MENÜ

Dsö

Dsö ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dsö haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dsö haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.101 Dsö haberi bulunmuştur.

Dsö Haberleri

Bilgisayar oyunu bağımlılığı akıl hastalığı oluyor

Bilgisayar oyunu bağımlılığı akıl hastalığı oluyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) bilgisayar oyunu bağımlılığını akıl hastalığı olarak adlandırmaya hazırlanıyor. WHO en son 1990 yılında güncellenen Hastalıkların Uluslararası Sınıflaması (The International Classification of Diseases) teşhis kılavuzunun 2018 yılında yenileneceğini ve bilgisayar oyunu bağımlılığının da kılavuzda akıl hastalığı başlığı altında yer alacağını söyledi.

24.12.2017Dünya
Kızılhaç: Yemendeki kolera vakası sayısı bir milyona ulaştı

Kızılhaç: Yemen'deki kolera vakası sayısı bir milyona ulaştı

Salgın, bir hafta içinde 50 bin yeni vakanın ortaya çıktığı Haziran'da zirve yapmıştı. Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Yemen'deki kolera vakası sayısının bir milyona ulaştığını duyurdu.

21.12.2017Dünya
Yoksul ülkelerdeki ilaçların yüzde 11’i sahte

Yoksul ülkelerdeki ilaçların yüzde 11’i sahte

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) yoksul ve gelişmekte olan ülkelerde satılan ilaçların yaklaşık yüzde 11’inin sahte olduğu, sıtma ve zatürreden kaynaklanan çocuk ölümlerinin önemli bir bölümünün sahte veya standart altı ilaçlardan kaynaklandığını bildirdi.

29.11.2017Dünya
Dünyayı korkutan haber... Ölüm oranı yüzde 88, tedavisi yok

Dünya'yı korkutan haber... Ölüm oranı yüzde 88, tedavisi yok

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Afrika'da ortaya çıkan ve şu ana kadar 127 kişinin ölümüne neden olan ve toplam 1,300 kadar insana bulaşan kara veba hastalığının tedavisi olmadığını, hastalığın ölüm oranının yüzde 88 olduğunu söyledi. Bölgedeki sağlık kriz merkezi ölümlü vakaların beş günde yüzde 37 arttığına dikkat çekti.

6.11.2017Dünya
Üzmek istemezdim

Üzmek istemezdim

ERTUĞRUL Özkök’ü üzmek istemezdim.

Sağlıkta acı tablo

Sağlıkta acı tablo

SAĞLIK-DER Genel Başkanı Dr. Kasım Sezen, ABD’de ortalama yaşam süresinin 79, İsviçre’de 83, İsrail’de 82 olduğunu söyleyerek, “Bu verilerin, Çad’da ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde 50’lere kadar düşmesi ise oldukça vahim ve sağlığın dünyanın her yerine eşit ulaştırılmadığının göstergesidir” dedi.

27.10.2017Ekonomi
Yasadışı tütünü önleme sözleşmesi

Yasadışı tütünü önleme sözleşmesi

DÜNYA Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Tütün Ürünlerinin Yasadışı Ticaretini Önlemeye Yönelik Protokolü, önceki gün Meclis’te onaylandı.

26.10.2017Ekonomi
‘Chikungunya’ hızla yayılıyor

‘Chikungunya’ hızla yayılıyor

İtalya’nın başkenti Roma ve çevresinde sivrisinekler tarafından yayılan “chikungunya” virüsü yayılmaya devam ediyor. Virüsten kaynaklanan vaka sayısı 47’e ulaşırken bu bölgelerde kan bağışı durduruldu. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ise, bu konuyla ilgili bir uyarı mesajı yayımladı.

17.09.2017Dünya
Korkutan açıklama Panzehir kalmadı

Korkutan açıklama! Panzehir kalmadı!

Dünya Sağlık Örgütü'nden (WHO) her yıl 2.5 milyon insanın yaralanmasına ve yaklaşık 100 bin kişinin de ölümüne neden olan zehirli yılanlarla ilgili korkutan bir açıklama geldi.

28.08.2017Dünya
Üniversiteye tam üyelik

Üniversiteye tam üyelik

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Birliği (EMUPSS), 31 Temmuz-10 Ağustos arasında Tayvan Taipei’de bu yıl 63’üncüsü düzenlenen Uluslararası Eczacılık Öğrencileri Federasyonu (IPSF) Dünya Kongresi’ne katılarak tam üyelik aldı.

23.08.2017Eğitim
Artık 8 yıldızlı eczacı diye bir şey var

Artık "8 yıldızlı eczacı" diye bir şey var!

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) geleceğin eczacısında olması gereken özellikleri tanımladığı 8 yıldız ile ilgili ilaç- odaklı eğitimden hasta- odaklı eğitim reformunun ardından müfredatını yenileyen Altınbaş Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ilk 8 yıldızlı eczacılarını mezun etti.

31.07.2017Kampüs
KOAH hastalığı nedir, hangi belirtilerine dikkat edilmeli

KOAH hastalığı nedir, hangi belirtilerine dikkat edilmeli?

KOAH hastalığının nedenleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. KOAH hastalığının neden olduğu faktörler ve bu hastalığın belirtilerini anlamak için bir kaç küçük detaya dikkat etmek önemli olabilir. İşte KOAH hastalığı nedir sorusunun cevabı ve bu hastalığı meydana getiren etkenler

5.07.2017Gündem
Sigarada yeni tedbirler yolda: Düz pakete geçilecek

Sigarada yeni tedbirler yolda: Düz pakete geçilecek

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sigara satışıyla ilgili yeni düzenleme yapacaklarını açıkladı. Akdağ, "Sigara kullanımıyla ilgili önümüzdeki günlerde ciddi yeni tedbirlerimiz olacak. Bir taraftan denetimleri güçlendirirken öbür taraftan düz pakete geçmek için sizlere bir madde getireceğiz. Bunlarla beraber sigara kutularının marketlerde, bakkallarda, raflarda görünmemesini sağlayacak kanun maddeleri de getireceğiz" dedi.

2.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Madagaskar ‘veba’yla mücadele ediyor

Vebanın ortaçağda kaldığını zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Dünya Sağlık Örgütü’nün son verilerine göre, geçen ağustostan beri Madagaskar’da büyük şehirleri de etkileyen bir veba salgını yaşanıyor. Veba Seyşeller’e de sıçradı. 9 Afrika ülkesi için de tedbir alınıyor. Ölümler olsa da şimdilik bu ülkelere herhangi bir seyahat kısıtlaması öngörülmüyor.

6.11.2017

Üzmek istemezdim

ERTUĞRUL Özkök’ü üzmek istemezdim.

5.11.2017

Beyinde 8'lik deprem

SAĞLIK sorunları nedeniyle tedavisi süren Sayın Deniz Baykal’a geçmiş olsun.

22.10.2017

Dudaktan öpüşmek de yasakmış daha neler!?

AFFEDERSİNİZ ama Türk kültüründe insanlar öpüşmüyor mu?

26.09.2017

Çarpıcı bir ensest raporu

Bir uyarı daha: Bu yazı okumaktan rahatsız olacağınız bölümleri içerebilir. Şimdi sizlerle, ensest konusunun ne yüzdelere, ne de siyasi göz kırpmalara hapsedilemeyecek kadar acı bir gerçek olduğuna dair bir rapor paylaşacağım. Ve sorunun ensestle de sınırlı olmadığına dair bir başka rapor.

7.09.2017

66-79 artık orta yaş

90’lı yılların sonunda yaptığım bir röportaj gazetede yayınlandığında çok farklı tepkiler aldım.

6.08.2017

Çiçek gibi Trakya’ya ne oluyor?

GREENPEACE Türkiye’, Trakya bölgesini izlemeye aldı ve bölgenin geleceği konusunda dikkat çeken bir açıklama yaptı:

6.06.2017