başlatan e- ticaret sitelerinden biri Hepsiburada oldu. Hepsiburada, son teknoloji ürünlerden, en trend kıyafetlere, her evin ihtiyacı beyaz eşyalardan evinize şıklık katacak mobilyaları ‘efsane cuma’ indirim fırsatlarıyla satışa sunuyor. Peki, Black Friday ne zaman? Hepsiburada efsane cuma ne zaman bitecek? (son gün)

24.11.2019Ekonomi
Geleceği Yazan Kadınlar ödüllerini Emine Erdoğan’ın elinden aldı

Geleceği Yazan Kadınlar ödüllerini Emine Erdoğan’ın elinden aldı

Türkiye’de kadın girişimciliğini ve istihdamını güçlendirme hedefiyle yola çıkan Geleceği Yazan Kadınlar Projesi, katılımcıların hayallerini ödüllendirmeyi sürdürüyor. Emine Erdoğan’ın desteği; Turkcell ve TOBB’un işbirliği ile hayata geçirilen projenin bu yılki final töreni yapıldı. Dereceye girenler ödüllerini Emine Erdoğan’ın elinden aldı.

24.11.2019Teknoloji
‘Cuma’ indirimine dikkat

‘Cuma’ indirimine dikkat

Yurtdışında ‘Kara Cuma’ indirimleri olarak adlandırılan kampanyaların Türkiye’deki benzerleri hakkında Ticaret Bakanlığı tüketicileri uyardı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bakanlığımıza ‘İndirimler gerçeği yansıtmıyor’ şeklinde şikâyetler geliyor. Yanıltıcı indirim kampanyası yapan satıcılar hakkında gerekli tüm idari işlemler uygulanacaktır” denildi.

24.11.2019Ekonomi
Kredi kartı kullananlar dikkat Bakanlıktan çok önemli uyarı

Kredi kartı kullananlar dikkat! Bakanlıktan çok önemli uyarı

Ticaret Bakanlığı "yanıltıcı" indirim kampanyaları için uyardı: "Tüketiciler tarafından benzer mecralardan ürünün önceki ve mevcut yaklaşık fiyatının araştırılması, gerçekçi olmayan fiyatlara veya indirimlere dikkat edilmesi gibi işlemler oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmesini sağlayacaktır. İnternet üzerinden yapılacak alışverişlere ilişkin ödeme işlemlerinde ödemenin 'SSL sertifikalı' veya '3D güvenli' ödeme seçenekli kanallardan yapılmasına dikkat edilmelidir."

23.11.2019Ekonomi
İndirim savaşları

İndirim savaşları

Alışverişin rekorlarla beraber anıldığı Kara Cuma (Black Friday) indirimleri başladı. Firmalar 29 Kasım’ı beklemeden bir hafta öncesinden müşterilerin kapısını çalarken bu yıl geçen yıla göre alışverişin en az 2 kat artarak 7 milyar lirayı aşması bekleniyor. E-ticaret devleri bu süreçte müşterinin zarar görmemesi için belirlenen indirim oranlarını kilitlediklerini belirtirken perakendeciler ise AVM’lerde büyük seri sonu indirimlerinin yaşanacağını ve saat 24.00’a kadar açık olacaklarını söyledi.

23.11.2019Ekonomi
Türkiye ihracatının yüzde 45’ini 0,17’lik dilimdeki işletmeler yapıyor

Türkiye ihracatının yüzde 45’ini 0,17’lik dilimdeki işletmeler yapıyor

ULUTEK Teknopark’ın ev sahipliğinde düzenlenen ‘İhracata Yönelik Devlet Destekleri Semineri’nde konuşan KOSGEB Bursa İl Müdürü Erkan Güngör, Türkiye’de kurulu işletmelerin sadece yüzde 0,17’sinin ülkedeki bütün ihracatın yüzde 45’ini tek başına yaptığını açıkladı.

21.11.2019Ekonomi
Çocuklarınızı online ortamdan siber güvenlik farkındalığı ile koruyun

Çocuklarınızı online ortamdan siber güvenlik farkındalığı ile koruyun

Fortinet, aileleri çocuklarını internetteki tehlikelere karşı koruması için uyarıyor. Şirket, siber güvenlik ayı kapsamında ailelerin kullanabileceği birçok ipucunu paylaştı.

20.11.2019Teknoloji
Dev şirketten rekor kıracak karar

Dev şirketten rekor kıracak karar

Çinli e-ticaret devi Alibaba, New York'un ardından Hong Kong Borsası'nda gerçekleştirmekte olduğu halka arzdan 13,8 milyar dolar bekliyor.

20.11.2019Ekonomi
Vodafone Business Dijitalleşme Tırı Ankaraya ulaştı

Vodafone Business Dijitalleşme Tırı Ankara'ya ulaştı

#dijitalleşmeyolunda 12 şehirlik rotasına devam eden Vodafone Business Dijitalleşme Tırı, sekizinci durağı olan Ankara’da işletmelerle buluştu. Ankara’nın ardından İzmir, Bursa, Kocaeli ve İstanbul’a gidecek olan Vodafone Business Dijitalleşme Tırı şu ana kadar 3.165 kilometre yol katetti. Hedef 3 ayda 10 bin kişiye ulaşmak.

18.11.2019Teknoloji
Saudi Aramco halka arzdan 25 milyar dolar gelir hedefliyor

Saudi Aramco halka arzdan 25 milyar dolar gelir hedefliyor

Şirket, halka arz kapsamında yatırımcılardan hisse başına 30-32 Suudi riyali (8-8,53 dolar) teklif alacak.

18.11.2019Ekonomi
Black Friday ve Kara Cuma olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri ne zaman

Black Friday ve Kara Cuma olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri ne zaman?

Avrupa'da Black Friday ve Kara Cuma olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri, tüketiciler tarafından merakla takip ediliyor. Avrupa'da birçok firmanın kampanya tanıtımlarına devam ettiği Black Friday indirimleri, ülkemizde ise Efsane ve Muhteşem Cuma isimleri ile biliniyor. Peki, Black Friday olarak bilinen Efsane Cuma indirimleri ne zaman başlıyor? İşte, o tarihler

18.11.2019Ekonomi
Ticaret Bakanlığının Gümrük Rehberi kullanıma açıldı

Ticaret Bakanlığı'nın "Gümrük Rehberi" kullanıma açıldı

Ticaret Bakanlığı, gümrüklerde işlem yapan herkesin ihtiyaç duyabileceği temel bilgileri içeren "Gümrük Rehberi"ni kullanıma açtı. Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre, hizmete sunulan rehber, vatandaşlar ile ticaret erbabının gümrük işlemlerinde ihtiyaç duyabileceği temel bilgileri animasyonlar ve görsellerle anlatıyor.

17.11.2019Teknoloji
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneğinden kargo şirketlerine ek çalışma süresi talebi

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneğinden kargo şirketlerine ek çalışma süresi talebi

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), yoğun alışveriş dönemlerinde, kargo şirketlerinin internet üzerinden verilen siparişlerde uzayabilecek teslimat sürelerine dikkat edilmesini öneriyor.

16.11.2019Ekonomi
Yıldırım altyapıya dikkat çekti

Yıldırım altyapıya dikkat çekti

Eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım "Bilişim firmaları, operatörler altyapı konusunda birlikte çalışmalı" dedi.

14.11.2019Ekonomi
Çinli finans devi ICBC yöneticisinden Türkiyeye övgü

Çinli finans devi ICBC yöneticisinden Türkiye'ye övgü

ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xiangyang Gao "Türkiye'nin dinamik demografik yapısı, enerji ve lojistik üssü olarak konumu, yabancı yatırımcılar için cazip fırsatlar sunmaktadır" dedi.

14.11.2019Ekonomi
2019 Black Friday için geri sayım... Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor

2019 Black Friday için geri sayım... Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor?

Alışveriş tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Efsane Cuma olarak da bilinen Black Friday indirimleri bu sene de ülkemizde başlayacak. Birçok farklı sektörün başlattığı kampanyalar dahilinde Black Friday indirimlerinden faydalanmak isteyenler, Black Friday tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, Black Friday indirimleri ne zaman başlıyor? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

13.11.2019Gündem
İnternet alışverişlerinde anında kredi dönemi başladı

İnternet alışverişlerinde 'anında kredi' dönemi başladı

DenizBank ile e-ticaret platformu Hepsiburada, online alışverişte 'anında kredi' çözümünü sunmak üzere sürpriz bir işbirliğine gitti. Bu kapsamda Hepsiburada üzerinden yapılan alışverişlerde DenizBank hesabı olsun olmasın herkes, ihtiyaç anında şubeye gitmeksizin ve herhangi bir ek masraf ödemeksizin anında online kredi imkânından faydalanabiliyor.

13.11.2019Teknoloji
68 saniyede 1 milyar $

68 saniyede 1 milyar $

Çin merkezli dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Alibaba’nın, ‘Sevgililer Günü’ne alternatif olarak başlattığı ve büyük bir alışveriş çılgınlığına dönüşen ‘Bekarlar Günü’nde yapılan satış 30 milyar doları aştı.

12.11.2019Ekonomi
Alibaba yarım günde 24 milyar dolarlık satış yaptı

Alibaba yarım günde 24 milyar dolarlık satış yaptı

Çin'in en büyük e-ticaret şirketi Alibaba, Sevgililer Günü'ne alternatif olarak ilan edilen 11 Kasım Bekarlar Günü'nün ilk saatlerinde 24 milyar dolarlık satış yaptığını duyurdu.

11.11.2019Teknoloji
Bekarlar Günü (Single Day) nedir Bekarlar Günü ne zaman ortaya çıktı

Bekarlar Günü (Single Day) nedir? Bekarlar Günü ne zaman ortaya çıktı?

Bekarlar Günü (Single Day), son yıllarda Türkiye’ de yükselen trendler arasında. Black Friday, Efsane Cuma, ‘Süper Cuma’ ve ‘Beklenen Cuma’ gibi Single Day de alışveriş çılgınlığını bir parçası haline geldi. Peki, Bekarlar Günü (Single Day) nedir? Bekarlar Günü ne zaman ortaya çıktı?

11.11.2019Gündem
11 Kasım indirimlerinde kullanıcıları bekleyen tehlike

11 Kasım indirimlerinde kullanıcıları bekleyen tehlike

Özellikle online alışverişlerin büyük artış gösterdiği kasım ve aralık aylarındaki indirim günlerini, tüketiciler kadar siber dolandırıcılar da büyük bir sabırsızlıkla bekliyor. Black Friday, Cyber Monday ve yılbaşı fırsatları başta olmak üzere birçok online alışveriş sitesinin kampanyalı satışlar planladığı 2 aylık indirim döneminde, tüketicilerin çok dikkatli olması gerektiğini belirten siber güvenlik uzmanları, abartılı kampanyalara, kredi kartı dolandırıcılıklarına ve sahte alışveriş sitelerine karşı tedbirli olunması uyarısında bulunuyor.

11.11.2019Teknoloji