MENÜ

E Okul Sorgulama

E Okul Sorgulama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E Okul Sorgulama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 248 E Okul Sorgulama haberi bulunmuştur.

E Okul Sorgulama Haberleri

e-Okul girişi nasıl yapılır MEB e-Okul sorgulama ekranı

e-Okul girişi nasıl yapılır? MEB e-Okul sorgulama ekranı

1 Haziran'da yapılacak LGS kapsamındaki sınav için başvuruların başlamasıyla birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sunduğu bir hizmet olan e-Okul'a olan ilgi de arttı. LGS başvurularını e-Okul sayfası üzerinden yapacak sekizinci sınıf öğrencilerinin yanı sıra, farklı düzeylerde eğitim alan öğrenciler de çeşitli sorgulamalar için 'e-Okul girişi nasıl yapılır?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

8.04.2019Gündem
MEB, Özel Okul Teşvik sonuçlarını açıkladı.. İşte teşvik sonuçları ve e-okul sorgulama sayfası

MEB, Özel Okul Teşvik sonuçlarını açıkladı.. İşte teşvik sonuçları ve e-okul sorgulama sayfası

Özel Okul Teşvik sonuçları dün MEB tarafından açıklandı.. Adaylar, Veli Bilgilendirme Sistemi ve e-okul üzerinden de sonuç sorgulama sayfasına ulaşabiliyorlar.. Şimdi öğrencilerin kayıt süreci başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen eğitim desteğinden faydalanacak öğrenciler kayıt yaptıracaklar. Sonuçlar 'başvurular.meb.gov.tr' adresi üzerinden sorgulanıyor. İşte diğer detaylar

16.09.2017Gündem
TEOG nakil sonuçları | e-Okul sorgulama ekranı 2015

TEOG nakil sonuçları | e-Okul sorgulama ekranı 2015

3. Dönem yerleştirmeye esas nakil başvuru sonuçları açıklandı. TEOG kapsamında yerleştiği okuldan memnun olmayanlar için başlatılan nakillerin üçüncü aşaması geçen hafta yapıldı. Açıköğretim lisesinden örgün eğitim kurumlarına geçmek isteyenler için son nakil süreci de bugünden itibaren 10 Eylül’e kadar yapılacak. 3. TEOG nakil sonuçları sorgulama sayfasına haberin devamından ulaşabilirsiniz...

7.09.2015Eğitim
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımı sınav sonuçları açıklandı | MSB sınav sonucu sorgulama

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımı sınav sonuçları açıklandı | MSB sınav sonucu sorgulama

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) bünyesinde istihdam etmek üzere adayların katılım sağladığı sınav sonuçları açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarına Milli Savunma Bakanlığı'nın (MSB) internet sitesi üzerinden erişim sağlayacaklar. Peki, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alımı sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, o konu hakkında bilgiler.

14.09.2019Gündem
Çocuğum hangi okula başlayacak E-Okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula başlayacak? E-Okul kayıt sorgulama ekranı

Okulların açılmasına sayılı günler kala, milyonlarca veli, 'Çocuğum hangi okula başlayacak?' sorusunun yanıtını almak için araştırmalarına başladı. Okul kayıt işlemlerini tamamlayacak olan vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesi üzerinden e okul kayıt sorgulama sayfasından bilgi edinebilecekler. Peki, okul kayıtları nasıl yapılır? İşte, o konuya ilişkin detaylar.

3.09.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek E-okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula gidecek? E-okul kayıt sorgulama ekranı

2019 2020 eğitim öğretim döneminin başlamasına kısa süre kala, velilerin aklını kurcalayan 'Çocuğum hani okula gidecek? sorusu ile ilgili araştırmalar arttı. Konuyla ilgili detayları merak eden veliler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) E-Okul aracılığıyla, e okul kayıt sorgulama ekranını hizmete açmıştı. Peki, e okul kayıt sorgulama nasıl yapılır? Okul kayıtları nasıl yapılır? İşte, o konuya dair bilgiler.

28.08.2019Gündem
İlkokul kayıtları nasıl yapılır MEB e-kayıt sorgulama ekranı

İlkokul kayıtları nasıl yapılır? MEB e-kayıt sorgulama ekranı

Eylül ayının yaklaşıp okulların açılmasına kısa süre kala, ilkokul ve ortaokula başlama yaşında çocuğu olan velileri kayıt telaşı sardı. Okul kayıt işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete sunulan e-kayıt üzerinden alınıyor. Peki, yeni dönem İlkokul kayıtları nasıl yapılır? E-kayıt sorgulama ekranı nasıl kullanılır? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

27.08.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek E- okul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula gidecek? E- okul kayıt sorgulama ekranı

Eylül ayının yaklaşmasıyla beraber, milyonlarca velinin okul kayıt telaşı başladı. 'Çocuğum hangi okula gidecek? sorusuna yanıt arayan veliler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete konulan e-kayıt sistemi üzerinden, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kayıt sorgulama işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, e-okul kayıt sorgulama sayfası nasıl kullanılır? İşte, konuyla ilgili merak edilenler.

17.08.2019Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek MEB e okul kayıt sorgulama

Çocuğum hangi okula gidecek? MEB e okul kayıt sorgulama

Okulların açılmasına günler kala, ilkokul çağında çocuğu olan veliler 'Çocuğum hangi okula gidecek?' sorusu hakkındaki araştırmalarını hızlandırdı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) E-Okul aracılığıyla, e okul kayıt sorgulama ekranını vatandaşların hizmetine açtı. Konuyla ilgili kafa karışıklığı yaşayan vatandaşlar, bu ekran üzerinden detayları öğrenebilecek. Peki, e okul kayıt sorgulama sayfası nasıl kullanılır?

6.08.2019Gündem
LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir Nakiller ne zaman yapılacak

LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? Nakiller ne zaman yapılacak?

Ortaöğretime geçiş kapsamında 8. sınıf öğrencilerine düzenlenen LGS birinci yerleştirme sonuçları açıklandı. Lise tercihlerini tamamlayan adaylar, yerleştirme sonuçlarına MEB'in internet sitesi üzerinden erişim sağlayacaklar. Peki, LGS yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? Nakiller ne zaman yapılacak? İşte, LGS yerleştirme sonucu sorgulama sayfası ve nakil tarihleri hakkında detaylı bilgiler.

22.07.2019Eğitim
Lise tercih sonuçları açıklandı LGS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı

Lise tercih sonuçları açıklandı! LGS yerleştirme sonucu sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığınca, 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında liselere yerleştirme sonuçları açıklandı. 12 Temmuz'da tamamlanan tercih sürecinin ardından günlerdir beklemede olan öğrenciler, sonuçların açıklanmasıyla birlikte, kendilerine ait LGS yerleştirme sonuçlarını sorgulamaya başladı. Peki, LGS tercih sonuçları nasıl sorgulanır?

22.07.2019Gündem
İlkokul kayıtları başladı mı MEB e-Okul kayıt sorgulama ekranı

İlkokul kayıtları başladı mı? MEB e-Okul kayıt sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2019-2020 eğitim öğretim yılı takvimi açıklandı. Okulların açılacağı tarihin belli olmasının ardından, veliler de ilkokul kayıtları ile ilgili hazırlıklarına başladı. Okul kayıtları yada okul sorgulama işlemleri bu yıl MEB e-Okul sistemi üzerinden yapılacak. Peki, ilkokul kayıtları başladı mı? İlkokul kayıtları nasıl yapılır? İşte, o konuya dair bilgiler.

19.07.2019Gündem
İlkokul kayıt sorgulama nasıl yapılır E Okul kayıt sorgulama ekranı

İlkokul kayıt sorgulama nasıl yapılır? E Okul kayıt sorgulama ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete geçirilen İlkokul kayıt sorgulama ekranı, okulların açılmasına kısa bir süre kala öğrenci velileri tarafından yoğun şekilde sorgulanıyor. 'Çocuğum hangi okula gidecek?' sorusuna yanıt arayan öğrenci velileri, bu ekran üzerinden merak ettikleri sorulara yanıt bulabilir. İşte, MEB e-Okul kayıt sorgulama ekranı...

17.07.2019Gündem
E Okul kayıt sorgulama sayfası Hangi okula kayıtlıyım ekranı

E Okul kayıt sorgulama sayfası! Hangi okula kayıtlıyım ekranı!

Okulların açılmasına günler kala, ilkokul kayıtları velilerin gündemine gelmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından hizmete geçirilen İlkokul kayıt sorgulama ekranı, E Okul aracılığıyla görüntülenebiliyor. Çocuğum hangi okula gidecek sorusuna bir süredir yanıt arayan vatandaşlar, bu ekran üzerinden detayları öğrenebilecek. Peki, E Okul kayıt sorgulama sayfası nasıl kullanılır?

16.07.2019Eğitim
Nerede oy kullanacağım YSK seçmen sorgulama sayfası

Nerede oy kullanacağım? YSK seçmen sorgulama sayfası

23 Haziran Pazar günü yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) seçimleri öncesi, sandığa gidecek olan vatandaşlar, hangi sandıkta oy kullanacaklarını merak ediyor. Konuya dair bilgi sahibi olmak isteyenler, 'Nerede oy kullanacağım?' sorusunun yanıtını arıyor. Peki, YSK seçmen sorgulaması nasıl yapılır? İşte, merak edilen o konuya dair detaylar.

21.06.2019Gündem
Yaz tatilinde bilimden uzak kalmayın

Yaz tatilinde bilimden uzak kalmayın

Çocuklar yaz tatilinde de bilimden uzak kalmayacak. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için bilişsel gelişimlerini desteklemek amacıyla atölye programları hazırlandı. Etkinlik, 1-4 Temmuz tarihlerinde ODTÜ Teknokent’te gerçekleştirilecek.

17.06.2019Eğitim
YSK sandık sorgulama ekranı | Nerede oy kullanacağım

YSK sandık sorgulama ekranı | Nerede oy kullanacağım?

23 Haziran Pazar günü yenilecek İBB seçimi öncesi, YKS seçmen sorgulama ekranı oy kullanacak vatandaşların merak ettiği konular arasında yer aldı. İşte, merakla sorgulanan 'Nerede oy kullanacağım?' sorusunun yanıtı...

16.06.2019Gündem
YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır Hangi sandıkta oy kullanacağım

YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır? Hangi sandıkta oy kullanacağım?

23 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlar, hangi sandık ve okullarda vatandaşlık görevlerini yerine getireceklerini merak ediyor. Peki, YSK seçmen sorgulama nasıl yapılır?

10.06.2019Gündem
E-Okul VBS not girişi ne zaman kapanacak E-Okul girişi nasıl yapılır

E-Okul VBS not girişi ne zaman kapanacak? E-Okul girişi nasıl yapılır?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) not girişlerinin ne zaman kapanacağı, okulların kapanmasına kısa bir süre kala merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Büyük bir heyecanla karnelerini almayı bekleyen öğrenciler son bir kez notlarını görüntülemek için e-Okul'a giriş yapıyorlar. Peki, E-Okul VBS not girişi ne zaman kapanacak?

4.06.2019Gündem
Takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır E Okul üzerinden belge hesaplama

Takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? E Okul üzerinden belge hesaplama

2018-2019 eğitim öğretim döneminin bitmesine kısa bir süre kala öğrencileri de karne heyecanı sardı. Karne günü sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler, takdir ve teşekkür belgesi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını internette araştırmaya başladı. Takdir ve teşekkür belgesi hesaplama E Okul üzerinden kolaylıkla öğreniliyor. Peki, Takdir-teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? İşte, E Okul üzerinden belge hesaplama ile ilgili bilgiler.

1.05.2019Gündem
Söz sandıkta

Söz sandıkta

Türkiye bugün 5 yıl boyunca yerel yönetimlerde görev yapacak isimleri seçmek üzere sandığa gidiyor. Yaklaşık 57 milyon seçmen 194 bin 390 sandıkta oy kullanacak. Doğuda sandıklar bir saat erken açılıp bir saat erken kapanacak. 12 siyasi partinin yarışacağı seçimlerde vatandaşlar, üzerinde TC kimlik numarası bulunan resmi nitelikteki belgelerle oy kullanabilecek.

31.03.2019Gündem
Seçimde nerede oy kullanacağım Oy kullanacaklar için önemli uyarılar

Seçimde nerede oy kullanacağım? Oy kullanacaklar için önemli uyarılar

Nerede oy kullanacağım sorusu, seçimlere çok az bir süre kala birçok kişinin gündeminde yer aldı. YSK'nın resmi internet sitesi ve E-Devlet uygulaması aracılığıyla görüntülenebilen seçmen sorgulama ekranı, oy kullanılacak okul ve sandık bilgilerinin öğrenilebileceği sistem olacak. İşte, seçimde nerede oy kullanacağım sorusuna cevap arayan vatandaşlar için detaylar ve oy kullanacaklar için önemli uyarılar

21.03.2019Gündem
YSK sandık sorgulama nasıl yapılır Hangi sandıkta oy kullanacağınızı öğrenin

YSK sandık sorgulama nasıl yapılır? Hangi sandıkta oy kullanacağınızı öğrenin

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) sandık sorgulama sayfasında hangi okul ve sandıkta oy kullanabileceğinizi kolaca öğrenebilirsiniz. Peki, YSK sandık sorgulama nasıl yapılır?

9.02.2019Gündem
E Okul not ve devamsızlık bilgisi sorgulama ekranı | MEB E Okul VBS girişi nasıl yapılır

E Okul not ve devamsızlık bilgisi sorgulama ekranı | MEB E Okul VBS girişi nasıl yapılır?

Karnelerin alınacağı ve yarıyıl tatilinin başlayacağı dönem sonuna günler kala, e-Okul VBS'ye olan ilgi artmaya başladı. Öğretmenlerin yanı sıra velilerin de erişim sağlayabildiği e-Okul'dan hizmet almak ise oldukça pratik. Gerekli bilgiler girildikten ve adımlar yapıldıktan sonra, e-Okul'a giriş yapabilirsiniz. Peki, e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

11.01.2019Gündem
VGM burs sonuçları sonrası ilk ödemeler ne zaman ve nasıl yapılacak

VGM burs sonuçları sonrası ilk ödemeler ne zaman ve nasıl yapılacak?

On binlerce öğrencinin başvuruda bulunduğu ve neticesine kilitlendiği VGM burs başvuru sonuçları, kurumun internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Vakıflar Bölge Müdürlüğü aracılığıyla açılmış banka hesapları aracılığıyla burs ödemelerini alabilecek olan öğrenciler, VGM sonuçları sorgulamalarını bilgilerini girerek öğrenebilecek. Peki, VGM burs başvuru sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

5.01.2019Gündem
YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır Seçmen listeleri askıya çıktı

YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır? Seçmen listeleri askıya çıktı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), mahalli idareler seçimi için 4 Ocak'ta askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak. Öte yandan, seçmenler bugünden itibaren bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasını da yapabilecek. Peki, YSK seçmen kaydı sorgulama nasıl yapılır?

4.01.2019Gündem
Seçmen listeleri askıya çıktı

Seçmen listeleri askıya çıktı

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), mahalli idareler seçimi için bugün askıya çıkarılan muhtarlık bölgesi askı listeleri 17 Ocak Perşembe günü saat 17.00'ye kadar askıda kalacak.

4.01.2019Gündem
15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak? İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

Okullar ne zaman kapanacak sorusu, hafta sonu birçok kişinin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. 16 gün tatil yapma imkanını elde edecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yılki sömestr tatili tarihini araştırıyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, okullar ne zaman kapanacak sorusunun cevabı ve konuyla ilgili bazı bilgiler

23.12.2018Gündem
İSKİ personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı

İSKİ personel alımı başvuru sonuçları açıklandı mı?

İSKİ'nin 10 Aralık tarihinde son başvurusunu aldığı 461 personel alımı sürecinde değerlendirme aşaması tamamlandı. Personel alımı için ön başvuru sürecini KPSS puanlarına göre gerçekleştiren İSKİ, 17 Aralık tarihinde sonuçların adaylarla paylaşılacağını duyurdu. Peki, İSKİ sonuç bilgileri nereden ve nasıl görüntülenebilecek? İşte, İSKİ sonuçları hakkında bazı bilgiler

17.12.2018Gündem
MEB’in e-Devlet hizmetinden 36 milyon kez yararlanıldı

MEB’in e-Devlet hizmetinden 36 milyon kez yararlanıldı

MEB'in e-Devlet üzerinden sunduğu yeni bilişim hizmetlerinden 2018'de 35 milyon 863 bin kez yararlanıldı - MEB bilişim sistemleri, 1 milyonun üzerinde personel, özel kurumlar dahil olmak üzere 74 bin kurum, 18 milyon öğrenci ve veli tarafından kullanılıyor

13.12.2018Eğitim
E-Okul VBS girişi nasıl yapılır E-Okul devamsızlık ve not bilgisi sorgulama

E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul devamsızlık ve not bilgisi sorgulama

E-Okul VBS girişi nasıl yapılır sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci ve velinin sorguladığı konular arasında yer alıyor. Karnelerin alınmasına çok az bir zaman kala e-Okul sistemine giriş yapan öğrenciler, not ortalamalarını ve devamsızlıklarını sorguluyor. Peki, e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? İşte e-Okul devamsızlık ve not bilgisi sorgulama sayfası.

10.12.2018Eğitim
EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak 2018/2 engelli memur ataması ne zaman

EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak? 2018/2 engelli memur ataması ne zaman?

2018 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM tarafından açıklandı. Bu gelişmenin ardından gözler, EKPSS tercihlerinin yapılacağı tarihe çevrildi. EKPSS tercihlerine yönelik beklenti içinde olan vatandaşlar, tarih araştırması yapıyor. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak?

1.11.2018 Gündem
YÖK açıkladı O belge artık e-Devlet’ten alınabilecek…

YÖK açıkladı! O belge artık e-Devlet’ten alınabilecek…

Yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, gidecekleri yükseköğretim kurumu ve programının YÖK tarafından tanındığını gösteren "Okul Tanıma Belgesi"ni artık e-Devlet sistemi üzerinden alabilecek.

27.10.2018Gündem
‘Okul Tanıma Belgesi’ e-Devlet’te

‘Okul Tanıma Belgesi’ e-Devlet’te

Yurtdışındaki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, gidecekleri yükseköğretim kurumu ve programının YÖK tarafından tanındığını gösteren ‘Okul Tanıma Belgesi’ni artık e-Devlet sistemi üzerinden alabilecek.

27.10.2018Eğitim
Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi kura sonuçları açıklandı 2018 İŞKUR temizlik görevlisi kura sonucu sorgulama

Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi kura sonuçları açıklandı! 2018 İŞKUR temizlik görevlisi kura sonucu sorgulama

Sağlık Bakanlığı'nın İŞKUR işbirliğiyle Türkiye genelinde istihdam edeceği personellerin ataması için süreç bugün de devam etti. İŞKUR üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alımı yapılıyor. Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi kura sonuçları https://iscisonuc.saglik.gov.tr adresinden açıklandı. İşte, 2018 İŞKUR temizlik görevlisi kura sonucu sorgulama sayfası.

26.10.2018Gündem
İŞKUR giriş ekranına nereden ulaşılır

İŞKUR giriş ekranına nereden ulaşılır?

İŞKUR girişi ile sistem üzerinden işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, araştırmalarını gerçekleştiriyor. Açık pozisyonlara iş başvurusu, başvuru takibi ve sonuçlar hakkında detayları öğrenebilecekleri İŞKUR giriş ekranına, kurumun internet sitesi üzerinden kolayca erişim sağlanabiliyor. İşte, sonuçlar ve yerleştirmeler gibi detayların yer aldığı İŞKUR girişi için bazı bilgiler

25.10.2018Ekonomi
Eleştirel düşünme insanı korur mu

Eleştirel düşünme insanı korur mu?

20’nci ve 21’inci yüzyıl bilgi ve teknoloji çağı olarak anılıyor. Bunun anlamı nedir? Dünyanın pek çok yerinde binlerce bilgi üretiliyor ve ihtiyaç duysak da duymasak da bize ulaşıyor. Bazı bigiler gözlük, çamaşır makinesi gibi ürün olarak hayatımıza karışıyor, fayda getiriyor; bazıları da bizi yanlış yönlendiriyor.

22.10.2018Eğitim
Ayvalıktan önce Kampüste: Başka Sinema direktörü Azize Tan

Ayvalık'tan önce Kampüs'te: Başka Sinema direktörü Azize Tan

2013 yılından bu yana ulusal ve uluslararası bağımsız filmlere destek veren Başka Sinema, 5-10 Ekim tarihleri arasında Ayvalık Film Festivali’ni düzenliyor. Biz de bu heyecan veren festivalde bizleri neler bekliyor merak ettik ve festival direktörü Azize Tan ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

1.10.2018Kampüs
Lise 4. nakil başvurusu E Okul ile tamamlanıyor Nakil sonuçları ne zaman yayımlanacak

Lise 4. nakil başvurusu E Okul ile tamamlanıyor! Nakil sonuçları ne zaman yayımlanacak?

LGS lise 4. nakil sonuçları, 6 Eylül tarihinde sona erecek olan tercih işlemlerinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından erişime açılacak. Binlerce öğrencinin istedikleri okula gidebilmeleri için son fırsat niteliğinde olan lise nakil sonuçları, E Okul üzerinden sorgulanabilecek. Peki, E Okul LGS lise nakil sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla araştırılan o detaylar

5.09.2018Gündem
Lise 3. nakil sonuçları sonrası son nakil başvurusu başladı

Lise 3. nakil sonuçları sonrası son nakil başvurusu başladı

Lise 3. nakil sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirmesini tamamlamasıyla birlikte öğrenci ve velilerin erişimine açıldı. Son yerleştirme dönemi olan LGS 4. nakil başvurusunda 'Meslekî Eğitim Merkezleri'ni de tercih edebilecek olan vatandaşlar, son kez tercihlerini yapacak. LGS lise 4. nakil süreci için boş kontenjanlar Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesi üzerinden görüntülenebilecek. İşte, LGS lise nakil detayları

3.09.2018Gündem
MEB Bakan Yardımcısı Safran: Bakanımız 15 Ekim’de eğitim inşası raporunu açıklayacak

MEB Bakan Yardımcısı Safran: Bakanımız 15 Ekim’de eğitim inşası raporunu açıklayacak

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, 15 Ekim'de eğitimde adalet, verimlilik ve süreklilik adına yeni bir eğitim inşası raporunu kamuoyuyla paylaşacağını söyledi.

1.09.2018Eğitim
Lise nakil işlemleri E Okul ekranı üzerinden alınıyor LGS 3. nakil başvurusu

Lise nakil işlemleri E Okul ekranı üzerinden alınıyor! LGS 3. nakil başvurusu

Lise nakil işlemleri için geri sayım kaldığı yerden devam ediyor. 3. nakil başvurusu kapsamında tercih listelerinde yer verdikleri okullara gitmek isteyen öğrenciler, bu başvuru döneminde şanslarını yeniden deneyecek. Peki, lise nakil başvurusu E Okul üzerinden ne zaman ve nasıl yapılır? İşte, E Okul nakil başvurusu hakkında detaylı bilgiler

28.08.2018Gündem
LGS 3. nakil başvuruları başladı... Lise boş kontenjanları nasıl öğrenilir

LGS 3. nakil başvuruları başladı... Lise boş kontenjanları nasıl öğrenilir?

Bayram sonrası LGS (Liselere Geçiş Sınavı) nakil işlemleri kaldığı yerden devam ediyor. İlki iki dönemi sona eren lise nakil işlemlerinin üçüncüsü de öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabiliyor. Peki, LGS 3. nakil başvuruları için son gün ne zaman? Lise boş kontenjanları nasıl öğrenilir?

26.08.2018Gündem
LGS Lise 2. nakil sonuçları açıklandı E Okul nakil tercih ve boş kontenjan ekranı

LGS Lise 2. nakil sonuçları açıklandı! E Okul nakil tercih ve boş kontenjan ekranı

Lise 2. nakil sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. İlk aşamanın ardından 46 bin 17 öğrencinin 30 bin 443'ü istediği okula yerleşebildi. E Okul üzerinden yaptığı 2. nakil tercihi neticesinde herhangi bir okula yerleşemeyen 15 bin 574 öğrenci ise 3. nakil aşamasına kilitlendi. E Okul üzerinden gerçekleştirilebilecek olan 3. nakil tercih dönemi, 27 Ağustos itibariyle gerçekleştirilebilecek. Bu aşamada boş kontenjanlar E Okul ekranı üzerinden görüntülenebilecek.

19.08.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Ctrl+Z mucizesi

Duygu tasarımcılığı, yapay organ imalatçılığı, robot veterinerliği… Hayır, bunlar bir bilimkurgu filminden alıntılar değil. 20 yıl sonra, çocuğunuzun seçeceği mesleklerden sadece birkaçı. Peki, ama çocuklar bu meslekleri nasıl öğrenecekler de yapacaklar? Elbette ki kodlamayla… Dünyanın pek çok ülkesinde kodlama devlet okullarında öğretilmeye başlandı bile. Konuyu Prof. Dr. Selçuk Özdemir’le konuştuk.

14.11.2018

Kemal Kılıçdaroğlu: Nesini taklit edelim?

CHP’de tartışma bitmiyor. Son olarak Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkçe ezan ile ilgili sözleri nedeniyle disipline sevk edildi ve Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Tarih seni yargılayacak” dedi. Peki CHP, neden bu tartışmalardan uzak duramıyor. Yerel seçimlere doğru, bu çalkantı partiyi nasıl etkiliyor? Büyükşehir adayları netleşmeye başladı mı? Mustafa Sarıgül, Muharrem İnce aday olacak mı? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştuk. Röportaj sırasındaki izlenimim, Kılıçdaroğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başarısının sürekli altını çizmesiydi. CHP’nin İstanbul adayı İmamoğlu mu? Hepsini konuştuk.

12.11.2018

Türk müziğini dünyaya tanıtmalıyız

Türkiye’nin sayılı flüt sanatçılarından Doç. Cem Önertürk, aynı zamanda modern eserlerin icrasındaki ustalığıyla da dünya arenasında ilgi gören bir yorumcumuz. Anadolu Nefeslisi Beşlisi grubu ile de geleneksel müzik kültürümüzü dünyaya yayma misyonunu sürdüren sanatçı, toplumların ilerlemesinde eğitimle sanatın birlikteliğinin gücüne dikkat çekiyor. “Müzisyen olmak ile sanatçı olmak arasında bir uçurum var” diyen Önertürk, öğrencilerine de öncelikle dünya insanı olabilmeyi aşıladığını anlatıyor. Önertürk ile iyi bir müzisyen olmanın gerekliliklerinden, Bursa’ya kazandırmayı planladıkları Oda Müziği Festivali projesine kadar sanat dolu bir söyleşi gerçekleştirdik.

3.09.2018