MENÜ

Düzce Üniversitesi

Düzce Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Düzce Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Düzce Üniversitesi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.232 Düzce Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Düzce Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı yasayla, Düzce'de kurulmuş devlet üniversitesi. Üniversite, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin Düzce çevresindeki kampüsünden ayrılarak, yeni bir üniversite kurulmasıyla meydana gelmiştir.

Düzce Üniversitesi Haberleri

Düzcede ölen gencin organları 6 hastaya hayat verdi

Düzce'de ölen gencin organları 6 hastaya hayat verdi

DÜZCE’de geçirdiği beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 17 yaşındaki Recep Sevim'in bağışlanan organları, 6 kişiye hayat verdi.

7.12.2019Gündem
YÖKten ihtisaslaşan bazı üniversitelere ek kadro

YÖK'ten ihtisaslaşan bazı üniversitelere ek kadro

YÖK, bölgesel kalkınma odaklı ihtisaslaşan 10 üniversiteye, kendi alanlarında kullanılmak üzere 50 kadro tahsis etti.

14.11.2019Eğitim
BM tezeği keşfetti: Kalorisi linyitin iki katı

BM tezeği keşfetti: Kalorisi linyitin iki katı

BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Sınai Kalkınma Teşkilatı’nın biyokütle projesinde tezeğin enerji verimiyle ilgili aldığı sonuçlar Meclis’te milletvekillerini şaşırttı. BM Enerji ve Çevre Uzmanı Ayşen Toksöz, TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitkileri Araştırma Komisyonu’nda uygulamadaki projelerini anlattı.

28.10.2019Gündem
Depreme deprem sempozyumunda yakalandılar

Depreme deprem sempozyumunda yakalandılar

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde düzenlenen Uluslararası Deprem Sempozyumu’na katılan akademisyenler İstanbul merkezli depremi hissederek, sempozyuma ara verdi. Akademisyenler salonu boşaltarak otelin bahçesine çıktı.

26.09.2019Gündem
İstanbul ile Anadolu arasında sanat köprüsü

İstanbul ile Anadolu arasında sanat köprüsü

Genç sanatçıların eğitimini destekleyen İyilik İçin Sanat Derneği, proje kapsamında Anadolu’nun çeşitli şehirlerindeki güzel sanatlar fakültelerinde eğitimlerini sürdüren, maddi olanakları kısıtlı, başarılı öğrencileri İstanbul’da konuk edip sanat etkinliklerine katılımlarını sağlıyor.

16.08.2019Keyif
Batı Karadenizin Efesi: Prusias ad Hypium Antik Kenti

Batı Karadeniz'in Efes'i: Prusias ad Hypium Antik Kenti

Düzce'deki Prusias ad Hypium Antik Kenti, bugüne kadar korunmuş alanlarıyla arkeologların dikkatini çekiyor.

16.08.2019Seyahat
Üniversitelerden AYMnin hak ihlali kararına tepki

Üniversitelerden AYM'nin "hak ihlali" kararına tepki

Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, Anayasa Mahkemesinin (AYM) "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenle ilgili "hak ihlali" kararına tepki gösterdi. Düzce Üniversitesi yönetiminden de Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararıyla ilgili yapılan açıklamada, “Akademik bağımsızlıktan, bilimsellikten ve ifade özgürlüğünden uzak, bu tür barış istismarlarına her zaman karşı olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” denildi.

2.08.2019Gündem
İstanbul’da bulundu ‘Büyük bir heyecan yarattı’

İstanbul’da bulundu! ‘Büyük bir heyecan yarattı’

Haydarpaşa Garı'ndaki arkeolojik kazılar devam ederken Kadıköy'ün arkeolojisi ve tarihi yeniden gün ışığına çıktı.

2.08.2019Gündem
Yargıdan asistan hekimler için nöbet kararı

Yargıdan asistan hekimler için nöbet kararı

Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapan asistan hekimin uzmanlık eğitimi dışında başka bir serviste nöbet tutturulmasını yönetmeliğe aykırı buldu.

23.07.2019Gündem
Dünyaya yol çiziyor

Dünyaya yol çiziyor

Yaklaşık 22 yıl önce Hulusi Durmuş tarafından İzmir’de kurulan ve yol çizme makinesi ve boyası üreten Altekma, bugün 50 ülkeye de ihracat yapıyor. 250 milyon lira ciroya ulaşan şirket, 450 kişiyi istihdam ediyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı Durmuş, “Bu alanda hedefimiz dünya markası olmak” dedi.

9.07.2019Ekonomi
Türk profesörün eseri Japonya’da sergilendi

Türk profesörün eseri Japonya’da sergilendi

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Yardımcı’nın eseri Japonya’da sergilendi.

27.06.2019Eğitim
Düzcenin antik tarihi bölge turizmini canlandıracak

Düzce'nin antik tarihi bölge turizmini canlandıracak

Düzce'deki Prusias ad Hypium Antik Kenti ile UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan 8 asırlık Ceneviz Kalesi'nde, Kültür Bakanlığı koordinesinde yürütülen kazı çalışmalarıyla bölge tarihinin gün ışığına çıkarılması ve turizmin canlandırılması amaçlanıyor.

24.06.2019Seyahat
Harçlıklarıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye bağışladılar

Harçlıklarıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye bağışladılar

Düzce'de üniversite öğrencileri, 4 yıl boyunca biriktirdikleri harçlıklarından artırdıkları para ve buldukları sponsorlar aracılığıyla tasarladıkları makineleri üniversiteye bağışladı.

12.06.2019Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 üniversiteye rektör atamasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

23.05.2019Gündem
Düzcede zincirleme trafik kazası : 5 yaralı

Düzce'de zincirleme trafik kazası : 5 yaralı

Anadolu Otoyolu'nun Düzce kesiminde 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

17.05.2019Gündem
Düzcede feci kaza 1 ölü, 2 yaralı...

Düzce'de feci kaza! 1 ölü, 2 yaralı...

DÜZCE’nin Yığılca ilçesinde, kereste yüklü traktör, köprü üzerinde devrildi. Kazada traktörün römorkunda bulunan 1 kişi, kerestelerin altında kalarak hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

9.05.2019Gündem
Fındık bahçelerini faydalı böcekler koruyacak

Fındık bahçelerini faydalı böcekler koruyacak

DÜ Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi akademisyenleri, başta fındık olmak üzere bir çok meyve ağacına zarar veren Amerikan beyaz kelebeğine karşı laboratuvar ortamında faydalı böcekler üretti.

9.05.2019Ekonomi
Düzcede feci kaza

Düzce'de feci kaza

DÜZCE’de, otomobil ile minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada, sürücüler yaralandı. Otomobilin sürücüsü Ayhan Yalçın, tedaviye alındığı Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi.

7.05.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Düzcede önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Düzce'de önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Düzce'de vatandaşlara hitap etti. Erdoğan konuşmasında, "Pazar günü tarihimizin en büyük katılım oranlarından biriyle seçimleri gerçekleştireceğimize inanıyorum" dedi.

27.03.2019Gündem
Düzce Üniversitesi, DÜS 2019’da derece aldı

Düzce Üniversitesi, DÜS 2019’da derece aldı

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı tarafından yayımlanan DÜS 2019’da, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi ikinci; Teknoloji Fakültesi ise üçüncü sırada yer aldı.

9.03.2019Eğitim
Akademisyenlerden ‘kişiye özel’ kozmetik ürün

Akademisyenlerden ‘kişiye özel’ kozmetik ürün

Çevre ve sağlık alanlarında çalışma yapan DÜ akademisyenleri, bölgedeki çiftçilerin yetiştirdiği ürünlerle kişisel kozmetik ürünü geliştirmeye başladı.

4.03.2019Eğitim
Çince kursu başlıyor

Çince kursu başlıyor

Genel Çince Kursu 4 Mart’ta başlıyor. Kursa katılanların 600 temel kelime öğrenmesi ve günlük konuşmalarda anlaşılır şekilde, telaffuz ve tonlama yapabilmesi hedefleniyor.

20.02.2019Eğitim
YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gündoğan: Bölgesel kalkınma önemli

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gündoğan: Bölgesel kalkınma önemli

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’ne dahil olan üniversitelerin bir kısmının eğitim, bir kısmının araştırma, bir kısmının ise bölgesel kalkınma alanlarında Türkiye’ye katkı sağlayacağını belirtti. Proje kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Prof. Dr. Gündoğan, “Eğitim öğretimde kalite ve çeşitlilik açısından bölgesel kalkınma önemli” dedi.

9.02.2019Eğitim
Mezun oldukları okula ürettikleri makineyi bıraktılar

Mezun oldukları okula ürettikleri makineyi bıraktılar

DÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan beş öğrenci, bitirme projesi olarak tasarımını yapıp sponsorlar desteğiyle ürettikleri CNC makinesini, bölüm öğrencilerinin hizmetine sundu.

31.01.2019Eğitim
Pilot üniversiteler için yönerge hazırlığı

Pilot üniversiteler için yönerge hazırlığı

Üniversitelerin, bulundukları bölgelerin özelliklerine göre ihtisaslaşmasına yönelik yürütülen çalışma kapsamında belirlenen pilot üniversiteler için yönerge hazırlamak amacıyla Kırşehir'de 'Pilot Üniversiteler Yönergesi Çalıştayı' düzenlendi.

21.01.2019Eğitim
Geleceğin mühendisleri yaptıkları ürünleri tanıttı

Geleceğin mühendisleri yaptıkları ürünleri tanıttı

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri, geleceğe yön verecek yeni teknoloji alanında yaptıkları ürünleri düzenledikleri "2019 Güz Dönemi Bitirme Projesi Sergisi" ile katılımcılara tanıttı.

15.01.2019Kampüs
3 ton bal kabağı bir günde tükendi

3 ton bal kabağı bir günde tükendi

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile bu yıl ilk kez düzenlenen Düzce Kabağı Lezzet Şenliği’nde 3 ton bal kabağı vatandaşlara dağıtıldı.

Üniversite öğrencisi yaralı kediyi veterinere götürüp sahiplendi

Üniversite öğrencisi yaralı kediyi veterinere götürüp sahiplendi

Düzce Üniversitesi öğrencisi Türkan Koçak, yolda bulduğu ve yürüyemeyecek durumda olan yavru kediyi veterinere götürüp tedavi ettirdikten sonra sahiplendi.

26.11.2018Kampüs
Yayaların arasına daldı Ölü ve yaralılar var

Yayaların arasına daldı! Ölü ve yaralılar var

Düzce'de bir motosiklet karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayaların arasına daldı. Kazada motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

25.11.2018Gündem
12 milyon dolarlık tuzak

12 milyon dolarlık tuzak

DÜZCE Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan İranlı Milad Ferahmand (24), dedesinden kalan, ünlü Fransız ressam Henri Mattise’e ait tabloyu satmak isterken dolandırıldı.

17.11.2018Gündem
Pas önleyici çözelti binaların ömrünü arttıracak

Pas önleyici çözelti binaların ömrünü arttıracak!

Düzce Üniversitesi'nde (DÜ) görevli akademisyenler, hem beton içine konulan demirin ömrünü uzatmak hem de yapıların depreme dayanıklılıklarını artırmak amacıyla "pas önleyici çözelti" geliştirdi.

12.11.2018Teknoloji
Çiftçilerin bilim mesaisi meyvelerini vermeye başladı

Çiftçilerin bilim mesaisi meyvelerini vermeye başladı

Akademisyenlerin desteğiyle çiftçiler tarafından üretilen bitkilerden krem, çay, yağ ve kolonya yapılıyor.

6.11.2018Kampüs
Motosikletle kamyona çarpan Doğukan öldü

Motosikletle kamyona çarpan Doğukan öldü

DÜZCE’de, kamyona çarpan motosikletin sürücüsü Doğukan Arslan (18), hayatını kaybetti.

4.11.2018Gündem
Üniversite öğrencisi önce hayal etti, üretti, birinci oldu

Üniversite öğrencisi önce hayal etti, üretti, birinci oldu

Çocukluk hayali olan robot tasarlamayı İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) ile gerçeğe dönüştürerek "Robotaksi" kategorisinde birincilik elde eden üniversite öğrencisi Muhammed Lütfi Tırabzon, yarışma sayesinde edindiği tecrübeyle yeni tasarımlar yapmak için kolları sıvadı.

4.11.2018Teknoloji
Hayal etti, üretti, birinci oldu

Hayal etti, üretti, birinci oldu

Çocukluk hayali olan robot tasarlamayı TEKNOFEST ile gerçeğe dönüştüren üniversite öğrencisi Muhammed Lütfi Tırabzon, 'Robotaksi' kategorisinde 26 tasarımı geride bırakarak birinci oldu.

3.11.2018Eğitim
43 üniversite 1172 personel alımı yapacak

43 üniversite 1172 personel alımı yapacak

Devlet Personel Başkanlığı’ndan yayımlanan duyurulara göre üniversiteler sözleşmeli ve akademik personel alımı yapacak.

26.10.2018Kampüs