MENÜ

Dua

Dua ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dua haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 28.666 Dua haberi bulunmuştur.

Dua, bir İlah ya da ruhani varlıkla ilişkiyi etkinleştirmeyi amaçlayan çağırma veya eylemdir. Dua, bireysel ya da toplumsal olarak; özel ya da kamusal bir yerde edilebilir. Sadece sözlerden oluşabileceği gibi şarkı şeklinde de olabilir. Ayrıca çeşitli bedensel hareketler de içerebilir. Duanın yakarış, şükran veya ibadet/övgü olarak farklı formları vardır.

Devamı..

Dua Haberleri

Mevlit Kandili Almanya’da da kutlandı

Mevlit Kandili Almanya’da da kutlandı

Almanya’nın Köln kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Merkez Camisini dolduran Müslümanlar Mevlit Kandili’ni kutladı.

20.11.2018Avrupa
100 yıl geciken mektuplar

100 yıl geciken mektuplar

Osmanlı İmparatorluğu, Balkan Savaşları’ndan Kurtuluş Savaşı’na kadar yaklaşık 300 bin esir verdi. Hem Osmanlı İmparatorluğu’nun verdiği esirler hem de imparatorluğa esir düşen yabancıların aileleriyle haberleşme hakkını sağlamak, o zamanın Hilal-i Ahmer’inin, yani bugünkü Kızılay’ın göreviydi. Ancak her mektup sahibine ulaşamadı. Kızılay’ın elinde çeşitli sebeplerle gidememiş 30 bin esir mektubu bulunuyor. Kurum, bugünlerde bu mektupları 100 yıl sonra varislerine ulaştırmak için çalışıyor. 150’nci yaşını kutlayan Türk Kızılayı’nın arşivlerine girdik, esir mektuplarıyla birlikte 300 binin üzerinde esir kartını inceledik.

20.11.2018Gündem
Mevlid Kandilinde yapılabilecek ibadetler nelerdir İşte en güzel, kısa ve anlamlı kandil mesajları ve duaları

Mevlid Kandili'nde yapılabilecek ibadetler nelerdir? İşte en güzel, kısa ve anlamlı kandil mesajları ve duaları

Mevlid Kandili her sene olduğu gibi bu yılda dualar ve ibadetlerle camileri süsleyecek. Tüm İslam camiası tarafından büyük önem taşıyan Mevlid Kandili'nde milyonlarca Müslüman camilere dolup taşacak ve birbirlerini Mevlid Kandili mesajlarıyla hatırlayacak. Siz de dostlarınızı ve sevdiklerinizi Mevlid Kandili mesajlarıyla hatırlayabilir, onlara bu özel günü anlamlı kılabilirsiniz. İşte en güzel, kısa ve anlam dolu kandil mesajları.

19.11.2018Gündem
Mevlid Kandili ibadetleri ve duaları nelerdir İşte kandil gecesinde sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel kandil mesajları

Mevlid Kandili ibadetleri ve duaları nelerdir? İşte kandil gecesinde sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel kandil mesajları

Mevlid Kandili bu gece dualar ve ibadetlerle idrak edilecek. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in yeryüzüne gelişinin yıldönümü olarak bilinen Mevlid Kandili'nde milyonlarca Müslüman vatandaş bu gece ellerini semaya açıp Allah'a bol bol dua edecek. Yakınlarını ve sevdiklerini de unutmak istemeyen vatandaşlar, internet üzerinden en güzel Mevlid Kandili mesajları araştırıyor. İşte sizler için hazırladığımız güzel, anlamlı ve kısa kandil mesajları.

19.11.2018Gündem
Mevlid Kandili mesajlarında kısa, güzel ve anlamlı seçenekler... Kandil mesajları 2018

Mevlid Kandili mesajlarında kısa, güzel ve anlamlı seçenekler... Kandil mesajları 2018

Mevlid Kandili mesajları, kandil gecesinin gelmesiyle birlikte milyonlarca vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Müslüman alemi tarafından oldukça önemli olan bu özel gün de vatandaşlar birbirlerini, dostlarını ve ailelerini Mevlid Kandili mesajları aracılığıyla hatırlayacak ve onlara bu özel günü anlamlı kılacak. İşte, sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel, kısa ve anlamlı kandil mesajları.

19.11.2018Gündem
Mevlid Kandili duaları nelerdir İşte Mevlid Kandilinde okunacak dualar

Mevlid Kandili duaları nelerdir? İşte Mevlid Kandili'nde okunacak dualar

Mevlid Kandili'nde okunacak dualar, 19 Kasım Pazartesi gecesi idrak edilecek olan kandil gecesi öncesinde araştırılmaya başlandı. Ellerin semaya yükseleceği bu gecede, günahlara af dilenirken, dilekler ise dualarla vuku bulacak. Peki, Mevlid Kandili'nde nasıl dua edilmeli? İşte, Mevlid Kandili duaları ve bu günde nasıl dua edilmesi gerektiğine dair bazı bilgiler

19.11.2018Gündem
Mevlid Kandilinde neler yapılır Yapılması gereken ibadetler

Mevlid Kandilinde neler yapılır? Yapılması gereken ibadetler

Mevlid Kandili'nde neler yapılmalı ve nasıl ibadet edilmeli sorusu, bu gece yapılacak olan ibadetler öncesi internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. Peygamber Efendimiz'in doğum günü hürmetine ibadetlerini eda edecek olan Müslümanlar, günahları için af, dertleri için Yaradandan deva isteyecek. Peki, Mevlid Kandilinde yapılması gereken ibadetler neler olacak? İşte, 14. yy'da yaşayan önemli bir İslam alemi olan İmam Suyuti'den bazı bilgiler

19.11.2018Gündem
Allah’ım bana bu acıyı yaşatma

Allah’ım bana bu acıyı yaşatma!

Ünlü oyuncu Başak Sayan'ın "Tam 17 sene her anımda yanımdaydı benim. Bütün zor ve iyi zamanlarımda" dediği köpeği Max, dün akşam öldü. Çok sevdiği köpeğini bu sabah toprağa veren Sayan, sosyal medya hesabından duygusal bir yazı kaleme aldı.

19.11.2018Magazin
Maicon: Eşimle ilgili haberler maalesef doğru

Maicon: 'Eşimle ilgili haberler maalesef doğru'

Geçen sezon Galatasaray'ın vazgeçilmez ismi olan Maicon, bu sezon eski günlerini aratırken, bunun nedeninin eşi Ursula Roque ile ayrılığı olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili Maicon'dan açıklama geldi. Brezilyalı oyuncu olayı doğruladı.

19.11.2018Spor Arena
Boşanma sonrası frenleri boşalan erkek sendromu

Boşanma sonrası frenleri boşalan erkek sendromu

Mustafa Sandal önce Ceren Hindistan sonra Irmak Ünal derken, en son Londra’da Serel Yereli ile buluşarak gündeme geldi. Neler oluyor Mustafa’ya, boşanmak yaramadı mı? Eski çapkınlık günlerini mi özledi?

19.11.2018Magazin
Mehmet Ali Erbilin doktorundan açıklama

Mehmet Ali Erbil'in doktorundan açıklama

Mehmet Ali Erbil yoğun bakımda yeniden solunum cihazına bağlandı. Ünlü şovmenin kız kardeşi “Abiminki hayatımda rastlamadığım bir yaralanma” dedi, doktoru Jan Klod Kayuka ise “Durumu ciddiyetini koruyor. Solunum cihazına bağlı. Yoğun bakımdan çıkış süresinin uzaması bizi üzüyor” açıklamasını yaptı.

19.11.2018Magazin
Ünlü oyuncu yıkıldı: Kucağımda hayata gözlerini yumdu

Ünlü oyuncu yıkıldı: Kucağımda hayata gözlerini yumdu

Geçen ay 17 yıllık köpeği Max için hayranlarından dua isteyen Başak Sayan'a acı haber...Ünlü oyuncu Sayan, "Tam 17 sene her anımda yanımdaydı benim. Bütün zor ve iyi zamanlarımda." dediği köpeği Max hayatını kaybetti.

18.11.2018Magazin
Mevlid Kandili bu yıl ne zaman hangi gün idrak edilecek İşte 2018 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili bu yıl ne zaman hangi gün idrak edilecek? İşte 2018 Mevlid Kandili tarihi

Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin sene-i devriyesinin bu yıl hangi tarihe denk geleceği, milyonlarca Müslüman'ın merak ettiği konu olmaya devam ediyor. Bu kutlu gün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Mevlid-i Nebi haftası olarak çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

18.11.2018Gündem
Mevlid Kandili mesajları için araştırmalar devam ediyor... İşte en güzel kandil mesajları

Mevlid Kandili mesajları için araştırmalar devam ediyor... İşte en güzel kandil mesajları

Rahmet elçisi Hz. Peygamberimizin dünya’ya teşriflerini ifade eden Mevlid Kandili, Efendimizin bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp, hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir. Bu anlamlı günün en güzel geleneklerinden biri ise kandil mesajları paylaşmak. İşte, en güzel Mevlid Kandili mesajları

18.11.2018Gündem
Mevlid Kandili akşamı nasıl ibadet edilir Mevlid Kandilinde yapılacaklar

Mevlid Kandili akşamı nasıl ibadet edilir? Mevlid Kandilinde yapılacaklar

Mevlid Kandilinde yapılması gereken ibadetler, gün içerisinde araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Milyonlarca kişi camilerde cemaatle birlikte ya da evlerinde eda edeceği namaz kapsamında yapılacak ibadetler konusunda araştırmasına devam ediyor. Peki, Mevlid Kandilinde nasıl ibadet edilir? İşte, kandilde yapılacaklar ve bazı bilgiler

18.11.2018Gündem
Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır Mevlid Kandili ne zaman kaç rekattır

Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır? Mevlid Kandili ne zaman kaç rekattır?

Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır sorusunun yanıtı yüz binlerce vatandaşın bu mübarek gecede merak ettiği konular arasında yer almaya başladı. Mevlid Kandili'nde milyonlarca Müslüman ellerini Allah'a açıp namazlarını kılıp, ibadetlerini yapmak istiyorlar. Peki, Mevlid Kandili namazı nasıl kılınır? Mevlid Kandili ne zaman kaç rekattır?

18.11.2018Gündem
Naim Süleymanoğlu vefatının birinci yıl dönümünde anıldı

Naim Süleymanoğlu vefatının birinci yıl dönümünde anıldı

Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu efsane sporcu merhum Naim Süleymanoğlu, vefatının 1’inci yılında kabri başında anıldı.

18.11.2018Diğer
Erdoğandan o ziyarete ilişkin açıklama: Siyasi malzeme yapılmasın

Erdoğan'dan o ziyarete ilişkin açıklama: Siyasi malzeme yapılmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlid-i Nebi Haftası açılışında konuştu. Erdoğan "Diyanet İşleri Başkanlığımızı siyasi tartışmaların malzemesi yapma girişimlerini tasvip etmediğimi belirtmek istiyorum." dedi.

17.11.2018Gündem
Bakan Soylu net konuştu: Kandildekilerin leşlerini milletimizin önüne sermek bizim boynumuzun borcudur

Bakan Soylu net konuştu: "Kandil'dekilerin leşlerini milletimizin önüne sermek bizim boynumuzun borcudur" 

Sakarya’da 81 ilin AFAD müdürünün katıldığı toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Kandil'dekilerin leşlerini milletimizin önüne sermek bizim boynumuzun borcudur" dedi. Süleyman Soylu, şehit kaymakam Safitürk’ün mezarı başında dua etti. Ayrıca Bakan Soylu, Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki lastik fabrikasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden DİSK'e bağlı Lastik-İş'in Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın ailesini ziyaret etti.

17.11.2018Gündem
Kaşıkçı için Endonezyada gıyabi cenaze namazı

Kaşıkçı için Endonezya'da gıyabi cenaze namazı

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı için Endonezya'nın başkenti Cakarta'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

16.11.2018Dünya
8 silah arkadaşı şehit olan Uzman Çavuş o anları anlattı

8 silah arkadaşı şehit olan Uzman Çavuş o anları anlattı 

Batman’da 4 Ekim tarihinde PKK'lı teröristlerin yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırıda 8 silah arkadaşı şehit olan kendisi ise ağır yaralanan Trabzonlu Uzman Çavuş Muhammed Salih Akyüz GATA'daki tedavisinin ardından baba ocağına döndü. Akyüz, şehitliğin kendisine nasip olmadığı için üzgün olduğunu da ifade ederek "Şehit olan arkadaşımın sürekli bir şekilde ‘La ilahe illallah’ kelimesini telaffuz ettiğini öğrendiğimde ben rahatladım" dedi.

16.11.2018Gündem
Cuma namazı nasıl kılınır Cuma namazı kaç rekat

Cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat?

Türkiye’nin dört bir yanındaki Müslümanlar, bugün cuma namazı ibadetlerini yerine getirmek için ikamet ettikleri bölgedeki camilere gidecek. Kimileri ise cuma namazını ilk kez kılacak. Peki, cuma namazı nasıl kılınır? Cuma namazı kaç rekat?

16.11.2018Gündem
Abdest nasıl alınır Abdest hangi durumlarda bozulur

Abdest nasıl alınır? Abdest hangi durumlarda bozulur?

Abdest nasıl alınır sorusu, kılacakları namaz öncesi dini gereklilikleri yerine getirmek isteyen Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Abdest nasıl alınır sorusunun cevabına, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı dini bilgiler doğrultusunda erişilebiliyor. Peki, abdest nasıl alınır? İşte, Müslüman alemini yakından ilgilendiren o bilgiler

16.11.2018Gündem
Cuma namazı saat kaçta kılınacak 16 Kasım tarihinin Cuma saati bilgileri

Cuma namazı saat kaçta kılınacak? 16 Kasım tarihinin Cuma saati bilgileri

Cuma namazı saat kaçta sorusu, Müslüman alemi tarafından öğle saatlerinde cemaatle birlikte idrak edilecek olan namaz öncesi internet üzerinden araştırılıyor. Her il ve ilçe merkezinde farklı dakikalarda okunan ezan dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden araştırılan Cuma saati, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirde yaşayan kişiler başta olmak üzere birçok vatandaşın gündeminde yer alıyor. İşte, 16 Kasım tarihinde Cuma namazı saat kaçta sorusunun cevabı

16.11.2018Gündem
Cuma mesajları paylaşımlarda yer bulacak..En güzel Cuma mesajları

Cuma mesajları paylaşımlarda yer bulacak..En güzel Cuma mesajları

Cuma mesajları, öğle saatlerinde kılınacak olan namaz öncesi Müslüman aleminin gönderilerini süslüyor. Binlerce kişinin sabah saatleri itibariyle gerçekleştireceği gönderiler, en güzel Cuma mesajları seçenekleri ile kolayca gerçekleşiyor. İşte, yakınlarınıza gönderebileceğiniz birbirinden güzel Cuma mesajları seçenekleri

15.11.2018Gündem
2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek

2019 Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek?

Peygamberimizin doğumunun sene- i devriyesinin heyecanı artık bütün dünyayı kaplamaya başladı. İnsanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarmak üzere Rabb'imizin gönderdiği yüce Peygamberimizin doğumu, bu yıl da tüm Müslüman alemi tarafından heyecanla bekleniyor. Hicri Takvim'e göre 12 Rebiülevvel tarihinde idrak edilen bu önemli güne artık sayılı günler kaldı. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

15.11.2018Gündem
Cezalar için ağır konuştu G.Saray dua etsin ki...

Cezalar için ağır konuştu! 'G.Saray dua etsin ki...'

Eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar'dan flaş Galatasaray sözleri geldi.

13.11.2018Futbol
Sırbistanda Koray Şener için saygı duruşu

Sırbistan'da Koray Şener için saygı duruşu

Fenerbahçe ile 2011 yılında ‘kardeş kulüp’ olan Sırbistan’ın Novi Pazar takımı, sarı lacivertli camiayla olan derin bağını bir kez daha gösterdi...

12.11.2018Basketbol

Yazar Sonuçları

İslam âlemi hacda bu zatın arkasında mı saf tutacak

MEĞER ben Macaristan’ın Pecs şehri sokaklarında volta atarken vicdanlı insanları çileden çıkartacak bir olay patlamış...

21.11.2018

İnsan kendi değerini, ancak çalışarak koruyabilir

Günaydın güzel bir güne merhaba diyoruz. Ay kova burcunda ilerliyor. Bugün kendinizi baskı altında, sınırlandırılmış veya bazı duygulara hapsolmuş gibi hissediyor olabilirsiniz. Mars gezegenin son derecelerde ay ile yakın temas halinde olması sizleri biraz içsel anlamda huzursuz ve tedirgin ediyor olabilir.

15.11.2018