MENÜ

Dsp

Dsp ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dsp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dsp haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 20.448 Dsp haberi bulunmuştur.

Dsp Haberleri

Saralınki hayal ürünü

'Saral'ınki hayal ürünü'

DSP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Sami Türk, eski Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral’ın TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’ndaki “Ecevit, Fetullah Gülen’i cumhurbaşkanı yapacaktı” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

12.11.2016Gündem
Çiğdem Mercan, DSP İstanbul İl Başkanlığına yeniden seçildi

Çiğdem Mercan, DSP İstanbul İl Başkanlığına yeniden seçildi

Demokratik Sol Parti (DSP) İstanbul İl Başkanlığına, mevcut başkan Çiğdem Mercan, yeniden seçildi.

6.11.2016Gündem
Karaoğlan nirede ha evlatlar

Karaoğlan nirede ha evlatlar?

Sivas Yıldızeli’nde bastonuna dayanan yaşlı bir kadın CHP’nin otobüsüne yaklaşarak, Bülent Ecevit’e yakıştırdığı isimle, ‘Karaoğlan’ı sordu. Sene 1973’tü. O gün bugün siyasi literatürümüzde, güçlü çağrışımlarıyla bir Karaoğlan var. Yeni bir biyografi, tam on yıl evvel 5 Kasım’da kaybettiğimiz siyasi lideri, zaferleri ve yenilgileriyle tartışmaya açıyor. Ayrıca küllenmekte olan bir konuyu da hatırlatıyor: Ecevit’in 2 milyar dolarlık mirası ne oldu?

5.11.2016Gündem
Bülent Ecevit anıldı

Bülent Ecevit anıldı

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, vefatının 10'uncu yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

5.11.2016Gündem
100 bin muhasebeci başkanını seçiyor

100 bin muhasebeci başkanını seçiyor

Türkiye'nin en önemli meslek örgütlerinden Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinde (TÜRMOB) seçim heyecanı yaşanıyor.

15.10.2016Ekonomi
Apple iOS 10 ile öyle bir rekor kırdı ki...

Apple iOS 10 ile öyle bir rekor kırdı ki...

Apple'ın son mobil işletim sistemi iOS 10, diğer tüm iOS sürümlerinin yapamadığını yaptı.

13.10.2016Teknoloji
Türker, TÜRMOB Başkanlığına aday

Türker, TÜRMOB Başkanlığına aday

Ekonomiden sorumlu eski Devlet Bakanı ve eski DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye Serbest Muhasebeciler, Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) genel başkanlığına aday oldu.

1.10.2016Ekonomi
14 yıl önce soruları çaldılar diye uyarmış

14 yıl önce 'soruları çaldılar' diye uyarmış

DSP 21’nci dönem Edirne milletvekili Ali Ahmet Ertürk’ün, FETÖ/PDY ele başısı Fethullah Gülen ve üniversite sınavlarına ilişkin endişeleri 5 Haziran 2002 tarihinde verdiği ’Tarihe not düşmek’ amacıyla yazılı soru önergesiyle Meclis gündemine getirdiği ortaya çıktı. Dönemin Başbakanı Bülent Ecevit tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istediği önergede ‘Fethullahçı örgütlerin’ ifadesini kullanan DSP’li Ertürk, "ÖSS, TUS, yurt dışına burslu kamu personeli gönderilmesine ilişkin sonuçları üzerinde yandaşları lehine etkili oldukları doğru mudur?" diye sordu.

9.08.2016Gündem
İhmal mi kusur mu herkes hesap versin

İhmal mi kusur mu herkes hesap versin

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, hükümette darbe girişimine ilk uyananlardan. Tankların İstanbul’da köprülerde boy gösterdiği saatlerde ‘Bu bir Fetullahçı kalkışmadır’ diye tweet atıp Meclis’in yolunu tutuyor. Kâbus geceden 2 hafta sonra Meclis’te buluştuk. Boynukara 2015’te milletvekili olarak siyasete girdi ancak uzun süre AK Parti’nin kilit bürokratı olarak Adalet Bakanlığı’nda görev yaptı. 2009–2015 yılları arasında 2010 anayasa referandumu, Ergenekon-Balyoz davaları ve HSYK krizlerine tanıklık etti. MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la çözüm sürecini yürüten ekipteydi.

31.07.2016Gündem
Eski vekil intihar etti

Eski vekil intihar etti

Eski Afyon Milletvekili Kubilay Uygun'un bir otelde intihar ettiği öğrenildi. Uygun bugün toprağa verilecek.

24.07.2016Gündem
Saraydan çıktı, taksiye bindi ve... Kayboldu

Saraydan çıktı, taksiye bindi ve... Kayboldu!

Devlet Bakanı Cavit Çağlar, adeta koşar adım Başbakan Demirel’e giderek şunları söyledi: “Beyefendi, Sayın Elçibey’i bulamıyoruz. Kendi maiyeti de nerede olduğunu bilmiyor. Malumunuz, zirve başlamak üzere. Elçibey’siz bu iş olur mu? Efendim, ne emredersiniz?”

19.06.2016Gündem
Kalbim Yangın Yeri 6. bölüm fragmanı yayınlandı mı

Kalbim Yangın Yeri 6. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

FOX TV'nin yeni dizisi Kalbim Yangın Yeri 5. bölümüyle herkesi şoke etti. Cumartesi akşamlarının sevilen dizisi Kalbim Yangın Yeri'nin 6. bölüm fragmanı yayınlandı mı? 5. bölümünde Volkan'ın peşinden dağ evine giden Sevda öğrendikleri karşısında ne yapacaktır? Kalbim Yangın Yeri yeni bölüm bilgileri ve son bölüm detaylarıyla sizlerle.

31.05.2016Kelebek
Canlı yayında kavga: MHPliler birbirine girdi

Canlı yayında kavga: MHP'liler birbirine girdi

MHP kurultayının konuşulduğu canlı yayında, Yılma Durak ve Cemal Enginyurt arasında sert bir tartışma yaşandı. Yılma Durak yayını terk etti.

13.05.2016Gündem
AK Parti HDPyi kongreye davet etmeyecek

AK Parti HDP'yi kongreye davet etmeyecek

AK Parti'de 22 Mayıs'ta yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongre'nin hazırlıklarını sürdüren üst kurul, kongre konseptini "Kutlu yürüyüşe devam" olarak belirledi. AK Parti yönetimi, "7 Haziran ve 1 Kasım seçim süreçleri ile terörle mücadele konusunda ortaya koyduğu tavır nedeniyle" HDP'yi kongreye davet etmeyecek.

10.05.2016Gündem
Anayasa Mahkemesinden iki parti hakkında suç duyurusu

Anayasa Mahkemesi'nden iki parti hakkında suç duyurusu

DSP'nin 2008, Hak ve Özgürlükler Partisi'nin 2008 ve 2009 yıllarına ait kesin hesaplarını inceleyen Anayasa Mahkemesince iki parti hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

13.04.2016Gündem
AYMden 2 parti hakkında suç duyurusu kararı

AYM'den 2 parti hakkında suç duyurusu kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), 2008 yılındaki mali hesap denetimi sonrası Demokratik Sol Parti (DSP), 2008 ve 2009 mali hesap denetimi sonrası ise Hak ve Özgürlükler Partisi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi

13.04.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Org. Akar’dan Rahşan Ecevit’e ziyaret

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 33. kuruluş yıldönümü nedeniyle Ankara’da verilen resepsiyonda ‘Kıbrıs Fatihi’ olarak bilinen Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’e saygısızlık yapıldığı haberleri basında geniş yer ve yankı buldu.

21.11.2016

Ecevit’in cumhurbaşkanı adayı Gülen miydi?

ESKİ Ankara Emniyet Müdürü Cevdet Saral ilginç bir iddiada bulundu.

11.11.2016

Ölüm cezası en ağırı olur

Hayır, cezaların en ağırı olmaz, yapılabilecek hataların en ağırı olur.

30.10.2016

Türkiye normalleşiyor

HÜRRİYET’in illerde yürütmeye başladığı ‘Keşif’ etkinliklerinin yörenin ekonomisine ve turizmine büyük katkı sağladığını Mersin’de bir kez daha gördük.

26.10.2016

Business uçmayan iş insanı İshak Alaton

DOĞRUSU aynı şekilde devam ediyor mu artık pek farkında değilim ama dış haberlerden ekonomiye geçiş yaptığım 2000’li yılların başında iş dünyasının ileri gelenlerinin uçakta sadece business sınıfta uçmaları nedense dikkatimi çekmişti.

12.09.2016

‘Yenikapı’nın kazananı kim?

7 Ağustos Yenikapı mitinginde siyaseten kim kârlı çıktı? Tabii ki önce ‘demokrasi’ vurgulamaları öne çıktı.

8.08.2016

İŞTE O KASET!

FETHULLAH Gülen’in tam 17 yıl önce medyaya ilk kaseti düştü.

27.07.2016

CHP’nin görkemli mitingi önemli bir şeyi gösterdi

TAKSİM’de CHP’nin önceki günkü Taksim ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’, 15 Temmuz sonrasında ülke sathında yapılan gösterilerin en kalabalık ve en görkemlilerinden biri oldu.

25.07.2016

Umutluyum

Çünkü büyük bir sınavdan geçtik, geçiyoruz. Ancak bir diyalog ortamı doğdu. Ve bu sürerse demokrasimiz güçlenecek. Umutluyum...

22.07.2016

Prof. Aziz Sancar, Nobel, Metropolit, Mardin, Atatürk

Bu 5 farklı kelime nasıl yan yana geldi? Okuyalım…

27.05.2016