MENÜ

Dünya Emoji Günü

Dünya Emoji Günü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dünya Emoji Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22 Dünya Emoji Günü haberi bulunmuştur.

Dünya Emoji Günü Haberleri

Dünya Emoji Gününe özel ‘Tambuji’ler

Dünya Emoji Gününe özel ‘Tambuji’ler

Türk Telekom’un geliştirdiği dijital klavye TAMBU, tüketicilerle buluştuğu 2017 yılından bu yana Türk kullanıcıların en çok tercih ettiği dijital klavye olmayı sürdürüyor. Hazırladığı Türk usulü emojileri ‘tambuji’ ismiyle kullanıcıların beğenisine sunan TAMBU, son olarak Dünya Emoji Gününe özel olarak hazırladığı 5 yeni tambujiyi daha platforma ekledi.

17.07.2019Teknoloji
Dünya Emoji Günü: İşte telefonlara gelen en yeni emojiler

Dünya Emoji Günü: İşte telefonlara gelen en yeni emojiler

Apple, aralarında tekerlekli sandalye kullananların, elinde bastonla yürüyen görme engellilerin ve işaret dili kullanan işitme engellilerin de bulunduğu bir dizi yeni emojiyi kullanıma açıyor.

17.07.2019Teknoloji
Dünya Emoji Günü geldi, Appledan yepyeni emojiler var

Dünya Emoji Günü geldi, Apple'dan yepyeni emojiler var!

Apple emoji güncellemesi ile tüm kullanıcılara tam 157 adet emoji sunacak. Bunlardan bir tanesi de uzun zamandır beklenen nazar boncuğu emojisi olacak! İşte yeni gelen emojiler...

18.07.2018Teknoloji
En çok gülmekten gözleri yaşaran kullanılıyor

En çok gülmekten gözleri yaşaran kullanılıyor

JAPONYA’da 1990’lı yılların sonunda mesajlaşmada kullanılan semboller olarak ortaya çıkan emojiler, duyguların daha iyi ifade edilmesi için sohbetlerin vazgeçilmezi oldu.

17.07.2018Dünya
Dünya Emoji Günü’nde GoDaddy’den kısa emoji tarihi

Dünya Emoji Günü’nde GoDaddy’den kısa emoji tarihi

GoDaddy, Dünya Emoji Günü’nü kutlarken bir siteye yönlendirilmek için insanların adres çubuğuna emoji girmesinin yeterli olabileceğini hatırlattı. GoDaddy, arka planda tüm alan adlarının “ASCII text” olduğunu ve tarayıcıların “punycode” stratejisi ile emojileri yazıya dönüştürebildiğini açıkladı.

17.07.2018Teknoloji
Nice  yıllara emoloji

Nice yıllara emoloji

Bu haftanın takviminde Dünya Emoji Günü var. Yeni çağın alfabesini gönül rahatlığıyla kutlamanız için emojiler hakkında işinize yarayabilecek 10 küçük bilgi notu verebiliriz.( Mehmet İren)

14.07.2018Hürriyet Pazar
Müşteri memnuniyeti  için ‘vazgeçilmez  değişim’

Müşteri memnuniyeti için ‘vazgeçilmez değişim’

Sektörlerin iş yapış şekillerini ve piyasadaki oyuncuları dijitalleşmenin değiştirdiğine dikkat çeken Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak isteyen kurumlar için finansal servis tasarımında dijitalin sağladığı deneyim ve kişiselleştirme olanaklarından faydalanmanın vazgeçilmez olduğunu söyledi.

9.08.2017Ekonomi
İşte Appleın yeni emojileri

İşte Apple'ın yeni emojileri

Dünya Emoji Günü'nü kutlayan Apple, iPhone'unuz için bu yeni simgeleri ortaya çıkardı!

19.07.2017Teknoloji
Twitter, Türklerin en çok istediği emojileri sıraladı

Twitter, Türklerin en çok istediği emojileri sıraladı

Twitter, #WorldEmojiDay (DünyaEmojiGünü) dolayısıyla kullanıcıların attığı tweetlerden yola çıkarak en çok talep edilen emojileri derledi.Türklerin en çok istediği emojilerin başında nazar boncuğu gelirken ikinci sırada Mustafa Kemal Atatürk yer aldı.

17.07.2017Teknoloji
Instagram kullanıcılarını sevindirecek özellik

Instagram kullanıcılarını sevindirecek özellik!

Popüler sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarına yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Instagram kullanıcılarına 4 yeni özellik daha getirecek.

1.05.2018Teknoloji
Twitter hashtag’in 10uncu yılını kutluyor

Twitter hashtag’in 10'uncu yılını kutluyor

Bundan tam 10 yıl önce bugün doğan hashtag, günlük konuşmalarımızın bir parçası haline gelmekle kalmadı, aynı zamanda online iletişimin tabiatını da değiştiren çok güçlü bir araç olmayı başardı. Twitter ise 10. yılın şerefine hashtag tarihine ilişkin birbirinden ilginç veriler paylaştı.

23.08.2017Teknoloji
Magazin Konseyinde bu hafta: Çocuk yapmak ya da yapmamak işte bütün mesele bu

Magazin Konseyi'nde bu hafta: Çocuk yapmak ya da yapmamak işte bütün mesele bu

Neslihan Atagül, “Çocuk yapmak istemeyen arkadaşlarıma inat anne olacağım” dedi. Bir yanda bu ülkeye ya da dünyaya çocuk doğurulmaz diyenler, diğer yanda ise çocuk yapmak istediklerini bildiklerimiz (Neslihan Atagül, Beren Saat gibi). Konsey çocuk meselesine ve bu açıklamalara nasıl bakıyor? Çocuk yapmayı ya da evlat edinmeyi düşünen var mı?

1.05.2016Magazin
Dünya Kadınlar Günü Yaklaşırken

Dünya Kadınlar Günü Yaklaşırken!

Orkid, #KızGibi kampanyasının son videosunda emojilerin, genç kızların her gün karşılaştığı sınırlandırmaları nasıl güçlendirdiğini vurguluyor!

3.03.2016İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Gamze Özçelik olayında bu kepazeliğin cezası 8 yıldı

MUSTAFA Ceceli ve avukatları acaba yaptıkları işin ne anlama geldiğinin bilincinde mi...

17.07.2018

Dünya Gülümseme Günü: Siz Günde Kaç Kere Gülümsüyorsunuz?

Sıradan bir gününüzü düşünün… Bir gün içinde ne kadar sayılarla iç içeyiz değil mi? Hayatımızın her alanında sayı var; gün sayıyoruz, adım sayıyoruz, para, saat, kalori… Her şeyi bu kadar kontrol etmeye çalışıp sayıyoruz ama acaba hiç bir günde kaç kere gülümsediğinizi saydınız mı?

2.10.2019

Ey... Bu dünyanın maymunları bakın yanıma kimi gömüyorlar

CHARLES Darwin 10 Nisan 1882 günü Londra’ya 25 kilometre mesafedeki köyünde öldü.

22.03.2018

Sevdiği kadını veya erkeği kaptıranın yeni dünyası budur

FRANSIZ aşırı sağının lideri ve muhtemelen gelecekte Fransa’nın Trump’ı veya Putin’i olacak olan Marine Le Pen, Amerikan seçimini şöyle yorumladı:

15.11.2016