MENÜ

E-Okul Sınav Sonucu Öğrenme

E-Okul Sınav Sonucu Öğrenme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E-Okul Sınav Sonucu Öğrenme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33 E-Okul Sınav Sonucu Öğrenme haberi bulunmuştur.

E-Okul Sınav Sonucu Öğrenme Haberleri

Sezerin konuşmasının tam metni için tıklayın

Sezer'in konuşmasının tam metni için tıklayın

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, TBMM'nin 22. Dönem Beşinci Yasama Yılı'nın açılışında yaptığı konuşmanın tam metni.

1.10.2006Gündem
Yeni sınav sistemi ve yabancı dilin önemi

Yeni sınav sistemi ve yabancı dilin önemi

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, OKS yerine uygulanacak olan yeni ortaöğretime geçiş modelini açıklarken oldukça önemli bir konuya değindi.

31.07.2007Eğitim
SORU VE CEVAPLAR 30

SORU VE CEVAPLAR 30

NPİSTANBUL Hastanesi ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden 33 uzman tüm psikoloji ve nöroloji konusundaki sorularınızı cevaplandırıyor!...

29.10.2007Sağlık
Üstün yetenekli öğrenciler AÜde

Üstün yetenekli öğrenciler AÜ'de

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) desteğiyle Anadolu Üniversitesi (AÜ) Üstün Zekalıların Eğitimi Ana Bilim Dalınca hazırlanan ve geçen yıl hayata geçirilen Üstün Yetenekliler Eğitim Programına (ÜYEP) yeni öğrenciler alınacak.

22.01.2009Gündem
SBS sonuçları açıklandı

SBS sonuçları açıklandı

İlköğretim 7. sınıflar için son kez düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden öğrenebilecek.

5.08.2011Gündem
Karne notuna ne ceza ne de aşırı ödül verin

Karne notuna ne ceza ne de aşırı ödül verin

Günümüzde birçok aile maalesef hala çocuklarını karne notları ile değerlendiriyor. O notlara bakarak çocuklarını “başarılı” ya da “tembel” olarak etiketleyen aileler bu durumlarda da aşırı cezalandırma veya ödüllendirmeyi tercih ediyor. Oysa uzmanlar, ailelerin bu tür geri dönüşlerine pek de olumlu yaklaşmıyor.

18.02.2013Eğitim
Öğretmenlik, liderlik ve girişimcilik

Öğretmenlik, liderlik ve girişimcilik

Şubat aynının son haftasında şu sıralar en fazla araştırdığım ve yazdığım ‘Eğitim ve Girişimcilik’ konusu hakkında muhteşem haberler aldık.

24.03.2013Eğitim
YDS, Yabancı Dil Sınavı mı Yabancı Dil Sorunu mu

YDS, Yabancı Dil Sınavı mı Yabancı Dil Sorunu mu?

Temel ile Dursun Sultanahmet’te gezinirken bir turist gelip kendilerine bir adres sorar.Turist sırasıyla İngilizce, Almanca, Fransızca konuşur fakat bizimkiler anlamaz... -Ula dursun bir yabancı dil öğrenemedik gitti, der Temel. Dursun: -Ula neye yarayacak ki bak adam üç dil biliyor yine derdini anlatamıyor...

27.04.2013Eğitim
Eğitimde fırsatlar yaratmak

Eğitimde fırsatlar yaratmak

Türkiye son 10 yılda eğitimde önemli gelişmeler gösterdi. Özellikle eğitme katılım ve devam konusunda çok ciddi bir mesafe alındı.

11.05.2013Eğitim
4+4+4’ün ilk karnesi

4+4+4’ün ilk karnesi

Bu yıl en büyük heyecanı 66 aylık birinci sınıf öğrencileri yaşadı.. 2012- 2013 eğitim öğretim yılında 66 aylık 448 bin 517 karne aldı. Manşet resmimizde kullandığımız ufaklık, diğer yaşıtları gibi ilk karnesini aldığından bile habersiz dondurmasını yiyordu. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 17 milyon öğrenci, bugün karne aldı. Öğrenciler, 180 iş günü ve yaklaşık 8 ay süren eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu, 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak.

13.06.2013Gündem
Okullarda karne günü

Okullarda karne günü

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 17 milyon öğrenci, bugün karne alacak.

14.06.2013Gündem
17 milyon öğrenci için karne günü

17 milyon öğrenci için karne günü

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 17 milyon öğrenci, bugün karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girecek. Milli Eğitim Bakanı Avcı, Ankara’da düzenlenecek törenle öğrencilere karnelerini dağıtacak.

14.06.2013Eğitim
Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Sınav sonuç kâğıdını doğru okumak ve tercihte bulunmak, sınav kadar zor. Hangi bölüme, hangi puanla yerleşeceğini, üniversitelerin imkânlarını, özel şartları bilmeden, ölü tercih yapmadan bir seçimde bulunmak için sınav kâğıdınızdaki bilgilerin ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekir. Tercih yaparken izlemeniz gereken 7 adım var. Bu adımları dikkatle atın ve listenizi kontrol edin.

8.11.2013Eğitim
960 bin adayı geride bıraktı

960 bin adayı geride bıraktı

Üniversite öğrencisi Gamze Oruç, Amerikan yazılım şirketi Microsoft tarafından düzenlenen yarışmada, 960 bin aday arasından sıyrılarak dünya birincisi oldu. Oruç, başarı hikayesini “Denemek için başvurdum, özgüven kazandım” sözleriyle özetledi.

25.11.2013Eğitim
SEL

SEL

Havalar ısınmaya, güneş parlayıp, etraf yemyeşil, rengarenk olmaya başlayınca normal insanlar seviniyor, yaz tatili programları yürekleri şenlendiriyor.

18.04.2014Eğitim
TEOG yeni bir sınav değil

TEOG yeni bir sınav değil

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “TEOG, aslında yeni bir sınav değil. TEOG dediğimiz şey, aslında hepimizin eğitim hayatımızda girdiğimiz yazılı sınavlardan, şimdi biz 6 dersten bu yazılı sınavların kontrollü olarak yapılmasını sağladık” dedi.

1.04.2015Eğitim
CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Öğrencilere ‘tatil zili’ cuma günü çalacak

Öğrencilere ‘tatil zili’ cuma günü çalacak

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 17 milyon 559 bin 989 öğrenci, 12 Haziran Cuma günü karne alacak.

8.06.2015Eğitim
Eğitim yasa tasarısı komisyondan geçti

Eğitim yasa tasarısı komisyondan geçti

Eğitim alanını düzenleyen tasarı komisyonda kabul edildi. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı sayısı 5’ten 7’ye çıkarılacak. Öğrencilere özel barınma hizmeti sunan kurumların iş yeri açma ve çalışma ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilecek, mevzuata aykırılık tespit edilirse Bakanlıkça kapatılabilecek. Kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde boş kadrolarda sözleşmeli öğretmen istihdam edilebilecek, öğretmenler 3 yıl süreyle başka yere atanamayacak.

29.06.2016Eğitim
TEOG sınav sonuçlar E-Okuldan sorgulanabilecek | TEOG sınav soruglama

TEOG sınav sonuçlar E-Okul'dan sorgulanabilecek | TEOG sınav soruglama

TEOG sınav sonuçları aylardır merakla bekleniyordu. Sonunda öğrencilerin ve velilerin meraklı TEOG bekleyişi son buldu. Bugün sabah saatlerinde MEB, TEOG sınav sonuçlarını açıklayacağını duyurmuştu. Sonuçlar bugün saat 14:00'da resmi olarak açıklandı. Peki TEOG sınav sonuçları açıklandıktan sonra adayların dikkat etmesi gereken durumlar neler? İşte TEOG hakkında merak edilen herşey

3.01.2017Eğitim
Karnede sizin de payınız var

Karnede sizin de payınız var

Karneleri almak için gün sayan öğrenciler, ailelerini de hediye konusunda sıkıştırmaya başladı. Peki çocuğa karne hediyesi alınmalı mı? Alınacaksa nasıl bir hediye seçilmeli? İyi ve kötü karne değerlendirmesi neye göre, nasıl yapılmalı? Aileler unutmamalı, başarısız olan öğrenciler için son anda verecekleri olumsuz tepkilerin geçerliliği yok. Çünkü bir yıl boyunca çocuğu izlemek ailenin görevi. Aslında karne hem çocuğun hem de ailenin.

5.06.2017Eğitim
Adalet Bakanlığı 21 Sözleşmeli Bilişim personeli alacak.. İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı 21 Sözleşmeli Bilişim personeli alacak.. İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan duyuru ile 21 Sözleşmeli Bilişim personeli alınacağı duyuruldu. İşe başvuracak adaylarda istenilen niteliklerde başvuru formunda yer alıyor. Ayrıca ücret, başvuru şartları ve başvuru süresi gibi adayların merak ettiği bilgilerde tüm detayları ile başvuru formunda. İşte alınacak 21 personel için aranan şartlar ve detaylar

16.01.2018Gündem
E Okul VBS giriş ekranı - E Okul veli ve öğrenci girişi

E Okul VBS giriş ekranı - E Okul veli ve öğrenci girişi

Güncel sınav, not ve devamsızlık durumu gibi bilgilerin sorgulandığı e-Okul sistemi öğrenci ve veliler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Büyük kolaylık sağlayan sisteme nasıl gireceğini merak eden milyonlarca öğrenci ve velileri, e-Okul VBS'ye nasıl giriş yapabileceklerini merak ediyor ve araştırıyor. Peki e-Okul'a nasıl girilir? e-Okul VBS girişi nasıl olur? İşte e-Okul VBS hakkında merak edilen tüm detaylar...

4.04.2018Gündem
Elverişsiz koşullarda görevli öğretmenlere teşvik geliyor

Elverişsiz koşullarda görevli öğretmenlere teşvik geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu'nda yer alan bilgilere göre; elverişsiz koşullarda görev yapan öğretmenlere ve yöneticilere yeni bir teşvik mekanizması kurulacak. Sözleşmeli öğretmenlerin 4+2 olmak üzere toplam altı yıl olan sözleşme süresi, 3+1 olarak toplam dört yıla indirilecek. Ücretli öğretmenlerin ücretleri iyileştirilecek. Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarılmasıyla ilgili hazırlık çalışmaları yürütülecek.

23.10.2018Eğitim
MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığına uzman çavuş alımı yapıyor Uzman erbaş alımı başvuruları ne zaman bitecek

MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na uzman çavuş alımı yapıyor! Uzman erbaş alımı başvuruları ne zaman bitecek?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na (KKK) uzman onbaşı ve uzman çavuş alımı için başvurular devam ediyor. Geçtiğimiz şubat ayında başlayan başvuru sürecinin ne zaman biteceği ve uzman çavuş alımı için başvuru şartlarının neler olduğu araştırılıyor. Peki, MSB uzman çavuş alımı başvuruları ne zaman bitecek?

23.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Anadolu liseleri devri kapanıyor mu?

KISA süre önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün genel liseleri Anadolu liselerine dönüştüreceğini ve yaklaşık 350 genel lisenin de dönüştürüldüğü bilgisi medyada yer aldı.

26.10.2010

Görüntülere ruh katarak, ilk film müziği ödülümüzü kazandırdı

Geçtiğimiz yıl Türkiye tarihinde ilk kez Madrid Uluslararası Film Festivali’nden En İyi Film Müziği Jüri Özel Ödülü ve Yılın Enleri Evrensel Müziğe Değer Katan En İyi Müzik Direktörü Ödülü’nü alan İrsel Çivit için, özetle kelimelerin müziğini duyan ve görüntülere ruh katan müzisyen diyebilirim. En son şöyle bir görüntü kalmış zihnimde; İlham Veren Konuşmalar kapsamında Bursalılarla bir araya gelen ve hikâyesinde aslında hayatında bir dönüm noktası olan şehrimizle olan bağını da anlatırken, Merinos AKKM’yi dolduran yüzlerce kişi birbirinden bağımsız ayağa fırlamış ve dakikalarca alkış yağmuruna tutmuştu sanatçıyı. İrsel Çivit o gün, uzun süredir yaşamadığımız bir duygu seli etrafında sahneden herkesi birbirine kenetlemişti. Bize insan olmayı hatırlattığı için müziği kendisine verilmiş bir armağan olarak niteleyen sanatçı ile müziğin ta kendisini konuştuk.

11.06.2018