MENÜ

Dünya Tiyatro Günü

Dünya Tiyatro Günü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dünya Tiyatro Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dünya Tiyatro Günü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.410 Dünya Tiyatro Günü haberi bulunmuştur.

Dünya Tiyatro Günü Haberleri

İstanbul gün sayıyor

İstanbul gün sayıyor

2008 Olimpiyatlarını İstanbul'un kazanması için Moskova'da tanıtım çalışmalarını sürdüren Türk heyetini, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yarın kabul edecek. Komite toplantılarına ev sahipliği yapan Moskova'nın 2012 Olimpiyatlarına aday olacağı açıklandı.

10.07.2001Spor
Alternatif ‘Akademi’

Alternatif ‘Akademi’

Akademi İstanbul üniversiteyi kazanamayan gençlere alternatif eğitim olanağı sunuyor. Bölüm çeşitliliği ile öğrencilere kariyer seçme fırsatı veren okulun yeni projesi çağdaş bir üniversite kurmak. 2 yıl içinde açılacak olan üniversitenin hedefi dünya standartlarını yakalamak.

25.08.2001Gündem
Zeugma sessizliğe gömüldü

Zeugma sessizliğe gömüldü

Geçen yıl ulusal ve uluslararası arkeoloji çevrelerinin, sivil toplum kuruluşlarının gözbebeği olan Zeugma unutuldu. Sona eren kurtarma çalışmalarının ardından bazı eserler Gazinatep Müzesi'ne taşındı. Su altında kalmayan bölümde yeralan birbirinden değerli bir çok eser de günışığına çıkarılmayı bekliyor.

9.10.2001Gündem
Etkinliklerden etkinlik beğenin

Etkinliklerden etkinlik beğenin!

Müzikten tiyatroya, edebiyat matinelerinden sergilere ve sinemaya, sanatın her alanına uzanan bir etkinlik programı İş Sanat'ta sanatseverleri bekliyor. Al Di Meola, Maria del Mar Bonet, Cesaria Evora, Charlie Haden, Gonzalo Rubalcaba, Emir Kusturica, Aziza Mustafa Zadeh konuklardan bazıları.

19.10.2001Gündem
Bugün turizmin tapınağı

Bugün turizmin tapınağı

Moulin Rouge artık turistlere ilk günlerdeki atmosferinin soluk bir rüyasını satıyor. Düşünün, bir zamanlar bohem sanatçıların ya da bir gecelik çılgınlık yapmak isteyenlerin gittiği, özgürlüğün sembolü olan bu müzikhole girmek için bugün ‘‘uygun bir kılık’’ şart koşuluyor.

10.11.2001Gündem
Türk sinemasının serüveni

Türk sinemasının serüveni

Bugün 14 Kasım Türk sinemasının 87'nci doğum günü. Sinema meraklısı Fuat Uzkınay'ın, nasıl kullanılacağını Avusturyalı teknisyenlerden öğrendiği 'kamera' ile Ayastefanos'taki (Yeşilköy) Rus Abidesi'nin yıkılışını görüntülemesinin üzerinden tam 87 yıl geçti. Türk sinemasının, 14 Kasım 1914'ten, 2001 yılına uzanan serüvenini hatırlatmak istedik.

13.11.2001Gündem
Türk sineması 87 yaşında

Türk sineması 87 yaşında

Bugün 14 Kasım.Türk sinemasının 87'nci doğum günü. Fuat Uzkınay'ın, Ayastefanos'taki (Yeşilköy) Rus Abidesi'nin yıkılışını görüntülemesinin üzerinden tam 87 yıl geçti.

14.11.2001Gündem
AIDS gününde kimse kapılarını çalmadı

AIDS gününde kimse kapılarını çalmadı

AIDS günü nedeniyle, dünyada ve Türkiye`de çeşitli etkinlikler düzenlenerek insanlık, hastalığa karşı duyarlı olmaya davet edilirken, Şanlıurfa`nın Siverek İlçesi`ndeki AIDS`li Işıkgöz ailesi ilgisizlik ve parasızlıktan yakındı.

1.12.2001Gündem
Bu festival kadınlar için

Bu festival kadınlar için

Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanan 8 Mart'ta İstanbul'da bir festival düzenleniyor. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki Kadın Festivali'ne müzik, sinema, tiyatro ve politika dünyasının ünlüleri konuk olacak. Festival sabah saat 10:00'da başlayıp akşam 18:00'e kadar sürecek.

4.03.2002Kelebek
Kabilli kadınlar 8 Martı kutluyor

Kabilli kadınlar 8 Mart'ı kutluyor

Tüm dünya bugün 8 Mart Kadınlar Günü'nü kutluyor. Taliban sonrası bu ilk Kadınlar Günü'nde Kabil'de de kadınlar hummalı bir faaliyet içindeler.

7.03.2002Gündem
Soyadına bakmayın o pek uysal sayılmaz

Soyadına bakmayın o pek uysal sayılmaz

Emekliliği geldiğinde, tiyatro yöneticilerini karşısına alıp ‘‘Tamam ama siz kapıdan gönderirsiniz, ben bacadan girerim. Çünkü ben tiyatromdan ay-rıııl-maaam’’ diyen Suna Pekuysal, dediğini yaptı.

9.03.2002Kelebek
Uluslararası bildiriyi Girish Karnad hazırladı

Uluslararası bildiriyi Girish Karnad hazırladı

Bu yıl 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nün Uluslararası bildirisini Hintli yazar Girish Karnad hazırladı. Karnad, bildirisinde dünyada tiyatro üzerine yazılmış en eski yapıt olan ve yazılışı M.Ö. 3'ncü yüzyıla dayanan Natyasastra'ya da göndermeler yapıyor.

26.03.2002Gündem
Son model İngiliz rock’u İstanbul’da

Son model İngiliz rock’u İstanbul’da

Ünlü İngiliz grubu Muse İstanbul Promotions organizasyonuyla ve Carlsberg'in katkılarıyla 7 Nisan'da Venue Maslak'da bir konser vermek üzere İstanbul'a geliyor. Türkiye'ye ilk kez gelen Muse'un performansı son zamanların en ilgiye değer konseri olacak gibi görünüyor.

29.03.2002Gündem
Jamaika güneşi, Finlandiya buzulu

Jamaika güneşi, Finlandiya buzulu

Finlandiya'nın bugüne dek müzik dünyasına kazandırdığı en popüler gruplardan biri olan Bomfunk Mc's, hipnotize eden funky dans ritimlerini, jungle ve old skool rap ile süsledikleri muhteşem ve yenilikçi müzikleriyle dikkat çeken gruplardan biri.

26.04.2002Gündem
Noverrenin doğum günü

Noverre'nin doğum günü

Dünya Dans Günü, ilk kez UNESCO Uluslararası Tiyatro Enstitüsü'nün Dans Komitesi tarafından 1982'de başlatıldı. "29 Nisan" dansın Shakespeare'i olarak anılan, modern balenin kurucusu, Jean-Georges Noverre'nin doğum günü olması nedeniyle seçildi. Noverre, 1727 ile 1810 yılları arasında.

27.04.2002Gündem
Dünyada 1 Mayıs kutlamaları

Dünya'da 1 Mayıs kutlamaları

1 Mayıs işçi bayramı nedeniyle dünyanın çeşitli bölgelerinde kutlamalar yapıldı. Almanya ve Avusturalya'da gösteriler sırasında çatışma çıktı. Yunanistan'da İsrail, Fransa'da Le Pen protesto edildi. Hırvatistan, Ukrayna,İtalya, Endonezya, Singapur, Malezya, G.Kore, Kamboçya ve Hindistan'da binlerce gösterici çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve çeşitli talepleri için yürdü. Rusya'da 1 Mayıs iki merkezde kutlanırken Çin'de işçiler parklara koştu.

1.05.2002Gündem
Sırada tiyatro festivali var

Sırada tiyatro festivali var

Film Festivali'ni geride bırakan İstanbul, şimdi başka bir festivale hazırlanıyor. Geçen yıl ekonomik kriz nedeniyle yapılamayan 13. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, 18 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri arasında. İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın düzenlediği festival, tiyatro sanatının farklı renklerini sunacak sanatseverlere.

2.05.2002Gündem
Pozitif 13 yaşına basıyor

Pozitif 13 yaşına basıyor

İlk konserini 18 Mayıs 1989'da Fildişi Sahili'nden gelen Zoanet Come's Sebastien ile gerçekleştiren Pozitif 18 Mayıs'da 13. yaşına basıyor.

10.05.2002Gündem