MENÜ

Dsö

Dsö ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dsö haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dsö haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.101 Dsö haberi bulunmuştur.

Dsö Haberleri

1. Melez Savaşları

1. Melez Savaşları

Yaşanan emisyon skandalları ve sıkılaşan kanunlarla dizel motorlu araçlar yavaş yavaş yerlerini hibrit yani hem elektrikli hem benzinli motorlara sahip ‘melez’ otomobillere bırakıyor. Yüzde 100 elektrikli otomobillere geçişte önemli bir köprü olacak hibrit otomobiller özellikle Asyalı markalar arasında yeni bir savaşı başlatacak gibi görünüyor. Çünkü Toyota’dan sonra Türkiye’de Kia da ‘Niro’ ile hibrit silahını çekmiş durumda.

21.05.2017Ekonomi
250,000 Euroya Maltada yeni bir hayat

250,000 Euro'ya Malta'da yeni bir hayat

Bazen vize başvuru kuyruğunda bazen pasaport gişesinde " Bu çilemiz ne zaman bitecek" diye hayıflandığımız çok olur...Bazen her şeyi geride bırakıp yeni bir ülkede yeni bir yaşam kurmanın hayallerini kurarız...

8.05.2017Hayat
Türkiye’nin ilk bulguları

Türkiye’nin ilk bulguları

Acil kodla yollandı: Suriye’nin İdlib vilayetindeki kimyasal katliamda kurban sayısı 72’ye çıktı. Ankara dün olağanüstü BM Güvenlik Konseyi toplantısı öncesi uzman bulguları ve tanık ifadelerinden oluşan raporu Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği’ne acil kodla iletti. 06.30’da 5 sorti: Dışişleri, saldırıyı rejimin iki uçağının düzenlediğini belirtti. Saat 06.30’da 5 sorti yapıldı. Moskova ise rejimin kimyasal silah üretim tesisini vurduğunu savundu.

5.04.2017Dünya
Katliamda yeni gelişme... Rusya veto edecek

Katliamda yeni gelişme... Rusya veto edecek

Rusya Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mariya Zaharova Suriye'nin Idlib kentindeki katliama ilişkin konuştu. Suriye hükümetinin kimyasal silah kullandığı iddiasının yalan olduğunu savunan Zaharova, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne sunulacak karar tasarısını da Rusya'nın veto edeceğini açıkladı.

5.04.2017Dünya
Dünya Sağlık Örgütü açıkladı.. Alarm durumundayız

Dünya Sağlık Örgütü açıkladı.. 'Alarm durumundayız'

DSÖ, İdlib'de sinir gazı kullanıldığını açıkladı. Dünya Sağlık Örgütü: 'Bazı vakaların, sinir gazı içeren organik fosfora maruz kaldığını gösteren bulgular var. Suriye'nin İdlib kentinde aralarında çocukların da bulunduğu 70'i aşkın kişinin ölmesine yol açan ve yüzlerce kişiyi etkileyen saldırıda yüksek düzeyde zehirli kimyasal kullanıldığına yönelik raporlar nedeniyle alarm durumundayız'

5.04.2017Dünya
Romanya’da 3400 vaka, 17 ölüm yaşandı

Romanya’da 3400 vaka, 17 ölüm yaşandı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), başta İtalya ve Romanya olmak üzere aşılama oranının yüzde 95’in altında olduğu ülkelerdeki kızamık vakalarında ciddi artış görüldüğünü açıkladı.

29.03.2017Dünya
Dizel mi benzinli mi

Dizel mi benzinli mi?

Türkiye’de dizel araçlar benzinli araçlara göre yüzde 10 ile yüzde 25 arasında daha pahalıya satılıyor. Peki, dizel araçlardan ödediğimiz bu farkın karşılığını tam olarak alabiliyor muyuz? Güncel yakıt fiyatları ele alındığında dizel araçlara ödenen parada kâra geçilebilmesi için en az 150 bin kilometre yol yapılması gerektiği ortaya çıkıyor.

17.03.2017Ekonomi
Futboldaki değişimi takip etmemek büyük tehlike

'Futboldaki değişimi takip etmemek büyük tehlike!'

Ünlü teknik adam Gerard Houllier, 1907 Fenerbahçeliler Derneği'nin geçtiğimiz akşam düzenlediği sohbet toplantısının özel konuğuydu.

10.03.2017Spor Arena
Dünyaya ‘gönül’ ver kariyerin güçlensin

Dünyaya ‘gönül’ ver kariyerin güçlensin

Önde gelen kuruluşlar, gençlere kariyerlerine güç katmak için birçok gönüllülük ve staj programı sunuyor. Adaylar, bu sayede uluslararası ağlarını geliştiriyor ve dünyanın geleceği için çalışan önemli organizasyonlarda deneyim kazanma fırsatı buluyor.

23.02.2017Eğitim
Avrupa’nın en kirli 10 şehrinden 8’i Türkiye’de

Avrupa’nın en kirli 10 şehrinden 8’i Türkiye’de

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WH0) verileri, Avrupa’da havası en kirli 10 kentten 8’inin Türkiye’de olduğunu ortaya koydu.

14.02.2017Gündem
Antibiyotik çağının sonuna geliyoruz

Antibiyotik çağının sonuna geliyoruz

Tıbbın en önemli buluşlarından antibiyotiklere karşı direnç çok ciddi alarm veriyor. 2050’de antibiyotiğe dirençli süper bakterilerin her yıl 10 milyon can almasından endişe ediliyor ve uzmanlar uyarıyor: “Antibiyotik öncesi çağa dönebiliriz!”

30.01.2017Gündem
Fransada şekerli içeceklerin satışına sınırlama

Fransa'da şekerli içeceklerin satışına sınırlama

Fransa, obeziteye karşı önlem almak için restoranlarda sınırsız şekerli içecek satışını yasakladı.

28.01.2017Dünya
İşte 2020’li yılların en gözde meslekleri

İşte 2020’li yılların en gözde meslekleri

Sürücüsüz araçların dolaştığı bir trafikte, şoförler ne yapacak? Hayatımızı kolaylaştıran robotları kimler yönetecek? 100 yaşındaki insanların sağlığı kimden sorulacak? Yakın geleceğe damga vuracak meslekleri, uzmanları anlatıyor...

23.01.2017Gündem
‘Palm yağı’nda tartışma sürüyor

‘Palm yağı’nda tartışma sürüyor

Gıda Bakanlığı’nın Türkiye’de şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk tespit etmediğini açıklamasına rağmen gündeme gelen ‘palm yağı’ tartışmaları artarak sürüyor. MÜMSAD Başkanı Metin Yurdagül, Sağlık Bakanlığı’nın da inceleme başlattığı palm yağına ilişkin, “Ortada insan sağlığına zarar veren herhangi bir kanıtlanmış bilimsel veri yok.  Olsa dünya çapında kısıtlanırdı” yorumunu yapıyor.

19.01.2017Ekonomi
Palm - Palmiye yağı için Bakanlıktan önemli açıklama - Palmiye yağı zararlı mı

Palm - Palmiye yağı için Bakanlık'tan önemli açıklama - Palmiye yağı zararlı mı?

Palm - Palmiye yağıyla ilgili haberin ardından Bakanlık ta harekete geçti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik'in yaptığı açıklamada "Palm yağı kullanılan ürünler konusunda bilimsel bir çalışma yapılması kararlaştırılmıştır. Yapılacak çalışmanın sonuçları kamuoyu ile paylaşılacak ve bilimsel veriler ışığında gerekli idari tedbirler alınacaktır" denildi. Peki, Palmiye yağı zararlı mı?

15.01.2017Ekonomi
Görünmez katil tam 80 ilde

Görünmez katil tam 80 ilde

Türkiye’nin 80 ilindeki hava kirlilik düzeyi Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) normal kabul ettiği değerlerin çok üzerinde. Sadece Çankırı’da kirlilik oranı normal değerlerin altında kalıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kabul ettiği sınır değerleri, örgütün hava kalitesi rehberlerinde yer alan sınır değerlere göre çok yüksek.

29.12.2016Gündem
Akupunktur alternatif tıp değil

'Akupunktur alternatif tıp değil'

BAHÇEŞEHİR Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Usta, geleneksel tıp yöntemlerinden akupunkturun ‘alternatif tıp uygulaması’ olmadığını söyledi.

16.12.2016Gündem
Halepten son dakika haberi... İkinci konvoy da ulaştı

Halep'ten son dakika haberi... İkinci konvoy da ulaştı!

Dünya bugün Suriye'nin Halep kentine kilitlendi. Halep'te dün bozulan ateşkes bu sabah yeniden sağlandı. Ancak sivilleri ve muhalif güçleri tahliye etmesi beklenen 20 otobüs ve 10 ambulanslık konvoy, AA'nın haberine göre İran destekli Şii milis grubundaki keskin nişancıların saldırısına uğradı. Türk Kızılayı bu saldırıda dört kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Saldırı nedeniyle geri dönen konvoy, öğle saatlerinde yeniden yola çıktı. İlk konvoyun, İdlib kentinde muhaliflerin kontrolündeki bölgeye ulaştığı bildirildi. İşte Halep'ten gelen son dakika haberleri...

15.12.2016Dünya
BM’nin iyilik melekleri

BM’nin iyilik melekleri

Birleşmiş Milletler dünyadaki en büyük insani yardım operasyonunu Türkiye üzerinden Suriye’ye yapıyor. Gidenlerin insani yardım malzemesi olup olmadığını denetleyen Birleşmiş Milletler İzleme Ekibi’nden gönüllülerle konuştuk.

12.12.2016Gündem
Zika virüsü için küresel acil durum kaldırıldı

Zika virüsü için 'küresel acil durum' kaldırıldı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Zika virüsünün yayılmasıyla ilgili geçen şubat ayında ilan ettiği küresel acil durumun kaldırıldığını açıkladı.

19.11.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Mesele sağlıksa, sigara karşıtları neden termik santralları savunuyor?

İNSAN açlığa 6 hafta, susuzluğa 6 gün dayanabilirken, havasız ancak 6 dakika yaşayabiliyor.

26.05.2017

Suriye’de sabrı taşıran ne oldu?

ABD bu sabahın erken saatlerinde Suriye’ye füze yağdırarak kimsenin beklemediği şiddette bir hamle yaptı.

6.04.2017

Ağrısız yaşam herkesin hakkı

Hastaya yaşamının son zamanlarında kaliteli bir yaşam sunmayı amaçlayan ‘palyatif bakım’ giderek yaygınlaşıyor. Uz. Dr. Serpil Özsezgin, “Amacımız, bu konuda farkındalık yaratmak. Herkes ağrısız bir yaşamı ve kaliteli bir ölümü hak ediyor” dedi.

2.04.2017

Türkiye’de vatandaşların yıllardır vazgeçmeden sorduğu soru; Dizel mi benzinli mi?

Türkiye’de dizel araçlar benzinli araçlara göre yüzde 10 ile yüzde 25 arasında daha pahalıya satılıyor. Peki, dizel araçlardan ödediğimiz bu farkın karşılığını tam olarak alabiliyor muyuz? Güncel yakıt fiyatları ele alındığında dizel araçlara ödenen parada kâra geçilebilmesi için en az 150 bin kilometre yol yapılması gerektiği ortaya çıkıyor.

18.03.2017

Moda haftası tahminleri

Evet, yılın ‘o’ dönemi başlıyor. 20-24 Mart İstanbul için moda zamanı; Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar/Kış 2017 sezonu defileleri için geri sayım başladı. Favoriler kim olacak, tahminlerim burada...

18.03.2017

Sen de şad olasın TÜİK

BİZDEN uzak olsun, haberlere bakılırsa dünyanın asabı hayli bozuk, depresyon salgınının pençesinde kıvranıyor el âlem.

25.02.2017