MENÜ

Dsi

Dsi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dsi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dsi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.746 Dsi haberi bulunmuştur.

DSİ

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) 6200 Sayılı Kanun’la 18 Aralık 1953 tarihinde kurulmuş ve 1954 yılında teşkilatlanmıştır. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, ülkemizdeki bütün su kaynaklarının planlanması, yönetimi, geliştirilmesi ve işletilmesinden sorumlu, Merkezi Yönetim Bütçesine tabii özel bütçeli yatırımcı bir kuruluştur.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlıdır. Çevre ve Orman Bakanlığı 04/07/2011 tarih ve 27984 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 645 sayılı KHK ile faaliyetlerini Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak yürütmektedir.

 

Dsi Haberleri

Ankarada sulama 119 milyon lira katkı getirdi

Ankara'da sulama 119 milyon lira katkı getirdi

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın "Ankara'da yapılan sulu tarım sayesinde 2019 yılı birim fiyatlarıyla ülkemiz ekonomisine 119 milyon lira katkı sağlandı" dedi.

2.12.2019Ekonomi
Trabzondaki Sera Gölünün temizliği tamamlandı

Trabzon'daki Sera Gölü'nün temizliği tamamlandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Yaklaşık 4,5 ay süren çalışmaların ardından 180 bin metreküp malzeme göl tabanından çıkarıldı" dedi.

26.11.2019Ekonomi
DSİ işçi alımı kura sonuçları açıklandı DSİ kura sonucu sorgulama ekranı

DSİ işçi alımı kura sonuçları açıklandı! DSİ kura sonucu sorgulama ekranı

Devlet Personel Başkanlığı ve İŞKUR aracılığı ile farklı branşlardan 500 personelin alınacağı DSİ kura sonuçları açıklandı. Başvuruda bulunan vatandaşlar, 20 Kasım tarihinde tamamlanan kuraların sonuç listesine DSİ'nin internet sitesinden ulaşabilecekler. İşte, "DSİ sonuçları nasıl öğrenilir?" sorusunun cevabını merak edenler için 2019 DSİ 500 işçi alımı DSİ kura sonucu sorgulama ekranı.

21.11.2019Gündem
DSİ işçi alımı sonuçları duyurular ekranında paylaşıldı mı

DSİ işçi alımı sonuçları duyurular ekranında paylaşıldı mı?

Farklı branşlardan toplamda 500 personelin alınacağı DSİ'de kura çekimi dün tamamlandı. Gözler şimdi, binlerce adayı ilgilendiren kura sonuçlarının erişime ne zaman açılacağında. Peki, DSİ kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.11.2019Gündem
DSİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak DSİ kura sonuçları açıklandı mı

DSİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak? DSİ kura sonuçları açıklandı mı?

DSİ'nin merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere başvuruları, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) il müdürlükleri aracılığıyla alınan DSİ personel alımında bugün büyük gün. Ağır vasıta hizmetleri için şoför, treyler operatörü, operatör, usta ve sondaj işçisi olarak görev yapacak personeller için kura çekimi yapılıyor. Peki, DSİ kura sonuçları açıklandı mı? DSİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.11.2019Gündem
Güneydoğuda sulanan arazilerden ekonomiye 2 milyar 888 milyon liralık katkı

Güneydoğu'da sulanan arazilerden ekonomiye 2 milyar 888 milyon liralık katkı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sulanan arazilerdeki tarımsal üretimle ülke ekonomisine 2 milyar 888 milyon 247 bin liralık katkı sağlandı.

19.11.2019Ekonomi
DSİ 500 sürekli işçi alımı kura çekilişi saat kaçta başlayacak

DSİ 500 sürekli işçi alımı kura çekilişi saat kaçta başlayacak?

Devlet Personel Başkanlığı ve İŞKUR aracılığı ile duyurulan başvuru ilanlarının ardından başvuru süreci sona erdi ve artık gözler kura çekilişinin yapılacağı tarihte. Peki DSİ 500 sürekli işçi alımı için kura çekimi ne zaman yapılacak?

18.11.2019Gündem
DSİden ülke ekonomisine 196 milyon liralık katkı

DSİ'den ülke ekonomisine 196 milyon liralık katkı

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Aksaray ve ilçelerinde DSİ'nin yatırımlarıyla bu yıl 129 bin 500 dekar tarım arazisi sulanarak ülke ekonomisine 196 milyon liralık katkı sağlandığını bildirdi.

18.11.2019Ekonomi
Su tutmaya başlayan Ilısu Barajı enerji üretimine hazırlanıyor

Su tutmaya başlayan Ilısu Barajı enerji üretimine hazırlanıyor

Türkiye'nin vizyon projelerinden biri olan GAP kapsamında yapımı tamamlanan Ilısu Baraj Gölü'nde biriken su miktarı 600 milyon metreküpe ulaştı.

12.11.2019Ekonomi
DSİ (Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü) personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

DSİ (Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü) personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından 500 işçi alımı yapılacağı açıklanmıştı. Alımlar şoför, ağır vasıta şoförü, greyder operatörü ve ekskavatör operatörü gibi çeşitli alanlarda yapılacak. İŞKUR üzerinden yürütülen DSİ personel alımı başvuruları için verilen süre doldu. Peki, DSİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

12.11.2019Gündem
Tamamlandığında dünyada ilk olacak Son hali görüntülendi...

Tamamlandığında dünyada ilk olacak! Son hali görüntülendi...

Dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan Taşkın Müzesi’ndeki çalışmalar sürüyor. Trabzon DSİ 2.2 Bölge Müdürlüğü’nde yapımı süren müzede simülasyonlar, deneysel setler ile dünya genelinde son yıllarda uygulanmaya başlanan yenilikçi taşkın kontrol tesislerinin tanıtılacağı bölümler gibi pek çok farklı bölüm yer alacak.

12.11.2019Ekonomi
DSİ İŞKUR başvurusu nasıl yapılır DSİ personel alımı başvuru şartları neler

DSİ İŞKUR başvurusu nasıl yapılır? DSİ personel alımı başvuru şartları neler?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) il müdürlükleri veya 'www.iskur.gov.tr' aracılığıyla DSİ'ye ağır vasıta hizmetleri için şoför, treyler operatörü, operatör, usta ve sondaj işçisi alımı yapılacak. Peki, DSİ personel alımı başvuru şartları neler?

10.11.2019Gündem
DSİ başvuru şartları neler İŞKUR üzerinden DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır

DSİ başvuru şartları neler? İŞKUR üzerinden DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR üzerinden başvuruları yapılacak olan DSİ personel alımında başvuru süreci devam ediyor. DSİ personel alımı başvurusu yapan adaylar, kuruma kabul edildikten ve göreve başladıktan sonra 4 ay boyunca deneme sürecine tabi tutulacak. Bu süreci tamamlayan adaylarla devam kararı alınacak. Peki, İŞKUR üzerinden DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? DSİ başvuru şartları neler?

9.11.2019Ekonomi
DSİ taşkın riskine set çekti

DSİ taşkın riskine "set" çekti

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın "Kasım ayı itibarıyla son 17 yılda 4 bin 876 taşkın koruma tesisini tamamlayarak, tarım arazilerinin ve yerleşim yerlerinin taşkın riskini azalttık" dedi.

9.11.2019Ekonomi
DSİ başvurularında son günler... DSİ 500 personel alımı başvuruları nasıl yapılır

DSİ başvurularında son günler... DSİ 500 personel alımı başvuruları nasıl yapılır?

Devlet Su İşleri Müdürlüğü (DSİ) personel alımı için başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı. Türkiye'nin bazı illerinde 500 personel istihdamının sağlanacağı DSİ işçi alımında, başvuru şartları ve başvuru ekranı adaylar tarafından merak konusu oldu. Peki, DSİ başvuruları nasıl ve nereden yapılır? İşte, DSİ 500 işçi alımı başvuru şartları ve konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar.

8.11.2019Gündem
DSİ 500 personel alımı başvuru şartları nedir Başvuru nasıl yapılır

DSİ 500 personel alımı başvuru şartları nedir? Başvuru nasıl yapılır?

Toplam 500 personel alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. DSİ, alım yapılacak işçi sayıları ve kadro dağılımını yayımladı. İŞKUR üzerinden yapılacak olan DSİ işçi alımı başvurusunu belirlenen illerde gerçekleştirecek. Peki, İŞKUR DSİ işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? DSİ işçi alımı için başvuru şartları neler? İşte, işçi alımı ile ilgili bazı bilgiler

7.11.2019Gündem
3 bin 300 nüfuslu Hasankeyfe 12 bin kitaplık kütüphane

3 bin 300 nüfuslu Hasankeyf'e 12 bin kitaplık kütüphane

ILISU Barajı projesi kapsamında yeni inşa edilen Batman'ın Hasankeyf ilçesinde TOKİ ve DSİ tarafından ilçenin mimarisine uygun kütüphane inşa edildi. Nüfusu 3.300 olan ilçenin yeni kütüphanesinde 12 bin kitap yer alıyor.

6.11.2019Gündem
İŞKUR üzerinden DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır DSİ başvuru şartları neler

İŞKUR üzerinden DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? DSİ başvuru şartları neler?

Devlet Su İşleri (DSİ) işçi alımı başvurusu için süreç devam ediyor. KPSS şartının aranmadığı DSİ işçi alımı başvurusu için şartlar konusunda açıklama yapan İŞKUR, müracaatları belirlenen tarih aralığında alacak. Peki, İŞKUR DSİ işçi alımı başvurusu nasıl yapılabilecek? İşte, Ekskavatör, dozer, greyder operatörü ve ağır vasıta ustası gibi alanlarda alım yapılacak olan İŞKUR DSİ işçi başvurusu hakkında detaylı bilgiler

6.11.2019Ekonomi
Meriç Nehri’nde adacıklar oluştu, su kuyuları kurudu

Meriç Nehri’nde adacıklar oluştu, su kuyuları kurudu

HAVA sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde seyrettiği Edirne, yağış da almayınca Meriç Nehri’nin debisi düştü, nehir yatağında kum adacıkları oluştu. Kuraklığın en büyük zararını ise bölgede tarımla uğraşan Karağaaç Mahallesi’ndeki üreticiler çekiyor. Tarımsal sulamada kullanılan kuyulardaki suların kuruma noktasına geldiğini ifade eden üreticiler, bölgeye sulama tesisi yapılmasını istiyor.

5.11.2019Gündem
DSİ işçi alımı için ilan yayımladı İŞKUR DSİ işçi alımı başvurusu nasıl yapılır

DSİ işçi alımı için ilan yayımladı! İŞKUR DSİ işçi alımı başvurusu nasıl yapılır?

Toplam 500 işçi alımı yaparak personel sayısını arttırmayı hedefleyen DSİ, alım yapılacak işçi sayıları ve kadro dağılımını yayımladı. İŞKUR üzerinden yapılacak olan DSİ işçi alımı başvurusunu belirlenen illerde gerçekleştirecek. Peki, İŞKUR DSİ işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? DSİ işçi alımı için başvuru şartları neler? İşte, işçi alımı ile ilgili bazı bilgiler.

5.11.2019Ekonomi
Bursada 594 bin 406 dekar tarım arazisi sulandı

Bursa'da 594 bin 406 dekar tarım arazisi sulandı

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, "Bursa ve ilçelerimizde 2019 yılında toplam 594 bin 406 dekar arazide yapılan sulu tarımla ülkemiz ekonomisine 809 milyon lira katkı sağlanmıştır" açıklamasında bulundu.

1.11.2019Ekonomi
Son anda kurtarıldı

Son anda kurtarıldı!

Adana’da eşiyle tartıştıktan sonra çıktığı evden sulama kanalına gelerek intihar edeceğin isöyleyen yabancı uyruklu G.S. (24) adlı kadın, sivil polis tarafından kurtarıldı.

28.10.2019Gündem
Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kayseride önemli açıklamalar

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kayseri'de önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'deki Toplu Açılış Töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Maalesef son 9 günde ülkemize karşı her türlü çirkinlik sergilendi. Yüzlerdeki maskeler düştüğü için kimin kim olduğunu gördük." ifadelerinde bulundu. Erdoğan konuşmasının ardından toplam yatırım bedeli 1 katrilyon 798 trilyon olan 139 projenin açılışını gerçekleştirdi. Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, törene katılan bakanlar ve vatandaşlarla Mehmetçik'e destek olmak için asker selamı verdi.

19.10.2019Siyaset
Tarlasını su basan çiftçiye iyi haber

Tarlasını su basan çiftçiye iyi haber

ANAYASA Mahkemesi’nden (AYM) devletin kusuru yüzünden tarlasını su basan çiftçilere iyi haber geldi.

18.10.2019Gündem
Serinlemek için sulama kanalına giren Suriyeli, öldü

Serinlemek için sulama kanalına giren Suriyeli, öldü

ŞANLIURFA'nın Suruç ilçesinde, serinlemek için sulama kanalına giren Suriyeli Hüseyin Halaf (27) boğuldu.

3.10.2019Gündem
İsveç’te Türk öğrenciler su projesiyle dereceye girdi

İsveç’te Türk öğrenciler su projesiyle dereceye girdi

İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen Uluslararası Su Haftası Forumu kapsamında düzenlenen ‘Gençler Su Ödülü’ yarışmasında, Türkiye’den Birsen Beril Bildirici ve Elifnaz Saatçi projeleriyle önemli bir başarıya imza attı.

28.08.2019Avrupa
İsveçte Türk öğrenciler su projesiyle dereceye girdi

İsveç'te Türk öğrenciler su projesiyle dereceye girdi

İsveç'in başkenti Stockholm'de düzenlenen Uluslararası Su Haftası Forumu kapsamında düzenlenen "Gençler Su Ödülü" yarışmasında, Türkiye'den Birsen Beril Bildirici ve Elifnaz Saatçi projeleriyle önemli bir başarıya imza attı.

28.08.2019Teknoloji
DSİden Artvinde 3 milyar liralık ulaşım yatırımı

DSİ'den Artvin'de 3 milyar liralık ulaşım yatırımı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Artvin'de bugüne kadar toplam 216,61 kilometre kara yolu, 26,83 kilometrelik tünel inşaatı tamamlandı. Ayrıca 35 köprü ve viyadük inşaatı bitti. Bu çalışmalarla Artvin'de yaklaşık 3 milyar liranın üzerinde ulaşım yatırımı yapıldı" dedi.

27.08.2019Ekonomi
Klima ne zaman icat edildi Klimanın tarihsel gelişimi

Klima ne zaman icat edildi? Klimanın tarihsel gelişimi

Klima ne zaman icat edildi sorusu, bugün kullanılan soğutma sistemlerinin temel noktasını merak eden birçok kişinin gündeminde yer alıyor. Araçlarda ve evlerde konfor seviyesini arttıran klima, 1500'lü yıllardan bu yana gündemde yer alıyor. Peki, klima ne zaman icat edildi? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

26.08.2019Gündem
Bakan Pakdemirli: Barajlardaki su ürünlerinden ekonomiye yıllık 940 milyon lira katkı

Bakan Pakdemirli: Barajlardaki su ürünlerinden ekonomiye yıllık 940 milyon lira katkı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Devlet Su İşlerinin kullanımında bulunan baraj ve göletlerde gerçekleştirilen su ürünleri üretiminin ekonomik değeri yıllık olarak yaklaşık 940 milyon lirayı buluyor" açıklamasında bulundu.

19.08.2019Ekonomi
Serinlemek için kanala giren Suriyeli çocuk öldü

Serinlemek için kanala giren Suriyeli çocuk öldü

Adana'da, serinlemek için sulama kanalına giren Suriyeli Şadi Elsa (17) boğuldu. Olay, öğlen saatlerinde, merkez Seyhan ilçesi Hadırlı Mahallesi'nde meydan geldi. Serinlemek için DSİ'ye ait sulama kanalına giren Suriyeli Şadi Elsa, bir süre sonra akıntıya kapıldı. Elsa bir süre sonra gözden kaybolurken, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine su altı polisleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Su altı polis ekipleri, Elsa'yı bulmak için arama çalışması başlattı. Kısa süre sonra Şadi Elsa'nın cansız bedenine ulaşıldı. Şadi Elsa'nın cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

17.08.2019Haber
Adanada feci olay 15 kilometre uzaklıkta bulundu...

Adana'da feci olay! 15 kilometre uzaklıkta bulundu...

Adana'da, serinlemek için sulama kanalına giren Suriyeli Şadi Elsa (17) boğuldu.

17.08.2019Gündem
Adanada kayıp Turgaydan acı haber geldi...

Adana'da kayıp Turgay'dan acı haber geldi...

Adana'da Devlet Su İşlerine (DSİ) ait sulama kanalında kaybolan çocuğun cesedi bulundu.

13.08.2019Gündem
DSİden Afrikaya can suyu

DSİ'den Afrika'ya can suyu

Türkiye tarafından Afrika kıtasında yapılan çalışmalarla Nijer, Mali, Burkina Faso, Moritanya, Somali ve Somaliland'da 505 kuyu açılarak 1,8 milyon insana su ulaştırıldı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yapılan çalışmalar kapsamında Sudan, Cibuti, Nijer ve Moritanya'ya su sondaj makine ve ekipmanları ile su analiz cihazları hibe edildi.

27.07.2019Ekonomi
Topları suya düştü sonrası korkunç... Çocuklar akıntıda kayboldu

Topları suya düştü sonrası korkunç... Çocuklar akıntıda kayboldu

 Adana'da sulama kanalına düşen topu almak için suya giren 6 çocuktan 4'ü kurtarıldı, 2'si kayboldu.

22.07.2019Gündem
Hedef 100 yer altı barajı

Hedef 100 yer altı barajı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Başlattığımız eylem planıyla İzmir, Aydın, Mardin, Ankara, Konya, Çankırı, Malatya, Elazığ, Edirne, Tekirdağ, Bartın ve Balıkesir başta olmak üzere birçok şehrimizde toplam 100 yer altı barajı inşa edeceğiz. 100 projeyle yaklaşık 50 milyon metreküp su depolanacak, bu suyun tamamının içme suyuna tahsis edilmesi halinde, 750 bin kişiye içme suyu sağlanabilecek. Suyun tamamının sulamaya tahsis edilmesi halinde ise 80 bin dekar arazi sulanabilecek ve yıllık 60 milyon lira net zirai gelir artışı sağlanabilecek" açıklamasında bulundu.

22.07.2019Ekonomi
Havadan incelendi Didik didik aranıyor

Havadan incelendi! Didik didik aranıyor

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde su baskını ve toprak kaymasının yaşandığı bölgede helikopterle incelemede bulundu.

20.07.2019Gündem
Mahkeme bitti gölet elde kaldı

Mahkeme bitti gölet elde kaldı

‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak nitelendirilen ve eşsiz güzelliğiyle dikkat çeken Salda Gölü’nü besleyen su kaynakları üzerine DSİ’nin yaptığı Kayadibi Göleti inşasına ilişkin Danıştay’ın bozma kararının ardından yerel mahkeme durdurma kararı verdi. Ancak karar çıkana kadar gölet tamamlandı. Karar üzerine gölette su tutulmayacak ama göletin ne olacağı da merak konusu. DSİ “Göleti yıkmayız. Gerekirse tortu tutucu, taşkın öteleme tesisi olarak kullanırız” açıklaması yaptı.

11.07.2019Gündem
Acı haber geldi... Bir uyarı daha... Çok sayıda ilde etkili...

Acı haber geldi... Bir uyarı daha... Çok sayıda ilde etkili...

Meteoroloji Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği uyarısında bulundu. Bartın'ın Hasankadı beldesinde etkisini sürdüren şiddetli yağış sonrası sel felaketi yaşandı. 11 yaşında bir çocuk aranırken 70 yaşındaki bir yaşlı adamın ise cansız bedenine ulaşıldı. Kocaeli, Malatya, Amasya, Çorum, Mersin, Trabzon, Yozgat, Düzce, Elazığ, Adana, Samsun, Karabük'te sağanak etkili oldu. Elazığ'da sağanak sonucu alt geçitte biriken suda mahsur kalan baba ve oğlu, botla kurtarıldı. Meteoroloji Doğu Karadeniz kıyı illeri için bir uyarı daha yaptı.

20.06.2019Gündem
Son dakika... Ölü sayısı yükseldi Bakandan çok önemli uyarı...

Son dakika... Ölü sayısı yükseldi! Bakan'dan çok önemli uyarı...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Trabzon Araklı’daki sel felaketi ile ilgili son dakika bilgilerini paylaştı. Pakdemirli açıklamasında ölü sayısının 7’ye yükseldiğini duyururken selden 8 köyün etkilendiğini bildirdi. Pakdemirli, bölgede ufak yağışların bile heyelanları tetikleyebileceğini belirterek bölge halkını uyardı. Bölgede 3 kayıp vatandaşın arama çalışmaları ise devam ediyor.

19.06.2019Gündem
Özçekim yaparken 4 metreden sulama kanalına düştü

Özçekim yaparken 4 metreden sulama kanalına düştü

Antalya'nın Manavgat ilçesinde arkadaşlarıyla özçekim yaptığı sırada dengesini kaybedip, 4 metreden sulama kanalına düşen Serhan Kiretli, polis, itfaiye ve sağlık ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.

11.06.2019Gündem
Türkiyenin en uzun içme suyu tüneli Gerede tamamlandı

Türkiye'nin en uzun içme suyu tüneli "Gerede" tamamlandı

DSİ tarafından inşa edilen ve Türkiye'nin en uzun içme suyu tüneli olan "Gerede Tüneli"nde sona gelindi. Tünel ile Ankara, 2050 yılına kadar içme suyu problemi yaşamayacak.

8.06.2019Haber
Atatürk Barajında doluluk rekor seviyede Son 7 yılın en yükseği...

Atatürk Barajı'nda doluluk rekor seviyede! Son 7 yılın en yükseği...

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, dünyanın sayılı, Türkiye'nin ise en büyük barajı olan Atatürk Barajı'nda doluluk oranının yüzde 95'e yaklaştığı, bu oranın son 7 yılın en yüksek seviyesi olduğunu söyledi.

4.06.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ordu, Sivas ve Kayseri’den göç alıyor... Çikolatanın adı ‘Kibele’

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Erdoğan’ın önerdiği ‘havza projesi’ne o kadar ‘kafa yormuş’ ki...

28.11.2019

Harekâtın sessiz kahramanları

Televizyonlar  “Flaş! Flaş! Flaş!” anonsuyla geçiyor:

12.10.2019

Sınır ötesinin sivil kahramanları

Afrin, Azez harekâtlarından aylar önce bir gün...

26.08.2019

Prof. Dr. Kemal Bayazıt’ın ölümü gerçek bir haberdir... Binlerce kişi onun sayesinde hayatta...

TÜRKİYE’de ilk kalp naklini yapan Op. Dr. Kemal Bayazıt’ı (89) kaybettik. Cumhuriyet döneminin ikinci kuşak doktorlarından olan Dr. Siber Göksel, “Bize Bayazıt hakkında çok yazı yazdınız, unutmayın” diye hatırlattı.

27.06.2019