MENÜ

E Devlet Prim Borcu

E Devlet Prim Borcu ile ilgili tüm haberleri, son dakika E Devlet Prim Borcu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün E Devlet Prim Borcu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 300 E Devlet Prim Borcu haberi bulunmuştur.

E Devlet Prim Borcu Haberleri

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT açıklaması: ‘Biz bunu yapmayacağız’

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT açıklaması: ‘Biz bunu yapmayacağız’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki toplu açılış töreninde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT ile ilgili yaptığı açıklamada "Tutturmuşlar erken emeklilik diye. İskandinav ülkelerinin çoğu bundan battı. Bu hesap yanlış hesaptır. Seçim kaybetsek de bu işte yokum" dedi.

16.11.2019Gündem
Bunu yapmayan yandı Her ay 276 TL ceza gelebilir

Bunu yapmayan yandı! Her ay 276 TL ceza gelebilir

Zorunlu Genel Sağlık Sigortası (GSS) uygulaması, yurt dışında yaşayan Türkleri de etkiliyor. Yurt dışında yaşayan ama ikameti hala Türkiye’de bulunan gurbetçiler sağlık primi ödemek zorunda kalabilirken, uygulamadan haberi olmayan vatandaşların borçları ise birikerek hacze kadar gidebiliyor.

1.11.2019Ekonomi
Ekonomik düzenlemeler içeren torba kanun TBMMde kabul edildi

Ekonomik düzenlemeler içeren torba kanun TBMM'de kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Varlık Barışı'nın süresi yıl sonuna kadar uzatılacak. Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları Türkiye'ye getirilecek. Bu durumda yüzde 1 vergi uygulanacak. Merkez Bankasının yıllık karının yüzde 20'si ihtiyat akçesine aktarılmayacak. Merkez Bankası talepleri gerçek zamanlı ve anlık karşılanacak. Bu taleplerin karşılanması için bankaca kurum ve kuruluşların bilgi işlem sistemlerine erişim sistemleri kurulabilecek.

17.07.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çarpıcı mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 75’inci Genel Kurulu’nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye İttifakı açıklamasıyla ilgili olarak, “Bazıları hemen Türkiye İttifakı ifademizi Cumhur İttifakı alternatifi gibi göstererek fitne çıkartmaya çalıştı” dedi.

2.05.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak ekonominin yeni yol haritasını açıkladı

Son dakika... Bakan Albayrak ekonominin yeni yol haritasını açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında ortaya konulan hedefler doğrultusunda "Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019"u duyurdu. Bakan Albayrak, ekonomi ve yargıda reformların yapılacağını söyledi.

10.04.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'un 8 ilçesinde düzenlenen mitinglerde konuştu. Erdoğan, Sarıyer mitinginde "Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrası Milli İrade karşısında mum gibi olacaklar." ifadelerini kullandı.

29.03.2019Gündem
Herkes müteahhit olamayacak İşte yeni getirilen şartlar

Herkes müteahhit olamayacak! İşte yeni getirilen şartlar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yapı müteahhitlerine yönelik sınıflandırma yapan yönetmeliği Resmi Gazete'den duyurdu. Müteahhit olmak için bazı gereklilikler ortaya çıktı.

2.03.2019Ekonomi
Vergi ve prim affında son 5 güne girildi

Vergi ve prim affında son 5 güne girildi!

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan prim borçları ile vergi borçlarını geçen yıl çıkan af yasası kapsamında yapılandıranlara tanınan ek süre 28 Şubat’ta bitiyor.

24.02.2019Ekonomi
Son dakika Komisyondan geçti... Milyonları ilgilendiriyor

Son dakika! Komisyondan geçti... Milyonları ilgilendiriyor!

Asgari ücret desteğinin 2019'da devam etmesi, evlerde üretilen ürünlerin vergiden istisna olması, 250 liraya kadar eksik ödemelerin vergi indirimine yönelik ihlal kapsamında değerlendirilmemesi gibi düzenlemeleri içeren ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

10.01.2019Gündem
2019’un istihdam teşvikleri

2019’un istihdam teşvikleri

İşverene ve istihdama destek için başlatılan teşvikler 2019’da da devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı desteklerden 2 milyonun üzerinde işyeri ve milyonlarca çalışan yararlanacak. Ayrıca bu sene asgari ücret prim teşvikinde de değişiklik yapıldı. Bölgesel istihdam desteği yeni yılda da devam ederken, sigorta prim teşviki 500 ve üzeri sigortalı çalıştıranlarda 3 puan, 500’ün altında sigortalı çalıştıranlarda 5 puan olarak açıklandı. Peki, kimler, hangi teşvikten, nasıl yararlanacak? Tüm yönleriyle 2019’un istihdam destekleri.

GSS borç sorgulama nasıl yapılır e-Devlet GSS prim borcu sorgulama

GSS borç sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet GSS prim borcu sorgulama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyenlerin gecikme cezalarının silineceğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından, GSS borçlarının olup olmadığını merak eden vatandaşlar, GSS borç sorgulama hakkında araştırma yapmaya başladı. Peki, GSS borç sorgulama nasıl yapılır?

27.12.2018Gündem
Yeni teşvik 1 Ocak’ta başlıyor 57 bin işyerini ilgilendiriyor

Yeni teşvik 1 Ocak’ta başlıyor! 57 bin işyerini ilgilendiriyor

2015 yılındaki yasa ile çok tehlikeli sınıfta yer alan, 10 kişiden fazla işçi çalıştıran işyerlerine, ölüm ve sakatlıkla sonuçlanmayan iş kazası yaşanmaması halinde teşvik verilmesi öngörüldü. Üç yıl geçti, yeni teşvik 2019’un başında başlıyor. Destek, işçi başına 20.3 lira ile 150 lira arasında değişecek.

6.11.2018Ekonomi
GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) vergi borcu sorgulama ve ödemesi nasıl yapılır

GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) vergi borcu sorgulama ve ödemesi nasıl yapılır?

Vergi ve prim borçlarının yeniden yapılandırması için süreç devam ediyor. Vergi borcu sorgulama işlemini vatandaşlar Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) resmi internet sitesi üzerinden ve ya e-Devlet üzerinden kolayca gerçekleştirilebiliyor. İşte, adımlarıyla GİB vergi borcu sorgulama ve ödeme işlemi…

28.09.2018Gündem
Sandıktaki vaatler

Sandıktaki vaatler

Türkiye’nin kaderini değiştirecek olan pazar günkü seçime artık saatler kaldı. Cumhurbaşkanı adayları ve parti liderleri meydanları dolaşarak son konuşmalarını yapıp vaatlerini son kez dile getiriyorlar. Biz de partilerin vaatlerini 10 maddede sıraladık. Partilerin pazar günü seçmenin zarflarını atacağı sandığa koydukları vaatleri şöyle:

22.06.2018Gündem
MHPnin seçim bildirgesi açıklandı... Bahçeli: Pişmanlık yaşayan ülküdaşım  ile kucaklaşmaya hazırım

MHP'nin seçim bildirgesi açıklandı... Bahçeli: Pişmanlık yaşayan ülküdaşım ile kucaklaşmaya hazırım

MHP'nin seçim beyannamesi iki bölümden oluşuyor. İlk bölümünde 15 Temmuz  darbe girişiminin ardından halk oylamasına giden süreç ve cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin gerekçeleri ve neler getirdiği ile Cumhur İttifakı'nın hedefleri yer alıyor. Bahçeli, bildirgeyi açıklarken "İşte Milliyetçi Hareket, işte fazilet, işte adam gibi adamlık" dedi. Bahçeli'nin bu sözlerini salonda bulunanlar ayakta alkışladı. Bahçeli, "İYİ Parti de dahil alayı PKK'lı Demirtaş'ın serbest bırakılmasını istiyorlar. Buradan diyorum, pişmanlık yaşayan, hatasını anlayan her ülküdaşım ile kucaklaşmaya hazırım" dedi..

26.05.2018Gündem
Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Son dakika... Milyonları ilgilendiren tasarı kabul edildi

Yurt dışından getirilen varlığa ilişkin vergi düzenlemesi, vergi ve prim borçlarının yapılandırılması, emeklilere bayram ikramiyesi ödenmesi, imar barışı, yaşlılık aylığının 500 liraya çıkarılması gibi düzenlemeleri de içeren kanun tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

10.05.2018Gündem
Başbakan Yıldırım: Önemli kararlar aldık

Başbakan Yıldırım: Önemli kararlar aldık

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında 'önemli kararlar aldık' diyerek cezalar, borçlar, öğrenci affı, imar barışı ve emeklilere ikramiyeyle ilgili yapılan düzenlemeleri açıkladı.

30.04.2018Gündem
SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır - E-Devlet SGK hizmet dökümü sorgulama sayfası

SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır? - E-Devlet SGK hizmet dökümü sorgulama sayfası

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusu milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. E-Devlet üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. Peki, SGK hizmet dökümü sorgulama nasıl yapılır?

24.04.2018Gündem
Kılıçdaroğlundan erken seçim hakkında ilk yorum

Kılıçdaroğlu'ndan 'erken seçim' hakkında ilk yorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Şimdi seçim diyorlar ya, olacak inşallah ve bunları göndereceğiz. Vatandaş gönderecek, bıktık artık" dedi. Grup toplantısından sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, erken seçim sorusuna "Ana aktörü bir bekleyin. O sözcüydü" yanıtını verdi.

17.04.2018Gündem
SGK borç sorgulama nasıl yapılır Prim borcum var mı

SGK borç sorgulama nasıl yapılır? Prim borcum var mı?

Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Daire Başkanlığı, GSS ile ilgili açıklama yaptı. . GSS primlerini ödeme imkanı olmayan vatandaşlar, 2 Nisan'a kadar borçlarını sildirebilecek veya yapılandırabilecek. Fırsatı değerlendirmek isteyen vatandaşlar, ‘prim borcum var mı?’ sorusuna yanıt bulabilmek için SGK borç sorgulaması yapıyor.

28.03.2018Gündem
SGKdan hemen öğrenin Son gün 1 Nisan borcunuz çıkabilir

SGK'dan hemen öğrenin! Son gün 1 Nisan borcunuz çıkabilir

1 Nisan 2017 öncesine ait Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu olanlar dikkat! 2 Nisan'a kadar teste başvurup geliri brüt asgari ücretin 3'te 1'inden az çıkanların borcu silinecek. Üstünde çıkanların da borcu düşecek.

26.03.2018Ekonomi
SGK sorgulama işlemi nasıl yapılır E-Devlet SGK sorgulama sayfası

SGK sorgulama işlemi nasıl yapılır? E-Devlet SGK sorgulama sayfası

SGK sorgulama işleminin nasıl yapılacağı vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. E-Devlet üzerinden kolayca erişebileceğiniz SGK sorgulama ekranından, 4A, 4B ve 4C hizmetlerine dair detayları kolayca öğrenebilirsiniz. Peki, SGK sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, E-Devlet SGK sorgulama sayfası.

8.11.2017Gündem
Yıldırım Demirören: Son çare demir parmaklıklar

Yıldırım Demirören: Son çare demir parmaklıklar

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören A Spor'da açıklamalarda bulundu. 6222 sayılı yasanın adli ayağının yürürlüğe gireceğini söyleyen Demirören, Fatih Terim'in tazminatı ve Arda Turan'ın olası dönüşü ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

10.08.2017Futbol
E-Devlet şifresi nasıl alınır, e devlet işlemleri nasıl yapılır

E-Devlet şifresi nasıl alınır, e devlet işlemleri nasıl yapılır?

Hakkınızdaki tüm bilgileri E-devlet adresinden sorgulayabilir lazım olan evrakları bu siteden erişim sağlayabilirsiniz. Artık bir çok kuruluşta e-devlet'ten alınan evraklar resmi evrak statüsünde işlem görebiliyor. Peki E-devlet şifresi nasıl alınır, e-devlet'te işlemler nasıl yapılır? İşte online hizmetin hayatımıza getirdiği en büyük kolaylıklardan olan e-devlet hakkında tüm detaylar

4.07.2017Gündem
Bakandan son çağrı Milyonlarca borçluyu ilgilendiriyor

Bakan'dan son çağrı! Milyonlarca borçluyu ilgilendiriyor

Maliye Bakanı Ağbal: "Kamuya olan borçları yapılandıran 7020 sayılı kanun için başvurular haziran sonunda bitiyor. Vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum, başvurularını son güne bırakmasınlar" açıklamasında bulundu.

20.06.2017Ekonomi
Şimdi gözler bu kararlarda

Şimdi gözler bu kararlarda

Referandumun ardından Türkiye’de gündem artık ekonomi. Ekonomide kıdem tazminatından kamu personel reformuna kadar bir dizi önemli düzenleme, artık gündeme gelecek. Ayrıca ekonomik durgunluğa ilişkin olarak alınan önlemlerin sonuçları değerlendirilecek ve buna ilişkin yeni bir yol haritası belirlenecek.

16.04.2017Ekonomi
GSS prim borçları nasıl silinecek

GSS prim borçları nasıl silinecek

GSS’ye başvurmayan 4.5 milyona yakın kişinin toplam 12 milyar lira prim borcu bulunuyor. 2012’den beri gelir testine girmeyen bir kişinin borcu 20 bin lirayı buluyor. Yeni düzenleme ile geçmişe yönelik ceza ve faiz siliniyor, borç aylık 53.33 liradan yeniden yapılandırılıyor.

4.04.2017Ekonomi
GSS borç sorgulaması nasıl yapılır GSS nedir

GSS borç sorgulaması nasıl yapılır? GSS nedir?

GSS borcuna af bekleyen vatandaşların beklediği haber geldi. Yaklaşık 5 milyon vatandaşın prim borçları 1 Nisan'dan itibaren yeniden hesaplanacak. Gecikme cezaları ve faizler silinecek. Peki, binlerce vatandaşı ilgilendiren GSS nedir? GSS borç sorgulaması nasıl yapılır?

30.03.2017Ekonomi
Ne zaman emekli olurum - SGK sorgulama

Ne zaman emekli olurum? - SGK sorgulama

Binlerce vatandaş "ne zaman emekli olurum?" sorusunun yanıtını SGK sorgulama sistemiyle araştırmaya başladı. Kamu hizmetlerinden vatandaşların daha hızlı yararlanmasını sağlayan e-Devlet, hem vatandaşlara hem de devlete büyük bir katkı sağlamaktadır. Sistem ile pek çok işlem gerçekleştirilebilir. Örneğin, E-Devlet üzerinden öğreneceğiniz SGK prim gün sayısı sayesinde emekliliğinizi hesaplayabilir, SSK sigorta dökümünüze kolayca ulaşabilirsiniz.

8.03.2017Ekonomi
GSS affı bekleyenlere müjdeli haber - Prim miktarı ne kadar olacak

GSS affı bekleyenlere müjdeli haber - Prim miktarı ne kadar olacak?

GSS affı bekleyenlere müjdeli haber geldi. Genel Sağlık Sigortası borcu olan 4.2 milyon kişinin borcu hazırlanan yeni torba yasa ile silinecek. Kanun tasarısı sonrası cebinden prim ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanacak kişilerin primleri ne kadar olacak? Peki, Genel Sağlık Sigortası prim miktarı ne kadar olacak? Aylık ödenecek prim 53 lirayı geçmeyecek, 53 lira prim ödeyen sağlık haklarından yararlanacak.

14.02.2017Ekonomi
GSS borcunu sildirmek isteyenler bu habere dikkat Gelir testi nedir

GSS borcunu sildirmek isteyenler bu habere dikkat! Gelir testi nedir?

GSS borcunu sildirmek isteyenler, gelir testi yaptırarak borçlarından kurtulabilecek! Peki, nasıl? SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü'nün yeni yapılandırmasıyla birlikte daha önce gelir testi yaptırmayıp bu yıl yaptıranlar borçlarından kurtulabilecek. Gelir testi nedir? Nasıl yaptırılır? İşte, bilinmesi gerekenler!

17.12.2016Gündem
Önce borçlar sonra veliler

Önce borçlar sonra veliler

FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan özel okullara ödenen ücretlerin nasıl geri alınacağı belli oldu. Veliler 17 Ağustos’ta başlayan 60 günlük süreçte Vakıflar Genel Müdürlüğü veya Maliye Bakanlığı’na kayıt ve ödeme belgeleri ile başvurabilirler. Ancak ödemeyi almak kolay olmayacak çünkü önce kapatılan kurumun borçları ödenecek, sonra sıra velilerin alacağına gelecek.

29.08.2016Eğitim

Kılıçdaroğlu'ndan gazetecilerin tutuklanmasına tepki

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen ve "Terör örgütü propagandası yapmak"tan tutuklanan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu için konuştu: oturuyor. Bu aydınlar, ellerine bomba alıp eylem yaptılarsa hapse atın, valilere telefon açıp bunlar dokunmayın dedilerse bunları alın içeriye. Siz Türkiye'nin dünyada bozulan imajına katkı yapıyorsunuz.

21.06.2016Gündem
Genel sağlık sigortası prim borçları silinmeye başlandı

Genel sağlık sigortası prim borçları silinmeye başlandı

2012 yılından itibaren gelir testi yaptırmayıp Genel Sağlık Sigortası primlerini ödemeyen gençler hem prim borcuyla karşı karşıya kalmış hem de sağlık hizmetinden yararlanamamıştı. Yayımlanan genelgeyle 25 yaşın altındakilerin prim borçları silinecek 1 veya 2 ayın ardından sağlık hizmeti almaya başlayacaklar.

8.06.2016Ekonomi
SGK İl Müdürü Doğan: Prim borçları, otomatik silinecek

SGK İl Müdürü Doğan: Prim borçları, otomatik silinecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Bilal Doğan, vatandaşların 25 yaşına kadar olan SGK prim borçlarının, herhangi bir talebe ve başvuruya gerek kalmaksızın silineceğini bildirdi.

28.04.2016Ekonomi
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor…

30.03.2016Avrupa
Engin İpekoğlu: Adanada şampiyonluk Fener yolunu açar

Engin İpekoğlu: Adana'da şampiyonluk Fener yolunu açar

“Tabii ki gönlümde Fenerbahçe’yi çalıştırmak var. Bu yapacaklarımla mümkün olabilir. Adanaspor’u üst lige çıkarıp orada kalıcı olmak istiyoruz. Bunu yapabilirsek belki F.Bahçe için de düşünülürüz...”

27.03.2016Futbol
Zorunlu trafik sigortası da Kanal İstanbul da aynı tasarıda

Zorunlu trafik sigortası da Kanal İstanbul da aynı tasarıda

Hükümet, zorunlu trafik sigortasından Kanal İstanbul’a, terörün finansmanından kaçak yapı aboneliğine kadar birçok alanda değişiklik getiren düzenlemeleri tek torba tasarıyla Meclis’e gönderdi. İşte torba tasarı ile getirilen düzenlemeler...

23.03.2016Ekonomi
GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır 2016 GSS ücretleri arttı mı

GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır? 2016 GSS ücretleri arttı mı?

2016 yılıyla beraber asgari ücrete yapılan %30’luk zammın ardından Genel Sağlık Sigortası (GSS) primlerine de zam geldi ve en düşük 50 TL olan GSS primi 65 TL’ye çıktı. Peki, e-Devlet üzerinden GSS prim borcu sorgulaması nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

10.03.2016Gündem

Yazar Sonuçları

1 Ocak’ta işverene yeni teşvik başlıyor

2015 yılındaki yasa ile çok tehlikeli sınıfta yer alan, 10 kişiden fazla işçi çalıştıran işyerlerine, ölüm ve sakatlıkla sonuçlanmayan iş kazası yaşanmaması halinde teşvik verilmesi öngörüldü. Üç yıl geçti, yeni teşvik 2019’un başında başlıyor. Destek, işçi başına 20.3 lira ile 150 lira arasında değişecek.

6.11.2018

Partilerin sosyal güvenlik vaatleri

Seçim beyannameleri açıklandı, partilerin sosyal güvenlik alanındaki vaatleri de netleşti. Emeklileri odak noktaya koyan partilerin bayram ikramiyesinden prim borçlarını yapılandırmaya, işsizlik sigortasına düzenlemeden genç ve kadın çalışanlara desteğe kadar birçok alanda ortak vaatleri bulunuyor.

29.05.2018

GSS prim borçları nasıl silinecek

GSS’ye başvurmayan 4.5 milyona yakın kişinin toplam 12 milyar lira prim borcu bulunuyor. 2012’den beri gelir testine girmeyen bir kişinin borcu 20 bin lirayı buluyor. Yeni düzenleme ile geçmişe yönelik ceza ve faiz siliniyor, borç aylık 53.33 liradan yeniden yapılandırılıyor.

4.04.2017

Katkıda bulunmak isteyene açık çağrı

85’İNCİ İzmir Enternasyonal Fuarı sona erdi. Bir takım anımsatmalar gerek diye düşündüm, hani ‘ortaya karışık’ gibisinden. Neden mi? Fuar açılmadan önce de topa girip bir şeyler demeye çabaladığım için:

5.09.2016

3.5 milyon gence müjde

2012 yılından itibaren gelir testi yaptırmayıp Genel Sağlık Sigortası primlerini ödemeyen gençler hem prim borcuyla karşı karşıya kalmış hem de sağlık hizmetinden yararlanamamıştı. Yayımlanan genelgeyle 25 yaşın altındakilerin prim borçları silinecek 1 veya 2 ayın ardından sağlık hizmeti almaya başlayacaklar.

8.06.2016