MENÜ

Dünya Tiyatro Günü

Dünya Tiyatro Günü ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dünya Tiyatro Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dünya Tiyatro Günü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.381 Dünya Tiyatro Günü haberi bulunmuştur.

Dünya Tiyatro Günü Haberleri

Sahne güçlü kadınların

Sahne güçlü kadınların

Tiyatro sahnesinde ilham verici bir dünya kuran kadın oyunlarının aktrisleriyle bir araya geldik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasına girerken, gücünü kadınların hikâyelerinden alan bu dünyayı konuştuk.

1.03.2018Kitap Sanat
Türkiye’de kötülük  akıl almaz ölçüde sıradanlaştı

Türkiye’de kötülük akıl almaz ölçüde sıradanlaştı

İyi bir roman okumak, bildiğiniz ne varsa sorgulamanıza yol açar. Ev, aile, ülke, arkadaşlar, ölüm, yaşam, aşk... Memleketin en usta yazarlarından Ayfer Tunç’un yeni romanı ‘Âşıklar Delidir ya da Yazı Tura’ tam da bunu yapıyor. Tunç’la hem yeni kitabını konuştuk, hem hal ve gidişimizi...

ABDli yazar Ursula LeGuin hayatını kaybetti

ABD'li yazar Ursula LeGuin hayatını kaybetti

Karanlığın Sol Eli, Yer Deniz Üçlemesi, Mülksüzler'in de aralarında bulunduğu birçok kült romanın yazarı olan Ursula K. Le Guin, 88 yaşında vefat etti.

24.01.2018Keyif
Ursula K. Le Guin kimdir Ursula K. Le Guin kitapları ve en çok paylaşılan sözleri

Ursula K. Le Guin kimdir? Ursula K. Le Guin kitapları ve en çok paylaşılan sözleri

Ursula K. Le Guin, 88 yaşında hayatını yitirdi. 100'den fazla kısa öykü, yedi adet koleksiyon, 13 kitap ve 5 ciltlik çevirinin de yazarı olan Ursula K. Le Guin vefat haberi sosyal medyanın da en çok konuşulan konusu oldu. İşte Ursula K. Le Guin'in edebiyatla geçen hayatı ve kitapları!

24.01.2018Dünya
Ursula K. Le Guin hayatını kaybetti

Ursula K. Le Guin hayatını kaybetti

'Yer deniz üçlemesi', 'Mülksüzler' ve çok sayıda kült romanın yazarı, ünlü edebiyatçı Ursula K. Le Guin 88 yaşında hayatını kaybetti.

23.01.2018Kitap Sanat
İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatrolarından sürpriz oyun

İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'ndan sürpriz oyun

Tanınmış oyun yazarı, sanatçı Bilgesu Erenus’un “Yaftalı Tabut” adlı oyunu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nca repertuara alındı. Oyun, Türkiye'nin önemli sosyalist teorislenlerinden Doktor Hikmet Kıvılcımlı'nın yoldaşı Vatan Partisi kurucularından Fatma Nudiye Yalcı'nın hayatını anlatıyor.

13.01.2018Gündem
3 kuruşluk dava açmıştı Nedenini açıkladı

3 kuruşluk dava açmıştı! Nedenini açıkladı

Usta sanatçı Ayşen Gruda sağlık problemleri nedeniyle başrolünde yer aldığı ‘Kırkından Sonra’ oyununun kadrosundan ayrılmıştı. Oyunun yapımcısı, ünlü sanatçıya 3 kuruşluk dava açmıştı.

11.01.2018Magazin
Ah be Mahmut Hoca

Ah be Mahmut Hoca

Türk tiyatrosu ve sinemasının dev aktörü, İsmail Dümbüllü’nün kavuğunun sahibi büyük oyuncu Münir Özkul yaşama veda etti. Kel Mahmut, Yaşar Usta, Turşucu Kâzım ve canlandırdığı onlarca güzel karakterle milyonların kalplerinden silinmeyecek.

5.01.2018Gündem
Ümit Kantarcılar kimdir Kaç yaşındadır

Ümit Kantarcılar kimdir? Kaç yaşındadır?

Ümit Kantarcılar kimdir, kaç yaşındadır sorusu birçok kişi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan isimler arasında yer almaya başladı. Oynadığı diziler ve yaptığı program sunuculuğuyla akıllara kazınan Ümit Kantarcılar kimdir? Kaç yaşındadır?

3.01.2018Gündem
BM’den Trump’a Kudüs vetosu

BM’den Trump’a Kudüs vetosu

ABD’nin ‘Kudüs’ kararına karşı Türkiye ve Yemen öncülüğünde hazırlanan tasarı, BM Genel Kurulu’nda 128 lehte oyla kabul edildi. Bizzat Başkan Trump’ın tehditleri nedeniyle yükselen tansiyonun gölgesinde yapılan oylamada 35 üye çekimser kaldı, 9 ülke ise ret kararı verdi. BM Güvenlik Konseyi’nin 4 daimi üyesi de kararın arkasında durdu.

21.12.2017Dünya
Cem Davran kimdir kaç yaşındadır

Cem Davran kimdir kaç yaşındadır?

Cem Davran, kariyeri ve yer aldığı projelerle araştırılmaya devam ediyor. Kariyeri boyunca yer aldığı birçok dizi ve film projesinin yanı sıra Tiyatro oyunlarına da emek veren Cem Davran, Ruhsar dizisiyle hatıraları kazınmıştır. Peki, Cem Davran kimdir kaç yaşındadır? İşte, ünlü isim hakkında ve detaylı bilgiler

16.12.2017Televizyon
İşte üç sıra dışı eğitimci

İşte üç 'sıra dışı' eğitimci

İngiliz Varkey Vakfı, 2015’ten beri dünyanın en iyi öğretmenlerini ödüllendiriyor. Yaptıkları faaliyetlerle öğrencilerinin hayatlarında büyük değişimler yaratan dünyanın en iyi eğitimcilerinin sıra dışı hikayelerini derledik.

10.12.2017Eğitim
Engel görmeyin... Sadece engelleri kaldırın

Engel görmeyin... Sadece engelleri kaldırın

Türkiye’nin de imzaladığı Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi, her çocuğun eğitim, sağlık gibi haklarını yasayla güvence altına alıyor. Yine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yönetmeliğine göre engelli öğrencilerin kaynaştırma eğitimine katılarak yaşıtlarıyla aynı okullarda eğitim alma hakkı bulunuyor. Maalesef sıkça dile getirilen bu haklar lafta ve kâğıt üzerinde kalıyor. Dilara, Rüzgar, Özge, Raci’nin yaşadıkları da bunun en çarpıcı örneklerinden. Onların hikâyelerini dinledikçe en temel hakları olan eğitim için bile ne kadar olağanüstü bir çaba sarf etmeleri gerektiği daha net anlaşılıyor.

2.12.2017Gündem
Hükümetten Reza Zarrab tepkisi

Hükümetten Reza Zarrab tepkisi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki geldi. Bozdağ, Reza Zarrab'la ilgili ise, "Baskıyla iftiracı haline geldi" diye konuştu, dava için şunları söyledi: "Şu anda ABD New York’ta yargı eliyle bir tiyatro ortaya konuluyor. Bir dava düşünün yargılayan hakim FETÖ’nün organizasyonuna katılmış, 17-25 Aralık’ta FETÖ’nün görüşlerini savunmuş. Öte yandan tanık olarak bir tanesini dinliyor o da FETÖ’cü. Yargılayan FETÖ’nün organizasyonuna katılan hakim, raporunu hazırlayan FETÖ’cü, bilirkişiler FETÖ'nün finanse ettiği kurumlardan, tanıklar FETÖ’cü. Bu mahkemeden biz hangi adaleti bekliyoruz. Ben bir adalet beklemiyorum."

30.11.2017Gündem
Evliliği herkese şiddetle öneririm

Evliliği herkese şiddetle öneririm

Beyza Şekerci, geçtiğimiz günlerde kendini derin bir havuza bıraktı, ama amaç yüzmek ya da stres atmak değildi. Ünlü oyuncu sualtında verdiği pozlarla “Dikkat! Balıklar boğuluyor” dedi. Birçok ünlünün katıldığı bu etkileyici projeyle denizlerdeki kirlenmeye dikkat çeken Şekerci ile buluştuk, hem projeyi hem de “mutlu evliliğin sırları”nı konuştuk.

28.11.2017Magazin
‘Bizim evin kızı’ seksi olamaz mı

‘Bizim evin kızı’ seksi olamaz mı?

Dönüşü muhteşem oldu: Demet Evgar üç film, bir televizyon dizisiyle karşımızda. Halihazırda devam eden tiyatro oyunu da cabası. 1 Aralık’ta vizyona girecek ‘Aile Arasında’ filmi vesilesiyle buluştuk: “Benim bir paketin içine sığamayacak ruhum var.”

25.11.2017Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Rusya’nın ‘Mülkiye Mektebi’

Büyük devletlerin kadrolarının nerelerden yetiştiği ve yetişmesi gerektiği anlaşılıyor. Türkiye’de Tanzimat’ın padişahı ve devlet adamları bunu Mülkiye’yi kurmakla geçekleştirmişlerdi. Stalin de bu ihtiyacı hissetmiş ki İkinci Dünya Savaşı’nın ortasında MGIMO’yu kurmuştu. MGIMO (Moskova Uluslararası İlişkiler Devlet Enstitüsü-State Institute of International Relations) 1943’ten beri Rusya’yı ve Sovyetler Birliği’nin diğer ülkelerini idare edecek insanları yetiştirdi.

24.02.2018

Seçim ittifakı ne anlama geliyor

SEÇİM ittifakının, MHP’nin baraj sorunu için gündeme getirildiği iddia ediliyor.

22.02.2018

Erdoğan’ın musafaha ve Osmanlı tokadı doktrini

GEÇEN haftanın en önemli hadiselerinden biri, Türkiye’nin ilişkilerinin büyük bir belirsizlik içinde seyretmekte olduğu Batı dünyasının iki önemli ülkesiyle sürpriz bir normalleşmeye girmesi oldu.

20.02.2018

Çaresiz bir derde düştüm!

Tony Gatlif imzalı ‘Aman Doktor’, delişmen bir kızın Midilli, İstanbul ve Yunanistan hattında geçen yolculuğunun öyküsü. Bu yolculuğa eşlik eden en önemli unsur ise Ege’nin ortak mirası olan şarkılar ve ‘Rebetiko ruhu’...

19.01.2018

Hiçbir şey, saklayınca görünmez olmuyor

BEYOĞLU Kaymakamlığı bir tebligatla yasaklamasaydı, geçtiğimiz Cumartesi Pera Müzesi’nde LGBTİ temalı bir kısa film gösterimi yapılıyor olacaktı.

1.12.2017

Bir martıyız biz!

Bu hafta biraz da ben hava atayım dedim.

22.11.2017