MENÜ

E Devlet Sifre

E Devlet Sifre ile ilgili tüm haberleri, son dakika E Devlet Sifre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün E Devlet Sifre haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 547 E Devlet Sifre haberi bulunmuştur.

E Devlet Sifre Haberleri

Askerlik yerleri açıklandı mı 97/1 askerlik yeri sorgulama

Askerlik yerleri açıklandı mı? 97/1 askerlik yeri sorgulama

Askerlik yerleri açıklandı mı sorusunun yanıtını binlerce vatandaş merak ediyor. TSK tarafından beklenen askerlik yerleriyle ilgili açıklamayı merak eden vatandaşlar, her gün bu konu hakkında araştırma yapıyorlar. Celp dönemlerine göre farklılık gösteren asker alım tarihi, 97/1 celp döneminde askere gitmek isteyen vatandaşların ilgisini çekiyor. Peki, askerlik yerleri açıklandı mı? İşte, 97/1 askerlik yeri sorgulama.

16.01.2017Gündem
e-Devlet girişi için şifre nasıl alınır

e-Devlet girişi için şifre nasıl alınır?

e-Devlet girişi için şifrenin nasıl alınacağı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. e-Devlet kapısı, kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan bir internet sitesidir. Kapı’nın amacı kamu hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmaktır. Peki, bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet şifrelerini nasıl alabilir? İşte detaylar.

16.01.2017Gündem
Askerlik yerleri açıklandı mı Askerlik yerleri nasıl öğrenilecek - 97/1 askerlik yeri sorgulama

Askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri nasıl öğrenilecek? - 97/1 askerlik yeri sorgulama

Askerlik yerlerinin açıklanmasını bekleyen binlerce vatandaş bu konu hakkında sorgulamalarını sürdürüyorlar. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde askerlik vazifesini yerine getirmek isteyen adaylar 97/1 askerlik yerlerini öğrenmeye çalışıyorlar. Celp dönemlerine göre farklılık gösteren asker alım tarihi, 97/1 celp döneminde askere gitmek isteyen vatandaşların ilgisini çekiyor. Şubat ayı itibariyle celp altına alınacak olan bireyler, askerlik yerlerini oldukça merak ediyorlar. Peki, askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri nasıl öğrenilecek? İşte, 97/1 askerlik yeri sorgulama sayfası.

13.01.2017Gündem
2016 yılının en büyük siber saldırıları

2016 yılının en büyük siber saldırıları

Trend Micro, 2016 yılında gerçekleşen en büyük ve dikkat çekici siber saldırıları açıkladı. Buna göre siber saldırganların en çok para ve kimlik hırsızlığına yoğunlaştıkları görülüyor.

29.12.2016Teknoloji
E- Devlet şifresi nasıl alınır İşte bilinmesi gerekenler

E- Devlet şifresi nasıl alınır? İşte bilinmesi gerekenler

E- Devlet şifresi kamu dairesinde yapılan pek çok işlemde avantaj sağlıyor. Ancak devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda gerçekleştirilmesini olanak sağlayan E- devlet şifreleri zaman zaman kaybedilebiliyor. Peki e- Devlet şifresi almak için yapılması gerekenler neler? Konu hakkındaki detaylar haberimizde!

5.11.2016Gündem
Fethullah Gülen’in konuşma kayıtlarının linkleri gizli dosya şifresiymiş

Fethullah Gülen’in konuşma kayıtlarının linkleri gizli dosya şifresiymiş

Büyüklü küçüklü harf, karakter, rakam ve pragraflardan oluşan 63 basamaklı şifre ile açılabilen ’Truecrypt’ sistemi deşifre oldu. Gülen’in görüntülerinin yüklendiği Youtube’taki konuşmalarının linklerini şifre olarak kullandıkları da saptandı.

29.10.2016Gündem
Teröristlerin telsiz konuşmaları dinlemeye takıldı: Küfretme adam gibi konuş

Teröristlerin telsiz konuşmaları dinlemeye takıldı: 'Küfretme adam gibi konuş'

Terör örgütü mensuplarının hafta başında yapılan operasyona ilişkin verdikleri kayıplara dair tartışmaları telsiz konuşmalarına yansıdı. Bir terörist bilginin kendilerine yanlış aktarıldığını söylerken, diğeri bunu yalanladı. Tartışma bir süre sonra geriliyor ve biri sinirlenip küfür ediyor. Karşıdaki terörist de "Küfretme adam gibi konuş" diye uyarıyor.

7.10.2016Gündem
KYK burs başvuruları başladı, E-Devlet üzerinden başvuru nasıl yapılıyor

KYK burs başvuruları başladı, E-Devlet üzerinden başvuru nasıl yapılıyor?

GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, bakanlığa bağlı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)’na kredi ve burs başvurularının başladığını duyurdu.

3.10.2016Gündem
E-devlet sistemine giriş işlemleri.. E-devlet şifresi nasıl alınır

E-devlet sistemine giriş işlemleri.. E-devlet şifresi nasıl alınır?

E-devlet sistemi ile artık bir çok işlemi online olarak halledebilirsiniz. E-devlet üzerinden işlem yapabilmek için kullanıcı işlemlerinde çoğu zaman şifre unutuluyor veya kaybediliyor. E-devlet işlemlerinde kullancı bilgilerine ulaşabileceğiniz kısa yollar mevcut. Peki E-Devlet giriş işlemlerinde şifre unutulursa ne yapılmalı? İşte konu hakkındaki detaylar

20.09.2016Gündem
Teröristler Dabıka yığınak yapıyor

Teröristler 'Dabık'a yığınak yapıyor!

Kanlı örgüt böyle propaganda yapıyor... Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Mercidabık Zaferi’nin 500’üncü yıldönümü olan 24 Ağustos’ta, IŞİD’in elindeki Cerablus’a başlattığı ’Fırat Kalkanı’ harekatı devam ediyor. Telabyad’ta PYD’ye, Cerablus’ta ÖSO güçlerine fazla direnmeden çekilen IŞİD, Fırat Kalkanı harekatının ikinci evresinde hedef alınan Bab bölgesinde ise tüm gücüyle yığınak yapıyor.

8.09.2016Gündem
e-Devlet kullanıcı sayısı 28,5 milyona ulaştı

e-Devlet kullanıcı sayısı 28,5 milyona ulaştı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, e-Devlet Kapısı'nın 22 hizmetle başlayan yolculuğuna bugün 28,5 milyona yakın kayıtlı kullanıcı, bin 532 entegre elektronik hizmetle devam ettiğini belirterek, "e-Devlet ile ülkemizde bürokrasi 'tuş' oldu." dedi.

5.08.2016Ekonomi
Bir astsubayın itirafları

Bir astsubayın itirafları

15 Temmuz'daki kanlı darbe girişimi sonrasında vicdanen duyduğu rahatsızlık üzerine Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran Astsubay S.A, çocuk yaşta tanıştığı yapı hakkındaki bildiklerini bütün ayrıntılarıyla anlattı. Astsubay S.A. ifadesinde "Bize 'Bülent abi' diye tanıttıkları kişi peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in ölümünden sonra dünyaya her yüzyılda bir büyük din aliminin geldiğini ve toplamda 14 alimin geleceğini, Bediüzzaman Said Nursi'nin 13. alim olduğunu, 14. alimin ise sözde Fetullah Gülen olduğunu, Gülen'in her gece uykusunda peygamber efendimizle görüştüğünü ve İslam aleminin problemleri hakkında istişare ettiğini anlattı" dedi.

30.07.2016Gündem
Bozdağ: Bir dolarların bir tür şifre olduğu açık

Bozdağ: Bir dolarların bir tür şifre olduğu açık

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Habertürk TV'de 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bozdağ, ''1 dolarların sırrı belli oldu mu?'' sorusuna şu yanıtı verdi: ''Bu 1 dolarların bir tür şifre olduğu çok açık. Ama nedir? Onu yargı ortaya çıkaracak. Darbeye katılan herkesin üzerinden 1 dolar ortaya çıkıyor.''

28.07.2016Gündem
Doktor ihmali öldürdü iddiası

Doktor ihmali öldürdü iddiası

Aydın'da 9 yaşında bir çocuğun hastanede "doktor ihmalinden" öldüğü iddiası ortaya atıldı. Nazilli ilçesinde 9 yaşındaki oğlunu tedavi sırasında hastanede zatürreden kaybeden baba, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

24.05.2016Sağlık
9 yaşındaki Mert doktor ihmali kurbanı mı

9 yaşındaki Mert doktor ihmali kurbanı mı?

AYDIN'nın Nazilli ilçesinde, 9 yaşındaki oğlu Mert Kahveci'nin zatürre teşhisi konularak tedaviye alındığı Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirmesiyle büyük acı yaşayan Şahin Kahveci, ihmali olduğunu ileri sürdüğü Uzman Doktor E.Ö. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Şafak Çalışkan, doktor E.Ö., hakkında idari soruşturma başlacaklarını belirterek, "Yargıya intikal etmiş bir konu hakkında açıklama yapmamız çok da doğru değil" derken, suçlanan doktor E.Ö., iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

24.05.2016Gündem
Dikkat Şifresiz Wi-Fia bağlananların hesapları tehlikede

Dikkat! 'Şifresiz Wi-Fi'a bağlananların hesapları tehlikede'

Akıllı telefonu ve dizüstü bilgisayarı olanların fırsat bulduğunda tereddüt etmeden bağlandığı şifresiz veya ücretsiz İnternet ağları, zannedildiği kadar güvenli değil. Bağlanılan ağ üzerinden kullanıcıların İnternet'teki hareketleri ve işlemleri takip edilebiliyor, banka, e-posta ve sosyal medya hesaplarının bilgileri ve şifreleri ele geçirilebiliyor. Bilişim Teknolojileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel, "Şifreli ağlara bile sızabilen hackerlar, herhangi bir belediyenin veya kurumun ismiyle ücretsiz ve şifresiz ağ kurup kullanıcıları takip edebiliyor, onları taklit sitelere yönlendirebiliyor" dedi.

22.05.2016Ekonomi
E-Devlete girişi ile yararlanılan E-Devlet hizmetleri nelerdir

E-Devlet'e girişi ile yararlanılan E-Devlet hizmetleri nelerdir?

E-Devlet devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşlarından yapacağınız pek çok işlemin online olarak yapılabildiği tek sistemdir. Sizde E-Devlet'e nasıl giriş yapacağım diyor iseniz, E-Devlet sistemini kullanmaya başlamadan önce E-Devlet ilk girişini yapmalısınız. E-Devlet ilk giriş için E-Devlet şifresi gereklidir. E-Devlet şifresi alarak E-Devlet hizmetlerinden nasıl yararlanacağınızı haberimizden öğrenebilirsiniz.

20.05.2016Gündem
SGK SSK sorgulaması TC Kimlik no ile nasıl yapılır

SGK SSK sorgulaması TC Kimlik no ile nasıl yapılır?

TC kimlik no ile SSK-SGK sorgulama nasıl yapılır, vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri. SGK borç ve gün sorgulama işlemi vatandaşların internetten takip ettiği konulardan biri. SGK hizmet dökümü alma hakkında detaylı bilgileri sadece resmi sitelerden yapmanız gerekir. Peki TC Kimlik no ile SGK SSK sorgulama nasıl yapılır?

19.04.2016Gündem
E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır | E- devlet giriş

E-devlet ile hangi uygulamalardan yararlanılır? | E- devlet giriş

E -Devlet sayesinde, gerekli kuruma giderek yaptığımız işlemler dönemi geride kaldı. Artık devletin sağladığı hizmetlerden yararlanmak için elektronik sistem ile kendinize ait sayfada tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. E- devlet şifresi nedir? E- devlet şifresi nasıl alınır? E- devlet ile hangi hizmetlerden yararlanılır? Detaylar haberimizde..

15.04.2016Gündem
E- devlet ile KYK Borç Sorgulama İşlemi

E- devlet ile KYK Borç Sorgulama İşlemi

E- devlet sayesinde artık her türlü işleminizi internet aracılığıyla çok kısa sürede yapabilirsiniz. KYK borç ödeme sorgulama işleminizi de e-devlet kapısından kolayca yapabilir, taksitlerin hangi ay başlayıp biteceğini, ne kadar ödeme yapacağınız gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

12.04.2016Gündem
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş sistemine notlar ne zaman aktarılıyor

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş sistemine notlar ne zaman aktarılıyor?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi ile çocuğunuzun Devamsızlık durumunu, Sınav sonuçlarını, Sınav tarihlerini öğrenebilirsiniz. E-Okul geliştirilen sistemle tek şifre ile bir sürü işlemi yapma fırsatı vermektedir. İşte E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi hakkında merak ettikleriniz.

8.04.2016Gündem
E-Devlet üzerinden kimlik bilgileri sorgulama nasıl yapılır

E-Devlet üzerinden kimlik bilgileri sorgulama nasıl yapılır?

E-Devlet sitesi üzerinden resmi bilgi sorgulamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Son dönemlerde artan dolandırıcılık olayları ve sosyal medyada yayılan bilgiler vatandaşları telaşlandırdı. E-Devlet'ten ne gibi sorgulamalar yapabilirsiniz? E-Devlet kontrolü ile hangi bilgilere ulaşabilir bir sorun olmadığını anlayabilirsiniz? İşte E-Devlet sorgulamaları hakkında bir takım güncel bilgiler

6.04.2016Gündem
HDP mitingine bombalı saldırının 5 şüphelisine müebbet ve 6 biner yıl hapis istendi

HDP mitingine bombalı saldırının 5 şüphelisine müebbet ve 6 biner yıl hapis istendi

Diyarbakır'da 5 Haziran günü HDP’nin mitingine yapılan ve 4 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı ile ilgili 5 şüpheli hakkında 5’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 6 bin 318’er yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

1.04.2016Gündem
TC kimlik no ile SSK-SGK nasıl sorgulanır

TC kimlik no ile SSK-SGK nasıl sorgulanır?

SSK-SGK prim gününü öğrenmek artık çok kolay. TC kimlik numaranız ile SSK prim gününü öğrenmek istiyorsanız aşağıda bulunan linke kişisel bilgilerini girerek öğrenebilirsiniz. SSK prim sorgulama hakkında merak ettiklerinizi sizler için derledik.

22.03.2016Gündem
e-Devlet ile Adli Sicil Kaydı sorgulaması yapmak çok kolay

e-Devlet ile Adli Sicil Kaydı sorgulaması yapmak çok kolay!

2008 senesinde vatandaşların hizmetine sunulan e-Devlet kapısı sistemi ile kamu kurumları ile alakalı işlemler kısa sürede halledilebiliyor. E-Devlet kapısı sisteminde hizmet veren kurumlardan biri de Adalet Bakanlığı. Adalet Bakanlığı’na ait işlemlerle alakalı sorgulamalar e-Devlet ile kolayca gerçekleştiriliyor. Peki, e-Devlet adli sicil kaydı sorgulaması nasıl yapılır? e-Devlet adli sicil kaydı belge doğrulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

21.03.2016Gündem
e-Devlet ile tapu bilgileri nasıl sorgulanır

e-Devlet ile tapu bilgileri nasıl sorgulanır?

"e-Devlet" uygulamasındaki Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sekmesi içerisinde bulunan Tapu Bilgileri Sorgulama sayesinde kuruma gitmeye gerek kalmadan kayıtlı taşınmaz bilgilerine kolayca ulaşılabiliyor. e-Devlet sisteminde tapu bilgilerine nasıl ulaşılır? Tapu kayıtları nasıl sorgulanır? İşte detaylar…

21.03.2016Gündem
İkametgah adresi değişikliği nasıl yapılır e-Devlet girişi ile Adres Değişikliği Bidirimi

İkametgah adresi değişikliği nasıl yapılır? e-Devlet girişi ile Adres Değişikliği Bidirimi!

Yeni bir adrese taşınanlar, 20 gün içerisinde adres değişikliğini Nüfus Müdürlüğü’ne resmi olarak bildirmek zorundadır. Bu işlem günümüzde e-Devlet sistemi üzerinde online olarak gerçekleştirilebiliyor. Peki e-Devlet şifresi ile ikametgah adresi nasıl değiştirilir? İşte detaylar…

16.03.2016Gündem
e-Devlet ile HGS ceza sorgulama

e-Devlet ile HGS ceza sorgulama!

Sürücüler tarafından sıklıkla kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile alakalı işlemler online olarak gerçekleştirilebilmektedir. e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilen HGS işlemlerinin yanı sıra PTT sistemi ile de HGS işlemleri yapılmaktadır. Peki, HGS bakiye sorgulaması nasıl yapılır? HGS ceza sorgulama işlemleri nasıl gerçekleştirilir? e-Devlet ile geçiş ihlali sorgulaması nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

16.03.2016Gündem
Çipli kimlikler dağıtılıyor Çipli kimlik için nasıl başvuru yapılır

Çipli kimlikler dağıtılıyor! Çipli kimlik için nasıl başvuru yapılır?

Nüfus cüzdanlarının yerine alacak olan çipli kimlikler, Pazartesi günü itibariyle dağıtılmaya başlandı. 10 yıllık kullanım ömrüne sahip olacak yeni kimlik kartlarının geçiş işlemlerine pilot bölge olarak seçilen Kırıkkale'de hayata geçecek.

16.03.2016Gündem
e--Devlet şifremi unuttum, nasıl girebilirim e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır

e--Devlet şifremi unuttum, nasıl girebilirim? e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır?

Kamu hizmetlerinin işleyişi içerisinde önemli bir yere sahip e-Devlet sistemine girmek için kullanılan şifre unutulduğu takdirde uygulamaya giriş yapılamaz. Unutulması durumunda değiştirilme imkanı da bulunmuyor. Peki bu durumda e-Devlet sistemine nasıl giriş yapılır? İşte detaylar…

15.03.2016Gündem
e-Devlet askerlik yeri sorgulama | Askerlik yeri öğrenme

e-Devlet askerlik yeri sorgulama! | Askerlik yeri öğrenme!

Askerlik çağına gelmiş erkek vatandaşlar, vatani görevini yerine getireceği yeri e-Devlet sisteminden kolayca öğrenebiliyor. Askerlik yeri, e-Devlet sistemi içerisinde yer alan Milli Savunma Bakanlığı menüsünden sorgulanabiliyor. e-Devlet üzerinde askerlik sorgulaması nasıl yapılır?

14.03.2016Gündem
MEBBİS sınav görevi öğretmen girişi 2016 sınav görevi ücretleri

MEBBİS sınav görevi öğretmen girişi! 2016 sınav görevi ücretleri!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından sunulan bir hizmet olan Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) sayesinde pek çok işlem gerçekleştirilebilmektedir. MEBBİS öğretmen girişi sayesinde öğretmenler gerçekleşecek sınavlar için görev alabilmektedir. Peki, MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? MEBBİS sınav görevi nasıl alınır? MEBBİS sınav görevi ücretleri ne kadardır? MEBBİS öğrenci girişi nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

14.03.2016Gündem
e-Devlet Adli Sicil Kaydı sorgulaması nasıl yapılır

e-Devlet Adli Sicil Kaydı sorgulaması nasıl yapılır?

2008 senesinde vatandaşların hizmetine sunulan e-Devlet kapısı sistemi ile kamu kurumları ile alakalı işlemler kısa sürede halledilebiliyor. E-Devlet kapısı sisteminde hizmet veren kurumlardan biri de Adalet Bakanlığı. Adalet Bakanlığı’na ait işlemlerle alakalı sorgulamalar e-Devlet ile kolayca gerçekleştiriliyor. Peki, e-Devlet adli sicil kaydı sorgulaması nasıl yapılır? e-Devlet adli sicil kaydı belge doğrulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

14.03.2016Gündem
MHRS online hastane randevu sistemi girişi

MHRS online hastane randevu sistemi girişi!

Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile rahatlıkla hastane randevusu alınabilmektedir. Hem internet üzerinden hem de ALO 182 hattı ile randevu alan vatandaşlar böylelikle hastanelerde saatlerce sıra beklemeden işlemlerini kolaylıkla halledebiliyorlar. Peki, MHRS randevusu nasıl alınır? ALO 182 ile hastane randevusu nasıl alınır? e-Nabız uygulaması nedir? Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

9.03.2016Gündem
MEBBİS sınav görev başvuru ekranı girişi MEBBİS öğretmen girişi

MEBBİS sınav görev başvuru ekranı girişi! MEBBİS öğretmen girişi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından sunulan bir hizmet olan Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) sayesinde pek çok işlem gerçekleştirilebilmektedir. Peki, MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? MEBBİS sınav görevi nasıl alınır? MEBBİS öğrenci girişi nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

8.03.2016Gündem
e-Devlet araç ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama

e-Devlet araç ve sürücü belgesi ceza puanı sorgulama!

e-Devlet üzerinden EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) tarafından sunulan hizmetlerden biri de araç sorgulama hizmetidir. Araç sorgulama hizmeti sayesinde araçla alakalı Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kayıtlı tüm bilgiler görülmektedir. Peki, e-Devlet ile araç sorgulaması nasıl yapılır? e-Devlet sürücü belgesi ceza puanı sorgulaması nasıl yapılır? EGM trafik cezası sorgulaması nasıl gerçekleştirilir? Tüm detaylar haberimizde...

7.03.2016Gündem
e-Devlet ile HGS geçiş ihlali sorgulaması HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır

e-Devlet ile HGS geçiş ihlali sorgulaması! HGS bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Sürücüler tarafından sıklıkla kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile alakalı işlemler online olarak gerçekleştirilebilmektedir. e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilen HGS işlemlerinin yanı sıra PTT sistemi ile de HGS işlemleri yapılmaktadır. Peki, HGS bakiye sorgulaması nasıl yapılır? HGS ceza sorgulama işlemleri nasıl gerçekleştirilir? e-Devlet ile geçiş ihlali sorgulaması nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

7.03.2016Gündem
Yeni kimlik kartları sahtesini imkansız kılacak

Yeni "kimlik kartları" sahtesini imkansız kılacak

Yeni "çipli kimlik kartları" para, kredi kartı ve GSM operatörlerinin telefon kartlarında bulunan güvenlik bileşenlerinin tümüne sahip, taklidi ve tahrifi imkansız görsel ve elektronik güvenlik özellikleriyle polikarbon malzemeden üretiliyor. 

3.03.2016Ekonomi
Yeni kimlik kartları sahtesini imkansız kılacak

Yeni 'kimlik kartları' sahtesini imkansız kılacak

Yeni 'çipli kimlik kartları' para, kredi kartı ve GSM operatörlerinin telefon kartlarında bulunan güvenlik bileşenlerinin tümüne sahip, taklidi ve tahrifi imkansız görsel ve elektronik güvenlik özellikleriyle polikarbon malzemeden üretiliyor. Yeni kimliklerin biyometrik veri kaydı özelliğiyle, noter, tapu, emniyet ve diğer kamu kurumlarında sahtecilik ve dolandırıcılık işlemlerinin yüzde 100 önleneceği belirtiliyor. Yeni kimlik kartları ilk etapta 14 Mart'tan itibaren Kırıkkale'de ikamet eden veya da nüfus kaydı bu ilde bulunan 524 bin vatandaşa sunulmaya başlanacak. Nüfus müdürlüklerine biyometrik fotoğraf ile yapılacak başvurudan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün yeni merkezinde basılacak kimlik kartları kargoyla vatandaşın adresine gönderilecek.

3.03.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hareketsiz dudaklar botokslanmış mimikler

Başbakan Davutoğlu diyor ki: "AK Parti büyük bir davanın adıdır. Biz bu ülkeyi büyük bedeller ödeyerek kurduk...”

3.05.2016