MENÜ

Düşen Uçak

Düşen Uçak ile ilgili tüm haberleri, son dakika Düşen Uçak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Düşen Uçak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.376 Düşen Uçak haberi bulunmuştur.

Düşen Uçak Haberleri

Babasının öldüğünü uçaktan inince söyleyeceklerdi

Babasının öldüğünü uçaktan inince söyleyeceklerdi

İstanbul, Büyükçekmece’deki Hezarfen Havaalanı’ndan kalkışından bir süre sonra irtibat kesilen ve Marmara Ereğlisi açıklarında düştüğü açıklanan tek motorlu uçakta hayatını kaybeden işkadını Lisa Şener’in babasının da olaydan birkaç saat önce Almanya’da hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Yakınlarının acı haberi Şener’e uçuştan sonra vermeyi düşündükleri ancak gelen kaza haberi ile şoke oldukları öğrenildi.

13.08.2012Gündem
İşte rapor: Kanıt yok

İşte rapor: Kanıt yok

F-4 uçağının Suriye tarafından vurulduğuna dair hiçbir bulguya rastlanmadı. Uçağın rotası konusunda ABD'den gelen verilerin de farklı olduğu iddia ediliyor.

10.08.2012Gündem
İnsan tarafından taşınan ve gemi güvertesinden atılan füze

İnsan tarafından taşınan ve gemi güvertesinden atılan füze

İnsan tarafından taşınan ve gemi güvertesinden atılan füzeSuriye’nin, Türk keşif uçağını düşürmesinin ardından devletin zirvesine yapılan tüm bilgilendirme sunum ve raporlamalarda ilk isim olarak yer alan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanı Tümgeneral Ateş Mehmet İrez de, “SAM füzesi izi yok” demiş. Tümgeneral İrez’in olayın sıcağı sıcağına anlattıkları (Füze iddiaları ile ilgili kısım) devletin zirvesine verilen birifingin tutanaklarına aynen şöyle yansıdı:

10.07.2012Gündem
Düşen uçak Jim’le aranacak

Düşen uçak Jim’le aranacak

İzmir’deki Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan havalandıktan sonra Foça açıklarında denize düşen T-37C tipi askeri eğitim uçağını, bulunduğu 125 metre derinlikten çıkarmak için çalışmalar sürüyor.

19.01.2012Gündem
Düşen uçak 125 metrede

Düşen uçak 125 metrede

İzmir’de denize düşen ve içinde Pakistanlı Pilot Binbaşı Masood Hussain Chhachhar ile pilot adayı Teğmen Serkan Sağır’ın bulunduğu askeri eğitim uçağına Yenifoça’nın 5 kilometre açığında, 125 metre derinlikte ulaşıldı.

17.01.2012Gündem
Bu kazada ölen olmadı

Bu kazada ölen olmadı

Kanada’nın Vancouver kentinde küçük bir yolcu uçağı kalabalık bir sokağa çakıldı. Ancak bir mucize yaşandı ve uçaktaki dokuz kişi ve sokaktaki yayalar dahil kazada ölen olmadı.

28.10.2011Gündem
Endonezya uçağı denize düştü: 27 ölü

Endonezya uçağı denize düştü: 27 ölü

Altısı mürettebat 27 kişi taşıyan bir Endonezya yolcu uçağının, ülkenin doğusundaki bir havaalanına inerken denize düştüğü bildirildi. İlk bilgilere göre, uçaktakilerin tamamı hayatını kaybetti.

7.05.2011Gündem
Google Earthte düşen uçak paniği

Google Earth'te düşen uçak paniği

Google Earth'teki parçalanmış uçak görüntüsü, görenleri dehşete düşürdü. Ama işin aslı çok geçmeden ortaya çıktı.

7.03.2011Teknoloji
Yanlış ihbar Artvini ayağa kaldırdı

Yanlış ihbar Artvin'i ayağa kaldırdı

ARTVİN'in Hopa İlçesi'ne bağlı Kemalpaşa Beldesi'nin yüksek kesimlerine uçak düştüğü yönündeki ihbar, kenti ayağa kaldırdı. Jandarma ekiplerinin yaptığı araştırma sonucunda ihbarın asılsız çıkması herkese derin nefes aldırdı. Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, “Gençler havai fişek atmış, bazı köylüler de bunu uçak düştü sanmışlar” dedi.

14.11.2010Gündem
Havacılıkta zorlanan limitler facia yaratır

Havacılıkta zorlanan limitler facia yaratır

Her uçak kazasından sonra ortaya atılan “kötü hava şartları” iddiası kazanın asla ana nedeni değildir. Uçak kazalarının ne yazık ki yüzde 90’ından fazlası insan hatalarından kaynaklanmaktadır. Bir pilotun şartlar izin vermediği halde “inme“ inadı, neredeyse faciaların büyük kısmının nedenini oluşturmaktadır.

29.07.2010Gündem
Sağanak faciası

Sağanak faciası

Pakistan dün havacılık tarihinin en kötü facialarından biriyle sarsıldı. Karaçi’den kalkan Airbus 321 tipi yolcu uçağı dün sabah İslamabad Uluslararası Havaalanı’na inmek üzereyken başkente bakan Marballa Tepeleri’nin 300 metre yüksekliğindeki kayalıklara çakıldı. Aşırı yağmur altında, ulaşılması güç dağlık ve ormanlık bir alana düşen uçakta enkaz arama çalışmaları çıplak elle yapıldı.

28.07.2010Dünya
Pakistanda yolcu uçağı düştü: 152 ölü

Pakistan'da yolcu uçağı düştü: 152 ölü

Pakistan'da 152 kişi taşıyan Airblue havayolu şirketine ait yolcu uçağı başkent İslamabad yakınında dağa çakıldı. Uçaktakilerin tamamı hayatını kaybetti. Kazanın nedeni henüz belli değil ancak DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci’ye göre havadaki faciaların büyük kısmı, "pilotların limitleri zorlamasından" kaynaklanıyor.

28.07.2010Dünya
Kanadalı pilotun mucize kurtuluşu

Kanadalı pilotun mucize kurtuluşu

Kanada'da bir hava gösterisinin prova uçuşları sırasında yere çakılan bir savaş uçağının pilotu saniyelerle ölümden kurtuldu.

24.07.2010Dünya
PİLOTUN MUCİZE KURTULUŞU

PİLOTUN MUCİZE KURTULUŞU

Kanada'da bir hava gösterisinin prova uçuşları sırasında yere çakılan bir savaş uçağının pilotu saniyelerle ölümden kurtuldu. CF-18 Hornet tipi jetin kaptanı Brian Bews, uçağın yere çakılmasına saniyeler kala pilot kabininden kendini fırlatarak hayatta kalmayı başardı. Bews'in kendini fırlatmasından birkaç saniye sonra düşen uçak alevler içinde infilak etti. Paraşütle yere inen pilot yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

24.07.2010Haber
Ardahanda ‘uçak düştü iddiası’

Ardahan'da ‘uçak düştü iddiası’

ARDAHAN'ın Posof İlçesi'nde Gürcistan sınırı yakınlarında havada alev kümesi görüldükten sonra çok şiddetle bir patlama meydana geldiği iddiaları uçak düştü şeklinde yorumlandı. İhbar üzerine Posof İlçesi'ne giden Ardahan Vali Vekili Ali Fuat Atik, bölgede jandarmanın araştırmalarını sürdürdüğünü Gürcü yetkililerle de temas halinde olduklarını ancak henüz bir bulguya rastlamadıklarını söyledi.

25.05.2010Gündem
Kabin basıncı düşen uçak teknik iniş yaptı

Kabin basıncı düşen uçak teknik iniş yaptı

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Frankfurt seferini yapan yolcu uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra kabin basıncı düşünce, Atatürk Havalimanı’na teknik iniş yapmak zorunda kaldı.

23.03.2010Gündem
Pilotların kazada ölmeden önce söyledikleri son sözler

Pilotların kazada ölmeden önce söyledikleri son sözler

Lübnan'da Pazartesi günü yılın ilk büyük uçak kazası meydana geldi. Akdeniz'e düşen uçakta bulunan 90 kişinin tamamının hayatını kaybettiği sanılıyor.

27.01.2010Gündem
İşte pilotların son sözleri

İşte pilotların son sözleri

Lübnan'da dün yılın ilk büyük uçak kazası meydana geldi. Akdeniz'e düşen uçakta bulunan 90 kişinin tamamının hayatını kaybettiği sanılıyor.

27.01.2010Spor Arena
DÜŞEN UÇAK BÖYLE ARANDI

DÜŞEN UÇAK BÖYLE ARANDI

Cesetlerin bir kısmı çıkartıldı. Lübnan sahilinin yaklaşık 3.5 kilometre açığıklarında 500 metre derine gömülen Boeing 737-800 tipi uçakta, 7 personel ve 82 yolcu bulunmaktaydı. Listeye göre uçakta 51 Lübnanlı ve 2 İngiliz ile Türkiye, Irak, Suriye, Kanada, Rusya ve Fransa?dan yolcular bulunmaktaydı.

26.01.2010Haber
Talihsiz sanatçının CD’si çıktı

Talihsiz sanatçının CD’si çıktı

Ceren Necipoğlu’nun, “Bir Kitap Gibi...” albümü, 2 CD ve bir kitap halinde piyasaya çıktı.

25.01.2010Kelebek
Kitap Gibi bir yaşam

'Kitap Gibi' bir yaşam

Atlantik Okyanusu'nda düşen uçak kazasında hayatını kaybeden eğitmen ve arp sanatçısı Ceren Necipoğlu anısına hazırlanan albüm hazır.

18.01.2010Gündem
Kitap Gibi bir yaşam

'Kitap Gibi' bir yaşam

Atlantik Okyanusu'nda düşen uçak kazasında hayatını kaybeden eğitmen ve arp sanatçısı Ceren Necipoğlu anısına hazırlanan albüm hazır.

13.01.2010Gündem
Sinop’ta ‘denenen hava aracı’ düştü

Sinop’ta ‘denenen hava aracı’ düştü

Sinop’un Erfelek İlçesi’nde dün 13.00 sıralarında düşen uçak görünümünde ve yaklaşık 4 metre boyundaki cisim heyecan yarattı.

30.09.2009Gündem
Sinopta insansız hava aracı düştü

Sinop'ta insansız hava aracı düştü

Sinop'un Erfelek ilçesinde insansız hava aracı düştü.

30.09.2009Gündem
İlk ölümlü kazası

İlk ölümlü kazası

KORKUNÇ kaza sonrası Yemen Devlet Havayolları (Yemenia) Genel Müdür Yardımcısı Muhammed El Sümeyri France 24 kanalına yaptığı açıklamada, "Düşen uçak teknik olarak sağlamdı. Hiçbir teknik problem olmadan havalandı. Daha önce bulunan kusurlar önemsizdi" dedi.

30.06.2009Dünya
Okyanusa düşen uçak için arama çalışmaları durdu

Okyanusa düşen uçak için arama çalışmaları durdu

Brezilya, 1 Haziranda Atlas Okyanusu'na düşen, içinde 228 kişinin bulunduğu Air France uçağının enkazını ve kaza kurbanlarını arama çalışmalarını durdurduğunu bildirdi.

27.06.2009Dünya
Endonezya’da uçak düştü

Endonezya’da uçak düştü

Endonezya’da asker ve ailelerini taşıyan askeri uçak düştü. Köye düşen uçak ikiye ayrıldı. 98 kişinin hayatını kaybettiği kazanın nedeni henüz bilinmiyor.

20.05.2009Dünya
Pilotlar şakalaşırken kaza yapmış

Pilotlar şakalaşırken kaza yapmış

ABD'nin Buffalo kenti yakınlarında içindeki 49 yolcu ve mürettebat ile 12 Şubat'ta düşen uçağın pilotlarının kazadan çok kısa süre önce pilotajla ilgili olmayan konuşmalar yaptıkları, güvenlik kurallarını ihlal ederek aralarında şakalaştıkları ortaya çıktı.

13.05.2009Dünya
Boeing tasarımı tartışılacak

Boeing tasarımı tartışılacak

Boeing, 11 Şubat 2009’da bütün 737 kullanıcılarını uyararak radar altimetre-otomatik motor kontrol sistemi arasında 833 metre altında bazı sorunlar görüldüğünü resmen duyurdu. Bu konuda kullanıcılardan gördükleri ya da yaşadıkları uyumsuzlukları, acil olarak rapor etmelerini istedi.

4.03.2009Gündem
Kaza tek nedene bağlı değilmis

Kaza tek nedene bağlı değilmis

Amsterdam’da düşen Tekirdağ uçağının kara kutuları deşifre edilip Hollanda makamlarına teslim edildi. Kara kutularla ilgili ön rapor yarın basın toplantısıyla açıklanacak.

2.03.2009Gündem
TALPA’dan Hollanda’ya suçlamalar

TALPA’dan Hollanda’ya suçlamalar

Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi Başkanı Van Vollenhoven’in "Belirtilere göre uçağın iki motoru da durdu" açıklamasına Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) büyük tepki gösterdi.

27.02.2009Gündem
Düşen uçak bir haftada iki kez THY Teknike gitti

Düşen uçak bir haftada iki kez THY Teknik'e gitti

AMSTERDAM'da düşen THY'nin Boeing 737-800 tipi "Tekirdağ" uçağının son bir haftada iki ayrı arıza nedeniyle bakıma alındığı ortaya çıktı. Kazadan iki gün önce uçağın pist başından döndüğü öğrenildi.

26.02.2009Gündem
Hollandada ölen başkomiserin eşi de uçaktaydı

Hollanda'da ölen başkomiserin eşi de uçaktaydı

HOLLANDA Rotterdam Konsolosluğu'nda görevliyken 1 Şubat tarihinde evinde ölü bulunan Başkomiser Oğuz Kaba'nın eşi Dicle Kaba ve annesi Keklik Güler'in de Amsterdam'da düşen Tekirdağ uçağında olduğu öğrenildi.

25.02.2009Gündem
Bombardıman uçağı mahalleye çakıldı

Bombardıman uçağı mahalleye çakıldı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinin San Diego kentinde bir avcı bombardıman uçağı mahallenin ortasına çakıldı.

9.12.2008Dünya
Ispartadaki kazanın raporu ay sonunda açıklanacak

Isparta'daki kazanın raporu ay sonunda açıklanacak

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, Isparta'da düşen uçakla ilgili raporunun ay sonunda açıklanacağını bildirdi.Ahlatlıbel Telekom Evi'nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Arıduru, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

19.09.2008Gündem
Rusya’da düşen uçak sefere arızalı çıkmış

Rusya’da düşen uçak sefere arızalı çıkmış

RUSYA’da 14 eylül tarihinde düşerek aralarında bir Türk vatandaşının da bulunduğu 88 kişinin ölümüne yol açan Boeing-737 kazasında yolcu uçağının teknik bakımın ardından önemli bir arızayla sefere çıkarıldığı ortaya çıktı.

18.09.2008Dünya
Arızalanan uçak caddeye çakıldı

Arızalanan uçak caddeye çakıldı

Havada arıza yapan uçak caddenin ortasına çakıldı. Şans eseri büyük bir felaketten dönüldü.

20.08.2008Dünya
Malatya uçağında panik

Malatya uçağında panik

Türk Hava Yollarının (THY) İstanbul-Malatya seferini yapmak üzere havalanan yolcu uçağı, Ankara üzerinde kabin basıncının düşmesi nedeniyle İstanbul'a geri döndü.

13.01.2008Gündem
Boeing Türkiye, hastanelere ve okullara 45 milyon dolar verdi

Boeing Türkiye, hastanelere ve okullara 45 milyon dolar verdi

Amerikan uçak devi Boeing Türkiye Başkanı Greg Pepin, bulundukları ülkelerde yaptıkları ticari yatırımların yanı sıra sosyal hayata yönelik projelerde de yer aldıklarını söyledi.

14.12.2007Gündem
Atlasjet, düşen uçak tazminatına 25 bin dolarla başladı

Atlasjet, düşen uçak tazminatına 25 bin dolarla başladı

Atlasjet Havayolları, 29 Kasım gecesi İstanbul-Isparta seferini yaparken Süleyman Demirel Havaalanı’na iniş sırasında düşen uçakta hayatını kaybedenlerin yakınlarına 25 biner dolarlık ön ödeme yapacağını açıkladı.

14.12.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Bomba sesleri düğün evinden geliyor

ARKASI kesilmeyen top sesleri bebekleri korkutuyor, uykularından uyandırıyor, analar, babalar küçük çocuklarını “düğün var, bu sesler onun için” diye avutmaya çalışıyor.

31.07.2012

Numan Kurtulmuş olayı

REFAH Partisi zamanıydı.

12.07.2012

Tuhaf şeyler

Düşürülen.

Ya da düşen uçak.

12.07.2012

İyi yönetilen bir kriz atlattık...

Haber ilk duyulduğunda, söylentiler ve bilgiler farklıydı. Ben de “Bizim uçağın Suriye’nin içinde ne işi var? Oraya girersek vururlar” demiştim. Biraz rötarlı dahi olsa durum netleşti. Yine savaş çığlıkları atanlarımız çıktı, ancak Ankara bu defa ve belki de ilk defa çok soğukkanlı davrandı. Bundan sonrası artık bol laf, bol iddia. Artık tehlike geçti...

25.06.2012

17. ekonomide hayat çok ucuz

SAÇMA sapan cinayetler, abuk sabuk trafik kazaları ayrı.

27.05.2010

Erol Manisalı Deniz Fenerci olsaydı keşke...

Ergenekon enteresan da...

Deniz Feneri ne oldu?

13.04.2009

Niye aklıma deve geliyor...

NE zaman bir uçak görsem, aklıma deve geliyor.

Bir deve apronda, başına ne geleceğinden habersiz geviş getirip sağa-sola bakıyor. O sanıyor ki birazdan o kravatlı ve badem bıyıklı adam "Çuşaaaa..." diyecek, kendisi yere çökecek, kravatlı ve badem bıyıklı adam üzerine binecek...

25.02.2009

Aselsan ve Isparta kazası

ISPARTA yakınlarında düşen uçak her biri eşsiz değerdeki hayatları aldı.

2.12.2007