MENÜ

Dünya Tiyatro Günü

Dünya Tiyatro Günü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dünya Tiyatro Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dünya Tiyatro Günü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.410 Dünya Tiyatro Günü haberi bulunmuştur.

Dünya Tiyatro Günü Haberleri

Fotoğraflarla: Dünden bugüne AKM

Fotoğraflarla: Dünden bugüne AKM

Bugün Dünya Tiyatro Günü. BBC Türkçe, Türkiye'nin ilk opera binası Atatürk Kültür Merkezi'nin tarihini anlatan bir fotoğraf albümü hazırladı.

Hazırlayan: Selin Girit

27.03.2015Dünya
En iyiler belli oldu

En iyiler belli oldu

Tiyatro Eleştirmenleri Birliği, 2015 TEB Ödülleri’ni 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde açıkladı.

30.03.2015Keyif
Volkan Severcan 2015 Tiyatro Bildirisini okudu

Volkan Severcan '2015 Tiyatro Bildirisi'ni okudu

İZMİR'in Aliağa İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte; 27 Mart Dünya Tiyatro Günü için birbirinden ünlü oyuncuların sahne aldığı 'Abim Geldi' adlı komedi türündeki oyun sahneye konuldu. Keyifle izlenen oyunda, izleyiciler kahkahaya boğuldu.

30.03.2015Ege
Erhan Yazıcıoğlu istifanın eşiğinde

Erhan Yazıcıoğlu istifanın eşiğinde

Şehir Tiyatroları'nın genel sanat yönetmenliğini 7 Ağustos'ta Hilmi Zafer Şahin'den devralan Erhan Yazıcıoğlu, geçen hafta bir tür 'uyarı fişeği' yakarak ekibiyle beraber istifa sinyali verdi.

1.04.2015Keyif
27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününe özel konser

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'ne özel konser

Çiğdem Erken’in “Sahnelerden Aşk Şarkıları” adlı özel konseri ünlü isimleri bir araya getirdi. Gökçe Bahadır’dan Selçuk Yöntem’e Çağan Irmak’tan Songül Öden’e birçok ünlü isim 22 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Enka Oditoryumu’nda sahneye çıkıp şarkı söyleyecek.

21.03.2016Keyif
Ünlü isimler Sahnelerden Aşk Şarkıları etkinliğinde sahne aldı

Ünlü isimler 'Sahnelerden Aşk Şarkıları' etkinliğinde sahne aldı

ENKA Kültür Sanat tarafından 27 Mart Dünya Tiyatro Günü öncesinde “Sahnelerden Aşk Şarkıları” adlı etkinlik düzenlendi.Tiyatro müzisyeni Çiğdem Erken’in piyanosuna ünlü isimler söyledikleri şarkılarla eşlik etti.

23.03.2016Magazin
Bakan Ünal’a ‘memur sanatçı’ itirazı

Bakan Ünal’a ‘memur sanatçı’ itirazı

DEVLET Tiyatroları’nın (DT) altı eski genel müdürü ve Devlet Tiyatroları Sanatçıları Derneği (DETİS), sanat kurumları için yeni bir yapılanma hazırlığı içinde olduğunu ve sanatçıların memur olmasına karşı olduğunu belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a yazılı metinlerle tepki gösterdi.

24.03.2016Gündem
Tiyatrolar Günü’nde salonlar doldu

Tiyatrolar Günü’nde salonlar doldu

Karşıyaka Belediyesi, Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında üç ayrı sahnede beş farklı gösterinin sunulduğu etkinlik düzenledi.

28.03.2016Ege
Türkiye’nin kültür sanat kalesi: DTCF

Türkiye’nin kültür sanat kalesi: DTCF

İsim babası Mustafa Kemal’den duvarlarına imzasını atan mimar Bruno Taut’a, Muhsin Ertuğrul’dan diğer tüm efsane hocalarına kadar modern Türkiye’yi var eden pek çok ismin emeğinin geçtiği bir eğitim ekolü Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi. Kısaca DTCF... Mezunları, bugün ülkenin kültür sanat hayatına yön veren isimler. Bu isimlerden biri de tiyatro bölümü mezunu, yazar Murathan Mungan. Bu hafta başında yayımlanan 686 sayılı KHK ile beş öğretim görevlisini kaybederek fiilen kapanma noktasına gelen okulunu, savunulması gereken bir kültür sanat kalesi olarak tarif ediyor.

11.02.2017Gündem
‘Söz’ün bittiği yerdeyiz

‘Söz’ün bittiği yerdeyiz

‘Harikulade Bir Çiftin Badireli Ev Yaşamı’nda, sıradışı oyuncularla sıradan bir çiftin evine konuk oluyoruz. Güray Dinçol ve Sena Taşkapılıoğlu, seslerini konuşmak dışında her tür ifade biçimi için kullanarak, dekorla, ışık ve gölgeyle hareketli bir iletişim kurarak, dans, mimik ve komedi unsurlarının baskın olduğu bir gösteri sergiliyorlar.

24.03.2017Keyif

Yazar Sonuçları

“Dünya Tiyatro Günü”nde, 20 TL’lik bir “İnşaat Yazısı…”

1922 yangını sonrasında, yangın alanları üzerinde, 1925’te Rene ve Raymond kardeşlerin (Danger) hazırlamış olduğu kent plânına göre açılan ilk caddelerden biridir “Mimar (Ahmed) Kemalettin Caddesi.

26.03.2017